Handballers Delta Sport op de goede weg Herenvolleybalploegen missen promotie Carianne Berrevoets in 1983 naar wereld-elite Distrikts-biljartbeker voor Witte van Haemstede De mens droomt meestal van die dingen waarmee overdag zijn gedachten bezig zijn. Gerrit Bakker suksesvol in duivensport ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 december 1983 Nr. 23448 37 De sportredaktie van de Zierikzeesche Nieuwsbode wenst iedereen op Schouwen-Duiveland die aktief dan wel passief plezier beleeft aan het sportgebeuren een in alle opzichten goed, maar vooral sportief 1984. JOOP DE WIT EN PETER WIJNEN respektieve klassen, maar de op het oog toch niet zo moeilijke plaatsing van de punt op de spreekwoordelijke I bleef achterwege, hetgeen met na me voor Mevo '80 een fikse te leurstelling opleverde. Graag had de ploeg de vertrekkende trainer/coach Marco Reedijk een tweede promotie op rij aangeboden, maar de missie slaagde net niet, waardoor de ploeg het evenals de Bruse kollega's nog een jaar in de vertrouwde omgeving opnieuw mocht gaan proberen. De damesploegen van beide vereni gingen handhaafden zich eveneens beide op het niveau waarop reeds gespeeld werd. Kwiek eindigde in de eerste klas als derde, een prima re sultaat, maar aan hetn begin van de nieuwe kompetitie werd de ploeg, die de jaarlijkse sportprijs van de ge meente Bruinisse in ontvangst mocht nemen (zie foto), gekonfronteerd met het vertrek van de beide geroetineer- de speelsters Corrie Wilbrink en Wil ly Visser. Hierdoor moesten nieuwe speelsters worden ingepast, hetgeen halverwege de nieuwe kompetitie duidelijk gevolgen blijkt te hebben gehad. De ploeg verkeert nu in de on derste regionen van de klas, maar di- rekt degradatiegevaar dreigt toch niet voor de ploeg van Kees Arens- man. De damesformatie van Mevo '80 draait momenteel een uiterst wissel vallige kompetitie, waarin gewon nen wordt van toppers en verloren van lagere opponenten. De heren- ploeg van Mevo '80 daarentegen draait weer mee van boven, maar kon nog niet afstand nemen van de oppositie, omdat er een paar keer on verwacht een punt bleef liggen, maar hieraan liggen voor een belangrijk deel blessures van belangrijke pion nen aan ten grondslag. De Kwiek - heren daarentegen lijken het dit sei zoen niet te laten gaan aankomen op promotie/degradatiewedstrijden. De ploeg van coach Tonnie van Breda gaat afgetekend op kop in de derde klas zonder een enkel verliespunt en stevent ogenschijnlijk rechtstreeks op de tweede klas af. HERODOTUS OOSTERLAND - Dankzij een beter percentage werd debutant Wit te van Haemstede het afgelopen jaar winnaar van de distrikts- biljartbeker. In de finale klopten Karei Bakker, Jaap den Haan, Jan Jansen en Toon Stoel het team van Phoenix uit Ouwerkerk. In de hal ve finales had Witte van Haemstede met 7-2 gewonnen van DOS, ter wijl Renesse met 9-0 het onderspit moest delven tegen Phoenix. In de finale wonnen zowel Phoenix als Witte van Heamstede twee keer, maar het algemeen gemiddelde gaf de doorslag naar de Haamsteedse debutant. De prestatiebeker kwam terecht bij het Nieuwerkerkse DOS, dat Renesse een fraktie voorbleef. KVL uit Noordgouwe eindigde als der de. In de kompetitie voor teams pakte Renesse de titel, terwijl Witte van Haemstede winnaar werd in zowel de C3- als de C4-klasse. In de C5-klasse werd d'Eule uit Oosterland kampioen, terwijl de drieban denklasse winst opleverde voor het Noordgouwse KVL. Ook werden de individuele bekers uitgereikt en andermaal was Ger Monster (fo to) de suksesvolste. In het nu lopende seizoen is de DOS-speler op weg om deie eer andermaal voor zich op te eisen. Z1ERIKZEE/BKU1NISSE - De twee in NeVoBo-verband uitkomen de herenploegen van Schouwen-Dui veland misten aan het eind van de kompetitie 1982/1983 beide de pro motie naar een hogere klas. Via pro motie/degradatiewedstrijden