ento 100900 Delta Sport A-jongens beloven erg veel voor de crosstoekomst Bestuur Gevleugelde Vrienden ernstig teleurgesteld door wegblijven ruim helft duiven Helen Zwart overtuigend klubkampioene van Zwemklub Onderdak Jacolies van Gastel weer langdurig uitgeschakeld door hinderlijke blessure John Teuthof, Jan Konijnenburg en Robert Begemann ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 16 januari 1984 Nr. 23457 ANTWERPEN - Raymond Ceule- mans heeft dit weekeinde het Bel gisch biljartkampioenschap in zijn favoriete spelletje, het driebanden, heroverd op Ludo Dielis. In een par tij over vijftig caramboles versloeg de veelvoudige wereldkampioen zijn rivaal in negentien beurten. ETTEN-LEUR - De 43-jarige hotel- houdster Joke Zinger uit Hoogeveen is de eerste vrouwelijke biljartkam pioen van Nederland. In het dit weekeinde in de biljartzaal van Jan Arnoutsin Et ten-leur gehouden kam pioenschap klein biljart vijfde klas libre was zij zeven mannelijke tegen standers de baas. Joke Zinger be haalde de titel met elf matchpunten en een algemeen gemiddelde van 1.38. UITSLAGEN ZAALKORFBAL DISTRIKTZUID WEST 3e klasse A: TO P-Zuidwesters 11- 11; Seolto-Ventura Sport 8-5; ONDO- Stormvogels 8-8; ADO-A11 Ready 4-6. AFDELING ZUID WEST Adspiranten, klasse D 1: All Ready- Animo 2-0. Pupillen, Klasse P 2: All Ready- Animo II 4-1; BKC-Atlas 5-0. Klasse p 4: All Ready-Animo III 0-3. ZIERIKZEE - In het zwembad van Sportcentrum Onderdak in Zierikzee werden zaterdagmiddag de klubkampioenschappcn van zwemklub Onderdak afgewerkt Helen Zwart werd overtuigend de opvolgster van Linda van de Vlies als klubkampioene van de Zierikzeese zwemklub. Alle zwemmers en zwemsters in de twee jongste leeftijdsgroepen moesten per zwemsiag25 meter afleggen, terwijl de ouderen vier keer vyftig meter moesten verhapstukken. Helen Zwart werd winnares bij de meisjes onder veertien jaar. Zij had voor de 400 meter in totaal 145,1 se- konde nodig. Angelique Kleppe werd tweede, maar telde een achterstand van bijna zestien sekonden. Ans van Meeteren werd hier derde met 173,8 sekonde. In dezelfde leeftijdsgroep maar dan bij de jongens werd Alexan der van de Woel winnaar met een tijd van 152,3 sekonde. Peter van de Velde werd op minder dan een sekonde twee de en de derde plaats was voor Lennart Izeboud, die de totaalafstand aflegde in 178,1 sekonde. Senioren De snelste tijd van de dag kwam op naam van Johan van de Woel met 141,2 sekonde over de vier afstanden. Hij werd winnaar bij de jongens onder zestien jaar. Roelof Zwier werd twee de in 148,5 sekonde. Bij de heren maakte Bas Braateen Drie talentvolle A-junioren, die mogelijk binnen afzienbare tijd in de voetsporen van Simon Blom en Kees Verkerk gaan treden. Jan Konijnenburg (links), Robert Begemann (midden) en John Teuthof lieten zich goed zien in de „eigen" Deltacross. WESTERSCHOUWEN Het was ondanks het allesbe halve ideaal ogende weer weer een drukte van belang in het domeinengebied van Westerschouwen, waar zater dag voor de twaalfde keer de Deltacross, meetellend voor het Zeeuwse crosskampioenschap, werd verlopen. De voornaamste wedstrijd, die van de heren, leverde voor de derde keer is suksessie een overwinning op voor John Vermeule van Dynamo '70. Dat gebeurde dit keer mogelijk nog gemakkelijker dan tijdens de voorgaande twee edities. Weliswaar mocht Kees Langelaar ruim vier van de vijf ronden bij Vermeule blijven lopen, toen de hoofdstedeling even versnelde, was het direkt gebeurd met de kansen voor de Delftenaar. Winnares bij de da mes werd enigszins verrassend Jopie Daane van Mara thon, vóór