Dirk van der Geer nam afscheid van De Klimop Raad Duiveland knarsetandde over salarisverhoging ISD Ook Bruinisse had veel moeite met salarisverhogingen ISD Afscheidsreceptie Rabobank-direkteur Sekretaris- generaal verkeer en waterstaat Jaaruitvoering Apollo'-Brouw Vredesopvoeding in de huiskamer Onbetaald werk met behoud uitkering ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 30 januari 1984 Nr. 23465 3 ,Een onzorgvuldige beslissing DUIVELAND - „Wij zijn van mening, dat het bestuur van de I.S.D. een wat onzorgvuldige beslissing heeft ge nomen", zei C.D.A.-woordvoerder de heer J. A. Schiette- katte donderdagavond tijdens de gemeenteraadsverga dering van Duiveland naar aanleiding van de inmiddels veel besproken salarisverhogingen bij de Intergemeente lijke Sociale Dienst. Afgezien nog van de financiële kon- sekwenties had het I.S.D.-bestuur volgens hem moeten beseffen, dat het de gemoedsrust en wellicht ook de werklust bij het sekretariepersoneel niet zal bevorde- BRUINISSE - De salarisverhoging voor de ambtena ren van de Intergemeentelijke Sociale Dienst hield vrij dagavond ook de gemoederen van de gemeenteraadsle den van Bruinisse bezig. Het kollege stelde voor de bij drage aan de I.S.D. over 1984 met 9.213,te verhogen en verder geen op- en/of aanmerkingen kenbaar te ma ken. Daar hield de raad zich niet aan, want men had wel degelijk op- en aanmerkingen kenbaar te maken. „Het bevreemdt ons dat in deze tijd de lonen bij de I.S.D. omhoog gaan. We zijn er niet erg gelukkig mee, omdat het hoofdzakelijk de lo nen van het toppersoneel betreffen", aldus C.D.A.-fraktievoorzitjter M. Meeuwsen. S.G.P.-woordvoerder de heer G. E. Houtekamer verwees in dit verband naar het voorstel van het kollege van b. en w. in Duiveland, waarin de raad werd geadviseerd wel opmer kingen kenbaar te maken, te weten: Verzoek om overleg vooraf in zaken met zulke grote financiële gevolgen en verzoek om batige saldi bij de I.S.D. met de deelnemende gemeen ten te verrekenen in plaats van te re serveren. Houtekamer noemde het verwerpelijk, dat in deze tijd een besluit was genomen over bijna 100.000,— extra salaris met drie jaar terugwerkende kracht. formele gang van zaken in deze: Het I.S.D.-bestuur is autonoom; de ge meenteraden zijn in het bestuur ver tegenwoordigd. De raden kunnen derhalve niet veel meer dan achteraf reageren op reeds genomen beslui ten. Ten''aanzien vèm' de salarisverho gingen merkte ,£e voorzitter op, dat deze gebaseerd zijn op een inwoner tal van 30.000 gezien het gebied waar de I.S.D. werkzaam is. Een en ander is een uitvloeisel van de zogenaamde Ubink-normen, die ten aanzien van de gemeente-ambtenaren reeds wer den doorgevoerd. Ook de burge meester bleek moeite te hebben met de grote verschillen daarin en vond dan ook dat bijvoorbeeld een ge- meentesekretaris nou eenmaal een omvangrijkere taak heeft dan een di- rekteur van de I.S.D. Voordat de voorzitter de diskussie met een hamerslag sloot, mopperde de raad nog wat na. De heer M. Hou- kamp (lijst v. d. Velde): „Ze floreren bij de I.S.D. over de ruggen van van de mensen, die hun gas en licht niet meer kunnen betalen" en de heer L. J. v.- d. Bos --(S.G.P„Ze kunnen iedereen wel direkteur-generaal ma ken". Achteraf reageren Raadsvoorzitter burgemeester T. C. Hekman gaf een toelichting op de De keer ABoogert (l) nam na eenenveertig jaar werkzaam te zijn geweest in het bankwezen, afscheid, als direkteur van de Rabobank Zierikzee en omgevingTijdens een zeer druk bezochte receptie in restaurant ..Mondragon" mocht hij vele kennissen, vrienden en relaties de hand schudden. Gemeenteraadsvergadering Schiettekatte toonde zich geen voorstander van de funktie-herwaar- dering bij de I.S.D.omdat hier vol gens hem toch sprake is van een een zijdig specialisme terwijl het sekre- tarie-personeel meerzijdig gespecia liseerd dient te zijn. V.V.D.