Penelope van de „Polyanthe" Feestelijk jubileum van het Westerschouws huisvrouwenkoor Jeugdige band 'Populair' trad op in 'Jong Brogum' „Minnespel der maagden" op feestavond V.O.O. Toneel en muziek in Ons Dorpshuis Valkenswaardse jazz deed het goed in Serooskerke Kommissie financiën Cijfers van Bruse haven 6 Viering van het tienjarig jubileum Tijdens de viering van het tienjarig jubileum van het Huisvrouwenkoor van Burgh-Haamstede vertelden de dames van het koor de aanwezigen allerhande wetenswaardigheden betreffende het koor door middel van een ABC-rijm. BURGH-HAAMSTEDE - Op bijzonder feestelijke wij ze heeft het Huisvrouwenkoor van de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen, afdeling Westersehouwen, het feit gevierd dat het koor tien jaar bestaat. Dat gebeurde maandagavond in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Hogezoom in Haamstede. Het welkomstwoord werd uit gesproken door de presidente vah het koor, mevrouw L. Oostdijk-Koomen. Zij heette de ongeveer 75 aanwezigen van harte welkom en vertelde in het kort het programma van de feest avond. Vervolgens gaf zij het woord aan de dirigent van het Huisvrou wenkoor, oud-burgemeester van Westersehouwen, de heer H. P. Ever wijn. De heer Everwijn vertelde de ge schiedenis van het koor, vanaf de oprichting tot aan het tienjarig bestaan. Dat gebeurde op vaak geestige en amusante wijze, waarbij de zaal regelmatig blijk gaf van in stemming. Op uitgebreide wijze wer den de lotgevallen van het koor in de tien jaar van haar bestaan naar vo ren gebracht, afgewisseld met zang. Eerst trad het koor op in de sa menstelling van tien jaar geleden met een tweetal liederen. Later was het de beurt aan het koor, zoals dat op dit moment bestaat. In het eerste geval stond het koor onder leiding van de toenmalige dirigente, me vrouw Koole. Het tweede optreden werd geleid door de huidige dirigent, de heer Everwijn. In zijn toespraak noemde de heer Everwijn het jaar 1979 een voor het koor belangrijk jaar. ,,Toen werd er voor het eerst een bestuur gekozen en sloot het koor zich aan bij de Com missie Koorzang Schouwen-Duive- land." De heer Everwijn gaf even eens een overzicht van de optredens op en buiten Schouwen-Duiveland en vele andere hoogtepunten. De huidi ge samenstelling van het koor telt 22 leden; ,,En dat is veel te weinig, ze ker als je bedenkt dat de afdeling Westersehouwen van de Vereniging 175 leden telt." Aldus de heer Ever- wijn. Het jongste lid van het koor is 37 jaar, het oudste 80 jaar. Optreden Vlak voor de pauze was er een op treden van het huidige koor. Er ston den en zestal liederen op het pro gramma; allereerst werd de herken ningsmelodie gezongen: ,,Wij presen teren ons huisvrouwenkoor". Ver volgens werden gezongen „De Vier Weverkens", ,,'k Heb m'n wagen vol geladen", Mijn Zeeland" (bewerkt door de dirigent tot een stuk voor een driestemmig dameskoor^ „Ons Zee land" (van Marie Cecil Moerdijk) en tot slot een lied dat speciaal voor de ze avond werd geschreven en geba seerd was op het bekende „lang zal ze leven". Het eerste deel van de avond werd besloten met het overhandigen van bloemen aan dirigent Everwijn. Feest Het programma na de pauze werd geheel gevuld met een aantal sket ches en toneelstukjes, waarbij de zang een levendig en nadrukkelijke rol vervulde. De opening werd gege ven door een huisvrouwenorkest, waarbij alle dames van het koor voor het voetlicht traden met muziek instrumenten, die waren gemaakt van huishoudelijke attributen. Met de stem zorgden de