Het Warmbloed Paardenstamboek mag zich in Nederland verheugen in grote populariteit AV Delta Sport organiseert twaalfde Deltacross in fraai domeinengebied in Westhoek Wsv Brouwershaven organiseert in 1984 EK in olympische Tornado-klasse Overhemden 29,- 35,- deurloo mode NIEUWSBODE Zierikzees damtiental blijft prima presteren: nu zege op Aagtekerke 7 Weer grote aangifte voor hengstenkeuringen Feestavond S.V. Ouwerkerk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag ianuari 1984 Nr. 23456 ZIERIKZEE - Het feit, dat tegen alle verwachtingen in voor de op 27 en 28 januari in Zuidlaren en 3 en 4 fe bruari in Utrecht te houden hengstenkeuringen van het Warmbloed Paardenstamboek in Nederland, meer dan vijfhonderd jonge hengsten zijn opgegeven, is tekenend. Het geeft de grote belangstelling aan, die er is voor het paard, dat in WPN-verband wordt gefokt. Die be langstelling in internationaal. Het WPN-sportpaard is gevraagd in de gehele wereld. Loura Beye met haar paard Ramona, een telg van een van de befaamdste Ne derlandse dekhengsten Ramona van eigenaar Piet van Lier uit Oud-Gastel. Dat is niet toevallig. Een hengsten- keuring heeft daar onder andere mee te maken. Daar wordt een belangrij ke beslissing genomen. Dit jaar zijn 540 hengsten aangeboden. Een des kundige jury, die van de aangeboden hengsten al heel veel voorstudie heeft gemaakt, betrekking hebbende op bloedlijnen, prestatiestammen en dergelijke, beslist welke hengsten mogelijk voor de fokkerij ingezet kunnen worden. Mógelijk, want een keuring op exterieur wordt door het Kansloos verlies voor BC Zierikzee ZIERIKZEE - In de voorlaatste wedstrijd uit de badmintonkompeti- tie in de landelijke derde klas heeft de ploeg van Badmintonklub Zierik zee een fikse 0-8 nederlaag geleden in de thuiswedstrijd tegen Avanti. Er resteert de inmiddels gedegradeerde Zierikzeese formatie nu nog alleen de uitwedstrijd naar koploper Ooster hout. Dave Clark opende de strijd. Het werd een spannende wedstrijd. Voor al in de tweede set heeft zijn tegen stander voor de overwinning moeten knokken. Op het nippertje kwam er geen derde set: 8-15, 13-18. Michel Delfgaauw verloor kansloos zijn par tij. Er zaten nog wel leuke ralley's tussen, maar het puntenverschil was groot; 1-15, 2-15. Evenzo verging het Corry Keizer. Zij had niet veel in te brengen bij haar geroutineerde te genstander. Zij verloor met 2-11, 4-11. Petra Koster maakte er een drie- setter van. In de eerste set moest zij duidelijk haar draai nog vinden, waardoor zij met 2-11 verloor. De tweede set won zij met 11-3. In de der de set ging het nog goed tegen elkaar op, maar uiteindelijk verloor zij toch met 6-11. Petra Koster en Dave Clar ke verloren de mixed in twee sets met 9-15, 8-15. Corry Keizer en Michel Delfgaauw gingen in drie sets ten onder. De eerste set werd fors verloren: 4-15. In de tweede set kwam het tot een ver lenging, die door het Zierikzeese team werd gewonnen: 7-15. Michel Delfgaauw en Dave Clarke verloren het herendubbel van de goedspelen- de Middelburgers na een spannend duel: 12-15, 9-15. Petra Koster en Cor ry Keizer verloren dik hun da mespartij met 6-15, 7-15. OUWERKERK - De sportvereni ging Ouwerkerk" houdt de jaarlijk se uitvoering op vrijdagavond 20 ja nuari om 20.00 uur in het dorpshuis. De toneelvereniging ,,St. Joseph" uit Oud-Vossemeer speelt ,,De verloofde van mijn vrouw", gebracht door vier dames en vijf heren. In de pauze en na afloop is er een grote verloting, waarvoor het bestuur alsnog een huis-aan-huisinzamcling wil houden. De avond wordt gezellig voortgezet met dansmuziek. WPN onvoeldoende geacht. De kan didaten gaan nu aanwijzing naar het Federatiecentrum in Ermelo, waar ze gedurende honderd dagen een oplei ding krijgen en worden getest op hun