Mevo '80-dames blijven Kwiek voor door beter gamesaldo in eigen Kerstvolleybaltoernooi NIEUWSBODE Intermezzo winnaar van hoofdtoernooi na 2-0 winst op Grevelingenboys rm\m 'tmi .«iffiL'SR TOTO UITSLAGEN ZAALKORFBAL 6 ZIERIKZEE - De herenploeg van Mevo '80 toonde zich tijdens het jaarlijkse Kersttoernooi van de Zierikzeese vereniging oppermachtig in de poule van eerste klassers. De formatie van trainer Peter Daver won alle vier de wed strijden, die de oranje formatie moest afwerken met overmacht. In de ochtend uren perste de ploeg er tegen Spivo en Phoenix twee meer dan voortreffelijke wedstrijden uit, die beide in winst werden omgezet De derde en vierde ontmoeting tegen respektievelyk het Rotterdamse Ervea en een Zeeuws distriktsjeugdteam leverden later op de dag in het geheel geen obstakel meer op voor de ouderwets akterende ploeg. „Het is vandaag duidelijk geworden, dat de ploeg veel beter speelt als men niet de druk voelt om te moeten winnen", konkludeerde Peter Daver na afloop. „Het is een heel goede afwisseling tussen alle zware kompetitiewedstrijden. Het geeft de ploeg weer het vertrouwen in eigen kunnen terug, dat de laatste weken een beetje weg was. In deze vorm moet de promotie naar de eerste klasse haalbaar zijn". Mevo '80 speelde de openingswed strijd tegen Spivo uit Spijkenisse. De Zierikzeese formatie, waarin Ad Hage- steijn na een periode geblesseerd te zijn geweest, weer was teruggekeerd, speelde een uitmuntende partij, waar tegen de sterke Spijkenisser formatie gedurende lange periode niet was op gewassen De eerste set kwam met 11- 15 ruimschoots in Zierikzees bezit, maar in de tweede set gaf de blauw witte brigade uit Spijkenisse aanzien lijk meer tegengas. De ploeg van coach Peter Daver had dan ook een verlen ging nodig om deze set via 14-16 bin nen te halen Naast Ad Hagesteijn fungeerde Herbert Schwafrtz als twee de spelverdeler. Wim van der Zande was nu vanwege een lichte blessure afwezig. De ploeg werd gekompleteerd door Tonny Merle, Eddy de Looff, Ger- rit van Splunder, Gerard Janse en Koos Vrolijk. 1 Birmingh.-Nott. F. X Coventry C.-Manch. X Everton-Sunderland X I. Town-Wolv. Wand. X L. City-Q.P. Rangers X Notts C.-Luton Town X Stoke City-Norw. City X Tott. Hotsp.-Arsenal X Watford-Aston Villa X W.Br.Albion-Liverp. X W.H. United-South. X Celtic-Dund. United X De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 2-3-3-1 -1-2-1 -2-1 -2-2-1 Aantal deelnemers: 47.033. Inleg: 204.737. Prijzenbedrag: 97.250 Toto-Gelijk De winnende wedstrijden zijn: 3 - 7 - 12 - 16 - 19. Toegevoegde wedstrijd: 6. Aantal deelnemers: 5350. Inleg: 22.136. Prijzenbedrag: 10.515. Lotto De winnende getallen zijn: 1-2-4-13 - 21 - 26; en het reservegetal is: 9. Aantal deelnemers: 551.899. Inleg: 2.867.534. Prijzengeld: 1.464.555. Cijferspel Winnend getal: 402098. Aantal deelnemers: 222.351. Inleg: 333.527. In de tweede wedstrijd tussen Ervea en een Zeeuws distrikts-jeugdteam eindigde in een puntendeling. De eerste set leverde een 4-15 zege op voor de Zeeuwse selektie, maar in de tweede set haalde de Rotterdamse ploeg zijn gram door met 15-2 aan het langste eind te trekken. Het zou later de enige setwinst voor de Rotterdammers blijken te zijn, die de ploeg over het hele toer nooi binnenhaalde. In de derde wed strijd kreeg MevO '80 het opnieuw erg lastig, maar uiterst gemotiveerd en akkuraat spelend werd ook het Zalt- bommelse Phoenix in beide sets aan de zegekar gebonden. Wel ging het er in beide gevallen bijzonder spannend aan toe en moest Mevo '80 werkelijk tot de bodem van zgn kunnen gaan om winnend af te