STORMACHTIG BEGIN VAN HET NIEUWE JAAR Intieme schilder-expositie in hal Bru's gemeentehuis streeknieuws Bruënaars tonen eigen werk Auto op Grevelingendam geslipt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 januari 1984 Nr. 23451 3 ifirifffiTipri hE5Ö WESTERSCHOUWEN - Als het in januari niet vriest, dan krijgen we met andere winterse weers omstandigheden te maken. De storm met winterse buien was daar een voorbeeld van. Juist met nieuwe maan barstte het geweld los; gelukkig eerst uit het zuid-westen en daarna in de nacht van dinsdag op woensdag uit het noord-westen. Op het land richtte de storm weinig schade aan, maar op enkele plaatsen aan het strand van Westerschouwen werd weer wat duin weggeslagen De dijken hebben de storm goed doorstaan. Bij paal 13 op het strand, in de buurt van de vuurtoren, spoelde een grote boei aan. Het was de rode lichtboei „South West Wandelaar", die dwars voor Zeebrugge liggende, werd losgeslagen door de storm en ongeveer 50 km naar het noorden geblazen, om tenslotte op het strand bij de vuurtoren aan te spoelen. De boei is nog geheel intakt en eigendom van het Belgische Zeewezen, De dienstdoende vuurtorenwachter had op de radar een heel klein echo-tje zien aankomen, dat later de boei bleek te zijn. VHssingen radio is in kennis gesteld, die op haar beurt weer kontakt zal opnemen met de Belgen. Bij de foto's: op de grootste foto is heel goed te zien hoe hevig de storm tekeer ging, het water kwam tot de duinen. Van een strand was even geen sprake meer. De andere foto geeft een beeld van de duinafslag, die overigens binnen de perken bleef en niet, zoals bijvoorbeeld op Texel, voor grote komsternatie zorgde. Op de kleinste foto: de Belgische boei uit Zeebrugge. BRUINISSE - Een nieuw jaar betekent in Bruinisse ook een nieuwe expostie in de hal van het gemeentehuis. De drie-maandelijkse wissel-expositie, die steeds een doorslaand sukses is, werd dit keer ingericht door de eigen Schilder- en tekenklub „De Tekenaers", waarvan mevrouw J. In 't Veld-van den Berg voorzitster is. Me vrouw In 't Veld vertelde naar aanleiding van de plaatse lijke expositie het een en ander over de klub. De Bruse teken- en schilderklub is op 23 januari 1980 opgericht. In de aanloopperiode telde ,,De Tekenaers" wel 24 leden, nu slechts acht, en dat is dan ook aanleiding voor de voorzitster om op te merken dat nieuwe leden van harte welkom zijn tijdens de wekelijkse bijeen komsten in het oude gemeentehuis. In dit gebouw schildert en tekent de klub op de dinsdagavonden, van zeven uur tot half tien. Ze doen dat samen, deels voor de gezelligheid en deels om van elkaar teleren. „Want", zegt mevrouw In 't Veld, „we zijn maar amateurs". Nu kan dat ,,maar amateurs" wel worden weggelaten, want de resultaten die nu de hal van het gemeentehuis sie ren, bewijzen dat de amateurs tot veel fraais in staat zijn. Van de acht leden hangt er werk van zeven schil ders. Achtereenvolgens zijn dat: W. Lems-Verstraaten, J. In 't Veld-van den Berg, J. P. Dekker, L. A. Tres, P. Kostense, L. Kostense en L. L. Zwij- nenburg. Het oudste lid van de klub is 87 jaar en de jongste (L. Kostense) is pas vijftien geworden. Huisvrou- BRUINISSE - In de buurt van Brui nisse op de N 59 is vannacht om 00.55 uur een auto geslipt, over de kop geslagen en in de berm tot stilstand gekomen. De bestuurder, A. A. K. uit Utrecht raakte niet gewond. K. reed op de Grevelingendam in de richting Oude Tonge. Door het gladde wegdek raakte de wagen in een slip, sloeg over de kop en belandde naast de weg. De auto raakte totaal vernield en werd weggesleept door takelbe- drijf Ista uit Oosterland wen, scholieren, gepensioneerden: al lemaal doorelkaar zijn ze met hun hobby bezig in een heel gezellige sfeer. Geen prestatie Nieuwe leden hoeven echt geen kunstenaars te zijn, volgens de voor zitter. „We hebben er zelfs binnenge kregen, die helemaal niet konden te kenen, maar gewoon lekker met verf wilden bezig zijn. Nou: dat kan bij ons. Want voorop staat riiet de prestatie die geleverd moet worden, maar het gezellig samen bezig zijn mèt een gezamenlijke hobby. Resul taten komen dan vanzelf wel, dat be wijzen Leen en Petra Kostense wel, die heel goede vorderingen maken", aldus de enthousiaste voorzitster, die sinds '82 deze funktie binnen de klub bekleedt. ,,Ik had ooit eens zo'n twintig jaar geleden een schilderij gemaakt, maar er verder nooit