dames voor he be nodigde geluid. Het geheel werd uit ermate komisch gebracht en vond overduidelijk weerklank in de zaal. De hilariteit was niet van de lucht en het sukses zo groot, dat het nummer op verzoek een tweede maal moest worden gebracht. Het huisvrouwen orkest stond onder leiding van me vrouw A. Hof-Dubois. Een tweede onderdeel was het op treden van mevrouw Elvira Vos- Simons. Zij bracht, geheel gekleed in authentieke Schouwse klederdracht, een tweetal Zeeuwse liederen ten ge hore. Eén daarvan was het „Kom 's naer ons eiland toe" en heeft op ge heel Schouwen-Duiveland grote be kendheid gekregen, omdat het vroe ger werd gezongen in de „MCD- revue's" te Zierikzee. „Joast en Joane" stond als derde nummer op het programma. Ook de ze rondreis door Schouwen viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Dat zelfde geldt voor „Het snoepwinkel tje, waarbij een drietal dames aller hande zaken uitbeelden. Een num mer dat eveneens de nodige bijval oogstte, was een voordracht door me vrouw Verton; hierbij werd een dag uit het leven vah» een huisvrouw uit gebeeld en daarbij werden „liedjes van vroeger" gezongen. Het eind van het programma bestond uit een slotwoord van de heer Everwijn. NIEUWERKERK - Afgelopen don derdag hield de afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen in het Verenigingsge bouw „Ons Dorpshuis" te Nieuwer- kerk de jaarvergadering. Het officiële gedeelte van de avond bestond onder andere uit het jaarverslag en het finan cieel verslag. Na de pauze (met koffie en cake) vond een optreden plaats van een klederdrachtgroep onder leiding van mevrouw J. A M. Kersbergen uit Haamstede. De groep showde voor een enthousiast publiek oude Zeeuwse kostuums. Aan het slot van de avond trad de eigen volksdansgroep van de Plattelandsvrouwen op met drie ver schillende dansen. NIEUWERKERK - Vrijdag 3 febru ari zal de Muziekvereniging „Oefe ning en Uitspanning" in samenwer king met „Nu met Hope" uit Bruinis- se de jaarlijkse uitvoering geven in het Verenigingsgebouw „Ons Dorps huis". De avond bestaat uit drie gedeel ten. Allereerst het muziekprogram ma, waarin een zevental nummers ten gehore zullen worden gebracht. Vervolgens wordt het toneelpro gramma ingevuld met een vrolijk spel in drie bedrijven, namelijk „Kontakt met Kootje". Aan het slot van de avond is er gelegenheid tot een gezellig dansje met muzikale on dersteuning. SEROOSKERKE - Het was afgelo pen vrijdag voor de jazzliefhebbers goed toeven in Herberg de Waag in Serooskerke, waar een live-optreden plaatsvond van de Burgundy Street Jazzmen uit Valkenswaard. Deze formatie toonde niet alleen een uitstekend vertolker van oude jazz te zijn, maar zag tevens kans de aanwe zigen entertaiment te bezorgen door het enthousiaste optreden van de mu zikanten. Er was veel afwisseling te besluis- teren, zowel in de keuze van repertoire (in New Orleans en Engels traditional jazz), als door de veelheid aan instru menten die drie van de zes musici met verve bespeelden. Voeg daarbij nog de zang van bandleider Dick Sesing plus twee van zijn orkestleden en een uit stekend sfeertje was het gevolg. Zowel degenen die puur voor de jazzmuziek kwamen, als de luisteraars die een gezellige avond voorop stel den, hebben zich in De Waag uitste kend geamuseerd. Organisatoren Hans en Corrie deden een geode keus met deze Jazzmen uit Valkenswaard. ZIERIKZEE - Zaterdagmiddag waren ongeveer tachtig jeugdige bezoekers getuige van het optreden van de viermans formatie „Populair" in de Zie- rikzeese