Uitbreiding pension en winkelbestand in Renesse streeknieuws stukken Penelope van de „Polyanthe" Achter het Nieuws over Nederlandse heroïnebaby's „Willem van Oranje" vanaf 12 januari op televisie Inkomsten kerken ook in 1982 achtergebleven bij geldontwaarding Vergadering en post- zegelbeurs Philatelica Subsidiëring windenergïe- projekten tijdelijke zaak 4 Advies kommissie ruimtelijke ordening Wester schouwen DEN HAAG - Staatsekretaris De Graaf van sociale zaken en werkgele genheid wil pas per 1 januari 1985 de regeling voor AOW-uitkeringen bij overlijden verspoepelen. Hij heeft dat de Tweede Kamer in een nota la ten weten. De maatregel is volgens hem pas mogelijk als zowel mannen als vrouwen een zelfstandig recht op een AOW-pensioen hebben. Op grond van een richtlijn van de EG wordt de gelijke behandeling van mannen en BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de kommissieverga dering ruimtelijke ordening van de gemeente Wester- schouwen kwam de uitbreiding van het horeca- en win kelbestand in Renesse uitvoerig aan de orde. De kom missie adviseerde positief over een beperkte uitbreiding van pension Nieuw-Constantia aan de Laone, was ver deeld over de wijziging van het bestemmingsplan ten be hoeve van uitbreiding van een horecabedrijf aan de Kor te Reke en was voor het plan tot stichting van een aantal winkels kantoorruimte aan de Zoom, mits op de win kels een bovenwoning verschijnt. De heer J. C. Hendrikse (PvdA) kon instemmen met het advies van het bureau Stad en Landschap wat betreft de aanmerkelijke beperking van de gevraagde uitbreiding voor pension Constantia aan de Laone. ,,We moeten uiterst voorzichtig zijn met uitbreiding", vond hij. J. van den Berge (RU) was het daar volko men mee eens. De heer L. Tieleman (CDA) was in principe niet tegen de uitbreiding van de panden 2-4, maar was wel bang voor een te rigoreuse uitbrei- ZIER1KZEE - De Internationale Vereniging Philatelica, afdeling Schouwen-Duiveland houdt maan dag 16 januari in het Huis van Nas sau een vergadering. Zaterdag 21 ja nuari wordt in het Huis van Nassau de jaarlijkse postzegelbeurs gehou den. De beurs is geopend van 10.00- 17.00 uur. De vergadering begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE Vergadering Stuurgroep Werkloosheid Maandagmiddag 16 januari verga dert de Regionale stuurgroep werk loosheid in het stadhuis te Zierikzee. Gesproken wordt over de voortgang van het projekt, de huisvesting en het vergaderschema 1984. Aanvang: 15.00 uur. BRUINISSE Ledenvergadering C.D.A. In het Dorpshuis van Bru wordt op vrijdag 20 januari om 20.00 uur een ledenvergadering belegd van de af deling van het C.D.A. Na opening en verslagen wordt een forum-diskussie gehouden met als onderwerp: ge meentelijke zaken en vooral de ge meentebegroting 1984. Verder zal er een bestuursverkiezing plaatsvin den, onder meer een nieuwe voorzit ter en sekretaris dienen te worden gekozen. Dia-avond p.v. „G. J. Peelen" De Bruse postzegelhoudersvereni- ging ,,G. J. Peelen" heeft in het win terseizoen een speciale avond inge last waarin, naast de normale proce dure van ruilen en kopen, een dia serie op het programma staat. Leden en andere geïnteresseerden maken hierin een filatelistische reis door de Gouden Eeuw. De avond is morgen, woensdag 11 januari om half acht, in het Nederlands Hervormd Vereni gingsgebouw. Nieuwe danskursus Mevrouw W. M. Kramer-de Groot uit Scharendijke gaat in Bruinisse weer een danskursus geven. Deze kursus stijldansen voor beginners- begint morgen, woensdag 11 januari om zeven uur in het Dorpshuis. Gega digden kunnen zich nog melden. Burgerlijke stand gemeente Bruinisse Aantal