sluiten. Na de ver lenging leverde de eerste set een 17- 15 zege op, waarna de tweede set met 15-13 in Zierikzees voordeel werd be slecht „Mevo '80 speelde met name in deze wedstrijd beter dan het in de hele kompetitie tot nu toe gedaan heeft", meende Hans Boot die nu in het organiserende kwartet plaats had genomen, maar normaliter de herenploeg coacht Spivo klopte vervolgens Ervea af getekend met 15-7 en 15-10 en het Zeeuwse jeugdteam haalde het twee de punt binnen door verrassend een punt te ontfutselen aan Phoenix. De eerste set ging nog wel met 6-15 ver loren, maar daarna toonde hetdistrikts- team aan wel degelijk wat kwaliteit in huis te hebben, hetgeen Phoenix aan den lijve ondervond via een 15-8 ne derlaag. In zijn derde wedstrijd kende Mevo '80 aanzienlijk minder problemen dan men voordien ondervonden had tegen Spivo en Phoenix. Ervea kon zich nau welijks opwerpen als een serieus op ponent en verloor dan ook regelmatig met 11-15 en 4-15. „Dat de Rotterdam mers in de eerste set nog tot elf punten kwamen zat hem voornamelijk in het feit, dat Mevo '80 enigszins de kon- sentratie kwijtraakte door de geringe tegenstand, zoals dat ook in de kom petitie wel eens voorkomt", konsta- teerde Peter Daver. Eerste klas Spivo klopte hierna Phoenix in twee sets ruim (10-15, 11-15) en Mevo '80 rondde zijn toernooi af met een ware vertoning van macht tegen de Zeeuw se jeugdploeg. In twee sets skoorde het selektieteam samen dertien pun ten, maar dat was nog louter het gevolg van wat onachtzaamheden in de Zie rikzeese defensie. Phoenix rondde zijn toernooi af met een klinkende zege op Ervea (2-15, 11-15) en in de slotwedstrijd zorgde het Zeeuwse jeugdteam ervoor dat de marge van Mevo '80 met naaste konkurrent Spivo tot drie punten werd uitgebouwd. De Zeeuwen verloren de eerste set met 11-15, maar zorgden vervolgens voor een leuke surprise door de Spij kenisser ploeg een ruime voorsprong te ontnemen en vervolgens met 17-15 Feestavond DFS BEKGH-HAAMSTEDE - Voor haar leden en donateurs gaat de sport vereniging DFS, in de rekreatiezaal van de camping „Duinrand" op 10 februari haar jaarlijkse feestavond geven. Door de eigen toneelgroep „de Huts pot" zal de klucht in die bedrijven en „Charleston Baby" worden opgevoerd De avond zal worden afgesloten met een „Bal", met medewerking van het kwartet „Fanny Hill". Op zaterdag 4 februari zal deze klucht worden op gevoerd voor de bejaarden uit de ge meente Westerschouwen, eveneens in de rekreatiezaal van de camping „Duin rand". WOENSDRECHT - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagmiddag in Woensdrecht acht demonstranten gearresteerd, die zich met draadscha- ren toegang tot de bais hadden ver schaft Zij wilden daar een kerstboom plaatsen, behangen met ansichtkaar ten die door mensen uit het hele land aan het vredeskamp zijn geright lib ti ui DE BILT - Kerstmis 1983 is vrij uitzonderlijk zacht geweest In De Bilt werd dit jaar de warmste kerstnacht sinds 1920 geregistreerd In de nacht van zaterdag op zondag was de mi nimumtemperatuur 9,9 graden, in 1920 was dat 7,7 graden, aldus een woordvoerder van het KNML ROTTERDAM - Bij een inbraak in een huis aan de Wolphaertsbocht in Rotterdam-Zuid zijn tijdens de kerst dagen antieke schilderijen, klokken en zilveren voorwerpen gestolen. Vol gens de Rotterdamse politie vertegen woordigt de buit een waarde van min stens 200.000 gulden. DISTRICT ZUID WEST ■-> r> i 3e klasse A: ONDO-Zuidwesters 10- 6. AFDELING ZUID WEST 4e klasse B: ONDO Ill-All Ready.Hl 10-3; Tjoba Vü-Luctor Hl 7-5; Storm vogels IV-Swift V 4-2. 