jeugdsoos Brogum. De leden van de band behoren tot de vaste bezoekers van Jong Brogum. „Populair" wordt gevormd door bassist/zanger Rudie Klippel, gitarist/zanger Etienne van Oeveren, keyboard-speler Danny van der Wekken en drummer Peter Verkerk. Het kwartet verzorgden een optreden van ongeveer drie kwartier. Nadat de eerste zenuwen wat waren weggeëbd speelden ze uitstekend, tot enthousiasme van het omvangrijke publiek. Nummers als „See You Later, gator" en „Water Of Love" kregen een eigen muzikale intepretatie. Op zaterdag 4 februari is er weer Jong Brogum. Dan wordt de film „Recht Voor Zijn Raap" van Clint Eastwood vertoond. Aanvangstijd is twee uur. OOSTERLAND - De afdeling Duiveland van de Ver eniging voor Openbaar Onderwijs organiseert op vrij dag 27 januari de jaarlijkse feestavond in het dorpshuis „Oosterhof". De aanvang is 20.00 uur. De klucht „Het minnespel der maagden wordt uitgevoerd door de eigen toneelgroep van de vereniging onder regie van A. Hol lander. vullen van respektievelijk „Kareltje mansgaren", bakker en van „Nella Kornoelje", actrice. Peter Beije treedt op als antiquair met de lange naam van „Jonkheer Antoine Hey- boer de Gauw tot Snotterveld". Henk de Jong toont zich ook in dit to neelstuk een veelzijdig artiest en speelt voor „Harrie de Hopper", journalist. Souffleur is mejuffrouw R. Kwaak. Tot slot is er een groot „bal na" met medewerking van het bekende Flakkeese Trio Mengelmoes. De rollen worden bezet door beken de plaatselijke tonelisten, wier na men reeds tot de verbeelding zullen spreken van de regelmatige bezoekers van de jaarlijkse avond van V.O.O. Het toneelstuk handelt over drie on getrouwde zusters Schepers, die op de planken worden gezet door de da mes J. Zeijler-de Vin, B. Gercama- Broeders en M. van Beek-Jansen. Daan van der Have speelt hun oudste meesterknecht „Boksen Teun". Op de hun bekende wijze zullen Piet v. d. Werf en mevrouw S. van Almenkerk-Stoutjesdijk de rollen in- Woensdag 25 januari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 9.35 uur Schooltelevisie 15.00 uur Teleac 16.30 uur Calimero's bioscoop 16.00 uur Zoo is de dierentuin 16.35 uur De blufkwis 18.25 uur Teleac 18.55 uur Het verhaal 19.00 uur Herrie 19.25 uur Kenmerk 20.00 uur Journaal 20.28 uur Socutera 20.33 uur A night full of rain. Het ver haal gaat over een echtpaar. Hij is journalist en zij een feministische foto grafe. Het huwelijk raakt in een be hoorlijke crisis en ze besluiten uit el kaar te gaan. Als het huwelijk ontbon den is zijn zij echter nog niet uit el- kaars leven verdwenen. 22.15 uur Het landsbelang 23.00 uur Teleac 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.10 uur Politieke partijen 19.20 uur Van gewest tot gewest Dit keer wordt de persoon Troelstra nader bekeken en wordt een projekt van al ternatieve voeding in Oegstgeest be zocht 20.10 uur De stenen vriendin. Neder landse film van Jindra Markus. Het verhaal werd gefilmd onder andere te Brouwershaven. Het gaat over ene Eric die vriendschap voelt voor de wat oudere Wolf, die zich pas in Zeeland heeft gevestigd. Zusje Anja gooit ech ter behoorlijk roet in het etenAma- teurtoneelspelers/sters van Schou wen-Duiveland verleenden aan deze film hun medewerking. 20.45 uur Ons NOS programma 21.15 uur Mijn familie is zo groot, dat ik ze niet kan overpeinzen. Een repor tage over Ate Doornbosch die al 25 jaar het radioprogramma „Onder de groe ne linde" verzorgt 21.45 uur Cinevisie. Filmrubriek. