Mc Sophia-Vereeniging huldigt Zeeland-vertegenwoordiger Lustrumviering in Oosterland van „Breng eens een zonnetje" Brouwse majorettesvereniging wil verder met twee groepen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Nieuwbouw H avenkwartier Zierikzee afgerond Leeftijdsverschil is te groot PÊ par ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Inspraak Toemooiwinnares Verkoop-verbod Zondagavond is besloten tot een onmiddel- ,u. lijk verbod op de verkoop van zogenaamde Stichting Woonwagenwerk Midden- en Astrid Verspeek is zondagmiddag winnares Het bestuur van de Postduivenvereniging Noorse garnalen Dit besluit moet worden N°ord-Zeeland wil inspraak bij de inrichting geworden van het sterk bezette jeugdten- Gevleugelde Vrienden heeft een wrange gezien als een voorzorgsmaatregel (Pag. ,het nieuwe woonwagencentrum aan de nistoernooi door een overwinning in de tl- 2) Klerksweg in Zierikzee. (Pag. 3). nale op Oenise van Bergen. (Pag. 5). Teleurgesteld Gevleugelde Vrienden heeft een wrange smaak overgehouden aan haar duiventen- toonstelling in Bruinisse. (Pag. 7). MAANDAG 16 JANUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23457 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1689) De ware voorzichtigheid is niet zozeer hierdoor gekenmerkt, dat men nooit een fout maakt, maar doordat men een fout nooit herhaald. Bovee Zilveren jubileum P. I. Heijboer ZIERIKZEE - „Ons principe is, dat het geld direkt ten goede moet komen aan de dieren, maar van principes moet je eens een keer kunnen afwijken en u bent dat waard". Aan het woord mevrouw M. van Leeuwen- Burgh, vice-voorzitster van de Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren zaterdagochtend tijdens een druk bezochte receptie in restaurant „Mondragon" ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de heer P. I. Heijboer als Zeeland-vertegenwoordiger van die Sophia- Vereeniging. De heer P. I. Heijboer neemt het geschenk van het Sophia-bestuur in ontvangst. Zijn echtgenote kijkt lachend toe. Oranjevereniging treft voorbereidingen OOSTERLAND - Dit jaar zal de Oranjevereniging Oosterland een mijlpaal bereiken voor wat betreft de presentatie van „Breng eens een zonnetje". Het pro gramma, dat inmiddels een begrip is geworden, zal voor de vijftiende achtereenvolgende maal worden opge voerd. Het ligt in de bedoeling om op 23 maart onder an dere de hoogtepunten van de afgelopen vijftien jaar bij elkaar te brengen. Dit werd vrijdagavond bekend ge- niet ongunstig financieel verslag, dat maakt tijdens de algemene ledenver- vooraf was gekontroleerd en in goed gadering van de Oranjevereniging Oosterland in het dorpshuis .Ooster hof". Voorzitter M. Dalebout kon ruim 60 leden verwelkomen, die on danks de slechte weersomstandighe den gehoord hadden gegeven aan de uitnodiging voor deze vergadering. Het programma voor de viering van Koninginnedag is goeddeels ge reed. De Oranjevereniging weet zich verzekerd van alle medewerking van de Muziekvereniging ..Oosterlands Fanfare", die met een muzikale rondgang de dag zal openen. Aanslui tend zal een gevarieerd programma worden uitgevoerd voor de kinderen van de kleuter- en lagere scholen, in het dorpshuis .Oosterhof". In de middag-uren staat de Konin ginnedag 1984 in het teken van spor tieve prestaties. Na een cross wedstrijd en een fiets-puzzel-tocht wordt de „traditionele" wielerronde van Oosterland gehouden. Dit gebeu ren is de afgelopen zeer attraktief ge bleken. 's Avonds is er gelegenheid voor een ieder om per automobiel deel te nemen aan een gezelligheids- rit. De prijsuitreiking van de diverse onderdelen vindt plaats in het op 30 april tot „Oranje-centrum" omge doopte dorpshuis „Oosterhof", waarin tevens het „Oranjebal" zal worden gehouden. Bevrijdingsdag De Oranjevereniging besteedt in 1984 ook aandacht aan de viering van Be vrijdingsdag met een lampionop tocht. Verder zal ook worden deelge nomen aan de jaarlijkse Duiveland- dag en ligt eveneens een Oranjereis in het verschiet. Een nieuw element in de programma opzet is, dat de Oranjevereniging wil bekijken of in gehaakt kan worden op het Sinter klaasfeest. Gesteld kan worden, dat de Oran jevereniging Oosterland ook voor 1984 een aantrekkelijke programma presenteert, dat deze geanimeerde leden-vergadering vastgesteld* De vergadering kreeg afwisseling door koffie en een drankje. Bovendien speelden de leden mee in een verlo ting en in twee ronden bingo. Bijzon der geslaagd was de complete mossel-maaltijd, verzorgd door de bestuursleden Stouten en Ista. orde bevonden door de heren A. van Dijke en Joh. Dorst. De heer P. Bal was bij het bestuur- verkiezing aftredend. In zijn plaats werd