c Afscheid mevrouw Kotvis van ,,Woelwater"-kleuters ZOC-aktie afgesloten met tweede serie hoofdprijzen Inbraak juwelier: F 150.000,— buit Herkenbare kunst in „Tussen de Havens" DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vogelcholera Brochure Record barkrukzitten Zaalvoetbalbeker In Zeeland zijn de afgelopen weken vogels B. en w. van Duiveland hebben een brochu- Tonny Opdenbrouw uit Oosterland en An- Bruse Boys heeft zich verrassend in de fina- slachtoffer geworden van vogelcholera. Zo re uitgegeven, die er toe moet bijdragen dat dré Dalebout uit Haamstede zijn de nieuwe Ie gespeeld van het Schouwen-Duivelands moesten honderd knobbelzwanen in de het bedrijventerrein aan de Wilgenstraat wereldrecordhouders barkrukzitten. in Big zaalvoetbalbekertoernooi. (Pag. 5). Grevelingen het loodje leggen. (Pag. 2). aan de man wordt gebracht. (Pag. 2). S „zaten" zij maar liefst 117 uur. (Pag. 3). DONDERDAG 29 DECEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23447 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Elke kunstenaar is zo groot als het grootste zij ner werken. Schopenauer Drie keer is scheepsrecht... ZIERIKZEE - „Alle goede dingen bestaan uit drieën", of „Drie keer is scheepsrecht", zijn gezegden in de Nederlandse taal die op mevrouw Kotvis slaan: op vrijdag 23 december nam mevrouw Kotvis voor de derde keer afscheid van de openbare kleuterschool „De Woelwa ters", als kleuterleidster. In de gemeenschapsruimte van de Theo Thijssenschool werd speciaal voor haar een feestelijke bijeenkomst belegd. Officieel was al op 21 september 1979 noodgedwongen afscheid genomen in verband met het dalend aantal kleuters in de wyk „Malta". De toenmalige hoofdleidster mevrouw Baris werd echter na enkele maanden ziek en als gevolg hiervan afgekeurd. Mevrouw Kotvis kwam tijdelijk tot het eind van het schooljaar terug. Bij het begin van het schooljaar 1980/81 werd als nieuwe hoofdleidster mevrouw Groenendijk aangesteld. Dit betekende voor mevrouw Kotvis wéér afscheid. In de paasvakantie 1981 kreeg me vrouw Groenendijk echter een ernstig auto-ongeluk. Dit betekende voor me vrouw Kotvis wéér tijdelijk invallen. Dit „tijdelijk invallen" duurde 2 jaar en 8 maanden. Op 9 januari 1984 zal me vrouw Groenendijk, geheel genezen verklaard, de leiding weer overnemen. In verband hiermede werd opnieuw op vrijdag 24 december 1983 op infor- ZIERIKZEE - Bij een inbraak bij juwelier Briljant aan het Havenplein te Zierikzee is voor f 150.000,- ge stolen. In de nacht van 27 op 28 december hebben onbekenden rond 03.40 uur het beschermende tralie venster voor de etalge weggetrokken. De ruit werd ingeslagen en de sie raden lagen voor het meenemen. De omwonenden waarschuwden de Rijkspolitie te Zierikzee, die onmid dellijk naar de plaats van de inbraak reed, maar te laat kwam. De daders waren al met een vluchtauto verdwe nen.. Uit de etalge werden hangers, armbanden, horloges, ringen, colliers en andere sieraden meegenomen. Vrijdag 9 december vond in dezelfde juwelierszaak, de eigenaar is L. uit Burgh-Haamstede, een roofoverval plaats, waarbij de bedrijfsleider met een mes werd bedreigd. De technische recherche stelde een onderzoek in naar ae aaaer, die na zijn bedreiging de benen nam. Ook in de nacht van 27 op 28 decem ber is de auto van B. W. uit Zierikzee gestolea W. had zijn wagen, een Re nault, geparkeerd in de's Heer Arend straat De volgende ochtend wilde hij wegrijden en bemerkte hij dat zijn wagen was ontvreemd. De auto werd woensdagmiddag teruggevonden in een boomgaard bij de Korte Blokweg. De zijruit aan de achterzijde van de auto was ingeslagen. Verder waren er geen vernielingen aangericht mele wijze afscheid genomen van me vrouw Kotvis. Dit gebeurde in de gemeenschaps ruimte van de „Theo Thijssenschool" in het bijzijn van niet alleen de kleu ters, maar ook vele oud-leerlingen van mevrouw Kotvis al. de leerlingen van de „Theo Thijssenschool" en verder het personeel en de ouderraad. Afscheid kleuters De heer J. Jumelet van de ouderraad opende deze bijeenkomst en heette iedereen hartelijk welkom en liet ver volgens mevrouw Groenendijk en de kleuters aan het woord. Deze namen door middel van een lied en het aan bieden van ieder een bloem op gepaste wijze afscheid van „hun juf'. Vervolgens bedankte mevrouw Groenendijk op rijm haar plaatsver vangster en bood haar, als blijk van waardering, een geschenk aan. De voorzitster van de ouderraad, me