k A Tweede klaskoploper De Steeg laat zich verrassen door reserveteam Country Club: 3-2 Delta Sport-turnsters ongenaakbaar tijdens open VTV-kampioenschappen NIEUWSBODE Martin Krijger nieuwe leider in klubkompetitie na zege op Tonnie Donker PROGRAMMA VOETBAL 7 ZIERIKZEE - In de tweede klas van de zaalvoetbal kompetitie is sporthal Onderdak in Zierikzee heeft kop loper De Steeg een verrassende nederlaag geleden te gen het reserveteam van Country Club, dat de laatste wedstrijden bijzonder goed op dreef is: 3-2. Door de ne derlaag verspeelt De Steeg zelfs de koppositie aan Stella Boys, dat weliswaar evenveel punten heeft, maar daar naast ook een beter doelsaldo realiseerde. Die Gouwe, dat op de derde plaats stond verzuimde om te profiteren van de mistap van De Steeg en verloor uiterst verras send van Brogum: 1-2. Door deze resultaten schuiven de ploegen in de tweede klas nog meer in elkaar. Zoals de zaken er nu voor staan hebben Stella Boys en De Steeg de beste papieren in handen om beslag te leggen op de twee plaatsen, die recht geven op een overstap naar de eerste klas. Veel zeggen deze posities overigens met nog zeven wedstrijden te spelen echter niet, want alle twee de kiassers laten over en weer steken vallen, waardoor de situaties er over een paar ronden weer helemaal an- Zaalvoetbal Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Maan- dagavond is er in de sporthal Kraye- stein weer een programma voor de rekreatieve zaalvoetbalkompetitie. De teams van Dijkman en Bakker gaan te 19.00 uur de spits afbyten. Nummer twee op de ranglijst, Dijk man, maakt in dit treffen een goede kans om op beide puntjes beslag te gaan leggen. Na deze ontmoeting gaat de ploeg van Van Donge het opnemen tegen de hekkesluiters, de veteranen van Brou wershaven, die tot nu toe nog maar een keer tot winst kwamen. Het team van Van Donge geven wij dan ook een goede kans om haar positie op de rang lijst wat te gaan verbeteren(19.45). De derde ontmoeting welke op het pro gramma staat is de inhaalwedstrijd uit de zevende ronde tussen Big „S" en Krayestein. Spelend met de inzet als maandag j.L tegen koploper Orilla zou den de jongens van de jeugdsociëteit het Krayestein wel eens erglastigkun- nen maken. Toch houden wij het op winst voor nummer drie van de rang lijst, Krayestein (20.30). In de voorlaat ste wedstrijd gaat L O, de laatste weken aardig op dreef, het opnemen tegen de ploeg van Dosbouw. De jon gens van de drukkerij hebben in deze ontmoeting goede papieren in handen om op beide puntjes beslag te gaan leggen (21.15). Lijstaanvoerder Orilla komt in de afsluitende wedstrijd op deze avond binnen de lijnen om het te gaan opnemen tegen Scaldis. Voor Orilla moet dit geen al te zware opgaaf zijn om deze wedstrijd zonder kleer scheuren te beëindigen (22.00). VLISSINGEN - Tijdens de VTV-kampioenschappen, die in Vlissingcn werden afgewerkt hebben de aantredende Delta Sport-turnsters zich terdege gemanifesteerd. In de twee kategorieën waarin leden van de Zierikzeese vereniging aantraden, werden de overwinningen binnengehaald. Bij de turnste-junioren