- Delta Sportturnsters opnieuw klasse apart tijdens Zeeuws-Brabantse titelstrijd Volleybalploeg De Pul wint jubileumtoernooi Big 'S' na nipte triomf op DFS-team Pijnen en Freuler blijven leiden in Rotterdamse „Six" NIEUWSBODE 6 Kampioenschappen voor Hennie Kloet en Erna van der Spek SAS VAN GENT - Turnsters van de Zierikzeese Gym nastiekvereniging: Delta Sport hebben zich weer uitste kend doen gelden tijdens de Zeeuws-Brabantse turn- kampioenschappen, die werden afgewerkt in de sporthal van Sas van Gent. De plaatstelijke organisatie was in handen van Gymnastiekvereniging THOR. Zowel bij de turnsters, als bij de turnsters-junioren ging de te verge ven titel naar een lid van de vereniging van de nieuwe voorzitter Bert van de Velde. Bij de dames toonde Hen nie Kloet haar prima instelling door gedecideerd afstand te nemen van de konkurrentie juist toen haar kansen op een positieve afwikkeling nagenoeg verdwenen waren. In een boeiend duel met Helen Derksen van Veerkracht bleek de zeventienjarige Zierikzeese toch veruit over de sterkste zenuwen te beschikken. Tegenover de drie ,,af- stappers" van de balk van Helen Derksen plaatste Hen nie Kloet juist op haar normaal zwakste onderdeel een prima oefening, die haar uiterst verdiend de Zebra-titel opleverde. Bij de turnsters-junioren was er geen kruid gewassen tegen de suprematie van de drie zussen Van der Spek. Het werd uiteindelijk Erna van der Spek, die het kampioenschap voor zich opeiste. De wedstrijden is Sas van Gent werden ontsierd door een vervelend en een ietwat vreemd incident, dat rechts en links de gemoederen nogal bezig hield. Bij het breder draaien van de brug trad een defect op aan het toestel, wat tot gevolg had, dat de brug voor een aantal turnsters en turnsters-junioren niet meer breed genoeg gemaakt kon worden. Na on derling overleg met jury en techni sche leiding van de verenigingen besloot wedstrijdleider Sonja de Waal om het onderdeel brug volledig uit de wedstrijd te annuleren, zodat er een wedstrijd overbleef met drie onderdelen, een niet alledaagse konstatering voor een wedstrijd op niveau. Konkurrentie Erna van der Spek kwam bij de turnsters-junioren zeer overtuigend als winnares uit de bus. Op zowel de balk als de vrije oefening skoorde zij 8.90 punten. Daarnaast was haar waardering op de sprong van 8.45 punten zo goed, dat zij van niemand, echte konkurrentie hoefde te duch ten. Monique van der Spek kwam ook ROTTERDAM - Het tot de nok toe gevulde Rotterdamse sportpaleis „Ahoy" heeft maandagavond met volle teugen kunnen genieten van wielersport van de bovenste plank. In de twee koppelwedstrijden wel ke op deze avond werden verreden werd keiharde strijd geleverd tussen de in deze zesdaagse toon aangevende ploegen. Bij de voor de zesdaagse gehouden perskonferentie had wedstrijdleider Peter Post nog ver klaard, dat hij vijf of zes ploegen in staat achtte een dominerende rol te spelen en Post had het goed gezien. Gerrie Knetemann manifesteert zich in Rotterdam met name achter de derny's. Na vier dagen wedstrijd zijn er nog zes koppels in de running, een siti- atie welke in het verleden wel eens anders in geweest. Het favoriete Ne derlandse Zwitserse koppel Pijnen-Freulen voeren nog altijd de rang lijst aan met nog in dezelfde ronde Wiggins-Schutz; Thurau-Fritz en Van Vliet-Kristén en op een ronde: Frank-Oersted en Clark-Doyle. De overige koppels hebben zes of meer ronden achterstand en behoren tot de kanslozen. De show op deze avond werd gestolen door Gerrie Knetemann in de wedstrijd achter de derny's. Na een vele ronden durend duel met Mar tin Venix bewees ,,De Kneet" terug te zijn van