Verkeersdode door storm, materiële schade valt mee Penelope van de „Polyanthe" Minder behoefte aan waterwinprojekten 4 Meisje zwaar gewond door storm Vergadering Peuterspeelzaal Kippen van de leg PvdA op de bres voor kleine brouwerijen Minister en gemeente eens over houw van spoortunnel Proef met verplaatsbare verkeers drempels in Hengelo Minder lawaai in Waddengebied Hersenen Siamese tweeling gescheiden Gepantserde tandarts „Frankenstein" in Indonesië? Lazerstraal tegen bedwateren Nederlandse journalist aangehouden in Suriname 1 DEN HAAG - De zware storm die vrijdag over Nederland raasde, heelt een slachtoffer geëist. Op Rijksweg 16 kwam ter hoogte van Zevenbergsedijk een 32-jarige automobilist uit Leerdam om het leven toen hij volgens de politie door de storm de macht over het stuur verloor en met zijn auto tegen een licht mast belandde. Op verschillende plaatsen in Nederland liepen mensen verwondingen op als gevolg van de storm. Het meest ernstig was een 25-jarige automobilist uit het Friese Damwoude er aan toe. Hij moest met verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen nadat zijn auto door de storm over de kop sloeg. Ook een 60-jarige fietser uit Loon op Zand moest in het ziekenhuis worden opgenomen nadat hij van zijn fiets was gewaaid. De materiële schade die de storm, volgens het KNMI met windstoten van 130 tot 150 kilometer per uur, veroorzaakte, viel mee. Alleen in het noorden van het land werd voor vele tienduizenden guldens schade aange richt. AXEL - Door de storm van het af gelopen weekeinde is in Zeeland een 4-jarig meisje zwaar gewond ge raakt. Het meisje, Adriana S. uit We- meldinge, werd tijdens paardrij- wedstrijden op een manege in Axel samen met haar moeder geraakt door een los gestormde dakplaat. Zij werd zeer zwaar gewond afgevoerd naar het ziekenhuis in Sluiskil, en later naar het akademisch ziekenhuis in het Belgische Gent. NIEUWERKERK - De Stichting Peuterspeelzaal „De Gruttepikker- tjes" houdt een vergadering op maandag, 23 januari om 19.45 uur in het lokaal van de peuterspeelzaal aan de Weststraat. Naast de jaarverslagen van de se- kretaresse en van de leidsters, ver meldt de agenda het financieel veslag en de bestuursverkiezing. Af tredend en niet herkiesbaar is me vrouw Van de Vate. Mevrouw Van Kralingen en mevrouw Tigchelaar uit Dreischor zijn kandidaat gesteld. Tegenkandidaten kunnen zich opge ven bij mevrouw Brasser, Rijksweg 17 te Nieuwerkerk, tel. 01114-3054. Na mededelingen en rondvraag zal de heer J. Folmer, werkzaam op het Z.L.M.-kantoor, afdeling verzekerin gen te Goes, een toelichting geven over het onderwerp „verzekeren". Na de pauze worden dia's vertoond van onder andere het Sinterklaas feest en van een morgen op de peu terspeelzaal. SCHARENDLJKE - Familie V. D. uit Scharendijke deed vanochtend aangif te van onbehoorlijk gedrag van een onbekende hond: de kippen van de familie werden wreed gestoord door deze viervoeter, waarvan de halsband (zonder naamplaatje) nog in het kip penhok-gaas hing. Waren de kippen al over hun toeren, erger zijn waarschijn lijk de twee goudfazanten er aan toe: van dit pluimvee is geen spoor meer te bekennen. Gevreesd moet worden dat de dieren met de hond in het duister verdwenen. De fazanten vertegen woordigen een waarde van f 70,-. DEN HAAG - De PvdA is tegen de herziening van de accijns op bier die minister Ruding (financiën) volgens haar wil doorvoeren. Volgens de PvdA-kamerleden De Waart en Wolt- gens overweegt de minister het aan tal tariefgroepen terug te brengen van drie naar twee. De beide kamerleden wijzen de mi nister er in schriftelijke vragen op dat een dergelijke maatregel schade lijk is voor de kleinschalige bierin dustrie en de variatie in het produkt. Verandering van het