inwoners per 1-1-1983: m. 1583, v. 1594, t. 3177. Geboorten: m. 16, v. 13, t. 29; overlijden: m. 27, 16, t. 43. Sterfte overschot: m. 11, v. 3, t. 14. Vestiging: m. 48. v. 52, t. 100. Ver trek: m. 61, v. 67, t. 128. Migratie- overschot: m. 13, v. 15, t. 28. Aantal inwoners per 1-1-1984: m. 1559, v. 1576, t. 3135. Vermindering gedurene 1983: m. 24, v. 18. t. 42! Er werden in 1983 22 huwelijken voltrokken en 1 echtscheiding inge schreven. (In 1983 respektievelijk 19 huwelijken en 3 echtscheidingen). Een opmerkelijk verschil met vo rig jaar is de sterke daling van het aantal geborenen (1983 28 mannen, 14 vrouwen 42 totaal) en de sterke stijging van het aantal overledenen (1983 12 mannen, 13 vrouwen 25 totaal). Eveneens hebben we thans geen vestigingsoverschot (er zijn 28 personen meer naar buiten de ge meente verhuisd dan dat zich perso nen hebben gevestigd in de gemeente Bruinisse.) ding. Dr. H. J. van Zuijlen (VVD) stelde dat in Renesse noch in het hoogseizoen en noch in het voor- en naseizoen aan de vraag naar pensions kan worden voldaan. Hij on dersteunde de aanvraag wat betreft uitbreiding van het pension. Korte Reke De heer Van den Berge was duide lijk omtrent het wijzigen van het bestemmingsplan voor de uitbrei ding van een horeca-bedrijf aan de Korte Reke. ,,Ik ben tegen elke uit breiding van de horeca in Renesse", stelde hij. Een standpunt dat werd onderschreven door Tieleman. Hendrikse dacht er anders over. „Een bestaand horeca-bedrijf heeft een belendend pand gekocht, dat de bestemming woon- en winkeldoe leinde kent. Het pand daarnaast heeft ook een horeca-bestemming, zo dat het pand met woon- en winkeldoeleinde-bestemming tussen twee horeca-panden in zit. Het is moeilijk om het tussenliggende pand te handhaven. Uit het oogpunt van dorpsschoon ben ik voor de wijziging van het bestemmingsplan", aldus Hendrikse. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer, voorzitter van de kommissievergadering, was het niet helemaal eens met Hendrikse. „Dan krijgen we wel een heel stuk horeca op de Korte Reke", vond zij. Dr. H. J. van Zuijlen kon de woor den van Hendrikse onderschrijven. Konklusie: twee frakties waren voor wijziging en twee frakties adviseer den tegen. Van den Berge: „Het is misschien wel cru gezegd, maar straks kopen ze weer een pand erbij en dan heeft heel Renesse bestem ming horeca." Winkels Wat betreft het plan lol stichting van een aantal winkels kantoor ruimte aan de Zoom a$y,iseerde Van Zuijlen dit plan aan te houden totdat de hele schets van Renesse wordt be handeld. „Binnen een half jaar zijn de plannen gereed. Laten we het plan dan in het totale beeld bekijken." Tieleman merkte op dat uit het Distributie Planologisch Onderzoek Winsemius: DEN HAAG - Het gemeentebestuur van het Friese Rauwerderhem maakt slechts kans op subsidie van minister Winsemius (milieubeheer) voor een gekombineerd windenergie- en bio- gasprojekt als het kan aantonen dat het projekt na vijfjaar rendabel is en geen subsidie ter dekking van de aan loopverliezen meer behoeft In antwoord op schriftelijke vragen van de kamerleden Beckers-De Bruijn en Lankhorst (PPR) zegt Winsemius dat nog wel zal worden bekeken of het projekt - drie windturbines en een biogasinstallatie om het gehele dorp van energie te voorzien - met een ge wijzigde opzet en doelstelling in aan merking kan komen voor subsidiëring in het kader van het hergebruik van af valstoffen. Op het ministerie wordt thans de hand gelegd aan een onderzoekspro gramma hergebruik afvalstoffen en Rauwerderhem zou daarbij wellicht als proefprojekt kunnen fungeren. blijkt dat er in Renesse geen winkel bedrijven bij hoeven