Zes Zeeuwse indoortitels voor Atletiekvereniging Delta Sport NIEUWSBODE Eerste verliespunt voor volleyballers Kwiek: 2-2 DIJKMAN ACHTERHAALT ORILLA IN HAAMSTEEDS ZAALVOETBAL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 24 januari 1984 Nr. 23462 7 Schot werd met 1008 punten negen tiende. Up de 800 meter kwamen voor Del ta Sport Jeska Doeswijk en Saskia van de Wiel aan het vertrek. De Zie- rikzeese kwam uit op 3.03,1 min., ter wijl Saskia van de Wiel de klokken liet stilstaan op 3.09,9 min. Bij het kogelstoten eindigde Natascha Bak ker als vijfde met 9.68 meter als ver ste afstand, terwijl Martine Vis met 7.96 meter beslag legde op de elfde positie. Bij het hoogspringen kwa men Jeska Doeswijk en Nini Schot beiden op 1.30 meter uit, terwijl Mar tine Vis struikelde over 1.20 meter. Bij de C-meisjes liep Alexandra Lo- dewijk zich naar de finale op de 800 meter, maar daarin wilde het blijk baar niet meer zo erg lukken. Nadat zij in de series en de halve finale 11,7 sekonde had laten aantekenen, had zij in de eindstrijd een volle sekonde meer nodig. De halve finaletijd had haar een medaille opgeleverd. Nu eindigde zij ais zesde. Karin Geleijn- se werd met 12,9 sekonde in de series uitgeschakeld. Op de 800 meter werd Susan Bergsma in 2.06,1 min. achtste, terwijl het genoemde Delta Sport C-meisjes-trio bij het kogelsto ten een ondergeschikte rol speelde. Driekampen Isabella Hamel pakte bij de D- meisjes een derde plaats bij het hoogspringen met 1.15 meter als beste hoogte. Wendy Hartog en Ma rieke Zwart struikelden op respek- tievelijk 1.10 meter en 1.00 meter. Op het kogelstoten pakte Wendy Hartog een derde plaats met 7.42 meter. Ma rieke Zwart werd hier veertiende met 5.58 meter, isabelle Hamel no teerde op de 60 meter zowel in de se rie als in de halve finale 9,9 sekonde. Bij de pupillen werden driekam- pen afgewerkt. Bijzonder suksesvol hierbij was A-pupille Annemieke Klompe. Zij won zowel het hoogspringen als de totale driekamp met het goede totaal van 742 punten. Janthe Hoekstra skoorde als 20e 529 punten en Marianne de Regt kwam met 251 punten op de 28e plaats. Bij de B-pupillen eindigde Marjolein Hanse op de achtste plaats met 604 punten en bij de tweede jaars A- pupillen jongens deed Ralph Koper het uitstekend door met 1273 punten als tweede te eindigen. Hij kwam acht punten te kort voor de zege. Die ging naar Cheyenne Lakroes van Dy namo '70 met 1281 punten. Michel van de Ruyt eindigde als vijfde met 1125 punten, twee plaatsen voor Ro gier Izeboud met 1064 punten. Jan Hanse kwam met 732 punten achter in het klassement. DEN HAAG - Er bestaan geen echt „kinderveilige" verpakkingen en ab solute veiligheid in dit opzicht is nooit te garanderen. Wel zullen door overheidseizen in de toekomst steeds meer produkten alleen nog maar te koop zyn voor kinderen beveiligde verpakkingen. Wielerronde Nieuwerkerk NIECWERKERK - De problemen rond de datum voor het houden van de eerste wielerronde voor amateurs te Nieuwerkerk zijn opgelost. Middelburg, dat oorspronkelijk op dezelfde datum een wedstrijd had gepland is na een onderling overleg na van de datum 26 mei afgeweken en gaat haar wedstrijd op 1 septem ber organiseren. Winst en verlies voor reserveteams BV Mevo '80 ZIERIKZEE - De standaardteams van basketballvereniging Mevo '80 hadden een vrij weekeinde, maar de reserveteams kwamen in aktie, zij het met wisselend sukses. De dames wonnen hun wedstrijd bij Jumping Crabs met 49-36, terwijl de heren aan het kortste eind trokken tegen Ope ratie '71: 41-24. Winst