MEER MOGELIJKHEDEN DAN JE VAAK DENKT Frakties CDA en RU oneens met loonsverhoging bij ISD Voorlichting over bescherming gewas en onkruidbestrijding Bemiddelende rol voor Vrij-Werk-Centrale Slechte tweedehands gaskachels Oosterschelde alleen bereikbaar via Roompotsluis Kommissie openbare werken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 januari 1984 Nr. 23458 3 Stuurgroep Werkloosheid: ZIERIKZEE - „Ten aanzien van de regio Sehouwen- Duiveland en Sint Philipsland kan worden gesteld dat de groei van de werkloosheid tot staan is gekomen. Er is, gelet op de cijfers van de afgelopen drie maanden, sprake van enige stabilisatie". Met deze woorden opende voor zitter J. Groen maandagmiddag de vergadering van de Stuurgroep Werkloosheid Schouwen-Duiveland/Sint Philipsland in de Trouwzaal van het stadhuis van Zie- rikzee. In zijn openingswoord noemde de heer Groen het jaar 1984 als het jaar, waarin moet blijken of het werk van de stuurgroep ook na 1984 in de huidige opzet kan doorgaan. „Het is nu echter nog te vroeg om daarover iets zinnigs te kunnen zeggen". Projektleider Maarten Hohmann presenteerde in de vergadering een overzicht van de werkzaamheden, welke door hem gedurende het tijdvak 1 augustus 1983 tot 1 januari 1984 zijn verricht Daaruit blijkt dat deze periode voornamelijk is gebruikt om kontak ten te leggen met allerlei instanties en personen, die van belang zijn om te kunnen komen tot het opzetten van aktiviteiten voor mensen zonder baan. Ook is deze tijd gebruikt voor een organisatorische aanzet om te komen tot een aktiviteitencentrum, van waar uit vrijwilligerswerk en andere aktivi teiten kunnen worden ontplooid. Dit centrum zal, zoals bekend worden in gericht in een lokaal van de voormalige RSG aan de Manhuisstraat in Zieri- zee. Overzicht Een overzicht van de bestaande en gerealiseerde projekten leert dat op dit moment een vijftal projekten loopt Genoemd worden het projekt Tiele man, waarbij drie deelnemers zijn on dergebracht bij het gelijknamige ar- chitektenbureau in Nieuwerkerk, het groenprojekt „Kop van Schouwen", het projekt „Vrij Werk Krant", een krant voor en gemaakt door baanlozea Ook de „Vrije Werk Centrale" is in middels van start gegaan. Dit projekt omvat een vrijwilligers vakaturebank en een informatie- en aktiviteitencen trum. Tot slot wordt genoemd de in richting van een lokaal en kantoor ruimte in het schoolgebouw aan de Manhuisstraat De projekten Vr\j Werk Krant en Vrij Werk Centrale zijn tijdelijk on dergebracht in het pand van de voor malige Stichting Samenlevingsop bouw aan de Ring 10 te Kerkwerve, totdat het onderkomen in de Man- huisstraat te Zierikzee zal zijn ge realiseerd. De verwachting is dat be gin februari de lokatie in Zierikzee in gebruik genomen kan worden. Ook is er sprake van enkele afgelei de projekten, zoals een groepje, dat zelf kleding maakt een groep die zorg draagt voor gehandicapten-vervoer en een groep die klusjes opknapt voor het vakantieoord Beatrix-Irene in Renes- Plannen De plannen voor de nabije toekomst bestaan, behalve uit de genoemde ver huizing naar de Manhuisstraat, het ontwikkelen van een eventueel groen projekt op Sint Philipsland in samen werking met de Stichting Het Zeeuw se Landschap. De eventuele start van dit projekt is gepland in februari. Voorts wordt onderzoek gedaan naar de mo gelijkheden voor werkervaringspro- jekten bij bedrijven en istelhngen, voorzover het regeringsbeleid dit toe staat De opzet van dergelijke projek ten is, dat een baanloze tijdelijk werk zaam is met behoud van een uitkering om zodoende ervaring op te doen. De praktijk is op dit moment dat werk- ervaringsprojekten bij bijvoorbeeld overheidsinstellingen mogelijk zijn als een toetsingskommissie daartegen geen bezwaar