NIEUWSBODE Astrid Verspeek en Marlon Wisse sterke winnaars van sterkbezet jeugd-tennistoernooi Haamstede Fraaie overwinning met promotie voor Diana Monshouwer en Peggy WIK-duo Gerda Minnaar en Maria van Strien heerst op dubbeltoernooi dames ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag* 16 januari 1.984 Nr. 23457 5 De kleine speeltster van TV Rei- merswaal had alleen in de voorron den wat problemen met de tegenstan ders. In de achtste finales moest zij vervolgens aantreden tegen Brigitte Helsloot van TV Duiveland. Ellen de Jong verloor de eerste set, maar won daarna op karakter. In de kwartfinales moest zij het vervol gens opnemen tegen Ingeborg Rey- don van TC Westerschouwen en an dermaal bleek zij over de langste adem te beschikken. De eerste set le verde Hansweertse winst op (6-7), waarna Ingeborg Reydon de tweede set met dezelfde cijfers pakte. Toen drukte Ellen de Jong evenwel via 6-4 alsnog door naar de halve finales, waar Astrid Verspeek haar wachtte. Tijdens rayon-selektiewedstrijden NPC Zuid in Renesse De uier halve finalisten bij de meisjes. Van links naar rechts: Tika Peeman verliezend halve finaliste tegen Detüse van Bergen), eindwinnares Astrid Verspeek, verliezend finaliste Denise van Bergen en Ellen de Jong verliezend halve finaliste tegen Astrid Verspeek). BURGH-HAAMSTEDE - Astrid Verspeek van TV Scelvering'he en Marlon Wisse van TV Kapelle zijn win naars geworden van het sterkbezette jeugd- tennistoernooi, dat zondagmiddag in Sport- en Rekrea- tiecentrum Krayestein in Burgh-Haamstede werd afge rond. Astrid Verspeek toonde zich in de finale de meer dere over Denise van Bergen van TV Ooltgensplaat, ter wijl Marlon Wisse zich de meerdere toonde over de Zie- rikzeese finalist Jurgen Ensing. Na afloop mochten de beide toernooiwinnaars de fraaie „Grote Prijs Cafetaria 't Centrum Zierikzee" in ontvangst nemen. Astrid Verspeek had zich naar ge lang het toernooi vorderde steeds meer in de kijker gespeeld. Zij flitste probleemloos langs haar drie tegen standers in de voorronden om vervol gens in de achtste en kwartfinales achtereenvolgens korte metten te maken met Diana Coppoolse en Sas- kia van Schelven. Tijdens de slotdag, waarop de halve finales en de finales gepland stonden, stond zij derhalve als de grote favoriete genoteerd, maar in de halve finales wachtte haar plotseling een onverwacht en uiterst lastig obstakel in de persoon van de dertienjarige Hansweertse El len de Jong. Ook de Renesser klubkampioene balanceerde tegen dé verrassing van het toernooi op de rand van de af grond, maar won uiteindelijk vrij moeizaam met 6-4, 1-6, 6-4. Met name in de tweede set maakte Astrid Ver speek er gedurende een periode niet veel van en dreigde zij volledig de grip op de wedstrijd te verliezen, toen Ellen de Jong in een flits de set binnenhaalde. Even dreigde de lijn zich in de derde en beslissende set voort te zetten, maar juist op tijd her pakte Astrid Verspeek zich om als nog de finale binnen te stappen. Hierin moest zij het opnemen tegen de winnares van het Ooltgenplaatse duel tussen Tika Peeman en Denise van Bergen. Na de voorronden klop te Tika Peeman in de achtste finale Sandra Reinhoud, in de kwartfinale gevolgd door een overwinning op Ka- rina Verwey. Denise van Bergen won in die twee ronden respektievelijk van Angelina Geleijnse en Elles Vis ser. Finalepartij In de partij tussen de twee Oolt- gensplaatse speelsters bleek Tika Peeman veel minder in haar doen, dan op de vorige speeldag, toen de achtste en kwartfinale op het pro gramma stonden. ,,Er lukte totaal niet vandaag", konkludeerde zij na de 1-6, 2-6 door haar verloren partij. ,,Je gaat dan steeds onzekerder spe len, waardoor je tegenstander steeds beter gaat". 