kwam de zege na een spannend Delta Sport-onderonsje terechtby Erna van der Spek. Zij bleef haar zussen Monique enAstrid van der Spek en Irene Buys in deze volgorde voor. Bij de turnsters was Hennie Kloet ongenaakbaar en won zij met een straat voorsprong. Bij de turnsters-junioren spitste de strijd om de eindzege zich louter toe op de Delta Sport-afvaardiging. Na de vier onderdelen bleef Erna van der Spek zus Monique vijfhonderdste punt voor, terwijl Astrijd een half punt achterbleet Irene Buys verspeelde ruim twee punten, maar bleef alle deel neemsters van andere verenigingen toch nog ruimschoots voor voor de vierde plaats. Op de balk toonde Mo nique van der Spek zich met afstand de beste met een waardering van 8.40 punten, Astrijd van der Spek kwam hier uit op 7.85 punten en Erna van der Spek skoorde 7.65 punten. Irene Buys kwam uit op 7.30 punten, maar zij moest daarmee vooralsnog de vierde plaats aan Ella van der Weele van Vol harding laten, die 7.40 punten kreeg toegewezen. Ongenaakbaar Op de vrije oefening en de sprong was Erna van der Spek beide keren ongenaakbaar. In beide gevallen skoorde zij boven de negen punten, waarderingen die verder niet werden toegekend tijdens het toernooi. Vooral op de vrije oefening skoorde zij met9.25 punten hoog. Monique en Astrijd van der Spek kwamen res- pektievelijk uit op 8.85 en 8.70 pun ten. Het drietal was ook een klasse apart op dc sprong. Erna van der Spek noteerde 9.00 punten en de Bru- se tweeling liet 8.25 en 8.00 punten aantekenen. Irene Buys kwam op de vrije oefening en de sprong respek- tievelljk uit op 7.95 en 7.75 punten. Op de brug was zij goed voor een fraaie 8.35 punten, waarmee zij ho ger skoorde dan de latere eindwin- nares Erna van der Spek, die 7.95 punten kreeg, doordat haar opsprong niet helemaal uit de verf kwam, na dat zij zich bij het inspringen had ge blesseerd. Astrid van der Spek kwam op dit onderdeel als beste voor de dag met 8.80 punten, terwijl Monique als 8.35 punten kreeg. Bij de turnsters toonde Hennie Kloet zich een klasse apart Naaste belaagster Vera Nooteboom van het Vlissingse VTV werd door haar op ruim vijf punten gemanoeuvreerd Voor de balkoefening kreeg Hennie Kloet 7.30 punten, terwijl zij voor een prima vrije oefening 8.70 punten mocht in- kasseren. De sprong leverde haar 8.25 punten op, en zij besloot haar prima vierkamp met 8.20 punten voor de oefening aan de brug. Al met al werd in Vlissingen nog maar eens aangetoond, dat het arsenaal aan goede turnsters wat Delta Sport kan bieden alle andere Zeeuwse verenigingen veel te machtig is. Aanstaande zaterdag worden in Sas van Gent de Zebra-kampioenschap- pen afgewerkt Hier zal Delta Sport met een nog sterkere afvaardiging aan treden. Naast de vijf turnsters, die in Vlissingen hun oefeningen zo sukses- vol afwerkten, komen in Zeeuws- Vlaanderen ook Nynke Botterweg, Mi riam van Tiggelhoven, Wendy van de Velde en Sylvia van Aalst aan de toe stellen. Winst was er ook voor de reserves van Skol Boys. Brogum II moest met 6-2 zijn meerdere erkennen in de oprukkende kanaries. Ook in deze