24 De stemming zat er goed in toen ouderen uit Zierikzee terugkwamen van een dagreisje en op het Havenplein muzikaal De vele regen in de mei-maand werden verwelkomd. Met de echtgenote van burgemeester De Meester voorop, werd op het plein nog een dansje ge- bracht menigeen in de nodige proble- maakt. men. Een zware storm raasde over Sehouwen-Duiveland en veroorzaakte veel scha de. De Zeelandburg moest enige tijd voor het verkeer worden afgesloten. Voor de caravan op de foto waaide het echt iets te hard. Het leek er op of het nooit zou stoppen met regenen in de maand mei. Het zag er somber uit voor de landbouw. „We hebben een principieel „ja" van de deelnemende gemeente, we hebben geld en we hebben mensen, die aan de slag willen". Deze woorden sprak de heer J. Groen wethouder te Zierikzee, voorafgaand aan de installatie van de regionale stuurgroep werkloosheid. Zelf werd de heer Groen met algemene stemmen tot voorzitter gekozen van deze stuurgroep. De gemeente Zierikzee ging akkoord met een uitkering van een extra divi dend van f 676.000 door de PZEM zonder daar echter voorhands verder konse- kwenties aan te willen verbinden. De extra dividend-uitkering aan de aan deelhouders van de PZEM was bedoeld om financiële steun te kunnen bieden aan de Koninklijke Maatschappij De Schelde, ter behoud van werkgelegen heid van ruim vierduizend mensen. drag a f 60.000 verbeterd moet wor den. De kleuterschool 't Mierenest en de lagere school 't Kofschip te Zierik zee opperen een alternatief ver keersplan in verband met de ver- keersgevaarlijke situatie in de Schel- destraat. Bij drukkerij b.v. Lakenman Ochtman wordt de heer D. L. van 't Leven de nieuwe direkteur na het af scheid van de heer R. A. Huneman. De Hervormde kerk te Kerkwer- ve wordt na de laatste restauratiefa se stijlvol in gebruik genomen. Burgemeester J. van Bommel opent het nieuwe hulppostkantoor in Nieuwerkerk. Storm raast over Schouwen-Dui- veland en laat een spoor van vernie lingen na. Een braderie te Renesse ten bate van de restauratie van het kerkorgel brengt f 20.000 in het laadje. De landbouwers kampen met zor gen in verband met het lang aanhou dende natte en koele weer. Algemeen Belang in Bruinisse zegt het vertrouwen in wethouder J. Schot op. De eerste paal voor het nieuwe dorpshuis Burgk-Haamstede wordt geslagen. De laatste pijlers van de storm vloedkering komen in het zilte nat te staan. Zierikzee ging wel akkoord maar wilde de koppeling met de KMS nog niet leggen. De raad Westerschouwen ging wel akkoord met de geldlening van de PZEM aan de KMS, maar was wel van mening dat de gemeente voortaan wel betrokken zouden moe ten worden bij de besluitvorming. In Duiveland werd met zeven tegen drie stemmen besloten akkoord te gaan met de statutenwijziging van de PZEM en in te stemmen met een ex tra dividend a f 220.000,—. Te Brui nisse deelde de heer C. J. van Liere (Algemeen Belang) omtrent dit agen dapunt mee „dat hieruit blijkt dat we altijd te veel betaald hebben aan de PZEM, een soort oneigenlijke be lastingheffing". De raad van Brui nisse ging uiteindelijk toch akkoord. Ook Middenschouwen gaf zijn goed keuring. Begin juni ging ook de ge meenteraad Brouwershaven ak koord, maar wel met enige tegenzin. Flitsen In Nieuwerkerk kon het nieuwe hulppostkantoor worden geopend door bur gemeester J. van Bommel. De sleutel ontving hij van een echt Zeeuws meisje. Op uitnodiging van het CDA Zier rikzee spreekt staatssekretaris L. de Graaf over sociale zekerheid en te Noordwelle houdt staatssekretaris N. Ginjaar-Maas een spreekbeurt over de noodzaak van samenwerking tussen kleine scholen. Brouwershaven neemt de beslis sing dat de jachthaven, vóór een be- Volgens wethouder Ph. J. van Ast sloeg de Stichting Samenlevingsopbouw absoluut niet aan en de gemeenteraad Brouwershaven besloot