-woordvoerder W. Stouten was eenzelfde mening toegedaan. „In het licht van de bezuinigingen is het onverantwoord op deze wijze met geld van anderen om te springen. Er klopt totaal niets van", was zijn De heer A. van Klinken (S.G.P.) kon de uitlatingen van zijn voor gaande raadskollega's ten volle on derschrijven en had ook veel moeite met deze salarisverhogingen. Het ging in dit geval overigens niet (vervolg van pagina 1) ture London River, welke subliem werd uitgevoerd en een ovationeel applaus opleverde. De Paraphrase over „Harre meine Seele" van Ruh verkreeg, met een klein slippertje aan het slot, eveneens een grandioze vertolking. Met de mars Maryland werd het eerste gedeelte afgesloten. Na de pauze was het programma wat afgesteld op de lichtere toer. Na de Military Escort mars werd gespeeld de selektie van volksliedjes Around the World, waarna een polka, een Barcarolle, een Tango en een Beguine het programma kompleteren. Gezamenlijk met de drumband werd tot slot de mars Jubilissimo gespeeld (op verzoek zelfs twee keer). Dankwoorden In zijn slotwoord bedankte de heer Hatzman de waarnemend dirigent de heer P. H. J. Everwijn voor zijn in zet, de kapelmeester de heer A. Heij- boer en de drumbandinstrukteur de heer Struijk. Hij overhandigde de dames een bloemetje hetgeen ook ten deel viel aan de echtgenote van de solo- cornettist de heer Jaap Everwijn uit Krimpen aan de IJssel, die wegens overdukke werkzaamheden zijn mu zikale aktiviteiten, niet alleen in Brouwershaven doch ook elders moet inkrimpen. Voor de vele steun, die Apollo sedert 1981 van hem heeft genoten werd hem op deze wijze dank gebracht. Met het spelen van het Wilhelmus kwam er een eind aan deze zeer geslaagde muzikale uitvoering, wel ke nog enige uurtjes werd voortgezet met een dansje onder leiding van het orkest het Schelde Trio. De wethouder van onderwijs van Brouwershaven, mevrouw S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter vond een af scheid zoals vrijdagmiddag niet pret tig. „Het is wel prettig als er dan van zoveel zijden belangstelling wordt getoond," aldus de wethouder. om een beslissing van de gemeente raad. Raadsvoorzitter burgemeester J. van Bommel lichtte toe, dat het I.S.D.-bestuur zelfstandig besluiten kan nemen. G.S, moeten hun goed keuring eraan verbinden en doen dat al of niet na de reakties van de raden gehoord te hebben over de genomen besluiten. In het betreffende geval is reeds overleg geweest met g.s. en werd van die zijde vernomen, dat er geen bedenkingen zijn tegen de sala risverhogingen. Niet gelukkig Wethouder A. L. Bakker (P.v.d.A.) vertegenwoordiger van Duiveland binnen het I.S.D. bestuur toonde zich niet gelukkig met de uitspraak „on zorgvuldige beslissing", van de heer Schiettekatte. Hij memoreerde, dat het adviesbureau O.D.R.P. van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten na een uitgebreide funktie doorlichting tot het advies was geko men. Ook het I.S.D.-bestuur had aan vankelijk wel zijn bedenkingen ge had, volgens Bakker, maar uiteinde lijk bleken toch de adviezen van de O.D.R.P. de doorslag te geven. „Het is een uitvloeisel van de Ubink- normen", aldus de wethouder. Schiettekatte zag in zijn beargu- mentatie onvoldoende aanleiding zijn eerder gedane uitspraak in te trekken en vond, dat het I.S.D.