stukken Duiveland legt tekortkomingen van Bruse Boys pijnlijk bloot VUURWERK ERIC DE NOORMAN Bruse tweede klasser op afdelingsniveau... OUDEJAARSDAG NIEUWJAARSDAG SUCCESJES De voetbalvereniging „Zierikzee" Nieuwjaarsreceptie het GESchenkenhuis Renesse Geschenkenhuis Hoogerhuis BV ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 27 december 1983 Nr. 23446 7 OOSTERLAND - Na de resultaten, die zaterdag tweede klasser Bruse Boys de voorbije weken in oefenduels tegen onder andere de afdelingsploegen Vosmeer en Duiveland boekte, maar nog veel meer de manier waarop de formatie akteerde, dringt zich onwillekeurig de vraag op op welk niveau het huidige Bruse Boys een sportieve rol van betekenis zou kunnen spelen. Immers de ploegis zowel mentaal als technisch in minder dan een halfjaar zp ontstellend ver afgegleden, dat het ernstigste te vrezen valt voor de naaste toekomst Tegen afdelings eerste klasser Duiveland was de Bruse ploeg zaterdag een berg onvermogen, dat overigens door de van tijd tot tijd leuk draaiende Duiveland-ploeg onvoldoende werd uitgebuit Na een 3-0 voor^ sprong stond de formatie van trainer Piet Roks in de slotfase zelfs nog twee treffers toe, waardoor Bruse Boys met de 3-2 nederlaag veel meer kreeg dan de ploeg voor de geleverde prestatie verdiende. Spelmoment uit de eerste helft van het duel tussen Duiveland en Bruse Boys dat uiteindelijk een 3-2 overwinning voor de afdelingsploeg zou opleveren. Tonny van de Berge draait om Bert van de Bos heen. In de tweede helft mocht de vleitgelspits het gebeuren van langs de lijn bekijken. Typerend voor het vertoonde spel was de gemoedstoestand waarmee Bruse Boys-trainer Jan Englebert hal verwege het duel de kleedkamer in stapte. „Het is verschrikkelijk wat de ploeg hier heeft laten zien", mopperde hij. „Het lijkt wel, alsof er nu helemaal niemand meer is, die er zin in heeft om er iets van te maken. Waar dit naar toe moet moet je je toch wel af gaan vra gen. Natuurlijk blijf ik er ook nu nog alles aan doen om de ploeg weer wat op te krikken voor de tweede kompeti tiehelft, maar ik heb inmiddels toch ook mijn ernstige bedenkingen over hoe dat zal moeten". Blijkbaar deelt overigens Englebert momenteel ook zelf in de malaise, getuige de beslis sing die de Steenbergse oefenmees- ter gedurende de rustperiode nam. Om Adrie de Jonge een helft te laten spelen wisselde hij Tonny van de Ber- ge in, een aktie, die de getruckte vleu gelspits duidelijk in het verkeerde keelgat schoot en dat was zeer wel te begrijpen. Afwerking In de eerste helft was Tonny van de Berge een van de weinige, zo niet de enige Bruse speler, die van tijd tot tijd nog wat aardigs deed. Met name Bert van de Bos had het herhaaldelijk erg moeilijk om de aalvlugge spits in be dwang te houden. Diverse keren prikte Van de Berge ook prima voorzetten in het straf schopgebied, die voor het nodige ge vaar zorgden. In de afwerking faal den de Bruse spitsen evenwel hope loos. „Ik denk, dat van me verwacht wordt, dat ik niet alleen de voorzet ten verzorg, maar dat ik ik er ook nog achterheen snel om ze er zelf in te koppen", meende Tonny van de Ber ge tijdens de tweede helft De eerste kans van de wedstrijd was na zes minuten al voor Duiveland, toen Wiebren Wiebrens te zacht terug speelde, maar Adrie de Jonge profi teerde niet door tegen Steef van de Velde op te schieten. Na een paar fraaie akti.es van Tonny van de Berge ging na zeventien mi nuten Steef van de Velde in de fout door een uittrap in de voeten van Cees Zwager te leggen. Deze bediende Ico van de Berge, maar zijn inzet vloog huizenhoog over. Tien minuten