NIEUWSBODE Uitblinker Jan Voshart leidt All Ready naar fraaie triomf Delta Sport handbalheren met nog vijf wedstrijden te gaan al vijf punten los van rest Wim en Mary Hochendijk uit Scharendijke winnen bowlingtoernooi Renesse Zierikzeese hekkesluiter zet Ondo op z'n nummer: 14-11 UITSLAGEN ZAALKORFBAL P ROGRAMMA ZAALKORFBAL UITSLAGEN HANDBAL Boemerang met moeite naar nederlaag gespeeld: 18-21 6 ZIERIKZEE - Voor de aanvang van de kompetitie wedstrijd tegen het Middelburgse Ondo deelde All Ready met Ventura Sport de laatste plaats in de derde klas van het distriktskorfbalgebeuren. Op zich hoefde dat bepaald nog niet met erg veel wantrou wen bekeken te worden, want de ploeg van coach Maurice van Goudoever had van de nog te spelen zes ontmoetingen er nog vier af te werken in de plaatselijke sporthal On derdak, toch een zekerheid die garant zou moeten staan voor nog een puntenoogst, die simpel voor ontsnapping aan degredatie zorg zou moeten dragen. All Ready pleegt im mers in eigen zaal aanmerkelijk beter te presteren dan in een vreemde zaal. Toch was de klus, die de Zierikzeese formatie wachtte allesbehalve gemakkelijk. Ondo degra deerde het vorige seizoen uit de tweede klas en startte min of meer als een van de te kloppen ploegen waar het de strijd om het kampioenschap betrof. De hoofdstedelijke ploeg maakte deze verwachting evenwel allerminst waar. Weliswaar won de ploeg in eigen zaal vrij fortuinlijk van All Ready, nadat de Zierikzeese ploeg kort voor tijd nog met 6-7 leidde, en werden de laatste drie wedstrijden stuk voor stuk afgesloten met een gelijkspel, maar een echte toppositie zat er toch niet in. Achter TOP, Zuidwesters en Seolto bezette Ondo met negen punten uit acht wedstrijden de vierde positie. In Zierikzee zou Ondo zich koste wat kost naar de bovenste gelederen werken, maar uit eindelijk werd de ploeg fiks op z'n nummer gezet door de thuisploeg, waarin vooral Jan Voshart een prima hoofdrol vertolkte. Nadat het na 25 van de 60 minuten nog maar 2-1 in het voordeel van All Ready had gestaan, won de thuisploeg afgetekend met 14-11. Jan Voshart (nummer 4) was met afstand de beste man in de met fasen op volle toeren draaiende All Ready-ploeg. On der zijn leiding zorgde de Zierikzeese voor een knappe 14-11 zege op Ondo. De ontmoeting tussen All Ready en Ondo gaf een aantal prima paringen te zien, waarvan de spelers elkaar be- kampten op het scherp van de snede. Jaco Stoutjesdijk vocht menig boei end robbertje uit met Johan Wisse, Gerda Kloet veranderde Lia Korstanje in een figurante en van prima niveau waren de duels die werden uitgevochten door Rina Boogaard en Corrie Kloet en door Leo Fonteine met Ondo-aanvoerder Ko Wisse, waarbij vooral de laatste paring veel furieuze gevechten te zien gaf. Fonteine en Wisse gaven el kaar kwa hardheid, maar zeker ook kwa inzet niets toe. Bij herhaling ging of de een of de ander eigenlijk over de schreef waar het de toelaatbaarheid van de akties betrof, maar door zijn wat lakonieke optreden zorgde arbiter Van Assen ervoor, dat er niets eskaleerde. In dit opzicht kon de fluitist terugzien op een van zijn kant goede wedstrijd, waar het de technische beoordeling betrof akteerde hij een stuk minder. Skoreverloop Het aantrekkelijke duel kende overigens een wat vreemd skorever loop. Nadat de eerste Zierikzeese aanval met Corrie Kloet, Karin den Dekker, Leo Fonteine en Jaap van Gastel al snel voor 2-0 had gezorgd en Rina Boogaard van ver had tegenges- koord duurde het tot kort voor rust vooraleer de man aan het skorebord weer in aktie hoefde te komen. Tot die tijd waren er over en weer