SEPTEMBER 26 De Theo Thijssenschool ging in augustus even terug in de tijd. Tijdens de opening van de nieuwe school in Malta, hadden zowel leerlingen als onderwijzend zend personeel zich prachtig verkleed in Ot-en-Sien-stijl. Op het Havenplein te Zierikzee verzamelden zich ongeveer 140 kaderleden van de Vervoersbond FNV voor een protestmars door de stad. Zij lieten daar mee hun ongenoegen blijken over de proef met een partikuliere taxibus, op de onrendabele lijn Hulst-Lamswaarde in Zeeuws-Vlaanderen. De FNV was van mening dat de konsekentie van deze taxiproef landelijk waarschijnlijk tot een verlies van tweehonderdvijftig arbeidsplaatsen zou leiden. In het gebied van de ZWN reden die dag ook geen bussen. De stemming op caravanpark „On ze Hoeve" was allerminst vrolijk. De reden was dat alle huurders van een kaveltje grond van ongeveer 150 m2 van Aquadelta Beheer b.v. een schrijven hadden ontvangen, met daarin de mededeling dat hun drieja rig huurkontrakt niet meer zou wor den verlengd. De mogelijkheid was wel aanwezig de grond a f 16.500 te kopen. Basisschool Te Noordwelle werd de eerste schooldag een bijzondere. Vijf kleu ters werden op feestelijke wijze wel kom geheten in de school „De Stove", die zich voortaan basisschool mocht noemen. Het kollege van B. en W. van Zie rikzee trok de muziekvergunning van diskotheek „De Steeg" wegens geluidsoverlast in de Beddeweeg is. Voor de aanvang van de raadsverga dering te Zierikzee bood de eigenaar van „de Steeg" 1600 handtekeningen aan het kollege van b. en w. als pro test tegen het intrekken van deze mu ziekvergunning. Tijdens de raadsver gadering liet de heer H. Asma (PvdA) weten woedend te zijn over het feit dat er bij de overhandiging van het pakket handtekeningen vier mannen van de Rijkspolitie waren vertegen woordigd. Flitsen Tweemaal wordt boven Zierikzee en omgeving een nikkelstaart gesig naleerd. Het zomeravondfeest wordt door dit slechte weer een week uit gesteld. Reddingsbrigade Westerschou- wen is al 12'/z jaarparaat op de stran den van de gemeente. De jeugd bouwt huttendorpen te Brouwershaven en Zierikzee. Te Ouwerkerk worden - uitzon derlijke gebeurtenis - drie kroon- kraanvogels geboren. Donderdag 11 augustus 00.12 uur is een gedenkwaardig moment. De eerste pijler voor de stormvloedke ring wordt in sluitgat de Hammen door hefschip Ostrea geplaatst. Taptoe Bru en -Renesse zijn kwa litatief van hoog gehalte. Te Bruinis- se laat het publiek het enigszins af weten. Door plotseling overlijden ver liest gemeente Zierikzee in de per soon van de heer L. S. P. van Veltho- ven een bekwaam bestuurder. Zijn plaats in de gemeenteraad wordt la ter ingenomen door mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal. Wethouder J. Groen verricht de openingshandeling van de nieuwe Theo Thijssenschool. In Ouwerkerk wordt op feestelij ke wijze de gerestaureerde muziek tent en de heringerichte Ring in ge bruik genomen. In Ouwerkerk werd. tot grote verbazing van de eigenaren, een aantal Kroon- kraanvogeltjes uitgebroed. De reddingsbrigade Westerschouwen vierde in augustus hel 12','jarig jubi- Tot tweemaal toe werd boven Zierikzee een zogenoemde nikkelstaart gesig- leum. naleerd. Diskotheek De Steeg kwam in augustus volop in de belangstelling toen de het kollege van b. en w. van Zierikzee de muziekvergunning introk. Vaste klan ten van deze diskotheek waren het met dit besluit duidelijk niet eens. In Zierikzee werd in september het Jiieuwe voorsorteercentrum van de P T T in gebruik genomen. De officiële hande ling werd verricht door burgemeester Th. H. de Meester, links op de