miste tweede klasser Mevo '80 de boot naar de eerst^ klas en hetzelfde over kwam Kwiek in de derde klas. Beide teams eindigden aan het eind van het seizoen op een zeer eervolle plaats net onder de kampioenen in de Delta Sport kan zich beroemen op een redelijk uitgebalanceerd team. Naast jeugdige spelers als Bert Nuy- ens, André Hartoog, Bert de Vos en Jaco Vleeshouwer zitter er een aantal geroetineerde spelers in de ploeg. Doelman Koos van Zwieten is zo'n brok roetine, maar ook Frank Thier ry, Kees de Vos en nieuwkomer Cor Lagendijk. De selektie wordt rond gemaakt met de nuttige wisselspe lers Wim van der Welle, Rinus Nuy- ens en tweede doelman Piet Bos. Met dit elftal spelers is Cor Mol momen teel bezig aan een uitstekende kom petitie. Van de negen tot nu toe gespeelde wedstrijden ging er nog niet een ver loren. Na de overwinning in de ope ningswedstrijd tegen EMM gingen twee punten verloren via gelijke spe len bij Groene Ster en in de thuis wedstrijd tegen Rapid. Daarna volg den louter overwinningen, waarbij triomfen tegen de naaste belagers Mountain Stars, Fortuna Bergen op Zoom en Dongen. Met een voordelige marge van vier punten gaat de ZIERIKZEE - Het nu besloten jaar was voor de Zierikzeese turnster Carian ne Berrevoets onmiskenbaar een jaar, waarin een grote wens in vervulling ging. Voor het eerst in haar inmiddels al rijk gevulde karriëre trad de Delta Sport-turnster aan op de wereldkampioenschappen. Weliswaar drortg zij be paald niet door tot de top van de eindrangschikking, maar het feit, dat zij er in de Hongaarse hoofdstad Boedapest bij was, was al fenomenaal. Met mini maal verschil op nationaal kampioene Thérèse Wilmink en Carola Eenkhoorn klasseerde de Zierikzeese zich als derde beste Nederlandse. De Nederlandse ploeg eindigde in Boedapest in de landenklassering als negentiende van de 28 deelnemende landen. Twee jaar eerder eindigde de ploeg in Moskou als zestiende van de negentien deelnemende ploegen. Tijdens de klubkampioenschappen in februari van dit jaar pakte Carian ne Berrevoets - natuurlijk - de titel bij de jeugdturnsters met de zussen Erna, Monique en Astrid van der Spek op de volgende plaatsen. Irene Buijs werd vijfde. In klasse II ging Edith Gerards Sandra de Keijzer vooraf en in klasse III pakte Nynke Botterweg de klubtitel voor Mirjam van Tiggelhoven, Wendy van de Vel de en Sylvia van Aalst. In klasse IV was Francis Klink de sterkste met Rilana Bolier op de tweede plaats. Naast de A-selektie streden ook de overige jeugdleden om de Delta Sportklubtitels. Bij de meisjes van tien tot twaalf jaar ging Marjolein Schimmelpennink zus Sandra met vijfhonderste punt vooraf. Miranda Schiettekatte toonde zich de sterkste bij de meisjes van twaalf tot veertien jaar met Saskia van de Wouden op de tweede plaats en bij de veertien- tot zestienjarigen moest Conny Wesdorp het net afleggen tegen Annet Neijen- huis. Bij de jongens van acht tot twaalf jaar was Mare Berrevoets overtuigend de sterkste voor Marco Collignon en Peter de Graag. Buiten de vele suksessen, die di verse Delta Sport-selektieturnsters behaalden tijdens de diverse Gym Grand-Prix-toernooien toonden zij zich ook superieur tijdens de open turnkampioenschappen van Zeeland, die werden afgewerkt in Oost- Souburg. In klasse I werden Erna en Astrid van der Spek samen winna res. In de gekombineerde klasse II en III was Nynke Botterweg veruit de sterkste met Sandra de Keijzer, Edith Gerards en Miriam van Tiggel hoven op de volgende plaatsen. Bij de C-turnsters behaalde Kwiek- turnster Miranda van de Velde de overwinning. ZIERIKZEE - Als cr dit jaar een Schouwen-Duivelandse dui venlief hebber suksesvol genoemd mag wor den is dat ongetwijfeld Gerrit Bak ker van de Zierikzeese Postduiven vereniging „Zierick". Bakker be haalde in het afgelopen seizoen maar liefst tien eerste prijzen en werd