te komen. „Eventueel bouwen is toegestaan, maar dan wel volgens de voorschrif ten van het bestemmingsplan, dus een winkel met een bovenwoning." Deze toevoeging is overigens niet volgens het bestemmingsplan, maar komt voort uit een raadsbesluit. Ook Van den Berge was voor het toevoegen van een bovenwoning, net als Hendrikse. Hij vond trouwens dat er in Renesse voldoende winkel ruimte in vele branches bestaat. BRUSSEL - Minister Braks van Landbouw verwacht dat de EG- landbouwministers dinsdag in Brus sel een kompromis zullen bereiken over een voorstel de varkenspest in de gemeenschap harder aan te pak ken. Braks heeft de indruk dat het kompromis voor ons land merkbaar zal zijn. Een oorspronkelijk voorstel van de Europese kommissie zou de Nederlandse varkenssektor in grote moeilijkheden kunnen brengen. BRUSSEL - De EG-ministers van landbouw streven er naar voor de eerstvolgende Europese top 19 en 20 maart in Brussel een afgerond pak ket van voorstellen voor aanpassing van de landbouwprijzen voor het sei zoen '84-'85 en voor bezuinigingen op de landbouwuitgaven van de EG op tafel te leggen. De prijsen en bezuini gingen zijn gekoppeld en zullen na drukkelijk door elkaar heen gaan spelen, zo heeft minister Braks maandagavond in Brussel verklaard na afloop van de eerste dag van de landbouwraad. vrouwen per voerd. 1 januari 1985 Inge- De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken In te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge- ronden stukken zijn bulten verantwoordelijkheid van je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Aan de CPB- en CBTB-dames De aanleiding van deze oproep is dat in 1984 de Europese richtlijnen voor de vrouw, de wetgeving rondom ge lijke sociale zekerheid tussen mannen en vrouwen aangepast moet worden. Voor meewerkende en meedenkende echtgenotes van zelfstandigen zijn hierover in Europees verband aanbe velingen gedaan. Hoe dit vorm gaat krijgen in Neder land is niet precies bekend. Het is nu aan de agrarische vrouwen zelf om hierin mee te denken. Komt u ook, om deze nota „Agrarische vrouwen, roe ping of beroep" te bespreken? Plaats 24 januari 1984 Kievitsweg 2 Kerk- werve, tijd half 2 tot half 4. Namens de agrarische commissie leden Tonny v. d. Wekken-de Boer Gerda Mol-Boot HILVERSUM - VARA's aktuaiileitenrubriek Achter het nieuws is dinsdag avond (Nederland 1, 21.46 - 22.26 uur) voornamelijk gewijd aan de problemen van heroïnebaby's en hun ouders. Er zijn in ons land vele honderden kinderen die als gevolg van het hard drugsgebruik van hun moeder verslaafd zijn gebo ren. Alleen in Amsterdam zijn er al zeker 400 gevallen, en ieder jaar komen er minstens 70 bij, aldus een schatting van de GG en GD. In de Achter het nieuwsreportage is onder meer een uitgebreid gesprek te zien met een moeder van een ver slaafd kind. Als een moeder ver slaafd is komt het kind in 60 tot 90 procent van de gevallen ook ver slaafd op de wereld, het verslavende middel - meestal heroïne - is tijdens de zwangerschap via de bloedsom loop van de moeder op het kind over gedragen. Direkt na de geboorte j-s het'daarom nodig dat het kind een ontwenningskièy ^ondergaat In Amsterdam wordt - nadat /.o n tien jaar geleden het fenomeen van de verslaving bij geboorte werd ont dekt - extra zorg besteed aan moe ders en kinderen die aan de heroïne zijn. Zuigelingenzorg, vertrouwen sartsen,. drugshulpverleners en zie kenhuizen werken daarbij samen. Het is volgens sommige hulpverle ners hard nodig dat er in de hoofd stad en ook elders in hel land onal- hankelijke bureau's komen waar de verslaalde ouders terecht komen HILVERSUM - Vanaf donderdag 12 januari