V I Knappe dressuuroverwinningen voor Frans de Vrieze en Marjolein Geelhoed in L-klasse PP?* Annet Timmerman met Selekt naar fenomenale springproef Monique van der Werve boekt keurige triomf Tijdens indoorkonkoers LR en PC Schouwse Ruiters Programma's zaalvoetbal Eerste nummer „De Vrij Werk krant" Proef met telefoon voldoet 6 RENESSE - Tijdens de tweede dag van het indoorkon- kours, dat de Landelijke Ruitervereniging Schouwse Ruiters uit Dreischor in manege Grol in Renesse afwerk te hebben eilandelijke paardenkombinaties voortreffe lijke prestaties neergezet in de L-dressuur. Frans de Vrieze skoorde met zijn paard Maurits van de LR en PC Westelijk Schouwen maar liefst 133 punten in de L2- dressuur in zijn debuutwedstrijd in deze klasse. Hij ver overde hiermee met overmacht het oranje rozet en de eerste prijs. Tot dezelfde prestatie kwam Marjolein Geelhoed met haar paard Robin Hood in de Ll-dressuur. De Bru-kombinatie mocht evenals Frans de Vrieze twee winstpunten toevoegen aan haar totaal, dankzij de 130 punten, die de juryleden Knook en Dane op haar start- koepon noteerden. De Oosterlandse amazone en haar vierjarige paard resteren nu nog slechts een winstpunt voor promotie naar de L2-dressuur. SI 1ÜS ■"tBI Frans de Vrieze reed een keurige dressuurproef met zijn paard Maurits, geen door de jury werd beloond met 133 punten op het startkoepon, goed twee winstpunten. het- voor Frans de Vrieze behaalde in de L2- dressuur zijn eerste twee winstpun ten met zijn paard Maurits, nadat hij afgelopen zomer, eveneens op de ter reinen van manege Grol promoveer de naar de L2-klasse, maar toen in de openlucht. De Vrieze bleef in zijn klas tien punten voor op zijn naaste belaagster, toch ook bepaald geen slechte kombinatie. Annet Timmer man skoorde met Select 123 punten, waarmee de Paardebloem- kombinatie de tweede prijs opeiste. De Kattendijkse amazone zou later op de dag van zich doen spreken tij dens de springproeven. Op de derde en vierde plaats eindigden eveneens kombinaties van buiten Schouwen- Duiveland, maar verdere winstpun ten zaten er in deze klasse niet meer in. Dicky Wieringa klasseerde zich met Randy op de derde plaats met 116 punten, waarmee deze Noord- Beveland-kombinatie een punt voor bleef op Betsie Markusse met Renez Vous van Jacoba van Beieren. RENESSE - Voorafgaand aan de dressuurwedstrijden voor de pony's kwamen in de binnenbak van manege Grol een aantal menkombinaties in aktie. In de L-klasse boekte Monique van der Werve een keurige overwinning met haar pony Natascha. Dankzij de 95 punten, die deze Schouwse Ruiters-kombinatie mocht inkasseren van jury Jan Munters is zij de M-klasse tot op twee winstpunten genaderd, een puike presta tie, nadat zij slechts een jaar in deze tak van de paardensport aktief is. Oranjezon-kombinatie Teun van der Bijl met Tom eindigde in deze rubriek als tweede met 88 punten. In de gekombineerde klasse M/Z ging de zege naar Christiaan Provoost met Viola van Oranjezon. Deze kombinatie, die debuteerde in deze klas, skoorde 90 punten. De enige Z- kombinatie Peter Hanse met zijn Palomino-pony Sunny kwam uit op 89 punten, goed voor een tweede plaats, hetgeen voor deze Schouwse Rui ter eveneens een prima resultaat is. Als derde kwam Jan Rentmeester met Paloma uit de bus met 82 punten. Met zijn pony Sunny skoorde Peter Hanse tijdens het indoorkonkoers in manege Grol 89 punten, hetgeen hem een tweede prijs opleverde. In de Ll-klasse kwamen acht kom binaties in de binnenbak van manege Grol. Vijf van de acht kombinaties reden zich hier in de winstpuntenr waarbij Marjolein Geelhoed iedereen met haar paard Robin Hood de loef afstak. Op haar lakoniek ogende manier van presentatie reed de Oosterlandse 130 punten bij elkaar, goed voor twee winstpunten voor geen misselijke proef voor een jong paard als Robin Hood nog is. Halverwege het seizoen moest Marjolein Geelhoed plotseling met Robin Hood overstappen van de ponyproeven naar de paardeproe- ven, omdat de toegestane stokhoogte voor een pony overschreden werd. Het bleek voor de Bru-amazone geen bezwaar en in een mum van tijd reed zij zich weer in de Ll-klasse, die zij inmiddels op het punt staat weer te verlaten en te verruilen voor de weer zwaardere