Uitstekende prestatie van toneelgroep CPJ Uitbreiding kantine tennisklub Brouwershaven Penelope van de „Polyanthe" Paul van Vliet met Deel II in Zierikzeese Concertzaal 4 Akties bij Woensdrecht ABO-kursus van start Tijdens familiebijeenkomst in Tonnenmagasijn Het Smalstads Mannenkoor uit Sint Maartensdijk bleek ondanks de geringe bezetting van negen leden tot een goede vierstemmige prestatie in staat. BROUWERSHAVEN - Ongeveer honderdvijftig leden van de Christelijke Boeren- en Tuinders Bond, de Chris telijke Plattelandsvrouwen Bond en de Christelijke Platr telands Jongeren op Schouwen-Duiveland kwamen vrij dagavond bij elkaar in het Tonnenmagazijn in Brouwers haven. De reden van deze bijeenkomst was de jaarlijkse „Familiesamenkomst" van de drie organisaties. Om halfzeven zetten de aanwezigen zich aan de koffiemaaltijd, welke werd geopend door de presidente van de C.P.B., afdeling Schouwen-Duiveland, mevrouw S. P. op 't Hof-de Rijke. In zijn openingswoord noemde de voorzitter van de C.B.T.B., kring Schouwen-Duiveland, de heer R. J. van der Wekken, de benaming „bin dingsbijeenkomst" eigenlijk beter. „Het bindend aspekt is steeds harder nodig gezien de aanslagen, die tegen woordig van alle kanten op onze chris telijke samenleving gepleegd worden". De heer Van der Wekken noemde 1983 voor de boeren en tuinders een zeer moeilijk jaar. In de tweede helft van het jaar kon echter nog veel wor den goedgemaakt, aldus de heer Van der Wekken. „Wij moeten onze ogen niet sluiten voor de donkere wolken aan de hemel, maar de toekomst met vertrouwen tegemoet zien". Smalstads Mannenkoor Na zijn inleiding kondigde de kring voorzitter het optreden aan van het Smalstads Mannenkoor uit St Maar tensdijk. Het koor, dat onder leiding staat van dirigent Jan Wesdorp en op de piano wordt begeleid door Ton van Gurp, telt negen zangers. Het eerste optreden tijdens deze avond bestond uit het zingen van negen werkjes, die grotendeels zonder muzikale begelei ding werden gebracht Ondanks de uiterste geringe bezetting zingt het koor vierstemmig. In dit verband mag gesproken worden van een bijzondere vokale prestatie, gezien het meer dan aanvaardbare niveau op muzikaal ge- bied Blijspel Vervolgens bracht de toneelgroep van de CPJ een blijspel op de planken. Het blijspel, in één bedrijf, van Ferry, getiteld „Gevangene 117 is ontvlucht", werd door de aanwezigen bijzonder op prijs gesteld In het kort gaat het in de klucht om het volgende: In het huis van de toneel- direkteur Flambaar (gespeeld door Leo Hanse) en zijn vrouw Julia (Erna Ringelberg) komt Ome Koos, een oud koloniaal, (gespeeld door Marco Ca- pelle) vertellen over zijn heldendaden van vroeger. Het dienstmeisje Trijntje (Anke Oosse) en dorpsagent Barend (Cees Padmos) moeten deze verhalen aanhoren, maar nemen die niet erg serieus. Yvonne (Janneke Tanis), ak- tric en vriendin van de familie Flam baar, wordt gevraagd ook op het plat teland te komen wonen, maar als ze hoort dat er een tehuis voor misdadige krankzinnigen in de buurt staat, voelt ze daar niet zo veel voor. Als het be richt komt dat één van de bewoners van het tehuis is ontvlucht, ontstaat er paniek in huis. Dat is een mooie ge legenheid voor ome Koos om te bewij zen hoe serieus zijn verhalen moeten worden genomen. Als op de akteur de akteur Louis (Erwin van Wijk) on aangekondigd komt solliciteren voor een rol in een nieuw toneelstuk, door middel van een in scene gezette be dreiging met vuurwapen, ontstaan dol komische taferelen- Met Anke Oosse en Marco Capelle als exponenten bewees de toneelgroep van het CPJ, dat er door amateurs heel goed een uitstekend stukje to neel kan worden