NIEUWSBODE Kees Reynhout verrassende kampioen bij de heren en damestitel voor Marja Caspers B-junioren Zierikzee superieur tijdens zaalvoetbalgebeuren Zierikzee ondanks achterstand naar ruime 5-1 zege op Mevo B-junioren SKNJFK in het nieuw Klubkampioenschappen cross Atletiekvereniging Delta Sport Op zaterdag 14 januari in Zeeuwse eindstrijd in Hulst ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 januari 1984 Nr. 23449 5 ZIERIKZEE - Op de laatste dag van 1983 hield de Zie- rikzeese Atletiekvereniging Delta Sport op het traditio nele parkoers in Schuddebeurs de jaarlijkse klubkampi oenschappen cross. Bij de heren kwam er een uiterst ver rassende kampioen uit de bus. Kees Reynhout toonde zich over de 6000 meter de sterkste. Hij bleef Adrie Ge- rards dertien sekonden voor. Overigens werd het Reyn hout gemakkelijker gemaakt om een geslaagde greep naar de klubtitel te doen, omdat de beide favorieten Si mon Blom en Kees Verkerk om uiteenlopende redenen verstek moesten laten gaan. De besnorde Haamstede- naar heeft zich in het rijtje geschaard van de atleten, die af te rekenen hebben met de Ziekte van Pfeiffer en Kees Verkerk geniet momenteel een verdiende wintervakan- tie. Bij de dames werd Marja Caspers klubkampioene vóór Ria van Laere. De dames verbruikten over de 2400 meter respektievelijk 11.37 min. en 13.07 min. Voor een goede come-back zorgde A-juniore Jacolies van Gastel, die de 2400 meter afraffelde in 10.22 min. Naaste be laagster Frederike van Veeren finishte op eerbiedige af stand in 11.27 min. Marja Caspers werd klubkampioene cross van Atletiekvereniging Delta Sport op het traditionele parkoers in Schuddebeurs. Bij de heren overschreed Kees Reynhout na 20.32 min. de meet na 6000 meter over een bijzonder fraai parkoers in Schuddebeurs. Adrie ge- rards telde dertien sekonden achter stand op de trotse winnaar en na hem kwam Hans van Elzelingen binnen na precies 21 minuten, waarmee het sukses van de „Dienaren van Her mandad" werd onderstreept. Her man Padmos werd vierde in 21.32 min. en de vijfde plaats ging naar Harry Boot in 22.25 min. Hij bleef daarme Delta Sport-voorzitter Wim Schot negen sekonden voor, terwijl Johan van de Hoek naar de zevende plaats werd verwezen in 23.40 min. De laatste drie atleten, die zich nog bij de eerste tien konden plaatsen waren Cor de Jonge, Hans Smits en Joop Lodewijk. Zij noteerden respektievelijk 23.52 min., 24.58 min. en 25.16 min. Veteranen Ook kwamen er een aantal vetera nen aan het vertrek. Zij legden ook het lange parkoers van 6000 meter af. Winnaar werd hier Ad Bouwens in de knappe tijd van 23.06 min., waarmee hij zelfs bij de jongere atleten een prima figuur zou hebben geslagen. Jan Kloet werd tweede bij de vete ranen, maar hij verbruikte op een se- konde na twee minuten meer dan klubkampioen Ad Bouwens. Piet Verschuur werd derde in 26.21 min. en Anthon de Bruyn en Gerard van de Wiel hadden als vierde en vijfde respektievelijk 28.53 min. en 29.56 min. nodig. Verrassend ruim was de zege, die John Teuthof boekte bij de A-jongens. Teuthof verbruikte voor de 4200 meter 14.25 min. en had daar mee ruim een minuut voorsprong op Jan Konijnenburg, die pas na 15.38 min. over de meet kwam. De derde prijs was hier voor Wicher Harmsen, maar zijn achterstand was aanzien lijk. Hij had 17.08 min. nodig. Na een periode van veel hinder vanwege een voetblessure, toonde Jacolies van Gastel aan, dat hier schijnbaar weer een eind aan geko men is. Zeelands sterkste A-juniore had voor het parkoers van 2400 meter slechts 10.22 min. nodig en toonde zich daarmée een klasse apart in haar kategorie. Op ruim een minuut eiste Frederike van Veeren de tweede plaats op en na 12.06 min. kwam An- nemieke Goedhart als derde binnen. Margreet den Boer en Marjolein Kort ZIERIKZEE - De B-junioren van Zierikzee zijn winnaar geworden van het vrijdag in sporthal Onderdak te Zierikzee gehouden zaalvoetbaltoernooi van de KNVB afdeling Zeeland voor de