5e klasse B: SKNWK-Olympia IV 5- 6; Tjoba VDI-KVK 4-2. Veteranen A: All REady-Volharding 8-3. AD SPIRANTEN Klasse C L TOGO-AH Reay 2-1; Seol- to-TOP 0-1; Zuidwesters-Volharding 1-9. Klasse D 1: Stormvogels-All Ready 3-2; Volharding-Animo 1-1. te winnen. In de eindstand eindigde Mevo '80 al met al met acht punten afgetekend op kop met Spivo als tweede, maar wel met drie punten achterstand. Phoenix en de Zeeuwse jeugdformatie skoorden beide drie punten, maar de ploeg uit Zaltbom- mel kreeg de derde prijs door een beter gamesaldo dan de Zeeuwse be loften. Met een enkel punt bezette Ervea uitzichtloos de laatste plaats van een bijzonder goed toernooi van eerste klasse-ploegen, een klasse waarin Mevo '80 momenteel nog niet zit, maar waarin men via een goede tweede kompetitiehelft wel hoopt te komen. Halverwege bezet de ploegde koppositie met een punt voorsprong op Volley/Van de Berge, waar tegen in Zierikzee 2-2 werd gelijkgespeeld. Damesteam VV Zierikzee voor '84/'85 ZIERIKZEE - Naar het zich laat aanzien zal in het seizoen 1984/1985 de voetbalvereniging Zierikzee aan de kompetitie gaan deelnemen met een dames elftal. De eerste stappen hiertoe werden genomen door Tiny Kieviets-Hoogeveen, die haar initia tief met sukses bekroond zag. Niet minder dan. een-en-twintig meisjes hebben zich tot nu toe aange meld om de voetbalsport te gaan be- oefenea Inmiddels heeft in de kantine op het sportpark Bannink de eerste kennismaking tussen de dames plaats gevonden met daaraan gekoppeld de eerste lichte training en een onderling partijtje. Voordat men in kompetitie verband gaat spelen staat er een ver antwoorde trainingsopbouw op het programma In deze periode zullen er vriendschappelijke wedstrijden wor den gespeeld en aan enige toernooien worden deelgenomea Vast staat al, dat op Koninginnedag zal worden deel genomen aan het toernooi van de voet balvereniging Hekelingen. ZIERIKZEE - Intermezzo uit Middelharnis is winnaar geworden van liet hoofdtoernooi van het inmiddels traditie geworden Mevo'80 Kerstvolleybal toernooi. In een uiterst matige finale won de Flakkeese formatie met 2-0 afge tekend van Grevelingenboys, een gelegenheidsteam, dat slechts een keer per jaar in deze samenstelling aantreedt. Voor het Bruse Kwiek spelen Kees Arensman, Kees en Jan van de Berge voor het gelegenheidsteam. Intermezzo levert Tonie van Breda en Theo Verolme, terwijl de ploeg gekompleteerd word door de broers Lau en Arie van der Wekken, waarvan de eerste bij liet Goese Mytillus en de tweede in Twello speelt. .Omdat we maar een keer per jaar samenspelen is het natuurlijk erg moeilijk om meteen een gestroomlijnd team op de been te brengen", legde Tonie van Breda na de nederlaag uit. ,,lk denk echter dat we ons van onze beste zijde hebben laten zien, al draaide het in de finale dan niet zo geweldig. In de poulewedstrijden liep het erg goed en hebben we dan ook uitstekende wedstrijden gespeeld. De finale kreeg een ex tra aspekt, omdat het een nagenoeg onderling treffen was tussen Intermezzo- spelers of ex-lntermezzo-spelcrs". Intermezzo behaalde in poule A bij de promotieklassers vijf punten uit drie ontmoetingen. Michel Verscha- vel, Leo Kieviet, Bram van Mourik, Koos Arensman, Henk Appel, Kris tel Wolters en good-old Piet Bal lie ten alleen een set glippen tegen een geladen Zeeuwse jeugdploeg in de openingswedstrijd. Intermezzo won de eerste set met 15-10, maar moest vervolgens de tweede met 11-15 inle veren. „We waren op dat moment nog niet goed ingespeeld, maar bo vendien draaide de jeugdploeg toen nog lekker", erkende Bal na afloop. ,,Ik heb de selektie later nog