1/5 4 c- Winkeliersaktie Nieuwerkerk kreeg feestelijke slotavond Gemeenten reageerden positief op aanpassingen voor gehandikapten Gemeente Duiveland schrapt bijdrage zwembad „Onderdak" DE ZIERIKZEESCHE COURANT weersvooruitzichten zon: en maanstanden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maximum snelheid 30 km Met ingang van 1 januari 1984 zal het moge- Nieuw salarissysteem De gemeenteraad van Duiveland gaat Sportzeskamp Brogum Kontrakt-ondertekening lijk zijn om binnen de bebouwde kom een voorshands niet akkoord met de toepas maximum snelheid van 30 km in te voeren. (Pag. 2). sing van een nieuw salarissysteem bij de I.S.D. (Pag. 3). Het ledenteam werd winnaar van de sport- Rinl en Kees Stoutjesdijk tekenden het kon zeskamp, die jeugdsoos Brogum jaarlijks trakt, dat hen per 1 januari 1984 voor ander- organiseert. In totaal namen er zeven teams aan deel. (Pag. 4). VRIJDAG 30 DECEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23448 half jaar verbindt aan de Belgische profklub SK Beveren. (Pag. 9). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Sommige mensen mopperen altijd omdat rozen doornen hebben; ik ben dankbaar dat doornen rozen hebben. Alphonse Karr DUIVELAND - Voor de gemeenteraad van Duiveland donderdagavond tot vaststelling van de begroting kwam 1984 besloten de acht aanwezige raadsleden met algeme ne stemmen de bijdrage van 5.000,— voor zwembad „Onderdak" te Zierikzee van die begroting te schrapen. Dit voorstel werd gelanceerd door de C.D.A.-fraktie bij monde van de heer J. van der Maas en vond steun bij zo wel de P.v.d.A. als bij de S.G.P.-fraktie. De inbreng van de V.V.D. was tijdens deze begrotingsbehandeling nihil, want wegens ziekte en vakantie ontbrak de tweemans- fraktie tijdens deze raadsvergadering. gemeente afspraken waren gemaakt bepaalde betalingen te doen. ,,Daar hebben we ons aan te houden vinden b. en w.", aldus de raadsvoorzitter. Het voorstel van de S.G.P.-fraktie de totale „Onderdak-bijdrage" af te P voeren werd met vijf tegen drie stem- men verworpen. l Het. voorstel van de heer Van der j Maas (CDA) het bedrag van 5.000,— iïv voor het zwembad te schrappen werd, zoals gezegd, met algemene stemmen aangenomen. Wethouder A. Bk- x L. Bakker liet in een stemverklaring .-v Vweten tot dit besluit te zijn gekomen gHK' l in het belang van het eigen zwembad f „Dol-Fijn" in Nieuwerkerk. 1 S V%W:-W 1 De S.G.P.-fraktie had graag gezien, flv)-, :W: j dat de vorig jaar afgevoerde subsidie ten behoeve van Militaire Tehuizen pf imH| 1 weer op de begroting zou worden op gevoerd. Hij diende ten behoeve daarvan dan ook een voorstel in, dat dé steun Kreeg van de drie S.G.P.- raadsleden en C.D.A.-fraktielid Van der Maas. De heren Hillebrand, Bak ker, Op 't Hof en Schiettekatte voel den niet voor het wederom subsidië ren van de Militaire Tehuizen. Dit had tot gevolg, dat de stemmen staakten in de verhouding 4 4. Wel licht zal de S.G.P.-fraktie het voor1 stel wederom aan de orde stellen in een volgende raadsvergadering. J. van der Maas (C D. A.). c,2en bijdru ge voor zwembad Onderdak''. De heer L. Meerman (S.G.P.) wilde aanvankelijk verder gaan met de be zuiniging op de bijdrage aan „Onder dak" en stelde dan ook voor de totale post van 15.000,— (bestemd voor zwembad èn sporthal) te schrappen. Dit laatste vond geen genade in de ogen van P.v.d.A.-woordvoerder C. J. Hillebrand. Hij vond dat de bijdra ge van 10.000,— voor de sporthal niet zomaar afgevoerd kon worden, omdat deze voorziening van groot be lang is voor de gehele regio. Ander zijds liet hij weten wel „schoorvoe tend" mee te kunnen gaan met het voorstel van de C.D.A.-fraktie de bij drage van 5.000,— voor zwembad „Onderdak" te schrappen. Hij zei dit te doen onder de druk van de hoge kosten voor het eigen zwembad in de gemeente Duiveland. Afspraken De wens tot bezuinigingen op de „Onderdak-post" klonk ook reeds door in de algemene beschouwingen van S.G.P. en C.D.A. Het kollege had daarop gereageerd met de medede ling, dat van de zijde van b. en w. geen voorstel in deze richting was te verwachten. Raadsvoorzitter burge meester J. van Bommel lichtte donderdagavond nader toe, dat als Advertentie Twijfels De heer Hillebrand had zijn twij fels over de toezegging van het kolle ge, dat de post van 10.000,— ten be hoeve van werkzaamheden in W.S.W.