tSMjiyi Um M a 1 A« li Leeg LTS-gebouw geliefd doelwit voor vernielingen Advies voor oplossing peuterspeelzaalwerk Toelichting gemeentebeleid voor aankoop molen „De Haas „Hostellerie Schuddebeurs" met nieuwe vleugel uitgebreid Een auto huren? Kerncentrale Borssele buiten bedrijf Slippartijen door gladheid AUTO LOUIS G0EDBL0ED Kinderfietsen vaak niet in orde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 26 januari 1984 Nr. 23463 3 Rijksdienst Domeinen verantwoordelijk EINDHOVEN - De politie heeft woensdag tijdens een grootscheepse verkeerscontrole op de autosnelweg tussen Eindhoven en Helmond ruim driehonderd processen-verbaal opge maakt. BORSELE - De extreem lage wa terstanden de afgelopen dagen door aanhoudende oostenwind hebben ook de kerncentrale Borssele en de konventionele centrale daar parten gespeeld. Door die waterstand kon den de centrales, die aan de Wester- schelde staan, niet voldoende koel water innemen, waardoor de beide gestopt moesten worden. De konventionele centrale is in middels weer opgestart, maar de be drijfsleiding van de kerncentrale heeft besloten diverse onderdelen van het niet-nukleaire deel van de kerncentrale, waaronder het koelwa tersysteem, aan een grondige inspek- tie te onderwerpen en waar nodig kleppen te vervangen. De Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) verwacht, dat de kerncentrale Borssele hiermee drie tot vier dagen buiten bedrijf zal zijn. De benodigde ernergie voor Zee land zal gedeeltelijk door de eigen konventionele centrale in Borssele worden opgewekt en gedeeltelijk via het landelijk koppelnet ingekocht worden, aldus de PZEM. Kommissie Jeugd- en Jongerenwerk Zierikzee ZIERIKZEE - Binnen de gemeente Zierikzee wordt reeds lange tijd gewerkt aan een aanvaardbare oplossing voor het peuterspeelzaalwerk. In deze kwestie gaat het er vooral om welke organisatie het peuterspeelzaalwerk in de wijk Poortambaeht mag gaan verzorgen. Voor het peuterspeelzaalwerk in deze wijk is het derde lokaal van de openbare kleuterschool ,,'t Miere- nest" beschikbaar. Zowel het Leger des Heils als de Stichting Peuterspeelzaal Zierikzee hebben voor deze lokatie een aan vraag ingediend. Alvorens door het gemeente bestuur een definitief standpunt zal worden bepaald aan welke organisa tie dit lokaal in gebruik zal worden gegeven wordt eerst de mening van de kommissie Jeugd- en Jongeren werk gepeild. De zaak komt aan de RIJSWIJK - Het waterverbruik in ons land is vorig jaar bijna 2 procent gestegen ten opzichte van het jaar daarvoor. De waterleidingbedrijven leverden in totaal 1.093 miljoen ku bieke meter water af. Dit is 20 mil joen kubieke meter meer dan in 1982. orde tijdens een openbare vergade ring in de raadzaal van het stadhuis op maandagavond 30 januari, aan vang 19.30 uur. Voorafgaand aan elk agendapunt mag het publiek, met toestemming van de voorzitter, het woord voeren. Gebruik Bakkersschool Tijdens deze vergadering zal de kommissie Jeugd- en Jongerenwerk ook van gedachten wisselen e ver het toekomstig gebruik van het gebouw Kerkhof NZ 8, te weten: de voormali ge Bakkersschool. Voor dit gebouw zijn aanvragen binnen gekomen van het CJV en het Rode Kruis, afdeling Zierikzee. Alvorens de aanpassing van dit gebouw nader zal worden uit gewerkt, wordt van de kommissie jeugd- en jongerenwerk een principe uitspraak gevraagd omtrent de toe komstige gebruikers van dit pand. Gemeenteraad Zierikzee Omdat doorlopend toezicht niet mogelijk is, zal aan de Domeinen, eigenaresse van het oude LTS-gebouw, worden ge vraagd het gebouw zoveel mogelijk dicht te spijkeren. ZIERIKZEE - Het leegstaande gebouw van de toenma lige L.T.S. aan het Vrije is het doelwit voor vernielingen. Tijdens de rondvraag in de Zierikzeese gemeenteraads vergadering maandagavond informeerde de heer A. Asma (P.v.d.A.) naar de mogelijkheden de Rijksdienst der Domeinen te verplichten maatregelen te nemen om te