Aardgasafzet vorig jaar vier procent gestegen Bergingslokatie havenslib Rotterdam aan de kust Raadsleden CP toegelaten tot gemeenteraad Almere Steeds meer buitenlanders vragen op Schiphol asiel Premie omlaag bij dalend ziekteverzuim Wilton Fijenoord hoopt nu op Marokkaanse order Eind gekomen aan de dalende afzetten in afgelopen vier jaar Gevluchte Polen vragen asiel Stadspost ook in Groningen van start Schietpartijen in Capelle: Geen wapens ingeleverd Fokker gaat bewapende F27 maken Auto rijdt in op marcherende militairen: 14 gewonden Raad van Waterstaat: GAK-direkteur: Ook mogelijkheden voor KMS k 2 GRONINGEN - De aardgasafzet is in 1983 met vier pro cent gestegen tot 73,9 miljard m3. Hiermee is een eind ge komen aan de dalende afzetten in de afgelopen vier jaar. De binnenlandse verkopen stegen met 6,5 procent tot 38,3 miljard m3 en het exportgedeelte steeg met 2 procent tot 35,6 miljard m3. Dit heeft de hoofddirekteur van de Nederlandse Gasunie, ir. G. Kardaun, maandag gezegd in zijn nieuwjaarstoespraak. De gasafzet aan gasdistributiebe- drijven (kleinverbruikers, tuinders en overige grootverbruikers) daalde met 1 procent. Dit betekent in feite een besparing van 3 proeent, indien rekening wordt gehouden met een AMSTERDAM - Twee Polen heb ben bij de vreemdelingendienst in Amsterdam asiel gevraagd nadat zij afgelopen weekeinde samen met nog twee landgenoten niet waren terug gekeerd aan boord van het Poolse passagiersschip Stefan Batory. Het schip had een bezoek gebracht aan Amsterdam en verliet zondagavond de haven weer. Van de andere twee gevluchte passagiers is nog niets ver nomen, aldus een politiewoordvoer der. Volgens de Koninklijke Mare chaussee is gebleken, dat tijdens de cruise van de Stefan batory al veer tig Polen niet naat het schip waren teruggekeerd. In Hamburg namen 34 passagiers de vlucht en in Londen zes, aldus een woordvoerder. Eind vorig jaar keerden in Amster dam zeventien Polen niet terug aan boord van het poolse cruiseschip Ro- salin, dat een Europese rondreis maakte. Tenminste zes van hen heb ben inmiddels asiel in ons land aan gevraagd. SCHIPHOL - De Koninklijke Ma rechaussee op Schiphol wordt in toe nemende mate gekonfronteerd met buitenlanders die in ons land poli tiek asiel willen hebben. In 1983 kreeg de marechaussee op de natio nale luchthaven 96 van deze verzoe ken. In 1982 nog maar veertig. Vooral in do laatste drie maanden van het afgelopen jaar was sprake van een duidelijke toename, een ten- den die zich in 1984 blijkt voort te zenen. In de eerste week van het nieuwe jaar hebben zich al zeven bui tenlanders bij de marechaussee op Schiphol gemeld met een verzoek tot politiek asiel. GRONINGEN - In de gemeente Groningen is, in navolging van enke le andere steden, een partikuliere stadspost van start gegaan. Het gaat om een bedrijf dat wordt geleid door de heer Boom en mevrouw N. Koopman. De Stadspost Groningen wil allerlei soorten drukwerk gaan bezorgen in Groningen, Haren en Eelde-Paterswolde. De firma wil deze post gaan bestel len vfi<»r partikulicren. verenigingen, stichtingen, wclzijnsinstellingen of bedrijven. Het is de eerste keer dot in Groningen een partikulier bedrijf zich op postbezorging wil richten Daartoe is een dertigtal scholieren aangetrokken. Voor drukwerk tot 20 gram berekent de stadspost 35 cent per stuk, de PIT berekent 60 cent per - tuk voor drukwerk. Het bedrijf is gevestigd in het jon ge bedrijven centrum, een organisa tie waar jonge ondernemers met steun van de overheid opweg worden geholpen. Een woordvoerder van de PIT iti Groningen liet weten niet ge lukkig te zijn met de komst van de nieuwe konkurrent. korrektie voor de temperatuur en een toeneming van het aantal aan sluitingen. Deze besparing is minder spektakulair dan in de vorige jaren. Hoewel