Op Schouwen-Duiveland gaan sport en water hand in hand Open EK hengelen sportief Schouws sukses Goud en zilver voor Schouwse surfsters Het is mij geen zorg of ik beroemd ben maar of ik verdien beroemd te zijn. WSV Zierikzee suksesvol tijdens Deltaweek WSV Brouwershaven timmerde aan de weg met WK Cadet-klasse ZIERIKZEE - Het is bepaald niet vreemddat in een wa terrijk gebied als Schou wen-Duiveland juist de waterspor ten een belangrijk deel uitmaken van het gehele sportieve gebeuren. Het jaar 1983 springt er wat dat betreft even wel nog eens extra uitomdat er in dit jaar een paar grote evenementen op het voormalige eiland werden afgewerkt die deze stelling nog versterkten. Zo werden in de maand augustus in Brouwershaven de wereldkampioenschappen zeilen in de cadetklasse afgewerkt en vonden in juni op het krekengebied bij Ouwerkerk de eerste open Europese hengelkampioenschappen plaats. Begin november ston den bij de Brouwersdam wereldrekordpogingen surfen op het programmamaar de weergoden werkten niet mee zodat het bij goede voornemens bleef. Meer sukses had den Liesbeth Kort en Marion van Dongen tijdens de Euro pese kampioenschappenwaar zij de eerste en tweede plaats voor zich opeisten. Natuurlijk was er ook weer de jaarlijkse Deltaweek, die voor de Watersportvereniging Zierikzee erg suksesvol verliep. Natuurlijk werd er ook weer volop gezwommenmaar dat gebeurde niet alleen in de wateren rondom Schouwen-Duivelandmaar ook in de drie eilandelijke zwembaden. Bestuurlijk dreigde de Zie- rikzeese zwemvereniging Onderdak kopje onder te gaan maar uiteindelijk kwam alles weer op zijn pootjes terecht. Voor de rekreatieve zwemmers zetten de twee Schouwen- Duivelandse reddingsbrigades zich in. De brigade van We ster schouwen vierde bovendien het koperen bestaans- feest. Al deze opmerkelijke waterigefeiten verdienen nog eens een keer de revue te passeren bij het scheiden van de 1983-markt. CONFUCIUS ZIERIKZEE - Voor de twee Schouwse surfsters Liesbeth Kort en Ma rion van Dongen lagen de grootste sportieve suksessen in 1983 op het Balaton-meer in Hongarije. Zierikzeese Liesbeth Kort eiste op deze lo- katie de Europese titel op in de Mistralklasse en Marion van Dongen uit Burgh-Haamstede volgde haar op de voet. Goud en zilver dus voor het Schouwse duo. Voor Liesbeth Kort betekende de verovering van de Europese titel de voltooiing van een triologie. In 1981 veroverde zij brons en in 1982 pak te de Zierikzeese zilver achter de Noorse Marna Berner. De strijd op het Balaton-meer werd volledig beheerst door de twee surfsters van de nog jonge fusie-Surfvereniging Grevelingen. Marion van Dongen won de eerste twee manches, maai' daarna was het louter Liesbeth Kort, die de toon aangaf met vier overwinningen op rij. Uiteindelijk toonde het duo zich toch superieur ten opzichte van de verzamelde konkurrentie. Eerder in het jaar weid Liesbeth Kort ook al overtuigend kampioene van Nederland. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 december 1983 Nr. 23448 ZIERIKZEE - Watersportvereni ging Zierikzee was tijdens de tiende Deltaweek, die in de eerste week van juli werd gehouden, bijzonder suk sesvol. In de IOR-kIasse IV werd Aad de Ruyter met zijn Soeticheyt over tuigend kampioen van Nederland via vijf overwinningen en de Nieuwer- kerkse Sylvia Kesteloo-Klunder eiste de titel voor zich op in de kleinste klasse, de IOR VIII. Zij voer met haar Roxanne naar een fraaie overwinning. Beide leden van de Zie rikzeese Watersportvereniging pak ten zo de Verbondsbezems. Sylvia Kesteloo-Klunder werd bovendien winnares van het Zilveren Schip als overall-winnaar van de Deltaweek in alle IOR-klassen. Naast al deze indi viduele suksessen pakte de WSV Zie rikzee in de IOR-klassen bovendien de Roompot-trofee als ploeg. De Deltaweek 1983 werd op zater dag 2 juli officieel geopend door Staatssekretaris A. Ploeg van Land bouw en Visserij. Ploeg was tijdens de openingswedstrijd de gehele dag te gast aan boord van de zeilklipper .Anita Jacobi" en kreeg zo een goed beeld van wat een zeilwedstrijd zool inhoudt. ,,Ik vind het heerlijk om te midden van een aantal mensen te zijn, waarvan ik de mentaliteit heel goed begrijp", zei Ploeg na terugkeer in de Zierikzeese haven. Tijdens zijn openingswoord in hel Zierikzeese stadhuis verzekerde Ploeg het Deltaweek-komitee en de aanwezige zeilers, dat men zich er geen zorgen over hoefde te maken, dat de Deltaweek voor de laatste keer in deze vorm gehouden zou zijn. ,,Ik geef iedereen de verzekering dat dit niet de laatste Deltaweek zal zijn. Ik zal er persoonlijk alles aan doen om deze manifestatie nog tot in leng te van dagen te laten voortduren". OUWERKERK - Op het krekenge bied van Ouwerkerk organiseerde de Belgische ex-horeka-man Jos Wuy- tack op zaterdag 25 juni het eerste