- verband alsnog op de begroting 1984 zal worden opgevoerd. „Misschien v bent u ons enerzijds tegemoet geko men, maar gaat u wel zorgen dat de mensen van het Werkvoorzienings schap niet ingeschakeld behoeven te worden", aldus Hillebrand. Verder wees hij de gemeente ook op haar verplichting de sociale werkvoorzie ning te bevorderen in verband met het voornemen werkzaamheden, die thans door de A.D.M.Z. worden uit gevoerd door de eigen dienst te laten overnemen. De voorzitter lichtte toe, dat dit voornemen te maken had met de aan schaf van moderne apparatuur ten behoeve van de eigen dienst, zodat ook meer administratieve werk zaamheden in eigen beheer uitge voerd kunnen worden. Hij toonde zich geen voorstander de A.D.M.Z. in te schakelen in bepaalde piekperio den, omdat het meestal toch zeer gespecificeerd werk betreft. Ander zijds wilde hij die mogelijkheid ook weer niet voor altijd afsluiten. Ten aanzien van de werkzaamhe den in de W.S.W.-verband merkte wethouder J. Op 't Hof op, dat enkele jaren geleden daar een beroep op werd gedaan wegens het ontbreken van één werkman in eigen dienst. Hij achtte het moeilijk vooraf te zeggen hoeveel werk er dit jaar in de buiten dienst verricht zal moeten worden en kon dan ook niet de toezegging doen, dat de post van 10.000,— voor W.S.V.-werkzaamheden helemaal opgemaakt zal worden. De heer Hillebrand toonde daar wel begrip voor, maar wilde nog maals benadrukken dat de gemeente toch niet te licht moet denken over het belang van sociële werkvoorzie ningen. Borden De heer Meerman deed evenals in de algemene beschouwingen een be roep op het kollege om borden te plaatsen bij het strandje van Ouwer- Vervolg pag. 4 NIEUWERKERK - In een stampvol dorpshuis in Nieuwerkerk werd don derdagavond de afsluiting gehouden van de suksesvolle winkeliersaktie, die de plaatselijke middenstand organiseerde rond de december-feestdagen. Frank Mortiers presenteerde de avond, bekend als de mannelijke helft van het duo Frank en Miralle. Zijn verschijning bleek bij het publiek bijzonder aan te slaan. Hoofdschotel van deze feestelijke avond was de talentenjacht. De spits werd afgebeten door de Oosterlander Cees Wesdorp, die onder meer enkele nummers van John Denver ten geho-~ re bracht. De talentenjacht werd af gewisseld door trekkingen van de winkeliersaktie en een draai aan het rad van avontuur. Hierbij waren ook aanwezig mr. Vrieling en mevrouw Van Bommel-den Hertog, later voeg de ook burgemeester J. van Bommel zich bij het gezelschap. De Brabantse band „Bagwathan" Wensenlijst werkgroep Toegankelijkheidsbevordering Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1210 maandag gesloten ZIERIKZEE - De gemeenten op Schouwen-Duiveland staan positief ten opzichte van de wensen van de werk groep Toegankelijkheidsbevordering op Schouwen-Dui veland. Enkele maanden geleden schreef deze werkgroep de kolleges aan over de toegankelijkheid en onbruikbaar heid van veel (openbare) gebouwen, akkommodaties en voorzieningen voor gehandikapten. Vijf gemeenten reageerden instemmend met de verlangens van de werk groep, één gemeente bewaarde het stilzwijgen. „Brou wershaven heeft ons schrijven niet beantwoord, maar uit ervaringen in het verleden weten wij dat deze gemeente wel welwillend is", vertelt Hans Noordhoek, de sekretaris van de werkgroep. „Het liefst hadden wij gezien dat alle gemeenten een post op de begro ting reserveren voor aanpassing van bestaande gebouwen, maar dat kre gen we er niet door. Ze hebben wel toegezegd dat met nieuwbouw in de toekomst rekening zal worden ge houden met voorzieningen voor ge handikapten". Volgens de sekretaris leeft bij veel mensen de gedachte dat dergelijke bouwkundige bijkomstigheden duur zijn. „Wij proberen hen