L2-klasse. Nog een winst punt ontbreekt haar voor de beoogde promotie. Achter Marjolein Geelhoed bezette Anja van Dijke met Urmanda de tweede plaats met 128 punten. De Schouwse amazone, die sinds haar huwelijk uitkomt voor de LR en PC Noord-Beveland skoorde 128 punten, een punt meer dan Sari Hanse met Vital van de Schouwse Ruiters. Een winstpunt was er nog voor Ragonda den Boer met Silvia van de Schouwse Ruiters met 122 punten, terwijl ook Margreet Boot met Theresia van Westelijk Schouwen nog net met de hakken over de sloot een winstpunt meepikte in haar debuutwedstrijd in de L-dressuur. De fraaie kombinatie, die in de B-dressuur zo fenomenaal furore maakte met puntentotalen van ver in de 130 punten en die haar instruktie krijgt van Susan Malcorps had zichtbaar problemen met haar debuutoptreden en kwam dan ook niet tot dat niveau, dat haar eerder zo kenmerkte. De jury onderkende evenwel haar kwaliteiten door haar alsnog te belonen met een winstpunt. Debuteren In de B-dressuur ging de zege naar een puike kombinatie van de Kloe- tingse vereniging Paardebloem. Ca- rola van Rijswijk kwam met Upatria uit op 126 punten, waarmee deze kombinatie de verrassende debute rende Zierikzeese ruiter Mirek Jech drie punten voorbleef. De Schouwse Ruiter kwam in Re- nesse voor het eerst in de bak, nadat veel kollega-ruiters hem ervan over tuigd hadden, dat hij met zijn paard Ofilana een serieuze poging kon wa gen. Ondanks de vele zenuwen, die hem vergezelden bij zijn eerste optre den, leverde Jech een puike proef af. ZEIST - Op Oudejaarsdag is in zijn woning te Zeist Joop Wagenaar over leden. Wagenaar, die zijn werkzaam heden als sekretaris van het amateur voetbal bij de KNVB sinds eind sep tember vorig jaar vanwege gezond heidsredenen niet meer kon uitvoe ren, is 50 jaar geworden. VELDEGEM - Reinier Groenendaal uit Sint Michielsgestel heeft op Oude jaarsdag in het Belgische Veldegem- Zedelgem een internationale veldrit gewonnen. Wil Brouwers uit Horst- America eindigde op de tweede plaats. MOSKOU - De 24-jarige speler van Spartak Moskou F^jodor Tsjerenkov is gekozen tot voetballer van het jaar in de Sowjet-Unie. De nationale doelman Rinat Dassajev werd tweede en Alexander Tsjivadze, aanvoerder van Dynamo Tbilissi, derde. Honderdtach tig sportjournalisten namen aan de verkiezing deeL BURGH-HAAMSTEDE/ZIERIK- ZEE - Voor heden (maandag)avond staan er weer een viertal wedstrijden op het programma van de rekreatie zaalvoetbalkompetitie in de sporthal Krayestein te Burgh-Haamstede. Orilla en het team van Krayestein gaan hierbij de spits afbijten (19.00) gevolgd door de ontmoeting tussen de teams van Van Donge en Scaldis (19.45). Vervolgens komen de teams van L O en Big „S" binnen de lijnen om het tegen elkaar te gaan opnemen (20.30) waarna het programma van deze avond zal worden afgesloten met de ontmoeting tussen Dijkman en Dosbouw (21.15). In de sporthal Onderdak te Zierik- zee zal woensdagavond weer een vol ledige kompetitie programma worden afgewerkt Koploper en titelkandidaat Sporthuis Zierikzee gaat het program ma openen met de ontmoeting tegen beker finalist BruseBoys(19.00). Hek- kesluiter Ouwerkerk gaat het hierna beslist niet gemakkelijk krijgen tegen nummer twee op de ranglijst Toren Boys (19.40). De lijstaanvoerder in de 3e klasse ZZ '72 krijgt in het treffen met de reserves van Stella Boys de kans om haar positie nog wat te gaan verstevigen (20.20) waarna de reserve teams van Ouwerkerk en Mevo haar krachten met elkaar gaan meten (21.00). Oosterschelde, middenmoter in de 2e klasse, krijgt het tegen Bij makelaardij II de kans om haar positie nog wat te gaan verbeteren (21.40) waarna het programma van deze avond zal worden afgesloten met het treffen tussen nummer twee op de ranglijst van de 2e klasse Stella Boys en hekkesluiter Zeelandia (22.20). Mirek Jech veroverde in zijn allereerste dressuurwedstrijd een winstpunt en een keurige tweede plaats. „Ik wilde het wel eens een keer pro beren", merkte hij na afloop op, na dat hij de vele felicitaties in ont vangst had genomen. „Nu het zo goed is gegaan, ben ik wel verplicht om door te gaan, wat ik natuurlijk ook zal doen". Met evenveel punten als Mirek Jech bezette Thea Verdonk met