'O O;-,, In de finale hatP'Asttrid Verspeek het tegen Denise van Bergen minder moeilijk dan tegen Ellen de Jong eer der op de middag. In de eerste set liet de in Zierikzee woonachtige Scelve- ringhe-speelster weinig heel van de illusies van de Flakkeese speelster, vrij ontspannen spelend won zij met 6-1 en toen zij ook in de tweede set het initiatief behield, leek er een kor te partij aan te gaan komen. Bij 6-5 en 40-0 mocht Astrid Verspeek zich opmaken voor drie matchpunten, maar stuk voor stuk vervlogen ze als sneeuw voor de zon en leek Denise van Bergen volledig in de race terug te komen, toen zij na op 6-6 te zijn ge komen in de tiebreak met 3-0 voor kwam. Nu was evenwel een omme keer ten goede van Astrid Verspeek. In de rush verzamelde zij de zeven be nodigde punten (7-3) en daarmee de hele partijwinst. Bij de jongens mocht Niels Ge braad van TV Scelveringhe plotse ling terugkomen in de halve finales, toen TV Kapelle-speler Steven Dik ker op het laatste moment om studie redenen afzegde. Erg lang had Ge braad geen plezier van zijn over- wachte terugkeer in het toernooi, na dat hij in de kwartfinale was gewipt door Steven Dikker. Kapellenaar Marlon Wisse gunde de Scelveringhe- kampioen welgeteld een game: 1-6, 6- 0 en stapte daarmee zeer gedeciteerd de finale binnen. Tegenstander werd hierin LTC Zierikzee-speler Jurgen Ensing. Hij won in de halve finales van Gerjo Prins van TC Menheerse, maar speelde reeds in deze partij minder zelfverzekerd dan in de voor gaande ronden, die nog in 1983 wer den afgewerkt. Weliswaar won Ensing met 6-1 en 6- 3 zeer ruim, echt overtuigen kon hij niet. Na afloop van de partij vertelde Ensing gedurende weken geen racket te hebben vastgehad. Forse inzinking In de finale tussen Jurgen Ensing en Marlon Wisse leek de Zierikzee- speler in de kortste keren te zullen gaan afrekenin met zijn opponent. In minder dan geen tijd liep Ensing uit naar 5-2, maar toen keerde het tij vo- ledig. Wisse begon meer en meer vat te krijgen op het steeds onzekerder wordende spel van de Zierikzeeë- naar. Bij 5-5 ontspon zich een boeiend ge vecht in de elfde game. Voortdurend kwam Morion Wisse op voorsprong, maar telkens ook krabbelde Ensing terug. Uiteindelijk beschikte Marlon Wisse toch over de langst adem en won hij niet alleen de elfde, maar ook de twaaldc game, hetgeen resul teerde in een 5-7 setwinst. In de twee de set leek Ensing even hersteld van de forse inzinking, die hem vijf ga mes op rij kostte. Via 2-2 kwam hij wel met 2-4 achter, maar toen krab belde hij terug naar 3-4, maar dat was wel meteen zijn laatste positieve wapenfeit in een spannende eind strijd: 3-6. Het betekende een ver diende zeg voor Marlon Wisse, die eerder Erik Langbroek en Jacco Ge leijnse uitschakelde, terwijl Ensing won van Mike van Noordennc en Kees Kik. key en Anouschka Lutgenau met Mr. Ares respektievelijk 111 en 109 pun ten verzamelden. RENESSE - Tijdens de rayon-se- lektiewedstrijd van de Nederlandse PonyClub Zuid in Renesse kwam Di ana Monshouwer met haar pony Peg gy het beste voor de dag van de deel nemende Schouwen-Duivelandse verenigingen. De RV Renesse-ama- zone kwam voor de zevende keer tot winst in de B-zwaar-dressuurklasse. Door haar 123 punten behaalde zij het laatste nog resterende winstpunt om over te stappen naar de L-klasse. Bij het L-springen ging de overwin ning naar Monique Willemse met Ja- nita van de Paarden- en Ponyklub Schouwen-Duiveland. Zij