accijnssysteem levert de overheid volgens hen wei nig op, omdat er nog maar een gering aantal brouwerijen is dat minder dan 20-duizend liter per jaar produceert. De kamerleden wijzen de minister op het Belgische accijnssysteem dat acht tarieven kent. De grotere brou werijen worden daardoor relatief zwaarder belast dan de kleinere. Zij vragen de minister tenminste de ou de tariefstruktuur te handhaven om zo de kleinschalige werkgelegenheid te beschermen. In Borgercompagnie (gemeente Veendam) bezweek een schuur vol ca ravans. Tenminste tien van de dertig caravans werden volledig vernield. In het Friese Kollum liep een var- kensmesterij grote schade op nadat een anderhalve meter dikke boom op het dak van de mesterij terecht kwam. Ook een boerderij in Bakke- veen liep flinke schade op door een ontwortelde boom. De storm en het hoge water waren er de oorzaak van dat een aantal af vaarten van de Waddenveren vanuit Harlingen naar de eilanden Vlieland en Terschelling onmogelijk waren. Volgens een woordvoerder van Sche- veningenradio viel het ondanks het barre weer verder wel mee op het wa ter. In Groningen werd het water in het Van Starkenborghkanaal zo hoog op gestuwd dat de weg Gaarkeuken- Stroobos voor het verkeer werd af gesloten. Op verschillende plaatse\r in de provincie stortten schuren in. Bij Opende waaiden op een kort tra- jekt acht bomen om. Een van de bo men veroorzaakte een verkeersonge luk waarbij drie auto's betrokken raakten. Persoonlijke ongelukken deden zich echter niet voor. In de stad Groningen werd vooral schade aangericht aan daken en rui ten. In de Oosterstraat kwam een deel van een dak van een winkelpand terecht op een aanthl geparkeerde auto's. In de Woonschepenhaven waaide het dak van een woonboot en trof een aandere woonboot. De schade bij de NS bleef beperkt tot een vernielde bovenleiding op het baanvak Anna Pauwlowna en Scha- gen. Zaterdag De storm van zaterdagavond heeft voornamelijk schade veroorzaakt in het noorden en noordwesten van het land. Omgewaaide bomen, rondvlie gende dakpannen, afgerukte daken en instortende muren vormden de hoofdschotel. In enkele gevallen moesten wegen worden afgezet we gens hoog water of rondvliegend wrakhout. Het kustwachtstation Kijkduin bij Den Helder registreerde op het hoogtepunt van de storm windvlagen met een snelheid van meer dan 140 kilometer per uur. In een Purmerende nieuwbouw wijk „De Purmer" werden de bewo ners door de politie geadviseerd bin nenshuis te blijven. Rondvliegende pannen en bouwmaterialen maakten een wandeling op straat levensge vaarlijk. In Wieringerwerf bezweek een deel van een garage en in Sloot- dorp werd een woning door een om vallende boom getroffen en gedeelte lijk ontzet. ROTTERDAM - Minister Smit- Kroes van verkeer en waterstaat en burgemeester en wethouders van Rotterdam hebben overeenstemming bereikt over de bouw van de Wil lemspoortunnel onder de Nieuwe Maas in Rotterdam. Het ministerie en de gemeente Rotterdam hebben dit bekend gemaakt. De minister is er alsnog mee ak koord gegaan dat zij de kosten, voor een verlenging van de tunnel tot de Damstraat ten behoeve van de aan leg van een nieuwe dwarsverbinding voor haar rekening neemt. Deze Rot terdamse voorwaarde was het strui kelblok dat vorig jaar november tot een impasse in het overleg tussen bei de partijen leidde. Rotterdam acht de dwarsverbin ding voor een verantwoorde stedelij ke planning noodzakelijk. De be windsvrouw achtte dit aanvankelijk een puur lokaal belang en vond dat Rotterdam zelf voor de kosten op moest draaien. Minister Smit-Kroes heeft een aan nemersconsortium gevonden dat de verlengde tunnel voor een bedrag van 520 miljoen gulden gaat bouwen. In het consortium zitten Ballast Ne- dam, Boskalis Westminster, Hol landse