stukken streeknieuws het verleden berichten deurloo mode RIBBROEKEN 30% korting I1H3 BOT MIDDELBARE SCHOLIER PESSIMISTISCH OVER KANSEN NA OPLEIDING ERIC DE NOORMAN 7 Verder komen Vereniging van Orgelvrienden Vaticaan gelooft niet in horoscoop NCVB voorgelicht over charismatische werk gemeenschappen De ring van Honor ia Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. De Rooij, H.A. 11.00 uur dr. Jensma, Dordrecht. 19.00 uur ds. De Rooij. Kerkwerve: 9.30 uur ds. Duk. Seroos- kerke: 10.00 uur ds. Baks, 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 10.00 uur ds. Baas. Haamstede: 10.00 uur ds. Kers- sen; 19.00 uur kand. A. v. d. Ploeg, Goes. Renesse: 9.30 uur ds. Bolijn. Noordwelle: 11.00 uur ds. Bolijn. Scharendijke: 10.00 uur ds. Meijer. Brouwershaven: 10.00 uur ds. Stut voet, gez. dienst in Bostonkerk; 11.00 uur zondagsschool. Zonnemaire: 10.00 uur ds. Schneider, gez. dienst; 11.30 uur zondagsschool. Noordgou- we: 11.00 uur ds. Van den Ban. Drei- schor: 9,30 uur ds. Van den Ban, Nieuwerkerk; 11.00 uur zondags school kleinen, 19.00 uur zondags school groten. Ouwerkerk: 10.00 uur de heer Rouw. Nieuwerkerk: 10.00 uur de heer Van Teijlingen, Sprang Capelle. Oosterland: 10.00 ds. Den Engelse, H.A., 18.00 uur ds. Kerssen; 11.30 uur zondagschool, 19.30 uur La- terna. Sirjansland: 10.00 en 18.30 uur ds. Boer. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur ds. Teekens. Lutherse Kerk Zierikzee: de heer G. Kaai, Goederee de. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. Blokland; 18.30 uur ds. Stutvoet. Haamstede: 10.00 en 19.00 uur kand. J. P. Wauda, Emmeloord. Scharendijke: 10.00 uur ds. Kamermans; 17.00 uur ds. Blok land. Brouwershaven/Zonnemaire: 10.00 uur ds. Stutvoet; 18.30 uur ds. Kamermans, Scharendijke. Nieu werkerk: 10.00 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse; 17.00 uur kand. Verstraaten, Halsteren. Bruinisse: 10.00 uur stud, Verstraaten, Halste ren; 17.00 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. Meijer. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. De Graaf. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. Van der Sluys. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur ds. J. Verhage. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 15.00 uur lees- dienst. Nieuwerkerk: 9.30 en 15.30 uur ds. Van Gelder. Oosterland: 10.00 en 14.30 uur leesdienst; 18.30 uur ds. Van Gelder. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 13.30 en 19.00 uur ds. F. Mallan, Rhenen; in de Lutherse kerk. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur ds. J. de Groot, Rijssen. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: za. 19.00 uur, zo. 10.00 uur. Haamstede: zo. 10.00 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zonda gen om 10.00 uur en op de woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zuidwellestraat 37, Zierikzee: Zondag: 10.00 uur openba re lezing, 11.00 uur Wachttorenstu die. Donderdag: 19.30 uur Theokrati- sche school; 20.30 uur dienstvergade- ring. Rode Kruis Ziekenhuis 18.15 uur ds. Bolijn. Advertentie Na Jezus'doop was de Geest van God op Hem neergedaald (slot van Matth. 