klas zijn de mogelijkheden nog open voor een groot aantal ploegen om te promoveren. De stand in de derde klas: ZZ '72 9 6 3 0 42-17 15 Renesse 8 4 3 1 40-23 11 Skol Boys II 8 5 0 3 33-24 10 PZEM 9 4 14 32-31 9 Zeelandia II 9 4 14 21-31 9 Mevo II 9 3 2 4 24-27 8 Brogum II 9 4 0 5 26-37 8 Ouwerkerk II 9 14 4 27-34 6 Stella Boys II 8 0 2 6 11-33 2 ders uit kunnen zien. In de volgende ronde krijgt koploper Stella Boys al weer zo'n zware klus, wanneer aan getreden moet worden tegen VV Oosterschelde, dat ook nog vecht voor een promotieplaats in moet winnen om in de race te blijven. De stand in de tweede klas: Stella Boys 9 5 3 1 36-16 13 De Steeg 9 6 1 2 31-19 13 VV Oosterschelde 9 4 2 3 27-31 10 Brogum 9 4 2 3 27-31 10 Die Gouwe 9 5 0 4 19-26 10 CoutryClub 9 4 1 4 16-28 9 Dreischor 8 4 0 4 23-20 8 Bijmakelaardij II 9 2 1 6 22-42 5 Zeelandia 9 1 0 8 20-37 2 In de eerste klas viel definitief het doek voor Ouwerkerk. Door de eigen 6-1 nederlaag tegen Mevo en de 4-3 ze ge van Skol Boys op FC Kerkwerve werd de marge tussen de Ouwerker- kers en de laagste veilige plaats ze ven punten, een verschil, dat door de ploeg niet meer kan worden over brugd in de drie nog resterende wedstrijden, zodat de ploeg zich nu weer tweede klasser mag noemen na een eenjarig verblijf in het Mekka van de Schouwen-Duivelandse zaal voetbalsport. Penibel wordt het ook voor de FC Kerkwerve. Met ook voor hen nog drie wedstrijden te gaan is het verschil met de dichtbijzijnde veilige ploeg drie punten. De Kerk- wervenaren moeten nog aantreden tegen Toren Boys en Mevo om in de laatste ronde aan te treden tegen Ou werkerk, maar dan zou het lot inmid dels al wel bezegeld kunnen zijn. De stand in de eerste klas: Sporthuis ZZ 13 12 1 0 61-22 25 Toren Boys 12 9 1 2 43-21 19 Mevo 13 8 1 4 51-32 17 Countryclub 12 7 2 3 56-30 16 Bijmakelaardij 11 4 2 5 34-44 10 Skol Boys 11 4 1 6 18-28 9 BruseBoys 11 4 0 7 41-59 8 FC Kerkwerve 13 1 3 9 23-43 5 Ouwerkerk 13 0 1 12 17-65 1 (degradeert) In de derde klas boekte Renesse een prima 6-1 overwinning op het tweede team van Zeelandia en komt daardoor iets steviger op de tweede plaats achter het superieure ZZ '72. Hennie Kloet wercl in Vlissingen overtuigend winnares van de VTV- kampioenschappen bij de turnsters. Café Petit uit Bruinisse organiseert zaalvoetbaltoernooi BRUINISSE - Onder leiding van de nieuwe eigenaar van Café Petit uit Bruinisse, Jeroen Hoep, wordt zon dagmiddag 15 januari in het Burgh- Haamsteedse Sport- en Rekreatie- centrum Krayestein een zaalvoetbal toernooi verspeeld, waaraan wordt deelgenomen door zes teams. De wedstrijdleiding is in handen van Ri- nus van Boven. Deelnemende teams aan dit eerste toernooi van Café Petit zijn de Zie rikzeese verenigingen Stella Boys, Toi-en Boys en Boeng, Overvest uit Groenekan bij Utrecht, De Hogelan- de uit de stad Utrecht en natuurlijk een team van het organiserende Bru se café. De zes teams ontmoeten el kaar allemaal een keer. De eerste wedstrijd begint om 15.00 uur en de laatste is omstreeks kwart voor ze gen afgelopen. De prijsuitreiking vindt plaats in Café