heeft Praktijkervarings- projekten bij het bedrijfsleven zijn (nog) niet toegestaaa De verwachting is echter dat op korte termijn een wij ziging in de regels wordt aangebracht waardoor wat meer mogelijkheden worden geschapen. Klussendienst In samenwerking met het Leger des Heils is een klussendienst ontstaan, die af en toe diensten verricht voor sociaal zwakkeren. Ook staan er voor de nabije toekomst een aantal kursus- sen op het verlanglijstje. Ten behoeve van de vervaardiging van de Vrij Werk Krant is er een kursus lay-out en een kursus druktechniek. Verder gaan de gedachten in de richting van kursus lassen, autotechniek, yoga, komputer- kursus en etskursus. Eveneens in de pen zit het plan om op Tholen en Sint Philipsland, in samenwerking met de rijkspolitie ter plaatse, fietsen te gra veren om diefstal moeilijker te maken. Ten aanzien van genoemde plannen zal echter erg veel afhangen van reak- ties hierop vanuit de groep haanlozen. Moeilijk „We vermoeden dat er, zeker ten aanzien van de Werkervaringsprojek- ten, grote vraag bestaat Maar zeker heid daaromtrent hebben we niet Het blijft wat moeilijk om in de regio Schouwen-Duiveland voor een bepaal de aktiviteit voldoende bezetting te krijgen. Wellicht dat een samenwer king met andere regio's mogelijkhe den biedt De initiatieven moeten in eerste instantie komen van de vrijwil ligers zelf'. Aldus projektleider Hohmann, die met deze woorden duidelijk de men sen wil aktiveren om zich te komen oriënteren naar de mogelijkheden en om zich aan te melden. Dat beroep geldt overigens, zo blijkt uitzijn over zicht, ook voor mensen die klussen voor de klussendienst en andere werkzaamheden voorde vrijwilligers, ten behoeve van de vakaturebank, kunnen aanbieden. GRONINGEN - Git onderzoek van het gemeentelijk gasbedrijf in Gro ningen naar de kwaliteit van tweede hands gaskachels in die stad is vast komen te staan dat 500 van de 600 on derzochte kachels in een slechte staat verkeert. Dit maakte F. J. Rijkens, hoofd van de afdeling installatie van het gemeentelijk gasbedrijf, maandag bekend. In de meeste gevallen kwamen de verbrandingsgassen, waarin het zeer giftige koolmonoxyde zit, door lek ken en slecht onderhouden rookka nalen rechtstreeks in de woningen te recht. In drie gevallen was er sprake van een levensgevaarlijke situatie. Wethouder Berger van Groningen (sociale zaken) zei erg geschrokken te zijn van de uitkomsten van het on derzoek en kondigde aan een tweede, gratis inspektiebeurt voor tweede hands gaskachels in Groningen te or ganiseren. (vervolg van pagina 1) nen of menen te kunnen aandragen betreffende de werkloosheidsproble- matiek met zijn vele facetten, komt men in de meeste gevallen op zijn weg tegen bij het bemiddelend optre den ten behoeve van het werken met behoud van uitkering. Slagvaardig Goedkeuring van de Toetsings kommissie is in de meeste gevallen vereist om werklozen met behoud van uitkering vrijwilligerswerk te kunnen laten verrichten. Belemmert dat niet volledig een slagvaardig op treden van de Vrij-Werk-Centrale? Karin en Boudine vinden van niet: ,,Voor sociaal-kulturele aktiviteiten is geen toetsing nodig en verder heb ben we reeds de beschikking over een aantal goedgekeurde werkprojek- ten". Zo kan de Vrij-Werk-Centrale in de eerste plaats zelf enthousiaste men sen gebruiken, die bereid zijn de han den uit de mouwen te steken om de definitieve huisvesting in Zierikzee, het scheikundelokaal in de voormali ge R.S.G. in de Manhuisstraat zo snel mogelijk in orde te krijgen. De kantoorakkommodatie in Kerkwerve voldoet als tijdelijke voorziening uitstekend, maar uite raard bestaat de wens zich op zo kort mogelijke termijn centraal in Zierik zee te vestigen. Om echter te voorko men in een vicieuze cirkel - ,,er ge beurt niks, want we kunnen niks uit voeren" - te geraken, werd besloten de Vrij-Werk-Centrale reeds in Kerk werve van start te laten gaan, zodat er in elk geval kontakten gelegd kon den worden. In die opzet lijkt men op bescheiden wijze reeds enigszins geslaagd. De Vrij-Werk-Centrale be schikt over ongeveer tien deelne mers. Meer mensen nodig De taken liggen nog niet strak ver deeld. De twee belangrijkste zaken thans zijn het beantwoorden van de telefoon en het opknappen van het R.S.G.