Hoog water niet verrassend hoog KW Overstelpende belangstelling executieverkoop ASD-inventaris Verkoop vis stagneert Ondernemingsraad bij de Corneliastichting DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> PÊ ear IC ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Eén pijler minder Vrijwillige Hulpdienst Eigen pand Zeeuws kampioen Minister Smit-Kroes heeft besloten om de De Vrijwillige Hulpdienst Brouwershaven De Regionale Steungroep Schouwen-Duive- Tijdens de Zeeuwse tafeltenniskampioen- stormvloedkering in de Oosterschelde te krijgt naar alle waarschijnlijkheid subsidie land I Sint. PhilipsJand heeft sinds woens- schappen in Axel eisten leden van de Zierik- voltooien met '65 pijlers in plaats van 66 pij lers. (Pag. 3). van de gemeente. De welzijnskommissie dag de beschikking over een eigen pand in bracht positief advies uit. (Pag. 3). Zierikzee. (Pag. 4). zeese tafeltennisvereniging Scaldina pro vinciale titels op. (Pag. 6). DONDERDAG 19 JANUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23459 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wanneer een vrouw door haar emancipatie alle ijdelheid. heeft afgelegd, dan is ze juist daar weer ijdel op. Fliegende Blatter Opbrengt: 910.000 ZIERIKZEE - De openbare executoriale en faillis sementsverkoping van inventaris en bedrijfsmaterialen van Aannemingsbedrijf Schouwen-Duiveland B.V. resul teerde dinsdag in een opbrengst van ongeveer f 910.000,-. Deze grote openbare verkoping trok ruim zevenhonderd belangstellenden, die samengepakt in de Graanbeurs het gebeuren van 's ochtends half elf tot 's avonds half zeven bijwoonden. In totaal konden 189 verschillende kopers worden genoteerd, onder wie er ook uit België afkomstig waren. Kurator mr. J. Dietvorst zal trachten het bedrijfspand aan het Groene Weegje op afzienbare termijn onderhands te verkopen. Na verkiezingen op dinsdag 17 januari ZIERIKZEE - Het perso neel van de verpleeginrich ting „De Corneliastich ting" in Zierikzee heeft dinsdag 17 januari een ver kiezing gehouden voor een in te stellen ondernemings raad. Aan de verkiezing namen 47 van de 64 stemge rechtigde personeelsleden deel. Het is voor de eerste maal dat er bij De Cornaliastichting een onderne mingsraad is gekozen. De materie kwam aan de orde toen op 1 mei 1982 de wet op de ondernemingsraden werd gewijzigd en de drempel voor de instelling van een ondernemings raad werd verlaagd van 100 naar 50 personeelsleden. Vanaf die tijd is bij De Corneliastichting een kommissie bezig geweest met de voorbereidin gen om te komen tot de nu gekozen ondernemingsraad. Samenstelling In totaal hadden negen perso neelsleden zich kandidaat gesteld voor een plaats in de ondernemings raad. Uiteindelijk zijn er vijf geko zen. De raad bestaat uit de heren B. P. Ramondt (georganiseerd in de Christelijke Federatie van Over heidspersoneel) en H. M. G. van Elde- ren (Vereniging van Fysiotherapeu ten en de dames M. C. van de Houten (ongeorganiseerd), W. van der Post (ongeorganiseerd) en K. C. van de Heide-Izebout (C.F.O.). Hoewel in principe de perso neelsleden van alle afdelingen in de ondernemingsraad zijn vertegen woordigd, zijn de nu gekozen OR- leden werkzaam op de afdelingen verplegend personeel, civiele dienst (huishoudelijke dienst en keuken) en de fysiotheraptie. Het ligt in de be doeling dat op korte termijn een eerste vergadering wordt belegd, waarin de verschillende funkties binnen de OR worden verdeeld en UTRECHT - Een 71-jarige man uit Anna Palowna is woensdag overlden aan de gevolgen van dysenterie. Hij is het veertiende slachtoffer van de tropische shigella-bacil, die ons land naar alle waarschijnlijkheid is bin nengekomen in een partij garnalen. Dat heeft het ministerie van WVC woensdag meegedeeld. men zich zal buigen over de planning van de werkzaamheden in de toe komst. De veiling was in handen van de Verenigde Makelaarskantoren J. Abas B.V. De heer J. Artz trad op als veilingmeester. De eerste 374 van de ruim 1200 te veilen nummers kwa men ten goede aan de belastingdienst, die een hogere opbrengst kon note ren dan aanvankelijk werd geschat Over het algemeen waren het vooral handelaren, die een bod uitbrachten. De artikelen waarvan verwacht kon worden, dat er ook van partikuliere zijde belangstelling voor zou bestaan, hadden reeds vroegtijdig een afzetge bied gevonden. Diefstal Bij een inbraak in de nacht van za terdag op zondag werd in het A.S.D.