Petit in Bruinis- Internationale duiveh- tentoonstelling in Bruinisse ZIERIKZEE - De Zierikzeese Post duivenvereniging De Gevleugelde Vrienden organiseert op zaterdag 14 januari in het Dorpshuis van Brui nisse haar internationale duiventen- toonstelling. In totaal zullen onge veer vierhonderd duiven uit zuidwest-Nederland, België en Duitsland worden aangevoerd, ge keurd en tentoongesteld. Bekende namen van duivenliel- hebbers, die in Bruinisse aanwezig zullen zijn, zijn J. Nelemans uil St. Willebrord, C. Beijer uit Oud-Beijer- land, J. van Vliet uit Schoonhoven, S. Ewijk uit Dinteloord, H. LÏjssen uit Mill en uit de regio L. van /.Ie Hoek en Zn. en G. Bakker uit Zierik zee. Duitsland is vertegenwoordigd met H- de Vries, C. Werner en H. Stel ten uit Tudderen en Hamburg, ter wijl de Gebrs. Verbiest uit Antwer pen als erkende Quivrain-specialis- ten van de partij zijn. De duiven wor den gekeurd door de heren Horsmei- jer uit Vlaardingen en De Ruiter uit Strijen. De duiven zijn zaterdag voor het publiek te bezichtigen van 14.01» tot 23.00 uur. BRUSSEL - Frank Vercauteren, 32 maal gekozen in de nationale selec tie, is in België gekozen tot voetbal ler van het jaar 1983. Vercauteren won met zijn club Anderlecht vier keer een Europese beker en deed met het nationale team in 1982 mee aan het eindtoernooi om he wereldkam pioenschap in Spanje. Simom Taha- mata eindigde in de verkiezing als negende. Hoogspringer Eddy Annys werd in België sportman, Judoka In- grid Berghmans sportvrouw van 1983. VILLACH - Vladimir Brejtsjev uit Bulgarij heeft maandag de voor de Europese beker tellende drielanden- toernee skispringen gewonnen. De Noor Steinar Braaten eindigde als tweede, de Oostenrijker Franz Wie- gele werd derde. De laatste wedstrijd werd in Villach gehouden. TOKIO - De Internationale Judofe deratie (IJF) heeft maandag tijdens een vergadering in Tokio besloten dat het volgende toernooi om de we reldkampioenschappen van 26 tot en met 29 september 1985 in Seoel wordt gehouden. De Zuidkoreaanse hoofd stad organiseert een jaar later de Azi atische spelen, in 1988 vinden in Se oel de Olympische spelen plaats, de IJF onderhandelt met het IOC om in 1988 de Olympische agenda aan te vullen met een damestoernooi. PROGRAMMA ZAALKORFBAL Zaterdag 14 januari Sporthal Onderdak AFDELING ZUID WEST Adspiranten, klasse Dl: All Ready- Animo 14.50. Pupillen, klasse P2: All Ready- Animoll 14.10. Klasse P4; All Ready PII-Animo PIII 13.30. Maandag 16 januari 5e klasse B: All Ready IV-KVK 19.30; Dreischor-SKNWK 21.30. 6e klasse B: SKNWK II-KVK II 20.30. BREDA - In Het Turfschip wordt de internationale vogeltentoonstel- ling .Vogel '84" gehouden. Zaterdag 14 januari van 14.00 - 18.00 uur, zon dag 15 januari 10.00 - 17.00 uur. ARNHEM - De samenwerkende vredesgroepen in Arnhem hebben besloten tot het opzetten van een spe ciale opvangmogelijkheid voor bio scoopbezoekers die er behoefte aan hebben over hun emoties te praten na het zien van de film ..The day after". Deze Amerikaanse speelfilm over de gevolgen van een kernaanval op een grote stad is vanaf