bezig ge zien, maar toen was de overtuiging een flink eind weg". EVVC uit Vlis- singen en Spirit uit Barendrecht kon den het tegen de Flakkeese formatie niet bolwerken en verloren beide met 2-0. EVVC, toch een gerenom meerde ploeg in het Zeeuwse land, verloor met 15-10 en 15-13, hetgeen een fikse teleurstelling was voor de Scheldestadbewoners, omdat ze met erg hoge verwachtingen naar Zierik zee waren gekomen. Door de nederlaag tegen Intermez zo zat er voor de Vlissingers niet meer in dan een derde plaats, die ze later in de kruisfinales ook binnen haalden door Dynamo'7(> uit Middel burg met 2-1 kloppen. Boeiend Spirit kon in de poulewedstrijden niet lekker op dreef komen. Met en kel een overwinning op het Zeeuwse distriktsteam stelde Spirit fiks te leur. Tot voortreffelijk volleybal kwam de Ba rend rechts formatie pas in de kruisfinale met de vijfde plaats als inzet. Het treffen met Yum uit Khoon werd veruit de boeiendste wedstrijd van het hele toernooi. Spirit trok uit eindelijk met 2-1 aan het langste eind. In de poule verloor Spirit met 8- 15,15-17 van een toen bij vlagen voor treffelijk draaiende Intermezzo- ploeg. Ook tegen EVVC moesten de Zuidhollanders het loodje leggen: 15- 8, 15-12. In de eindklassering van poule A werd Intermezzo winnaar met vijf punten, een punt meer dan EVVC en respektievelijk drie en vier punten meer dan Spirit en het Zeeuwse jeugddistriktsteam. In poule B werden de Grevelingen boys winnaar met vijf punten. Het enige verliespunt moest hel gelegen heidsteam inkasseren tegen Dyna- mo'70 uit Middelburg. Na de moei zaam gewonnen-eerste set 17-15) ging de tweede naar de hoofdstedelingen met 9-15. Grevelingenboys mocht uit eindelijk naar de finale, omdat Spivo uit Spijkenisse in de laatste poule- u edstrijd voor een verrassing zorgde door Dynamo'80 het tweede ver liespunt toe te dienen, hetgeen te vens het enige winstpunt voor de Zuidhollanders zou worden. De eerste set was nog wel voor Dynamo'80 met 10-15, maar vervol gens ging de tweede set met 15-13 naar Spivo. Winstpartijen boekte Vjiev^iingenboys tegen Spivo en Yum. Spivo werd door het gelegen- heidstearp ongenadig afgedroogd met o-15 en 0-15 en ook Yum had wei nig in te brengen tegen het in die fase sterk spelende team: 15-4, 15-12. Ach ter poulewinnaar Grevelingenboys werd Dynamo'70 tweede met vier punten, terwijl Yum en Spivo respektievelijk twee en een punt bin nenhaalden. Kruisfinales ln de kruisfinales, waarbij de num mers vier elkaar bestreden, de num mers drie het tegen elkaar opnamen en ook de nummers twee en een tegenover elkaar kwamen kwamen er een paar schitterende ontmoetin gen uit de bus met de partij tussen Spirit en Yum als absolute apotheo se. Spirit won de eerste set met 16-14, maar moest vervolgens de tweede met 7-15 inleveren. In de derde en beslissende set ging de strijd aanvan kelijk gelijk op, maar naar het einde toe bleek Spirit toch over de langste adem te beschikken: 15-9, hetgeen de Barendrechters de vijfde plaats ople verde. De zevende prijs kwam bij het Zeeuwse selektieteam terecht door een 2-0 overwinning op Spivo, dat zo doende teleurstellend achtste en laatste werd (11-15, 14-16). Het duel om de derde prijs werd een Walcher- se aangelegenheid. Dynamo'70 en EVVC leverden eveneens een boei end duel af, waarin de Vlissingers zich nipt de meerdere toonden. Beide ploegen skoorden evenveel punten, ma&r ze werden dusdanig verdeeld, dat EVVC twee sets winnend afsloot: 13-15, 15-6 en 8-15. De finale tussen Intermezzo en Gre velingenboys leek aanvankelijk spannend te gaan worden. De gele- genheidsploeg met