meer iets aan gedaan", vertelt ze. „Een paar jaar geleden hoorde ik van de klub en ben eens een kijkje gaan nemen. Dat raad ik ook de mensen aan: kom eens kij ken, want het hebben van een hobby is erg fijn!" De schilderijen die gezamenlijk de expositie vormen, zijn ook te koop. De voorzitter: „Sommigen willen echt wel eens een doek verkopen. Het is per slot van rekening toch veel geld wat je in je hobby steekt en om die hobby te kunen blijven uitoefe nen is het leuk als er iets verkocht wordt. Ze zijn overigens niet zo duur, dus dat kan geen barrière voor aspirant-kopers zijn". Desgevraagd vertelt ze dat de prijzen variëren tus sen de f 120,- en 500,-, afhankelijk van het materiaal en de grootte van het schilderij. De expositie is in tegenstelling tot vorige, niet officieel geopend. De in richting geschiedde op verzoek van gemeentesekretaris B. de Groot, tus sen Kerstmis en nieuwjaar, juist voor de gemeentelijke nieuwjaars- recpetie. Daardoor hebben tallozen al kennis kunnen maken met het werk van de Bruse schilderklub, die overigens al voor de tweede keer in het bestaan werd geïnviteerd in het gemeentehuis. De eerste drie maanden blijven de schilderijen in het gemeentehuis, wachtend op bezoekers. En wie geïn teresseerd is in de klub kan kontakt opnemen met de voorzitster (Mos selstraat) of even het oude gemeente huis binnenlopen op dinsdagavond. Een deel van de schilderijen-expositie in de hal van het Bru's gemeentehuis, ingericht - en gemaakt door de eigen teken- en schildersklub „De Tekenaars ZIERIKZEE „Wees een zegen" In het Hervormd verenigingsge bouw komt vanavond (donderdag) de hervormde vrouwengröep „Wees een zegen" voor de eerste keer in het pas begonnen jaar bijeen. De aanvang is 20.00 uur. Vergadering kommissie financiën In de raadszaal van het stadhuis vergadert donderdag 12 januari de vaste kommssie van advies en bijstand voor financiën. De aanvang van de vergadering is 19.30 uur. Op de agenda vier punten, te weten: de rekening van de volkskredietbank over 1982, de gemeenterekening over hetzelfde jaar, de besteding extra ruimte 1984 in verband met de wijzi ging algemene uitkering uit het ge meentefonds over 1984 en tot slot de planning van werkzaamheden in ver band met de invoering van de nieuwe comptabiliteitsvoorschriften. De vergadering is openbaar. Inbraak kantine Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag ingebro ken bij de voetbalkantine op sport park Bannink. De daders vernielden een raam om binnen te komen. Ze na men snoep, sigaretten en wat klein geld mee. BURGH-HAAMSTEDE Nieuw zangkoor? Onder het motto: „Kun je nog zin gen, zing dan mee", worden de dames en heren van boven de 60 jaar uitge nodigd voor een bespreking op dins dag 10 januari in het tijdelijk repeti tielokaal van de Chr. Geref. kerk in de Noordstraat, tegenover het VVV- kantoor, om te trachten een bejaar denkoor op te richten. Een aantal zangliefhebbers heeft hun medewer king aan de heer M. Hogenstein, die zijn schouders onder het plan heeft gezet, reeds toegezegd. Hij zal ook de eventuele dirigent gaan worden. Vanzelfsprekend zijn ook zanglief- hebbers(sters) uit de andere omlig gende kernen welkom. De aanvang der bespreking is te 15.00 uur. HAAMSTEDE Beter bewegen voor ouderen In Haamstede start op maandag 9 januari de kursus „Beter bewegen voor Ouderen" weer. In het bejaar dencentrum van 14.00 tot 14.30 uur. in de gymzaal van 16.00 tot 16.45 uur. Ook in Serooskerke kunnen de oude ren terecht voor deze kursus: in de konsistorie van de kerk, van 15.00 tot 15.45 uur. Ook belangstellenden zijn van harte welkom. SEROOSKERKE Omgewaaid knipperlicht Ter hoogte van de Stoofweg bij Se rooskerke waaide woensdagnacht om 06.15 uur een waarschu wingslamp voor de verkeerslichten .om. De oranje knipperlamp kwam op de weg terecht en werd verwijderd door de PZEM en Rijkswaterstaat. BROUWERSHAVEN Botsing Op de Zuiddijk te Brouwershaven zijn woensdagmiddag om 15.30 uur twee wagens tegen elkaar gebotst. F. M. K. uit Brouwershaven reed over de Zuiddijk in de richting van de De- lingsdijk. Bestuurder A. B. d. D. uit Brouwershaven reed ook over de Zuiddijk, maar sloeg linksaf de Kromwal in. Beide voertuigen raak ten beschadigd. Uitgever. B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktle: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta ling) 1 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3