donderdag in de Arnhemse bioscoop Eurocinema te zien. Handbalsters Ouwerkerk naar kleine nederlaag bij Atlas HEINKENSZAND ZIERIKZEE - De dames handbalploeg van Ouwer kerk leed in de laatste kompetitie wedstrijd een 11-9 nederland in Hein- kenszand tegen Atlas. Halverwege had de Ouwerkerkse ploeg nog een 4- 5 voorsprong, terwijl deze in de twee de helft nog werd uitgebouwd naar 6- 9. Toen stortte de ploeg in en konden de Heinkenszandse dames alsnog met 11-9 de winst pakken. Voor Ouwerkerk werd Sylvia Bax top- skoorster met vijf treffers, terwijl Petra Bax vijf keer doel trof. Erna Bakker maakte de negen vol. Hét welpenteam van Delta Sport, dat een groot kampioenskandidaat is, won andermaal. Halverwege leid de het uit slechts vijf spelers bestaan de ploegje al met 5-2. Omdat de ge vaarlijkste schutter aan Zierikzeese zijde in de tweede helft fanatiek werd afgedekt vielen er geen treffers meer, maar dat was ook aan de ande re kant het geval door goed verdedi gingswerk. De ruststand werd zo doende ook de eindstand. Het tweede herenteam van Delta Sport leed een zware 25-10 nederlaag bij EMM V. Het derde team daarente gen maakte de hoge klassering waar door na een 7-10 ruststand met 24-27 te winnen van Sluiskil, een goede prestatie, omdat de Zierikzeese ploeg inkompleet aantrad. De jongens aspiranten van Delta Sport wonnen met 16-22 bij Atlas in Heinkenszand. Zierikzeese Bridge Klub ZIERIKZEE - Tijdens de eerste on derlinge bridge wedstrijd buiten kompetitieverband in 1984 van de Zierikzeese Bridge Klub gingen de overwinningen in de diverse groepen naar het paar mevrouw Sleegers eb de heer Noiet, naar het echtpaar Van den Berg en naar de lieren Eekman en Kloet. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: Groep bruine boards (systeem draaiende Mitchell) 1. mw. Sleegers-hr. Nolet, 150 pun ten; 2. heren Becu-Van der Post, 140 punten; 3. dames Kops-Tuinman, 137 punten; 4. lieren Blonk-Van Hengstum, 134 punten; 5. mw. Van den Berg-hr. Does, 123 punten; 6. da mes Hoets-Weber en heren Van der Mark-Viergever, 121 punten; 8. da mes Verschoore-De Vlieger, 120 pun ten; 9. heren Hendrikse-Sweere, 110 punten; 10. dames Does-Hendrikscn, 102 punten; II. dames Van Oevercn- Tennekes, 96 punten; 12. datnes Besamusca-Lievonse, 86 punten. Groep groene boards (systeem Mitchell) NZ-lijn: 1. heren Eekman-Kloet, 139 p9unten; 2. dames Van der Valk' Van de Zande, 129 punten; 3. mw. Heuser-heer. Boot, 123 punten; 4. he ren Duindam-Schol, 122 punten; 5. mw. Sluijter-heer Turel, 1,13 punten; 6. heren Besamusca-Meulstee, 94 punten. OW-lijn: 1. echtpaar Van den Berg, 152 punten; 2. echtpaar Pomper, 143 punten; 3. dames Van Geesbergen- Terwisscha, 132 punten; 4. dames Becu-Van der Post, 117 punten; 5. da mes Van Aandel-Lepelaars, 102 pun ten; 6. heren 't Hart, 74 punten. In beide groepen is 120 punten 50 van de maximale skore. Simpele klus voor herenteam Kwiek: 3-0 BRUINISSE - Het herenteam van volleybalvereniging Kwiek uit Brui nisse heeft een uiterst simpele over winning behaald op hekkesluitcr VC Goeree. In amper veertig minuten haalde de ploeg