mogelijkheden. Alleen de hengsten, die met de hoogste cijfers uit dit ver- richtingsonderzoek komen ontvan gen het bewijs van stamboekinschrij ving en mogen de fokkerij gaan die- Selektiefasen Ook nadien zijn er nog steeds se lektiefasen, waaraan een hengst zich dient te onderwerpen. In die periode wordt overigens niet uitsluitend zijn nafok beoordeeld maar ontvangt hij ook zelfs de kans te tonen over sport - kapaciteiten te beschikken. Zo is in samenwerking met de Ne derlandse Hippische Sportbond en de basiswedstrijdorganisaties een aantal jaren een spring- en dressuur- kompetitie opgezet voor WPN- hengsten. Dit is uitgegroeid tot een omvangrijk gebeuren, waarbij Ne derlandse topruiters als Albert Voorn, Rob Ehrens, Piet Raymakers, Bert Romp, Dik Wieken, Jan van Tuyl, Gerd Meier en anderen betrok ken zijn. Op deze wijze wordt ook heel duidelijk aangegeven, hoezeer sport en fokkerij alles met elkaar te maken hebben. Dat is dan ook de reden, dat de fi nale van deze hengstenkompetitie wordt gehouden tijdens de hengsten- keuring in Utrecht op zaterdag 4 fe bruari. De beste dressuur- en spring- kombinaties - geselekteerd tijdens de wedstrijden in Eindhoven, Wierden, Deurne, Ermelo, Dronten, Veendam en Etten-Leur - zullen zich daar pre senteren. Dit sterke benadrukken en begeleiden van prestates van hengsten heeft onder meer tot gevolg gehad, dat talenten zijn ontdekt, die zelfs internationaal uitkomen. Al- bert Voorn met Nimmerdor, Rob Eh rens met Pion of Jan van Tuyl met Saluut staan internationaal op het punt om door te breken. Goede naam Nu is het zeker geen wet van Me den en Perzen dat kinderen, geboren van deze prestatievaders, ook alle maal toppers zullen worden. De hele selektiemethodiek van het WPN leidt er echter wel toe dat procentge- wijs meer talent naar voren komt. Dat feit, in kombinatie met het ge geven, dat de van nature aanwezige aspekten als goed karakter en han delbaar temperament zorgvuldig worden bewaakt, is er de oorzaak van, dat het Nederlandse paard een buitengewoon goede naam in de we reld heeft opgebouwd. Aanvankelijk werd het Nederlandse paard met na me geëxporteerd naar Duitsland. La ter volgden België, Oostenrijk, Zwit serland, Engeland en de Skandinavi- sche landen. Nadat een aantal Neder landse paarden, waaronder met na me World Cup-winnaar Calypso van Melanie Smith, in Amerika furore maakten, kwam ook de Amerikaan se markt in zicht. Dat alles heeft wel degelijk te ma ken met de hengstenkeuring als zo danig. Dóór begint in de mannelijke lijn de eerste selektie. Dat verklaart de grote belangstelling, niet alleen van uiteraard de fokkers, maar ook van de hippische sportbeoefenaren en handelaren. Feit is, dat slechts een gering percentages hengsten over al le, voor de fokkerij onontbeerlijke eigenschappen beschikt. Wat nief in gezet kan worden voor de fokkerij, kan niettemin een goed sportpaard zijn. Vandaar ook die grote be langstelling uit de gebruikershoek. Uit praktisch alle Europese landen, alsmede uit Amerika, kunnen weer belangstellenden worden begroet. Wervelend De keuringen beginnen traditiege trouw in Zuid-Laren in de Prins Bernhardhoeve. Een week later wor den ze voortgezet in Utrecht. Na het hanteren van de eerste zeef blijven er een dikke honderd hengsten over, die op zaterdag 4 februari opnieuw wor den voorgesteld. De beste daaruit worden aangewezen voor het afleg gen van de verrichtingsproeven, die begin juni worden afgesloten. Er zal volop handel zijn in niet- aangewezen hengsten. Als proef is er dit jaar een tent bijgebouwd om zo wel koper als verkoper in de gelegen heid te stellen de paarden optimaal te tonen. Traditiegetrouw is er tij dens de slotdag de grote veiling van rij- en tuigpaarden, die veterinair ïijn onderzocht. Demonstraties van de