3). Waarmee Hij door God ook echt aangesteld was als onze Redder. Als onze Bevrijder. Als onze Heiland Als Degene, Die alles weer „heel" zou komen maken. Door mens te zijn ook, zoals God dat bedoeld had En dat wil zeggen: door niet zelf de dienst overal voor uit te maken. Maar doordat Gód te laten doea Door bij alles te vragea „Here, wat wilt Gij dat ik doen zal?" En daar wordt Jezus dan ook allereerst op ge test bij het begin van Zijn publieke optredea Net zoals de eerste mens - Adam. Zou Hij naar Gods grote tegen stander, de duivel, ,als slechte raadge ver luisteren? Zou Hij, toen Hij erg veel honger had, ten Eigen behoeve een wonder doen - door uit de stenen, die om Hem heen lagen en de vormen van broden haddea nu ook echte bro den te maken? Of zou Hij luisteren naar wat Gód wilde, dat Hij zou doea En naar wat in de bijbel geschreven staat? Omdat je het met brood - met welvaart - alléén, niet redt in je leven? Of vindt u - hoe belangrijk welvaart ook is - welzijn niet toch nog veel belangrijker eigenlijk? Zou Hij van het dak van de tempel springen om door deze spektakulaire daad ineens veel aanhang te krijgen? Of zou Hij - naar Gods wil - de veel moeilijker weg willen gaan, die bij het kruis van Golgotha uit zou komen? Hij doet de goede keus als een uitnodiging aan ons om ook moeilijke wegen in gehoorzaamheid aan God toch maar niet te weigeren te gaan. Zou Hij kiezen voor brute macht, die alleen maar van heersen weet Of wachten op macht, die God Hem geven zal en die gekenmerkt wordt door dienst? Hij deed het laatste als een gewel dige aansporing voor ons allemaal om óók zo - anderen dienend - bezig te zijn. Geen wonder dan ook dat er van Hem als een „licht" gesproken wordt voor de streek, waar Hij gaat wonen. Want met zo Iemand in je midden kun je pas echt verder komen. Hij weet immers (en doet vóór) hoe je pas goed als mens kunt funktioneren. En aan je bestem ming kunt beantwoorden. En zo'n „licht" mag natuurlijk ook niet verbor gen blijven. Zo iets kan trouwens ook niet Daar moeten ook anderen - ook wij - van weten. En zo begint Jezus dan ook leerlingen om Zich heen te roepen. Om deze manier van leven - van steeds luisteren naar God - te verbreiden. Om de blijde boodschap (het evangelie) van wat God in Hem - in kruis en op standing, in verzoening en het geven van nieuwe mogelijkheden van leven, voor ons wil doen, overal in de wereld te verkondigea Om zo ook óns te vra gen altijd Zijn volgelingen te willen zijn. (Matth. 4 1-22). Zierikzee. P. Blokland LEVIS-WRANGLER-LOVE Mol 5-7, Zierikiee Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te St. Maartensdijk (Rehoboth-kerk) en te Tholen (Imma- nuelkerk) en te Heukelum (toez.): H. Jansen, kand. te Zeist. Gereformeerde Kerken Beroepen te Dokkum (als docent aan de Theol. opleiding te Santiago Chili): Tj. de Boer, kand. te Oegst- geest. Beroepbaar: drs. Tj. de Boer, Hen drik Kramer Instituut, Leidsestraat 10, 2341 GR Oegstgeest. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Stadskanaal: H. van den Berg te Hoek. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Driebergen: G. Bouw te Scheveningen en A. van Heteren te Werkendam. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Poortugaal: W. Hage te Kruiningen. AMSTERDAM - De Amrobank heeft in Taipeh op Taiwan een kan toor geopend. Sinds 1981 had de bank er al een vertegenwoordiging. Op het kantoor zal men zich evenals op de Aziatische Amrokantoren in Tokio, Hong Kong, Singapore en Colombo in hoofdzaak richten op het be drijfsleven, zo heeft de Amrobank bekendgemaakt. UTRECHT -Terwijl de milieukri- sis schreeuwt om overheidsingrijpen wil de regering de milieuwetten ver soepelen." Dat schrijft de Stichting Natuur en Milieu de Tweede Kamer in een reaktie opi de voorstellen van het kabinet om op het gebied van ruimtelijke ordening en milieu te ko men tot deregulering. Ondersoek wijst uit: NIJMEGEN - Middelbare scholeren zijn zeer pessimistisch over hun toe komstige kansen op de arbeidsmarkt. Dat