later was het toch raak en andermaal ging Steef van de Velde niet vrij uit Een hoekschop van Cees Zwager zeilde het strafschopgebied in, waar Steef van de Velde de bal tegen het hoofd van Ico van de Berge stompte. De bal plofte dood in het gras, waarna Marco van der Have met een klimmend schot afrond de. PARIJS - Bij een bomaanslag op het bekende restaurant „Le Grand Vefour" in Parijs zijn vrijdagavond zeven mensen gewond, van wie twee ernstig. Bij een jonge vrouw werden de benen deels verbrijzeld. Acteon, 25-12 van Nacala naar Bah rain Aldabi, 24-12 te Le Havre Nedlloyd Adelaide, 27-12 te Owendo Nedlloyd Amersfoort 27-12 te Talca- huano Nedlloyd Rotterdam, 25-12 te New York Nedlloyd Tasman 23-12 van Le Havre naar Djeddah Onoba, 24-12 van Puerto Miranda naar Hamburg Vol vertrouwen De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge bonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van Je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Oud papier-aktie in Zierikzee ZIERIKZEE - Do Chr. Gol\ jeugd- soos organiseert voor donderdag 29 december in Zierikzee een oud- papier-aktie. De opbrengst is bestemd voor een kindertehuis in Kenya. Omdat we met traktors en wagens rijden komen we niet in de binnenstad en ook niet in de wijk rechts van de Haringvlietstraat. U kunt dan bellen naar H. Schouls, tel. 01110-3139. Dank u! Chr. Ger. jeugdsoos Zierikzee (Ingezonden) De zeven gemeenten van de Neder landse Hervormde Kerk uit Weste lijk Schouwen brengen de komende aktie Kerkbalans hiermede onder uw aandacht. Gedurende de periode 9/1 tot 23/1 1984 is deze landelijke aktie van de gezamenlijke kerken in Nederland. Wij, als zeven Westhoek-gemeenten, werken gekoördineerd door samen een krantje uit te geven waarin de plaatselijke begrotingen worden af gedrukt met tevens een kort geschre ven stukje uit de eigen gemeente. De ze samenwerking werkt reeds ver schillende jaren prima, hetgeen voortvloeit uit de openheid tegen over elkaar door het tonen van de be grotingen. Dit schenkt ons vertrou wen in de te verwachten aktie Kerk balans 1984 om met volle medewer king achter onze plaatselijke kerk te staan. Kompliment voor chauffeurs ZWN Voor '83 ons aan zijn einde brengt, moet er nog even wat worden gezegd! Aan al die jongens die ons het hele jaar weer, iedere dag naar Rotterdam brengen, keer op keer. Even moeten jullie worden geroemd, er worden dus geen namen genoemd. Het jaar begon zo goed en machtig, maar toen kwam november minder prachtig, een stakingsgolf joeg door het land, maar bij ons was er niets aan de hand. We werden netjes aan het Zuidplien gebracht, en vandaar werden we weer opgewacht Jongens wat jullie deden, mijn petje af! 1984 beginnen we in dezelfde draf. Dat het jullie allen goed mag gaan. Dan breekt er weer een heel fijn jaartje aan. Vijf minuten voor het rustsignaal kreeg Cees Zwager een unieke kans om de skore te verhogen op een verre uittrap van Eddy ten Klooster. Hij ma noeuvreerde wel tussen twee verde digers door, maar stuitte vervolgens op de uitlopende Bruse Boys-doelman. Tien man Ook in de tweede helft behield Dui veland het initiatief, maar het duurde erg lang vooraleer het overwicht in verdere treffers kon worden uitge drukt Toen Dolf Roks in de 28e minuut vanaf de strafschopstip voor 2-0 kon zorgen, nadat Jan Minnaart de bal met de hand uit de doelmond had ge slagen, speelde Bruse Boys al een kwartier met tien man, omdat Wie bren Wiebrens het veld geblesseerd moest verlaten en Jan Englebert geen invallers meer voor handen had, ondanks het feit, dat nagenoeg het hele tweede team als toeschouwer langs de