Gedetailleerd voorstel verbouwing gemeentehuis Feestdag voor kleuters in gebouw J. L. de Jongeschool Radio Formidable uit de lucht [LC(Cj DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ingebruikname lokalen voor kleuterafdeling w Gemeenteraad Duiveland WA> Wr Begin van hrand in Kerkwerve hEtGEsehEnkEnhuis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Gouden jubilaris De muziekvereniging „Witte van Haemste- de" hield haar jaarlijkse uitvoering. Jubila ris W. M. Kloet kreeg de gouden K.N.F.- speld. (Pag. 3). Dolle klucht Eerste winst Verdedigingen De s.v. „Oewerkerk" had op haar program Zale[da9 tweede klasser Bruse Boys be- In de handbal-ontmoeting tussen Delta ma van de jaarlijkse uitvoering een dolle haalde te9en aa'tsrlvaal Arnemulden de Sport en Groene Ster uit Zevenbergen over- klucht staan, die er bij het publiek inoina eersle selzoenzege, maar dat deed ook heersten de verdedigingen, hetgeen de wat als koek, (Pag. 4). WHS. Deze week ontmoeten beide teams vreemd ogende 9-7 uitslag tot gevolg had. elkaar. (Pag. 5). (Pag- 6). MAANDAG 23 JANUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23461 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Liefde is arm en rijk, vraagt en geeft tegelijk. Spreekwoord Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. ZIERIKZEE - De voormalige kleuters van de christelij ke school de Maltarakkers en de kleuters van de christe lijke school Rehoboth te Zierikzee vierden vrijdag feest. Middels tal van aktiviteiten werden de twee verbouwde lokalen en het nieuwe speellokaal voor de kleuterafde ling officieus in gebruik genomen. Voor de Kerstvakan tie vond de verhuizing plaats en op 9 januari volgde de eerste schooldag in het pand van de christelijke lagere school, de J.L. de Jongeschool aan 't Vrije. kers, hebben ieder hun eigen groep kinderen behouden. Per 1 augustus van dit jaar volgt een nieuwe inde ling van de twee klassen. Nu hebben beide groepen leerlingen van ver schillende leeftijden. Maar door de verhuizing werd besloten de kinde ren eerst aan de nieüwe omgeving te laten wennen, voordat ook de klas sen op leeftijd werden ingedeeld. Het oplaten van twee grote weerbalonnen vormde één van dé onderdelen van de aktiviteiten, die op touw waren gezet om de ingebruikname van twee ver bouwde en een nieuw lokaal bij de J. L. de Jonge-school te vieren. De verbou wing was noodzakelijk in verband met de integratie van de kleuterscholen „De Maltarakkers" en Rehobothmet de lagere school JL. de Jongeaan het Vrije in Zierikzee. De Maltarakkers is opgeheven en de kleuters van deze school zijn toe gevoegd aan de leerlingen van kleu terschool Rehoboth, die met de J.L. de Jongeschool per 1 augustus 1985 integreert. Om de overkomst van de kleuters, 33 in totaal, mogelijk te maken werd in 1983 met de verbouwing van het pand aan 't Vrije begonnen. Het speellokaal, dat hoofdzakelijk dooi de kleuters wordt gebruikt, werd nieuw aangebouwd. Voor de twee lo kalen van de kleuters werden bestaande klassen verbouwd, voor zien van water- en zandtafel en de voormalige toiletgroepen van de la gere school werden omgebouwd tot een entree voor de kleuterafdeling. De leidster van de Maltarakkers, mevrouw C. Joziasse en de leidster van Rehoboth, mevrouw C. J. Dek- Ballonnen Vrijdagochtend vroeg kwamen de kleuters al op schooi, waar zij hun feestmuts kregen uitgereikt. Voor de zekerheid werd nog even op het feest lied gestudeerd en elke kleuter kreeg als aandenken een button, waarop de eerste letter van de voornaam. De buttons werden door de moeders ge maakt. De kinderen werden daarna in groepjes verdeeld en hielden zich met allerlei spelletjes bezig. Om elf uur was het tijd voor het oplaten van twee reuzeballonnen. Zowel voor de kleuterschool als.voor de lagere schooljeugd was er een bal lon. Aan de ballon van de kleutèrs hing een groot plakkaat, waarop ie der kind zijn handafdruk met voor naam had gezet. Nadat de kleuters een traktatie hadden gekregen en de kleinsten ook zelf traktaties hadden uitgedeeld aan de leerlingen van de lagere school be gon een optreden van een paar goochelaars. Ook was er een playback-opt red en van de Star Sisters, begeleid door een viertal dansers. Tussen de middag mochten de kleu ters op school blijven eten. In de mid daguren volgde een voorstelling van het poppentheater Willem Parcival. 