lb c RAAD BRUINISSE AKKOORD MET EXTRA VW-SUBSIDIE Ook wilgen in Dreischor geknot Brassband Apollo" verraste Smalstad met jaaruitvoering DE ZIERIKZEESCHE COURANT Inbraak in bibliotheek Veroorzaker ongeluk van bed gelicht Jaarvergadering Rode Kruis Brouwershaven iCjljf ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Agrarische werkgelegenheid Salarisverhoging I.S.D. Knappe zege Voorstopper Stichting het Landbouwschap zet zich in Met de salarisverhogingen bij de I.S.D. had- Onder leiding van Jan Voshart behaalde Patrick de Broekert is met zijn achttien jaar voor het stimuleren van de agrarische werk- den zowel de Bruse als de Duivelandse ge- gelegenheid. (Pag. 2). meenteraadsleden grote moeite. (Pag. 3). een voortreffelijk spelend All Ready een een opmerkelijke persoonlijkheid in het knappe overwinning op het bepaald niet eerste voetbalteam van trainer/coach Jack zwakke Ondo: 14-11. (Pag. 6). Schipper. (Pag. 7). MAANDAG 30 JANUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23465 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wat uan verre komt gevlogen, wordt hier won- derlyck onthaelt. Vondel A.B. pleitte voor beginnen met schone lei BRUINISSE - De V.V.V. Bruinisse ontvangt in 1984 van de gemeente een extra subsidie van 4.125,-. Dat is de helft van het bedrag waar oorspronkelijk om werd ge vraagd. Het Bruse gemeentebestuur vond echter, dat de V.V.V. eerst maar eens moet trachten met dit extra ge baar rond te komen: „En", vond raadsvoorzitter burge meester T. C. Hekman: „dan kan aan het eind van het jaar aan de hand van de rekening altijd nog bekeken worden of er iets meer gedaan moet worden". Woordvoerder van het A.B. de heer W. F. M. Vonk deed een drastische poging het V.V.V. 1984 met een scho ne lei te laten beginnen en haar de ge legenheid te geven in onderling over leg te trachten tot samenwerking te komen van de Culturele Stichting Bruinisse (C.S.B.). W. F. M. Vonk (Algemeen Belang): ,,Geen gedikteerd overleg". De raad ging vrijdagavond una niem met het kollegevoorstel ak koord. zij het dat dit voor de fraktie van „Algemeen Belang" noodged wongen ging, daar men in deze frak tie wat verder had willen gaan voor de V.V.V. Z1ERIKZEE - In de bibliotheek aan het Groene Weegje in Zierikzee werd zaterdagochtend (06.30 uur) door tot nog toe onbekenden ingebroken. Door een geforceerd raam aan de ach terzijde van het pand werd toegang verkregen. De dader(s) maakte(n) er zoals gebruikelijk een grote puin hoop van. Nader onderzoek door de technische recherche leverde slechts op, dat buiten een aantal boeken werden gevonden. Het totale schade bedrag (buiten de geforceerde ruit) bedroeg slechts f 9,75. Waarschijnlijk „kinderspel". Renesse.... RENESSE - Op de Korte Reke- Lange Reke in Renesse deed zich in de nacht van zaterdag op zondag (om streeks 04.15 uur) een aanrijding voor, waarbij de veroorzaker zonder zijn identiteit bekend te maken, door reed. De rijkspolitie kon de dader echter enige tijd later van het bed lichten en voor verhoor mee naar Zie rikzee nemen. De aanrijding ontstond omdat de veroorzaker geen voorrang verleend zou hebben aan R. R. uit Zierikzee. Samen met een getuige noteerde R. het kenteken van de auto. De politie kon wel uit de voeten met dit kente kennummer: zij wist direkt dat dit D.S. uit Scharendijke moest zijn. Voor zijn huisadres stond de ongeluksauto, nog warm en met een fikse deuk. Overigens werden beide bestuurders op alkohol-gebruik on derzocht. Op het politiebureau konstateerde men verder nog, dat S. niet in het bezit is van een geldend rijbewijs en dat de betreffende auto niet verzekerd is. Tot slot verkeerde de auto in een dusdanige staat dat het voertuig tot sloopauto werd gede gradeerd De auto van R. liep even eens aanzienlijke schade op. BROUWERSAVEN - Op dinsdag 21 februari wordt in het Dorpshuis aan de Ring in Dreischor de algemene le denvergadering gehouden van het Nederlandse Rode Kruis afdeling Brouwershaven. Aanvang: 20.00 uur. Failliet De heer Vonk vreesde, dat met het kollegevoorstel de V.V.V. in feite failliet zou worden verklaard. Hij noemde het door het kollege genoem de bedrag van 4.125,- in feite „een slag in de lucht", waarmee de V.V.V. niet afdoende geholpen zou zijn. Ver der viel hij over de „vage voorwaar den" van het kollege, dat de V.V.V. in de loop van 1984 diende te bezien in hoeverre het mogelijk is te komen tot een samenwerking met de C.S.B. De A.B.