het drietal Kwiek-spelers kwam in de beide gespeelde sets steeds op voorsprong. In de eerste set leidde hel door Kees Arensman opgejaagde team met 10-7, maar toen was een korte tempovers nelling aan intermezzo-zijde toerei kend om de ploeg uit Middelharnis alsnog de winst te geven: 15-11. Ook in de tweede set aanvankelijk een po sitieve marge voor de Grevelingen boys. Bij 7-7 achterhaalde Intermez zo de Boys evenwel opnieuw en de Flakkeese formatie hield daarna dui delijk de grip op het gebeuren. Via 15-12 werd de toernooizege vrij ge makkelijk binnengehaald. „We heb ben nog maar zelden zo'n gemakke lijke finale gespeeld", meldde Piel Bal, ook nu weer. ondanks zijn leef tijd de motor van de Intermezzo- ploeg, die uitkomt in de promotie klasse, maar de laatste paar jaar toch ook flink aangetast. ,,Het valt voor ons niet mee om een sterke ploeg op de been te brengen. Regelmatig ha ken talentvolle jonge spelers af, om dat ze elders gaan studeren. Daar hebben we flink mee te maken. Dat is jammer voor de volleybalsport op Goeree-üverflakkee, maar het is niet anders". ZIERIKZEE - De damesploeg van volleybalvereniging Mevo '80 is er op tweede kerstdag in geslaagd om het ei gen jaarlijkse Kerstvolleybaltoernooi winnend af te sluiten. Beide ploegen behaalden in de vier wedstrijden, die moesten worden afgewerkt, zes wedstrijdpunten voor evenwel gewonnen sets. Kwiek liet de mogelijk heid om toernooiwinnaar te worden met name liggen in de voorlaatste wedstrijd tegen Spivo. De ploeg uit Spij kenisse, die eerder kansloos ten onder ging tegen Spirit en Mevo '80, overrompelde de Bruse dames in de eerste set in de openingsfase dusdanig, dat de formatie er niet meer in slaagde om een II-O achterstand weg te werken. In de tweede set herpakte Kwiek zich nog wel, maar toen was het kwaad al geschied en kon Mevo '80 zich al toer nooiwinnaar noemen, nadat de Zierikzeese ploeg over tuigend had afgerekend met de Zeeuwse jeugd- distriktsploeg. Met uitzondering van de Zeeuwse jeugdploeg gaven de ploegen elkaar bij de dames overigens niet zo erg veel toe en werd het uiteindelijk een verdiende zege voor de ploeg, die de grootste regelmaat aan de dag legde. In de openingswedstrijd liet Spirit uit Barendrecht weinig heel van de illusies van Spivo. In two goed- gespeeldc sets bleven de Baren drecht se dames overtuigend de meer dere over de toen nog tegenvallende Spijkenisser dames. De eerste set was met 7-15 voor Spirit en nadat Spivo oven wat had laten zien, het geen resulteerde in een H-2 voor sprong, was een kleine tempover snelling van Spiritzijde voldoende om ook de tweede set winnend af te sluiten: 15-10. In de tweede wedstrijd was de Zeeuwse jeugdploeg geen partij voor in Zierikzee arriveerden en daardoor steeds met een gastspeler moesten aantreden, het eerste en en naar later zou blijken enige punt haalde: 13-15. Bijzonder boeiend werd het ei lan delijke treffen tussen Kwiek en Me vo '80. Annemieke Goedhart, Lia van de Berge, Sonja Krijgsman, Monique ten Broeck, Dianne Jonker, Marjo van der Have en Els Munter hadden in de eerste set een verlenging nodig om de Zierikzeese dames het eerste winstpunt te ontfutselenen, maar in de tweede set namen de oranje dames revache, waardoor het duel in een on beslist eindigde: 16-14, 11-15. Spivo boekte hierna de enige volledige overwinning door met 7-15, 13-15 de meerdere te blijven over de Zeeuwse distriktsjeugdploeg, die weliswaar van tijd tot tijd aardig meedraaide in het Mevo '80-toernooi, maar die toch ook te veel kwaliteit miste om een hoogvlieger te worden Mevo '80 maakte hierna een klein 