weggeweest door in een adembenemende eindspurt, die de duizenden toeschouwers op de ban ken bracht, winnend over de eindstreep te snellen. De Belg Willy De- bosscher, de ^lown in het zesdaagse gezelschap, gaf bij de afval wedstijd tot groot vermaak van de toeschouwers zijn gebruikelijk num mertje weg, waarbij hij in de finale tegen de talentvolle jonge Duitser Jup Kristen als winnaar te voorschijn kwam. Buiten het zesdaagse ge beuren om brachten de Havenzangers en Lee Towers de toeschouwers nog in een uitbundige feeststemming. René Pijnen en Urs Freuler voeren nog steeds het klassement aan in de Rotterdamse Zesdaagse. goed voor de dag. Zij verloor precies een vol punt op haar een jaar oudere zus. Zij kreeg haar hoogste waarde ring voor de vrije oefening: 8.85 pun ten, maar ook haar balkoefening mocht gezien worden, hetgeen door de jury gehonoreerd werd met een 8.45 punten op het wedstrijdformu lier. Astrid van der Spek moest uit eindelijk haar derde plaats delen met Vera van den Beemt van het Prinsen- beekse Veerkracht. De Brabantse nam op de vrije oefening enige voor sprong, maar dat verschil werd door Astrid van der Spek op de sprong weer weggeturnd. De vierde turnster van Delta Sport Zierikzèe bij de junioren, Irene Buijs verloor op het onderdeel sprong de aansluitig met de bovenste vier van het klassement en belandde uiteinde lijk op de zevende plaats. Op de on derdelen balk en vrije oefening liet Irene Buijs verder goed werk zien. Mirande van de Velde van het Bruse Kwiek kwam uit in de achterhoede van het gezelschap. Zij moest met na me op de onderdelen balk en vrije oe fening veel punten inleveren, waar door zij het bij de afrekening niet verder bracht dan een vijftiende plaats in een veld met totaal twintig turnsters-junioren. Waardig Kampioene Bij de turnsters startte Hennie Kloet als favoriete, zeker na wat zij een kleine week eérder had laten zien op de open VTV-kampioenschappen. Er ontwikkelde zich dan ook een spannende strijd tussen de goedlach se Zierikzeese en Helen Derksen van Veerkracht. Na twee toestellen stonden de bei de kemphanen precies gelijk en moest de oefening op de balk de oplossing brengen over wie zich voor een jaar Zebra-kampioene zou mogen noemen. Helen Derksen faalde in haar zenuwen volledig, moest drie keer haar oefening voor een ,,afstap- per" onderbreken en zij zag uiteinde lijk de proef van haar konkurrentie niet meer, omdat zij zich toen reeds diep teleurgesteld in de kleedkamer had teruggetrokken. Zij zag toen niet meer, dat Hennie Kloet een prima balk-oefening neerlegde met een aan tal moeilijke onderdelen, die goed tot zeer goed slaagden. Vlak voor het einde van de proef moest zij ook een keer van het tien centimeter brede plateau, maar toen was de beslissing al lang in haar voordeel uitgevallen. Het onderlinge verschil werd tenslot te. ijpff 1,3 punt, een fikse marge die haartot een waardig kampioene kroonde. lu de derde aanwezige leeftijds groep kreeg Delta Sport de Zebra- titel niet in huis, maar daaraan was nationaal hoofdtrainer Hans van Zetten schuld. De beide in de natio nale B-ploeg opgenomen turnsters Sandra de Keizer en Edith Gerards kregen geen toestemming om de trai ningen op Papendal te verzuimen en omdat Nynke Botterweg de afgelo pen week ook werd opgenomen in de ploeg, waarin haar klubgenootjes al een jaar zaten, gold voor haar dezelf de norm. Het terugtrekken van het drietal sterke turnsters zorgde er wel voor, dat de strijd bij de jeugd- turnsters tot en met twaalf jaar vol komen open werd. Bijna zorgde Miriam van Tiggelho- ven voo'f een fikse verrassing, maar zij moest tenslotte tevreden stellen met de