Prima dressuurprestatie voor Loura Beye met Ramona tijdens Nieuwjaarstrofee RV Renesse Eerste nederlaag voor heren Delta Sport bij EMM (13-11) maar ook verlies konkurrentie GIRO 100900 Lieven Hoogerhuis en Jan van Heumen winnen eerste bowlingtoernooi Bertus Moerland-trofee voor Annette Ouwenbroek Brand gevaarlijke sexboot 1 RENESSE - Tijdens de Nieuwjaarstrofee, die het afge lopen weekeinde door Ruitervereniging Renesse in ma nege Grol werd verreden werd de opmerkelijkste pres tatie neergezet door Loura Beye met haar paard Ramona in de Ll-dressuur. Deze kombinatie kreeg van jury Mara van Hoey Smith 130 punten op het startkoepon, waardoor zy twee winstpunten meepikte in deze klasse. In de L3- klasse ging de zege met 120 punten naar Monique Lüt- genau met haar paard Tobin. Goed kwam verder nog Maurice van Goudoever voor de dag met Lotje. Deze kombinatie kreeg in de Bl-dressuur 126 punten toe gereikt Na afloop van de wedstrijden om de Nieuwjaars trofee voor de beste gemiddelde paardenkombinatie ging naar Annette Ouwenbjoek met Ulfert, die in negen wed- trofee voor de beste gemiddelde paarenkombinatie ging naar Annette Ouwenbroek met Ulfert, die in negen wed strijden gemiddeld 121,3 punten skoorde. Bij de pony's was Erika Butler met Roeff de suksesvolste met een gemiddelde van 119,7 over twaalf proeven. Dezelfde amazone mocht nog een extra bokaal in ontvangst nemen voor de meest gereden proeven van alle RV Renesse- leden. Met Ramesses kwam zjj 24 keer aan de start voor een proef. Erica Butler werd met haar pony Roeff winnares van de prestaticltokual oi het jaar 1983 bij Ruitervereniging Renesse. Tevens kwant zij hij de paard t i het meeste keer in aktie tijdens wedstrijden. In Sport- en Rekreatiecentrum Krayestein BURGH-H AAMSTEDE - in Sport- en Recreatiecentrum Krayestein werd zondagmiddag voor de eerste keer een bowlingtoernooi georganiseerd, waaraan door zowel gevorderden als beginnelingen kon worden deelgeno men. Opzet van het geheel was om een eerste aanzet te geven in de richting van de oprichting van een eigen bowlingklub, een streven dat gezien de eerste geluiden sukses lijkt te gaan opleveren. In totaal kwamen 31 bowlers en bowlsters opdagen om elkaar over vier ronden partij te geven. Jan van Heuman (links) en Levien Hoogerhuis (rechts) werden met een gelijk aantal punten winnaar van het eerste bowlingtoernooi in Sport-en Rekreatie centrum Krayestein. Beiden totaliseerden 176 punten.' Bij de wedstrijden om de Nieuw jaarstrofee skoorde Bertus Moerland trofee-winnares Annette Ouwenbroek goed met haar suksesvolle paard Ul fert in de M3-proef. Jury Mara Hoey Smith beloonde een uitstekend uitge voerde proef met 121 punten, waar mee Annette Ouwenbroek beter pres teerde dan in de Ml-dressuur, waarin zij met 107 punten enigszins teleur stelde. De zege ging lüer naar Anne- marie Padmos met Olivier. De pas naar de RV Renesse overgestapte Bruse amazone skoorde 114 punten. Achter Annette Ouwenbroek kwam Sylvia Schlink met Santana op de derde plaats met 105 punten, terwijl Inge van de Berg met Sinclair bleef steken op 98 punten. Voor haar M3-proef kreeg Inge van de Berg van de uiterst streng jurerende Rotterdamse 93 punten op het startkoepoa Winstpunt In de L3-kIasse werd Monique Lüt- genau met Tobin winnares met 120 punten, hetgeen haar een winstpunt opleverde. Op de tweede plaats legde Loura Beye met Ramona beslag met 110 punten, hetgeen aantoont dat deze kombinatie naast een uitstekende Ll- proef nog duidelijk meer moeite heeft met de wat pittiger L3-proef. Sylvia van Tilborg klasseerde zich met Silvia als derde met 94 punten in de L3-klasse en de vierde plaats ging naar Freddy Monshouwer met zijn paard Parine met 92 punten. Mons houwer werd in de Ll-dressuur twee de met 110 punten, waarmee hij twin tig