bleef in de barrage naaste konkurrente Anouschka Lutgenau met Mr. Ares ruim anderhalve sekonde voor. Bei de kombinaties kwamen foutloos rond. Diana Monshouwer skoorde met Peggy 123 punten, waarmee de RV Renesse-amazone een punt meer tota liseerde dan Patricia Bakker met An nabel van de PPC Schouwen-Duive land. Ook de nummers drie en vier, Danielle van de Graaf met Beauty en Annemarie Verschore met Fire, bei den eveneens de PPC Schouwen-Dui veland, skoorden een winstpunt. Zij skoorden respektievelijk 121 en 120 punten. Op de vijfde plaats eindigde Claudia Crucq met Goldy van Pony klub Middelburg, als eerste niet- Schouwen-Dyivelandse kombinatie. Gabrielle Butler met Raja van RV Renesse eindigde als negende met 107 punten en de twee PPC Schouwen- Duiveland Annelies de Hilster met Jasper en Edwin van de Graaf met Shannon kwamen uit op 106 punten. Superieur Willy van Pruissen met Hassan be haalde met 85 punten de eerste prijs voor een vijftal kombinaties van Po nyklub Middelburg en RV Renesse- kombinatie Pauline Keus met Witje. Zij skoorde 73 punten in de B-licht- klasse. In de L-dressuur werd Eric Vaes met Goldy van PC Middelburg win naar met 125 punten. De tweede plaats was voor Sandra van Dijk met Lady Ashley van PPC Schouwen- Duiveland. Zij kwam uit op 120 pun ten. Achter het superieure duo kwam Esther van Tilborg met Romeo als derde uit de bus met 112 punten, ter wijl Patricia de Broekerd met Smo- In de M-dressuur gingen de eerste twee plaatsen naar de zussen Jolanda en Miriam Stoop met respektievelijk Ivo en Alfonso. Zij skoorden achter eenvolgens 127 en 121 punten. Cathe rine Butler met Taufan van de Ruitervereniging Renesse eindigde als vierde met 118 punten. In de Z- dressuur verschenen drie kombina ties in de bak, die stuk voor stuk met een winstpunt uit de bus kwamen. Winnares werd de individueel uitko mende amazone Mireille Broekse. Op Grasshopper kwam zij uit op 129 punten en Ellis Havelaar met Golden Shadow van Paardenvriend skoorde een punt minder. RV Renesse amazo ne Erica Butler eindigde met Roeff als derde met 124 punten, maar pakte nog wel een winstpunt mee. Tweede barrage Bij het B-springen ging de zege naar Angela Antonissen met Anton van Stevenshof. Zij bleef in de barra ge voor de tweede keer foutloos met 61 punten voor de stijl van rijden. De tweede plaats was voor Monika van de Sluis met Sulko, eveneens foutloos in de tweede barrage, maar met 60 punten voor de stijl van rij den. Annemarie Verschore met Fire van PPC Schouwen-Duiveland klas seerde zich als derde met de hoogste stijlwaardering in de barrage (62 punten), maar de Schouwse maakte een weigering. Esther van Tilborg met Romeo van RV Renesse en Da- niëlle van de Graaf van Beauty van de PPC Schouwen-Duiveland namen samen de vierde plaats met ieder een weigering tijdens de eerste rit. Bij het L-springen kwamen de eerste drie uit het klassement fout loos rond, waardoor de tijd de beslis sing moest brengen. Met Janita bleef Monique Willemse haar vereniging PPC Schouwen-Duiveland de over winning. Zij voltooide het door An ton Hanse gebouwde parkoers in 32.88 sek. Anouska Lutgenau met Mr. Ares van RV Renesse verbruikte ruim een sekonde meer in 34.48 sek., terwijl klubgenote Catherine Butler met Taufan 43.05 sek. nodig had. In de M-klasse pakte de kombinatie Jo landa Stoop met Ivo het tweede oran je rozet. Ze bleef als enige foutloos in 27.00 sek. Erica Butler met Roeff ein digde als tweede. Ze hadden samen een weigering en verbruikten boven dien ruim vijf sekonden meer dan winnares Jolanda Stoop. Het kon- koers