Rapsodie van de Dijkruiters de derde plaats en Jannie Geelhoed van de LR en PC Bru pakte met Romande als vierde ook nog een winstpunt mee dankzij haar 121 punten. Jeanet van Gorsel met Vionaliza van de Vlaander Ruiters en Rianne Boot met Natasja van Westelijk Schouwen bezetten de vijfde en zesde plaats met beiden 120 punten, terwijl Jea net Kooman, Eline Sprengelmeijer en Anja op 't Hof vooralsnog te kort kwamen. Jammer voor de organisatie was het, dat de drie aangekondigde Z- kombinaties om uiteenlopende rede nen verstek lieten gaan. Z2- kombinatie Jori van de Bijl met Ra pid en Zl-kombinatie Jan van de Bijl met Scoobidoo zegden af, maar dat was ook het geval voor Centien Krij ger met Urgento van Jacoba van Bei eren, eveneens een Z2-kombinatie. De beide dames hadden zelf blessu res, terwijl het bij Jan van de Bijl kreupelheid bij Scoobidoo betrof. In de M-dressuur kwam de zege overtui gend terecht bij Linde Goense met Seanetty van de Weelruiters. Zij de klasseerde haar beide opponenten Cees Steendijk met Boy van Rei- merswaal en Anita Timmerman met Westminster van de organiserende vereniging. De puntentotalen waren respektievelijk 124, 113 en 110 pun ten. In grote lijnen toonden de Bra bantse juryleden Knook en Dane zich uiterst tevreden over de dressuur- prestaties in de diverse klassen. ZIERIKZEE - De organisatie ter bevordering van werkzaamheden van beroepsmatig niet aktieven heeft het eerste nummer van „De Vrij Werk krant" uitgegeven. Dit nummer is een vervolg op het zoge naamde „nulnummer", waarop vol gens de redaktie zowel negatieve als positieve reakties zijn gekomen. Het blad heeft een interview met twee bijstandmoeders en meldt een verslag van de opendag op 15 decem ber. De aanwezigen willen helpen met de verbouwing van een klaslo kaal aan de Manhuisstraat te Zierik zee, waarin de stuurgroep werkloos heid Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland zich heeft gevestigd. Naast het vermelden van de aktivi- teiten van de Wereldwinkel volgt een overzicht van de werkzaamheden van de Intergemeentelijke Sociale Dienst te Zierikzee. Er zijn inmiddels drie mensen, die zich inzetten voor de vrijwilligersvakaturebank. Zij ne men de telefoon aan en weten welke werkzaamheden er zijn. Zij hebben zich de Vrij Werk Centrale genoemd. Het eerste nummer brengt ook een Vrij Werk lijst, waarop verschillende aktiviteiten voor werklozen staan vermeld. DEN HAAG - De proef in de tele- ioondistrikten Arnhem en Breda met het zogenoemde half-afsluiten van de telefoon blijkt in de praktijk te vol doen. De proef houdt in dat bij abonnees die de rekening niet tijdig hebben be taald in eerste instantie alleen voor uit gaand telefoonverkeer wordt afgeslo ten. De abonnees in de proefgebieden vinden die manier van afsluiten veel minder ingrijpend, aldus PTT-topman Leenman vandaag in zijn nieuwjaars- bericht Het half-afsluiten heeft geen voor delen in de zin van snellere ontvangst van betalingen of minder verliezen op vorderingea Er is wel minder navraag bij storings- en informatiediensten. De abonnees die veertien dagen na de halve afsluiting nog niet met geld over de brug zijn gekomen worden alsnog volledig afgesloten. Dit ovei> kwam tijdens de proef ongeveer tien procent van de aanvankelijk half-afge- slotenen. De ervaringen in de dis trik- ten Arnhem en Breda zijn zodanig dat de PTT veel voelt voor verdere invoe ring van het systeem. Half-afsluiten is niet in alle telefooncentrales mogelijk: in totaal kan het voor ruim 50 procent van de abonnees. RENESSE - Als afsluiting van twee dagen geweldige paardensport in mane ge Grol in Renesse zorgde de LR en PC Schouwense Ruiters voor een absoulu- te primeur door een aantal ruiters en amazones in een indoorspringkonkoers gelegenheid te bieden om winstpunten bij elkaar te rijden. Door de afmetin gen van de binnenbak (20 x 40 meter) konden alleen B- en L-paarden- en pony- kombinaties van dit buitenkansje gebruik maken. Uiteindelijk lukte het aan twee kombinaties om maximaal gebruik te maken van deze gelegenheid, die bij wijze van proef in Renesse werd geboden. In de B-klasse reed Jan Noord- hoek met zijn pony Moranda van Noord-Beveland drie winstpunten bij elkaar en in de L-klasse slaagde