-woordvoerder deed ver volgens een poging aan te tonen, dat het sluitend maken van de V.V.V. niet veel meer behoefde te kosten dan het door het kollege genoemde bedrag. Zo stelde Vonk voor aan de uiigavékant de posten „diverse kosten" (ƒ2.500,-) en „overige kosten" 1/500,-) te schrappen, om dat die niet voldoende verantwoord werden. Aan de inkomstenkant krijgt de V.V.V. van de salarispost van 18.000,- de helft uitgekeerd, een tekort dus van 9.000,-. Dit bedrag opgeteld bij het reeds geraamde te kort van 1.625,-en daar vanaf het totaal van de geschrapte uitgave- posten 4.000,-) bracht Vonk op een werkelijk geraamd tekort van 6.625,-. Dit bedrag zag hij graag als maxi mum extra krediet voor de V.V.V. in 1984 met als stringente voorwaarde, dat er dit jaar een definitieve oplos sing wordt gezocht voor de proble men met de integratie van de huis vesting met de C.S.B. Die oplossing zou naar Vonks me ning dan wel in goed overleg gevon den moeten worden en niet gedik teerd moeten worden vanuit het kol lege van b. en w. In dit verband liet hij nog weten, dat volgens zijn infor matie het V.V.V.-bestuur bereid was op zeer korte termijn in overleg te treden. De A.B.-woordvoerder was ervan overtuigd, dat met dit voorstel de sfeer, die de laatste weken mede door een aantal vervelende inciden ten nogal vertroebeld is geraakt, aanzienlijk zou kunnen verbeteren. Geen steun Het A.B. bleek echter alleen te blij ven staan met dit voorstel. De heer A. J. Bal (lijst V.d. Velde) zei een heel eind mee te kunnen denken met het voorstel van het kollege. Het was de V.V.V. wel niet gelukt de kontributie met honderd procent te verhogen, maar een wat kleinere verhoging zar er volgens hem toch wel in. Bal vond dat de gemeente met de extra subsi die van 4.125,- „een goed gebaar" maakte. Ook hij hechtte waarde aan het overleg met de C.S.B. in de loop van dit jaar. Ook de heer J. S. Wiebrens (C.D.A.) liet weten akkoord te kunnen gaan met het voorstel van b. en w. Hij had vertrouwen in het slagen van het overleg ten behoeve van een V.V.V. nieuwe stijl nu men daar nog vrijwel een vol kalanderjaar voor beschik baar heeft. De beer L. J. v.d. Bos (S.G.P.) toon de zich niet tevreden met de toelich ting op de V.V.V.-begroting. Naar aanleiding van de woorden van de heer Vonk merkte hij ook op: „Zijn de andere posten op de begroting wel goed?". De voorzitter wees de S.G.P.- woordvoerder op het feit, dat de V.V.V. aan het einde van het jaar uit eraard verantwoording aflegt door middel van de jaarrekening. Wethouder H. Schot (C.D.A.) was ervan overtuigd, dat de Bruse V.V.V. zeker niet failliet zal gaan. Met de ex tra subsidie van 4.125,- zal dat naar zijn mening zeker worden voorko men. De wethouder noemde het vreemd, dat de V.V.V. nu blijkbaar met nieuwe ontwikkelingen en cij fers is gekomen. Hij vond het voor stel van de A.B.-fraktie dan ook een slechte zaak ten aanzien van de ge loofwaardigheid van de reeds inge diende V.V.V.-gegroting. „Deze trappen van de wethouder heeft de V.V.V. niet verdiend", vond de heer Vonk. Hij wees er met na druk op, dat het A.B. met de V.V.V. in overleg is getreden en daarna besloot tot het schrappen van de niet- verantwoorde posten op die begro ting. Hij trachtte het kollege duide lijk te maken, dat het V.V.V. liever niet met het mes op de keel beslissin gen neemt en derhalve pleitte Vonk nogmaals voor beginnen met een schone lei om een goed overleg moge lijk te maken. Het kollege wilde echter zover niet gaan. Wethouder Schot merkte nog op dat op alle subsidies aan de vere nigingen al tien procent werd gekort, met uitzondering van de V.V.V.- subsidie. Voorziening beleid De raadsvoorzitter benadrukte, dat ten aanzien van subsidies nou eenmaal een voorzichtig beleid ge voerd dient te worden. „De burgers schijnen nog steeds niet te beseffen, dat we aan de financiële grens zijn gekomen", aldus de voorzitter. Zon der dat dit een keiharde belofte in hield, merkte hij echter nogmaals op, dat aan de hand van de jaarrekening van de V.V.V. altijd nog bezien kan worden of er naast de extra subsidie van 4.125,- als nog iets gedaan zal moeten worden. De raad ging ten slotte met algemene stemmen met het kollegevoorstel akkoord. DREISCHOR - Op initiatief van de Natuur-en Vogelwacht Schouwen-Duiv eland werden zaterdagochtend op de Zuid- dijk te Dreischor de wilgen geknot. Bestuursleden en een groot aantal vrijwilligers waren de gehele ochtend onder lei ding vati de heren J. A. Everaers en C. 