wel degelijk mogelijkheden geweest, maar met name Ondo liet via de bei de heren Kos Wisse en Han Mesu flink wat kansen onbenut. Pas in de 25e minuut kon de hoofdstedelijke equipe op gelijke hoogte komen. Op aangeven van Karin Sturm dreigde Ko Wisse door te stoten, maar toen hij onderkende, dat Leo Fonteine hem toch nog te snel af was, liet hij zich theatraal opzij zetten, hetgeen hem een strafworp opleverde, die hij even later verzilverde. Deze treffer had de wedstrijd blijkbaar hard no dig, want nu werd de trefzekerheid van de beide ploegen plotseling aan zienlijk beter. Nog voor het einde van de eerste helft werd de skore opgeschroefd naar 5-4. Johan Wisse, Leo Fonteine, Hans Mesu, Jaco Stoutjesdijk en Jaap van Gastel mikten binnen drie minuten achter elkaar van ver raak. Tussendoor werd All Ready nog een dikverdiende strafworp onthouden, toen Leo Fonteine door Ko Wisse fi naal werd getorpedeerd. Zoals de eerste helft was geëindigd, zo ging het in het tweede half uur prompt verder. All Ready gooide er nog een schepje bovenop en toonde aan, dat er op karakter bijzonder veel moge lijk is. Onder leiding van een weerga loos spelende Jan Voshart, die meer en meer aantoont, dat zijn verkiezing in de ploeg een bijzonder goede greep is geweest, daverde de Zierikzee ploeg voortreffelijk over het toch kollektief sterker geachte Ondo. In de eerste minuut prikte Jaap van Gastel andermaal raak en nadat Ko Wisse in tweede instantie een straf worp had verzilverd zorgden Jaco Stoutjesdijk (uit een strafworp) en Gerda Kloet voor het eerst voor een grotere marge: 8-5. Vertwijfeling Even leek het erop alsof All Ready de buit al definitief binnen had, te meer daar het aanvalsvak van Leo Fonteine onder zijn persoonlijke lei ding het gebeuren dikteerde, maar toen Ko Wisse een te lange pass plot seling onderschepte en hij broer Jo han Wisse in de gelegenheid stélde 8- 6 aan te laten tekenen, sloop er weel een portie vertwijfeling in de ploeg van coach Van Goudoever. Gerda Kloet skoorde van ver nog wel 9-6, maar toen drong Ondo plot seling zo halsstarrig aan, dat de ploe gen zeven minuten later weer op ge lijke hoogte stonden. Hans Mesu en Johan Wisse zorgden voor de aanslui ting en nadat Johan Wisse zijn eerste strafworp had gemist was hij het ook die uit een volgende strafworp de ge lijkmaker door de korf deponeerde. Even mocht er gevreesd worden over de afloop van het duel, maar de Zie rikzeese ploeg bleek over een opmer kelijk inkasseringsvermogen te be schikken, dit in tegenstelling tot en kele optredens eerder in de kompeti tie. Juist op dit kruciale moment ventileerde Jan Voshart zijn klasse. Amper een minuut na de Middel burgse gelijkmaker stelde hij na een schitterende aktie Korrie Stoutjes dijk in staat om te skoren en in de volgende minuut was hij het zelf, die 11-9 op de borden bracht. Jaco Stout jesdijk stuurde Voshart attent in een piepklein gaatje en de voormalige KVR-speler rondde keurig af. Een maal nog kon Ondo wat terugdoen via een benutte strafworp van Johan Wisse, maar toen volgde een ka- tastrofale minuut voor de bezoekers. Binnen zestig sekonden flitsten rood zwarte spelerse langs hun opponen ten na nauwkeurige aanvalsopzct- ten. Leo Fonteine bediende Jaap van Gastel, Jaco Stoutjesdijk rondde af op aangeven van Gerda Kloet en Jan Voshart zorgde voor 14-10, ander maal op aangeven van Gerda Kloet. De strijd was gestreden, te meer daar Johan Wisse tot twee keer toe een strafworpt onbenut liet. Wel skoorde Jos Marinusse nog een keer van ver. maar toen was er voor Ondo al lang geen eer meer te behalen: 14-11. Discipline