kant stond. Acht minuten voor tijd zorgde Marco van der Have voor 3-0 door een prima voorzet van Dolf Roks even schitterend in te kop pen. In de laatste vijf minuten kon Bruse Boys nog wat afhalen van de afgang, doordat eerst Jacob van de Berge vanaf elf meter doeltrof, nadat Adrie de Jonge was neergelegd door Adrie Bal en twee minuten voor tijd rondde Adrie de Jonge meteen droge knal een snelle uitval af: 3-2. Wanneer de ingezetenen, die zich in welke vorm dan ook tot deze aktie betrokken voelen, achter ons staan gaan we als zeven Nederlandse Her vormde Gemeenten 1984 met vol ver trouwen tegemoet. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Gulpen-Vaals: .j Plug te Venlo; te Leiden: J. Nauln ie Domburg; te Nederhorst den Berg: M. Hooymeijer te Oostburg e.a. Aangenomen naar Amslerdan ioi predikant bijzondere vvcrk/.aanslie- den (industriepredikant): A. B Har rewijn, kand. te Utrecht; naar Zuid wolde (Dr.): J. J. Dee te s- Gravenzande; naar Zunderdorp (part-time): A. Cuperus. kano. ie Utrecht. Bedankt voor Strijen: H. H. Kus kamp te Leerdam; voor Veldhoven (Herv. Gerei. Samen op Weg): me\ i F. W. Oosterwijk te Oudorp. \«.u.r Onstwedde: A. d. Beek Ie (.ene muiden. G e re form eerde Kerken Beroepen te Bennebroek. ut». 1 i Bos, kand. te Giessenburg Aangenomen de benoeming lol missionaris predikant te Rwanda drs. A. L. van den Dries te W ominels. Beroepbaarstelling: drs. D. A. Bos. A. van Géntstraat 14, 3381 AA Gies senburg, tel. 01845-2180. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Winsum-Obergum: 1 Janssen te Loppersum in kombinatie met Westeremden; te Vlissingen: A. J. Pol, kand. te Zwolle; te Siegcrs- woude-Frieschepalen in kombinatie met Wijnjewoude: H. Pathuis, kand. te Kampen. Bedankt voor Assen-Zuid: .J. u Wetering te Harkstede in kombinat ie met O verschild. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Wageningen: M. Burg graaf, kand. te RotterdanvC; te Leer dam: E. Venema te Middelburg-C. Bedankt voor Randburg (Z.-At'r.) en voor Gouda: J. VV. Verweij te Rid derkerk; voor Hamilton (Canada), Rock Valley (USA) en voor Unionvil- le (Canada): J. J. van Eckeveld te Zeist; voor Westkapelle: A. llooger- land te Dirksland. Evangelisch Lutherse Kerk Beroepen te Purmerend, propo nent: M. L. de Klerk te Rotterdam. Oud Gereformeerde Kerk BRUINISSE - Donderdag 29 de cember: 19.30 uur ds. Smits, Har- dinxveld, oudejaarsdienst. bezorgen wij - op geheel Schouwen-Duiveland - bij u thuis een aantal gevarieerde schotels: Zeeuwse visschotel (paling, zalm, oester, garnalen, kreeft en krab)f 27,50 per persoon Halve Zeeuwse kreeftf 25,00 per persoon Hors d'oeuvre van vis en vleesI 22,50 per persoon Uitgebreid Russisch ei12,50 per persoon Huzaren salade10,00 per persoon Gemengd koud vlees met aardappelsaladef 15,00 per persoon Alle schotels zijn inclusief toast en boter. Appelbeignetsf 15,00 per 10 stuks Ananasbeignetsf 15,00 per 10 stuks Bestellingen worden aangenomen tot 30 december 20.00 uur. Wij bezorgen op 31 december tussen 12 en 15 uur. houden wij in Mondragon ons traditioneel Indisch rijst-buffet De prijs bedraagt f 35,00 per persoon inclusief voor- en nagerecht. Aanvang 18.00 uur. Voor telefonische bestellingen en reserveringen: 01110-2670 RESTAURANT MONDRAGON OUDE HAVEN 13 ZIERIKZEE TEL. 01110-2670 Neem zelf een abonnement op het streekblad de „Zierikzeesche Nieuwsbode" Te koop: Bewaar dit succesje heel de maand december. 