ervan te over tuigen dat als vanaf het begin van de bouw rekening wordt gehouden met extra voorzieningen dat de extra kos ten dan wel meevallen". Niet alleen de kolleges worden door de werkgroep met de neus op de feiten gedrukt „Alle mogelijke instanties, die met gehandi kapten hebben of toijgen te maken worden door ons benaderd. Zo willen we ook inspelen op het verkeerscircu latieplan van Zierikzee. We hopen dat we in de toekomst ook betrokken zul len worden bij nieuw- en verbouw binnen de gemeenten. De Zeeuwse stichting voor Revalidatie te Goes heeft een architekt in dienst, die de nodige De Rabobank in Zierikzee heeft enkele jaren geleden besloten tot een aanpassing voor rolstoelgebruikers. Nog niet al le openbare gebouwen zijn bereikbaar voor de minder valide medemens Medewerksters en medewerkers van Drukkerij Lakenman Ochtman Uitgeefster van de Zierikzeesche Nieuwsbode wensen u een voorspoedig 1984 Ban (Radio-cassetterecorder) L. Ver burg (grill) en MMaliepaard (dames fiets). Dit nummer bestaat uit 40 pagina's. wisselde een en ander op muzikale wijze af. „Olga" uit Wemeldinge ver volgde de talentenjacht met een op treden, gevolgd door de showband „Rust Roest" uit Zierikzee. Olga, die al jodelend het publiek wist te ver maken verdiende met haar optreden de eerste prijs, de Zierikzeese show band behaalde de tweede prijs. Frank praatte op zijn eigen wijze de verschillende onderdelen aan elkaar op deze afsluitingsavond. De hoofdprijzen van de winkelier saktie kwamen op naam van M. v.d. UK* PÊ BiJ-r bouwkundige adviezen kan leveren, maar ja, hij beweegt zich niet in een rolstoel en daarom willen we er ook graag zelf bij zijn", aldus Hans Noord- hoek. In januari van het komende jaar volgt een gesprek met de hoofden van de lagere scholen Onder de Wieken en De Kirreweie in Haamstede. De bedoeling is dat leden van de werk groep de leerlingen van de zes klas sen meer vertrouwd maken met de minder valide mensen. In samenwer king met dc afdeling gehandikapten- zaken van Veilig Verkeer Nederland komen onder meer de onderwerpen sport en hulpmiddelen voor mensen in de rolstoel aan de orde. „Als die kinderen al op jonge leeftijd ver- trouwd raken met gehandikapten dan hebben ze er op latere leeftijd niet zo veel moeite mee, althans dat verwach ten we. Door de onbekendheid ontr staat vaak een angst", vertelt dc se kretaris. Vervolg pag. 2 Verwachting tot zaterdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en mogelijk wat regen; minimumtemperatuur onge veer drie, en middagtemperatuur cir ca acht graden; vrij krachtige, naar zuidwest draaiende wind, vijf, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig of hard, zes a zeven. Verwachting t/m dinsdag 3 dec.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 7 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: west 6 31 dec. Zon op 8.48, onder 16.37 Maan op 6.04, onder 14.31 1 jan. Zon op 8.48, onder 16.36 Maan op 7.18, onder 15.04 2 jan. Zon op 8.48, onder 16.39 Maan op 8.24, onder 15.46 Nieuwe Maan: 3 jan. (6.16) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 31 dec. 0.49 13.19 6.58 19.20 1.45 14.12 7.54 20.09 2.27 14J35 8.38 20.49 1 jan 2 jan. Springtij: 5 januari HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied bo ven de Alpen trekt zich terug naar de Balkan, maar een nieuw hogedruk gebied afkomstig van de Atlantische Oceaan zal de opengevallen plaats in het weekeinde al weer innemen. Tussen beide hogedrukgebieden trekt vandaag een wolkenzone over ons land. Die kan wat regen brengen, maar de hoeveelheid neerslag blijft waarschijnlijk klein. Vanavond ko men er opklaringen en stroomt even wat koude lucht over ons land met vrij veel wind. Een volgende oceaandepressie stuwt zaterdag al weer razendsnel een nieuwe portie zachte lucht naar West-Europa. Daarom zal er ook in het weekeinde veel bewolking zijn. De sneeuwvooruitzichten in het Al pengebied blijven door deze ontwik keling nog slecht. Post van 5.000,— afgevoerd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1