Drie manieren om mee te spelen inde Staatsloterij. Kreeftenschip in De Val gezonken Vrij-Werk-Centrale bemiddelt in vrijwilligerswerk en kursussen Dv c 3 It, BEVOLKING NAM MET DRIE PERSONEN TOE Aktie peuterspeelzaal bracht f 1.100,op DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vragen over tandarts in Westerschouwen DEZE WEEK IN VERONICA OFTROSKOMPAS. Voetpad in Noordwelle Tijdelijk gevestigd in Kerkwerve ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Nieuw salarissysteem ISD Aardgasaansluitingen Jeugd-Rode Kruis Zebra-kampioenen Met de stemmen van CDA en RU tegen De gemeenteraad van Middenschouwen Met ingang van donderdag 19 januari be- Gymnastiekvereniging Delta Sport haalde heeft de raad van Westerschouwen zich ak- gaat zich buigen over het voorstel om op- schikt Zierikzee over een jeugd-afdellng van tijdens de Zebra-kampioenschappen in Sas nieuw een aantal woningen aan te sluiten het Rode Kruis. Coördinatrice is mevrouw van Gent twee titels binnen via Hennie op het aardgasnet. (Pag. 4). A. C. Boot. (Pag. 5). Kloet en Erna van der Spek. (Pag. 6). koord verklaard met een nieuw salaris systeem voor de ISD. (Pag. 3). DINSDAG 17 JANUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23458 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Onder enige vorm, welke dan ook, zal het recht op arbeid voor ieder mens moeten worden er kend. Prof. Quack Bij laag water komt een deel van het kreeftenschip boven het wateroppervlak uit. Na de lichting zal de oorzaak van het zinken bekend worden. ZIERIKZEE - Het kreef tenschip in haven De Val te Zierikzee, eigendom van de firma Homarus BV is vermoedelijk afgelopen weekeinde gezonken. Over de oorzaak tasten zowel de Rijkspolitie te water in Wemeldinge en bedrijfslei der J. Nelis uit Vlake in het duister, maar ze denken dat de storm de oorzaak is. Een geluk bij een ongeluk is dat het schip op het moment van zinken geen honderden kreeften aan boord had. De storm zou een lek hebben gesla gen in het 85 jaar oude schip. Over de berging bestaat nog geen duidelijk heid. De bedrijfsleider weet nog niet wie de opdracht krijgt en kon maan dagmiddag ook geen tijdstip noe men. Duidelijk is wel dat de berging op zo kort mogelijke -termijn../rl plaatsvinden. De Rijkspolitie te wa ter, die maandagochtend een onder- In Westerschouwen, in 1983 BURGH-HAAMSTEDE - De bevol king van de gemeente Westerschou wen is in 1983 met drie personen toe genomen. Dat meldde burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer maandagavond tijdens de raadsver gadering, die zij opende met een overzicht van 1983. In de haven van Burghsluis werden in totaal 11.283.988 kg goederen ver scheept, 6.400.000 liter water en 16.759.000 liter gasolie. Het aantal in gekomen schepen bedroeg 6188. De gemeente verleende 157 bouw vergunningen tot een gezamenlijk BURGH-HAAMSTEDE - De frak- ties van de VVD en de PvdA van de gemeente Westerschouwen wilden maandagavond tijdens de raadsver gadering van het kollege weten wel ke bemoeienis b en w met de vesti ging van een derde tandarts, per 15 december 1983, binnen de gemeente grenzen hebben gehad. Burgemeester J. L. Niemantsver driet-Leenheer verklaarde dat het kollege niets anders heeft gedaan dan een schrijven aan de staatssekre- taris van WVC te richten, waarin het vroeg ontheffing te verlenen van de huidige normen voor erkenning door het ziekenfonds. Sinds 1 januari is het aantal patiën ten per tandarts van 3500 naar 3250 verlaagd. Op Schouwen-Duiveland zijn nu negen tandartsen gevestigd. Gezien het inwonertal van ongeveer 30.000 bestaat er geen overschot aan tandartsen. Het is niet aan het kolle ge om over de vestiging van een tand arts binnen de gemeente Wester schouwen te oordelen, aldus de bur gemeester. Morgen kan er weer één komen, werd gesteld. Iedere bevoeg de tandarts kan zich in de gemeente vestigen. DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft dinsdag van de betrokken be windslieden een plan ontvangen om de informatika en de informatietechnolo gie in ons land te bevorderen. Voor dit beleid in de komende vijf jaren heeft de regering eind vorig jaar ongeveer 1,3 miljard gulden beschik baar gesteld Hiervan is 635 miljoen bestemd voor nieuw beleid. bedrag van f 8.703.702, 84, wat niet lager is dan in 1982. „Voor het toerisme was 1983 een goed jaar te noemen. Veler vakantie werd in eigen land doorgebracht en Westerschouwen heeft daar zijn aan deel van gehad. De ontwikkeling van een eigentijds toeristisch en rekrea- tief beleid vraagt ons aller aandacht. Ook van partikuliere ondernemers mag worden verwacht dat zij initia tieven ontplooien, die inspelen op de vraag en aanbod situatie. De uitwerking van de struktuur- schets in al zijn facetten zal wederom veel tijd en studie van ons allen vra gen", aldus de burgemeester. De strijd om de weg over de Storm vloedkering schijnt zich in gunstige zin te ontwikkelen. De aandacht van Westerschouwen wordt ook gevraagd voor wat er na 1986 zal gebeuren met het „Damvak Geul", oftewel, het nieuwe land tus sen de Roggeplaat en de Roompot. Gat in de begroting van Brouwse peuterspeelzaal gehalveerd BROUWERSHAVEN - De in december 1983 door de peuterspeelzaal Brouwershaven gestarte aktie om tot vermindering van de schulden te komen, heeft tot nu toe ruim 1100,- opgebracht. Het bestuur noemt de aktie, die bestond uit het aanschrijven van ouders die nu, of in het verleden kinderen op de peuterspeelzaal hadden, dan ook zeker geslaagd. Het is echter niet zo dat hiermee een eind is gekomen aan de financiële problemen waarin de peuterspeelzaal de afgelopen jaren verzeild is ge raakt. zoek heeft verricht vertelde dat bij het lichten van het schip de oorzaak van het zinken en de schade bekend zullen worden. Het kreeftenschip lag al in 1982 afgemeerd in haven De Val en deed daarvoor dienst als zwembad in Oudhoorn. Voordat het de bestem ming kreeftenschip kreeg moest een grondige verbouwing worden uitge voerd. Sinds medio vorig jaar diende het als kreeftenschip. De stijgende kosten en het gestaag dalende antal kinderen veroorzaak ten een gat in de financiën van 2300,-. Dit is door de opbrengst van de aktie terug gebracht tot 1200,-, een bedrag waarvoor in het lopende jaar nog een oplossing gevonden zal moeten worden. Dit is de grote zorg van het bestuur, dat bij monde van voorzitster E. van Eijken laat weten dat de peuterspeelzaal als echte ba sisvoorziening in een plaats als Brou wershaven niet zomaar verloren mag gaan. Giften blijven uiteraard ook welkom op gironummer 3263562 ten name van de stichting Peuterspeel zaal Brouwershaven. Het beleid Het is het bestuur duidelijk geble ken, dat er in de toekomst een zeer strak beleid gevoerd zal moeten wor den om financieel gezond te blijven. Dit betreft zowel de inkomsten als de uitgaven. Omdat men het wederom verhogen van de ouderbijdrage als éen ongewenste maatregel ervaart, werd er voor gekozen om voorlopig niet meer dan twee ochtenden per week geopend te zijn. Er kunnen dan achttien kinderen geplaatst worden. De anderen worden voorlopig op een wachtlijst geplaatst. BURGH-HAAMSTEDE - De raad van Westerschouwen ging maandag avond zonder op- of aanmerkingen akkoord met de onttrekking van een voetpad in Noordwelle aan het open baar verkeer. Het was trouwens het enige agen dapunt waarover de raad een besluit moest nemen. Door de dienst ge meentewerken is een plan gemaakt voor het herinrichten van het terrein rondom de basisschool in Noordwel le. Voordat dit plan kan worden ge realiseerd dient het voetpad, circa 40 m lang, liggende tussen het school plein en het gemeenteplantsoen nabij de hoek Smidsweg/Ingridstraat aan het openbaar verkeer te worden ont trokken. De raad ging akkoord. KERKWERVE - „Niets om handen? Geen werk? Wij hebben vrijwilligerswerk. Bel nu direkt 01110-5663, alle werkdagen van 10.00-13.00 