- bestuur best van het rapport van de O.D.R.P. had kunnen afwijken. De heer C. J. Hillebrand (P.v.d.A.) gaf te kennen achter zijn wethouder te staan en zei geen moeite te hebben met de opwaardering voor de I.S.D.- ambtenaren. Zoals gezegd had de raad geen beslissing te nemen in deze gelegenheid. Wel werd besloten, op advies van het kollege, het bestuur van de I.S.D. te verzoeken in het ver volg bij beslissingen over zaken met belangrijke financiële gevolgen, vooraf de raden te horen. Verder was de raad met het kollege van mening, dat batige saldi bij de I.S.D.-met de deelnemende gemeenten dienen te worden verrekend. Met het'batig sal do over 1982 van f 129.254,72 was dat niet gebéurd. Dit bedrag werd door het bestuur gestort in een bestem mingsreserve ter financiering van een schijvenkomputer. Bezwaarschrift De heer J. de Bruine te Oosterland diende een bezwaarschrift in tegen het weigeren van een bouwvergun ning voor de bouw van een loods op het perceel grond, gelegen aan de La ge Rampertsweg te Oosterland. Het vigerende bestemmingsplan staat de bouw van een dergelijke opslagloods echter niet toe. Uitzonderingen op het bestemmingsplan zijn in sommi ge gevallen wel mogelijk, maar in dit geval kon daar geen sprake van zijn „U kwam hier in Dreischor in ok tober 1969 toen er nog maar net spra- le was van de wet op het basisonder wijs. Inmiddels zijn we bouwkundig al geïntegreerd. Op 1 augustus 1985 hoeven we alleen maar de deur tus sen de beide scholen open te zetten om dat de raad hier te doen had met een zogenaamd „agrarisch nevenbe- drijf", waar die uitzonderingen niet voor gelden. Zowel de heer K. Hendrikse (S.G.P.) als de heer Stouten verzoch ten het kollege toch naar mogelijkhe den te zoeken, dat de heer De Bruine in de toekomst alsnog een dergelijke loods op deze plek kan laten bouwen. De voorzitter zegde toe, dat die mo gelijkheden onderzocht zullen wor den, maar liet er anderzijds geen twijfel over bestaan, dat de kans voor het verlenen van een bouwver gunning er in de huidige situatie ab soluut niet in zit. BROUWERSHAVEN - De werk groep „Vrede en Ontwikkeling" gaat in Brouwershaven via zes huiska merbijeenkomsten het thema „vre desopvoeding" behandelen. EUy van Eijken, Grace Molenaar en Guri Verseyden van deze werk groep organiseren deze bijeen komsten met het doel „De mensen meer bewust te maken van hun eigen situatie en hun eigen mogelijkheden op het gebied van de vrede", aldus de leden van deze groep. Zij zullen tij dens de bijeenkomsten, die op woensdagavonden gaan plaats vin den, achtereenvolgens de thema's: respekt, agressie, omgaan met kon- flikten, vooroordelen en geweid in de grote wereld behandelen. De laatste avond wordt besteed om deze onder werpen toegespitst op de eigen situa tie te bespreken. Deze thema's wor den door leden van de werkgroep steeds ingeleid door een film of een verhaal. De eerste bijeenkomst zal plaatsvinden op woensdag 8 februa ri. Wegens voldoende belangstelling, is de groep in Brouwershaven vol. De werkgroep „Vrede en ontwikkeling" is echter bereid dit thema bij vol doende velangstelling nogmaals, of in andere plaatsen te organiseren. In formatie hierover is verkrijgbaar bij E. van Eijken, Irenestraat 7, Zonne- maire. Telefoon 01112-2040. DEN HAAG - Het. kabinet heeft vrij dag een eerste bespreking gewijd aan een „schets" van minister De Koning (sociale zaken) over