was er ook voor de meisjes aspiranten. In Co- lijnsplaat werd Delta Colijn met 42- 20 geklopt. Het tweede damesteam speelde in Bergen op Zoom een uitstekende wedstrijd tegen Jumping Crabs. Me vo '80 was de betere ploeg en nam al in de eerste minuten een voorsprong door doelpunten van Greet Schipper en Irene Bom. In de eerste tien minu ten kon de thuisploeg nog wel gelijke tred houden, maar toen kon de Zie- rikzeese ploeg afstand nemen. Door uitstekend zone-verdedigingswerk van Anneke Wandel en Ellen Dreijer konden de Brabantse dames op af stand worden gehouden. Afstandsschotel In de aanval zette Mevo '80 rustig de kombinaties op en werd er veel vuldig geskoord. Vooral Irene Bom was erg produktief met negen tref fers. Halverwege leidde de Zierikzeese ploeg dan ook afgetekend met 21-14. Ook in de tweede helft liet Mevo '80 zien, dat het de betere ploeg was. Toen Jumping Crabs via afstands schoten sukses begon te krijgen scha kelde Mevo '80 over op man-to-man- spel waarmee het kortstondige suk ses van Jumping Crabs werd afge wend. In de laatste minuten werd de voorsprong knap vastgehouden. Het tweede herenteam van Mevo '80 speelde een uitwedstrijd tegen het lastige Operatie '71 in Oostburg. In Zierikzee had Mevo '80 de eerste wedstrijd met minimaal verschil ge wonnen, maar kon nu rekenen op een geladen Zeeuwsvlaamse ploeg. Mevo '80 had geen schijn van kans tegen het met vlagen goed spelende team van Operatie '71. Met name in de tweede helft was het spel van Zierik zeese zijde erg mager en kreeg de winst van de Zeeuwsvlaamse ploeg steeds vastere vormen: 41-24. Door de 42-20 overwinning van het Mevo '80 meisjes aspirantenteam op Delta Co- lijn neemt de Zierikzeese ploeg een verdienstelijke derde plaats in. BRUINISSE - Het heren volleybalteam van Kwiek is zijn honderd procentr skore in de derde klas kwijt Tegen het vierde team van Intermezzo uit Middelharnis verspeelde de ploeg van coach Tonie van Breda het eerste punt via een 2-2 gelijkspel. De damesploeg van Kwiek leed een 3-1 nederlaag tegen koploper DVO, maar speelde desondanks een prima wedstrijd. De damesploeg van Kwiek keek in de eerste set tegen koploper DVO snel tegen een 10-2 achterstand aan. Via een time-out werden de Bruse zaakjes wat meer georganiseerd en werd er beter gevolleybald. De verdediging was prima op dreef en er werd ruimer gespeeld. DVO won de set met 15-5, hetgeen voor het vertoonde spel een te ruime skore was. In de tweede set nam Kwiek warempel een 9-1 voorsprong via onder andere een puike opslag serie van Els Munster. Ontspannen DVO kon hierna even terug komen tot 9-4, maar door de vechtlust van de Bruse dames kon aan de voorsprong niet echt meer getornd worden. Ontspannen spelen pakte de ploeg van coach Cees Arensman de set met 15-9. De derde set werd weer een Oud-Bcijerlandse affaire, ondanks het feit dat het verschil in spel niet zo erg groot was. Toch bleven de Bruse Bijeenkomsten over Vrouw en Sport ZIERIKZEE - De Zeeuwse Spor traad organiseert een aantal infor matiebijeenkomsten over de positie van de Vrouw in de Sport. Uit onder zoeken blijkt dat de vrouw zowel in kwantitatieve als kwalitatieve zin voornamelijk op bestuurlijk niveau in de minderheid is. Deze informatie bijeenkomsten hebben dan ook tot doel de knelpunten die er bestaan te inventarissen en aan de hand hiervan gericht aan het werk te kunnen gaan. De informatiebijeenkomsten wor den gehouden op donderdag 26 janua ri om 14.00 uur in De Vroone in Ka- pelle en donderdag 2 februari om 19.30 uur in het Skandia