All Ready heeft vandaag getoond, dat de ploeg wel degelijk in deze der de klas thuishoort", konstateerde Maurice van Goudoever na afloop te recht. ..Het is jammer, dat we deze konsentratie niet steeds op kunnen brengen. Ondó is toch bepaald niet de gemakkelijkste tegenstander uit de klas. Van ploegen met aanzienlijk min der inhoud werd onnodig verloren, juist omdat de ploeg de discipline niet voldoende kon opbrengen om te presteren, zoals men kan. In het afge lopen uur liet de ploeg met vlagen uitermate goed korfbal zien. Hét is weliswaar niet allemaal even tech nisch geschoold, maar ik denk, dat we zover nog niet zijn. Als we echter zo vooruit blijven gaan, dan mogen we de toekomst met het volste ver trouwen tegemoet zien. Het is in deze kompetitie zaak om ons te handha ven en dan eventueel bij een volgen de gelegenheid eens een poging te doen om mee te draaien in de strijd om promotie. Als we de opgaande lijn kunnen vasthouden zie ik dat wel zitten". Disirikt Zuid West Je klasse A: Seolto-TOP 11-9; Ven tura Sport-ADO 6-11; Stormvogels- Zuidwesters 5-6; All Ready-ONDO 14-11. AFDELING ZUID WEST 4e klasse B: Stormvogels Ill-All Ready III 5-4; Tjoba VII-ONDO III 7- 9; Luctor Ill-Swift V 6-5. 5e klasse B: Dreischor-KVK 4-5; SKNWK-Tjoba VIII 3-12; Olympia 1V-A11 Ready IV 15-4. 6e klasse B: SKNWK II-R1KO 7-6; Blauw Wit IV-KVK II 10-4. JUNIOREN 4e klasse B: Blauw Wit Il-All Rea dy 3-8. ADSPIRANTEN Klasse CI: All Ready-Volharding 4- 3; TOGO-TOP 3-1; Seolto-Zuid- westers 0-2. Klasse P1V: TOP 1I-A11 Ready II 0- 1; l'OGO li-Volharding 2-0. WÊÊMÊSmm iïS'ïfflB-ii. Woensdag 1 februari Sporthal Onderdak AFDELING ZUID WEST 5e klasse B: SKNWK-KVK 19.30; Dreischor-Olympia IV 21.30. Veteranen All Ready-Volharding 20.30. GELEEN - Het Nederlandse zaal handbalteam heeft zaterdagavond in Geleen een vriendschappelijke wedstrijd tegen België met 25-23 ge wonnen. Bij de rust stond Nederland met 15-14 voor. Het was een romme lig duel, waarin de verdedigingen veel fouten maakten. In de tweede helft was de Nederlandse defensie, met doelman Josten aan het hoofd, wat beter georganiseerd. Oranje liep tot 25-21 uit, maar moest kort voor tijd nog twee tegentreffers toestaan. -'■7..; iM>m 3e divisie (heren): Groene Ster-Volt 11 20-15; EMM Ii-Fortuna B 18-17; Dongen-Walcheren 16-8; Mountain Stars-Rapid 14-14; Boemerang-Delta Sport 18-21. AFDELING ZEELAND le klasse (dames): Delta Sport- Sluiskil 7-24. JUNIOREN (dames) EMM-Delta Sport 18-5. 2e klasse (heren): Delta Sport III- Olympus II 10-21; Delta Sport II- Olympus II 11-24. RENESSE - Voor het eerst is er een echtpaar in geslaagd als winnaar van een bowling toernooi in het Bowling Centrum te Renesse te voorschijn te komen. Bij het zondagmiddag georganiseerde toernooi, waaraan een prijzen- pot was verbonden van maar liefst f 2400,- en waaraan door 42 deelnemers (sters) werd deelgenomen eindigde Wim Hochendijk uit Scharendijke op de eerste plaats bij de heren en Mary Hochendijk bij de dames. Of het kwam door de hoge prijzenpot, feit was het dat alle deelnemers in hun eerste game een matige start hadden. Bij de heren kwam Wim Hochendijk nog tot 165 punten gevolgd door Jerry Rijstenbil en Jan Gast met 163 punten. Bij de dames ging Janni Bal van start met 179 punten gevolgd door Mary Hochendijk met 168 punten. In de tweede game kwam Koos Gudde met een skore van 195 punten voor de dag gevolgd door Wim Hochendijk met 160 punten en Mare Manders en Joost van der Zande met 157 punten. Bij de dames skoorde Mary Hochendijk 189 punten gevolgd door Irene Meuldijk met 166 punten en Emmy Warringa met 164 punten. In de