Beton Groep, Volker Stevin en Strukton. In de omgeving van Hoorn moesten wegen worden afgezet wegens om vallende bomen. Op het industrieter rein van de stad werd een gevel van een bedrijfshal weggerukt. Aan de Hoornderweg op Texel waaide het komplete dak van een boerderij weg en stortte een van de gevels in. In de buurt van Den Burg werden de voor- en achterzijde van een grote metalen loods door de wind weggeblazen. De dijk Enkhuizen-Lelystad moest worden afgesloten in verband met overvliegend wrakhout. Nadat rijks waterstaat zondagmorgen ruim drie uur lang puin had geruimd, kon de dijkweg rond kwart over tien weer worden opengesteld. HILVERSUM De negentien stadspostdiensten in Nederland heb ben zaterdagmiddag tijdens een ver gadering in Hilversum besloten zich te bundelen in een Landelijk overleg orgaan. Dat werd na afloop tijdens een perskonferentie meegedeeld. Er is een voorlopig bestuur gevormd on der voorzitterschap van R. van der Vorn, direkteur stadspostdienst Dor drecht. AMSTERDAM - De kinderbescher ming maakt zich schuldig aan mis bruik van de zwakke rechts- en fi nanciële positie van minderjarigen. Rapporten en dossiers worden vooral gebruikt om macht in kontrole te kunnen uitoefenen over hen, die met de justitiële hulpverlening in aanra king komen. Dat zijn enkele van de konklusies van het kinderbescher mingstribunaal, dat zondag in Para- diso in Amsterdam is gehouden. Het was georganiseerd door onder andere het Jongeren Advies Centrum (JAC), de belangenvereniging minderjari gen en het komite kindervuist. Markiezaatmeer en St. Philipsland in jaar 2010 geen spaarbekken meer DEN HAAG - Als gevolg van een lagere raming van de behoefte aan drink- en industricwater in het jaar 2010 zijn er minder waterwinprojek ten nodig dan aanvankelijk was voorzien. Het gaat daarbij met name om de spaarbekkens Zuidelijk Flevo land. het Markiezaatmeer. St. Phi lipsland en de infiltratie op de Velu- De raming voor het jaar 2010 is ver laagd van een behoefte van 3 miljard kubieke meter water naar 2,5 mil jard kubieke meter. Daartoe heeft het kabinet vrijdag besloten. Het kabinet heeft ook besloten ver dere uitbreiding van waterwinning in de duinen door oppervlaktewater- infiltratie te beperken. Als alterna tief wordt gedacht aan diepte-infil tratie. maar de praktische toepas baarheid daarvan moet nog worden aangetoond. HAARLEM - In de Kathedrale Ba siliek van Sint Bavo te Haarlem is Mgr. H. J. A. Bomers zaterdag geïnstalleerd als tiende bisschop van Haarlem sinds het herstel van de ker kelijke hiërarchie is 1853. Mgr. Bo mers, die sinds 1967 in Ethiopië heeft gewerkt - laastelijk als apostolisch vikaris van Nekemte - werk op 21 ok tober 1983 door de paus benoemd tot co-adjutor met recht van opvolging van Mgr. Zwartkruis. EINDHOVEN - De speciale alco- holkontroles die de Eindhovense po litie zondag heeft uitgevoerd bij sportkantines heeft geen enkele overtreding opgeleverd. Dat heeft een woordvoerder van de politie meegedeeld. De politie had de kon- troles wel tevoren aangekondigd. Uit steekproeven was de politie ge bleken dat in sportkantines behoor lijk wordt gedronken en dat men daarna toch nog gaat autorijden. LEEUWARDEN - Het PTT-perso- neel van de Postcheque- en Giro dienst en de Rijkspostspaarbank bij alle vestigingen in het land is onge rust over de situatie rondom de toe komstige Patbank NV. In een resolu tie noemt het personeel de plannen van de overheid, om de Postbank een grote mate van zelfstandigheid te ge ven, „een sprong in het duister". De resolutie eist garanties ten aanzien van werkgelegenheid en rechtsposi tie. LEIDEN - Het kollege van bestuur van de Leidse universiteit heeft het Leids studentenkorps Minerva een brief op poten geschreven naar aan leiding van