punten minder kreeg dan de fraaie winnares Laoura Beye met Ramona. Renesse-voorzitter Rinus Dalebout werd met Tarzan derde met 109 pun ten en Sylvia van Tilborg klasseerde zich als vierde met Silvia met 104 punten. De vijfde plaats ging naar Karin Middelhoek met Sylvia met81 punten. In de Bl-klasse werd Maurice van Goudoever winnaar met Lotje met 126 punten. Henk Kooman met Tamor werd tweede met 108 punten. In de B3-klasse startte Henk Kooman alleen en nu kreeg hij met Tamor 105 punten. Voor de A-trofee skoorde René Tim merman met Jessica 97 punten. Anne- mieke Dooge met Solita werd tweede met 96 punten en Anneke van Goud oever met Lotje werd derde met 94 punten. Maurice van Goudoever met Kedifska 91 punten. De enige Z-kom binatie, Erika Butler met Ramesses skoorde voor haar proef 102 punten, maar zij werd voor een redelijke proef bijzonder zwaar gejureerd. Pony-proeven Bij de pony's werd Anouschka Lüt- genau met Mr Ares winnaar in de L- klasse met 112 punten met Esther van Tilborg met Romeo als tweede met 112 punten. Ook hier was de jury bijzonder streng in de beoordelingen ondanks het feit, dat het slechts een onder- linge wedstrijd betrof. Jan Bevelan der fungeerde als jury. De enige M- kombinatie, Catharine Butler met Taufan kwam met 114 punten uit de bus, terwijl Erika Butler met Roeff als enige Z-kombinatie 109 punten op het startkoepon kreeg. In de B-zwaar werd Diana Monshouwer met Peggy met 116 punten winnares metMarcia Dalebout met Esther als tweede met 110 punten. Gabrielle Butler met Ra- ja werd derde met 101 punten. In de B-licht werd Pauline Keus met Witje met 84 punten winnares, terwijl Nienke Beatty met Foresta 82 pun ten inkasseerde en zo tweede werd. De prestatieprijs voor paardenkom- binaties - de Bertus Moerland-trofee - ging met enige voorsprong naar An nette Ouwenbroek met Ulfert Zij skoorde over de negen wedstrijden, die zij reed gemiddeld 121,3 punten. De enige kombinatie, die nog enigszins in de buurt kwam was Mara de Bel met Simke. Zij skoorde in zeven wedstrij den gemiddeld 120 punten. De laatste paar maanden kwam Mara de Bel niet meer in aktie, omdat zij haar fraaie Fries van de hand deed. Monique Lüt- genau werd met Tobin vierde met 117,5 punten en Erika Butler met Ramesses werd vierde met 115,7 punten. In het klassement voor de meeste gereden wedstrijden werd de kombinatie Erika Butler met Ramesses, die 24 keer startte gevolgd door Loura Beye met Ramona met 19 en Annette Ouwen broek met Parine kwam 17 keer aan de start In het prestatie-klassemant voor ponykombinaties werd Erika Butler met Roeff eerste met 119,7 punten gemiddeld over twaalf starts. Anousch ka Lütgenau met Mr Ares kwam als tweede uit de^ufl ipet een gemiddelde van 116 punten. DENEKAMP - Albert Zweifel heeft zondag de internationale wielgrveldrit in Denekamp gewonnen. Zweifel had een ware eindsprint nodig om zich „zwoeger" Reinier Groenendaal van het lijf te houden. Het komt in veld- ritten zelden voor, dat de overwinning wordt uitgevochten in een eindsprint TOKIO - Het Nederlandse studenten-judoteam heeft de eindstrijd van het internationale toernooi in Tokio niet bereikt. Ne derland, dat in de tweede ronde Tai wan met 5-0 had uitgeschakeld, ver loor in de halve finales kansloos van Japan: 0-4. In de eindstrijd was de Sovjet-Unie met 3-1 te sterk voor de Japanners. NEW DELHI - De voormalige Indi ase hockeyvedette Surjat Singh (33 jaar) is zaterdag bij een auto-ongeluk in de Noordindiase staat Punjab om het leven gekomen. Surjat Singh was aanvoerder van het Indiase hockey- elftal tijdens de Olympische Spelen in Montreal in 1976. Een jaar eerder werd hij met zijn ploeg wereldkam pioen. ASSEN - Angela Stahnke is zater dag in Assen juniorenwereldkampi oene langebaan schaatsen geworden. De Oostduitse rijdster