Zeeuwse beker voor B-junioren. Met Zie rikzee, de enige hoofdklasser uit onze regio in de veldkompetitie, is wel het team winnaar geworden dat hierop de meeste aanspraken mocht maken. In de in totaal vijf gespeelde wedstrijden wist de ploeg van Zierikzee niet minder dan zeventwintig keer het doel van de tegenpartij te doorboren, terwijl het zelf meer drie tegendoelpunten kreeg te inkasseren. Reeds in haar poule, poule A, toon de de ploeg van coach Ko Berrevoets zich overtuigend de sterktste. De eerste ontmoeting, tegen Co- lijnsplaatse Boys, leverde een 7-0 overwinning op, vervolgens moest Renesse er met 5-1 aan geloven waar na in de laatste wedstrijd van deze poule naaste konkurent WIK afgete kend met 5-1 werd geklopt. Heel wat minder groot was het krachtsverschil in poule B. De teams van MEVO, Ouwerkerk en Zierikzee II ontliepen elkaar bijzonder weinig. Geen enkel team bleef hier zonder verliespunten. De uiteindelijke win naar, MEVO, ging van start met een 1-0 nederlaag tegen Ouwerkerk waarna het vervolgens de wedstrij den tegen Dreischor en Zierikzee II in winst wist om te zetten. Ouwerkerk speelde na de overwinning op MEVO zowel tegen Zierikzee II als tegen Dreischor gelijk. Het eindigde hiema wel met een gelijk aantal winstpun ten als MEVO maar daar het Zierik- zeese team een aanzienlijk beter doelsaldo had gingen deze over naar de finale. Finale poule In poule C toonde het team van het Nieuwerkerkse SKNWK zich op overduidelijke wijze de sterkste. Al le drie te spelen wedstrijden werden in winst omgezet, terwijl de overige drie teams alle twee nederlagen moesten inkasseren. SKNWK begon met een 3-0 over winning op Bevelanders, vervolgens moest Brouwershaven er met 4-0 aan geloven waarna de laatste wedstrijd tegen Bruse Boys in een 3-1 overwin ning werd omgezet. In de finale poule ging Zierikzee direkt van start met een daverende 8-0 overwinnng op stadgenoot MEVO met treffers van Peter van Vossen (4x) en Kees Ver west, Peter van der Hulle, Jan Kees Hagestein en Jan van Beveren. De twee wedstrijden, tussen ME VO en SKNWK, leverde een 2-0 over winning op voor de Nieuwerkerkers door doelpunten van Robin Vrij en André Goedegebuure. De laatste wedstrijd tussen Zierikzee en SKNWK moest door dit resultaat de beslissing brengen waarbij Zierik zee, door een beter doelsaldo, het voordeel had dat het reeds aan een puntenverdeling genoeg had om zich winnaar van het toernooi te mogen noemen. Hoewel het team van Zie rikzee een beter geheel vormde heeft SKNWK het hen beslist niet gemak kelijk gemaakt. Met een uitstekend doelpunt van Robin Vrij slaagde noteerden als vierde en vijfde exakt dezelfde tijd: 12.36 min. over de bijna tweeëneenhalve kilometer. Bijzon der knap kwam ook B-meisje Jeska Doeswijk als winnares uit de bus. Over de 1800 meter was zij 7.48 min. aktief, waarmee zij Saskia van de Wiel bijna een minuut voorbleef. Zij had 8.40 min. nodig, terwijl Nini Schot en Martine Vis hier respektie velijk derde en vierde werden. Spannend Bijzonder spannend ging het eraan toe bij de B-jongens. De nummers een tot en met vier ontliepen elkaar erg weinig en uiteindelijk toonde Paul de Bruyn zich nipt de sterkste; na 9.15 min. bleef hij Sander van Hae- ringen welgeteld drie sekonden voor. Robert Bouwens en Walter van Aart hadden respektievelijk zeven tien en 21 sekonden meer nodig dan de jeugdige atleet uit Bruinisse. Mar cel de Jonge kwam als vijfde na 10.28 min. binnen. Een puike prestatie zet te C-jongen Mark van de Riet neer. Hij bleef over zijn 1800 meter bijna een halve minuut voor op Erik Beve lander, die tweede werd. Van de Riet finishte na 7.02 min., terwijl Beve lander 7.29 min. nodig had. John IJ- zelenberg werd derde op zes sekon den van de nummer twee en Steven Vis kwam op zijn beurt weer tien se konden na IJzelenberg binnen. Leon Simmers noteerde 8.09 min. en was daarmee twee sekonden eerder bin nen dan Edwin Bouwens. Bij de C-meisjes was de klubtitel van