geldt niet alleen voor de kansen na afloop van de middelbare schoolopleiding, maar ook voor de perspektieven die men heeft na een eventuele vervolgopleiding. Zo worden de kansen op een baan direkt na school geschat op slechts vijftig procent. VWO-leerlingen blij ken overigens niets optimistischer dan hun Havo-kollega's. Da redactie behoudt zich hel recht voor ingekomen stukken in le korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge- ronden stukken zijn bulten verantwoordelijkheid van je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Misschien kent u de Vereniging Van Orgel vrienden; misschien ook niet. Onderstaand willen we u in elk geval informeren over onze aktivitei- ten en over onze plannen. Het doel van onze vereniging is het geven van voorlichting met betrek king tot het orgel, orgelbouw en - spel, alsmede tot zijn funktie in de eredienst. Daarnaast komen ook an dere instrumenten aan bod (recente lijk bijvoorbeeld de piano en de dwarsfluit). We trachten dit doel te bereiken middels lezingen, bespelin gen, exkursies, etc. Vrijwel elke bij eenkomst vindt plaats in een ander kerkgebouw; aldaar is bespeling van het orgel door de leden meestal mo gelijk. Bovendien houden we jaar lijks een ..orgelreis". Wat hebben we voor met dit schrij ven, zult u zich afvragen. Wel, graag zouden we zien, dat onze aktiviteiten wat meer „onder het publiek" be kend worden. We kunnen ons dan ook zeer wel voorstellen, dat zich on der de lezers van deze krant enthou siaste mensen bevinden, die graag hun muzikale belangstelling zouden willen verdiepen. Onze vereniging biedt u zeker die mogelijkheid! Om belangstellenden in de gelegen heid te stellen, kennis te nemen van ons werk, hebben we een „open dag" georganiseerd op zaterdag 21 januari in de muziekkamer van-Piet West hoeve te Ouddorp (Kooiweg 11). Het programma bevat onder meer de navolgende onderdelen: 1. Bespre king door Rinus Verhage van het lied „Wie schön leuchtet der Mor genstern"; daarbij zal Piet West hoeve zijn (drie klavieren tellend) Leeflang-orgel bespelen. 2. Improvi- saite op dit thema, ingeleid door Paul Kieviet. 3. Klankbeeld over de aktiviteiten van de V.V.O., verzorgd door Henk in 't Veld en Hans Villeri- us. 4. Toelichting op en demonstratie van de dwarsfluit door Marjan Timmer-Van Neuren. We hopen te be ginnen om 14.30 uur. Bij deze nodigen we u allen uit onze „open (mid-)dag bij te wonen. Graag tot zaterdag Namens het bestuur H. J. Kieviet VATICAANSTAD - Het dagblad van Vaticaanstad heeft horoscopen afgewezen en gezegd dat rooms- katholieken die geloven dat men de toekomst kan aflezen aan de stand der sterren, godsdienstig over de schreef gaan. Geloof in astrologie, aldus de O's- servatore Romano, is in strijd met het fundamentele religieuze beginsel dat alleen God de toekomst van de mens kent. Volgens de krant tonen statistie ken aan dat mensen die onder het zelfde sterrenbeeld worden geboren, verschillende karakters hebben en verschillende levens leiden. Sterrenwichelaars die voor een ho norarium horoscopen opstellen moe ten zich er in het bijzonder van be wust zijn, aldus de Osservatore Ro mano, dat zij tegen de christelijke moraal in handelen. Dat blijkt uit een onderzoek dat het Ekonomisch Instituut van de Ka tholieke Universiteit in Nijmegen vorig jaar onder vierduizend ex- HAVO- en WVO-eindexamenkandi- daten heeft uitgevoerd in opdracht van het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Het weekblad van de Katholieke Universiteit heeft en kele resultaten bekendgemaakt. Vrouwelijke eindexamenkandida ten van