Annet Timmerman met Select van het Kloetingse Paardebloem daarin. De Kattendijkse kombinatie promoveerde hiermee naar de M-klasse, hetgeen een terechte beloning was voor deze niet alleen fraai ogende, maar vooral uitmuntend op elkaar ingespeelde kombinatie. Marjan Jumelet werd met haar pony een van de beste Schouwen-Duivelandse kombinaties bij het sprir,gen. Evenals Hanny van der Zande bleef zij twee keer foutloos, hetgeen tivte winstpunten opleverde In de B-klassc skoorden ook twee Schouwen-Duivelandse kombinaties erg goed. Zowel Hanny van der Zan de met Lucky Boy van de Schouwse Ruiters, als Marjan Jumelet met Ro meo bleven in beide manchesover ze ven hindernissen met acht sprongen foutloos, terwijl beiden van jury Bram Maljaars een voldoende voor de stijl van rijden inkasseerden. Bei den mochten voor deze prestaties twee winstpunten toevoegen. Voor Hanny van der Zande, die in de eind klassering de Bruse amazone net voor bleef, betekent dit, dat zij een totaal van vier winstpunten uit kwam. Een en ander impliceert dat laatstgenoemde indien zij dat zou willen in de L-klasse zou mogen gaan starten, maar desgevraagd gaf zij te kennen bij de eerstvolgende gelegen heid nog een keer in B te willen star ten. Een eerdere ervaring is daarin zeker niet vreemd. Na een keer ge promoveerd te zijn naar de L-klasse moest zij later weer een stapje terug doen, doordat zij bij een paar kon- koersen flink in de minpunten be landde door een aantal weigeringen en daardoor degradeerde. Achter de drie kombinaties met al lemaal D-maatpony's belandde Eline Struijk met haar kleine A-pony Prim op de vierde plaats. In beide manches had Prim duide lijk problemen met een hindernis met daarin verwerkte stropakken, maar omdat alle andere kombinaties door drie weigeringen geheel niet meer in de eindstand terugkwamen kon de tienjarige amazone alsnog beslag leggen op de ereplaats met zestien strafpunten en een voldoende voor de stijl van rijden. Bij de B- paardenkombinaties werd Debora van Lier met Simson van Noord- Beveland winnares met in beide manches een springfout. Marjolein Geelhoed met Robin Hood van de LR en PC Bru raakte in de minpunten doordat zij in de eerste"manche al te gen drie weigeringen aanliep. De vierjarige Robin Hood lijkt duidelijk nog niet toe aan goede springproe ven. In de L-klas bij de pony's verover de Petra Remeeus met Patrick van de Schouwse Ruiters een winstpunt en een eerste plaats dankzij haar ene weigering in de tweede manche, na dat zij in de eerste manche foutloos was gebleven. Bij de paarden was Annet Timmerman met Select zoals gemeld ongenaakbaar, zeker toen Frans de Vrieze met Maurits met drie weigeringen werd uitgebeld. In de M-klasse werd Stef Nelisse met Pascal van de Schouwse Ruiters afgetekend winnaar, al liet hij in de eerste manche een fikse steek vallen. Nelisse vergiste zich bij de eerste hin dernis. Hij reed wel door de startlijn, maar bedacht zich toen en vergat te springen, omdat hij dacht dat hot startsein nog niet was gegeven. Een weigering en drie strafpunten we gens tijdsoverschrijding waren het gevolg. Uiteindelijk bleek een en an der voor hem niet op nadelige gevol gen uit te draaien, omdat Simone Stahlie met Gadeste, die voor de al lerlaatste keer uitkwam voor de LR en PC Bru en per 1 januari de kleuren van Noord-Beveland gaat verdedi gen. in haar eerste manche reeds elf strafpunten vergaarde. In de tweede manche bleef Nelisse vervolgens foutloos, waardoor hij toch al zeker was van de zege, maar Simone Stah lie kwam nu zelfs niet aan het eind door drie weigeringen. Na een mati ge eerste manche, waarin hij uit kwam op 22 strafpunten, revancheer de de enige Z-kombinatie Laurice Boonman met Vident van de Schouwse Ruiters zich in de tweede manche geweldig door slechts vier strafpunten te laten aantekenen, doordat Vident op de zesde hindernis een balk nipt toucheerde met een van de achterbenen. Boonman diende bij zijn tien sprongen diverse hindernis sen met een hoogte van 1.60 meter te overbruggen in de voor dit niveau te kleine binnenbak. Het voortreffelijk uitgebalanceerde parkoers werd des kundig neergezet door parkoersbou wer Anton Hanse. 4 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6