opgevoerd. Na de pauze werd het programma voortge zet met opnieuw een optreden van- het Smalstads Mannenkoor. De organisatie van de Familiebij eenkomst heeft met het koor en de toneelgroep zeer beslist een goede keus gedaan om de avond te laten slagen. Door toename ledental BROUWERSHAVEN - ,,Het afgelopen jaar, 1983, mag wat ons betreft, met kransen versierd, in de analen worden bijgeschreven", aldus voorzitter R. van Heijst tijdens de algemene ledenvergadering van de Tennisvereniging Brouwershaven, vrijdagavond in het Tonnenmagazijn. Hij noemde in dit ver band, de aanleg van de tweede baan, die in het afgelopen jaar gerealiseerd werd en de suksesvolle viering van het 55-jarige jublileum. Men kon zich bo vendien verheugen in een grote deelname van de leden aan de toernooien en andere aktiviteiten. Voor het nieuwe tennisjaar kondigde de voorzitter een verruiming van de kantine aan en een andere out-fit van het klubblad dat in een nieuwer en mooier jasje gestoken zal worden. De verruiming van de kantine is nodig vanwege het grotere aantal le den en het gebruik van twee tennis banen tegelijk. Hierdoor is de kapa- citeit van de huidige ruimte onvol doende gebleken. Men wil een en an der realiseren door een uitbreiding achter de oefenmuur, waarbij de zelf werkzaamheid van de leden ook een rol zal spelen. ScheidreclUerkursus Zeven leden van de tennisvereni ging verdiepten zich het afgelopen jaar. middels een scheidsrechters- kursus, wat meer in de tennisregels. Als resultaat hiervan kon de voorzit ter vrijdagavond het diploma scheidsrechter uitreiken aan de da mes L. Hanse en E. Roskam en aan de heren H. Beek, Th. van Dijk, J. Ros kam, en J. van de Zande. Computer Na de notulen en de jaarverslagen van de verschillende kommissies kwamen de financiële zaken aan de orde, waaruit bleek, dat het ook in dit opzicht goed gaat met de tennis vereniging. Het bestuur stelde in do begroting 1984 dan ook voor. om de spaarrekening ,,uit te dunnen" ten behoeve van een extra aflossing op de banklening voor de tweede baan. Tevens was er in dc begroting een uitgave post opgenomen voor de aan schaf van een kleine computer waar mee dc administratie geautomati seerd kan worden, hetgeen volgens het bestuur het werk enorm zou ver lichten, en waarmee, over enkele ja ren gezien, goedkoper uit is, dan wanneer men de automatisering bij een bank zou doen. Dit voorstel le verde nog al wat diskussie op in de vergadering, maar uiteindelijk werd de begroting toch vastgesteld. Verkiezingen en benoemingen De heren R. van Heijst als voorzit ter en de heer Th. van Dijk als bestuurslid, die beiden aftredend waren, werden bij akklamatie voor twee jaar herkozen. Bij de kommis sies werd de technische kommissie in dezelfde samenstelling als vorig jaar benoemd. De jeugdkommissie kreeg vier nieuwe leden: de dames M. van de Luitgaren, F. van Lunzen, M. van Dijk en de heer J. Druyve. Bij de kantinekommissie komt de heer G. van Katwijk de gelederen versterken als nieuw lid. En de kaskommissie ten slotte wordt het komende jaar ge vormd door de heren C. van de Ruyt, J. van de VVeijde en de heer A. van der Marei als reservelid. Kontributie Vorig jaar werd de principe uit spraak gedaan dat de kontributie de komende jaren telkens met 10.- zou worden verhoogd. Gezien de gunsti ge financiële ontwikkelingen binnen de vereniging stelde het bestuur voor, dit bedrag te halveren zodat de kontributie voor 1984 nu op 75.