hoogstgeplaatste dressuur- hengsten en drie finales van de hengstenkompetitie springen, ma ken van de hengstenkeuring een wer velend gebeuren. Ook andere pro grammapunten dragen zorg voor va riatie. Het gevolg is al jarenlang een uitverkocht huis met tienduizenden bezoekers, gerekend over vier dagen. HILVERSUM - Voetbalminnend Nederland zal het in 1984 moeten stellen zonder de enthousiaste klan ken van Harry Vermeegen. De kom- mentator van Vara's sportprogram ma Voetbal '80 heeft besloten met in gang van heden niet langer aan het programma mee te werken. Oorzaak is onenigheid met de rest van de re- daktie van het programma over de aanpak. RIO DE JANEIRO - De Braziliaan se voetbalbond is overtuigd van de deelname van het Nederlandse elftal aan het zeslandentoernooi, dat ter ge legenheid van het 70-jarig bestaan van de Braziliaanse bond van 9 tot en met 19 juni wordt gehouden. Naar de Brazilianen aan het persbureau Reu ter vertelden, heeft de KNVB de komst van Oranje zwart op wit gege ven. SORRENTO - Dankzij een derde plaats in de derde race van de strijd om het wereldkampioenschap Torna do-klasse in het nabij Melbourne ge legen Sorrento hebben Willy van Bla- del en bemanning Huub Lambriex de leiding genomen in het algemeen klassement. DEN HAAG - Diane Niemantver driet, de 67-voudige handbalinterna- tionaal, gaat mogelijk het volgend seizoen in Noorwegen handballen. Tijdens de wereldtitelstrijd voor B- landen in Polen kreeg de 25-jarige Zeeuwse een vorstelijke aanbieding van de Noorse landskampioen Sweerresborg. VUGHT - De volleyballers van VVG uit Vught lijken zeker van een plaats in het finaltoernooi om de Eu ropa Cup 3. WC versloeg in de eerste wedstrijd uit de hale finales Panathi- naikos met 3-0. De setstanden waren 15-3, 15-1 en 15-11. PARIJS - Het Franse springpaard ,,Joyau D' Or", dat door bondscoach Marcel Rozier al was opgenomen in de voorselektie voor de Olympische spelen, is plotseling verkocht naar Italië. De eigenaar van het paard had Rozier vorig jaar herfst beloofd, dat het paard beschikbaar zou zijn voor de Franse ploeg. Hij wilde de reden van de verkoop niet kwijt. LENNINGRAD - West-Duitsland heeft in Leningrad het international „Valentin Granatkin" voetbaltoer nooi voor spelers tot achttien jaar ge wonnen. Op de laatste dag hielden de jeugige Westduitsers, die al zeker waren van de eerste plaats, de Sowjet-Unie op 1-1. De Sowjet-Unie werd daardoor tweede. België klas seerde zich als derde door een over wining van 2-1 op de Verenigde Sta ten. WESTERSCHOUWEN - Morgen - zaterdag 14 januari - wordt in het domi- niale gebied van Westerschouwen voor de twaalfde keer de Deltacross georga niseerd. Traditioneel tekent de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport weer voor de organisatie. De Deltacross telt ook dit jaar weer mee voor de Zeeuwse crosskoinpetitie, zodat alle voor de stand in deze kompetitie van be lang zijnde lopers aan de start zullen verschijnen. De start van de hoofdloop voor de heren is gepland om tien voor drie en de heren krijgen negen kilome ter te verhapstukken. De dames gaan om twee uur van start samen met de A- nieisjes. Deze kategorie krijgt 2800 meter af te leggen. Evenals in 1982 ging ook het vorig jaar John Vermeule met de overwin ning strijken in de Delta-cross. Hij was toen door niemand te stuiten. Sliedrechtenaar Kees Kraayeveld bleef nog het dichtste bij hem in de buurt en Kim Reynierse en Ko van de Griek bezetten de volgende plaatsen. Beste Delta Sporter werd Simon Blom met een zesde plaats. Een her haling van de overwinning van Ver meule zit er ook in de twaalfde Deltacross-editie zeer zeker in. Tij dens de Mosselloop, enkele weken geleden, toonde Vermeule aan zeker in Zeeland op eenzame hoogte te staan. Prolongatie zit er niet in