is de tiendelige televisieserie over het leven van Willem van Oranje op het scherm te zien. De groots opge zette dramaserie is een gezamelijke produktie van AVRO, RRTen Veronica. De produktie van de tien afleveringen heeft 3,6 miljoen gulden gekost. Naast de 61 spelers die de wereld lijke en kerkelijke machthebbers van de zestiende eeuw uitbeelden, hebben ongeveer veertienhonderd mensen aan verschillende massasce- nes meegewerkt. De voorbereidingen voor „Willem van Oranje" zijn al in 1979 begonnen. Regisseur Walter van der Kamp had toen zijn script ai klaar. De eigenlijke opnamen liepen van februari tot augustus van het vo rig jaar. Onder meer zijn opnames gemaakt in de oude kerk en de nieuwe kerk in Delft, Slot Loevestein en verschillen de kastelen in kerken in Brussel en omgeving. Willem van Oranje (Willem de Zwijger, vader des Vaderlands) wordt in de serie gespeeld door Je roen Krabbé. Andere hoofdrollen worden vervuld door Linda van ARNHEM - Een rechercheteam van de Arnhemse, Renkumse en Rheden- se politie en van de Rijkspolitie in Nijmegen heeft met de arrestatie van in totaal 22 verdachten een inbre-* kersbende opgerold, die zich had gespecialiseerd in diefstallen uit du re auto's. Woensdag 11 januari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 9.35 uur Schooltelevisie 15.00 uur Teleac 15.30 uur Kinderen in de Bijbel 15.40 uur Pieter Post 15.55 uur Appelmoes met taartjes 16.10 uur Bolio, Bries en bondgeno ten 16.35 uur Bokkesprongen 17.05 uur Anna, Ciro Co 18.25 uur Teleac 18.55 uur Het verhaal 19.00 uur Jennifer als eiseres. In dit tweede en laatste deel is Jennifer het niet eens met de keuze van de ouder, bij wie ze na de scheiding van haar ouders mag wonen. 19.25 uur Kenmerk 20:00 uur Journaal 20.28 uur Socutera 20.30 uur Van Kooten en De Bie 21.25 uur Good and bad at games. De ze Engelse film gaat over het leven van drie leerlingen op een kostschool in 1973. Cox, één van de drie, wordt erg gepest door de andere twee. Als ze al jaren van school af zijn bezoekt Cox als journalist het tweede lid. Hij vraagt hem het doen en laten na te gaan van het derde lid. Hij wil wraak nemen door de twee vrienden in een onmogelijke positie te manipuleren. 22.50 uur A good turndaily 23.00 uur Teleac 23.40 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.25 uur Staatsloterij 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke partijen 19.20 uur Van gewest tot gewest. Aan bod komen een proefschrift over Ne derlands Dierenrecht, een portret over de kunstschilder Ton Verhey. De stormvoorspelling van Peter Cruijss, veldkruisen en kapellen in Limburg en Steenwijks industrieter rein in de uitverkoop. 20.10 uur Het korte spel. Het Neder landse televisiespel Italië 09-39 is naar het verhaal Eersteliefde uit de bundel Boos door een ruitje van Dolf de Vries. De Vries speelt de vader die zijn dochter meeneemt naar Italië. 20.50 uur Duo voor virtuozen. De vio list Jaap van Zweden en de contra bassist Giovanni Bottesini spelen de solopartijen. Zij worden begeleid door het Amsterdams Kamerorkest. 21.10 uur Leven in herinneringen. Deze dokumentaire gaat over het in Schagen gestichte museum over de Slag aan de Somme in de Eerste Wereldoorlog. 21.40 uur Cinevisie 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studio Sport 23.55 uur Nieuws voor doven Donderdag 12 januari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Schooltelevisie 16.00 uur Poldark. Damelza is in ver wachting van haar tweede kind. Dat komt niet bepaald haar humeur ten goede. 