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport 23.25 uur Nieuws voor doven Donderdag 26 januari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Schooltelevisie 16.00 uur Poldark 16.50 uur Het donkere bos 18.25 uur Teleac 18.55 uur Oma Fladder 19.05 uurToppop. Muziekprogramma. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De gouden harpen 1983. Jaarlijkse uitreiking van deze onder scheiding. Dit jaar gaan de harpen naar: Johnny Hoes, Laurens van Rooyen, Flory Anstadt en The Golden Earring. De presentatie is in handen van Ad Visser. Optredens worden verzorgd door: Dolly Dots, Rob de Nijs, Corrie Konings, Berdien Sternberg, Albert West en Cisca Peters. 21.40 uur Televizier Magazine 22.20 uur Kort kommentaar 22.25 uur Levenslang. Dawes slaagt erin Sylvia en luitenant Frere van het eiland weg te voeren. Als „dank" stuurt luitenant Frere terug naar de straf kolonie. 23.15 uur Ontdek je plekje. Winsum/- Bergum. 23.30 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 17.45 uur Feduco 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.10 uur 't Kinderspel 19.35 uur Pistache 20.40 uur Rondom tien. De bezuini gingen in de gezondheidszorg komen aan de orde zoals de kostbare trans plantaties van lever en nieren. Gedis- kussieerd wordt met patiënten en artsen over deze materie. 21.30 uur Markant. Een portret van dr Casimir. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Rondom tien. Voortzetting met tevens de beantwoording van vra gen die door de kijkers gesteld zijn. 23.30 uur Nieuws voor doven Donderdag 26 januari, 20.40 uur, Nederland 2: „Rondom tien"4. Wie zal de operatiekosten betalen of: Wie mag wel of niet verder leven? TEHERAN - De voorzitter van het Iraanse parlement heeft maandag ge zegd dat „alle Amerikaanse hulpbron nen en belangen" gevaar lopen als de verenigde Staten „voorzorgsopera ties" ondernemen om te verhinderen dat Iran met zelfmoordkommando's akties tegen Amerikaanse doelen on derneemt DEN HAAG - Het bedrag van de netto nieuwe opdrachten bij archi- tektenbureaus en dergelijke in de pe riode oktober 1982 tot en met septem ber 1983 bedroeg 9,4 miljard gulden, 34 procent minder dan in dezelfde pe riode een jaar daarvoor. Dat blijkt uit maandag gepubliceerde gegevens van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. De band „Populair" trad zaterdagmiddag op in „Jong Brogum". Van links naar rechts Etienne van Oeveren, Rudie Klippel en Danny van der Wekken. Drummer Peter Verkerk is niet te zien. A BURGH-HAAMSTEDE - De kom missie financiën van de gemeente Westersehouwen houdt maandag 30 januari in het gemeentehuis een ver gadering. Op de agenda staat onder meer de begroting van de Stichting Dorpshuis Noordwelle, het verzoek van de Kerkvoogdij N.H. Gemeente te Renesse voor een onderhoudssub- sidie voor het kerkgebouw, een ver zoek voor een onderhoudsbijdrage voor molen De Graanhalm en een informatiemap/brochure gemeente Westersehouwen. De vergadering be gint omn 15.30 uur. BRUINISSE - De cijfers van de Bruse haven over het afgelopen jaar, de „havenbewegingen" zien er als volgt uit: schepen ingeladen 48 ton 39292; schepen uitgeladen 3 ton 2050; schepen uitgeladen 22 ton 8667; sche pen uitgeladen 65 ton 43949. Vissersvaartuigen uit 711 brt 65394; vissersvaartuigen in 702 brt 65283. Sleepboten uit 24; sleepboten in 24; duwboten uit 2; duwboten in 2. Rekreatieschepen uit 1379; rekrea- tieschepen in 1379; passagierschepen uit 12; passagierschepen in 12. Slakken gelost 4311 ton; gasoil ge lost 478.0001; gasoil geladen 720.0001; gelost zand en grind 25773 tn; ijzer ge lost 502 ton; nieuwbouwkotters uit 8. 