.4 MC Marketing-studenten willen mosselverkoop in supermarkt Voorlichtingsbrochure over regionaal voortgezet onderwijs LfS V C Jti«tniss« Rijksweg over pijlerdam zonder tofheffing DE ZIERIKZEESCHE COURANT UW TAXATEUR Vernielingen aan abri's Granaat gevonden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Afscheid „oud-gediende" Passantensteiger De kommissie openbare werken van Wes- WaarnemendgemeentesekretarisM.A.van te,schouwen heeft zich voorstander ge- /-4a \/a /in „nn /in /v/\mA/\n»A Mi/4/inn^nhAii de Velde van de gemeente Mlddenschou- wen is volgende week voor het laatst als zo danig werkzaam. (Pag. 3). toond van de aanleg van een passanten steiger in de haven Burghsluis. (Pag. 4). Apenland Aanwinsten De voormalige predikant van de Christelijke Zierikzee-trainer Jack Schipper krijgt Gereformeerde Kerk in Haamstede, ds, Bas vo'9ende seizoen de beschikking over Oosterbroek, ontmoette een oud-Inwoon- twee nieuwe, uiterst begaafde voetbalta- ster van Haamstede in Brazilië. (Pag. 5). lenten: Ronald en Marco van Oeveren. (Pag. R). VRIJDAG 20 JANUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23460 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 18891 Overal is stof tot leren; overal staat de school der wijsheid open voor hem, die wijsheid be mint en zoekt. Schiller Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. WA> Wh P£ Bii.r Verwachting tot zaterdagavond: Lichte tot matige vorst Droog weer met opklaringen; in de nacht lichte tot matige vorst met mi nimumtemperatuur rond min vijf graden en enkele mistbanken; mid- dagtemperatuur om het vriespunt; oostelijke wind, toenemend tot ma tig, kracht vier. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 24 dec.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: -5 gr. Middagtemp.: 1 gr. Windkracht: zuidoost 4 Maandag: Zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: -1 gr. Middagtemp.: 4 gr. Windkracht: zuid 6 Dinsdag: Zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 4 gr. Windkracht: west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 21 jan. Zon op 8.36, onder 17.06 Maan op 21.06, onder 10.40 22 jan. Zon op 8.35, onder 17.08 Maan op 22.32, onder 10.59 23 jan. Zon op 8.34, onder 17.10 Maan op 23.55, onder 11.17 Laatste Kwartier: 25 jan. (5.48) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laag wat er 4.35 17.46 11.00 23.15 5.24 18.26 11.43 6.08 19.07 0.02 12.33 21 jan. 22 jan. 23 jan. Doodtij: 27 januari HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Zaterdag komen er peri oden met zon voor en is het droog weer. Deze weersverbetering hangt samen met een hogedrukgebied dat zich vrijdagmorgen nog boven Schot land bevond. Het trekt naar het noordoosten en zal zaterdag boven zuid-Scandinavië aankomen. De wind draait in ons land daardoor naar het noordoosten, waardoor de aanvoer van buien van de Noordzee ten einde komt. In de nacht en och tend vriest het bij weineg bewolking en wind licht tot matig. Het ziet er niet naar uit dat dit wat rustiger weer lang duurt. Op de oceaan blijft de depressie-aktiviteit groot en na het weekeinde kunnen nieuwe sto ringen weer regen of sneeuw bren gen. van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MEEUS/DE KOEPEL. Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 Terwijl één van de studenten een marketing-plan toelicht luisteren de heren A. P. Cahuzak, coördinator van de werk week (l) en L. Lucas, hoofd afdeling mosselzaken van het Produktschap voor vis en visserijprodukten geïnteresseerd naar wat de student te vertellen heeft. BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de kommissie openbare werken van de gemeente Westerschouwcn ver telde voorzitter A. J. Padmos dat aan een abri aan de Stoofweg te Noord- welle voor f2100,- schade was aange richt „En dat is niet de eerste keer, aan abri's wordt geregeld schade toege bracht. Helaas niet alleen aan abri's, maar ook schoolgebouwen zijn onder hevig aan vernielingen. Deze vorm van vandalisme gaat langzamerhand on toelaatbare vormen aannemen", aldus voorzitter Padmos. L. Tieleman(CDA) stelde voorde schade niet meer te her stellen en de abri maar te laten staan zoals hij eruit ziet „Laat de omwo nenden dan maar eens klagen". Pad mos: „De dader is niet bekend, maar iemand moet verantwoordelijk zijn". De kommissie dacht dat de omwonen den geen aangifte deden bij de politie uit angst voor represailles. Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten HAAMSTEDE - Op het strand bij Haamstede bij paal 15 werd woens dag een granaat uit de Tweede We reldoorlog aangetroffen. De E.O.D. (Explosieven Opruimings Dienst) uit Culemborg haalde de granaat don derdag op, zonder dat er ongelukken gebeurde. Amsterdammers onderzochten mogelijkheid tot afzetvergroting BURGH-HAAMSTEDE - Enkele tientallen tweedejaars studenten van de kweek school voor handel te Amsterdam zijn deze week bezig geweest met het opstellen van een marketing-plan, welke moet leiden tot afzetvergroting van mosselen in Neder land. De leerlingen waren in drie afzonderlijke groepen verdeeld, die elk hun eigen marketing-plan maakten. Donderdagmiddag vond de presentatie van de drie plannen plaats in de Schouwsche Boer te Burgh-Haamstede. Namens het Produktschap vis en visprodukten te Bergen op Zoom was de heer L. Lucas aanwezig, die een beoordeling gaf. Alle groepen hadden de grootste problemen van de mossel-industrie aan de orde gesteld: de houdbaarheid en de distributie. De derde groep, die naar de mening van de heer Lucas ook het beste marketing-plan had ontworpen, bracht een verkoopaspekt naar vo ren, dat de twee andere groepen niet hadden aangeroerd. Ondanks het feit dat ruim 87 van de bevolking in Zeeland het vreemd vindt om mosse len in de supermarkt te kopen (dat bleek uit een enquête, die de leerlin gen hielden), vond deze groep de su permarkt een zeer geschikte ver koopplaats. In de commercial, die de studenten via de video lieten zien, deed een huisvrouw boodschappen in de supermarkt. Haar oog viel op een reclamerek, waarin de consument werd aangespoord meer mosselen te eten. Hierdoor op een idee gebracht voegde ze de daad bij het woord en nam inderdaad een zak mosselen mee. Lucas lichtte later wel toe dat de verkoop van mosselen in een su permarkt enkele moeilijkheden ver oorzaakt, omdat het vocht van de mosselen uit de zak loopt. ,,En dat is nu niet zo'n sukses tussen een pak aardappelmeel en een pakje boter", aldus Lucas. Mosseldag De groep was van mening dat er in Nederland veel meer reclame voor mosselen dient te worden gemaakt. Het idee werd gelanceerd om een na tional e mosseldag (denk aan woensdag-gehaktdag) uit te roepen. De groep had opgemerkt dat in de provincie Zeeland in ruime hoeveel heid aanplakbiljetten hangen op ver schillende plaatsen, maar dat in de rest van Nederland bijna geen posters te zien zijn. De groep stelde voor op bijvoorbeeld stations posters op te plakken, waardoor de consu ment meer op het bestaan van de mossel wordt gewezen. In het kader van de promotie campagne achtten deze leerlingen het ook juist om op de toonbank in vis winkels een schaal met klaarge maakte mosselen neer te zetten, net zoals de kaaswinkels een plankje met kaas hebben staan. „Laat de mensen proeven hoe lekker een mos sel is", aldus de groep. Volgens hen bedraagt de winstmarge op de mos selverkoop 65%. „Besteedt een deel daarvan aan reclame. Daardoor krijg je in vier a vijf jaar een omzetverho- gig van tien procent". De groep vond dat een mosselmaaltijd gebracht moet worden als een feestelijke maaltijd (dat was trouwens de me- Vervolg pag. 4 Aanbod te handhaven Naar aanleiding van de prognoses tot en met het schooljaar 1991/1992 kan voor zover nu te overzien volgens de heer Vis worden gesteld, dat het nu bestaande aanbod aan voortgezet on derwijs op Schouwen-Duiveland" in grote lijnen gehandhaafd zal kunnen worden. Spreker onderstreepte de goede sfeer waarin het regionaal over- leg tussen de betrokkenen in het voort gezet onderwijs plaatsvindt Hij schreef dit vooral toe aam een kommis sie die zich bezighoudt met de aanslui ting Basisonderwijs-Voortgezet On derwijs. Door het Proefprojekt zijn de kon takten echter nog verstevigd en is on derling meer inzicht ontstaan betref fende de verschillende schooltypen voor voortgezet onderwijs. Binnen het projekt wordt ook aandacht be steed aan een belangrijk onderwerp als leerlingenbegeleiding, waarbij ook ervaringen elders in den lande worden besproken. Vanuit de