het vraagstuk van invoering van onbetaald werd met be houd van uitkering. Minister-president Lubbers noemde - na afloop van het wekelijks kabinetsberaad - het vraag stuk ontzettend gekompliceerd. In het overleg werden geen konklusies ge trokken. Volgens de premier moet „donders goed" op de met het vraagstuk samen hangende problemen worden gelet Hij noemde in dit verband het verdrin gen van normale arbeid, bestuurlijke vraagstukken, de kontrole en het pro bleem van de konkurrentievervalsing. Maar, aldus Lubbers, het is de moeite waard tot oplossingen proberen te ko men. voor alle kinderen van vier tot en met twaalf jaar. De basisschool zal één school zijn, waar de leerlingen op doorgaande wijze zullen leren. De verworvenheden van de kleuter school zullen worden voortgezet," sprak mevrouw Loschacoff. Zij vertelde dat er in Nederland ak- tiveringsjaren werden ingesteld om de scholen al te laten wennen aan het basisonderwijs. Vorig jaar kende de school in Dreischor zo'n aktiverings- jaar. Volgens de wethouder hebben ook de ouders van de leerlingen de draad opgevat. De ouderkommissies van beide scholen beleggen al geza menlijke vergaderingen. „Daar is De Klimop heel vroeg mee en dat is wel een felicitatie waard." Oorkonde Mevrouw C. Klompe sprak namens de medezeggenschapsraad en als voorzitter van de ouderraad. Zij dacht dat de kinderen de boeiende aardrijkskunde- en geschiedenisles sen van onderwijzer Van der Geer wel zullen missen. Namens de leer krachten sprak de heer C. van de Vreugde (in de raad Brouwershaven van heden - maandagavond komt zijn benoeming tot opvolger van Van der Geer aan de orde). Hij vertelde dat de scheidende leerkracht een liefhebber van geschiedenis is. Toen Columbus terugkeerde van zijn ontdekking van Amerika kreeg hij een oorkonde van de Spaanse koning. Enkele herinne ringen aan veertien jaar De Klimop te Dreischor waren door Van de Vreugde op een zelf vervaardigde oorkonde gezet. De heer G. Gerretse voerde het woord namens de kollega's op Schouwen-Duiveland. „Je was een bijzondere kollega, ik zal je missen." Van de Geer mocht van de sprekers diverse kado's in ontvangst nemen. ZIERIKZEE Bestuursvergadering Beatrixschool Woensdag 1 februari (om 16.00 uur) vergadert het algemeen bestuur van de Beatrixschool in het schoolge bouw aan de Grachtweg. Op de agenda staat een voorstel de gemeente te verzoeken de tijdelijke benoeming van leerkracht T. C. Rid- dersma om te zetten in een vast dienstverband. Voorts komt de vaststelling van de begroting voor 1984 aan de orde, de vaststelling van het medezeggen- schapsreglement, uitbreiding dienst verlening door Federatie Maatschap- plijke Dienstverlening en de vergoe ding kosten wegenbelasting voor het gebruik van het schoolbusje. Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep De Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" komt donderdag avond 2 februari weer bijeen in het Hervormd Verenigingsgebouw, aan vang 20.00 uur. KERKWERVE Bejaardensoos Dinsdagmiddag 31 januari komt de bejaardensoos weer bijeen in het Verenigingsgebouw aan de Bea- trixstraat, aanvang 14.30 uur. Kerk- wervenaren die zestig jaar of ouder zijn, zijn van harte welkom. DUIVELAND Nulletje te weinig In het verslag over het raadsbesluit Wethouder M. J. van de Velde, ver tegenwoordiger van Bruinisse in het I.S.D.-bestuur gaf een toelichting op het bestuursbesluit nadat de O.D.R.P., het adviesbureau van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, de I.S.D.