de gasafzet aan de in dustrie is gestegen met 6,5 procent wordt er ook in deze sektor nog sterk op energie bezuinigd. Vervanging van olie door aardgas, toepassing van op gas gestookte warmte krachtinstallaties en een hogere pro- duktie bij de bedrijfstak chemie ver oorzaken echter een hogere afzet aan de industrie. Het leeuwendeel van de afzettoene- ming op de binnenlandse markt komt voor rekening van de extra in zet bij de sektor centrales. Was er in 1982 reeds een toeneming van 16 pro cent, dit jaar werd nog eens 29 pro cent meer aardgas afgezet. Oorzaak hiervan is de omschakeling van olie op aardgas. Aardgasprijs kleinverbruikers De Gasunie-topman repte in zijn toespraak tevens over de diskussie rondom de aardgasprijs voor de kleinverbruiker. Hij zei teleur gesteld te zijn over de door Vegin ge nomen gerechtelijke stappen. Ir. Kardaun: ,,Hoe het ook zij, aardgas blijft ook na de per 1 januari inge voerde prijsverhoging nog steeds voor de kleinverbruiker de minst du re brandstof met 62,66 cent per m3. Dit heeft luitenant W. H. Kanbier, kommandant van de brigade Schip hol, maandag tegenover het ANP verklaard. Van de 96 asielaanvragers kwamen er vijftig uit Iran. Behalve de oorlog, tussen Iran en Irak hebben de on lusten op Sri Lanka van enkele maanden geleden, ook het aantal asielaanvragen op Schiphol doen toe nemen, met name van Tamils, af komstig van dit eiland. Wanneer een vreemdeling op Schiphol om politiek asiel vraagt schakelt de marechaussee het mi nisterie van justitie in. Een kontakt- ambtenaar neemt de asielaanvragen van de marechaussee over. Gasunie sluit allerminst de ogen voor de problemen van de minder draagkrachtigen in onze samenle ving. We gaan ervan uit dat de rege ring daar waar dat echt noodzakelijk is maatregelen zal treffen". Hij wees op het feit dat ,,het niet onze taak is een inkomens- en lasten- beleid te voeren. „Wij hebben tot taak een gasbeleid te voeren". Zoals bekend hanteert de Gasunie het marktwaardeprincipe: het gas moet per deelmarkt een zekere prijs op brengen. Als richtsnoer wordt daar bij genomen het goedkoopste alter natief voor de verbruiker in die markt. In het geval van de kleinver bruiker is dat volgens Gasunie huis brandolie. De hoofddirekteur van Gasunie besteedde in zijn toespraak ook nog kort aandacht aan de onlangs ver schenen berichten over de aardgas voorraden in de Nederlandse bodem. „Het betreft hier een bijstelling van de bewezen reserves (nu 94 procent en voorheen 80 procent) op grond van nauwkeuriger meetmethodieken. De totale verwachte reserves zoals die in ons plan van gasafzet 1983 zijn ver meld zijn vrijwel niet gestegen", al dus ir. Kardaun. AMSTERDAM - Ondanks opti mistische geluiden van de rijks overheid zal de bouw ook in 1984 moeten rekenen met eendaling van de produktie en wel met 3,5 procent. Dit staat in een nog üit te brengen rapport van het Ekonomisch Insti tuut voor de bouwnijverheid. Direk- teur A. Buur van het instituut heeft dit maandag gezegd. VEENENDAAL - Bij een brand in het magazijn voor ruwe grondstoffen van de wolfabriek Scheepjeswol in Veenendaal is maandagmorgen voor zeker miljoenen gulden schade aan gericht. Bij de brand kwamen scha delijke gassen vrij, reden voor de po litie om het geluidwagens in de wij ken rond de fabriek de omwonenden te waarschuwen ramen en deuren te sluiten. DEN HAAG - De uitzetting van 24 Iraanse vluchtelingen naar Turkije is voorlopig opgeschort. De Iraniërs mogen in ons land blijven in afwach ting van de behandeling van hun asielaanvragen. Staatsekretaris Korte-van Hemel van justitie heeft dit besloten gezien de aard van de in formatie die zij van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gekre gen, aldus dinsdag een woordvoerder van haar ministerie. CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Bij