mM Uitbreiding stadhuis begin februari gereed kwc- Prioriteiten noodzakelijk voor toekomstig beheer 3- DE ZIERIKZEESCHE COURANT ffiy Kans op werk na stage groter Minister De Koning bij CBTB Ds. W. F. Teekens voor E.O.-radio Schoorsteen brandje Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Grondverkoop stagneert Kop van Schouwen Molen „Den Haas" Top*evenement Het CDA-raadslid mevrouw M. A. Bij de Staatsbosbeheer is voorstander van hand- Er zit voorlopig geen schot in de pogingen Evenals in 1983 organiseert de Watersport- Vaate-Rozendaal heeft tevergeefs gepleit having van de dagrekreatieve funktie van om te komen tot restauratie van molen vereniging Brouwershaven ook dit jaar een voor een intensieve aquisitie ten aanzien de Kop van Schouwen, zo blijkt uit haar „Den Haas" op het Bolwerk. (Pag. 4). van de grondverkoop in Zierikzee. (Pag. 2). concept-beheersvisie. (Pag. 1 en 3). top-evenement op zeilgebied: de EK In de olympische Tornado-klasse. (Pag. 7). VRIJDAG 13 JANUARI 1984 140ste jaargang Nr. 23456 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Kwaad gerucht neemt altijd toe, goed gerucht wordt spoedig moê. Vridanke Nieuwe entree geeft mogelijkheid tot heter publiekgericht werken Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. ZIERIKZEE - Het kan de bezoekers van het stadhuis in Zierikzee de afgelopen weken niet zijn ontgaan dat de Vierschaar een zware eikenhouten deur rijker is gewor den. Wie op de tot nu toe gebruikelijke manier het stad huis binnengaat, ziet bij binnenkomst in de Vierschaar in de tegenoverliggende wand een eikenhouten deur, die dezelfde uitvoering heeft als de reeds aanwezige houten deuren. De verbindingsdeur tussen het oudeen nieuwe" gedeelte van het stad huis. Na binnenkomst door de nieuwe hoofdingang zal de bezoeker door deze deur de overige ruimten in het stadhuis kunnen bereiken. De twee treden ho ge drempel van de deur zal voor rolstoelhouders_straks geen beletseLvonnen om het stadhuis binnen te gaan. omdat een weyneêm bare op- en af rit zal wor den aangebracht. Gedurende de afgelopen maanden is op die plaats namelijk een door gang gemaakt naar het aan het stad huis grenzende gebouw, waar tot voor kort de Intergemeentelijke So ciale Dienst was gehuisvest. Deze doorbraak in de muur werd noodza kelijk omdat in het genoemde belen dende perceel een uitbreiding van het stadhuis is gerealiseerd. Binnen enkele weken zal de uitbreiding in gebruik genomen worden. In haar vergadering van 27 juni 1983 hechtte de gemeenteraad van Zierikzee haar goedkeuring aan het voorstel van het kollege om het pand Meeistraat 4-6 te verbouwen en aan te passen om het zodoende geschikt te maken voor huisvesting van enke le delen van het bestuurlijk en amb telijk apparaat van de gemeente. De totale werkzaamheden vergden een krediet van ruim 269.000,—. Met de werkzaamheden werd begin september begonnen; zoals de zaken er nu voorstaan zullen de betrokken afdelingen begin februari hun intrek nemen in het pand. Hoofdingang Op dat moment zal de toegang tot Concept-beheersvisie Kop van Schouwen: Wie straks het stadhuis binnenkomt, betreedt eerst de yekreéerde publieks ruimte. Links de balie, waarachter de telefoniste i receptioniste en de bo dc's een plaatsje zullen krijgen. Rechts in het zijgangetje de balie voorde afdeling voorlichting. BURGH-HAAMSTEDE - Voor het beheer in de nabije toekomst dienen prioriteiten te worden gesteld. Deze prioriteiten zijn een minimaal noodzakelijke aanvulling op het bestaande beheer, dat ten behoeve van het behoud van de natuurwetenschappelijke waarden en het natuur schoon wordt gevoerd. Daarbij ligt de eerste prioriteit bij maatregelen, die verlies van op dit moment bedreig de waarden kunnen voorkomen. Tweede prioriteit zijn zaken, die van groot belang zijn voor de verwerkelijking van de doelstellingen van de beheersvisie, maar waarbij op korte termijn minder sprake is van een direkte be dreiging. Het oprichten van een Bezoe kerscentrum. Vanzelfsprekend kunnen maatre gelen, die gemakkelijk uitvoerbaar blijken, eerder worden