's Avonds was er voor de ouders gele genheid de lokalen van de kleuteraf deling te bezichtigen. Schilderij In de ochtenuren werden nog enke le woorden gesproken door de voor zitter van het schoolbestuur, de heer C. Bij de Vaate en door het hoofd van de J.L. de Jongeschool, de heer M. P. de Lange. Mevrouw I. de Rooy over handigde namens de ouderkommis sie van de Maltarakkers en Rehoboth een handwerkstuk. Daarop staan de drie scholen afgebeeld met op de voorgrond enkele leerlingen. Me vrouw M. J. de Lange overhandigde een door haar zelf gemaakt schilderij van een verklede kleuter. De hoofd leidster, mevrouw Dekkers nam het schilderij in ontvangst. De feestelijk heden van vrijdag werden op video band vastgelegd door de heer J. Bom- meljé uit Nieuwerkerk. Deze week kunnen de kinderen de film op schooi zien en tijdens de jaarvergadering, maandag 30 januari, in de J.L. de Jongeschool zal de film ook worden vertoond. SCHARENDTJKE - De auto van J. W. de V. uit Zierikzee raakte zondag van de Rampweg af en in de sloot. De bestuurder miste als gevolg van deze manouevre een tand, zijn passagier H. S. eveneens uit Zierikzee, werd licht gewond aan de knie. De auto werd flink beschadigd. RENESSE - Door de rijkspolitie van de groep Schouwen-Duiveland is zon dag, in samenwerking met de Radio Controle Dienst van de PTT, een inval ge daan in een garage aan de Kooymansweg te Renesse. Na een (in-)spannende ochtend is het heerlijk smullen met z'n allen in je eigen lokaal. Bij deze inval werd alle aanwezige apparatuur van .Radio Formidable" in beslag genomen. De apparatuur, die een waarde vertegenwoordigt van f 2.800,—, bestaat uit de zender, de voeding, een mengpaneel, een cassette-deck, twee draaitafels, een microfoon en een hoofdtelefoon. Tij dens de inval werden twee personen aangehouden, H. K. uit Burgh en R. L. uit Zierikzee. DUIVELAND - De gemeenteraad van Duiveland krijgt in de vergadering van donderdag 26 januari, aanvang 20.00 uur, een uitgebreid voorstel gepresenteerd betref fende de verbouwing van het gemeentehuis te Nieuwer kerk. Door de dienst gemeentewerken is een begroting opgemaakt tot een totaal bedrag van f 1.088.000,-. Hierin zijn behalve de bouwkundige voorzieningen ook be grepen: isolatiewerk, bestrating, lift, c.v.-installatie, in terieur, telefoon en dergelijke. Op basis van deze gege- vens heeft de afdeling financiën een dekkingsplan opge steld. een goedkopere gunning tot de moge lijkheden behoort bij een openbare aanbesteding. Noodzaak B. en w. gaan in hun voorstel uit gebreid in op de noodzaak van de uit- breding van het gemeentehuis. Het be staande komplex werd voor de oorlog gebouwd als gemeentehuis van de voormalige gemeente Nieuwerkerk. Behalve het raadhuis bevatte het ge bouw rechts daarvan twee woningen. Na de samenvoeging in 1961 werd besloten de zetel van de nieuwe ge meente Duiveland in Nieuwerkerk te vestigen. Het gemeentehuis daar was evenwel te klein om het vergrote be- stuurs- en personeelsapparaat te huis vesten. Verbouwing vond plaats en de naastgelegen woning werd by het ge meentehuis betrokken. Door de groei van de gemeente groeide ook het per soneelsbestand. De dienst gemeente werken kreeg als eerste te kampen met ruimtegebrek. Als oplossing werd gevonden de bouw van een ka mer op het balkon aan de achterzy- de van het gebouw. Een aantal jaren later ontstond op nieuw een tekort aan ruimte, nu voor het sekretariepersoneeL Opnieuw bracht het balkon uitkomst, omdat er nog twee kamers konden worden bij gebouwd. Daarmede waren de uitbrei dingsmogelijkheden - binnen het be staande gebouw - uitgeput Volgens b. en w. is nu een stadium bereikt dat er opnieuw iets moet gebeuren. Het kol lege gaat in haar voorstel uitgebreid in op de motieven voor de thans op han den zijnde verbouwing. Zo wordt gewezen op de behoefte aan meer werkruimte voor het perso neel, op het gebrek aan presentatieve ruimte en de op de problematiek rond de zorg voor de archieven in de ge meente. Centrale archiefbewaarplaats Wat dit laatste betreft, wordt in het huidige plan uitgegaan van de realisa tie van een centrale archiefbewaar- Voor huur van de centrale archief bewaarplaats wordt in dit plan uit gegaan van f 40,- per meter. Aan de gemeente Middenschouwen en het Waterschap zal op deze basis een definitief aanbod worden gedaan. Volgens het voorgestelde dekkings plan zal over een bedrag van f 809.540,- uit de reserves worden beschikt, ter wijl de gewone dienst voorshands zal worden belast met een bedrag van f 49.883,73. Volgens het kollege is de weg voor kleinere kapitaalswerken hierdoor niet afgesloten. Omdat de betreffende verbouwing volgens b. en w. in haar voorstel, een vrij ingewikkelde zaak is, en veel af hankelijk is van de kapaciteit van de aannemer, zijn zij van mening dat het voorkeur verdient over te gaan tot on derhandse aanbesteding op uitnodi ging Men verwacht, dat in geen geval De verbouwing en uitbreiding