HAVO en VWO blijven in de loop van hun examenjaar veelal vas'. houden aan de in hun eerder stadium gekozen vervolgopleiding, ook al zijn zij pessimistisch gestemd over de kansen op de arbeidsmarkt na die vervolgopleiding. Bij hun mannelij ke medescholieren blijkt zich vol gens het onderzoek tijdens het laatste schooljaar een verschuiving voor te doen in de richting van stu dierichtingen, waarvan men ver wacht dat die meer uitzicht bieden op een plaats op de arbeidsmarkt. Vervolgopleiding Ondanks de sombere toekomstver wachtingen blijken volgens het on derzoek nog steeds veel scholieren na het afstuderen te kiezen voor een ver volgopleiding die naar zij verwach ten weinig kansen biedt op een baan. Een van de redenen daarvoor is dat de scholieren, gezien het gekozen vakkenpakket op de middelbare school, eenvoudigweg geen andere studierichting kunnen kiezen. Veel middelbare scholieren gaan er volgens de onderzoekers verder te recht van uit dat de kans op een baan meteen na het behalen van het eind examen wel erg miniem is, zodat in ieder \geval gekozen wordt voor een liefst academische vervolgopleiding. „Het vakkenpakket dat men enke le jaren daarvoor gekozen heeft be perkt dan weliswaar het aantal mo gelijkheden, maar alles is in dat op zicht beter dan meteen na de school naar sociale zaken te stappen", aldus de onderzoekers. Werkgelegenheids cijfers tonen volgens hen bovendien aan dat de kans op een baan met een universitaire opleiding achter de rug op dit moment inderdaad groter is. Studiepakketten Vrouwelijke studenten blijven in relatief toenemende mate kiezen voor juist die studierichtingen, waar voor de vooruitzichten op een baan niet al te rooskleurig zijn. Volgens de onderzoekers moet de verklaring daarvoor grotendeels worden ge zocht in de samenstelling van de stu diepakketten op de middelbare school, waardoor vrouwelijke scho lieren lang niet zo flexibel zijn als de mannelijke leerlingen. De laatsten zijn traditioneel eerder geneigd om vakken ais wiskunde, ekonomie of natuurkunde in hun pakket op te nemen, waardoor het aantal alternatieven na de middelba re school aanzienlijk toeneemt. Toekomstperspektief Daarnaast doet zich het opvallende verschijnsel voor dat mannelijke scholieren zich gedurende de laatste periode op de middelbare school steeds meer gaan richten op die oplei dingen waar ze nog enig toekomst perspektief van verwachten, terwijl hun vrouwelijke kollega's geneigd zijn vast te blijven houden aan hun reeds eerder gemaakte plannen. Daaruit zou volgens de onderzoekers gekonkludeerd kunnen worden dat vrouwen zich minder gelegen laten liggen aan him kansen op de ar beidsmarkt dan mannen. APELDOORN - Het textielbedrijf Neproma aan de Veénweg in Apel doorn is in de nacht van woensdag op donderdag afgebrand. De schade wordt op enkele miljoenen guldens geschat. De oorzaak van de brand is nog niet duidelijk. BURGH-HAAMSTEDE - Voor de leden van de Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Burgh- Haamstede hield de heer Van Leer dam een boeiende lezing over het charismatische werkgemeenschap pen. „Deze werkgemeenschappen ko men in alle kerken voor", aldus de spreker. „Het is een zich steeds weer vernieuwde geloofsuiting, die echter door alle eeuwen heen heeft bestaan". Het opmerkelijke ervan is, hield spreker de NCVB-leden voor, dat deze christenen hun respektieve- lijk kerken niet verlaten, maar pro beren hun manier het geloven over te dragen op de andere gelovigen. Uitvoerig werd ook ingegaan op het houden van gebedsdiensten ten behoeven van de gemeente of van zie