de faforiet geachte Jacqueline Vermeule. Het meeste sukses boekte de organiserende vereniging Delta Sport bij de A-jongens, waar John Teuthof, Jan Konij nenburg en Robert Begemann aantoonden, dat er binnen afzienbare tijd terdege rekening gehouden kan worden met deze nieuwe lichting crossers. De A-jongens, die drie ronden moesten afleggen op het bijzonder se- lektieve parkoers, gingen fanatiek uit de startblokken met daarbij een hoofdrol voor Delta Sporter John Teuthof, momenteel zeker de sterkste van de drie crossers in de leeftijd van 17 en 18 jaar. Bij het in gaan voerde Teuthof de groep aan en dat bleek achteraf te hoog gegrepen te zijn. Hij moest flink gas terug ne men en werd op fikse achterstand ge zet door het sterke Zuidhollandse duo Robert Boer en'Martin Bal, ter wijl ook Frits Bolle van het Goese AV '56 ruim voor Teuthof bleef lo pen. Inmiddels was vanuit de achter grond ook Jan Konijnenburg komen opzetten en hij leek zelfs zijn klub- maat te gaan bedreigen. Overstap ,,Het ging inderdaad even niet goed, maar toen ik het ritme in de tweede ronde weer helemaal te pak ken had is mijn klassering niet meer in gevaar geweest", vertelde John Teuthof na afloop. Belangrijk aspekt in de goede afronding van Teuthofs cross was het feit, dat Ard Wijllemse van Dynamo '70 zich dicht in zijn buurt bevond. Met Wiüemse vecht Teuthof een duel om de tweede plaats in de Zeeuwse crosskompeti tie. ,,Op enkele honderden meters voor de finish ging Willemse me voorbij, maar de Middelburger had daarvoor zoveel kracht voor nodig, dat ik hem weer vrij gemakkelijk terug kon pakken". Achter de superieure Ro bert Boer van Energie en Martin van V en LTC werd Frits Bolle van AV '56 eerste Zeeuw. De kleine Goese- naar is inmiddels vrijwel zeker van de Zeeuwse crosstitel, maar het duel om de tweede plaats spitst zich nog steeds toe. John Teuthof werd in Westerschouwen tweede Zeeuw ach ter Edo Guldemond en Energie. Hij ging Ard Willemse, de grote konkur- rent voor de tweede plaats in de ein drangschikking, achter zich. Jan Ko nijnenburg eindigde achter Willemse als zevende en de elfde plaats was voor Robert Begemann, eveneens een grote belofte, maar nog maar net A- junior in tegenstelling tot zijn twee ploegmaats, die het volgend jaar de overstap moeten maken naar de seni- Bij de heren moesten vijf ronden van 1800 meter worden afgelegd. Na de eerste ronde werd het veld van bij na honderd vertrekkers aangevoerd doort een drietal. John Vermeule was in het gezelschap van Kees Lan gelaar van AV '40 en Huub Praght van V en LTC. Op geringe afstand volgde weer een driemanschap met Rinus Jeroense van het Thoolse Olympia, die overigens een bijzonder knappe Deltacross zou lopen, Sam Polderman en Jan de Bart. In het kielzog van deze drie sloop verder ve teraan Frans Krijnsen van AV '56 uitstekend mee. De beste Delta Spor ter was de juist van vakantie terug gekeerde Kees Verkerk. Meer dan een uiteindelijke dertigste plaats zat er voor hem niet in. De driemanskop groep bleef gedurende ruim twee ronden bij elkaar, waarna Huub Praght moest lossen. Halverwege de laatste ronde moest ook Kees Lange laar de schier onklopbare John Ver meule laten gaan. Op enkele sekon den moest hij genoegen nemen met een tweede plaats. Praght eindigde nog net als derde, maar verloor wel zo ongeveer een volle minuut. Rinus Jeroense pakte de vierde plaats op vier sekonden van Huub Praght., In de voorlaatste ronde had de Halstenaar een serieuze poging ondernomen om Praght van de derde plaats te verdringen. „Hij hoorde mij juist op tijd aankomen, zodat ik juist niet