uur." Deze tekst staat op de kaft van de „Vrij Werk Krant", nummer één. Dit krantje wordt verspreid in het kader van het Werkloosheidspro- jekt Schouwen-Duiveland Sint Philipsland; de uitnodi gende tekst op de kaft heeft betrekking op de „Vrij- werk-centrale", een soort vakaturebank voor vrijwilli gerswerk, die tijdelijk is ondergebracht in het oude ge meentehuis te Kerkwerve, de voormalige zetel van de opbouwwerker. De Vrij-Werk-Centrale funktio- neert al enkele weken: Boudine Ber kenbosch, Karin van Rosevclt en Jac queline Eykenboom zorgen er bij toerbeurt voor, dat de telefoon van deze vrijwilligersvakaturebank op alle werkdagen van 's ochtends tien tot 's middags één uur wordt opgeno men, zodat er bemiddelt kan worden tussen mensen, die werklozen iets te bieden hebben in de vorm van vrij willigerswerk, kursussen of leuke ideeën voor aktiviteiten en de werk lozen, die daar interesse voor tonen. Het klinkt wellicht eenvoudig, maar de praktijk heeft inmiddels ge leerd dat het soms niet zo simpel is tussen alle klippen door te zeilen. De zogenaamde Toetsingskommissie, bestaande uit vertegenwoordigers van instanties die iets zinnigs kun- Vervolg PaS 3 Pas wanneer er zoveel kinderen op de wachtlijst staan dat het draaien met drie ochtenden per week weer fi nancieel verantwoord is, komt er een derde morgen bij. Opgave Peuters kunnen bij de Peuterspeel zaal Brouwershaven worden opge ven als ze twee jaar oud zijn. Wan neer ze twee en een half jaar oud zijn en volgens de wachtlijst aan de beurt, kunnen ze in de peuterspeel zaal terecht. Het is niet zo dat oudere kinderen vóór jongere gaan, dus is het verstandig om de kinderen bij tijds op te geven aldus Elly van Eij ken. Inlichtingen over de peu terspeelzaal kunnen verkregen wor den bij mevrouw A. Schiettekatte- van Putten, Schendersweg 13 Brou wershaven. Telefoon 01119-1838. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. WAÏ P Bitr Boudine Berkenbosch en Karin van Rosevelt: „Voor sociaal-kulturele aktivi teiten is geen toetsing nodig en verder hebben we reeds de beschikking over een aantal goedgekeurde werkprojekten". Verwachting tot woensdagavond: Winterse buien Winterse buien, later op de dag kans op sneeuw; minimumtempera tuur om het vriespunt, middagtem- peratuur omstreeks 4 graden; krach tige west- tot noordwestenwind, aan de kust eerst nog stormachtig, gelei delijk wat afnemend. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 21 jan.: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: -3 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: west 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: -2 gr. Middagtemp.: 2 gr. Windkracht: zuidoost 4 Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 3 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 18 jan. Zon op 8.39, onder 17.01 Maan op 16.41, onder 8.59 19 jan. Zon op 8.38, onder 17.01 Maan op 18.07, onder 9.42 Volle Maan: 18 jan. (15.05) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 18 jan. 2.29 15.27 8.40 20.51 19 jan. 3.15 16.17 9.32 21.37 Springtij: 20 januari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het onbestendige weer houdt nog even aan. Aan de achterzij de van de stormdepressie die van daag over de Noordzee naar zuid- Zweden trok, stroomt met noord westelijke wind uit de Poolstreken afkomstige lucht naar ons land. Daarin ontstaan boven de Noordzee buien, de meeste met hagel of natte sneeuw. Ook is het niet uitgesloten dat tijdens de buien hier en daar on weer voorkomt. De aangevoerde lucht laat geen hogere temperatuur dan ongeveer 4 graden toe. In de nacht en ochtend daalt de tempera tuur in het binnenland tot om het vriespunt. De noordwestelijke wind is meest krachtig, aan de kust en op het IJs- selmeer vooral vannacht nog hard tot stormachtig. In de loop van de dag neemt de wind heel geleidelijk wat in kracht af.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1