1 zak haardhout 5,50; 10 zakken 50,-. Eerst even bellen a.u.b. Fa. L. Berrevoets Zn., Wevershoek 9, Zierikzee, tel. 01110-3211 of 5193. Vuurwerk, bij: P. v. d. Kas- steele, Tweewielers, Noord- gouwe. Voorverkoop 27-28-29 december, afhalen ver koop: 30-31 december. Vogelzaden en assessoires; honden- en kattenvoedsel, o.a. „Royal Canin"; verzor gingsartikelen; bestrijdings middelen; diepvriesproduk- ten, ook per volle doos (met korting); kattebakvulling (per baal altijd voordeliger). Zaadhandel-dierenbenodigd- heden Bolle, Zuidwellestraat 14, Zierikzee, tel. 01110-3272. Auto beschadigd? Werk het zelf bij en laat U daarbij ad viseren door de verfspecia- list. Alle kleuren Autolak ook metalics, maken wij klaar terwijl u wacht. T. Raayen-Mol Verf-Glas-Be- hang Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Tel. 2210. Diversen: U kent vast wel iemand die u een origineel kado wil schen ken. Kadobonnen vanaf 15,-. Schoonheidsspecialiste Cori- ne Verwijs, Wilhelminalaan 13, Bruinisse. Tel. 01113-2466. Voor het inlijsten van bor- duurstukken, diploma's, re- produkties, etc. naar J. v. d. Ven, Hoek StH Janstraat Fonteine 1, Zierikzee. Tel. 01110-6695, b.g.g. 3407. Ge opend: di t/m vv. van 10.OO IT.00 uur en do-avond. Tapijt reinigen onder hoge druk met de Citin sproeiex- traktie. Schoonmaakbedrijf Koster. Telefoon (01110) 2153. Bonnen, Bonnen! Voor glad de banden, laat uw banden gratis controleren. Albert's Autowasserette Uitlaatcen- trum, v/d Abeelestraat 6, Oosterland, 01114-2200. Meubelstoffeerderij Goud zwaard. Voor al uw stoffeer- werk, zonwering, tapijt, an tiek (onze specialiteit). Meel- straat 24. Tel. 01110-2491, Zie rikzee. houdt voor haar leden en begunstigers en overige be langstellenden een op zondag 1 januari a.s. vanaf 16.00 uur in de kantine op het sportpark ..Bannink". Grote sortering - Nieuwe modellen Verkoop 30 en 31 décember RENESSE De ring van Honoria Een passagier 42. Als wilde hij voor Eric's onderzoekende blik zijn gedachten verbergen, sluit Aëtius de ogen en glimlacht vaag, terijl hij, diep in ge peins. met Honoria's briefje tegen zijn slapen trommelt. ,,Ik ben u natuurlijk dankbaar voor deze in lichting", zegt hij dan langzaam, ..maar zon der eigenbelang zijt ge toch ook niet. Laten we er niet omheen draaien Gij poogt twee dracht te zaaien tussen mij en Attilla en daar bij kwam u Honoria's vrouwelijke domheid goed van pas. Rest mij nu de vraag: Waarom legt ge het er op aan mij tegen Attilla in het harnas te jagen?" „Om uw eigen veiligheid", antwoordt de Noorman kalm. „Attilla de Hun ontziet nie mand. Als het zijn plannen goed uitkomt, zal hij ook u verraden, al hebt ge nog zulke mooie verdragen met hem gesloten." „Daarover kunt ge niet oordelen", ant woordt Aëtius koel. Hij legt achteloos Hono ria's briefje terzijde en buigt zich voorover. „Ge kunt u als mijn gast beschouwen, heer ko ning van het eh van welk volk zei ge ook weer, dat ge de koning was?" „Het volk der Noormannen," antwoordt Eric onverstoorbaar. „Ach zo, jaja welaan, koning der Noor mannen, ge kunt dus mijn gast zijn, wanneer ge dan terugkeert naar de Franken, die u ge zonden hebben, kunt ge hen vertellen, dat Ali us zich nog niet genoeg bedreigd voelt door At tilla, om zijn heil te zoeken in een bondgenoot schap met 'n troep opstandige Franken die dan natuurlijk prins Padmond als hun koning willen kiezen De Romein staat op en knikt Eric koel vrien delijk toe. „We praten nog verder, koning Voorlopig kunt ge gaan. Als gast hebt gc na tuurlijk volledige vrijheid van beweging „Ik dank u". mompelt de Noorman, ..daar zal ik dan meteen gebruik van maken." Voor de ogen van de verbijsterde Aëtius grijpt Eric kalm Honoria's briefje en houdt het in de vlam van een der kaarsen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7