tweede plaats achter de wat meer geroetineerde Willemine Lan- gejans van het Goese Volharding. De beste waardering, die Miriam van Tiggelhoven behaalde was 7.85 voor haar paardensprong: Dit werd met een ook de hoogste waardering van de hele wedstrijd in deze kategorie. Pechduiveltje Achter Monique Raaymakers van Veerkracht legde Wendy van de Vel de beslag op de vierde plaats. Zij had ook een medaille op zak kunnen ste ken, wanneer het pechduiveltje niet met haar mee was gelopen op de balk. Drie keer moest ze van het toestel af en ondanks het feit, dat ze met haar flicflac weer een hoop goed maakte, was de opgelopen schade niet meer goed te maken. Sylvia van Aalst van Delta Sport eindigde als zesde, maar zij kon nog steeds niet helemaal voluit draaien, omdat zij gehinderd wordt door een rugblessure. Al met al bleek de wedstrijd in Sas van Gent een goede graadmeter voor de Gym Grand Prix-toernooien. Bij de jeugd- turnsters kwamen ook twee turnsters van Kwiek Bruinisse aan de toestellen. Jenifer de Beer kwam met 18.65 punten voor de vierkamp vrij goed voor de dag, maar een plaats bij de eerste tien zat er toch nog niet in, terwijl Mirèse van de Heetkamp geen waardering kreeg op de brug en daardoor met 15.15 punten nog lager uitkwam. Met name de waarderingen op sprong en balk wa ren evenwel zeer redelijk. Vergadering HSV Oosterschelde ZIERIKZEE - Op vrijdag 20 januari houdt de hengelsportvereniging Oosterschelde een vergadering. Om half acht 's avond in het klubhuis van K.V. AU Ready op sportpark Bannink in Zierikzee. Alle belangstellende leden zijn welkom. Allerlei zaken worden besproken. De heer P. Roskam ver toont een film over zijn ervaringen tijdens een hengclsportvakantie in Ierland. WOERDEN - Ger Bouwknegt uit Abcoude is de nieuwe manager van het Nederlandse damesvolleybal team. Bouwknegt is de opvolger van Bob de Ruiter. De 39-jarige Bouw knegt speelde eredivisvolleybal bij US en is momenteel trainer-coach van de tweede-divisievereniging Ab coude. Staartploegen roeren zich in zaalvoetbal Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - In de re- kreatieve zaalvoetbalkompetitie in de sporthal Krayestein kwam er na de maandagavond gespeelde wedstrijd aan de kop van de ranglijst geen wijziging. Orilla hield de lei ding in handen door de ontmoeting tegen Scladis in een 4-1 overwinning om te zetten. Het team van Dijkman bleef de koplopers op de voet volgen via een 5-3 zege op het team van Bak ker. De teams in de onderste regionen weerden zich maandagavond ge ducht. De veteranen van Brouwers haven, in het bezit van de rode lan taarn, zorgden voor een daverende verrassing door de ploeg van Van Donge nipt met 4-3, na een spannende strijd te kloppen. Niet minder ver rassend was de duidelijke overwin ning welke Dosbouw op L&O wist te boeken. De jongens van Big ,,S" had den kennelijk de festiviteiten van haar 15-jarig jubileum niet meer in de benen gezien het 2-2 gelijke spel 13 13 0 0 118-21 26 13 12 0 1 83-27 24 12 8 1 3 70-39 19 12 6 1 5 49-41 13 12 5 1 6 46-57 11 11 3 2 6 40-55 8 12 3 1 8 35-52 7 13 3 0 10 40-55 6 10 2 0 8 24-83 4 12 2 0 10 21-93 4 dat zij in het treffen met Krayestein lieten noteren. De stand na de dertiende ronde: Orilla Dijkman Krayestein Bakker L&O Big „S" Scaldis Van Donge Dosbouw Vet. Br'haven Zaalvoetbal Zierikzee ZIERIKZEE - Het team van Sportr huis Zierikzee, nog altijd ongeslagen kan zich morgen (woensdag)avond reeds theoretisch kampioen wanen van de le klasse van de zaalvoetbal kompetitie als het de aftredende kam pioen Country Club beide puntjes af handig weet te maken. Om het feest niet door te laten gaan zou Sporthuis beide