gekozen, de heer S. Zwart, Voorzitter Dalebout bedankte de heer Bal en zijn echtgenote voor de inzet en bewezen diensten voor de vereniging. Aan het slot van de ver gadering dankte de heer Daiebout al len voor de inbreng en sprak de hoop uit ook bij de aktiviteiten in 1984 weer op aller medewerking te mogen rekenen. Het landelijk bestuur wilde met deze bijeenkomst blijk geven van haar grote waardering voor de heer Heijboer uit Nieuwerkerk, die het in de loop der jaren voor elkaar kreeg een gehele provinciale afdeling van deze dierenbeschermingsorganisatie uit de grond te stampen. Mevrouw Van Leeuwen memoreer de de eerste kontakten van de huidi ge jubilaris met de Sophia-Vereeni ging in 1953. Vanaf dat begin liet Heijboer zich kennen als een super- aktief lid en al snel ontstond van bestuurszijde de wens een vast ver band met hem aan te gaan. „Uw vrij- willigersgeest is in al die jaren het zelfde gebleven", konstateerde de vice-voorzitster en in dit verband memoreerde zij ook de trouwe steun van zijn gezin, die Heijboer bij dit werk altijd mocht genieten. „Vreemd wereldje" Spreekster moest erkennen, dat de dierenbescherming vaak een „vreemd 'wereldje" vormt met goede en kwade eigenschappen. Zo stelde zij, dat men ook vaak met konkur- rentie en jalouzie tussen dierenbe schermers onderling wordt gekon- fronteerd. Bij Heijboer had zij echter altijd geheel andere eigenschappen gekonstateerd en zij noemde zijn effi ciënte en oprechte manier van wer ken. „U hebt dit werk nooit gedaan om uw eigen gewicht te bewijzen, maar omdat het u voldoening gaf", aldus mevrouw Van Leeuwen. Zij prees verder Heijboers open oog voor het belang van hulpverle ning op kleinschalig gebied. In dit verband memoreerde zij de houding, die zich vlak na de oorlog in ons land deed gelden: de afkeer van de „spruitjeslucht" en de drang uit dit te benauwde land weg te trekken. Een houding, die volgens de vice- ZIERIKZEE - Mevrouw A. J. Pad mos, hoofd van de afdeling perso neelszaken van het wetkvoorziening- scliap De Zuidhoek reikt woensdag 25 januari de sleutels uit aan de be woners van drie appartementen aan de St. Domusstraat. De stadsvernieuwingsaktiviteiten van woningbouwvereniging Beter Wonen in het Havenkwartier te Zie rikzee worden binnenkort voltooid. Het pand aan de St. Domusstraat 98, waarin door verbouw drie apparte menten zijn gekreëerd, vormt het laatste pand uit een lange reeks nieuwbouw- en verbeteringsprojek- ten. De sleuteluitreiking en bezichti ging van de woningen vindt om 15.00 uur plaats. BROUWERSHAVEN - Dat de Brouwse ma,'irettever eniging een groep is waar beweging in zit, blijkt uit de plannen van groepsleidster mevrouw Wil van Ast. Zij wil de thans achttien meisjes omvattende vereniging splitsen in een groep oudere en een groep jongere majo rettes, die onafhankelijk van elkaar les krijgen en kun nen optreden. Huishoudelijk Voor wat betreft het huishoude lijk gedeelte van de vergadering kan worden gemeld, dat sekretaris J. P. Boogert een opsomming gaf van de aktiviteiten in 1983, Penning meester. de heer J. A. Beije gaf een „Het leeftijdsverschil irt de huidige groep, waarin momenteel kinderen van acht jaar tot en met vijftien jaar zitten, is te groot", aldus mevrouw Van Ast. „Het is erg moeilijk om kin deren van die verschillende leeftij den samen te laten werken". Hier door ontstaan onderling wel eens problemen, waardoor sommige meis jes de groep zelfs hebben verlaten. „En dat vind ik jammer", zegt Wil van Ast. „Ik zou niet willen dat door dit probleempje het voortbestaan van de groep in gevaar komt". Niveauverschil Zij wil nu gaan werken met een groepje majorettes in de leeftijd van zeven tot ongeveer elf jaar en met een groep van twaalf jaar en ouder. Tus sen deze twee groepen zal duidelijk een niveauverschil bestaan omdat de jongere kinderen vaker herhaling no dig hebben om een oefening onder de knie te krijgen. Dit laatste was één van de problemen in de samenwer king tussen meisjes met zo'n groot leeftijdsverschil. „Om de twee groe pen goed te laten funktioneren zijn er zo'n twaalf veertien meisjes per groep nodig", vertelt Wil van Ast. „Het is dan ook alleen een haalbare zaak als er wat nieuwe leden bijko men. Lenige polsen De majorettesvereniging, die is op gericht in mei 1979, staat nu al bijna vijf jaar onder de bezielende leiding van mevrouw Van Ast. Zij stelt, uit informatie in vakboeken, de ver schillende figuren samen, die de ma jorettes gaan instuderen. Iedere woensdagavond worden deze bij haar thuis doorgenomen met twee majorettes, Wilfra Jonker en Anne- mieke Overbeek. „Dat komt omdat zij jonger zijn en daardoor lenige pol sen hebben", zegt