de Molukse wijkraad van Capelle aan den IJssel zijn volgens wijkraad woordvoerster Frieda Toinasoa maandag geen wapens ingeleverd. De politie had de wijkraad zondag na de schietpartijen van afgelopen weekeinde gevraagd ervoor te zorgen dat de wapens die in de wijk aanwe zig zijn voor maandagmiddag vijf uur bij de politie zouden worden in geleverd. Uit het feit dat bij de wijkraad geen wapentuig is afgegeven leidt mevrouw Tomasoa af, dat er momen teel geen wapens in de Molukse wijk van Capelle aan den IJssel aanwezig zijn. Volgens Frieda Tomasoa heeft de politie van Capelle aan den IJssel de wijkraad een lijst met veertien na men van Molukse jongeren gegeven, die betrokken zouden zijn geweest bij de eerste moeilijkheden in de wijk op dinsdag 3 januari. De politie wil dat deze veertien zich woensdag 11 januari voor half negen 's ochtens op het politiebureau melden. Tot dat tijdstip zal de politie in de Molukse wijk van Capelle aan den IJssel geen gerichte aktie onder nemen, zo heeft de korpschef van de plaatselijke politie de Molukse wij kraad maandagmiddag laten weten. WARSCHAU - De (kommunisti- sche) verenigde arbeiderspartij van Polen heeft sinds oktober ongeveer 8.00U leden geroyeerd als onderdeel van een kampagne de organisatie te verjongen na de krisis waarin het onafhankelijke vakverbond Solida riteit de partij had gebracht. DEN HAAG - Fokker is bezig met het ontwikkelen van een bewapende versie van de F27. Een bewapende versie van de F27 Maritime is inmid dels in produktie genomen. Dat heeft staatssekretaris Bolkestein (buiten landse handel), mede namens staats sekretaris Van Houwelingen van de fensie geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van der Spek (PSP). Bolkestein wil niet zeggen welke landen inmiddels belangstelling heb ben getoond voor de bewapende ver sie van de F27 Maritime. Bij het ver lenen van een uitvoervergunning zul len het land van bestemming en het al dan niet bewapend zijn belangrij ke faktoren vormen, aldus Bol kestein. De mogelijkheid dat bestaande F27-vliegtuigen worden ongebouwd tot bewapende vliegtui gen acht Bolkestein niet realistisch, gezien de hoge kosten die daarmee gepaard gaan. De Koninklijke Luchtmacht en de Marine Luchtvaartdienst hebben geen belangstelling voor het nieuwe produkt van Fokker, aldus de staats sekretaris. Sluis zegt dat de Nederlandse over heid nog steeds een gedeelte van het geld heeft klaarliggen om een moge lijke order uit Portugal voor de bouw van twee fregatten te helpen finan cieren. De kans dat deze order er komt is volgens de Schiedamse werf- direkteur echter uiterst klein, omdat dit land onvoldoende geld heeft. Marokko zou wat dat betreft min der financiële problemen hebben, meent Sluis. Saoedie-Arabië zou be reid zijn de bouwkosten van de voer marineschepen voor de helft voor in-zijn advies met deze vertraging re kening gehouden. Wat betreft de meest verontreinigde baggerspecie vindt de raad, dat er naar gestreefd moet worden op korte ter mijn de beschikking te krijgen over de Put van Heenvliet, Gadering en Land tong Calandkanaal als bergingsplaat sen (totale capaciteit 12 miljoen ku bieke meter tot 1988). Die plaatsen zullen in de komende herfst beschik baar moeten zjjn. Als voor de berging van klasse 3 specie toch niet voldoende ruimte komt, kan volgens de raad het gebruik van de lokatie Kaliwaal bij Druten in Gelderland worden over wogen. Weliswaar zijn de kosten voor het transport daarheen hoog(zeven tot negen gulden per kubieke meter), maar toch lager dan aanvankelijk was geraamd. Voor dc berging van klasse 2 specie pleit de Raad van de Waterstaat voor een plaats op de Maasvlakte ten wes- STROE - Op de Wolweg in Stroe zijn maandagmorgen veertien mili tairen gewond geraakt toen een per sonenauto