- per jaar komt. Voor junioren is dit de helft van dit bedrag. Verzekering Er werd druk gebruik gemaakt van de rondvraag, waarbij er onder ande re een diskussie op gang kwam over de wenselijkheid van een ongevallen-of W.A-verzekering voor de leden via de tennisvereniging. Het bestuur zegde toe zich te verdiepen in de mogelijkheden hiervan. De voor zitter sloot de vergadering af met de konklusie dat men nauwelijks nog kan spreken van tennisseizoenen nu de tennishal Krayestein de mogelijk heid biedt om ook in de winter deze sport uit te oefenen. Hij hoopte op een seizoen dat even suksesvol zou blijken te zijn als vorig jaar. DEN HAAG - De plaatselijke platr forms van de vredesbeweging be spreken volgende week zaterdag (4 februari) tijdens een konferentie in Utrecht nieuwe akties tegen het plaatr sen van nieuwe kernwapens op de basis Woensdrecht De bijeenkomst is georganiseerd door het komitee Kruisraketten nee, de organisator van de vredesdemon stratie in oktober in Den Haag. Besproken worden blijkens een aan kondiging onder andere: - Een volksoploop rond de basis Woensdrecht die de werkzaamheden voor het plaatsen van de kruisvlucht- wapens daar onmogelijk moeten ma- kea - Het tijdstip waarop een volkspeti- tonnement (volksraadpleging) gehou den zal worden. - Nadere invulling van het program ma van de aktieweek van 6 tot 12 mei Aan de hand van de uitkomsten van de dikussie zal het komitee de aktie- planning voor dit jaar vaststellen De aktiekonferentie zal geen besluiten nemen of resoluties en verklaringen aannemen Het komitee Kruisraketten nee is een samenwerkingsverband van veel organisaties die alle een eigen struktuur hebben van besluitvorming. DAARLEVEEN - Ter hoogte van Daarieven, op het trajekt Vriezenveen-Vroomshoop is maan dagmorgen een trein ontspoord, al dus heeft een woordvoerder van de NS meegedeeld. Daardoor is het baanvak versperd en zal voorlopig geen treinverkeer op dat trajekt mo gelijk zijn. Reizigers worden met bussen naar hun bestemmingen ver voerd, aldus de woordvoerder. Er hebben zich geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. Na een mo torstoring zou een stel wielen zijn ontspoord. YERSEKE - Bij een verkeersonge luk in zijn woonplaats is zaterdag nacht de 23-javige Marinus Johannis van Stee uit Yerseke (Zeeland) om het leven gekomen, zo heeft de poli tie meegedeeld. De jongeman raakte met zijn auto op de Molendijk door onbekende oorzaak op de linker weg helft, kantelde van het talud en botste tegen een boom. Hij was op slag dood. Pas zondagmorgen werd zijn stoffelijk overschot gevonden. Volgens de politie is de jongeman overleden aan een schedelbasisfrak- tuur. L1CHTVOORDE - Het alcoholge bruik in de Achterhoek neemt de laatste tijd .schrikbarende,, vormen aan, zo heeft de politie in Lichtvoor- de (Gelderland) gekonstateerd op grond van een zondag gehouden ver keerscontrole. Van de 186 gekontro- leerde automobilisten bleken er in totaal 40 te beschonken Te zijn om hun weg te vervolgen. De politie leg de 23 hunner een rijverbod op, en nam de resterende 17 mee naar het bureau voor een bloedproef. ZIER1KZEE - Op maandag 20 fe bruari zal in Zierikzee een kursus Al gemene Basis Opleiding van start gaan. De kursus is de noodzakelijke en verplichte ondergrond voor elke trainers- of rekreatiesportopleiding. De ABO is een met tak van sport ge bonden kursus gericht op aspekten van het leiding geven en de gezon- heid in de sport. De kursus duurt 12 weken, avonden van 2,5 uur. Er zal geen eksamen worden afge nomen. De deelnemers die voldoen aan een aantal kursusvoorwaarden ontvangen na afloop een officiéél door hel Ministerie erkend ABO- bewijs. Aanmelding en inlormatie bij de gemeente Zierikzee, de heer J. van Almkerk, 01110-3151 en Zeeuwse Sportraad 0U8U-33024. Aan de kur sus kunnen maximaal 2U personen deelnemen dus tijdige aanmelding