dat in manege Grol in Renesse werd afgewerkt was een gezamenlij ke organisatie van Ruitervereniging Renesse en Ponyklub Middelburg. Diana Monshouwer boekte met haar pony Peggy de zevende zege in suksessie en promoveert naar de L-klasse. In de poules drie en vier moesten der speelsters allemaal vier wedstrijden spelen, dit in tegenstelling tot de twee andere poules, waar slechts drie wed strijden hoefden worden afgewerkt Poule III leverde een zege op voor Corrie Hoogerhuis en Riet van de Roest Het winnende koppel klopt Willy den Engelsman en Adri Jume- let met 12-1 en klopte vervolgens An nie Scheermeier en Ellen Bom met9- 5. Mieke Verboom en Janneke de Braber waren helemaal geen partij, getuige de 16-0 skore en Janny Ho lier en Henny Hooftman brachten het niet verder dan 13-3. Poule IV werd een duidelijke zege voor Thea van Kluyven met Tini Moel- ker. Allereerst werden Greet van den Ouden en To Versendaal met 15-3 aan de kant geschoven en hierna moesten Ineke van de Houten en Paula Deur- loo er met 15-1 aan geloven. Binnen de perken bleef de nederlaag van Anne marie Doeleman en Marja Jonker(9-2), maar Marijke Doeleman en Betsie van Dijke lieten de skore weer oplopen tot 14-2. In de halve finales moesten Riet Bij de Vaate en Els Gorsse het opne men tegen Thea van Kluyven en Tini Moelker, terwijl Gerda Minnaar en Maria van Strien het moesten opne men tegen Corrie Hoogerhuis en Riet van de Roest Minnaar en Van Strien hadden het tegen Hoogerhuis en Van de Roest aanvankelijk niet moeilijk en zij kwa- me met 5-0 aan de leiding. Toen echter begonnen Corrie Hoogerhuis en Riet van de Roest aan een fikse opmars, maar het bleek uiteindelijk te laat Verder dan een 8-6 nederlaag kwamen zij niet meer. In de andere halve finale lagen de zaken een stuk simpeler. Riet Bij de Vaate en Els Gorsse klopten hun te genstandsters zeer overtuigend met 13-2. In de finale ondervond het LTC Zicrikzee-duo evenwel veel meer te genstand, sterker nog: Gcrda Min naar cn Maria van Strien wonnen in een goede partij met 8-6 en mochten zich zo de winnaressen noemen van de eerste „Ladies Day" in Krayestein. De vier halve finalisten bij de jongens. Van links naar rechts: Gerjo Prins verliezend halve finalist tegen Jurgen Ensing), Jurgen Ensing, verliezend finalist, Niels Gebraad (verliezend halve finalist tegen Marlon Wisse) en eindwinnaar Marlon Wisse. BURGH-HAAMSTEDE - Afgelopen zaterdag stond in Sport- en Rekreatie- centrum Krayestein de zogenaamde „Ladies-Day" op het programma. In totaal achttien dubbels streden, aanvankelijk verdeeld over vier poules, om de hoogste eer. Uiteindelijk bleek het duo Gerda Minnaar en Maria van Strien, beiden van WIK Kerkwcrvc, het suksesvolst, maar dat was allerminst een verrassing. Ook tijdens het jaarlijkse Zierikzec-25-Bokaaltoernooi bleef dit duo ongeslagen. In de finale wonnen Gerda Minnaar en Maria van Strien van het duo Riet Bij de Vaate en Els Gorsse. Gerda Minnaar en Maria van Strien werden winnaars in poule I door te winnen van Corrie Bij de Vaate en Rianne Griffioen (16-1), Willy Rijn berg en Lizette Boom (11-3) en Mar leen Viergeven(ll-2). Riet Bij de Vaa te en Els Gorsse hadden het in hun polue al nauwelijks moeilijker. Marga Verspeek en Joyce van de vet ver loren met 10-3 en de koppels Maja Klompe en Willemien Bom en Sarie Koeman en Rie Nikerk brachten het beide slechts tot een gewonnen game: respektievelijk 10-1 en 12-1. Gerda Minnaar (links) cn Maria van Strien werden winnaars van het dames dubbeltoernooi in Burgh-Haamstede

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5