komplex in Middelburg. punten uit en kon DVO weer afge tekend met 15-5 winnen. In de vierde en laatste set was het verschil in skore nog groter. Via een keiharde aanval kon DVO lekker skoren, het geen resulteerde in een 15-2 resul taat, zodat Kwiek toch ruim verloor, ondanks het uitstekende spel. De Kwiek herenploeg begon de eerste set tegen Intermezzo IV uit Middelharnis erg moeizaam. De Flak- keese ploeg bleef geruime tijd aan de leiding, maar toen kon Kwiek enige voorsprong nemen: 12-8. Hierna stortte de Bruse ploeg evenwel in en kon In termezzo toch nog met 15-12 winnen. De tweede set gaf een heel ander beeld te zien Intermezzo maakte veel fou ten, waar Kwiek goed van profiteerde. Het sèteinde kwam bij 15-3. In de derde set lagen de fouten weer aan de Bruse kant Intermezzo kwam door een aantal slechte stops met 5-0 voor en stevende vervolgens door naar 10- 4. Kwiek kon nog terugkomen tot 11- 10, maar kon niet doordrukken en de set ging onnodig verloren. De vierde set gaf eenzelfde beeld te zien als de tweede en ook het resultaat werd het zelfde: 15-3 voor Kwiek, maar wel een onnodig verspeeld kompetitiepunt Probleemloos Het tweede damesteam van Kwiek speelde een uitwedstrijd tegen Inter mezzo III. In de eerste set was Kwiek duidelijk beter en werd er goed ge volleybald. Kwiek won de set met 15- 11. In de volgende sets was het spel van Kwiek evenwel minder. Het leek alsof de Bruse dames niet in zichzelf geloofden. Door een slechte stop wer den veel punten verspeeld. Intermez zo pakte de volgende drie sets pro bleemloos: 15-6,15-4,15-6. Het meis jes-team van Kwiek deed het tegen Intermezzo een stuk beter. In minder dan geen tijd werden de Flakkecse leeftijdsgenoten met 3-0 geklopt. IJ spegeltoernooi jeugdtennissers TV WIK KERKWERVE - Afgelopen zater dag konden de jeugdleden van de Tennisvereniging W.I.K. zich uille ven op de tennisbanen op ,,De Vospit". Voor hen was een zoge naamd ijspegeltoernooi georgani seerd door de jeugdkommissie van de vereniging. Het was echt „ijspegelweer", zon nig en een klein beetje vorst en dat werkte mee aan een zeer geslaagd toernooi. Er werd in twee poules gespeeld door junioren en adspiran- ten. Degenen die niet aan de beurt waren konden ook aan het werk. Voor de aspiranten was er rebus sa mengesteld terwijl de junioren een aantal vragen op tennisgebied moesten oplossen. In de pauze wer den de deelnemertjes getrakteerd op chocolademelk en koek. Na afloop van de wedstrijden mochten de jeug dige tennissers allemaal een ijspegel van een lijn, die in de kantine hing, afhalen. Daarin zat een embleem van W.I.K. en een briefje met daarop een nummer waaraan een prijsje verbon den was. Francesco Moser verbetert werelduurrekord opnieuw MEXICO-STAD - Voor de tweede keer binnen vijf dagen is de Italiaan Francesco Moser erin geslaagd op de wielerbaan van Mcxico-Stad het we relduurrekord te breken. Met een af stand van 50.808 km. overschreed hij donde/dag 19 januari als eerste de 50 km. grens waarmee hij het sinds 25 oktober 1972 op naam van de Belg Eddy Merckx staande rekord van 49.431 km. met bijna anderhalve ki lometer verbeterde. De 32-jarige Italiaan, waarvan werd aangenomen dat hij reeds over zijn hoogtepunt in zijn carrière was, verbeterde maandag 23 januari zijn eigen rekord. Met een afstand van 51.151 km. en 35 cm. overschreed hij de 51 km. grens waarbij hij tevens de rekord over 5 km. (5.47,163) en 20 km. (23.21,592) verbeterde. Na de Fransman Roger Rivière was Moser de tweede renner die zijn eigen re kord aanviel. winnaar. Jan