voorkomen, dat er straks ongelukken gebeuren. Raadsvoorzitter burgemeester Th. de Meester liet weten, dat de gemeen te inmiddels kontakt heeft opgeno men met Domeinen en dat gewezen werd op de verantwoordelijkheid aan de hand van de desbetreffende artikelen in de bouwverordening. De voorzitter deelde mede, dat de onderhandelingen over aankoop van het gebouw nog niet zo vlot verlopen. Inmiddels wordt getracht zoveel mo gelijk toezicht uit te oefenen om te voorkomen., dat deze voormalige school steeds, verder wordt, gesloopt of dat er ongelukken gebeuren bij voorbeeld door ruiten die worden in gegooid. Uiteraard is het echter niet mogelijk een voortdurend toezicht op deze plek uit te oefenen. De Do meinen werden derhalve verzocht het gebouw voorlopig zoveel moge lijk dicht te spijkeren. Grondexploitatie P.v.d.A.-fraktievoorzitter D. van der Wekken maakte van de rond vraag gebruik om te informeren naar het resultaat van een onderzoek naar mogelijkheden om de financiële lasten met betrekking tot gemeente lijk grondbezit te verminderen. Het verzoek om een dergelijk onderzoek werd reeds in augustus vorig jaar ge daan en de heer Van der Wekken wil de weten of het resultaat nu ten slot te bekend was. ZIERIKZEE - De politie werd woensdag geroepen bij twee slippar tijen ten gevolge van de gladheid. Aanzienlijke materiële schade was het gevolg, maar persoonlijke letsel werd niet opgelopen. 's Ochtends om acht uur deed zich een botsing voor op de Paralelweg bij Bruinisse. Automobilist A.J.J. uit Bruinisse kwam slippend tegen de auto van A. M. van K. uit Oude Tonge. Beide voertuigen liepen forse schade op. De auto's betrokken bij een aanrij ding op de Adr. de Oudeweg bij het Dijkwater kwamen er met minder schade af. Daarbij raakte R. B. uit Bruinisse in een bocht uit de koers, waardoor zijn auto die van C. D. v.d. B. uit Breda langs de zijkant schamp te. Advertentie Een uur? een dag? een week? een maand? een...? SAAB 99 CITROEN VISA, GS BREAK, GSA, BX, CX of C 25 BESTEL. Voor langere huurperioden speciale tarieven 01110*4951, Zierikzee Korte Nobelstraat 39 „Sommige mensen denken geloof ik dat we hier over een half miljoen gulden praten, maar in feite gaat het maar om enkele duizenden guldens", was het wat schampere antwoord van wethouder P. Rijke. Hij liet de heer Van der Wekken weten, dat het onderzoek wat moei zamer verliep dan aanvankelijk ver wacht. De informatie op het gebied van grondzaken komt niet zo gemak kelijk los en de wethouder vroeg nog acht weken tijd voor hij met het eind resultaat op tafel kan komen. De heer Van der Wekken zei begrip te hebben voor de argumenten en nam genoegen met het antwoord van de wethouder. Verkeersbrigadiers De raad ging tijdens deze vergade ring met algemene stemmen akkoord met het voorstel een jaarlijkse dona tie van 50,- te verstrekken aan de Stichting Verkeersbrigadiers. Gelet op de plannen om ook in Zierikzee tot de instelling van de verkeersbri- gades over te gaan stelden b. en w. voor met ingang van 1984 deze jaar lijkse donatie te verstrekken. „Gaat u nu ook de plaatselijke voorzieningen treffen, die worden aanbevolen bij het aanstellen van verkeersbrigadiers?", wilde de heer C. Legemaate (CDA) weten. De heer J. J. Geleijnse (V.V.D.) konstateerde dat er eigénlijk een koppeling werd gelegd tussen een de jaarlijkse donatie aan bovengenoem de stichting en het kreëren van een verkeersbrigade op de Calandiveg. Volgens de heer Geleijnse waren er echter toen nog wel wat problemen op te lossen voor het zover kan ko men en hij informeerde in dit ver band naar de bereidheid van de ou derkommissie om mee te werken. De raadsvoorzitter liet weten, dat het hier alleen ging om een voorstel een bedrag van jaarlijks 50,- te ver lenen, Hij wilde bij de behandeling van dit voorstel dan ook niet nader ingaan op de materie rond het aan stellen verkeersbrigadiers in Zierik zee. Hij wees op het feit, dat de Stich ting Verkeersbrigadiers desgewenst nuttige adviezen kan geven nu- van alle kanten gevraagd wordt om ver hoging van de verkeersveiligheid. De heer Asma liet weten bijzonder verrast te zijn met het voorstel. „U wijkt af van het taaie standpunt, dat alleen de A.N.W.B. gesubsidieerd dient te worden. Ga zo voort, dan volgt volgend jaar de Vereniging voor Voetgangers ook wel", aldus de P.v.d.A.