greep de titel voor de derde achtereenvolgende keer. Galina Voilosnikova uit de Sowjet-Unie bezette de tweede plaats en Hwa Son Song uit Noord- Korea werd derde. Jolanda Grimber gen was de beste Nederlandse op de twaalfde plaats. ARNHEM - Drs. R. Oostinga is be noemd als projektmedewerker maat schappelijke begeleiding van de Stichting Arbeidszaken betaald voetbel. Deze part-time ar beidsplaats (20 uur per week) wordt tot het eind van 1985 door het mi nisterie van WVC gesubsidieerd. Het is de bedoeling dat de nieuwe funkti- onaris de maatschappelijke begelei ding van voetballers landelijk gaat koord i neren. ROTTERDAM - Burgemeester eii wethouders van Rotterdam hebben vrijdag besloten niet op de treden te gen de sinds enige tijd in Rotterdam liggende sexboot 'l malle gat. alhoe wel uil een rapport van de brand weer blijkt dat het met de brandvei ligheid aan boord slecht is gesteld. Het RottPrdttni.se gemeentebestuur zegt dnt de brandveiligheidsvoor schriften alleen gelden voor ..voor stellingen die door meer dan 100 per sonen worden bezocht" en voor..ver- mukelijkhedcn waarvoor entreegeld wordt geheven". De sexboot. wuurop 21 mam prostituees kunnen werken, valt daar volgens b. en U'. niet onder AMSTERDAM - Nico van Slobbe heeft zaterdag in Amsterdam de vier de editie van de Nationale Tafeltennis- vijfkamp gewonnen. Het was zijn tweede achtereenvolgende overwin ning in deze vijfkamp. Van Slobbe bleef zaterdag ongeslagen. Han Goot- zen, Bert van der Helm en Hans Lin- gen versloeg hij in drie games. In de beslissende partij won hij in twee ga mes (23-21 en 22-20) van Rene Hijne. De eindstand is: 1. Van Slobbe; 2. Hij ne; 3. Gootzen; 4. Van der helm; 5. Lingen. WASHINGTON - Voor het eerst se dert 20 maanden heeft Hana Mand- likova weer een tennistoernooi gewon nen. In Washington versloeg de Tsje chische pupil van Betty Stöve in de eindstrijd de Amerikaanse Zina Garri son gedecideerd met 6-1, 6-1. Mand- likova, twaalfde op de wereldranglijst, had op weg naar de finale geen set afgestaan. De zege leverde Mandiiko- va 30.000 dollar, ruim honderdduizend gulden op. Garrison toucheerde de helft van dat bedrag. BUDEL - De bijdrage van Kees van der Ven heeft Nederland een forse zege in de crossinterland tegen België opgeleverd Op het door vierduizend kijkers omzoomde circuit van Budel zegevierde Van de Ven in alle drie de manches. In regen en hagel weerstond de KTM-rijder de rest van het deel nemersveld met gemak. Nederland won de landenwedstrijd met 886 pun ten tegen 637. ENSCHEDE/DRUNEN - Christ van der Smissen, Piet de Jong, Jan Doggen, Frans van Kuijk en Rini van Bracht hebben zich dit weekeinde ge plaatst voor de finale van het nationale biljartkampioenschap driebanden, dat begin februari in Eersel wordt gehou den. Het vijftal kompleteert het trio Joop de Wilde (titelhouder), Ad Ver louw en Eddie van de Looy, dat op grond van hun prestaties tijdens de voorgaande titelstrijd al zeker was van deelneming. DEN HAAG - De leden Bierman en Papendorp van „De Groenen", de on afhankelijke Groene partij in Neder land, hebben bij de kiesraad in Den Haag twee namen laten registreren waaronder „De Groenen" eventueel zouden willen deelnemen aan de Eu ropese verkiezingen en komende ver kiezingen voor de kamer. De partij raad van „De Groenen", de „Groene raad", beslist 11 februari of wordt deelgenomen aan de Kuroprsi v r kie/ingen m luni dn juut Nederlands kampioenschap bootvissen ZIERIKZEE - Voor de hengelaars die lid zijn van een vereniging die aangesloten is bij een federatie, die lid is van de NVVS, is er weer ge legenheid om deel te nemen aan het Nederlands kampioenschap bootvis sen op zee. Voor de leden van de hengelsportverenigingen, op Schou- wen-Duiveland is dit op 26 februari en 25 maart de selektiewedstrijden