kon aanpikken. Als me dat was gelukt, dan had ik hem waarschijn lijk gepakt. Nu bleef het gaatje er, maar ik ben toch best tevreden. Ik heb lekker gelopen", vertelde Rinus Jeroense na afloop. Veel minder goed reageerde John Vermeule. „Ik wilde er een trai ningsloopje van maken en dat lukte ook wel aardig, want de tegenstand was eigenlijk minimaal, maar ik heb wel in beide benen een lichte blessu re opgelopen. Ik hoop wel, dat het niet blijft zitten. Het is echt in mijn kuiten geschoten en voelt pijnlijk aan". Kees Verkerk eindigde als beste Delta Sporter op de dertigste plaats. Herman Padmos eindigde als 38e en Adrie Gerards kwam als 42e over de meet. Hans van Elzelingen eiste de 51e stek voor zich op en Har ry Boot kwam elf nummers verder over de streep. Cor Muller met een 75e, Hans Brijs met een 85e en het drietal Hans Smits, Jaap van Laere en Jan Kloet op de plaatsen 88, 89 en 90 kompleteren de Delta Sport in breng. Bij de dames verraste Jopie Daane met een zege vóór Jacqueline Ver meule en Leny Natte. Van de Delta Sportsters werd Mar ja Caspers zestiende, terwijl de twee A-meisjes Marjolein Kort en Margreet den Boer hand in hand als achttiende en negen tiende over de finish kwamen. Bij de jeugd waren er uitstekende Delta Sport-verrichtingen van Ralph Ko per bij de jongens A-pupillen met een zesde plaats en de tiende stek van Annemieke Klompe bij de A-meisjes pupillen. Jeska Doeswijk klasseerde zich bij de B-juniores als zevende en een achtste plaats was er voor Suzan ne Bergsma bij de C-meisjes. In onze editie van morgen verschijnt een gespecificeerde uitslag van de twaalfde editie van de Deltacross. Favoriete voor nationale meerkamptitel blijft tobben WESTERSCHOUWEN - Sportief gezien gaat het opnieuw niet best met Zee- land's beste meerkampster bij de A-juniores. Jacolies van Gastel uit Zierikzee was zaterdagmiddag weliswaar aanwezig bij de start van de Deltacross, maar daar bleef het ook bij. Wat voor haar de laatste serieuze test had moeten wor den voor de Nederlandse titelstrijd op de meerkamp op zaterdag 21 januari en in een wat verder verband voor de individuele kampioenschappen drie weken later in Zuid-Laren, werd voor de Delta Sport-atiete een pas-op-de-plaats. Een hinderlijke vloetblessure maakte starten voor haar onmogelijk, of liever ei genlijk: ongewenst. goede (ongetrainde) come-back, maar hij moest toch een paar sekonden prijsgeven op Johan van de Woel (143,8 sekonde) al werd hij natuurlijk wel herenkampioen. Dameskampioen werd Wilma 't Jong met een tijd van 161,3 sekonde. Bij de meisjes onder zestien jaar was de titel weggelegd voor Marianne Legcmaate, die de 200 meter aflegde in 174,9 sekonde. Bij de jongste groepen, die vier keer 25 meter moesten afleggen, werd Kim van de Hoek winnares bij de meisjes onder tien jaar. Zij verbruikte 99,9 sekonde, terwijl Annechien Punt uit kwam op 110,2 sekonde. Bij de jon gens onder tien jaar ging Marco Bos hoven met de eerste plaats strijken in 87,6 sekonde. Marlies Kort toonde zich nipt de snelste in het spannende gevecht bij de meisjes onder twaalf jaar. Met een tijd Van 79,9 sekonde bleef zij Ellen van Dijke en Alinda Hilgen net voor. Bij de jongens onder twaalf jaar werd Werner Lodewijk ruim winnaar in 84,0 sekonde en met een voorsprong van negen sekonde op Rico Boshoven. Via een vooraf opgesteld ingenieus puntensysteem werd Helen Zwart uiteindelijk algeheel klubkampioene. Johan van Woel werd nog redelijk afgetekend tweede en Angelique Kleppe en Alexander van de Woel werden precies gelijk derde. De vol gende plaatsen waren voor Roelof Zwier