een gedicht, dat in de Al manak 1984 van de vereniging is ge publiceerd. De gehele oplage van het jaarboek, ongeveer 200 a 300 stuks, is in beslag genomen omdat in het ge dicht Turken, Surinamers, Moluk- kers en Marokkanen worden bele digd. De inbeslagname geschiedde op last van de Qf&cjey van justitie in Den Haag, mr. H. Klein Breteler. HENGELO - De gemeente Hengelo gaat experimenteren mer verplaats bare verkeersdrempels. Hiermee is na te gaan of het zin heeft in bepaal de starten definitieve drempels aan te leggen. Ook kan worden onder zocht welke plaats geschikt is voor een dergelijk verkeesobstakel. Het grote voordeel hierbij is dat de straat niet hoeft te worden opgebroken voor de proef. De proef gaat binnen kort van start, aldus de gemeente. Uit het experiment van Hengelo moet blijken hoe de automobilisten op deze verplaatsbare drempels rea geren. Ook wil men de kwaliteit van de drempels testen. In Engeland, de Verenigde Staten en Scandinavië wordt dit soort drempels al op grote schaal toegepast. Zij zijn vervaar digd van hoogwaardig rubber en bestaan uit diverse segmenten. De drempels kunnen door dit bouw systeem zonder problemen lang of kort worden gemaakt. Het is zelfs mogelijk een rotonde voor verkeers geleiding te konstrueren. Zijn de proeven met de drempels in ons land een sukses, dan wil R. Guit uit Hengelo ze uit Engeland importe ren en op de Westeuropese markt ver kopen. Hij verwacht dat het opzetten van een verkoopapparaat uiteinde lijk zeker twintig arbeidsplaatsen oplevert. DEN HAAG - In het belang van de vliegveiligheid en ter vermindering van de militaire aktiviteiten in het Waddengebied, zoals in de planologi sche kernbeslissing Waddenzee is vastgelegd, zal met ingang van maandag een gedeelte van de militai re laagvliegroute van de Koninklijke Luchtmacht - de zogenoemde link route 10A - worden verlegd. In de nieuwe situatie zal nog slechts tussen de Engelsmanplaat en Schiermonnikoog van noord naar zuid over de Waddenzee worden ge vlogen tot een positie ten westen van de lauwersmeerdijk. Bovendien is besloten het laatste gedeelte van de ze laagvliegroute meer naar het noor den te verleggen. Dit om het zich snel uitbreidende bebouwde gebied van de gemeenten Lichtenvoorde te ver mijden. aldus de mededeling. Laagvliegroutes zijn ongeveer 4 ki lometer breed, betreffen één rich tingsverkeer tussen minimaal 75 me ter en maximaal 300 meter hoogte en zijn bestemd voor het uitvoeren van laagvliegoefeningen door vücgers van militaire- straal- en transport vliegtuigen. Dinsdag 17 januari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.00 en 14.00 uur Schooltelevisie 15.30 uur RVU 16.00 uur James Herriot 16.50 uur Globetrotten 17.10 uur Yakari 18.25 uur Teleac 18.55 uur Nils Holgersson 19.20 uur Zeg 'ns AAA. Gerrit Jan en Pien houden zich bezig met trimmen. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Reilly meesterspion. Reilly is akties als cargadoor om zodoende aan de nodige informatie te komen. 21.20 uur Achter het nieuws 22.00 uur Sonja op dinsdag. Praat show. 23.00 uur Kijk haar. Feministisch programma. 23.40 uur Journaal 23.45 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur D'r kan nog meer bij 19.30 uur Het kleine huis 20.20 uur Tijdsein 20.50 uur Te gast bij Gert en Her- mien 21.15 uur David, een man naar Gods hart 21.40 uur Ompibus 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven ST. LOUIS, MISSOURI - Een team chirurgen heeft met sukses de hersenen gescheiden die een Siamese tweeling deelde die op nieuwjaarsdag werd gebo ren. Dr. Richard Buckholtz, neurochirurg aan het Cardinal Glennon Memorial Hospital for Children in St. Louis, Mis souri, deelde donderdag mee dat de her senen die Devon Montez Wilson en Je- von Shontez Wilson