van Tonie van Breda een 3-0 overwinning binnen via de setstanden 15-2, 15-3 en 15-4. De ploeg uit Stellendam kon aan vallend niets uitrichten omdat de Kwiek-ploeg hen nauwelijks de gele genheid daartoe bood. Door veel die pe opslagen hield de Bruse ploeg de bal konsekwent in eigen bezit en konden aan de lopende band punten worden geskoord. Door deze 3-0 over winning sloot Kwiek de eerste helft van de kompetitie af. Het heeft nu vier punten voor sprong op Setpoint en heeft inmid dels een riante mogelijkheid om de gemiste promotie van het vorige sei zoen alsnog te bewerkstelligen. Het tweede damesteam van Kwiek speelde eveneens een thuiswedstrijd. Vovero uit Rozenburg fungeerde als tegenstander voor het bepaald niet sterk spelende Bruse damesteam. De Rozenburgse formatie maakte" erg veel fouten en bood daardoor de thuisploeg de gelegenheid om met 3-0 te winnen via de setstanden 15-9, 15-9 en 15-13. Schaakteam TOG herstelt zich in promotieklas met ruime zege AXEL - Na de nederlaag to gen koploper Oost-Souburg doemde voor het schaakteain van TOG uil Bruinisse plotseling het degrada tiespook op in de promotieklas van de Zeeuwse Schaakhond. Dit lijkt ua de knappe zege hij hekkeslui tcr Landau in Axel nu evenwel weer afgewend. Met nog twee ronden te spelen heeft TOG met vijf punten uil evenzoveel duels een voorsprong van drie punten op de twee onder de rode streep vertoevende ploegen van Ter- neuzen en Landau, waardoor het na genoeg zeker lijkt dat het zeer jonge Bruse team (gemiddelde leeftijd is twintig jaar) definitief in veiligheid i.s. I OG t rad m Axel tnet slechts /e\ en spelers aan. Hierdoor moest teamlei der Jan de Korte voor een takt'iselu- opstelling moest kiezen. Ad vat. Klinken kwant aan liet hoogste bord, terwijl bord twee onbezet werd gela ten. Hierdoor kwamen tie overige' spelers „uit de wind" te /itlen. ten grote 2' -5' zege werd allerminst verwacht, omdat Landau in de vori ge ronde nog verrassend met 4-4 ge lijk had gespeeld legen de nununei twee van de ranglijst Koudekerkt Het vorige sei/oen kreeg de Bruse ploeg in een zinderende linale klop van tie Axeise formatie. TUG keek aanvankelijk legen et n 1-0 achterst and aan, maar tle/t wem omgebogen in een 1-2 voorsprong. Jan de Korte en Martin van Uriel veegden hun tegenstanders reeds m de openingsfase van het bord. l)t overwinning is daarna geen moini n< 'meer in gevaar geweest. Overwin ningen w aren er nog voor Jaap tic Jonge, Rene Bal en Jan van de Bos. terwijl Kees van tie Bos remiseerde. De overige uitslagen in tie promt- tieklas: Terncu/.en-Uost-Kouburg 2-6. Vlissingen-Koudekerkt 2' DZD-Oostburg 5' -2' De stand na ijl ronden: Oost-Souburg 5 5 0 0 291/z-101/i 10 Koudekerke 5 3 1 1 22Vi-lV/t 7 ÜZD 5 2 2 1 23' -16». Vlissingen 5 2 12 20 -20 TOG 5 2 1 2 18 -22 Oost burg 5 1 1 3 18 -22 3 Terneuzen 5 0 2 3 14' -25' 2 Landau 5 0 2 3 14 -26 2 ZIERIKZEE - In de klubkompetitie van Schaakvereniging Zierikzee is Mar tin Krijger de nieuwe leider geworden na een zege op jeugdkampioen en rege rend koploper Tonnie Donker. In het toptreffen opende Krijger met een