foto met direkteurC. Karremans van het postkan toor Zierikzee. Minister Korthals Altes van justitie bracht een bezoek aan de rijkspolitie Zeeland, dat hij startte bij het korps Schouwen-Duiveland. Hij deelde daarbij mee, dat het onaanvaardbaar was alleen op Schouwen-Duiveland liet korps in de zomermaanden te versterken, omdat in het gehele bewakingsgebied spra ke is van een grote toevloed van rekreanten. Geen extra manschappen dus in het overvolle zomerseizoen. Gre velingen zoet/zout Het dagelijks bestuur van het Wa terschap Schouwen-Duiveland was van mening, dat indien besloten mocht worden de Grevelingen zout te houden, van de overheid verwacht mag worden dat zoet water van vol doende kwaliteit en kwantiteit aan de grens van het Waterschap Schou wen-Duiveland beschikbaar zou ko men door middel van een pijpleiding. De meerderheid van de gemeente raad Zierikzee was voorstander van een zoet Grevelingenmeer. Alleen de P.v.d.A. vond dat gekozen diende te worden voor een zout meer, mèt pijp leiding voor zoetwater ten behoeve van de landbouw. Dezelfde menin gen werden gehoord in de gemeente raadsvergaderingen te Westerschou wen en Middenschouwen, waar ook alleen de P.v.d.A.-frakties voor een zoute Grevelingen stemden. De ge meente Duiveland besloot nog geen definitieve uitspraak te doen. Deze raad achtte het van groot belang dat eerst zekerheid verschaft zou worden over een zoetwatervoorziening ten aanzien van de land- en tuinbouw en dat daarvoor van rijkswege midde len beschikbaar zouden worden gesteld. De raad Brouwershaven gaf de voorkeur aan een zoute Grevelin gen omdat men van mening was dat bij een zoet meer het waterpeil zal zakken en dat heeft schadelijke ge volgen voor de jachthaven. Zoals te verwachten koos de raad van de visserij-gemeente Bruinisse unaniem voor een zoute Grevelingen. Het landbouwschap in Zeeland had in een schriftelijke rcaktie op de pro- jektnota „Grevelingen zout of zoet" aan de Provinciale Planologische Dienst kenbaar gemaakt dat zij vast houdt aan een zoet Grevelingenmeer. zoals ook het uitgangspunt bij de Delta-werken was. Tolweg pijlerdam „De gemeente Zierikzee zal zich blijven verzetten ten opzichte van de plannen om te zijner tijd over de stormvloedkering een tolweg aan te leggenDit deelde burgemeester Th. H. de Meester in een raadsvergade ring mee. De VVD-fraktie in Wester schouwen liet ten aanzien van deze plannen eveneens een fel protest ho ren. Flitsen De eerste legelmal in hel sluitgat de Hammen wordt met sukses afge- rold. Als tijdelijke oplossing voor de bestuurskrisis krijgen de Ooster- scheldeziekenhuizen een interim bestuur. De heer C. Bij de Vuute heeft vijf entwintig jaar zitting in de Zierik- zeese gemeenteraad. De Rijkspolitie lost luchtig inbra ken op en pakt de daders in de kraag. Het Hatfieldpark in Zierikzee wordt door de Engelse gasten uit de Twinstad officieel geopend. Op verzoek van Gedeputeerde Staten bereidt de Grmitmij het pro vinciaal beleidsplan rekreatie en toe risme voor In de tweede fase van dit plan wordcii ook voor Schouwen- Duiveland specifieke aanbevelingen gedaan Burgemeester Th. H. de Meester opent het nieuwe postsorteerceii- trum en de heer AC. Spil verricht de opening van het broodmuseum ,.üm den Brode". De traditionele perenverkoop tv Burgh brengt dit keer slechts f 1000.— op. Ongerustheid bij de LH NO- afdeling van de Prinses Juliana- school en de Christelijke Scholenge meenschap. die met opheffing wor den bedreigd als de bezuini gingsplannen PflJi de slaatssekretaris van onderwijs doorgaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 26