op een kolonne te voet inreed. Tien militairen zijn er ernstig aan toe. Dat heeft de Koninklijke Marechaussee meegedeeld. Het ongeval vond plaats ter hoogte van de ingang van de Generaal-Majoor Koot-kazerne. Volgens een woordvoer der van de Koninklijke Marechaussee voerde marcherende kolonne geen verlichting. De bestuurder van de per sonenauto, een diensplichtige militair die op weg was naar de kazerne, merk te zijn kollega's daardoor niet op. De tien zwaargewonde militairen werden met ambulances van de Mi litaire Geneeskundige Dienst (MGD), de GGD uit Apeldoorn en ambulances van het militaire kamp uit Nieuw-Mil- ligen overgebracht naar ziekenhuizen in Apeldoorn. De vier lichtgewonde soldaten werden behandeld door de MGD in Stroe. Een defensievoorlichter deelde la ter mee, dat in totaal acht militairen zijn opgenomen in een ziekenhuis, van wie er een ernstig, maar niet levens gevaarlijk is gewond. Hij heeft meer dere frakturen. Van de anderen heb ben er vier een gebroken been, twee een hersenschudding en een rugklach ten. De militairen zijn van de 11-de Geneeskundige Kompagnie in Stroe. zijn rekening te nemen. Een mogelij ke order uit Marokko komt overi gens niet uit de lucht vallen. Er bestaan daarover al jaren kontakten, aldus Sluis. Mocht de Marokkaanse opdracht doorgaan, dan zouden in verband met de levertijd twee schepen in Schiedam en twee schepen in Vlissin- gen moeten worden gebouwd. Voor de nieuwbouw-afdeling (750 werkne mers) van Wilton Fijenoord zou dat vier jaar werk opleveren, zo heeft de direktie berekend. ten van de Europaweg. Deze berging zou dan tijdelijk moeten zijn. Het voordeel ervan is dat al aan het einde van dit jaar met de berging kan worden begonnen. Bovendien biedt deze lokatie een capaciteit, die eenvou dig aan de behoefte kan worden aange past f Mini-slufter Mocht deze oplossing uiteindelijk toch niet mogelijk blijken, dan zou de aanleg van een zogenaamde mini-sluf ter, een ruimte binnen een lusvormige dam aan de rand van de Maasvlakte met een capaciteit van 8 miljoen ku bieke meter, tot de mogelijkheden be horen. De mini-slufter zal volgens de Raad van de Waterstaat zodanig van vorm moeten zijn, dat het verlengde van de zogenaamde demarkatielijn die be doeld was als grens van de industriële aktiviteiten op het land, niet wordt overschreden. Met dit plan dient niet vooruitgelopen te worden op de aanleg van een grote slufterdam, waarvoor reeds plannen bestaan. Als men een mini-slufter overweegt, verdient het volgens de Raad van de Waterstaat wel aanbeveling deze oplossing af te wegen tegen een wat grotere, zogenaamde kleine slufter met een capaciteit van veertig miljoen kubieke meter. De aan leg daarvan vergt volgens de raad maar drie maanden meer dan de bouw van een mini-slufter. Dinsdag 10 januari Burgh-Haamstede Chr. Geref. kerk. Bijeenkomst voor oprichting bejaardenkoor. 15.00 uur. Restaurant Westenschouwens Welva ren. Voorlichtingsavond over be drijfsvoering. 19.30 uur. Brouwershaven Exkursie Roode Lelie naar museum Boymans-van Beuningen. 10.30 uur (in Rotterdam zijn). Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Nieuwerkerk Geref. kerkgebouw. Zendingsavond 19.30 uur. Bruinisse Verenigingsgebouw. Bijeenkomst „Helpt Elkander". 19.30 uur. Woensdag 11 januari Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Be jaardenmiddag NCVB. 14.30 uur. Kerk St. Domusstraat. Bijeenkomst ger. vrouwenkontakt. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Oefenavond EHBO. 20.00 uur. Brouwershaven De Blokkendoos. Knutselklub voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. 13.30 uur. Bruinisse Dorpshuis. Eerste avond danskur- sus. 19.00 uur. Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Dia avond p.v. G. J. Peelen. 