dame gambiet. Zijn tegenstander kreeg een geïsoleerde pion, hetgeen uiteindelijk tot verlies leidde. In de partij Uil-Scheele kwam de zwartspeler in een goede positie te zitten met een vrijpion op de vierde rij. Aan het eind van de partij maak te Scheele echter een slippertje, waardoor zijn tegenstander in drie zetten mat kon aangeven. H. C. Juk- kenekke en R. van der Veken streden verbeten om het punt. Het duurde zeer lang vooraleer er stukken gesla gen werden. Van der Veken forceerde uiteindelijk de doorbraak via een óf fer. Beide spelers kwamen in tijdnood. Jukkenekkc kreeg in die fase de winst binnen bereik. De partij werd afgebroken en tenslotte via arbitrage aan Jukkenekke toegewezen. Voor zitter Hoogstrate liet zich in een dui delijk gewonnen positie toch nog ver rassen door A. M. van der Westen en S, J. Stoel moest dit keer het on derspit delven tegen junior Peter Kiumper. Van Eldik sprong als vanouds drif tig met zijn paarden erop los. Van der Schee zag het allemaal duizelen en moest opgeven. J. L. Bom wilde er een korte partij van maken, hetgeen hem vrij goed lukte en in'snel tempo bleef hij Sjaak Spiegels de baas. Ver kerk en Wiebols vochten verbeten om het punt. Verkerk trok via het kleedje van de tafel de partij naar zich toe, maar dat mocht niet helpen. Via afruil kwam de partij toch bij Wiebols terecht. Spiegels sr. speelde tegen Albert Riemens. Hoewel eerstgenoemde in tijdnood kwam redde hij zich fraai uit een opgesloten koningsstclling en ging het eindspel in met een pion voor. Spiegels stelde remise voor, maar dat werd afgeslagen. Riemens had de gelegenheid ontdekt om de achterstallige pion terug te winnen, later veroverde hij er zelfs nog een, waarna de torenpenning de partij in het voordeel van Riemens besliste. De volledige uitslagen: T. Donker- M. Krijger0-1; H. Uil-A. J. Scheele 1- 0; H. C. Jukkenekke-R. van der Ve ken (na arbitrage) 1-0; A. M. van der Westen-J. J. Hoogstrate 1-0, B. S. Spiegels-A. Riemens 0-1, J. Verkerk- P. Wiebols 0-1, J. L. Bom-J. F. Spie gels 1-0, P. C. van der Schee-C. van Eldik 0-1; S. J. Stoel-P. Kiumper 0-1. v&. V---1Bgj KNVB ZATERDAGVOETBAL 2e klasse A: Oranje Wit-Good Luck; Oostkapelle-SHO; Roda Boys- Bruse Boys; Rozenburg-AZVV; SSC'55-Arnemuiden; Hoek-WHS. 4e klasse A: Nieuwdorp-Smerdiek; Meeuwen-SNS; Veere-MEVO; SPS-'s-H. Arendskerke; Wolfaartsdijk-BWR Reserve 3e klasse A: Serooskerke II-WHS II; Meeuwen III-Wemeldinge II; Bruse Boys ITSeolto II 14.30; Smerdiek II-Thol. Boys II; Kloetinge II-Nieuwdorp II; Klundert II- Dinteloord II. AFDELING ZEELAND Ie klasse: VCK-GPC; Kruiningen- Middelburg; SKNWK- Hoedekenskerke 14.30; Duiveland- DFS 14.30; Bevelanders-Colpl. Boys; Apollo-Heinkensz. Reserves le klasse: Heinkenszand II-Veere II; Amemuiden III-WIK II; Yerseke III-Hoek II; Tern. Boys III- Zaamslag II; GPC II-Apollo II; ZSC II-VCK II 14.30. 2e klasse: Cadzand-SSV; Waarde- Dauwendaele; WIK-ZSC 14.30; Wissenkerke-Kats; Rillandia-Spui. Reserve 2e klasse A: SKNWK II- Bevelanders II 14.30; Kloetinge III- Duiveland II; Dauwendaele II- Nieuwland II; Middelburg II- Meeuwen II; WIK III-Serooskerke IV 14.30; DFS 11-Oostkapelle II 14.30. 