16.50 uur Het donkere bos. Robin en John vinden een oude holle boom, die prachtig als schuilplaats dienst kan doen. 18.30 uur Teleac 18.55 uur Oma Fladder 19.05 uur Toppop 20.00 uur Journaal 20.28 uur Babbelonië 21.00 uur Willem van Oranje. Op elf jarige leeftijd erft Willem, zoon van Willem van Nassau en Juliana van Stolberg het prinsdom Oranje en liet kasteel te Breda. Willem wordt ka tholiek opgevoed aan het hof in Brus sel in opdracht van keizer Karei V, die hem wil onttrekken aan de in vloed van zijn met Luther sympathi serende ouders. Daardoor komt Wil lem in een konfliktsiluatie als de ketters in opdracht van de keizer worden vervolgd. 21.45 uur Televizier Magazine 22.25 Levenslang, lil deze nieuwe se rie wordt de jonge Richard Devine beschuldigd van de moord op zijn va der. Zij wordt door de rechter ver bannen naar Australië voor de rest van zijn leven. 23.15 uur Ontdek je plekje 23.30 uur Journaal 22.35 Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 17.45 uur Feduco 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur De smurfen 19.35 uur Vijf tegen vijf 20.00 uur Uitkijk 20.40 uur De verbeelding, lil dit kunstmagazine komen een portret van de dichter bioloog Dick Hilleni- us en de nieuwe rubriek Literaire landschappen aan de orde. 21.30 uur Markant. Dit is het eerste deel van een drieluik, bestaande uit portretten van opmerkelijke per soonlijkheden. Vanavond wordt do minee Ruitenberg belicht. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studio Sport 23.30 uur Nieuws voor doven Dyck (prinses Anna van Saksen), Paul Cammermans (Keizer Karei V), Willem Nijholt (Koning Philips II), Siem Vroom (Kardinaal Granvelle) en Ramses Shaffy (Graai' van Eg- mont). In de serie wordt een zo na tuurgetrouw mogelijk beeld gegeven van het leven van Willem van Oranje vanaf zijn twaalfde levensjaars lot zijn gewelddadige dood in 1584. Ver schillende geschiedkundigen hebben geadviseerd bij de totstandkoming van de serie. Dit jaar is ook het herdenkingsjaar van de moord op Willem van Oranje. Het nationaal comité herdenking Willem van Oranje organiseert daar om tal van aktiviteiten, waaronder een grote expositie in het Prinsenhof in Delft, waar van Oranje werd ver moord, lezingen en het uigeven van een herdenkingsmunt en postzegel: Donderdag 12 januari21.00 uur, Nederland 1: Willem van Oranje Start van deze tiendelige serie met Jeroen Krabbé als Willem van Oranje. UTRECHT - Evenals in 1980 en 1981 zijn de inkomsten van de kerken uit bij dragen van de kerkleden in 1982 achtergebleven bij de stijging van de kosten van levensonderhoud. In 1982 waren de kosten van levensonderhoud 6 pro- cent hoger dan in 1981. De inkomsten van de Nederlandse Hervormde Kerk stegen in 1982 1,3 procent (in 1981: 2.9 procent), in de Gereformeerde Kerken in Nederland 1,7 proeent (in 1981: 3 procent)en in de Rooms-Katholieke Kerk 3.1 proeent (in 1981: circa 3 procent). Dat blijkt uit cijfers die maandag in Utrecht werden bekend gemaakt tijdens de presentatie van de aktie Kerkbalans, die van 9-22 januari 1984 wordt gehouden. In deze geldwer- vingsaktie ten behoeve van de plaat selijke gemeenten en parochies, die dit jaar als thema heeft: „Vol ver trouwen", werken de drie grote christelijke kerken samen met de Oud-Katholieke Kerk. de Evange- lisch-Lutherse Kerk, de Re monstrantse Broederschap en de Doopsgezinde Broederschap. Voorde Hervormde Kerk is het de dertiende keer, voor de andere kerken de twaalfde keer dat de gelovigen om een bijdrage wordt gevraagd. De gemiddelde bijdrage in het ka der van de aktie Kerkbalans bedroeg in 1982 f 217,98. In de Hervormde Kerk was de gemiddelde bijdrage 222,57 en in de Gereformeerde Ker ken 212,10 gulden. Voor de RK Kerk is een gemiddelde bijdrage per parti ciperend gezin berekend van onge veer 224 gulden. 