begeleidingsgroep ont stond ook het idee een gezamenlijke voorlichtingsbrochure over het voort gezet onderwijs uit te geven, die uiter aard in de eerste plaats bedoeld is voor ouders van zesde-klas-leerlingen en voor die leerlingen zelf. De brochure biedt zeer gedetailleerde gegevens be treffende: Technische School Schou wen-Duiveland; „Prinses Juliana- school", school voor lager huishoud- en nijverheidsonderwijs; Christelijke Scholengemeenschap voor L.B.O. en Mavo; Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" en Beatrixschooi, afdeling praktische vorming. Grote verscheidenheid Drs. Vis meende te kunnen konsta teren, dat een klein gebied als Schou wen-Duiveland toch een grote ver scheidenheid aan mogelijkheden biedt ten aanzien van het voortgezet onder wijs. Namens de werkgroep bracht-hij dank over aan gemeentevoorlichter de heer G. V. Villerius voor diens bij drage aan de totstandkoming van de brochure. De jarige wethouder J. Groen nam vervolgens het eerste exemplaar in ontvangst en noemde het een goede zaak, dat deze informatie ten aanzien van het voortgezet onderwijs thans is gebundeld. De wethouder meende, dat ouders en leerlingen zeker be hoefte zullen hebben aan deze voor- lichtingsbrochure. Drs. P. Vis overhandigt het eerste exemplaar van de voorlichtingsbrochure over het voortgezet onderwijs op Schou wen-Duiveland aan de Zierikzeese wethouder van onderwijs J. Groen. Eerste exemplaar voor wethouder J. Groen ZIERIKZEE - Drs. P. T!s, rector van de Rijksscholen gemeenschap „Professor Zeeman" -overhandigde wet houder J. Groen donderdagmiddag in de trouwzaal van het stadhuis het eerste exemplaar van de voorlichtings brochure over het voortgezet onderwijs op Schouwen- Duiveland. De heer Vis deed dat in zijn funktie als voorzitter van de regionale begeleidingsgroep voor het Proefprojekt Voortgezet Onderwijs Zeeland. De korte plechtigheid in het Zierik zeese stadhuis werd bijgewoond door de portefeuillehouders van onderwijs in de regionale gemeenten, de hoof den van scholen voor voortgezet on derwijs, die meewerkten aan de tot standkoming van deze brochure en de leden van reeds genoemde bege leidingsgroep. Drs. Vis memoreerde, dat het Proef projekt Voortgezet Onderwijs Zeeland werd gestart op initiatief van het mi nisterie van onderwijs en wetenschap pen en het provinciaal bestuur. In de eerste plaats geschiedde dit om na te gaan wat de gevolgen voor het voort gezet onderwijs zullen zijn van de da ling van het leerlingental in de komen de jaren. Minister Smit-Kroes DEN HAAG - Over de pijlerdam in de monding- van de Oosterschelde zal een volwaardige autoweg met fietspad en werkweg worden aangelegd. Er wordt geen tol geheven. Minister Smit-Kroes (ver keer en waterstaat) heeft dit besloten. Zij heeft de provincie Zeeland per brief op de hoogte gesteld. Zeeland is „verheugd" over deze beslissing, al dus donderdag een woordvoerder. De aanlegkosten van deze rijksweg bedragen 35 tot 40 miljoen gulden. Zij zullen worden betaald uit het Rijkswegenfonds. Het stadium waarin de bouw van de pijlerdam zich bevindt, noopte Smit-Kroes een beslissing te nemen over het al of niet aanleggen van een autoweg. Volwaardige autoweg Het provinciaal bestuur van Zee land is altijd voorstander geweest van een volwaardige autoweg over de pijlerdam. De minister wilde daar in eerste instantie niet aan vanwege de hoge kosten. Smit-Kroes opperde achtereenvol gens een werkweg die slechts af en toe voor het verkeer zou worden opengesteld en een volwaardige au toweg met tolheffing. Tegen eventue le tolheffing heeft Zeeland, toch al een provincie met tol- en veergelden, zich heftig verzet. Tolheffing voor de pijlerdam zou bovendien een vorm van ongelijkheid scheppen ten op zichte van andere provincies, meent het Zeeuwse bestuur. Ook de regeringsfrakties CDA en VVD in de Tweede Kamer hadden be zwaar tegen de plannen van Smit- Kroes tolheffing toe te passen in ge val van een volwaardige autoweg over de pijlerdam. Advertentie De vakantiegids ZOMER 1984 op videovan Neckermann reizen. VHS- en Betamaxban- den f 29,- VCC - banden 39,- Verkrijgbaar bij Uw eigentijdse reisburo en Neckermann- agent vqa oeveren reizen REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1