uitgevoerd, dan in het voorgaande is aangegeven. Op pagina 3 staat meer informatie over het beleids- en ontwikke lingsprogramma voor de eerstko mende tien jaar, gericht op het be houd van natuur en natuurschoon. Advertentie Restaurant Renesse voor reservering:.tel. 01116-1215 maandag gesloten Uitgaande van de gedachtengang kunnen prioriteiten worden gesteld en kan een fasering in de tijd worden aangegeven. Aangezien de ontwikke ling van rekreatievoorzieningen niet tot de doelstellingen van de beheers visie behoort, is de prioriteitsstelling hiervan buiten beschouwing gelaten. De realisering van gewenste rekrea tievoorzieningen (fiets-, ruiter- en wandelroutes) kan pas tot stand ko men, wanneer de zekerheid bestaat, dat negatieve invloeden op de omge ving door een adequaat beheer kun nen worden voorkomen. 1. Hoogste prioriteit (prioriteiten voor de komende 2 jaar) Hydrologisch beheer. Maaien (en afvoeren) van vijx valleitjes in het Zeepe; in de Verklik kerduinen uitbreiding van het maai- beheer tot 4 valleien. Het instellen van een begra- zingsbeheer in de Zeepeduinen Voor dat tot beweiding wordt overgegaan, dienen ruige vegetaties te worden ge maaid. Het verwijderen van aangeplan te populieren in de Meeuwenduinen. Het opstellen c.q. herzien van beheersplannen voor; bossen met ge leide ontwikkeling Slot Haamstede, nabij J. J. Boeijesweg, Kooibos, He- nesse en enkele perceeltjes in Weste- renban; enkele duingebieden: 't Zee pe en ged. Oosterenban. In agrarische gebieden: het om zetten van akkers in grasland; het voorkomen van agrarische werk zaamheden, die een voor lange tijd onomkeerbare invloed op de water huishouding of het bodemprofiel hebben en het toetsen van vergun ningsaanvragen voor vellen, rooien of aanplanten van houtgewassen aan het gewenste beleid. Het uitwerken van de mogelijk heden om de rekreatieve druk te ge leiden: bevordering van toezicht; in formatieverstrekking (folders, infor matieve bebording etc.); het bevorde ren van rondwandelingen onder lei ding van natuur gidsen door het Zee pe en de Vroongronden; het weren van rekreatief gebruik. Het beheer en onderhoud van de houtwallen in urgentieklasse 1. 2. Tweede prioriteit (binnen 2-4 jaar) Het instellen van beweiding in alle overige te beweiden duingebie den. Het opstellen van plannen voor ,,Slot Haamstede" en ..Moermond" betreffende de ontwikkeling van het landgoedkarakter. Beheer van hakhout (le fase). Het afsluiten van beheersplan nen voor gronden met incidenteel enig agrarisch gebruik, gericht op verschraling. Het afsluiten van beheersplan nen in het kader van de Relatienota. Het beheer en onderhoud van de houtwallen in urgentieklasse 2. 3. Derde prioriteit (binnen 5-10 jaar) P &u.r het nu verbouwde pand dienst gaan doen als hoofdingang van het stad huis. De huidige toegang onder de stadhuistoren zal daardoor als dage lijkse toegang komen te vervallen en nog slechts worden gebruikt bij bij zondere gelegenheden. Om de bruik baarheid van de nieuwe toegang te verbeteren, is achter de toegangs deur een glazen wand aangebracht met daarin een automatisch bewe gende deur. Wie straks op bovengeschetste wij ze het stadhuis betreedt, komt te recht bij een balie, waar de telefo niste receptioniste de bezoekers te woord zal staan. In het front van deze balie zal tevens een uitgebreide en Vervolg pag. 3 Verwachting tot zaterdagavond: Enkele buien Half tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur rond 3 graden, middagtemperatuur onge veer 6 graden; wind uit zuidwest tot west, in het binnenland krachtig, aan de kust en op het IJsselmeer af en toe stormachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 17 dec.: Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min. temp.: 1 gr. Middagtemp.: 4 gr. Windkracht: west 6 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: zuidwest 6 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: west 7 ZON- EN MAANSTANDEN 14 jan. Zon op 8.43, onder 16.56 Maan op 13.17, onder 4.13 15 jan. Zon op 8.42, onder 16.57 Maan op 13.47, onder 5.32 16 jan. Zon op 