deelden, woensdag in de loop van twee operaties werden gescheiden. „De tweeling is lichamelijk nog ver enigd, maar wij scheiden hun hersenen", zei Buckholtz. Over een maand of vier zullen we haar fysiek scheiden". Volgens de neurochirurg maakt de Siamese tweeling het goed. „Alles ging uitstekend", aldus Buck holtz. „Dit is een uitzonderlijk zeldzaam geval en we hebben heel wat theorie gedaan voor we aan de praktijk begon nen". De Siamese tweeling, die van elkaar af kijkt, had „twee afzonderlijke hersenen die op twee specifieke punten verbonden waren". De kinderen waren in het Centreville Township Hospital met de keizersnede geboren uit een vrouw uit East St. Louis in Illinois. Ze werden later op nieuw jaarsdag overgebracht naar het Cardi nal Glennon Ziekenhuis. NEW YORK - De gemeentelijke ge neeskunde en gezondheidsdienst van New York City heeft de tandartsen in de stad aangeraden patiënten die lijden aan aids, te behandelen met af schermende jas, gummiehandschoe nen. gelaatsmasker en beschermende bril. Volgens de New York Times zijn de richtlijnen versterkt omdat steeds meer Newyorkse tandartsen weige ren patiënten met aids te behande len. Volgens de GGD lopen tandart sen groter risiko op besmetting dan artsen en verplegend personeel, om dat ze met speeksel in aanraking ko men. JAKARTA - Op het Indonesische eiland Sumatra zijn 21 jonge vrou wen in de lials gebeten door een man die hun bloed zoog, berichtte het dag blad Sinar Harapan in Jakarta. Een plaatselijk lid van het parle ment zei tegen de krant dat hij de verhalen aanvankelijk niet had ge loofd, maar van gedachten was ver anderd toen hij de slachtoffers had gezien. De jongste slachtoffers, de ge zusters Dewi Rupyani en Sri Bahria- ni, werden begin januari gebeten en liggen nog steeds met halsverwon dingen in een ziekenhuis in de Noord- Sumatraanse stad Banda Aceh, aldus Sinar Harapan. Dinsdag 17 januari, 20.55 uur, Nederland 2: Te gast bij Gert en Hermien Timmerman. SEOEL - Bij een brand in een hotel van tien verdiepingen in de Zuidko- reaanse havenstad Pusan zijn zater dag zeker 34 mensen omgekomen en 70 gewond. PEKING - Artsen in Sjanghai zeggen dat ze een geneeswijze heb ben voor kinderen die in bed plas sen - laserstralen. Het dagblad Bevrijding schreef dat men in het Shuguang-Zieken- huis 99 procent van de gevallen van bedwateren met de methode - een kombinatie van Chinese en Westerse wetenschap - genas. In december deelde hetzelfde ziekenhuis mee dat h.et menstrua tiepijn behandelde door het in brengen van van alcohol verzadig de watten in de oren van de vrouw. De dokters in Shuguang bestrij den bedwateren door het richten gedurende 5 minuten per dag van helium en neon laserstralen op ge- selekteerde acupunctuurpunten. Ze boeken resultaat na drie of vier dagen. Laserstralen zijn doeltreffender dan geneesmiddelen, acupunctuur en massage. Jeugdige patiënten zijn meer bereid tot medewerking en er zijn geen schadelijke bijver schijnselen. DEN HAAG - In Suriname is vrij dag de Nederlandse journalist Gert van Brakel gearresteerd nadat hij il legaal het land was binnengekomen. Dit heeft de Surinaamse ambassade in Den Haag aan het ANP meege deeld. Van Brakel, die werkt voor de NCRV, zou zaterdag nog het land worden uitgezet. De journalist was volgens de am bassade via Albina (aan de grens tus sen Suriname en Frans«-Guyana) het land binnengekomen. Hij zal ook weer via deze plaats Suriname wor den uitgezet. De NCRV zei in een reaktie dat Van Brakel afgelopen week naar Frans- Guyana was vertrokken. Daar zou hem een tijdelijk visum zijn ver strekt dat recht gaf op een verblijf in Suriname van drie dagen. In Para maribo zou dat visum zijn verlengd tot 20 januari. De Surinaamse am bassade in Den Haag verklaarde ech ter dat Van Brakel niet in het bezit was van een geldig visum. PEKING - Een 51-jarige Chinees, die zich uitgaf voor „keizer" is zon dag in de Zuidchinese provincie Fuji- an terechtgesteld, zo meldt een dag blad uit destreek. 