vrouw Koopman-van Loon, bedankte mevrouw Kotvis voor haar grote in zet en bood haar een bloemstuk aan. Daarna overhandigde de jongste kleuter, Gideon Bergmans, en de oud ste leerling van de „Theo Thijssen school", Wim Hilleman, haar geschen ken namens ouders en leerlingen. Verschrikkelijke tijd Het hoofd van de school, de heer J. Goedhart, sloot de rij door nog eens terug te blikken op de „invalperiode" van mevrouw Kotvis. Hij legde aan de kinderen uit dat mevrouw Kotvis eigenlijk een „verschrikkelijke tijd" had meegemaakt Zo was er o.a. de ver huizing naar de „Maltarakkers", de af braak van de oude kleuterschool, de nieuwbouw van de „Theo Thijssen school" aan de „Maltarakkers" (met veel herrie en werkmensen rond en in de school). Na de nieuwbouw geza menlijk vergaderen met de lagere school en voorbereiding op de basis school. De heer Goedhart bedankte haar Het was geen grap.... ZIERIKZEE - Meneer T. Faber uit Zierikzee dacht dat het een grap was, het berichtje dat zijn gezin één van de vijf hoofdprijswinnaars was in de grote winkelaktie van de Zierikzeese Ondernemers Centrale (Z.O.C.) Hij stond dan ook zeer skeptisch tegenover het verzoek woensdag avond om zeven uur aanwezig te zijn in de Herenkamer van „Mondragon" voor de officiële prijsuitreiking. Zijn vrouw dacht er anders over en was samen met de andere prijswinnaars wel aanwezig om deze korte plechtigheid bij te wonen. Het was inderdaad geen grap. YVoensdagochtend werden onder toe ziend oog van notaris mr. D. van Eek de vijf loten getrokken waarop elk duizend gulden werd gewonnen. Vier van de vijf betrokkenen konden snel van dit heuglijke feit op de hoogte worden gesteld. Het waren naast het echtpaar Faber, de families L. Ver schoor, Scharendijke; J. F. Slingerland, Midden tussen de kleuters in de gemeenschapsruimte van de Theo Thijssenschool nam, Juf" Kotvis voorde derde keer afscheid van de schooi voor haar enthousiasme en de goede sfeer en gunde haar nu een welver diende rust Namens het personeel werd er ook een kadoo aangeboden. Tot slot zongen alle leerlingen, o.l.v. de heer C. Polderman, een afscheids lied in de „moedertaal" van mevrouw Kotvis: het Zeeuws-Vlaams. Mevrouw Kotvis bedankte iedereen met het verzoek nog eenmaal het lied te zingen. Daarna vervolgde ze dat het een dynamische perierde was geweest Zij had de eerste stappen van de-inte gratie meegemaakt en *vond het een spannende en leerzame periode. Zij was ervan overtuigd'dat het een goede geïntegreerde school zal worden waar gewerkt wordt in een goecMeamver- band. Zij sprak de hoop uit dat me vrouw Groenendijk hierin ook haar weg zal vinden. Verder bedankte zij de ouderraad voor het aangeboden afscheid, en de leerlingen, ouders en personeel voor de kadoo's. Tot slot sprak zij de hoop"" uit dat de „Theo Thijssenschoof'sa- men met de „Woelwaters" uit zal groeien tot de trots van Malta! ZIERIKZEE - Vier leden van de A.B.K.Z. (Amateur Beeldende Kunstenaars Zeeland) hebben tussen Kerst en Nieuwjaar een expositie ingericht in galerie „Tussen de havens" in de Visstraat De vier amateurs: Mi-Visser en A. Cornelissen uit Middelburg, C. Overbeekë uit 's Gra venpolder en L. Vlieger uit Grijpskerke, tonen hier hun werk, dat vooral herkenbaar te noemen is. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. UQ> PE Z C.-voorzitter I' Verhage overhandigt mevrouw Faber, één der vijf hoofdprijswin naars, het boekje met veertig waardebonnen Oosterland en G. Kristalijn, Zierikzee. De vijfde hoofdprijs winnares mejuf frouw A. E. Admiraal uit Noordwelle bleek aanvankelijk niet bereikbaar. Z. O. C.-voorzitter P. Verhage deed ver woede pogingen haar via via op te spo ren en moest ten slotte tot zijn verras sing konstateren, dat de betrokkene werkzaam was op het notariskantoor van mr. D. van Eek, een feit waar tijdens de trekking van de winnende loten duidelijk niet op was gelet Verspreid De heer Verhage sprak woensdag avond in de Herenkamer zijn geluk wensen uit namens het Z.O.C.-bestuur en toonde zich verheugd, dat de prij zen verspreid over de regio waren terecht gekomen. De winkelaktie werd dit jaar, zoals bekend, op een nieuwe wijze georgani seerd en liep aanzienlijk langer, te weten van 22 november tot en met 24 december. Er werd een totaalbedrag van f 15.000,- aan waardebonnen voor uitgetrokken veertig dagprijzen van f25,- en tien hoofdprijzen van f 1.000,-. De eerste serie hoofdprijzen werd getrokken op zaterdag 3 december. Sint Nicolaas was toen in hoogst eigen persoon aanwezig om de cou ponboekjes met waardebonnen aan dc winnaars te overhandigen. Nu Sint inmiddels in Spanje zit en ook de Kerstman reeds is vertrokken, nam Z.O.C.