vanuit Stellendam. Eventuele uit- wijkdatum 1 april. De finalewedstrijd is op 14 en 15 april 1984 vanuit Scheveningen (uit wijk 5 en 6 mei 1984). De beste vijf van dit kampioenschap zullen in principe Nederland vertegen woordigen tijdens het Wereldkam pioenschap Bootvissen 1984 in Span je, terwijl de nummers 6 t/m 10 dan zullen deelnemen aan de meerlanden wedstrijd bootvissen 1984 in Neder land. Het inschrijfgeld voor twee dagen bootvissen bedraagt wederom f 100,-. De hengelaars die aan deze wedstrijd willen meedoen dienen zich voor 18 januari bij hun vereniging op te geven. Delta Sport moest in Middelburg aantreden tegen een geladen EMM II. „Dat was ook wel te verwachten. De Middelburgers waren er vanzelfspre kend op gebrand om revanche te ne men voor de smadelijke 18-9 neder laag, die eerder in het seizoen in Zie- rikzee geleden werd. Bovendien speelt in dergelijke regionale wedstrijden het Zeeuwse onderlinge rivaliteitsgevoel een fikse rol. Als je op kop staat, dan weet je ook, dat je iedere wedstrijd voor twee moet spe len, omdat iedere lager geplaatste ploeg juist tegen de koploper net iets meer kan en wil dan men normaal doet. Dat was ook nu het geval. EMM speelde een goede wedstrijd en straf te in feite het vaak ongeorganiseerde aanvalsspel van Delta Sport ade- kwaat af", legde Cor Mol na afloop uit. Balverlies Delta Sport leed in de aanval veel balverlies, omdat er te vaak te ge haast werd gespeeld. „Er werd de fout gemaakt, dat men in de frontlinie al aan het maken van een doelpunt dacht, terwijl men de bal nog niet had. Dat leidt dan tot Wedstrijdleider Jacob Stoel had een ingenieus systeem uitgedokterd, waardoor alle deelnemers gelijke kansen hadden om zich in de kop van het eindklassement te nestelen. Na de eerste drie ronden werd door de wedstrijdleider een handikap be paald, gebaseerd op het gemiddelde van de op dat moment op kop staan de Jan van Heumen. De skore van de vierde ronde werd vervolgens ver meerderd met het opgeleverde handi- kaptotaal, hetgeen dan de uiteinde lijke skore moest opleveren. On danks dit toch vrij ingewikkelde systeem slaagden er toch spelers in om exakt gelijk te eindigen. Totaalwinnaar Geruime tijd stond good-old Lie ven Hoogerhuis aan de leiding met 176 punten, maar hij moest wachten op wat Jan van Heumen in zijn laatste ronde zou doen. Van Heumen had een handicap van vier, waardoor hij 173 punten moest skoren om zich totaalwinnaar te kun nen noemen bij de gevorderde bow lers. Van Heumen slaagde net niet door uit te komen op 172 punten, waardoor hij met Lieven Hoogerhuis winnaar werd met beiden 176 pun ten. De derde plaats ging naar Rinus van Heumen met 170 punten, die hij bij elkaar verzamelde door in de vierde ronde 138 punten te skoren plus de 32 handikappunten. Lieven Hoogerhuis kwam op 176 punten via 166 punten in de vierde ronde ver meerderd met de tien handikappun ten. Bij de dames gevorderden kwam de overwinning terecht bij Willy Hoogerhuis, waarsoor het echtpaar uit Renesse een duidelijk stempel drukte op de bowlingwedstrijden in Burgh-Haamstede. Willy Hoogerhuis kwam uit op 143 punten, drie punten meer dan Jo Lefevre en vier punten meer dan Janny Bal. Bij de beginne lingen bij de heren ging de zege naar Roel Kok, die uitkwam op 160 pun ten en daarmee Dick de Glopper twee punten voorbleef. Als derde eindigde balverlies, hetgeen vervolgens dc snit uit de aanval haalt", argumen teerde Mol. Door Bert de Vos kwa men de bezoekers op voorsprong, maar de thuisploeg had steeds een antwoord voor handen waar het doelpunten betrof. Met name Bert de Vries skoorde veelvuldig. Door twee sterke verdedigingen bleef het na een half uur slechts 4-4. Voor Delta Sport namen Bert de Vos en Jaco Vleeshou wer ieder twee treffers voor hun re kening. Nagenoeg hetzelfde