-lokaal. Die twee zaken krij gen nu dan ook de grootste aandacht. De groep is nog niet groot genoeg: Mensen, die timmer-, schilder-, elektriciens- of loodgieterswerk zaamheden kunnen of willen verrich ten, zullen met open armen worden ontvangen. Eind februari/begin maart hoopt de Vrij-Werk-Centrale zich in Zierik zee te gaan vestigen. Daarna zal het overige deel van het voormalig schei kundelokaal worden opgeknapt ten behoeve van de overige aktiviteiten in het kader van het werkloos- heidsprojekt. Uiteraard zal ook projektleider Maarten Hohman er zijn domicilie krijgen en verder bestaan er moge lijkheden er voor niet al te grote groepen informatiebijeenkomsten en kursussen te geven. Boudine, Karin en Jacqueline zijn voorlopig paraat in Kerkwerve om mensen te woord te staan, die er voor voelen vrijwilli gerswerk te verrichten. Mogelijkheden Naast het karwei in de Man huisstraat is er, zoals gezegd, reeds te putten uit goedgekeurde projekten of uit kleinschalige, meer individue le aktiviteiten waarvoor geen toet sing is vereist. Werklozen, die in Na 1 februari ZIERIKZEE - De Roompotsluis in het werkeiland Noordland in de Oosterscheldemon- ding zal binnenkort voor de scheepvaart worden opengesteld. De sluis, die bestemd is voor sche pen met een maximale lengte van 95 meter, een breedte tot 14,40 meter een diepgang tot 5 me ter, zal de enige scheepspassage zijn in de toekomstige storm vloedkering. Aan beide zijden van de sluis zijn wachtplaatsen ingericht voor beroeps- en pleziervaart. In het bedieningsgebouw van de schutsluis is een post voor mare chaussee en douane. Met ingang van 1 februari zul len schepen van en naar de Oosterschelde niet meer door de stroomgeul Roompot mogen Vcf ren. Reeds eerder was de scheep vaart verboden door de stroom- geulen Hammen en Schaar van Roggenplaat. De werkzaamheden voor de stormvloedkering in de Oosterschelde zijn nu in alle drie de stroomgaten zover gevorderd, dat veilig varen daar niet meer mogelijk is. In het water bevin den zich ankerdraden en andere obstakels, terwijl de sterk toege nomen stroming eveneens gevaar oplevert voor de scheepvaart. De ze zal ook vanaf 1 februari ge bruik moeten maken van dc thans voltooide Roompotsluis. Diskussie in Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - De frakties van het CDA en de RU (in totaal drie raadsleden) van de gemeente Westerschouwen hebben tijdens de raadsvergadering, maandagavond, tegengestemd wat de eerste wijziging van de begroting 1984 van de Intergemeentelijke Sociale Dienst op Schouwen-Duiveland betreft. In deze wijzi ging komt een nieuw ingevoerd salarissysteem bij de ISD aan de orde, dat een loonsverhoging van 9 in houdt. De diskussie ontstond naar aanleiding van een in gekomen stuk. Met name L. Tieleman, fraktie- voorzitter van het CDA, was vier kant tegen deze verhoging van 2,50 per inwoner en sprak van een „posi tieverbetering". Hij noemde het een zeer ingrijpende zaak en vooral in de ze tijd een onbillijke verhoging. Tie leman werd in zijn mening gesteund door fraktievoorzitter J. van den Berge van de RU. Wethouder A. J. Padmos, die deel uitmaakt van het bestuur van de ISD gaf tekst en uitleg. Enkele jaren gele den werd bij de ISD een nieuw sala rissysteem