18 „Gaat u daar maar zitten. U komt uit Edmonton, niet? Hebt u een brief bij u? Laat hem maar eens zien." Hij nam hem van haar aan, las hem merkwaardig vlug door en legde hem toen zorgvuldig naast zijn vloeileg- ger. Hij keek haar goedgehumeurd aan en zei toen: „Zo en vertel nu maar eens wat ik voor u kan doen." Penelope vertelde hem hortend haar geschiedenis. Om haar werkge vers te ontzien, liet ze hun naam ach terwege en zei evenmin waar ze woonden. „Ik heb namelijk het gevoel dat ik een gevangene ben", zei ze. „Momen teel heb ik de gewaarwording dat ik aan een van mijn bewakers ben ont snapt. De dame wachtte me op in het station Paddington, maar ik kon zon der dat ze mij zag een tunnel inglip- pen." Orfords grote vingers strengelden zich ineen en hij fronste het voor hoofd. „Ik weet toch heus niet wat ik voor u zou kunnen doen, juffrouw Pitt," merkte hij op. „En het geval is des te moeilijker, daar ik zaterdag naar New York vertrek. Ik veron derstel wel dat 't overal in de wereld hetzelfde is en dat deze meneer Jo nes, ik veronderstel dat hij niet zo heet. maar dat u moeilijkheden wilt vermijden, net zo is als wie u in welk kantoor dan ook in New York zou hebben ontmoet." „Ja, maar wat raadt u mij aan, me neer Órford?" Hij streek langs zijn omvangrijke kin. „Nou, ik zou hem aan zijn woord houden en overtocht naar Canada vragen. Ik voor mij houd niet van die openhartigheid, maar dat kan na tuurlijk zijn manier van doen zijn. Heeft hij zoiets als een positie, hier in het land?" Ze schudde het hoofd. „Hij woont met zijn vrouw samen, dat maakt de zaak toch gemakkelij ker? Ik zal u eens wat zeggen, juf frouw Pitt. Er is maar weinig wat ik niet voor de ouwe John zou doen, of terwille van hem, voor een Canadees meisje. U zou niet denken dat ik Ca nadees ben, maar toch is dat zo. U mag dat wat mij betreft opschepperij noemen, maar het geld voor uw te rugtocht naar Montreal of Toronto achterwege blijft, kunt u zich hier vervoegen. Mijn bediende bespreekt dan passage voor u, zonder dat u daar zelf ook maar enige moeite voor hoeft te doen. Nee. daar hoeft u mij volstrekt niet voor te bedanken." Hij stak afwerend zijn hand op. „Mogelijk zou ik u nog op een ande re manier kunnen helpen, als mijn brein niet zo vervuld was van een buitengewoon ernstige onderne ming. Maar ik zit er op het ogenblik tot over mijn oren in en ik verwacht er helemaal onder bedolven te zijn. door EDGAR WALLACE voordat de Olympic afvaart uit Sou thampton." „Het is heel vriendelijk van u. me neer Orford, dat u iets voor mij wilt doen", zei ze dankbaar. „Ik weet heus geen woorden te vinden om mijn erkentelijkheid uit te drukken en ik zal geen ogenblik aarzelen u te spreken te vragen „Mijn eerste bediende", mompelde Orford en hardop vervolgde hij: „Als u mij de naam van die mooie mener noemt en mij zegt waar ik hem kan vinden, dan zal het mij Maar nee, dat wilt u niet, hè? Nou, misschien hebt u daar wel gelijk in. Er zijn mensen, die zich zonder hulp uit een heleboel moeilijkheden weten te red den en ik veronderstel dat u er ook zo eentje bent." Hij gaf haar een hand en zette haar direkt uit zijn gedachten, zodra de deur achter haar was dichtgevallen. Het was namelijk inderdaad waar, dat de heer James Xenocrates Orford bezig was een enorme onderneming op touw te zetten, die al zijn organi satorische gaven vergde, aangezien het geringste verkeerde oordeel of de kleinste vergissing in tijdsbepaling het volledige onderscheid kon bete kenen tussen leven en dood in wiens lot hij buitengewoon veel belang stelde (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4