't Hooft druk in de weer met bijl en beugelzaag om de bomen te ontdoen van hun overdadige wilgenpruik, waardoor omvallen wordt voorkomen. Voor talrijk en aandachtig publiek Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. BROUWERSHAVEN - Voor een dankbaar en aandach tig publiek heeft de brassband Apollo te Brouwershaven zaterdagavond haar 89e jaaruit voering gegeven in een geheel gevulde zaal van het Tonnenmagazijn. Daar de voorzitter, de heer P. H. J. Everwijn tevens als waarne mend dirigent optrad werd het talrijke publiek door de vice-voorzitter, de heer J. Hatzman verwelkomd, in het bijzonder het kollege van burgemeester en wethouders, de ere-leden en vertegenwoordigers van de zustervereni gingen. De voorzitter attendeerde er op dat enige maanden vóór de uitvoering verschillende veranderingen moesten worden doorgevoerd, het geen de kwaliteit van het gebodene misschien wel niet geheel ten goede zou komen. De brassband telt momenteel 25 werkende leden, waarvan negen le den „éigen kweek", gerekend vanaf de hervatting van de aktiviteiten in 1981. Van de acht leerlingen gaan er na de uitvoering enkelen in het grote korps meespelen. Er kunnen nog veie leerlingen geplaatst worden, aldus spreker, waarbij vooral gedacht wordt aan dames-leden. Instrumen ten en lesmateriaal worden gratis verzorgd. Drumhand De drumband o.l.v. de heer Cor Struyk floreert goed. Momenteel is er voor deze band een leden-stop in gevoerd. De verloting voor de brood nodige uniformen der drumband (de oude dateren uit 1957) heeft netto 3500,— opgebracht, waarbij nog een toezegging komt van 1000,— van het Anjerfonds. Het benodigde bedrag bedraagt 9000,— hetgeen met een braderie en andere aktivitei ten bijeengebracht zal moeten wor den. „Hopenlijk is dit volgend jaar in ons jubileumjaar verwezenlijkt", aldus de heer Hatzman. Het muzikale programma begon met de uitvoering van de Herauten mars, tezamen met de drumband, het geheel o.l.v. de heer A. Heijboer, waarna de drumband haar kunnen liet horen o.l.v. de heer Struyk. Zij speelden de Festival Band mars, Burlesco, Drum Cha, cha, cha, en een circusnummer wat zeer goed werd uitgevoerd. Een viertal gevorderde leerlingen mochten tezamen met de brassband o.l.v. de heer P. H. J. Everwijn meespelen in de nummers Avond hymne, een gedeelte uit Finlandia, All through the Night en de negro spiritual Steal Away. Het eerste gedeelte van het brass band-concert bestond uit een Prelude en de Schubert Suite in een arrange ment van Johnson. Hoogtepunt vormde de vertolking van de ouver- Vervolg pag. 3 WA> Wf PÊ ear Brassband ..Apollo" onder leiding van waarnemend dirigent P. H. J. Everwijn. Verwachting tot dinsdagavond: Regen, daarna opklaringen Veel bewolking en enige tijd regen, later op de dag van het westen uit en kele opklaringen; minimumtempera tuur ongeveer 4 graden, middagtem- peratuur rond 6 graden; matige tot krachtige wind, draaiend van zuid oost naar zuidwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 3 febr. Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80%. Minimumtemp.: 2 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: zuidwest 6 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60%. Minimumtemp.: 2 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: west 4 Vrijdag: Halkf tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80%. Minimumtemp.: 0 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 31 jan. Zon op 8.23, onder 17.25 Maan op 8.03, onder 15.31 Nieuwe Maan: 2 febr. (0.46) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 31 jan. 2.13 14.47 8.20 20.33 Springtij: 4 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer in grote delen van West-Europa blijft een onbesten dig karakter houden. Steeds op nieuw zorgen depressies voor regen en wind. Ook dinsdag moet op veel bewolking en enige tijd regen gere kend worden. Dit hangt samen met een depressie die van Groenland over de oceaan naar Schotland trekt. Het bijbehorend regenfront brengt de ko mende nacht en dinsdagochtend in ons land en onze buur-landen regen. Na het voorbijtrekken ervan zijn en kele opklaringen mogelijk. De mid- dagtemperatuur is voor de tijd van het jaar nog redelijk met een waarde van circa zes graden. AMSTERDAM - In mei dit jaar wordt begonnen met de bouw van een pcrmanct internationaal „vre- desaktiedorp" bij de basis Woens- drecht. Dat is aangekondigd door een groep akticvoerdcrs uit binnen- en buitenland, die dit weekeinde in Woensdrecht bijeen zijn geweest.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1