voor Si mon Blom. Tijdens de Mosselloop de monstreerde Blom redelijk goed in vorm te zijn, maar reeds toen ver toonden zich symptonen, waaruit bleek dat de Haamstedcnaar de ziek te van Pfeiffer onder de leden had. Sinds enkele weken is hij daardoor geheel van het crosstoncel verdwe nen. Hierdoor zal Kees Verkerk voor Delta Sport de sportieve kastanjes uit het vuur moeten halen, of het zou Kees Rcinhout moeten zijn, die zich op oudejaarsdag als klubkampioen op de cross van Delta Sport liet lau weren. Bij de dames ging het vorig jaar de zege naar Jacqueline Vermeule voor Jopie Daane, terwijl voor Delta Sport Joke van de Kasteele met een vijfde plaats goed voor de dag kwam. Favoriete is nu super lange af standsloopster Trijnie Smeenge, die dit jaar ook al de Mosselloop op haar naam schreef. Tegen haar suprematie zal waarschijnlijk niet op te tornen zijn. Omdat met de dames ook de A- meisjes van start gaan, lijkt het mo gelijk interessant om te bekijken in hoeverre de weer herstelde Jacolies van Gastel partij kan geven. Het programma van de vierde voor de Zeeuwse crosskompetitie meetel lende wedstrijd begint om half een met de loop voor de meisjes pupillen B. Aansluitend volgen de veertien overige kategoricën met de heren se niorenloop om tien voor drie als af sluiter. Om half drie staat de traditi onele prestatieloop op het program ma. Naar keuze kunnen een of twee ronden worden afgelegd. Er kan nog worden ingeschreven in café- restaurant Zeelusfc a drie gulden per persoon. De inschrijving kan vanaf een uur geschieden. Iedere deelnemer ontvangt weer een fraaie herinnering aan deze twaalfde Delta-cross, Gevolg van suksesvolle organisatie wereldkampioenschappen in Cadetklasse BROUWERSHAVEN - De uiterst aktieve Wa tersportvereniging Brouwershaven organiseert ook in 1984 weer een watersport-evenement, dat ver bui ten onze landsgrenzen de nodige belangstelling zal wekken. Van 10 tot en met 19 september worden op het Grevelingenmeer bij Brouwershaven de Europe se Kampioenschappen afgewerkt in de Tornado klasse. de titelstrijd in deze klasse van katamarans is daarom zo aansprekend, omdat de Tornado-klasse ook als Olympische klasse staat geboekstaafd. Drie maanden eerder wordt nabij Los Angeles gestreden om de Olympische titel. Mogelijk dat de strijd op het Grevelingenmeer, later in het jaar dan kan fun geren als revanchewedstrijden voor deze ontmoe ting. Watersport verenining Brou wershaven organiseert de Europe se titelstrijd in samenwerking met Watersportvereniging De Kaag uit Warmond, een vereni ging waarmee al vele jaren een prima band bestaat. Derde orga niserende instantie is de interna tionale Tornado-klasse organisatie. „De eerste kontakten werden medio december 1983 ge legd", vertelt Anton de Bie na mens de WSV Brouwershaven. „Hierna moesten nog wat dinget jes op een rijtje gezet worden en mogelijk zijn er ook nog besprek- kingen geweest tussen de Tornado-klasse-organisatie en an dere verenigingen om eventueel op te treden als organiserenden instantie, maar recentelijk kre gen we de organisatie van de Eu ropese Kampioenschappen toch aangewezen. Waarschijnlijk heb ben onze verrichtingen tijdens de wereldkampioenschappen in de Cadet-klasse in 1983 voor een be langrijk deel bijgedragen tot de toewijzing". In de voorbije jaren bouwde de WSV Brouwershaven in den lan de, maar ook ver daarbuiten een reputatie op aangaande de organi satie van grote watersport evenementen. In 1983 poetste de vereniging deze reputatie nog eens extra op via een vlekeloze or ganisatie van de wereldtitelstrijd in de Cadet-klasse. Dit gebeurde in samenwerking met de Belgi sche Cadet-klasse Organisatie. „We zijn erg blij met de toewij zing van deze kampioenschappen, vooral ook omdat de Tornado klasse aanzienlijk