ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 december 1983 Nr. 23448 In juni viel bij velen het bericht in de bus: geslaagd! Reden 'om de vlag uit le hangen. Het torentje van het Zierikzeese stadhuis ging in de steigers en kwam er - voor de start van het toeristenseizoen - weer schitterend uit te voorschijn. Het silhouet van de zuidzijde van Zierikzee onderging een gevoelige aderla- ting. Met behulp van een tweetal mammoetkranen werden de wieken en de staart van de stellingmolen op het Bolwerk, beter bekend als molen De Haas, verwijderd om vervolgens tot schroot verwerkt te worden. Deze ingrijpende handeling was nodig omdat de ernstig verwaarloosde molen een gevaar ople verde voor voorbijgangers. De gemeente werd door deze aktie, ondernomen door de eigenaar, onaangenaam verrast. De Tweede Kamerfraktie van D'66 verzocht minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat een onderzoek in te stellen naar de toestand van de pijlers van de Zeelandbrug. De ka merleden Lambers en Wessel deden dit verzoek aan de minister omdat onrustbarende gegevens hadden ge kregen over de toestand van twee pij lers die door twee duikers waren on derzocht. Een onderzoek, verricht door Provinciale Waterstaat Zeeland toonde gelukkig aan dat de pijlers geen mankementen vertoonden. Maria en Kees Bij de Vaate maak ten een selektie van de kursiefjes, die hun vader M. J. Bij de Vaate onder de noemer .Eilandman" en later als ..Schiereiiandman" jarenlang voor de Zierikzeesche Nieuwsbode schreef. Het boekje kreeg als titel ,,Eilandmannen'\ Politie In het hoogseizoen, als op Schou- wen-Duiveland zo'n 170.000 personen per dag vertoeven, staat voor dit aan tal mensen een politie-apparaat ter grootte van 51 agenten ter beschik king. Dat betekent slechts één agent op 3400 personen. De vaste kamer kommissie voor Politie zaken in de Tweede Kamer konkludeerde dan ook dat de politiesterkte in Zeeland gedurende het zomerseizoen sterk onderbezet is. CDA-Tweede Kamer leden G. van Dam, C. Everhuis en V. d. Burg stelden over dit onderwerp schriftelijke vragen aan de minister van Justitie. De minister van Justitie Korthals Altes kondigde aan in sep tember een bezoek te brengen aan de drukste gemeenten in de regio Zee land. Flitsen De traditionele Deltaweek wordt door staatssekretaris van landbouw en visserij A. Ploeg officieel geo pend. Burgemeester J. L. Niemants- verdriet-Leenheer verricht de ope ning van het verbouwde dorpshuis in Renesse. Het nieuwe onderwater aquarium wordt in de haven West Repard te water gelaten en eind van de maand in gebruik genomen. In de gehele regio worden weer volop exposities ingericht. De rij wordt geopend door de 21ste zomer- tentoonstelling in het Burgerwees huis. De Bruse Visserijdagen, de Haamsteedse Ringpromotion en de Zierikzeese Toeristendagen worden alom een groot sukses. Schouwen-Duiveland wordt ais het ware overspoeld door toeristen. Ook de jachthavens zijn bomvol. De musea zijn door het fraaie weer minder in trek bij de bezoekers. Driehonderdvijftig vogels wor- den dood aangetroffen in het stilstaande water van de Philips- dam. Zij zijn hel slachtoffer van bo- tulisme. Een evenement dat uitzonderlijk veel publiek trok. was het Tros-programmu Fiets 'm dV in. dat werd opgenomen rond de Oude Haven in Zierikzee. De Visserijdagen in Bruinisse waren weer een overweldigend sukses. Met hou derden belangstellenden aan boord, maakten de mosselkotters traditiegetrouw een tochtje over de Krammer. Stellingmolen De Hans op het Bolwerk i)\ Zierikzee onderging een ingrijpen de verandering. l)e wieken en de staart van de molen moesten wegens achter stallig onderhoud worden verwijderd. Zomerse temperaturen tijdens de Brouw se Dag, met als hoogtepunt natuur lijk de music-play-back-in waaraati tientallen muzikanten met enthousiasme deelnamen. De Ringpromotion-dagen in Hqamstcde werden steeds druk bezocht. Vooral tijdens de live-uitzending van de TROS was het gezellig in dit dorp. Op de foto de Plattelandsvrouwen vereniging uit Walcheren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 25