3e klasse D; Heinkenszand III-Wol- faartsdijk III; Apollo III- Brouwershaven II; Bruse Boys III- Brouwershaven 14.30; SSV II-MEVO II; Duiveland III-Colp. Boys II 14.30; 's-H. Arendskerke II-SKNWK III. HOOFDKLASSE A-JUNIOREN RCS AI-Terneuzen Al; Vlissingen AI-Goes AI; Yerseke AI-HVV'24 AI; Middelburg AI-Arnemuiden AI; Zie rikzee AI-Serooskerke AI 14.30. Groep All: Colpl. Boys Al- Duiveland AI; SKNWK AI-MEVO AI 12.45; Wolfaai'tsdijk AI-Bruse Boys AI. KNVB ZONDAGVOETBAL 3e klasse D: Roosendaal-DIVO; Steen-Zundert; Zierikzee-Goes 14.30; Steenbergen-Schutters; BSC-Clinge; SC Gastel-Jong Ambon. Reserve 3e klasse D: Vlissingen 111- Temeuzeh II; Zeel. Sport Ii-Zierikzee II; Aardenburg II-Robur II; HVV'24 li-Vogelwaarde II; Sluiskil li-Steen II; Jong Ambon II-Middelburg III. AFDELING ZEELAND le klasse: Zeel. Sport-Domburg; Oostburg-Graauw; Robur- Hulsterloo; Patrijzen-Koewacht;, Noormannen-Sluis; Corn Boys- Volharding. 2e klasse A: Vlissingen IV-Noor mannen II; SDO-Kwadendamme; Cortgene-Dreischor; Lewed. Boys II- Middelburg IV; Heinkenszand-Zeel. Sport III; Renesse-Ouwerkerk 14.30. 3e klasse D: Volharding 11- Heinkenszand II; Walcheren 111- Zierikzee III; Robur Ill-Goes 111; RCS III-Renesse II; Hansw. Boys II- Zonnemaire. Anton Saman naar derde plaats in Zeeuwse sneldamstrijd THOLEN - De Thoolse damkiub or ganiseerde de Zeeuwse sneldamkam- pioenschappen in de diverse senioren- en juniorenklassen. Er was in Tholen een rekord-inschrijving van 154 deelnemers. Damkiub Zie rikzee was met elf spelers goed verte genwoordigd.. In de hoofdklasse prolongeerde Goesenaar Johnny de Leeuw zijn vo rig jaar in Zierikzee veroverde Zeeuws kampioenschap. Dezelfde klassering als het vorig jaar verover de ook Anton Saman van DC Zierik zee. Achter De Leeuw en Harry Ver- doolaege uit Halsteren bezette Sa man ook nu de derde plaats. Saman startte in de finalegroep niet al te best, maar had een enorme eindsprint. In de slotronde klopte hij Bram Goedhart van Middelburg, die als groot favoriet was gestart. In de eerste klasse drongen Rinus en Chris van de Wielen door tot de eerste finalegroep, maar ze konden zich niet mengen in de strijd om de ti tel. Piet Jongeneele werd hier win naar. Sukses was er wel voor Rinus de Wild, die de tweede finalegroep won en voor John Honig, die supe rieur was in de derde groep. In de pu- pillenklasse won Gordon Rijkers de tweede finalegroep, een knap resul taat voor deze twaalfjarige dammer, die nog maarsinds een paar maanden lid is van de DC Zierikzee. ZWEVEGEM - De Nederlandse Cees van der Wereld is maandag bij een veldrit in Zwevegem achtste ge worden De Belg Paul de Brauwer won vóór zijn landgenoten Johan Ghyllebert en Robert Vermeire. CERVINIA - De Sowjet-Unie zal tijdens de wedstrijden voor de we reldbeker niet meer de tordepo- achtige tweemansbob in de baan brengen. Tijdens een training op de natuurpiste in Cervinia (Italië) had den de Sovjets moeilijkheden het projektiel in bedwang te houden. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7