Wil. „Zij doen die oefeningen veel gemakkelijker dan ikzelf". Op donderdagavond, als de majorettes in het Tonnemagazijn hun wekelijkse repetitieavond hebben, doen Wilfra en Annemieke de oefe ningen voor. Stokkenshow Zo is de groep vanaf één september bezig met het instuderen van een stokkenshow, waarin veel variaties verwerkt zijn. „Die zit er nu goed in", zegt Wil. „Dat is toch een goed resultaat in zo'n korte tijd". voorzitster soms leidde tot excessen op hulpverleningsgebied. Zij prees zich dan ook gelukkig met het feit, dat men in de loop der jaren daarop is teruggekomen en dat men thans weer de noodzaak inziet van hulpver lening in een overzichtelijke wereld. Karaf Tot slot sprak zij de hoop uit, dat de heer Heijboer samen met zijn ge zin het werk voor de Sophia-Vereeni ging nog verschrikkelijk lang zal mo gen doen. Namens het bestuur over handigde zij de jubilaris een glazen karaf met een gegraveerde herinne ring aan dit zilveren jubileum. Namens familielid I. den Boer uit Ouwerkerk las zoon Peter Heijboer zijn, vader een gedicht voor, dat te-, rugblikte op vijfentwintig jaar inzet ter bestrijding van het dierenleed. De jubilaris zelf sprak een bijzon der woord van dank tot het bestuur van de Sophia-Vereeniging voor het hem aangeboden geschenk en vooral voor de wijze, waarop hij in staat wordt gesteld zijn werk ten behoeve van de dieren te doen. Verder richtte Heijboer zijn waardering tot leden raad en inspekteurs' voor de prettige samenwerking. Dankwoorden had hij ook in petto voor zijn vrouw en kinderen voor de steun, die hij bij het werk voor de Vervolg pag. 3 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Zij heeft ook een oefeningenboek gemaakt dat de kinderen mee naar huis krijgen. Hierin staan alle bewe gingen door middel van tekst en plaatjes nog een precies aangeduid, zodat de majorettes ook thuis kun nen oefenen. Deze bewegingen kun nen worden gedaan op allerlei soor ten muziek, als het maar vier kwartsmaat is, vertelt Wil. Bij straatoptredens dansen de majoret tes meestal op muziek van de Brouw se drumband „Apollo". Het langer gebruiken van de oefen ruimte in deTonnenmagazijn op don derdagavond is geen probleem, zodat mevrouw Van Ast, zodra er zich vol doende meisjes hebben aangemeld, wil gaan starten met het lesgeven aan twee groepen. De lestijden wor den dan van 18.30 tot 19.30 uur voor de jongste en van 19.30 tot 20.30 uur voor de oudere groep. Belangstellen den kunnen terecht bij mevrouw W. van Ast, van de kloosterstraat 14. Telefoon 01119-1539. De Brouwse majorettenvereniging tijdens een oefenavond in de bovenzaal van het Tonnenmagazijn. Een probleempje het leeftijdsverschil in de groep: het vormen van twee groepen zou een oplossing zijn. Verwachting tot dinsdagavond: Storm Half tot zwaar bewolkt met regen-, hagel- en later ook sneeuwbuien; temperatuur rond vier graden; harde wind tot storm, aan zee en op het IJs- selmeer overdag tijdelijk zeer zware storm, draaiend van zuidwest naar west. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 20 jan. Woensdag: wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 1 gr. Middagtemp.: 4 gr. Windkracht; n.west 5 Donderdag- Zonnige perioden Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: -4 gr. Middagtemp.: 1 gr. Windkracht: zuid 2 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30%. Minimumtemp.: -4 gr. Middagtemp.: 1 gr. Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 17 jan. Zon op 8.40, onder 17.00 Maan op 15.26, onder 8.01 Volle Maan: 18 jan. (15.05) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 17 jan. 1.46 14.29 7.48 20.04 Springtij: 20 januari HET WEEROVERZICHT DE BILT - De ene storm is nauwe lijks afgelopen of de volgende kon digt zich alweer aan. De veroorzaker van de nieuwe storm is een depressie, die vanochtend nog ongeveer 600 km ten westen van Ierland lag. Deze de pressie tekt echter snel naar het oost noordoosten en neemt daarbij flink in betekenis toe. Verwacht wordt dat de depressie morgenmiddag boven Denemarken terecht komt. Die ontwikkeling betekent voor ons land opnieuw onstuimig weer met regen-, hagel-, en morgenmiddag en -avond ook sneeuwbuien. Boven dien neemt de wind fors in kracht toe. Vanavond wordt al een harde wind tot storm verwacht uit het zuiden. In de loop van de nacht draait de wind nar zuidwest tot west en wakkert morgen verder aan. Aan de kust is dan een zeer zware storm te verwach ten, dat is windkracht elf. Door de harde wind zijn de temperatuurvari- aties het komend etmaal gering. Zo wel overdag als in de nacht wordt een temperatuur van rond de 4 gra den verwacht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1