19.30 uur. Donderdag 12 januari Zierikzee Raadszaal stadhuis. Vergadering kommissie financiën. 19.30 uur. Brouwershaven Vertrek vanaf De Blokkendoos. Trimmen. 9.00 tot 10.00 uur. Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.45 tot 19.45 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Sirjansland Verenigingsgebouw. Bijeenkomst Reformatorisch Kontakt. 19.45 uur. Vrijdag 13 januari Zierikzee „Huis van Nassau" (Graanbeurs). Prijsuitreiking en feestavond vogel vereniging Zang en Kleur. 20.00 uur. Concertzaal. Komedie „Arme Cyra no", door Bent-Raamtheater. 20.00 uur „Huis van Nassau". Bingo-dansant Bond van Opzichzelfstaanden. 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Spelregelwedstrijd jeugd. Scheidsrechterskommissie Schouwen-Duiveland 19.00 uur. Oosterland Oosterhof. Ledenvergadering Oran jevereniging. 19.30 uur. Konsistorie Gereformeerde Gemeen te, St. Joostdijk. Jaarvergadering Staatkundige Ger. Studievereniging. 19.30 uur. Zaterdag 14 januari Zierikzee Verenigingsgebouw 't Vrije. Nieuw jaarsbijeenkomst PvdA, 20.00 uur. Maandag 16 januari Zierikzee Stadhuis. Vergadering Regionale stuurgroep werkloosheid. 15.00 uur. „Huis van Nassau". Vergadering Philatelica. 20.00 uur. Dinsdag 17 januari Renesse Garage Gilijamse. Pech langs de weg Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Westerschouwen. 14.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw, Beatrixstraat. Bejaardenmiddag. 14.30 uur. Woensdag 18 januari Zierikzee Visstraat 5. Officiële opening pand Regionaal steunpunt Vrouweneman cipatie Schouwen-Duiveland Sint Philipsland. 14.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw, Beatrixstraat. NCVB-vergadering. 19.45 uur. Donderdag 19 januari Zierikzee Bogaardstraat 8. CDA Vrouwenbe- raad. 20.00 uur. Vrijdag 20 januari Westerschouwen Klubhuis TC Westerschouwen. Alge mene ledenvergadering. 20.00 uur. Bruinisse Dorpshuis. Ledenvergadering C.D.A., afd. Bru. 20.00 uur. Zaterdag 21 januari Zierikzee „Huis van Nassau". Jaarlijkse post- zegelbeurs. 10.00 - 17.00 uur. Maandag 23 januari Burgh-Haamstede Rekreatiezaal Ger. kerk. Gezellige avond m.m.v. Huisvrouwenkoor Ned. Ver. van Huisvrouwen, afde ling Westerschouwen. 19.30 uur. DEN HAAG - De Raad van de Waterstaat vindt dat er zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk 1 januari 1988 een grote bergingslokatie voor havenslib aan de kust moet komen met een kapaciteit van 120-150 miljoen kubieke meter. De meest vervuilde specie (klasse 3) mag niet meer in zee worden gestort en de iets minder vervuilde (klasse 2) tot uiterlijk 1 januari volgend jaar. In ieder geval mag het baggerwerk niet stagneren. Het is volgens de raad niet aanvaard- weten, dat zij er zich grote zorgen over baar dat de Rotterdamse havens en de maakt, dat er niet tijdig stortplaatsen vaarwegen in die regio niet op voldoen- beschikbaar komen voor het veront- de diepte worden gehouden, gelet op reinigd havenslib uit de Rotterdamse de grote nationaal-ekonomischebelan- havea Zij signaleerde dat de nage- gen. streefde datum van 1 januari 1987 voor het beschikbaar komen van een grote Dit meldt de raad in zijn advies, dat bergingslokatie op zee vermoedelijk hy op verzoek van minister Smit- niet gehaald kan worden, omdat er ver- Kroes van Verkeer en Waterstaat aan traging is bij de voorbereiding. Zij acht haar heeft uitgebracht De minister een uitstel van één jaar niet uitgeslo- had de Raad van de Waterstaat al laten ten. De Raad van de Waterstaat heeft ALMERE - Op advies van een kom missie tot onderzoek van de geloofs brieven van de Centruinpartij-leden W. T. E. Vreeswijk en B. Fresco heeft de gemeenteraad van Almere maan dagmiddag besloten het tweetal als nog toe te laten tot de gemeenteraad van Almere. Alleen ,CFN.én.«4eige.