Konijnenburg eindigde als derde met 1695 punten en Erik Jansen en Wieher Harmsen klasseer den zich negende en elfde met 1506 en 1435 punten. Een fraaie prestatie le verde Wicher Harmsen al bij het ko gelstoten. Achter Bram van Peenen van Marathon (12.31) legde hij beslag op de tweede plaats met een verste stoot van 11.29 meter. Erik Jansen werd met 9.79 meter achtste op dit onderdeel. Bij het hoogspringen werd Jan Konijnenburg vijfde met 1.70 meter. Bij de B-jongens eindigde Sander van Haeringen op de sprinttwee kamp als zeventiende met 1249 pun ten, verzameld door 8,2 sekonde te realiseren op de 60 meter en de klok ken op de 100 meter te laten stilstaan na 13,7 sekonde. Bij het kogelstoten eindigde Paul de Bruyn als vierde met een stoot van 10.53 meter en hij klasseerde zich als vijfde bij het hoogspringen met 1.55 meter als beste poging. Sander van Haeringen werd elfde met de zelfde hoogte. Zo als viel te verwachten manifesteerde Mark van de Riet zich bij de C- jongens op de 100 meter. Nadat hij in de series freewheelend naar 12,8 se konde was gegaan, gooide hij er in de finale nog een schepje bovenop om te zorgen, dat de gouden plak op dit on derdeel bij hem terecht kwam. Zijn tijd 12,5 sekonde. Bij het hoogspringen eindigde Mark van de Riet als derde met een hoogte van 1.55 meter. Peter van Oe- veren van het Middelburgse Dynamo '70 werd hier winnaar met 1.65 meter als winnende hoogte. Bij de D- jongens eindigde Serge Schot als vierde bij het hoogspringen met 1.30 meter als beste poging. Bij het ko gelstoten was Werner Lodewijk de beste Delta Sport- venegenwoordiger 'met 6.89 meter als afstand, wat hem een zesde plaats opleverde. Serge Schot werd zeven tiende met 4.68 meter. Kogelstoten Bij de dames kwamen twee Delta Sportsters in aktie 'en zij skoorden houder procent door ieder een Zeeuwse indoortitel mee naar huis te nemen. Bij het kogelstoten won Ani ta van der Zande met 10.38 meter. Sylvia Rodts en Lenny Natte moesten genoegen nemen met een fikse marge. Robert Begemann: sterke prestaties op de sprintnum mers. BURGH-HAAMSTEDE - Door een moeizaam bevoch ten 2-4 overwinning: op de soosploeg van Big S heeft Dijk man zich naast Orilla aan de leiding geschaard van de Burgh-Haamsteedse rekreatieve zaalvoetbalkompetitie. Dijkman kwam hiervoor wel een keer meer in aktie. Op 20 februari ontmoeten de beide koplopers elkaar. De ploeg van Dosbouw kwam andermaal twee keer in aktie, dit om de in het begin van de kompetitie opgelopen achterstand in wedstrijden in te lopen. Bakker had het moeilijk met de Dosbouwers, maar won uiteindelijk met 7-4. Later op de avond stond de Dosbouw-ploeg geen re vanche toe aan de ploeg van L. O.. Nadat het vorige week 6-3 was geworden voor de Dosbouw-ploeg, gingen de drukkers er nu met 5-3 aan. De Veteranenploeg van Brouwershaven kwam alleen aan de staart van de ranglijst, doordat met 2-4 aan het korste eind werd getrokken tegen Scaldis. Krayestein rukt definitief op naar de derde plaats door de formatie van Van Donge met 8-2 afgetekend aan de verkeerde kant van de skore te houden. De stand na veertien ronden Orilla Dijkman Krayestein Bakker L.&O. Scaldis BigS Dosbouw Van Donge Vet. Brouwersh. 