resterende wedstrijden moeten verliezen, terwijl naaste konkurrent Toren Boys haar nog vier resterende wedstrijden in winst zou moeten om zetten, waarbij het dan ook nog een nadelig doelsaldo van 17 doelpunten zou moeten weg werken (21.40). De tweede ontmoeting in de le klas se gaat tussen Bijmakelaardij en Bru se Boys, twee tpams welke elkaar v/el niet veel zullen ontlopen (22.20). In de 2e klasse gaat lijstaanvoerder Stella Boys het opnemen tegen het team van Oosterschelde dat ook nog kandidaat is voor een van de twee promotie plaat sen. Om haar kansen te behouden zal Oosterschelde echter de ontmoeting beslist in winst moeten omzetten, een opgaaf welke zeker niet gemakkelijk zal zijn (19.40). Hekkesluiter Zeelan- dia staat voor de zware taak om Drei- schor beide puntjes afhandig te maken wil het haar kans op behoud in de 2e klasse behouden (19.00). In de 3e klas se kan koploper ZZ'72 haar leiderspo sitie nog verstevigen door de ontmoe ting tegen PZEM in winst om te zetten (21.00). De reserves van Stella Boys, nog altijd wachtend op haar eerste overwinning in dit seizoen en vast in het bezit van de rode lantaarn, gaat het tegen de reserves van Ouwerkerk weer niet gemakkelijk krijgen (20.20). BURGH-HAAMSTEDE - Ter gelegenheid van het vijf tienjarig bestaan organiseerde de volleybalkommissie van de Haamsteedse jeugdsoos Big 'S' een jubileum vol leybaltoernooi in het Sport- en Rekreatiecentrum Kray estein in Burgh-Haamstede. In totaal namen twintig teams deel aan het toernooi, verdeeld over vier poules. Tien ploegen streden om de eerste plaats bij de dames en de sozen en tien ploegen waren aktief voor de winst bij de heren. Bij de dames sozenploegen kwam er een finale tussen de dames van DFS en de soosploeg van het Bruse De Pul uit de bus. Evenals in de kruisfinale won De Pul ook nu met minimaal verschil. Zowel de dames van DFS als de soosploeg van De Pul wonnen een set, waarna de geskoorde punten de doorslag moesten geven. De Bruse formatie werd toen de gelukkige winnaar (22-20). Bij de heren werd de toernooizege verrassend binnengehaald door het tweede herenteam van Mevo '80. In de finale klopte de ploeg de ploeg van Casanova met 2-0 in sets. had De Pul andermaal het geluk aan zijn zij. De Bruse ploeg won de eerste set met 15-8 en kon zich daarna in de tweede set nogal wat veroorloven. DFS won met 7-12 in kwam daardoor enkele punten te kort om alsnog te toernooizege mee naar huis te kun nen nemen. Herenpoules In de twee herenpoules werkten twee Mevo '80-teams zich naar de fi nale, nadat ze eerder ook al in de pou le tegenover elkaar hadden gestaan. In de eerste herenpoule werd Casano- ve (Mevo '80 I) winnaar. De Zierik zeese formatie behaalde 71/2 punt op het maximaal haaldbare totaal van acht punten. Met Casanova stapte Mevo '80 II naar de kruisfinales, maar het onder linge duel tussen de beide Zierikzee se ploegen leverde in de poule een ruime 2-0 zege op voor Casanova. Het waren wel de enige verliespunten voor Mevo '80-ploeg. De drie ploegen In de damespoule werd de formatie van Renesse verrassend winnaar met 6M2 punt uit de vier gespeelde duels. Renesse won zeer ruim van Kwiek (15-5, 15-1) en bond ook DZS met gro te cijfers aan de zegekar (15-0, 15-11). Bijzonder spannend was het treffen tegen de ploeg van het Zweeds Rode Kruisziekenhuis. De eerste set lever de een 16-14 zege op voor Renesse, waarna het in de tweede set 0-0 bleef, omdat de tijdklok verder roet in het' eten gooide. De vierde en laatste wedstrijd van Renesse leverde een puntenverdeling op. Renesse klopte de ploeg van DFS in de eerste set zeer ruim met 3-15, maar moest daarna de tweede