- gebouw aan het Groene Weegje na melijk achthonderd kilo brons, een ge nerator, een compressor en een hoe veelheid klein gereedschap ge stole a De daders bleken twee gaten in het hekwerk te hebben geknipt en een ruit uit de schuifdeur te hebben gedrukt Uit verklaringen uitgevoerd door de technische recherche is inmiddels ko men vast te staan dat de diefstal om streeks vier uur in de ochtend moest zijn verricht De buit wordt geschat op een waarde van f 20.000,-, met een exekutiewaarde van f 7.500,-. Tijdens de openbare verkoping werd de hoogste opbrengst - f 66.000,- - genoteerd voor een rupsengraafmar chine. Deze machine werd zowel opbod als afslag geveild. Bij opbod werd een bedrag van f 48.000,- be reikt, terwijl bij afslag de mijnroep klonk bij f 18.000,-, totale opbrengst derhalve f 66.000,-. Voor een nog in goede staat ver kerende Ford Taunus werd f 8.500,- genoteerd. Het laagste bod was f 10,- voor een sloopauto. Over het algemeen werden grote partijen ineens opgekocht, zoals het steigermateriaal, dat in één koop een nieuwe eigenaar kreeg. Ook de kan- toorinventrais ging in grote partijen van de hand. Voor de exekutoriale en faillissementsverkoop van inventaris en bedrijfsmaterialen van Aannemingsbedrijf Schou wen-Duiveland b.v. bestond een overstelpende belangstelling Onderhands Curator mr. J. Dietvorst liet desge vraagd weten dat ten aanzien van het onroerend goed - het bedrijfspand in het Groene Weegje - getracht zal wor- HILVERSUM - De garnalenaffaire heeft niet alleen geleid tot een inge zakte verkoop van garnalen, maar ook tot een duidelijke stagnatie van de verkoop van mosselen en andere vissoorten. De schade bedraagt tot nu toe twee miljoen gulden, maar als de vrees van de konsument om vis te kopen aanhoudt, kan die oplopen tot enkele tientallen miljoenen en mis schien wel tot honderd miljoen gul den per jaar. Dit zei de sekrtaris van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, drs D. Langstraat, donderdagmorgen voor de Avro- radio. Langstraat moemde de aarzeling van het publiek om mosselen en ver se vis te kopen niet terecht, omdat dat bijzonder gezonde produkten zijn. Als er niet snel verbetering in de situatie komt, zullen er bij de garnalen-groothandels enkele hon derden mensen moeten worden ont slagen, zo voorspelde hij. Als er in het onderzoek geen enkele besmette garnaal wordt gevonden, is het vol gens Langstraat niet uitgesloten dat het Produktschap een schadeclaim zal indienen bij de overheid, die vol gens hem heeft gezorgd voor de ne gatieve publiciteit". fj- l'-V. den te komen tot een onderhandse verkoping, omdat de opbrengst bij exekutoriale verkoop meestal aan zienlijk lager ligt Een op Schouwen- Duiveland gevestigde handelsonder neming heeft inmiddels belangstelling getoond voor het A.S.D.-pand. Mr. Dietvorst verwacht dat binnen afzien bare tijcTèen bod zal worden uitge bracht Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. KERKWERVE - Tijdens de storm van dinsdag kwam het water op Schouwen- Duiveland nergens tot onaanvaardbare grenzen. De storm, west-zuid-west met kracht acht tot negen, zette wel hier en daar de kade onder water, maar echt spannend is het niet geweest. De heer J. C. Snepvangers, eigenaar van de Heerenkeetvertelde dat de schepen bij zijn restaurant wel extra goed wer den vastgelegd, maar dat het water niet tot de trappen kwam. Het parkeerter rein onder water is ..normaal", maar het water noopte niet eens tot meten hoe hoog het wel kwam. Evengoed was onze fotograaf ter plekke om omstreeks drie uur in de middag met hoog water, deze fantastische plaat te maken. Verwachting tot vrijdagavond: Lichte vorst Enkele sneeuw- of hagelbuien, maar ook af en toe zon; in de nacht en ochtend lichte vorst (min 2 tot min 5), middagtemperatuur iets boven het vriespunt; matige wind uit noord tot noordoost, aan de kust eerst nog kr achtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 23 jan. Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 107 Min.temp.: -4 gr. Middagtemp.: 1 gr. Windkracht: noordoost 4 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 407r Min.temp.: -4 gr. Middagtemp.: 1 gr. Windkracht: zuidoost 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 807 Min.temp.: -1 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: zuid 6 ZON- EN MAANSTANDEN 20 jan. Zon op 8.37, onder 17.05 Maan op 19.37, onder 10.15 Laatste Kwartier: 25 jan. (5.48) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 20 jan. 3.54 17.02 10.10 22.27 Springtij: 20 januari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ten westen van dc Brit se eilanden komt een hogedrukge- bied tot ontwikkeling. Het trekt het komende etmaal naar Schotland. Als gevolg daarvan wordt dc wind in het Noordzeegebied noordelijk. Met dc noordelijke wind wordt vrij koude lucht aangevoerd. Daarin kan het de komende nacht licht gaan vriezen met een minimumtemperatuur rond min 3 graden. Morgen overdag kan de temperatuur oplopen tot iets bo ven het vriespunt. Boven zee ontstaan in de noordelij ke stroming enkele sneeuw- en hagel buien. Vooral in de kustprovincies zal daarom nog nu en dan een bui val len. Tussen de buien door is er ook af en toe zon te verwachten. De noordelijke wind is morgen ma tig, kracht 4, en aan de kust in de nacht en ochtend nu en dan krachtig, 6.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1