is gewenst MADRID - De Spaanse politie is een klopjacht begonnen naar de moordenaars van luitenant-generaal Guillermo Quintana lacaci, die zon dag vlak bij zijn huis in Madrid werd doodgeschoten. De daders worden gezocht in kringen van de Baskische EAFscheidingsbeweging ETA. De ge neraal zal vandaag/maandag begra ven, in aanwezigheid van premier Felipe Gonzalez. PARAMARIBO DEN HAAG - De Surinaamse vakcentrales zijn bereid mee te werken aan de vorming van een interim-regering indien aan een aantal voorwaarden, onder meer met betrekking tot persvrijheid en demo- kratisering, wordt voldaan. Dat bleek zondag tijdens een vergadering in Paramaribo van de gezamenlijke vakcentrales met hun achterban. Niet eerder waren de Surinaamse vakcentrales met hun achterban in gemeenschappelijke vergadering bij een gekomen. De bijeenkomst duur de volgens aanwezigen ongeveer vier uur. DAR ES SALAAM - De Tanzani- aanse vice-president en president van Zanzibar, Aboud Jumbe, is zon dag voor beide funkties afgetreden. Dit heeft radio Tanzania gemeld. De zender gaf geen redenen voor het ont slag, dat door de regerende revolutio naire partij werd aanvaard. Het nati onale uitvoerend komité van de par tij is op het moment in vergadering bijeen in de Centraal-Tanzaniaanse stad Dodoma onder leiding van de president, Julius Nyerere. Jumbe heeft ook zijn funktie van vice- voorzitter van de revolutionaire par tij neergelegd. Dinsdag 31 januari Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 14,00 uur Schooltelevisie 15.30 uur RVU 16.00 uur James Herriot 16.50 uur Anna, Ciro en Co 18.25 uur Teleac 18.55 uur Nils Holgersson 19.20 uur Zeg 'ns Aaa Dokter Lydie heeft haar dag niet, alles wat zij dan ook aanpakt mislukt. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Reilly, meester spion. Hij krijgt opdracht om de Australische mijningenieur William Knoxd'Arcy te bewegen zijn aandeel van zijn vondst van Lievelden in Perzië niet te verkopen aan Frankrijk maar aan Engeland. 21.20 uur Achter het nieuws 22.00 uur Pisa 22.15 uur Konsumenleninan 23.20 uur Journaal 23.25 uur Nieuws voor doven Ned. 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.10 uur D'r kan nog meer bij 19.30 uur Het tropische regenwoud. Natuurdokumentaire. 20.20 uur Tijdsein 20.50 uur Van U wil ik zingen. Kooi zangprogramma. 21.15 uur David, een man naar God's hart. Henk Binnendijk praat met jonge mensen over bijbelteksten. 21.40 uur Omnibus 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Socutera 23.10 uur Nieuws voor doven ZIERIKZEE - Dinsdagavond 31 januari brengt de Ne derlandse top-artiest Paul van Vliet zijn nieuwe pro gramma „Deel II" in de Zierikzeese Concertzaal. Deze one-man-show staat onder auspiciën van Uit op Schou wen-Duiveland en begint om 20.00 uur. Paul van Vliet heeft een half jaar vrij genomen. Na bijna 21) jaar van onafge broken reizen en trekken, t.v.- en platenprodukties, internationale tournees en leven onder de zware druk, die het leven van een top-artiest met zich mee brengt, had hij behoefte aan een adempauze. Hij heeft die vrijheid benut om zich opnieuw te laten inspireren. Een half jaar ondergedoken in de anonimi teit van denken en schrijven. Nu staat hij weer in de volle schijnwerpers van de theaters en de publiciteit. Met nieuwe ideeën, nieuwe teksten en nieuwe muziek, gegoten in een volle dig nieuw programma, dat hij doelbewust ,,Deel IP' heeft genoemd. Een dui delijke vingerwijzing naar de tweede - nieuwe - fase in zijn karrière. Daar naast doelt deze titel ook op de opdracht van onze tijd, die vraagt om een nieu we houding tegenover het leven en de maatschappij. Paul van Vliet', vernieuwd, anders, maar met dezelfde kwaliteiten, waar door het Nederlandse publiek van hem is gaan houden. Het nieuwe program ma rust op pijlers, waarop zijn hele rijke karrière is gebouwd: herkenbaar heid, humor, poëzie en muziek, gemengd in de totaal-theaterformule, die zijn shows een internationale allure geven, die tot ver over onze grenzen is erkend. 