ingevoerd. De hoogte van het salaris wordt niet opgehangen aan het inwonertal (wat Schouwen- Duiveland betreft komt dat neer op ongeveer 30.000 inwoners), maar aan de werkzaamheden die de funktie van direkteur van een gemeenschap pelijke instelling met zich mee brengt. Pittig „Het werk van de ISD is de laatste jaren enorm toegenomen. De belis- sing voor de verhoging komt van de zijde van het bestuur. Het heeft wel drie pittige vergaderingen gekost om dit besluit door te voeren. De begro tingswijziging is door het bestuur voorlopig vastgesteld, pas na goed keuring van Gedeputeerde Staten k^n er worden uitbetaald," aldus Padmos. Het is wel zo dat al zouden alle gemeenteraden op Schouwen- Duiveland protest aantekenen tegen de begrotingswijziging Gedeputeer de Staten de wijziging toch goed kun nen keuren. Dat was voor S. Roos, fraktievoorzitter van de PvdA reden om op te merken dat een protest dan weinig zin heeft. Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer: „Maar we kunnen wél van ons laten horen." Ingewikkeldheid Tieleman vroeg zich in tweede in stantie af of de ingewikkeldheid van de funktie van een direkteur van de ISD groter is dan die van de taak van de gemeenteSekretaris van de ge meente Westerschouwen. „Waar is het op gestoeld?", vroeg hij zich af. Wethouder Padmos merkte op dat de vergelijking gemeentesekretaris-di- rekteur ISD niet mag worden getrok ken, zeker niet omdat de salaris verhoging niet op het aantal inwo ners is gebaseerd. Tieleman had graag inzage gekregen in de diskus- sies van het bestuur van de ISD over dit onderwerp. Burgemeester Niemantsverdriet: „Wij hebben er zelf ook moeite mee gehad. Het heeft bij ons allen veel stof doen opwaaien. Het betreft een funktiewaardering waar we ons he laas bij neer hebben moeten leggen." Dr. H. J. van Zuijlen, fraktievoor-. zitter van. de VVD noemde deze kwestie hét bewijs voor het feit dat de gemeente ondergewaardeerd is. „Ik geloof dat het een juiste gang van zaken betreft. Maar dat de werk zaamheden in Westerschouwen minstens zo gekompliceerd zijn, dat komt niet ter zake en daar maak ik bezwaar tegen", aldus Van Zuijlen. ZWOLLE - Justitie heeft maandag in Zwolle zeventien zieke paarden een een dood paard in beslag genomen. Tegen de 44-jarige eigenaar van de dieren is proces-verbaal opgemaakt wegens slechte verzorging De paar den zijn volgens de Zwolse politie broodmager door ondervoeding en ze hebben last van wormen. Op het dode paard wordt nog sektie verricht BREDA - De achtste Oldtimer- en Oldtimeronderdelenbeurs wordt op 20, 21 en 22 januari in het Turfschip gehouden. Ook oude motoren en mi niaturen zijn er te vinden. Vrijdag open 20.00-22.00 uur, zaterdag en zon dag 10.00-18.00 uur. DEN HELDER - Den Helder moet de tweede havenstad van Nederland worden. Dat vindt de met een zetel in de gemeenteraad vertegenwoordigde Helderse Sociaal Liberale Partij (HSLP), die daarvoor een plan heeft ontwikkeld. staat zijn houten speelgoed voor crè ches en peuterspeelzalen te maken, zullen gewaardeerd werk kunnen verrichten, vooral nu dit soort voor zieningen de subsidiekraan ook steeds verder dichtgedraaid zien. Iemand die in de bouw- en inte rieurwereld geïnteresseerd is, kan praktijkervaring opdoen aan de te kentafel, door bij een architektenbu- reau stage te gaan lopen. Mensen, die er lol in hebben om één dag per week in een winkel te staan, zullen worden ve wezen naar ,,'t Kroot je" en „De Wereldwinkel". Als er voldoende be langstelling voor bestaat, zal vanuit de Vrij-Werk-Centrale een computer- kursus worden georganiseerd. Dat zelfde geldt ook voor een etskursus en een jogakursus. Het is maar een greep uit de „kaartenbak" waar Ka rin, Boudine en Jacqueline reeds over beschikken. Vergoeding kursusgeld