set afstaan, omdat de tijd klok bij een 10-8 voorsprong voor DFS een einde maakte aan het duel. Renesse werd al met al toernooiwin- naar met 6V2 punten, een halve punt meer dan DFS, dat naast het gelijke spel tegen Renesse ook een punt moest afstaan tegen Kwiek. DZS en het Zweeds Rode Kruisziekenhuis werden ruimschoots geklopt. Beide Westhoekploegen plaatsen zich voor de kruisfinales. Kruisfinales In de sozenpoule werd Brogum uit Zierikzee ruimschoots winnaar. Al leen tegen De Pul uit Bruinisse moest een set ingeleverd worden (5-15, 51- 12). De overige drie wedstrijden wer den met overmacht gewonnen. Big 'S' kreeg met 15-2, 15-3 klop, Trace uit Scharendijke werd met 15-12, 9-5 teruggewezen en The Well uit Noord- welle moest met 15-7, 15-2 het on derspit delven. Achter Brogum eindigde De Pul op de tweede plaats en sloop zo mee naar de kruisfinales. De Pul speelde gelijk tegen Big 'S', Brogum en Tra ce, maar won met 15-9, 15-0 van The li -,rs - il - - -mm®. üfiui «K JESfll §jÊÊÊËÊÈW Spelmoment uit de finale tusseri De Pul (op de rug) en de damesploeg van DFS, die een nipte zege opleverde voor De Pul Well. De ploeg van Big 'S' moest net buiten de kruisfinales blijven door gelijke spelen tegen De Pul en Trace en winst op The Well. De nederlaag tegen Brogum zorgde ervoor, dat de Haamsteedse soosploeg een punt te kort kwam. In de Kruisfinales won De Pul door een beter puntensaldo van Renesse. De Pul won de eerste set met 12-15 en verloor daarna de tweede set met 8-7. Op dezelfde ma nier reikte DFS naar de finale. De eerste set won Brogum met 9-15, maar de tweede ging met 15-3 naar de DFS-dames, waardoor de geskoorde punten in het voordeel van DFS werkten. In de finale tussen De Pul en DFS Mevo '80 II klopte de ploeg van Casanova in de finale van het hcrentoernoor vrij verrassend. In de poule had Cassanova zich nog ruimschoots de inecrdere getoond. van DZS, DFS en Zeelandia waren kansloos tegen het geweld van de beide Mevo'80-ploegen. In de tweede herenpoule werd de dienst eveneens uitgemaakt door twee ploegen. Zo wel WIK als Big 'S' kwamen uitein delijk met elk zeven punten uit de bus. Het onderlinge duel leverde de puntenverdeling op, die iedere ploeg het ene verliespunt kostte. De ploe gen van het Zweeds Rode Kruiszie kenhuis, Renesse en Kwiek waren kansloos. De verrassing zat uiteindelijk in de kruisfinales. De twee sterk geachte ploegen uit de tweede poule. Big 'S' en WIK werden beide uit de finale ge houden door de Mevo '80-ploegen. die via de eerste herenpoule in de kruis finales kwamen. Casanova klopte verrassend het or ganiserende Big 'S' door een beter puntentotaal over de twee sets. De eerste set werd door Big 'S' met 10-5 gewonnen, maar de Zierikzeese ploeg haalde in de tweede set zijn gram door nu met 15-7 aan het langste eind te trekken en zo de finale binnen te stappen. Nog sterker kwam de Mevo '80-ploeg uit de bus. WIK kreeg zeer overtuigend klop van de Zierikzeese ploeg: 15-6, 11-3. In de finale toonden dc mannen van het tweede Mevo '80- team zich eveneens sterk door Casa nova, nog altijd zeer afgetekend kop loper in de eilandelijke rekeatieve volleybalkompetitie, dc hielen te to nen. De eerste set leverde een 13-15 zege op na een verbeten duel, waarna de tweede set bij een 3-4 stand in het voordeel van Mevo '80 II moest wor den beëindigd door de tijdregel. WIK eiste de derde plaats op door Big 'S' in het onderlinge duel met 2-0 aan de kant te zetten. Het toernooi stond on der leiding van Jos Geluk, Kees Reynhout, Marcel van de Berge. Ad Fluyt, Kees Dalebout. Jan Lindei's en Steef Groenleer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6