en Bas Braat. Jacolies van Gastel heeft de laatste paar jaar zeker niet erg veel geluk bij de uitoefening van haar sport. De uit erst suksesvolle atlete kreeg in 1982 af te rekenen met een vrij ernstige vorm van de Ziekte van Pfeiffer, die haar geruime tijd uit de roelatie hield. Toen zij hiervan leek te zijn ge nezen en de suksessen er gelijdelij- kaan weer kwamen gooide een bles sure aan de bovenvoetsbeentjes roej in het eten, maar ook dit euvel leek' zich ten goede te gaan-keren. Tijdens tests de afgelopen week in het natio nale trainingskamp bleek van her stel allerminst sprake. „De blessure is voornamelijk ontstaan door het hordenlopen", vertelt trainer An- thon de Bruijn, al sinds jaar en dag de persoonlijke begeleider van de Zierikzeese. Vergeefs „Het staat nu wel vast, dat Jacolies van Gastel geruime tijd uit de run ning zal zijn", konstateerde Anthon de Bruijn mistroostig. „De kans is erg groot, dat zij voor lopig ook uit de nationale trainings groep gaat. Daar wordt de komende dagen met trainer Wil Westphaal over gesproken". Jacolies van Gastel werkte het laatste half jaar keihard aan een volledige come-back en zij groeide uit tot de voornaamste kan didate voor de nationale meerkamp- titel bij de A-meisjes. Nu de blessure de kop weer heeft opgestoken zijn al die trainingsuren, die zij samen met haar trainer Anthon de Bruijn en na tionaal trainer Wil Westphaal spen- teerde vergeefs geweest. „We moeten nu nagenoeg terug naar af", vertelt De Bruijn nog. „Ze blijft nog wel wat doorgaan met krachttraining, maar de gerichte at- letiektraining vervalt nagenoeg hele maal. Het is nogal wat wat er nu ge beurd. Jacolies van Gastel moet haar stek prijsgeven in de nationale ploeg en bovendien worden haar enkele snoepreisjes door de neus geboord. Er stond een nieuwe trainingsstage op Kreta op het programma en een interland in Canada. De komende week zal de blessure bekeken wor den door dokter Peter Vergouwen, de sportarts van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie. Dan wordt overlegd hoe een en ander aangepakt zal gaan worden. Het wordt nu een kwestie van afwachten wanneer de gelegenheid weer daar is om weer aan de slag te gaan, maar het wordt vast en zeker langdurig". Mt> ïei+e bei JioiMMt kindeken keipen! O Informatie: terre des Antwoordnummer 10546 hommes 's-Gravenhage nederland Telefoon 070-637940 ROME - Rob Druppers is op de In ternationale mijl van Rome als zesde geëindigd, de sportman van het jaar finishte in de tijd van 4 minuten en 18,77 seconden. Winnaar werd de Spanjaard Jose-Luis Gonzalez, die 4.11,79 liet aantekenen. Zijn landge noot Jose Abascal werd tweede in 4.12,30. Wereldkampioen op de 800 meter, de Westduitser Willy Wül- beck, kwam als vijfde over de streep in 4.13,99. „Dit zou de laatste tentoonstelling- wel eens kunnen zijn" BRUINISSE - Wat het afgelopen weekeinde een in leiding had moeten worden voor iets moois, is uitgedraaid op een fikse teleurstelling voor het bestuur van de Zierik zeese Postduivenhoudersvereniging Gevleugelde Vrien den. De Zierikzee klub organiseerde in het Dorpshuis van Bruinisse voor de vijfde keer een internationale tentoon stelling, waarvoor ruim vierhonderd duiven werden toe gezegd. Uiteindelijk kwamen er nog niet de helft van opdagen. „Als we dit vooruit hadden geweten, dan hadden we de tentoonstelling in ons eigen gebouw in Zierikzee gehouden. En dan te bedenken, dat we het volgend jaar nog wel de „Keizer van de show" hadden willen binnen halen en dat was gelukt ook, want we kregen de voorbye jaren bijzonder veel komplimenten over de manier