Belangrijk om te weten is wellicht ook het feit, dat ze bemiddelend kun nen optreden om voor een werkloze het kursusgeld vergoed te krijgen als deze wil deelnemen aan een kursus of aktiviteit, die niet door het werk- loosheidsprojekt maar door een reeds gevestigde instantie (b.v. Leger des Heils, Z.V.U. enzovoort) wordt opgezet. Voorwaarde voor kursus- geld-vergoeding is dat de te volgen kursus niet „beroeps-kwalificerend" mag zijn, want daar zijn andere ka nalen (bijv. het arbeidsbureau) voor. Mensen, die vrijwilligerswerk te bieden hebben of die leuke ideeën hebben voor op te zetten aktiviteiten worden bij de Vrij-Werk-Centrale uiteraard ook graag te woord gestaan. Omdat men nou eenmaal nog vrij wel geen beschikking heeft over ju risprudentie ten aanzien van de toet sing zullen de meeste projekten voor vrijwilligerswerk bij de toetsings kommissie worden voorgelegd. Maarten Hohman benadrukt, dat juist uit die jurisprudentie lering ge trokken zal kunnen worden ten be hoeve van het indienen van toe komstige, wellicht wat grotere pro jekten. Een voorbereidingskommissie be staande uit de heren J. A. van der Broeke (direkteur I.S.D.), burge meester W. den Boer (Schouwen-Dui veland vertegenwoordiger in de toet singskommissie) en projektleider Hohman buigen zich over de presen tatie van de aan te melden projekten. Geen kriteria Tot nu toe was van diverse zijden veel „ach" en „wee" geroep te verne men over de besluitvorming van de toetsingskommissie. Recent voor beeld in dit verband: het afwijzen van het Werkervaringsprojekt in Tholen. Een en ander wordt toege schreven aan het ontbreken van de rijkskriteria ten aanzien van deze werkervaringsproj ekten Het werkloosheidsprojekt Schou wen-Duiveland is er de afgelopen maanden toch in geslaagd diverse ak tiviteiten positief getoetst te krijgen en dat houdt tevens in, dat Karin, Boudine en Jacqueline de belangstel ling tonende werklozen niet alleen te woord kunnen staan, maar ook di verse mogelijkheden voor vrijwilli gerswerk te bieden hebben. De Vrij-Werk-Centrale moet straks in Zierikzee overigens veel meer worden dan een vakaturebank voor vrijwilligerswerk en sociaal- kulturele aktiviteiten. Gestreefd zal worden naar het realiseren van een ontmoetingsplaats voor „beroeps- matig-niet-aktieven", een luxe aan duiding voor mensen, die al dan niet vrijwillige niet deelnemen aan het arbeidsproces. Met andere woorden: het „scheikundelokaal" in de Man huisstraat zal straks niet uitsluitend toegankelijk zijn voor werklozen, maar voor iedereen, die over deze materie wil praten of geïnformeerd wil worden en bovendien zal men er ook zomaar voor de gezeligheid even een kopje koffie kunnen drinken. Omdat kranten abonnementen voor mensen zonder werk soms te duur zijn, zal ook een leestafel worden in gericht. Konkrete gedachten derhalve over het opzetten van een ontmoetings centrum waar gesproken, gedacht en gewerkt kan worden aan aktivitei ten door en voor mensen, die iets meer willen doen met hun tijd, dan eindeloos afwachten tot het ekono- misch tij zal keren. Landbouwbijeenkomst in Brouwershaven BUKGH-HAAMSTEDE - In het ge meentehuis van Burgh-Haamstede wordt donderdag 19 januari een ver gadering van de kommissie openbare werken gehouden. Op de agenda staat onder meer de aanleg van de ri olering en wasplaats terrein gemeen tewerken. de beveiliging van het per soneel tijdens het werken in de riole ring, een verkeersmaatregel in ver band met de rekonstruktie van Burgh, de aanpassing van de haven Burghsluis, de verbetering van de aula en de overdracht van een gedeel te van de Kraaijesteinweg. Aanvang 19.30 uur. BROUWERSHAVEN - Met als kernpunt het advies „Spuit zo weinig als u kunt., werd maandagmiddag