derde en laatste game, in verband met de grote deelna me werden er drie games gespeeld, kwam Lammert van Wagtendonk tot de hoogste game (206) uit het toernooi waarvoor hij een lauwertak in ont vangst mocht nemen. Jacob Stoel skoorde 197 punten, terwijl Wim Ho chendijk zich van de eerste plaats in het totaalklassement verzekerde met een game van 190 punten, waarmee hij 22 punten voorsprong behield op Koos Gudde die op de tweede plaats beslag wist te leggen. Damestoernooi Bij de dames kwam Janni Bal in de derde game met 180 puntern tot de hoogste skore gevolgd door Irene Meuldijk met 157 punten. Mary Ho chendijk die zich tevreden moest stel len met een game van 127 punten bleef in het totaalklassement Irene Meul dijk nog net 4 punten voor waarmee zij zich verzekerde van de eerste plaats. De eerste deelnemers bij de dames en de heren streden hierna nog om de extra prijs, een tuinameublement(de grote Kooymansprijs) wat werd ge wonnen door Irene Meuldijk. De eer ste drie deelnemers bij de dames en de heren van het totaal klassement ontvingen uit de handen van de heer E. M. Rijstenbil een beker, een plant, drie flessen drank en sinaasappelen. Alle overige deelnemers kregen een plant en sinaasappelen, terwijl bij de extra wedstrijd de deelnemers een prijs van Tamboer verzekeringen uit Middelharnis in ontvangst mochten nemen. Hoofdsponsor van het toer nooi was Kooymans tuincentrum en co sponsors Govers Zuidvruchten Rotterdam en Tamboer Verzekerin gen Middelharnis. De jury werd ge vormd door Jan Papeveld en Ton RijstenbiL De uitslag, dames: 1. Mary Hochen dijk 484 (9); 2. Irene Meuldijk480 (6); 3. Janni Bal 477 (6); 4. Emmy Warringa 455 (9); 5. Miep Voskuilen 394 (4); 6. Willy Dorreman 378 (2); 7. Betty van der Jetzt372 (6); 8. Jenni Gaast370 (4); 9. Adri Dalebout 369 (4); 10. Jopie Meuldijk 364 (4). Herem 1. Wim Hochendijk 515 (11); 2. Koos Gudde 492 (9); 3. Lammert van Wagtendonk 466 (9); 4. Jan Gast 457 (9); Lieven Hoogerhuis 454 (9); 6. Jacob Stoel 452 (8); 7. Rini Hendrikse 449 (3); 8. Mare Manders 440 (7); 9. Toon Stoel 437 (5); 10. Joost van der Zande 436 (7). Het echtpaar Wim en Mary Hochendijk behaalde de overwinning in het bow lingtoernooi in The Country Club in Renesse. OSS - Hennie Stamsnijder heeft zondag in Oss zijn nationale titel veldrijden bij de beroepsrenners ge prolongeerd. Bij de amateurs ver overde Frank van Bakel, die achter Stamsnijder als tweede finishte, de nationale titel. AUCKLAND - John Walker (NW- Zee) heeft zaterdag bij internationale atletiekwedstrijden in Auckland een wedstrijd over een mijl gewonnen in 3 minuten en 52,82 sekonden. Het was de tweede tijd ooit op de mijl ge lopen in Nieuw-Zeeland. TILBURG - Als alles goed gaat - en wie twijfelt daar eigenlijk nog aan - dan kan op zondag 19 februari bij handbalvereniging Delta Sport de valg in top. Een overwinning op Dongen in sporthal Onderdak zou dan betekenen, dat de ploeg van trainer/coach Cor Mol reeds drie wedstrijden voor het einde van de kompetitie het kampioenschap van de derde divisie en de promotie naar de tweede divisie op zak heeft. Kriterium is dan wel, dat Delta Sport de vooraf gaande twee wedstrijden ook in winst kan omzetten. Komende zondag komt het laaggeplaatste Volt naar Zierikzee en een week later reist de ploeg van Cor Mol naar Zevenbergen om het lastige Mountain Stars te bekampen. Als de ploeg dan evenwel speelt alsdat het zondagmiddag het geval was tegen Boe merang in Tilburg, dan lijken de kansen ook voor Mountain Stars niet al te groot. De in een winning-mood verkerende blauwwitte formatie klopte de Brabanders na een fanatiek