-woord voerder. Stormschade Een voorstel tot het verlenen van medewerking voor herstel van stormschade aan de J. W. van den Doelschool gaf de heer Geleijnse aan leiding te informeren of de verzeke ring voor alle scholen hetzelfde was, of die verzekering wellicht uitge breid diende te worden en of er mis schien ootf andere maatregelen ge troffen moeten worden om dergelij ke schaden in de toekomst te voorko men. De nieuwe J. VV. van den Doel school in Poort ambacht werd niet al leen tijdens de zware storm vorig jaar met Hemelvaartsdag getroffen, maar ook tijdens de storm in de nacht van ZH en 27 november werd aanzienlijke schade toegebracht. „Is die school zo slecht gebouwd?", vroeg de heer Asma aan de wethou der van onderwijs. De heer J. Groen: „Die vraag durf ik niet met „ja" te beantwoorden. Verder liet hij de heer Geleijnse weten, dat er op de voor alle scholen geldende verzeke ring nou eenmaal uitzonderingen zijn, die niet worden vergoed. Verder dient één promille van het schadebedrag voor eigen rekening te worden genomen. Inmiddels is ad vies gevraagd aan de dienst gemeen tewerken om na te gaan of er wel licht maatregelen getroffen dienen te worden om dit soort schadegevallen in de toekomst te voorkomen. ZIERIKZEE - De politie heelt woensdag aan het begin van de avond, tussen zes uur en half acht, een groot aantal wielrijders aange houden, voornamelijk kinderen, on der de twaalf jaar. Het bleek 'dat hütf karretjes in te veel gevallen niet voorzien waren van een deugdelijke verlichting. Soms reden ze zelfs op fietsen zonder dergelijke voorzienin gen. De politie vraagt ouders toch voor al op de fietsen van hun kinderen te letten. Ook sportfietsen, want daar ging het vaak om, behoren als het no dig is verlichting te voeren. ZIERIKZEE - Het is beslist niet waar, volgens raads voorzitter burgemeester Th. H. de Meester, dat de ge meente Zierikzee ten aanzien van de aankoop van molen „De Haas" op het Bolwerk niets meer zou willen bieden dan „een symbolisch bedrag" of „een appel en een ei". Tijdens de rondvraag in de raadsvergadering van maan dagavond stelde de heer H. Asma (P.v.d.A.) de molen kwestie aan de orde. Hij wees erop, dat recente publika- ties over molen „De Haas" de indruk gewekt zouden kunnen hebben, dat de gemeente ten aanzien van de aan koop geen juist beleid zou hebben gevoerd. Hij verzocht de raadsvoorzitter, indien mogelijk, deze indruk weg te nemen. De voorzitter ging uitgebreid op dit verzoek in en memoreerde, dat de gemeente, zoals bekend, reeds tien jaar geleden de eigenaar heeft gewe zen op de mogelijkheden tot restau ratie van „De. Haas?} Hij erkende, dat van de zijde van de gemeente in eerste instantie wel over een symbolisch bedrag was gesproken, maar dat het steeds de be doeling was de aankoop met aantrek kelijke voorwaarden voor de eige naar te doen geschieden. Zo wees de voorzitter op het feit, dat de molen door de eigenaar als zomerwoning wordt gebruikt. Wat betreft de ge meente zou de eigenaar dat kunnen blijven doen gedurende zijn verdere leven ook na de aankoop van de mo len. Waarschuwing Na een waarschuwing van gemeen tezijde deze zomer, dat er drastische maatregelen genomen dienen te wor den om ongelukken ten. gevolge van de molen te voorkomen, werden - zo- SCHUDDEBEURS - De „Hostelle rie Schuddebeurs" zal vrijdag 27 ja nuari weer worden geopend na een sluitingsperiode, die werd benut voor een aanzienlijke uitbreiding van het bedrijf. Door het zachte win terweer en de inspanningen van de