AV Delta Sport voor Suzanne Bergsma. Zij had voor haar 1800 me ter slechts vier sekonden langer no dig dan de B-kampioene Jeska Does- wijk: 7.52 min. Mascha Geleynse en Anita Bevelander werden tweede en derde in 8.43 min. en 9.46 min. Bij de D-meisjes een kampioenschap voor Ascha Kikstra. Zij had precies vijf minuten nodig voor de 1200 meter en bleef Janine van de Hoek 24 sekon den voor. De derde plaats was voor Scharendijkse Anouk Verschuur in 6.53 min. Broer Serge Verschuur werd kampioen bij de D-jongens in 4.43 min. over de 1200 meter. Erwin Gerards werd hier tweede in 4.52 min. en de derde plaats was twee se konden later voor Thimo Harmsen. Serge Schot en Robert van de Vegt klasseerden zich als vierde en vijfde. Bij de A-jongens pupillen werd Oby Kikstra kampioen bij de eerstejaars, terwijl Rogier Izebout bij de tweede jaars Michiel van de Ruyt en Jan Hanse net voor bleef. Bij de A- pupillen meisjes pakte Annemieke Klompe overtuigende de eerste plaats voor Marianne de Regt en Pa tricia Kort. Bij de B-pupillen werden Marjolein Hanse en Michael de Vos kampioen, terwijl bij de mini- pupillen Joske Klompe de titel pak te. ZIERIKZEE - Op Oudejaarsdag speelden de beide Zierikzeese KNVB- formaties Mevo en Zierikzee een oefenwedstrijd tegen elkaar op het voortref felijk bespeelbare sportpark Bannink. Na een aanvankelijke, vroege voor sprong voor de zaterdagformatie van trainer Toon van Tiggelhoven, was het voornamelijk Zierikzee wat het spelbeeld bepaalde en dan ook suksessieve- lijk een ruime 5-1 zege bij elkaar speelde. In het laatste kwartier van de wedstrijd hadden de mannen van trainer Jack Schipper de marge nog naar veel hogere cijfers kunnen tillen, maar de voorwaartsen van de zondagploeg sprongen erg nonchalant met de kansen om, zodat een echte afstraffing de oranjemannen bespaard bleef. SKNWK er zelfs verrassend in voor sprong te nemen. Zierikzee moest hiernaa alle zeilen bij zetten om via Kees Verwest de stand weer in even wicht te brengen. Beslissing Ondanks het feit dat SKNWK zich niet zonder meer gewonnen wou ge ven kon het toch niet voorkomen dat Peter van der Hulle uiteindelijk de overwinning voor Zierikzee veilig wist te stellen (2-1). In totaal werden er op deze dag 24 wedstrijden van 2x10 minuten gespeeld waarbij de toernooileider Jaap de Haan bijgestaan door de ar biters Adriaan Bolle, Iman Westdorp en Johan Pantekoek voor een vlotte afwerking zorg droegen. Het team van Zierikzee gaat nu deelnemen aan het finale toernooi dat op 14 januari in de sporthal „Den Dullaert" te Hulst zal worden afgewerkt. De resultaten, Poule A: WIK BI-Renesse BI 6-3; Colpl.Boys BI-Zierikzee BI 0-7; Colpl.Boys-WIK BI 1-4; Zierikzee BI-Renesse BI 5-1; Renesse BI-Colpl.Boys 0-1; Zierikzee BI-WIK BI 5-1. Zierikzee BI 3-3-0-0 17-2 6 WIK BI 3-2-0-1 11-9 4 Colpl.Boys 3-1-0-2- 2-11 2 Renesse BI 3-0-0-3 2-12 0 Poule B: Ouwerkerk BI-MEVO BI 1-0; Zie rikzee BII-Dreischor BI 2-1; Zierikzee BII-Ouwerkerk BI 1-1; Dreischor BI- MEVO BI 0-4; MEVO BI-Zierikzee Bil 4-1; Dreischor BI-Ouwerkerk BI 1-1. Mart Koopman opende al na acht minuten de skore voor Mevo, maar dat zou nagenoeg het enige wapenfeit blijken te worden in aanvallend opzicht wat de zaterdagformatie aan de dag zou leggen. Zierikzee won niet eens geflatteerd met 5-1. Na een gelijkopgaande beginfase kreeg Mevo na acht minuten plotse ling een kans om op voorsprong te komen, toen Mart Koopman precies op tijd startte na een dieptepass van Jan Heikamp en daardoor door de verdedigingslijn van Zierikzee kon glippen. Precies op tijd liet de Mevo- centrumspits daarna een strakke schuiver los, waarop ook Ronald Lie- vense het antwoord schuldig moest blijven: 1-0. De treffer betekende voor Zierikzee het sein om de zaken wat adekwater te gaan aanpakken en ht doel van Jan van de Linde kwam hierna dn ook onder spervuur van aanvallen te liggen. In de twaalf de minuut kreeg Theo Wittenberg een prima kans op een voorzet van Kees