duel met 18-21, terwijl Mountain Stars weer een punt verder achterop raakte door in eigen hal niet verder te komen dan een 14- 14 gelijkspel tegen Rapid. ,,Ik kan nog steeds niet begrijpen, dat Boemerang zo laag staat op de ranglijst", stelde Cor Mol na afloop van het duel. ,,De Tilburgers hebben een paar meer dan voortreffelijke aanvallers en bovendien beschikken ze over een uitstekende doelman. Ik denk dat we de overwinning dan ook voor een niet onbelangrijk deel te danken hebben aan een niet geringe blunder van de coach van Boeme rang. Nadat de thuisploeg na een ruststand van 8-8 was uitgelopen naar 10-8 bleek hij een duidelijke misgreep te hebben gedaan door de tweede doelman te hebben ingezet. Hij was er voor een belangrijk deel debet aan, dat wij de opgelopen ach terstand in een vloek en een zucht omzetten in een 10-15 voorsprong. Toen was het voor de thuisploeg niet meer te doen om alsnog winnend uit de strijd te komen, alhoewel daar wel mogelijkheden voor waren". In de eerste helft moest Delta Sport voornamelijk achter de tegenstander aanlopen, maar net voor het verstrij ken van de eerste helft slaagde de blauwwitte equipe er toch in om de zo belangrijke aansluiting te be werkstelligen. Delta Sport speelde met name in de tweede helft fel en uiterst gemoti veerd. Nadat Boemerang nog even de leiding had genomen, draaide de Zie rikzeese aanval plotseling als een geolied machientje, hetgeen in min der dan geen tijd een zevental tref fers opleverde zonder dat Boemerang daar ook maar een treffer tegenover kon stellen. ,,Wc speelden in die fase bijzonder sterk, maar werden wel enigszins geholpen door de blunde rende coach, al zou het niet eerlijk zijn om het daar allemaal op te ste ken. Het is natuurlijk ook een ha- langrijk stuk eigen verdienste", konstateerde Cor Mol. Nadat Delta Sport met 10-15 aan de leiding was gekomen ontspon zich een spannend gebeuren, waarbij Boe merang nog iets van de achterstand afknabbelde, maar de vijf doelpun- tenmarge kon toch niet meer worden overbrugd. Door wat nonchalant af spelen aan Delta Sport-zijde kreeg Boemerang nog heel wat kansen, maar de missertjes werden uitste kend rechtgezet door de weer voor treffelijk akterende Delta Sport-ver dediging. Bij het laatste fluitsignaal hield Delta Sport nog een voordelige marge van drie doelpunten over: 18- 21. De Zierikzeese treffers werden bij elkaar geschoten door Kees de Vos (drie keer), Bert de Vos (zes keer), André Hartoog (drie keer) en zeven doelpunten van Peter Lefèvre, die zijn tweede wedstrijd voor Delta Sport speelde. Versterking Lefèvre debuteerde een week eer der met drie doelpunten in het met 9- 7 gewonnen duel met Groene Ster. Ook nu zorgde de van GSC gekomen speler dus voor een derde deel van de totale produktie. „Peter Lefèvre schiet bijzonder ge makkelijk, maar vooral erg hard en zuiver", stelde Cor Mol over de nieu we aanwinst. „Hij is een welkome versterking voor onze ploeg, omdat we toch nog steeds een erg smalle ba sisgroep hebben. We moeten voortdu rend op kampioenssterkte spelen om niet onderuit te gaan en dat vergt heel wat van de betere spelers, om dat zij erg veel in het veld moeten staan. Peter Lefèvre moet nog enigs zins wennen aan het niveau, hij is tenslotte ook niet meer dan afde lingsniveau gewend, maar hij leert erg snel". Van de achtervolgers ver speelde Mountain Stars dus een punt tegen Rapid. Dongen hoekte thuis een 16-8 zege op Walcheren, EMM klopte Fortuna door een treffer in de laatste sckondc met 18-17 en Groene Ster overtroefde Volt met 20-15.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6