29 „Als ik die dame goed ken, is ze nu al bezig een aanklacht tegen jou in te dienen, alsof jij haar wou vermoor den zo is ze. Allemachtig, had ik maar geweten dat je in het huis van de Dorbans was." „Wat voor verschil zou dat dan hebben gemaakt?" vroeg ze. Hij voelde er echter even weinig voor haar in vertrouwen te nemen als zij om ronduit tegen hem te praten. Ze ging terug naar haar hut en vond daar haar knappe matroos, die bezig was haar bed op te maken. Ze had het idee dat hij in zijn leven al heel wat bedden had opgemaakt en zonder dat hij haar in de gaten had, keek ze toe hoe hij de lakens glad trok en het kussen van een nieuw sloop voorzag. „Dank u wel!" riep ze opeens, waarop hij zich snel omkeerde. „Ziezo, uw hut is weer in orde, juf frouw", zei hij. „Wat ik wou vragen, hoe heet u ei genlijk?" vroeg het meisje. Hij krabde zijn kin. „Hoe ik heet?" herhaalde hij. „Om u de waarheid te zeggen, juffrouw, heb ik daar nog niet over nagedacht. Zou u denken dat John goed bij me past?" „Goed, ik zal je John noemen", be loofde ze goedgehumeurd. Bij de deur bleef hij staan. „Had u nog ergens behoefte aan? We hebben geen bloemen aan boord, maar als u op groen gesteld bent, dan kan ik wel voor wat wortelen zorgen, waarvan ik het lof zou kunnen schik ken „Ik heb zelfs geen behoefte aan wortellof", antwoordde ze, gepi keerd door zijn familiariteit. Toen hij vertrokken was, schaamde ze zich onmiddellijk over haar uitval. Tot haar verwondering werd het tweede ontbijt in haar hut opge diend. Klaarblijkelijk voelden haar medepassagiers er niets voor, haar bij de maaltijden te zien. John, die serveerde, gaf echter een andere verklaring. „Ze denken dat u het, als enige dame aan tafel, wat on prettig zou vinden", merkte hij op. „Na de lunch kunt u de kapitein spre ken. Hij is absoluut geen kwade ke rel, maar vrijwel verstoken van ge voel voor humor. Hij is namelijk een Schot." Ze ontdekte dat de Polyanthe een jacht met oliemotoren was en maar een kleine bemanning aan boord had. Behalve dit vielen haar heel wat vreemde dingen op. Niet in het minst de vreemde houding die door passa giers en officieren werd aangenomen door EDGAR WALLACE ten opzichte van haar steward, John. Geen van hen sprak ooit tegen hem en als hij iets tegen hen zei, negeer den ze hem volkomen. Een tweede opmerkelijk lid van de bemanning was een zeeman die niets anders deed dan de ganse dag op het dek sigaren roken. Het was een breedgeschouderde man, met een ko gelrond hoofd en een wild gezicht. Hij zag er uit als een beroepsbokser, met zijn kaalgeschoren hoofd, platte neus en dikke wangen. Zijn voorko men zou al voldoende haar aandacht hebben geprikkeld, zonder dat hij op elke heup nog een revolver met lange loop droeg. Toen zij, over de ver schansing geleund, naar hem staar de. keek hij op, met het belachelijke voornemen op zijn gezicht uitge drukt. tegen haar te glimlachen. En toen, tot haar verontwaardiging, knipoogde hij vrijpostig tegen haar. Eerst dacht ze dat ze het zich maar verbeelde, maar toen hij zich ophief en haar een kushandje toewierp, draaide ze zich verontwaardigd om. „Wat is er aan de hand?" vroeg haar steward. „Die matroos", zei ze. „Hij hij Ach, het is niets misschien doen ze dat altijd." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4