26 VIII Toen Penelope de volgende och tend wakker werd, lag ze in een gro te, luchtige hut. En, te oordelen naar wat ze zag, een heel luxueuze hut. Het ledikant scheen namelijk van zil ver te zijn en er hingen kostbare blauwzijden gordijnen voor. De vloer was bedekt met een dik blauw kleed, de wanden betimmerd met ro- zehout. Er stond een gezellige schrijf tafel, met daarop een zilveren sche merlamp. Verder een diepe, aanlok kelijke fauteuil, binnen het bereik van drie planken vol in leer gebon den boeken. Ze herinnerde zich niet hoe ze in bed was gekomen; ze was trouwens nog gekleed. Iemand moest haar rok enigszins hebben losgemaakt, om haar ruimer te laten ademen en haar schoenen hebben uitgetrokken. Ze had geen lust om op te staan, alleen maar om te liggen luisteren naar het monotone stampen van de schroef. Ze was nu veilig op een schip en ver langde er helemaal niet naar te we ten hoe zij daar gekomen was. En toch. nu zonder een zweempje angst, liet zij zich het gebeurde van de afge lopen nacht weer voor zijn geest ko men. Zij vroeg zich af hoe laat het wel kon zijn en op hetzelfde ogenblik ging er bijna vlak boven haar een bel Eén keer. dan moest hel halfncgcn zijn. Nog steeds bewoog /e zich niet Ze verschoof zelfs de zijden deken niet, die over haar heen lag. Even later werd er op de deur ge klopt. „Binnen!" riep ze en ze verbaasde zich erover dat haar stem zo zwak klonk. Ze verwachtte,een stewardess te zien. maar op haar roepen kwam er een in een blauw sporthemd gesto ken matroos binnen. Hij was groot en zijn gezicht was donker getint, als mahoniehout. Het eerste wat haar opviel, was dat hij een opmerkelijk knap voorkomen had. „Ik kom u een kopje thee brengen", zei hij. „Ik weet niet of u van suiker houdt en eigenlijk geloof ik, dat ik een blad met alle benodigd heden had moeten meebrengen. Maar dat viel me pas in toen ik al hierheen op weg was." Hij zette het kopje voorzichtig op het tafeltje naast het bed. Penelope keek hem verbaasd aan. Nog nooit had zij een zeeman ontmoet die zo zuiver haar taal sprak. Wel waren zijn handen ruw en hard en schenen zijn kleren nogal haveloos te zijn. maar hij gedroeg zich en sprak als een heer. „Dank u wel", zei ze. „Zou u tegen de stewardess willen zeggen dat ik haar graag even wil spreken''" „Ik ben de stewardess", antwoord door EDGAR WALLACE de hij ernstig en ondanks haar zorgen en moeilijkheden lachte ze hartelijk. „Hoe ben ik vannacht in dit bed te rechtgekomen?" vroeg ze. „Ik heb u erin gelegd. U sliep zo vast. dat het onmogelijk was u wak ker te maken. Dus was ik maar zo vrij uw kleren wat lottcr te ma ken." Terwijl hij dit zei keek hij bijna nog ernstiger. „Tot mijn grote geluk bemerkte ik dat u geen corset draagt. Maar met uw toestemming maak ik nu eerst uw bad klaar." Pas nu bemerkte zij in de hoek van de hut nog een deur. Hij verdween er door en even later drong het geluid van stromend water lot haar door Enkele ogenblikken later kwam hij terug. s „Uw schoenen heb ik al gepoetst", zei hij. „Overigens is alles op het schip tot uw beschikking, behalve andere kleren. Daar kunnen wij u niet aan helpen, maar dat hopen we later in orde te maken." „Waar ben ik dan eigenlijk9" „U bent op het schip Polyanthe." „Polyanthe?" Was dat niet het schip, dat Stam ford Mills haar door zijn kijker had laten zien9. Ja. ze herinnerde het zich. Dat was dan wel een buitenge wone samenloop van omstandighe den (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6