1 out je, dat overigens later niet fataal zou blij ken te zijn, omdat Kwiek ook nog in de fout zou gaan. Spirit pakte de eerste set tegen de oranje ploeg (15- 12), maar ondervond hierna de zoete wraak van de thuisploeg, die in min der dan tien minuten een duidelijke revanche pakte via 15-2. Met nog drie wedstrijden te gaan waren er nog drie kanshebbers. Kwiek stond er niet een verliespunt een gemotiveerd spelende Kwiek- ploeg. Via 6-15 en 8-15 pakte de Bruse eerste klasser de eerste twee punten. Dat deed in de volgende wedstrijd ook de gastploeg. Spivo kwam er evenals eerder te gen Spirit niet aan te pas, al viel het verlies in de tweede set nog aardig mee. Dieneke Bolle, Mieke van der Post, Coby de Looff. Rianne van de Velde. Kriannc van Doorn, Lydia Mol, Coby de Jong en de na lange tijd weer eens in het Mevo '80-shirt uitko mende Irma Timmerman wonnen de eerste set ruim met 15-5 en haalden vervolgens ook de tweede set binnen met 15-12. Spirit hoekte vervolgens winst in de eerste set tegen de Zeeuw se jeugdploeg (15-11), maar de Baren- drechtse dames moesten daarna toestaan, dat de Zeeuwse toekomst, die overigens slechts met vijfmeisjes :HS[ ii Mieke van der Post smasht de bal over het net in de wedstrijd tegen het Zeeuwse jeugdteam. Rianne van de Velde kijkt toe hoe het duel afloopt. De Mevo '8O-damesploeg zou het toernooi winnend afsluiten door een beter gamesaldo dan Kwiek. het beste voor, terwijl Mevo '80 niet twee en ook Spirit met twee vor- liespunten in het kielzog zaten. Kwiek had evenwel nog een wedstrijd meer al te werken, waar door do druk op tic Bruse ploeg nog aanzienlijk was. Dat bleek wel in de wedstrijd tegen Spivo. Kwiek kreeg in de eerste set geen voet aan de grond en de Spijke nisser dames liepen freewheelend uit naar 11-0, voordat Kwiek zich goed en wel realiseerde wat er gaande was. Pas toen volgde liet eerste Bruse punt, maar de schade kon toen al niet meer verder beperkt worden dan tot 15-5. In de tweede set tapten de Bruse dames aanvankelijk uit een ander vaatje en een ruime voorsprong was hel gevolg. Bij 6-14 leek de strijd gestreden, maar toen verzandde de- ploeg in het zelfde spel als in het be gin van de wedstrijd. Spivo profi teerde nu echter niet afdoende, waar door kwiek nadat de opslag vele ke ren over en weer was gegaan alsnog winnend kon afsluiten: 11-15. Ook Mevo '80 had hel in de laatste wedstrijd opmerkelijk moeilijk met de Zeeuwse jeugdploeg. Op de opslag van Irma Timmerman kwam de ploeg rnog wel ruim met 4-0 voor. maar toen keerde hel tij beetje bij beetje naar de kant van de jeugd ploeg. Via 7-10 liep de ploeg uit naar 11-14 en het lot leek bezegeld voorde Zierikzeese formatie. Als bij don derslag veranderde het spelbeeld echter weer en de winst kwam alsnog met 16-14 bij Mevo '80 terecht. In de tweede set bleek de jeugdige ploeg uitgeblust en had Mevo '80 dan ook geen moeite meer om met 2-15 de vol le winst te pakken. Hierdoor stond de toernooizege voor do Mevo 'RO-ploeg vrijwel vast ol Kwiek had nagenoeg zonder tegen- punten moeten winnen van Spirit. De gebeurde niet. al begonnen de Bruse dames overdonderend. Na 8-1 kwam Spirit aardig terug, al kon de volle winst niet meer worden ge pakt: 15-15, 15-6. Evenveel toernooi- punten derhalve voor Kwiek en Me vo '80. maar de Zierikzeese ploeg werd triomfator van het eigen Kerst toernooi door een aanzienlijk beter gamesaldo. Met twee punten minder was de derde plaats voor Spirit en Spivo werd vierde met drie punten. De Zeeuwse jeugdploeg sloot de rij met een enkel punt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6