-funkties had inge haald. tot verbouwing van het Duivelandse gemeentehuis is het zetduiveltje toe geslagen. Er werd melding gemaakt van het pleidooi dat de heer W. Stou ten (V.V.D.) hield voor een goedko per plan tot uitbreiding van het ge meentehuis. Het ging niet, zoals stond vermeld, om een verschil van 26.000,— met het door b. en w. voor gestelde verbouwingsplan, maar om een verschil van 260.000,—. OOSTERLAND Ouderavond Peuterspeelzaal Peuterspeelzaal ,,'t Kraaiennest" houdt dinsdag, 31 januari de jaarlijk se ouderavond in het dorpshuis „Oosterhof". Aanvang: 20.00 uur. De agenda vermeldt onder meer het jaarverslag en het financieel ver slag. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend en niet herkiesbaar me vrouw Stouten-van Oeveren en me vrouw Van der Weel-Govers. Als kandidaten zijn gesteld me vrouw Navis en mevrouw Volkers. Na de pauze zal de heer R. C. A. Bac ker, tandarts te Bruinisse, spreken over het melkgebit van de peuter. BRUINISSE Ruilbeurs „De Nachtegaal" In het klublokaal aan de Molenweg organiseert de vogelvereniging „De Nachtegaal" weer een ruilbeurs. Ook niet aangesloten liefhebbers kunnen hier hun vogels ruilen of verkopen; er is een opkoper aanwezig. De da tum is zaterdag 11 februari, aanvang 10.00 uur. „Het heeft als bestuurslid geen en kele zin meer om tegen te zijn, want ze hebben dan het recht op opwaarde ring en de ambtenarenrechter zou je dus zo in het ongelijk stellen". Ten aanzien van de storting van het batig saldo van 1982 naar een reserve ter financiering van een schijven komputer, merkte de wethouder la- koniek op: „Die komputer was tien jaar oud, die was versleten, er moest een nieuwe komen". DEN HAAG - Drs. R. den Besten (43) zal Ir. P. C. de Man opvolgen als sekretarls-generaal op het ministerie van verkeer en waterstaat, De Man wordt per 1 mei sekretaris-generaal bij het ministerie van defensie. Dé Besten is sedert 1980 algemeen direkteur van het Rotterdams Stedelijk Openbaar Vervoersbedrijf (RET). Na zijn studie ekonomie aan de Erasmus- universiteit te Rotterdam heeft hij funkties bekleed bij het Openbaar Li chaam Rijnmond en bij Hoogovens. Bij Rijnmond was de heer Den Besten hoofd van het bureau voor verkeer en vervoer en bij Hoogovens was hij aan vankelijk hoofd van het sekretariaat van de Raad van Bestuur en later, na de fusie met Hoechst, persoonlijk as sistent van de voorzitter van de Raad van Bestuur van EsteL De laatste ja ren van zijn loopbaan bij Hoogovens heeft hij uiteenlopende funkties in de personeelssektor bekleed. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. WoonhuisaansluftJngen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W. Bij het afscheid van Dirk van der Geer bood de wethouder van onderwijs, me vrouw S. C. J. B. Loschacoff-de Kunter van Brouwershaven het scheidende schoolhoofd een kado aan. Hoofd openbare lagere school in Dreischor DREISCHOR - In de openbare lagere school De Klimop te Dreischor werd vrijdagmiddag afscheid genomen van het hoofd van de school, Dirk van der Geer. Op zijn verzoek was de bijeenkomst vrij eenvoudig gehouden. Van der Geer heeft zich op medische gronden af laten keuren voor het onderwijzers vak. Zijn dienstbetrekking eindigt per 1 februari. In aanwezigheid van het kollege van b. en w. van de gemeente Brouwershaven en verscheidene mede leerkrachten werd vrijdagmiddag officieel afscheid van het hoofd der school genomen, dinsdag 31 januari wordt zijn laatste schooldag in bijzijn van de kinderen gevierd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3