ken. Kortom een blijmoedig christendom, oecumenisch, geënt op de Bijbel. Van de gemeenten Westerschou- wen kwam bericht binnen, dat ook dit jaar weer subsidie wordt ver leend en wel voor een kursus „In gesprek met waarin leren luiste ren en spreken voorop staat. De aktie „Schrijf een brief" werd deze keer getekend door Alexander Ogorodni- kov. Daar de landelijke NCVB dit jaar 65 jaar bestaat, werd begonnen met een feestelijke nieuwjaarsreceptie. De avond werd besloten met het ge dicht: Deze dag, van Willemien Keu- ning. tal sport(st)ers onder leiding van Kees Berrevoets (regie) en souffleur Leen de Bil. Na het vrolijke spel, dat in drie bedrijven zal worden opge voerd, is er gelegenheid om een dans je te wagen. Aanvang van de feesta vond: half acht. OUWERKERK Kollekte „Kinderzorg" Aan de Vereniging „Kinderzorg" te Middelburg is opgezonden 123,30, zijnde het bedrag over het vierde kwartaal 1983. Het totaal over 1983 is 554,85. De kollektanten zijn Gusta, Petra, Monique, Jacqueline, Linda, Caty, Diana en Leny. Zij zul len in 1984 weer 1 keer per maand aanbellen. Gevers en kollektanten hartelijk dank! Receptie „Aller Belang" Op 3 februari houdt landbouwvere- niging „Aller Belang" een receptie ter herdenking van het honderdjarig bestaan. Deze jubileumviering wordt voortgezet met een gezellige feesta vond voor de leden. BRUINISSE „Helpt Elkander" De Hervormde Vrouwen Groep „Helpt Elkander" komt dinsdag 24 januari weer bijeen in het Hervormd Verenigingsgebouw. Aanvang 19.30 uur. ZIERIKZEE Portemonnee gestolen Op sportpark'Bannink, waar R. H. uit Zierikzee aan het voetballen was, werd de portemonnee van H. gesto len. De geldbuidel was opgeborgen in zijn kleding in de kleedkamer. Niet bekend is het bedrag dat zich in de portemonnee bevond. SEROOSKERKE Auto in de sloot In de nacht van donderdag op vrij dag raakte op rijksweg Zierikzee- Haamstede, ter hoogte van de Schelphoek door nog onbekende oor zaak een auto in de sloot. De bestuur der A. P. W. uit Haamstede werd bij deze manoeuvre niet gewond, zijn au to werd total-loss door takelbedrijf Jan de Jonge uit Zierikzee opge haald. De auto reed richting Haamstede en raakte aan de linker kant van de weg in de sloot. Het is niet bekend of plotseling optredende gladheid oorzaak van dit eenzijdig ongeluk zou kunnen zijn. KERKWERVE Uitvoering sportvereniging Kerkwerve De jaarlijkse feestavond van de sportvereniging W.I.K. wordt vol gende week vrijdag 27 januari, ge houden in het Verenigingsgebouw aan de Beatrixstraat. Een flink deel van de avond kunnen de leden en do nateurs van de grote vereniging ge nieten van het toneelstuk „Kontakt met Kootje", wat in de afgelopen maanden is ingestuurd door een acht- Uit de krant van 50 jaar geleden BROUWERSHAVEN - De echtge- noote van den landbouwer J. v.d. K. alhier is bij haar woning zoodanig komen te vallen, dat haar been brak. BROUWERSHAVEN - Maandag middag is in de kajuit van het vis sersvaartuig BHLO een begin van brand ontstaan. Het schip werd den laaste tijd niet gebruikt en werd vochtig, zodat men de kachel in den kajuit deed branden om droog te sto ken. VISSERIJ - Had de mosselkweeker aan het begin van dit seizoen gehoopt op een beteren toestand dan het vori ge jaar, dezen verwachting is onge grond gebleken. Waren de prijzen het vorige seizoen reeds laag: dit jaar zijn ze belangrijk lager, zoodat thans reeds voor 12 francs per 100 kg wordt gelost. Hierdoor is natuurlijk den kleine kweeker het meest de dupe. OUWERKERK - Het Kraamvrou wenfonds vergaderde woensdag j.l. onder voorzitterschap van den heer J. Romeijn