8.41, onder 16.59 Maan op 14.28onder 6.50 Volle Maan: 18 jan. (15.05) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 11.08 23.52 '5.03 17.32 - 12.14 6.04 18.26 0.54 13.21 6.59 19.17 14 jan. 15 jan. 16 jan. Springtij: 20 januari Overige maatregelen. Ten aanzien van terreinen binnen de Boswachterij met een bosbouwfunktie wordt het in het Lange Termijn Plan vastgestelde beheer overgenomen. Geslaagd experiment ZIERIKZEE - De examenkandida ten kantoor verkooppraktijk (een afstudeerrrichting binnen het lhno) hebben hun eerste stageperiode van tien dagen op een kantoor of in een winkel achter de rug. Uit een deze week gehouden evalu atie van de eerste stage-periode met de bedrijven die meegewerkt hebben is gebleken dat de doelstellingen van dit experiment voor een groot gedeel te met sukses gehaald" zijn. Praktijk en theorie, dat wil zeggen bedrijf en school beïnvloeden elkaar positief. De leerling- wordt zelfstandiger en ziet in de.prakijjk wat hij met kennis kan doen. Onderling wisselen de leerlingen gegeveris uit over hun be drijf, zodat ze ervaren dat één pro bleem verschillend opgelost kan worden. Ook voor hun verdere school- en/of beroepskeuze is de er varing, opgedaan tijdens de stage, van belang. Door de inzet van alle betrokkenen is ,,de kloof" verkleind. Zo klein, dat leerlingen nu al in de vakantie of op zaterdag werk hebben, terwijl voor een aantal na het examen de kans op werk zeer reëel is. De tweede stageperiode heeft op deze manier een veelbelovende start. MIDDELBURG - De CBTB West- Nederland houdt donderdag 19 janu ari in de Schouwburg te Middelburg de driejaarlijkse Toogdag. Om 10.30 uur spreekt voorzitter •Blokland zijn jaarrede uit. Er wordt afscheid genomen van twee bestuursleden, de heren Haak en Vaandrager. In de middag, om 14.00 uur, spreekt minister drs. J. de Koning van socia le zaken en werkgelegenheid. Hij 2al ingaan op het winterthema „verant woord produceren" en welke moge lijkheden er zijn om het werkgele genheidsvraagstuk in ons land aan te pakken. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Jo Ivens, piano en Jorine Samson, zang. HET WEERO VERZICHT DE BILT - De afgelopen nacht is in het Noordzeegebied een zware storm opgestoken, veroorzaakt door een de pressie die met grote snelheid de oceaan is overgetrokken. In de nacht van woensdag op donderdag passeer de de depressie New Foundland, van morgen vroeg lag de depressiekern met een druk van 950 mb boven Schotland. Op dat moment kwamen langs onze Waddenkust windstoten voor van ruim 110 km per uur. Morgen komt de depressie boven Scandinavië te liggen. Toch zal de in vloed ervan op ons weer nog wel te merken zijn. Er zullen enkele buien vallen en de wind is aan de kust nog af en toe stormachtig. De tempera tuur blijft morgen duidelijk achter bij die van vandaag. BRUINISSE - In de reeks avond overdenkingen die de Evangelische Omroep elke zaterdagavond om 20.45 uur uitzendt is zaterdagavond 14 ja nuari dominee W. F. Teekens uit Bruinisse te horen. In het radioprogramma op Hilver sum twee heeft de Bruse predikant een korte overdenking met als thema Lucas 12 7: „Gaat gij niet veel mus jes te boven?", oftewel, Gods zorg gaat ook over het kleine, waar wij geen oog voor hebben. Dit kan troost zijn voor elke gelovige. Het programma is opgenomen in de Chr. Ger. Kerk in Zierikzee. Ver dere meewerkenden zijn het Chr. Gem. koor „De Lofstem" en de Chr. gem. zangvereniging „Sursum Cor- da" uit Scharendijke. Cees Groenleer speelt orgel. Het programma heeft als titel „Laat ons de rustdag wijden". BRUINISSE - Een klein beetje brandweerman is een veelzijdig ie mand. Moet hij geen brand blussen, een kat uit de boom halen of assiste ren bij een auto-ongeluk, dan kan hij altijd nog een schoorsteen gaan ve gen. Zoals gisteravond rond half acht toen de Bruse brandweer uitrukte voor een schoorsteenbrand bij de fam. H. G. in de Grevelingenstraat. Voor de brand uit was, was er al flin ke rookschade binnen. De manschap pen hebben daarna de schoorsteen geveegd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1