bouwers is het gelukt de nieuwbouw nu glad- en waterdicht te hebben. Het afwerken en inrichten zal nog tot half april duren, waarna een officiële opening van de vergrote Hostellerie zal plaatsvinden. Van de resterende bouwperiode zullen de bezoekers wellicht vrijwel geen overlast ondervinden en vanaf vrijdag zal de heer J. Arkenbout dan ook in staat zijn, zijn gasten als van ouds te ontvangen. Aan de achterzijde van het sfeer volle horeca-bedrijf in Schuddebeurs werd een geheel nieuwe vleugel ge bouwd. Op de begane grond zal daar straks de receptie - verplaatst vanuit het huidige hoofdgebouw - worden gesitueerd, verder een lounge en twee zalen voor bijeenkomsten van 25 en 60 personen. Door het weg schuiven van een vouwwand kunnen deze zalen met elkaar verbonden en omgevormd worden tot één ruimte voor extra grote gezelschappen. De verhoging van de ontvangstka- paciteit zal uiteraard ook invloed hebben op de keuken, die derhalve ook een grote verbouwing heeft on dergaan. Het sfeervolle oude restau rant zal onveranderd blijven funkti- oneren. Op de eerste verdieping van het nieuwe gedeelte, bereikbaar met lift, zijn negen tweepersoonskamers ge- projekteerd. Dat brengt het totaal aantal kamers op zestien, nog afge zien van de zeven tuinkamers. Bij de bouw werd ook rekening ge houden met minder-validen: het ge bouw is gemakkelijk toegankelijk door automatische schuifdeuren bij de entree, er is een voör invaliden aangepaste hotelkamer een afzonder- lijk toilet en, zoals gezegd, een lift. De nieuwe aanbouw gaat voor een groot deel schuil achter het moeder huis en ligt verder tussen de bomen. Dat maakt dat het oorspronkelijk aangezicht van de Hostellerie blijft gehandhaafd. f "irsaew»*6.*7 - •V.:v.v.Vv.v.i I l iv i - 4-i )ji>' als bekend, in opdracht van de eige naar de wieken verwijderd. „Daarna stond er geen molen meer, maar allen een stomp", aldus de voorzitter. De gemeente richtte zich daarop tot de heer A. J. de Koning van de vere niging „De Hollandsche Molen", vol gens de raadsvoorzitter een man, die vrijwel alles afweet van elke molen in Nederland. De heer De Koning taxeerde de aankoopwaarde van „De Haas" voor de gemeente op 20.000,- a 25.000,-. Zierikzee heeft toen het hoogste be drag als uitgangspunt genomen. In dit verband wees de voorzitter op het feit, dat voor een dergelijke aankoop ten slotte ook toestemming van het provinciaal bestuur en dat de ge meente derhalve niet zomaar het dubbele van de getaxeerde waarde zou kunnen bieden. Afgezien van een bod van 25.000,kwam de gemeente ook met aanvullende mogelijkheden. Zo werd de moleneigenaar ook het voortdurend gebruik aangeboden van een bij de molen staande schuur, die eveneens tot zomerwoning was omgebouwd. Die verbouwing ge schiedde destijds wel in afwijking met het vigerende bouwplan, maar om de onderhandelingssfeer niet ver der te vertroebelen, besloot het ge meentebestuur daar verder maar niet zwaar aan te tillen. Verder wees de voorzitter op het feit, dat betrok kene slechts grondeigenaar is van het cirkeltje waar de molen op staat. Ook in dit opzicht zouden er volgens het gemeentebestuur mogelijkheden zijn voor een aantrekkelijke regeling ten gunste van de eigenaar. Ontstemming Tot nu toe heeft de eigenaar echter elk voorstel van de gemeente Zierik zee afgewezen. Vooral de term „poli- tiedwang" in de brief van het ge meentebestuur de afgelopen zomer betreffende de noodzakelijk geachte maatregelen, bleek in bijzondere ma te de ontstemming van de eigenaar te hebben opgewekt. De heer De Meester liet tot slot van zijn toelich ting weten, dat de gemeente weder om zal trachten tot onderhandelin gen te komen met de eigenaar en dat nog altijd de hoop leeft tot een verge lijk te kunnen komen. Aan de achterzijde van de Hostellerie verrees een nieuwe vleugel, waardoor de kapaciteit aanzienlijk zal worden ver groot. Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3