-.. kombineerde PSP-PPR-fraktie stem den tegen. "s - - - - De kommissie, bestaande uit de CDA, de PvdA en de VVD, is van oor deel dat Vreeswijk en Freseo zijn op genomen in het bevolkingsregister, zodat zij op grond van de gemeente wet eh'de kieswet geacht worden als werkelijke woonplaats de gemeente Almere te hebben. De kommissie volgt daarmee het oordeel van de Raad van State. Woordvoerder P. de Booij (CDA) van de kommissie tot onderzoek van de geloofsbrieven van beide leden van de Centrumpartij stelde namens de gehele gemeenteraad dat politiek Almere na de beëdiging (maandag 16 januari) van Vreeswijk en Fresco zal vechten tegen diskriminatie en ra cisme in de gemeente' Almere. Wij als gemeenteraad staan borg voor gelij- - ke rechten voor iedereen, aldus De Booij. Van der Pijll (CPN) had veel waar dering voor het werk van zowel de adviesraad als de gemeenteraad. Er is geen enkele twijfel bij mijn fraktie over de integriteit van deze gemeen teraad waar het racisme en vreemde lingenhaat betreft. Desondanks wil len wij op geen enkele manier mee werken aan iets dat riekt naar de le galisering van racisme en de Cen trumpartij, zo motiveerde hij het besluit van de CPN om tegen het ad vies van de onderzoekkommissie te stemmen. UTRECHT - De ziektewetpremie kan in de meeste bedrijfstakken dit jaar iets omlaag, omdat het aantal ziekmeldingen daar vorig jaar opnieuw gedaald is. Dat betekent dat de tendens die in 1981 voor het eerst zichtbaar werd zich vorig jaar heeft voortgezet Aldus de president-direkteur van het Gemeen schappelijk Administratie Kantoor (GAK), Mr. H. Boitelle, maandagmiddag in zijn nieuwjaarsrede. Het GAK, dat de administratie voert voor achttien van de 26 bedrijfsvereni gingen, verwerkte in 1983 2,3 miljoen ziekmeldingen. Dat is 3,4 procent min der dan in het jaar daarvoor. Ook de gemiddelde duur van het ziektever zuim liep iets terug: van 12,9 naar 12,7 dagen. Gemiddeld kan de ziektewet- premie in 1984 omlaag van 6,02 pro cent naar 5,88 procent De werkne mers zullen daarvan in hun loonzakje niets merken, omdat zij blijvend een procent van de premie betalen en de werkgever de rest De premiedaling levert de bedrijven die lid zijn van de bij het GAK aangesloten bedrijfsver enigingen dit jaar samen 70 miljoen gulden op. Bestrijding Dit jaar kunnen bedrijven die on nodig ziekteverzuim willen bestrijden zich voor het eerst bij het GAK abon neren op gegevens over het verzuim, uitgeplitst naar bepaalde groepen, zo als de verschillende afdelingen of bij voorbeeld mannelijke en vrouwelijke werknemers. Volgens een woordvoer der van het GAK bestaat er bij het be drijfsleven veel belangstelling voor die mogelijkheid Het aantal aanvragen voor een WW- uitkering bij het GAK bedroeg in 1983 330.000, dat is twaalf procent minder dan in 1982. De gemiddelde uitke ringsduur steeg vorig jaar echter met 13,4 procent naar 97,6 dagen. Het GAK slaagt er weliswaar in wetswijzigingen, zoals de korting van drie procent op de uitkeringen en de wet op de tweeverdieners, op korte termijn te verwerken, maar dergelijke „haasriyetgeving" werkt wel kosten verhogend, zo stelt Boitelle. „Het is de vraag of de regering zich bewust is van de nadelige gevolgen van het scheppen van langdurige on duidelijkheid over wat van de uitvoe ringsorganen op korte, wellicht te korte, termijn wordt verlangd", aldus de GAK-direkteur maandag. SCHIEDAM - De Nederlandse regering zou, nu zij de Taiwanorder heeft ge schrapt, het voor Marokko aantrekkelijk moeten maken dat dit land vier kor vetten bij de werven Wilton Fijenorrd in Schiedam en De Schelde in Vlissin- gen laat bouwen. De regering kan dit volgens direkteur B. Sluis van Wilton Fijenoord doen door Marokko enkele tienlallen miljoenen guldens financie ringshulp te beloven als de order naar Nederland gaal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2