spelletje zette zich door in de tweede helft. Met nog een kleine tien minuten te gaan had EMM weliswaar een kleine 9-8 voor sprong, maar de wedstrijd kon kwa resultaat nog alle kanten op. Toen echter werden drie treffers op rij de bezoekers fataal. „Dot was iets te veel van het goede. Daar konden we niet meer overheen komen, maar in feite hadden we het aan ons zelf te danken, omdat er bij balverlies in de aanval niet snel genoeg terug werd gekomen, waardoor de verdediging van Delta Sport een vrij gemakke lijk te verschalken deel van dc ploeg werd". Wel probeerde Delta Sport nog wel wat aan de achterstand te doen door in de slotminuten mar.-to- Toon Rijnberg met 151 punten. Bij de dames beginnelingen ging Jacqueli ne den Braak met de winst strijken met 147 punten. De tweede en derde plaats waren respektievelijk voor Sylvia Alphenaar en Leny Fondse met 141 en 139 punten. ASSEN - Het kantinegedeelte van de Bosmanege in Assen is geheel uit gebrand. Persoonlijke ongevallen hebben zich daarbij niet voorgedaan. DEN HAAG - Het tekort op de reis- verkeersbalans is vorig jaar gestegen van 4,7 naar 5 miljard gulden. De stij ging van de reisuitgaven in het bui tenland met ongeveer vier procent is de voornaamste oorzaak hiervan. Die stijging wordt veroorzaakt door de inflatie in de bezochte landen en door de ongunstige veranderingen in de wisselkoersen. Dat stelt dr. M. C. Tideman, docent hogere hotelschool tegenover het ANP. man te gaan spelen, maar ook dat le verde niet meer op dan een enkel doelpunt, waardoor de Middelbur gersmet de 13-11 skore konden afron den. Winstkansen „Wc moeten niet te long treuren over deze nederlaag. Het zat er na tuurlijk helemaal in, dat dat eens een keer moest gebeuren, zeker in een on derling Zeeuws duel. In tegenstelling tot dc laatste kom- peliticwcdstrijd voor dc winterstop tegen Walcheren die toen met slecht handbal werd gewonnen, was er nu veel meer felheid, maar EMM speel de een prima partij en het is geen schande om tegen een sterke tegen stander aan het kortste eind te trek ken. Als wc echter wat georganiseer- der hadden aangevallen had er moge lijk meer ingezeten, maar echt zwak is er niet gespeeld. Dat zul je mij niet horen zeggen. Deze nederlaag of lie ver de manier waarop zet mij echt niet aan het wanhopen. De volgende weck wacht ons een nieuwe klus en al.s we zo spelen als vandaag dan heb ben we weer goede winstkansen", legde Cor Mol uit. Dc stand na de resultaten van het afgelopen weekeinde: Delta Sport 10 7 2 1 149-117 16 Mountain Stars 10 6 0 4 161-142 12 Dongen 10 6 0 4 164-159 12 Groene Ster 10 5 1 4 168-L51 11 Rapid 10 4 3 3 167-164 11 Fortuna B 10 5 1 4 178-178 11 EMM 11 10 5 1 4 148-155 11 Volt 11 10 3 1 6 167-183 7 Boemerang 10 2 1 7 190-209 5 Walcheren 10 2 0 8 133 167 4 MIDDELBURG - Wat natuurlijk eens een keer moest gebeuren, is zondag middag ook een feit geworden. De herenhandbalploeg van Delta Sport liep in Middelburg tegen de eerste kompetitienederlaag tegen de reserves van EMM. De hoofdstedelijke formatie klopte de trotse koploper in een aantrekkelijk duel met 13-11 na een 4-4 ruststand. Veel schade liepen de Zierikzeese heren niet op door de verliespartij, want ook de nummer twee op de ranglijst ver loor. In Zevenbergen verloor Dongen met 20-16 van Groene Ster, waardoor de positieve marge van vier punten voor Delta Sport bleef bestaan. Aanstaande zondag wacht de ploeg van coach Cor Mol andermaal een uitwedstrijd, nu naar Breda waar Rapid wacht. De Bredanaars hadden nu alle moeite van de wereld om hekkesluiter Walcheren in Vlissingen met 16-17 naar een nederlaag te spelen. Help ïe*w bet ffohMHef hinde hen O Informatie: terredeS Antwoordnummer 10546 hommes 's-Gravenhage nedertand Telefoon 070-637940

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6