daarnaast drie keer winnaar van een speciale prijs en attraktievlucht. Bakker won de bekervlucht met oude duiven op Orleans glorieus op 4 juni en toonde zich met Cees van de Hoek ook de sterkste in de navlucht koppelkoers op 3 september. Een week later triomfeerde Bakker voor de derde keer in een grote vlucht. Dit keer eiste hi de voornaamste prijs op in de jaarlijkse grote prijsvlucht. De PV Zierick werd in de speciale prijs- vluchten ook suksesvol via J. den Hengst, C. van de Hoek en J. J. Vaes (koppelkoers), E. P. Boshuizen (twee keer) en B. A. de bruijn. Bijde klubkampioenschappen werd Gerrit Bakker drie keer eerste bij het midfond-hok, navlucht hok en navlucht dijf. In deze laatste katego- rie pakte hij zelfs de eerste drie plaatsen. F. Maijs had de beste gene raal duif over 1983 en werd ook kam pioen bij generaal onaangewezen hok. fond-hok en fond duif. Generaal kampioen aangewezen werd M. K. Krijger en hij eiste ook de titel op bij het midfond-duif kampi oenschap. L. L. de Hooge en M. M. van de Wielen pakten de titels in respektievelijk het vitesse hok en vi- tesse duif. Bij de jonge duiven won M. K. Krijger bij het hok. terwijl J. J. Vcrmeule bij de duiven winnaar werd. Delta Sport komt dit seizoen voor het eerst weer met drie heren teams in de kompetitie uit. Daarnaast heeft de vereniging van voorzitter Lege- maate slechts een damesteam, dat overigens steeds verder afglijdt. Blijkbaar is deze sport bij de Schouwen-Duivelandse vertegen woordigsters van het zwakke geslacht niet zo populair. Lijnrecht tegenover deze konstatering staat evenwel de Ouwerkerkse da- mesploeg. Weliswaar klimt de ploeg van trainer/coach Henk Snijders voorlopig nog niet op de sportieve ladder, maar kenmerkend is toch het fanatisme, waarmee de Ouwerkerk se formatie bezig is. In het voorbije jaar boekte Delta Sport nog een sukses als vereniging, doordat Sandra de Keijzer en Edith .Gerards werden opgenomen in de na tionale B-selektie. De beide turnsters zitten daardoor in het voorportaal van de A-ploeg en zouden zich daar door binnen afzienbare tijd bij Cari anne Berrevoets kunnen scharen, wanneer de huidige traningsstage op het Nationale Sportcentrum Papen dal bij Arnhem goed verloopt. Bestuurlijk dreigde Delta Sport aan het einde van het jaar uit de hand te lopen. Dankzij het akkuraat reage ren van een driemans kommissie, bestaande uit Bert van de Velde, Nel lie Bakker en Nico Stamperius kwam het evenwel niet zo ver. Op 12 december kreeg de Zierikzeese ver eniging een nieuw bestuur, waarin Bert van de Velde voorzitter werd. ZIERIKZEE - Het staat buiten kijf, dat de herenhandbalploeg van Delta Sport op de goede weg is. In het debuutjaar in de derde divisie klasseerde de formatie van coach Cor Mol zich in de middenmoot met een zeer akseptabel aantal punten. In de op het ogenblik halverwege zijnde kompetitie 1983/1984 gaat de blauwwitte equipe zelfs afgetekend aan de leiding en heeft het er in middels alle schijn van, dat Cor Mol en de zijnen vanaf het volgend seizoen in de tweede divisie van het landelijk handbalgebeuren gaat akteren. Voorwaar een prestatie van formaat voor een vereniging, die met veel pijn en moeite een komplete selektie, kapabel voor het nivo waarop gespeeld moet worden, op de been kan brengen. De goede vorm kondigde zich al aan tijdens het eigen grootse handbal- toernooi vlak voor de start van de kompetitie. Weliswaar kon de ploeg van coach Mol de zege niet pakken, maar er werd uitstekend handbal gespeeld. Uiteindelijk eindigde Del ta Sport op de tweede plaats met evenveel punten als toernooiwinnaar UVG uit Schiedam. De Schiedam mers werden evenwel winnaar, om dat ze een treffer minder tegen kre gen bij een gelijke produktie als Del ta Sport. blauwwitte formatie in januari de tweede kompetitiehelft in. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 37