Jz, burgemeerster. Na een welkom aan de weinigen deed de penningmeester zijn verantwoor ding. Besloten werd nog dat een toi- letstoel zou worden aangeschaft. Een 11-tal kraamvrouwen kregen on dersteuning. KERKWERVE - Een der avonden der vorige week, in het late uur, heeft men de aardigheid gehad, bij een bewoner onder deze gemeente, de buitenluiken der ramén te openen, te kloppen, het bruggetje over de sloot aan de eene zijde op te zetten en het dam met steenen te bekogelen, tot groote schrik der reeds ter ruste ge gaan zijnden. Naar men ons meedeel de, is het gebeurde in onderzoek bij den politie. ZONNEMAIRE - Dinsdagavond hield de meisjesvereeniging „Jong Leven" heer eersten jaarvergadering in het openbaar in de bewaarschool. Daarbij verleende de jeugdvereeni- ging „Jong en Blij" haar medewer king. Na opening werd een rijk en af wisselend programma ten beste gege ven, bestaande uit liederen en voor drachten, zoowel van den meer vroolijke kant als van ernstigen aard. Een aangeboden tracatie liet zich ook best smaken. NOORDGOUWE - Toen donder dagmiddag de landbouwer L. v.d. B. uit Zierikzee huiswaarts keerde, viel, tusschen Schuddebeurs en Zie rikzee zijn voor de tilbury gespannen paard plotseling dood neer. Zelf kwam hij met den schrik vrij. De Eierveilingen BARNEVELD, 19-1. Coöp. Veluw- se Eierveiling: Aanvoer 4.074.900 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram f 15,25 - 15,55; 55-56 gram 15,70 - 15,85; 60-61 gram 16,20 - 16,25; 65-66 grant 16,60 - f 17,00. Eierveiling: Aanvoer 1.226.100 stuks. Stemming: vlot. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram 15.20 - 15,70; 56-57 gram 15.80 - 15,90; 61-62 gram 16,20 - 16,65; 66-67 gram 17.00 - 17.30. Eiermarkt: Aanvoer ca. 700.000 stuks. Stemming: vlot. Eieren van 48-54 gram 16,25 -ƒ 16.75 per 100 stuks, of 3,39 -ƒ 3.10 per kg; 57-61 gram 17,25-/ 17,70 per 100 stuks, of 3,03 - 2,90 per kg; 64- 67 gram 17.85-/ 18.25 per lOOstuks, of f 2,79 - 2,72 per kg. Scharreleie ren 1.00 - 1,75 per 100 stuks hoger. 56. Op verzoek van Eric toont Padmond hem vanaf een hoogte de plaats, waar hij Aëtius' aanval het hoofd wil bieden. De Noorman knikt instemmend. Inderdaad is de plaats goed gekozen. In de naar het noorden stromen de brede rivier mondt een zijrivier uit en de noordelijke oever biedt een uitstekende verde digingslijn. Hier - ziet Eric - zijn de Franken druk bezig aarden wallen op te werpen en een eindweegs teruggelegen bevindt zich het leger kamp der Franken „Dit is alles zeer goed gezien", knikt Eric. „Wanneer ge bereid bent het op een grote slag aan te laten komen, zal het Aëtius grote offers kosten uw verdedigingslinie te doorbre ken wanneer het hem tenminste lukt, over het water te komen Maar óók de Franken zullen verliezen leiden Hij zwijgt even. t rwijl zijn blikken snel over het landschap gaan. „Beter is het. een krijgslist toe te passen, waarmee we Aëtius en zijn troep in handen krijgen, zónder dat het een bloedige veldslag wordt „Ach. met een list laat Aëtius zich niet van gen", glimlacht Padmond. „Denk niet, dat hij zich in een hinderlaag laat lokken. Hij is zelf te bedreven in het uitdenken van listen en la gen om zijn vijand te overrompelen „En toch kan het anders", glimlacht Eric. „De zijrivier heeft natuurlijk ergens wel een doorwaadbare plaats?" „Zeker," knikt Padmond. „maar die zullen we onneembaar sterk bewaken, anders pro beert Aëtius ons in de rug aan te vallen „Juist, dat bedoel ik knikt Eric tevre den, „en dan heb ik een uitstekend krijgsplan Luister

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7