in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven een voorlichtings- en diskussiebijeenkomst over gewasbescherming en on kruidbestrijding in de landbouw gehouden. Deze middag, georganiseerd door de afdeling gewasbescherming van Cebeco-Zuidwest werd geleid door de heer J. Hertgers, adjunktrdirekteur van deze afdeling en de heer J. van den Heuvel, werkzaam bij de Cebeco Handelsraad, het cen trale kantoor van de coöpratie te Rotterdam. De heren, die zich mochten verheu gen in en ruime opkomst van voorna melijk landbouwers, behandelden het gewasbeschermingsprogramma 1984 dat onderwerpen kende als: Perspek- tief van de erwtenteelt en onkruid- en insektenbestrijding in bieten en aard appelen. Verder kwam in graanpor- gramma 1984 aan de orde, evenals gewasbescherming in uien en andere gewassen, praktische tips over spuit- techniek en de nieuwe ontwikkelin gen. Een en ander werd op een licht scherm verduidelijkt door middel van zogenaamde „overhead projektie". Duidelijk werd deze middag dal men er naar streeft om op een voor zichtige en verantwoorde manier met bestrijdingsmiddelen om te gaan. Op grond van het officiële onder- Zoek dat door de landbouwovcrheld wordt verricht geeft men adviezen aan de boeren, met als doel dat er niet teveel én de juiste middelen worden gebruikt Als zeer belangrijk worden hierbij de eigen waarnemingen van de landbouwers geacht, die, „omdat ze met deze materie dagelijks te ma ken hebben, op dit gebied gespeciali seerd zijn", aldus de heer Hertgers- Tegenwoordig werkt men veel van uit deze eigen waarnemingen. Bijvoor beeld bij de tarwe. De boer vult zijn waarnemingen in op een kaart en stuurt die op naar het proefstation in Lelystad. Via de computer krijgt hij het advies om wel of niet en wat te spuiten. Seksval Ook heeft men de laatste tijd een ingenieus systeem bedacht, waarmee de boer kan vaststellen of de zoge naamde erwtenpeulboorder, een scha delijk insekt, op zijn gewas voorkomt Men heeft hiervoor een lijmplankje ontwikkeld, waarop de sekslokstoffen van het vrouwelijk exemplaar zijn aan gebracht Het mannelijk insekt komt hier op af en plakt vast waardoor zijn aanwezigheid kan worden vastgesteld en bestredea Nieuwe ontwikkelingen Er doen zich elk jaar, naar aanlei ding van wetenschappelijk onderzoek, wijzigingen voor op het gebied van de bestrijdingsmiddelen. Nieuwe ontwik kelingen ontstaan, welke een veiliger en efficiënter gebruik mogelijk makea Zo zijn de ongeveer 6000 merkmid- delen die tien jaar geleden nog op de markt waren nu reeds gereduceerd tot minder dan 1000, vertelde de heer Hertgers. Eén van deze middelen is giftige luizenbestrijdingsmiddel Para tion, dat vervangen werd door het wei nig of niet giftige Pirimor. Dit middel doodt alleen de luizen en spaart nut tige insekten als bijvoorbeeld het lie veheersbeestje. Erwtenteelt „De erwtenteelt is een belangrijk gewas aan het worden", zei de heer J. van den Heuvel Vanuit de veevoeder industrie is er vraag naar vanwege het hoge eiwitgehalte. En omdat de import van dit produkt steeds kostr baarder wordt neemt na lange tijd de belangstelling voor verbouwing in de E.E.G. weer toe. Voor de landbou wers wordt het aantrekkelijk van wege de hogere opbrengst Hij be handelde de teelt van dit gewas, hier bij teruggrijpend op de speciale erw- tenbijcenkomst op 22 december jl in Zierikzee. De uiteenzettingen werden door de ongeveer 150 aanwezigen met aan dacht gevolgd. Hierna ontstond een le vendige diskussie naar aanleiding van vragen uit de eigen praktijk. Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor. Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110* 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta- ling) f 38,70; per jaar 1 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3