21 „Ouwe trouwe Polyanthe", mom pelde Stamford Mills en meteen sloet hij een hand voor zijn mond, alsof hij een indiscretie had begaan. „Ik heb hem gisteren al gezien", zei ze kalm, terwijl ze de kijker terug gaf. „Het is een jacht, niet?" Hij dacht even na en antwoordde toen: „Ja, het is een jacht. Het is van een goeie vriend van mij, hertog d'Augille. Ik heb er heel wat reizen op gemaakt: het is werkelijk een uit stekend schin." Hij zette zijn hoed op en verdween abrupt, haar achterlatend met de in druk dat zij iemand had ontmoet die geestelijk niet helemaal normaal wa^ Onder de thee sprak ze met Cyn thia niet over hem. maar toen later haar geweten begon te spreken, maakte ze een opmerking over de vreemde jongeman. „Mills?" vroeg Dorban plotseling woedend. „Wat doet die hier? Heeft hij je het een en ander gevraagd?" „Nou, hij was wel tamelijk nieuws gierig." „Ik dacht dat jij beweerde dat hij in Londen was", zei hij op gebieden de toon tegen zijn vrouw. ..Dat hebben ze mij ook verteld." „Maar wat moet hij dan hier? Had hij het over een bepaald iemand9" „Hij vroeg of meneer Whiplow hier was geweest." De man en de vrouw keken elkaar even aan. „Je hebt toch, hoop ik, gezegd dat hier nog nooit iemand van de naam Whiplow is geweest?" „Hij scheen te denken dat hier gisteren een bezoeker is geweest", zie Penelope, „en ook ik heb dat idee." Dorban overstelpte haar nu met vragen en hoe dringender hij werd, hoe minder genegen zij scheen het gesprek tot in de finesses te herha len. Van de Polyanthe repte ze hele maal niet. Dat scheen haar zo alle daags toe. dat het geen zin had er woorden over vuil te maken. De volgende middag droeg Cynthia het meisjes iets op, waar ze het al en kele keren over had gehad. „Wees zo goed de koffer leeg te ha len. die in de rommelkamer staat. Er is geen haast bij; ik bedoel dat je het kunt doen wanneer je er gelegenheid toe hebt. Er zit nog een heleboel zo- mergoed van mij in. dat best kan worden verkocht. Toevallig kreeg ik gisteren een kaartje van een hande laar in Torquay, die speciaal oude da meskleren opkoopt. En ik kan ze be ter aan hem verkopen dan ze te laten opeten door de motten." „Ja. dat heb je laatst al gezegd; ik ga het nu meteen doen." Ze ging, maar na een paar minuten door EDGAR WALLACE kwam ze terug met het verzoek om de sleutels. „Zit-ie op slot?" vroeg Cynthia ver baasd. „Ik herinner me toch niet dat ik hem op slot heb gedaan." Ze trok de lade van haar bureautje open en haalde er een sleutelbos uit. „Een van deze zal wel passen, denk ik." Penelope liep weer weg en ontdek te spoedig de goede sleutel. Het was een grote, groene koffer. Toen Cyn thia haar het huis had laten zien, had ze gezegd dat dit er een was van de twee eendere koffers die zij had ge kocht, maar dat de andere bij de spoorwegen zoek was geraakt. De bovenbak was leeg, dus haalde ze die eruit en zette hem op de grond. In de koffer lag een vuilbruin papier over de inhoud gespreid en ook dat haalde ze weg. Bovenin bleken twee etsen te liggen. De een stelde het hoofd van een heilige voor en de an dere een landschap, volgens de school van Corot. Toen zij ze eruit haalde viel er een stukje papier op de grond. Het bleek een kwitantie te zijn, waarop geschreven stond: „Ont vangen de somma van 700 pond ster ling, als betaling voor mijn twee oor spronkelijke etsen. „Het hoofd van Marcus" en „Een landschap in Brit- tanië"." De kwitantie was getekend met „John Feitham" en juist een jaar geleden gedateerd. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4