Open Europees Viskampioenschap, waaraan werd deelgenomen door 440 hengelaars, minder dan aanvanke lijk door de organisator verwacht en/of gehoopt werd, maar deson danks werd het een vishappening, die vooral sportief bijzonder geslaagd was. Wuytack organiseerde het kampioenschap in samenwer king met de Zierikzeese Hengelsport- vereniging Oosterschelde. Deze sa menwerking was voor de Belg nood zakelijk, omdat de HSV Oosterschel de het visrecht heeft op de Ouwer- kerkse kreken. Het gebeuren werd na ampel overleg gekoppeld aan de jaarlijkse Duivelanddag. Het evenement op het Ouwerkerk- se krekengebied werd een dusdanig sukses, dat inmiddels al weer lang een nieuwe datum is geprikt voor 1984. De tweede uitgave van het Open EK hengelen wordt afgewerkt op zaterdag 16 juni. Voor de mee- organiserende vereniging HSV Oosterschelde werden de kampioen schappen ook sportief een sukses. Uit handen van burgemeester J. van Bommel van Duiveland mocht Oosterschelde-voorzitter Wim Flohil de wisselbeker voor het korpskampi oenschap in ontvangst nemen. I. P. Ra via","P. J. de Graaf, W. Meerdink en M. de Graaf haalden gezamenlijk 1195 gram vis aan de kant, waarmee ze twee andere Oosterschelde-teams voor bleven. Bij de jeugd ging de gouden me daille en de Europese titel naar Jan Lobbezoo uit Zierikzee met 555 gram vis. Hij bleef zijn plaatsgenoot Jaco Vijfwinkel en Jakko Brouwer uit Ouwerkerk voor. Bij de dames kwam de Europese titel ook in Zie rikzee terecht. Maria Geluk sleepte 480 gram vis naar dee kant en bleef daarmee de pas elf jaar oude Tan ja Meulemans uit Antwerpen net voor. Anneke van de Bijl uit Brouwersha ven werd derde. In de leeftijdsgroep van 18 tot en met 35 jaar kwam de ti tel en de gouden medaille ook al op Schouwen-Duiveland terecht. Rini Ravia uit Kerkwerve werd hier de süksesvoiste met 560 gram vis. Paul Wuyts uitAntwerpen werd tweede en René van Noorden uit Nieuwerkerk eiste de derde plaats op. In de oudste kategorie - boven 35 jaar - ging de Europese titel naar de Rotterdammer Frans Veitenaar met Irené Deweirdt uit Drongen op de tweede en Ouwerkerker Dick Sies op de derde plaats. Deweirdt kreeg een extra prijs voor de zwaarste vis. Hij verschalkte een bot van 815 gram. Speciaal in het zonnetje werden ver der ook de twee jongste deelnemers aan het eerste Open Europees Kam pioenschap hengelen. Tanja Meule mans uit Antwerpen en Edwin ten Haaf uit Zierikzee telden beiden slechts elf lentes (zie foto). „Finan cieel zijn we er flink bij ingeschoten, maar sportief was het fenomenaal", konkludeerde de goedlachse Belg Jos Wuytack na afloop. „Dat is voor ons echter geen probleem om niet door te zetten. Als je een winkel begint dan blijkt die in het eerste jaar ook niet rendabel. Zo ongeveer werkt dit ook". BROUWERSHAVEN - Watersport vereniging Brouwershaven was het afgelopen jaar veelvuldig in de ko lommen van onze sportpagina's te vinden. In samenwerking met de Bel gische Cadetklasse Organisatie orga niseerde de vereniging van voorzit ter Dick Knoester op de Grevelingen in de laatste week van augustus de wereldkampioenschappen in de Cadet-klasse. Het werd een kolossaal feest met deelnemers uit dertien lan den verdeeld over de hele wereldbol. In de A-kategorie ging de wereldtitel uiteindelijk zeer overtuigend naar de Argentijnse broers Guillermo en Ma- rano Parada, een titel die zij overi gens al na vijf races op zak hadden, omdat zij evenzoveel keer winnend over de meet kwamen. In de B- kategorie bleef de titel in Nederlands bezit. Annelies Thies (zie foto links) en Bastiaan Remkes werden bij de prijsuitreiking bedolven onder de trofeeën. Aan de organisatie van de wereld titelstrijd werd door de samenwer kende organisatoren bijzonder veel tijd gespendeerd. Tijdens de slui tingsceremonie werd de bewonde ring over de aanpak van de WSV Brouwershaven en de Belgische Cadet-klasse Organisatie niet onder stoelen of banken gestoken. „Het is een groots feest geworden, waarop we met trots en tevredenheid kunnen terugzien. Wij van de WSV Brou wershaven spreken dan ook de wens uit, dat iedereen nog eens in de gele genheid zal zijn om terug te komen", stelde Dick Knoester. Veel lof was er voor Jan Vermant, voorzitter van het organiserende ko- mitee, maar ook voor wedstrijdlei der Eugène Cleeren, die er borg voor stond, dat de wedstrijden vlekkeloos verliepen. Verder bleven natuurlijk ook de lovende woorden niet achter wege voor het Brouwse komitee, dat onder leiding van Joop Koster en An ton de Bie bergen werk verzette. De officiële opening werd op 18 au gustus verricht door Gary Holmes, voorzitter van de World Cadet-class Organisation in het bijzijn van de Zeeuwse Kommissaris van de Konin gin dr. C. Boertien en burgemeester C. Slabbekoorn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 39