van organiseren", vertelt Han de Jonge, sekretaris/penning- meester van de organiserende vereniging. „Het is een schande, dat dat zo maar kan", vervolgt De Jonge. „Als organi satie moet je met het aankopen van prijzen en andere benodigdheden re kening houden met het aantal toezeg gingen dat je krijgt Als er dan op het laatste moment enorm veel afzeggin gen zijn, veelal om flutsmoesjes, dan ga je natuurlijk financieel flink de boot in". In tegenstelling tot bij voorbeeld de vogeltentoonstellingen hoeven de inschrijvers hun inschrijfgeld bij dui- vententoonsteliingen niet vooraf te be talen. Dat hoeft men pas te doen, wan neer de duiven worden aangevoerd. „Dat is natuurlijk al niet juist, want het risiko is in feite veel te groot voor de organisatie, maar aan de andere kant is het wel zo, dat wij wel vooraf de keur meesters moeten betalen. Door het gering aantal duiven moesten we vrij dagavond een keurmeester afzeggen, maar betaald blijft betaald. Dat is op z'n zachtst gezegd oneerlijk en hier is ook nog niet het laatste woord over gezegd". Kleiner verband Namens het bestuur van de Gevleu gelde Vrienden stelt Han de Jonge, dat het vrijwel zeker is, dat het de laatste duivententoonstellinggeweest zal zijn op deze leest geschoeid, die de Zierik zeese vereniging in Bruinisse organi seerde. „We gaan weer een stap terug en gaan in kleiner verband tentoonstel lingen organiseren, die in ons eigen klubgebouw passen. Dan wordt het risiko een flink stuk teruggedrongen. Als het zo gaat zoals het nu in Brui nisse is gegaan, dan kost het niet alleen kapitalen, maar het wekt bo vendien een berg irritatie op bij be stuur en tentoonstellingskommissie. Er zijn maanden van voorbereiding aan vooraf gegaan en als je dit dan hier ziet dan moet je je afvragen waarvoor je het allemaal hebt ge daan". In plaats van de aangemelde dikke honderd viertallen, mocht keurmees ter H. de Ruijter uit Strijen 46 viertal len keuren. Het werd voor hem een uiterst moeilijke opgave, omdat de kwaliteit van de duiven in de breedte bijzonder goed was. Zestien viertallen vielen in de prijzen en het onderlinge verschil tussen de nummer een en zestien bedroeg welgeteld anderhalve punt Winnaar van het halve varken werd L. Verhey uit Ameide. Zijn vier- tal kreeg als enige 370 puntea De an dere helft van het varken werd via een loterij aan de man gebracht Izaak Schults uit Bruinisse werd de winnaar. Op de tweede plaats bij de viertallen eindigde J. van IJsseldijk uit Kerk- werve met 369'^ punten. Individueel De derde prijs ging naar C. Beijer uit Zuid-Beijerland met 369 punten en dat puntentotaal werd ook toegekend aan viertallen van V. Vereijken uit Moerstraten, kombinatie Ewijk uit Dinteloord en een tweede viertal van C. Vereijken. Tien viertallen kregen stuk voor stuk 368V£ punt op hun konto. De prijzen werden in de volgorde W. Koert, Oude Tonge, L. van de Hoek Zn, Zierikzee, C. van Loon, Hoeven, J. Nelcmans, St Willibrord, L. van de Hoek Zn, Zierikzee, L. Verhey, Door het wegblijven van meer dan de helft van de toegezegde duiven kon keurmeester H. de Ruijter uit Strijen het karwei in zijn centje aan Ameide, L. de Jong, Dinteloord, L. van de Hoek Zn, Zierikzee. J. Dek kers, Lepelstraat, G. Boers, Lepel straat, toegekend. De prijs voor de mooiste oude doffer en die voor de mooiste oude duivin kwamen beide bij C. Bcijcr uit Zuid-Beijcrland te recht, L. Verhey uit Ameide leverde de mooiste jonge doffer en de mooiste jonge duivin werd naar het Bruse Dorpshuis gebracht door C. Vereijken uit Moerstraten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7