-voorzit ter Verhage woens dagavond zelf deze taak op zich. Hij liet nog weten, dat vele prijzen waren terecht gekomen bij mensen, die slechts één volgeplakte waardebon inleverden en dat anderzijds mensen, die talloze bonnen volplakten, soms geheel buiten de prijzen bleven. Hij schreef dit toe aan de grilligheid van het toeval. Hoewel de nieuwe opzet van deze winkelaktie voor de Z.O.C. organisato risch gezien een hele klus bleek, toon de het bestuur zich tevreden over het resultaat. Eén van de vele toeschouwers bij het werk van A. Cornelissen. Het linkse schilderij draagt de naam „Het werk gaat door", dat slaat op het werkpaard dat met veulen op karwei gaal De A.B.K.Z. is een Zeeuwse klub van kunstenaars met ongeveer 100 leden. Indien de akkommodatie aan wezig is, wordt een expositie van alle leden ingericht, maar het betrekkelijk kleine „Tussen de havens" laat dat niet toe. Van de vier kunstenaars zijn on geveer 50 schilderijen te bewonderen, in olieverf, aquarellen en pastels. M. Visser heeft overwegend honden en katten op het doek gezet, maar ook vogels en mensen. Van L. Vlieger zijn pastels te bewonderen, in zachte tin ten heeft hij vooral de natuur treffend Advertentie Volop ZOMERGIDSEN voor uw vakantie per auto vliegtuig touringcar boot trein Zoek met de feestdagen uw vakantie uit.... REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL 01110-5036 von oeveren reizen uitgebeeld. C. Overbeeke is een meer sur-realistische schilder, terwijl de heer A Cornelisse als oud-Zierik- zeeënaar veel stadsgezichten aan het linnen toevertrouwde. Zeer apart zijn zijn paarden in aquarel en olieverf. Kostendekkend De vier kunstenaars, die om beurten tijdens de openingsuren van de ex positie aanwezig zijn, vertellen vooral op tweede kerstdag bijzonder veel pu bliek binnen de galerie gehad te heb ben. Oók kopers, en die zijn uiteraard bijzonder welkom. Want de vier moe ten de galeriekosten zelf betalen en een verkocht werk betekent een stap in de goede richting om de exposi tie kostendekkend te krijgen Overi gens is de entree vrij, zodat er geen „drempel-vrees" is om even binnen te wippen. Ook jaarbeurs Het werk van de A.B.K.Z. zal bin nenkort ook in Utrecht te zien zijn tij dens de jaarbeurs Creatief. Op uitno diging worden 50 werken ingezonden. Verder is het werk van de A.B.K.Z., die de leden heeft op de Bevelanden, Wal cheren en een paar op Schouwen-Dui- veland, te zien geweest in plaatsen als Middelburg, KapeJle, Souburg en Haamstede. De expositie is nog te zien tot en met zaterdag 31 december. Verwachting tot vrijdagavond: Veel wind Eerst veel bewolking en af en toe regen of motregen, later ook enkele opklaringen; temperaturen 's nachts en overdag omstreeks 7 graden; wind eerst zuidwest en toenemend tot krachtig, later draaiend naar west of noordwest en aan de kust en op het IJsselmeer mogelijk stormachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 2 jan. Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: west 6 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 30 dec. Zon op 8.48, onder 16.36 Maan op 4.46, onder 14.06 Nieuwe Maan: 3 jan. (6.16) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 30 dec. - 12.13 5.51 18.21 Springtij: 5 januari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Al dagenlang weet zich een krachtig hogedrukgebied te handhaven boven Frankrijk. Daar omheen stroomt zachte lucht van de zuidelijke Atlantishe Oceaan naar onze omgeving. Vandaag brengt een uitloper van dit hogedrukgebied bo ven de Noordzee ons rustig weer. Dat zal morgen anders zijn. Een depressie bij IJsland duurt dan tijdelijk wat koudere lucht naar ons toe met veel wind en enige tijd regen of motregen. De wind draait dan ook naar het noordwesten. Dit betekent echter nog geen invallend winterweer. Het ziet ernaar uit dat in het weekeinde al weer opnieuw zachte lucht uit het zuidwesten wordt aangevoerd. De re genkansen lijken dan echter niet groot. In de Alpen is het nu bijzonder warm. Het nulgraadscelsiusniveau is er gestegen tot boven de 3000 meter, veel skipistes liggen rond de 2000 me ter en daar is het nu ongeveer 10 gra den boven nul.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1