13 13 0 0 118-21 26 14 13 0 1 87-29 26 13 9 1 3 78-41 21 13 7 1 5 56-45 15 13 5 1 7 49-62 11 13 4 1 8 39-54 9 12 3 2 7 42-59 8 12 3 0 9 33-93 6 14 3 0 11 42-63 6 13 2 0 11 23-97 4 De ploeg van Dijkman kwam in de zaalvoetbalkompetitie naast koploper Orilla door een overwinning op het lastige Big S. waarmee hij Delta Sporter Bart van Haeringen uit de rekordlijsten haal de. Van Haeringen skoorde in 1982 tijdens wedstrijden in Dortmund 11,4 sekonde, waarmee hij zowel Zeeuws rekordhouder werd bij de A- jongens als bij de heren. Theo Dinge- mans zou de wedstrijden in Goes overigens niet halen als rekordhou der bij de heren, omdat Alfons Fran- kevijle van Scheldeport een kwartier later 11,2 sekonde liet aantekenen in de herenfinale. Robert Begemann Op de 100 meter kwam Robert Be gemann uit op 12,0 sekonde, terwijl Jan Konijnenburg de klokken liet stilstaan na 12,2 sekonde. Erik Jan sen en Wicher Harmsen noteerden respektievelijk 12,7 en 13,1 sekonde. Op de 600 meter kwam Robert Bege mann dichter in de buurt van Theo Dingemanse. De Goesenaar finishte na 7,1 sekonde, waarmee hij Bege mann in een rechtstreeks duel twee- tiende sekonde achter zich hield. Konijnenburg klokte hier 7,6 se konde, terwijl Jansen hen Harmsen beiden 7,9 sekonde noteerden. In de eindstand van de sprinttweekamp eindigde Theo Dingemanse van zelfsprekend als eerste met het pri ma punten totaal van 2062 punten. Een knap totaal skoorde ook Robert Begemann, al bleef hij met 1837 pun ten wel een straat verwijderd van de GOES - Het afgelopen weekeinde werden in de Goese veilinghal de jaarlijkse indoor atletiekkampioenschap- pen van Zeeland afgewerkt. Uit de wirwar van wedstrij den haalde de Zierikzeese Atletiekvereniging Delta Sport, ondanks de afwezigheid van korifeeën als Jaco- lies van Gastel en Bart van Haeringen, toch nog een aan tal leuke suksessen. Zes keer mocht een lid van Delta Sport met de eerste prijs gaan strijken. Voor het grootste sukses zorgde atlete in de dop bij de meisjes pupillen-A. Annemieke Klompe toonde zich een klasse apart bij het hoogspringen met een jump over 1.05 meter, terwijl zij ook winnares werd van de driekamp, bestaande uit de 60 meter, het kogelstoten en het hoogspringen. Een gouden plak was er voor A-meisje Margreet den Boer bij het hoogspringen en voor zus Cora den Boer bij de dames op dezelfde discipline. Anita van der Zande pakte de eerste plaats bij de dames op het onderdeel kogelstoten met een verste poging van 10.38 meter en de zesde in doortitel was voor Mark van de Riet bij de C-jongens op de 100 meter. Jan Konijnenburg: Sprinfiprestaties, maar ook goed bij het hoogspringen. Goud was er bij het hoogspringen voor Cora den Boer. Zij werd winna res met een jump over 1.50 meter, waarmee zij Janneke van too van Dynamo '70 vijf centimeter .over troefde. Op de €0 meter noteerde Co- ra den Boer 8,5 sekonde: Een goutren plak brachten ook de A-meisjes in de Delta Sport-prijzenkast. Margreet den Boer won het hoogspringen met een beste sprong van 1.45 meter. Een vierde plaats was er voor Marjolein Hartog op het kogelstoten voor haar poging over 8.68 meter en Margreet den Boer en Marjolein Kort eindigde respektievelijk als negende en tiende op de sprinttweekamp met 1150 en 829 punten. Bij de B-meisjes werd Katascha Bakker de beste met een achtste plaats met 1283 punten. Nini Naast de opmerkelijke konstate- ring, dat Delta Sport op niet een heren-onderdeel in aktie kwam, val len de uitstekende prestaties van de A-jongens weer in positieve zin op. Met name op de beide sprint onderdelen 60 en 100 meter mani festeerden Robert Begemann en Jan Konijnenburg zich prima, al konden zij het niet bolwerken tegen AV '56- atleet Theo Dingemans. Dingemans verbeterde in de finale bij de A- jongens het Zeeuws indoorrekord op de 100 meter naar 11,3 sekonde,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8