van het gemeentehuis Nieuwerkerk zal een be drag van 1.088.000,— vergen. plaats waar ook de gemeente Midden- schouwen en het Waterschap Schou wen-Duiveland gebruik van zullen maken. Bij de bouw van een gezamen lijke bewaarplaats kan tevens verbete ring worden gebracht in de werkruim te voor de archivaris. Thans moet deze genoegen nemen met steeds weer een andere ruimte, in het gebouw vaak op grote afstand van de bewaarplaats. Ook bezoekers, die stukken komen raadplegen, moeten van een kommis siekamer of van de raadzaal gebruik maken. Door uitvoering van de ver bouwingsplannen zal verandering ko men in deze ongewenste situatie. Verder is het zo, dat de archieven thans slechts om de veertien dagen kunnen worden geraadpleegd. Bij verwezenlijking van de verbouwings plannen zal het mogelijk zijn, op basis van het werkrooster van het streekarchivariaat, de archieven ge durende drie dagen per week open te stellen. De centrale archiefbewaar plaats met kantoorruimte voor de streekarchivaris en een keuken zul len worden gekreëerd in een uitbouw in de tuin. Behalve de bouwkundige voorzie ningen is, volgens b. en w., ook op het gebied van de inrichting een totale vernieuwing gewenst Bij het perso neel zijn thans vier soorten meubilair in gebruik. Door de samenvoeging van drie gemeenten kwamen ook drie soorten bureaux, kasten een derge lijke ter beschikking. Later werd bij personeelsuitbreiding naar behoefte bijbesteld. De laatste tijd werden zelfs enkele oude schoolbanken in gebruik genomen als typetafeL „Wannee'r u door het gebouw loopt komt u wel acht of negen soorten vloerbedekking te gen. In de ene kamer hangt vitrage, in de andere niet Wij zijn van mening, dat de verbouwing het juiste moment is van deze mengelmoes af te komen door geheel nieuw in te richten" aldus b. en w. in het raadsvoorstel. Pt Bi ir Verwachting tot dinsdagavond: Regen of natte sneeuw Zwaar bewolkt en af en toe regen of natte sneeuw; minimumtempera tuur ongeveer min 1 graad, middag- temperatuur ongeveer 3 graden; vrij krachtige zuidwestelijke wind, aan de kust nu en dan hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 27 jan. Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: -1 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: west 6 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: -2 gr. Middagtemp.: 2 gr. Windkracht: zuid 6 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50%. Minimumtemp.: -2 gr. Middagtemp.: 2 gr. Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 jan. Zon op 8.33, onder 17.12 Maan op onder 11.33 Laatste Kwartier: 25 jan. (5.48) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 24 jan. 6.55 19.53 0.48 13.26 Doodtij: 27 januari HET WEEROVERZICHT DE BILT - In het huidige weerbeeld verandert maar weinig, depressies afkomstig van de oceaan blijven het weer bepalen. Morgen wordt een la gedrukgebied nabij ons land ver wacht. Het is zwaar bewolkt en er valt af en toe natte sneeuw of regen. Overdag wordt het niet veel warmer dan 3 graden boven nul. Vannacht daalt de temperatuur tot net iets be neden het vriespunt, tot ongeveer min 1 graad. De wind waait in hoofd zaak uit het zuidwesten en is in het binnenland vrij krachtig, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe hard. ZIERIKZEE - Op het Havenplein werd zondag (18.20 uur) de aldaar ge parkeerd staande auto van P. C. de G. uit Zierikzee aangereden. Met een deuk in het rechter-voorportier werd de wagen zonder bekendmakging van de dader achtergelaten. KERKWERVE - Rond tien uur zaterdagavond moest het brandweer korps van Kerkwerve onder kom- mando van de heer C. P. Hart, uit rukken voor een begin van brand in de boerderij van de familie B. aan de Kievitsweg. Toen de heer B. enige minuten daarvoor melk wilde halen uit de tank stond het schuurtje vol rook. Daar er buiten verder niets te zien was ging de boer de schuur binnen die eveneens vol rook was. Volgens de kommandant van de brandweer is het een groot geluk geweest dat dit tijdig werd ontdekt. Na verkenning met perslucht werd duidelijk dat een pak stro in brand was geraakt, vlak bij de pijp voor de op olie gestookte centrale verwarming. Door een scheurtje in deze pijp, en doordat de ze was ingebouwd met pakken stro, was er een pak in brand geraakt. Tien liter water was genoeg om het brandje te blussen. Verder werd aan dacht besteed aan het verzetten van de lading stro. Ook de brandweer van Scharendij- ke assisteerde bij het werk, wat to taal een uur tijd in beslag nam. Advertentie J GOUO/WAA'ffl n /n NOO«OSTRAAT 33 35 - «3?8 AK HAAMSTEDE -TEL 01115 1331

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1