Verkaart, maar hij kopte het leer hoog over het doel. In de volgen de minuut was het toch raak, toen Martin Quist vanaf de rand van het strafschopgebied door een kluwen van benen raak knalde: 1-1. Ruststand Hierna duurde het bijzonder lang vooraleer Zierikzee voor de tweede keer kon raakschieten, al waren er wel tal van mogelijkheden. Jan van de Linde redde prima op een schot van Marco Does en Rob Wijnstekers werd op snelheid ge klopt door Eric van de Houten, toen hij alleen op de veste van Van de Lin de afstevende. Het afrondende schot werd hierdoor voorkomen. In de 39e minuut was het uiteindelijk toch raak. Marco Does zette vanaf de vleu gel voor, waarna Wim Overweel in zette. Zijn schot werd evenwel door Jan van de Linde in een reflex tegen de lat gewerkt, maar de terugsprin gende bal belandde opnieuw voor de voeten van Wim Overweel, waarna deze beheerst alsnog inschoot: 2-1. Vlak voor rust schoot Kees Verkaart nog op de lat, maar de ruststand stond inmiddels vast. In de tweede helft was het louter Zierikzee wat de klok sloeg. Slechts sporadisch kon Mevo zich uit de om klemming van de Zierikzee-ploeg ontworstelen en de keepers Ronald Lievense en later Wim Ravia hoefden zich dan ook nauwelijks te mani festeren. In de openingsminuten kreeg Zierikzee diverse mogelijkhe den, maar Kees Verkaart, Marco Does, Jan-Leen Boot en Theo Witten berg hadden het vizier niet op scherp staan. In de zestiende minuut kon Jan-Leen Boot toch de skore verho gen, maar hij werd daarbij geas sisteerd door Marco Bijdevaate, die de bal op met middenveld nogal la- koniek verspeelde aan de Zierikzee- aanvalsleider. Boot mocht alleen doorgaan en maakte vervolgens ook tegenover Jan van de Linde geen fout: 3-1. Veldo ver wicht Hiermee was het pleit voor Mevo definitief beslecht. In het laatste half uur dreigde een komplete afgang, maar omdat er van tijd tot tijd toch nog aardig werd verdedigd en boven dien Zierikzee niet al te attent om sprong met de vele mogelijkheden, bleef de schade beperkt tot nog slecht twee treffers. In de 29e minuut prikte Jan-Leen Boot het leer in het strafschopgebied, waar Theo Wittenberg de bal listig meenam en vervolgens via Van de Linde tegen de paal schoot. De te rugspringende bal werd door Kees Verkaart alsnog ingetikt. Drie minu ten later de laatste treffer en ander maal lag een foutje van laatste man Marco Bijdevaate aan de basis van de treffer. Jan-Leen Boot onderschepte op de middenlijn en mocht opnieuw vogelvrij doorlopen naar het Mevo- doel. Nadat hij Jan van de Linde was gepasseerd legde Boot attent terug op Theo Wittenberg, die hierna geen moeite meer had om nummer vijf in de touwen te prikken. Zierikee be hield een groot veldoverwicht, maar vond het blijkbaar welletjes. On danks de vele mogelijkheden, werd er niet meer geskoord en bleef te eindstand 5-1. 3-2-0-1 8-2 4 3-1-2-0 3-2 4 3-1-1-1 4-6 3 3-0-1-2 2-7 1 MEVO BI Ouwerkerk BI Zierikzee Bil Dreischor BI Poule C: Bruse Boys Bi-Brouwershaven BI 1- 0; SKNWK BI-Beveianders BI 3-0; SKNWK BI-Brouwershaven BI 4-0; Bevelanders BI-Bruse Boys BI 1-0; Bruse Boyi BI-SKNWK BI 1-3; Beve landers Bi-Brouwershaven BI 0-1. SKNWKBI 3-3-0-0 10-1 6 Bruse Boys BI 3-1-0-2 2-4 2 Bevelanders BI 3-1-0-2 1-4 2 Brouwershaven BI 3-1-0-2 1-5 2 Finale Poule: Zierikzee BI-MEVO BI 8-0; MEVO BI-SKNWK BI 0-2; SKNWK BI- Zierikzee BI 1-2. De B-juniorenploeg van Zierikzee werd winnaar van het zaalvoetbaltoernooi, dat de ploeg het recht geeft om te gaan spelen voor de Zeeuwse zaalvoetbalti- tel in deze kategorie Zierikzee BI SKNWKBI MEVO BI 2-2-0-0 10-1 4 2-1-0-1 3-2 2 2-0-0-2 0-10 0 De B-juniorenploeg van SKNWK werd aan het eind van het jaar nog net even in het nieuw gestoken door een plaatselijke sportliefhebber. Bestratingsbedrijf L. C. van de Cingel tekende voor deze sympathieke geste, wat mogelijk weer een nieuwe impuls is voor de Nieuwerkerkse jeugd om nog beter te presteren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5