beter ligt in de media, omdat het hier een Olym pische klasse betreft", vertelt An ton de Bie, die ook nu weer als pr- man zal gaan funktioneren. Over igens is het wedstrijdkomitee exakt hetzelfde als tijdens de WK in de Cadet-klasse, zodat het wel zeker lijkt, dat er ook nu weer een uitmuntende organisatie zit aan te komen. De verwachting is, dat om en nabij zeventien landen ver- tegewoordigd zullen zijn met in totaal tussen de zestig en zeventig boten. In febuari volgt de eerste werkvergadering en dan zullen verdere bijzonderheden bekend worden gemaakt. AAGTEKERKE - In de zevende ronde van de klubkompetitie in de Zeeuwse damhoofdklasse speelde het tiental van Zierikzee een prima wedstrijd bij het altijd lastige Aagtekerke, dit ondanks het feit, dat de tegenstander laag op de ranglijst geklasseerd stond. Een gemotiveerd Zierikzees team won zeer over tuigend met 7-13. Hierdoor is de ploeg nog steeds ongeslagen. Zierikzee bezet momenteel de gedeelde tweede plaats samen met Lammerenburg, dat Middel burg II uit de kampioensrace stootte door de hoofdstedelingen met 11-9 te kloppen. Zoals het er nu uit ziet wordt Tholen de nieuwe kampioen. Met nog twee ronden te gaan leiden de Tholenaren met dertien punten, waarmee men een voorsprong heeft van twee punten op het achtervolgendetweetal Lamme renburg en Zierikzee. John Vermeule: triologie De skore werd geopend door Rinus de Wild, die zijn partij won door een fraaie kombinatie, die twee schijven winst opleverde. J. Smalheer boekte een gelijkwaardige remise tegen J. Maranus. Cor Boot versloeg zijn op- ponen middels een verrassende kom binatie naar dam met naslag. Jaap Huigens bracht de stand op 2-6 door een goede remisepartij. Aagtekerke kwam hierna nog terug tot 6-6, door dat John Honig en Rinus van de Wie len hun partij verloren. In beide ge vallen was beter positiespel van hun tegenstanders de oorzaak tot schijf- verlies en daarna partijverlies. Hierna sloeg Zierikzee beslissend toe met drie winstpartijen op rij. Eerst won Chris van de Wielen zijn eindspel na een grove blunder van zijn tegenstander en daarna forceer de Jos de Wild zich naar dam en par tijwinst. Eerste bordspeler Anton Saman won zijn partij door sterk po sitiespel en in de laatste partij haal de A. Flikweert een verdiende remi se uit het vuur. Hiermee was de wedstrijd in een ruime 7-13 zege voor Zierikzee geëindigd. Er resteren Zierikzee nu nog de ontmoetingen tegen Sint Laurens en 's-Gravenpolder II, die met respek- tievelijk twee en drie wedstrijdpun- ten onderaan de ranglijst staan. De eerste ontmoeting van Zierikzee is op maandag 23 januari opnieuw een uit wedstrijd en wel tegen Sint Laurens. Als Zierikzee beide partijen wint kan het misschien Tholen nog bedrei gen. Dit team heeft nog zware wedstrijden te gaan tegen BDV uit Bergen op Zoom en tegen Middelburg II: ontmoetingen die nog niet bij voorbaat gewonnen zijn door Tholen. De gedetailleerde uitslag van de ont moeting Aagtekerke Zierikzee: M. Provoost-A. Saman 0-2; D. Bosselaar-C. L. Boot 0-2; F. Baas-J. de Wild 0-2; J. J. Engelvaart-M. van de Wielen 2-0; A. Provoost-J. M. Ho nig 2-0; P. Bosselaar-M. de Wild 0-2; J. Maranus-J. L. Smalheer 1-1; A. Willemse-J. Huigens 1-1; S. Blaas-C. van de Wielen 0-2; S. de Visser-A. J. Flikweert 1-1. BRUSSEL - Het bestuur van de Belgische Wieier bond heeft beroeps renner Eric Vanderaerden laten we ten dat hij zich dient te houden aan het kontrakt dat hij met de firma Aernoudt heeft. Die verbintenis loopt 31 december van dit jaar af. ROTTERDAM Du gemeente K«.i lurdam hoopt via von wijziging van con bestemmingsplan alsnog tot oen konccnlratio van de prostitutie in de stad te komen. Adverteittie ELMIOR MELKA enz. en Mol 5-7. Zterikwe

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7