dan ook te stoppen met deelname aan deze Stichting. De gemeente Westerschouwen wil de over het algemeen doorgaan met het opbouwwerk, maar wel met de voor waarde dat alle betrokken gemeenten zouden blijven meedoen. Met stemmen van de PvdA-fraktie tegen besloot de Zierikzeese gemeenteraad tot opheffing van het regionale opbouwwerk. Met algemene stemmen nam Duiveland even eens dat standpunt in. Ook Middenschouwen sloot zich hierbij aan. Het nieuwe onderkomen van de So ciale Dienst te Zierikzee werd geo pend door oud-voorzitter van het bestuur, de heer C. Bij de Vaate. In bijzijn van de heer J. Groen, de huidi ge voorzitter, de direkteur de heer J. A. v. d. Broeke en een aantal geno digden draaide hij het slot van de voordeur open. De gezamenlijke Lionsclubs Schou- wen-Duiveland, Goeree-Overflak- kee, Hoekse Waard droegen tijdens een officiële bijeenkomst in het Dorpshuis van Bruinisse een vakan tiewoning op het rekreatieterrein van Aquadelta in Bruinisse over aan de Stichting vakantiewoning Gehan dicapten te Middelharnis. De uitvoering van het projekt inte grale dorpsplannen, waaraan deelne men Zonnemaire, Serooskerke, Noordwelle, Sirjansland, Anna Jaco- bapolder, kon worden voortgezet dankzij subsidies van het ministerie V.R.O.M. Een subsidie a f 31.000,— voor de gemaakte kosten en iedere deelnemende gemeente zou f 12.500 ontvangen voor de voorbereiding van de uitvoering van de projekten. Een prettige gebeurtenis voor Zie rikzee was de officiële opening van de nieuwe tennisakkommodatie in Poortambacht door burgemeester Th. H. de Meester. Na 24 jaar procederen heeft het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat de aanpassingswerken aan de oude gemeentehaven van Bruinisse er kend, in de zin van artikel 3 lid 2 van de Deltawet. Dit houdt in dat in de kosten gemoeid met de aanpassings werken een rijksbijdrage zal worden verleend op basis van een fiktief plan. Kosten van het werkelijk uit gevoerd plan bedraagt f 3.077.000, Deze mededeling deed raadsvoorzit ter de heer T. C. Hekman. Flitsen Het Schelde trio brengt ode aan Zierikzee op tweede grammofoon plaat. De traditionele Paardenmarkt wordt weer goed bezocht; Bertus de Regt wordt winnaar van het georga niseerde standwerkerskoncours. Het interieur van de Grote kerk wordt door vrijwilligers schoonge maakt. Het Amerikaans ruimteveer En terprise" is boven Serooskerke te zien. De redaktie van de Zierikzeesche Nieuwsbode krijgt een nieuwe fraaie behuizing. De geslaagde eindexamenkandi daten krijgen in de regio hun diplo ma's uitgereikt en zesde klassers ne men afscheid. De avondvierdaagsen Zierikzee Burgh-Haamstede trekken in totaal 2000 wandelaars. Gemeentesekretaris van Midden schouwen de heer L. F. van Wijck neemt na 36 jaar dienst afscheid. Na 10 jaar worden te Sirjansland huurwoningen opgeleverd. De ministerraad brengt een infor meel bezoek aan werkeiland Neeltje Jans. Anywave festival, Duiveland dag zijn erg druk bezocht De Rijkspolitie houdt een groot scheepse aktie tegen illegale kam peerders. Stuurgroep Werkloosheid stelt projektleider aan in de persoon van J. M. Hohmann. De tv-opnamen van het Tros-pro- gramma trekken naar schatting 15.000 tot 16.000 bezoekers. Na 40 jaar trouwe dienst wordt de fluit van Zeelandia het zwijgen opge- legd. Er werd veelvuldig illegaal gekampeerd afgelopen zomer in de duinen bij Haamstede of Renesse of langs de BrouwersdamDe politie kon bijna dage lijks dergelijke kampeerders hekeuren. De laatste schooldag werd voor de kinderen in Oosterland een heel bijzonde re. Een nachtje logeren in de school was een orginele afsluiting van het school jaar. De avondvierdaagse werd weer een sukses. Honderden kwamen op de been met als gebruikelijk een grootse ontvangst op het Havenplein na afloop.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 24