„Woningbouw in gemeente Duiveland ligt niet stil" streeknieuws Kollege Duiveland komt terug op voornemen bezuiniging op post sociale werkvoorziening ELEKTRO LIEVENSE DEURLOOBV. 2 Na reakties raadsfraktie Turkije laat kruisraketten niet toe op grondgebied Uitbreiding bevoegdheden ombudsman Vorig jaar 869 keer telefoon afgeluisterd Antwoord op Algemene Beschouwingen: Botsing bij Oosterland: echtpaar zwaar gewond installatiebedrijf DUIVELAND - De frakties van P.v.d.A., C.D.A. en S.G.P. in de Duivelandse gemeenteraad voelden niet voor een bezuiniging van 10.000,— ten koste van de so ciale werkvoorziening. Naar aanleiding van diverse op merkingen in de algemene beschouwingen op de ontwerp-gemeentebegroting 1984 delen b. en w. mede ge noemde post voor raming van de kosten van W.S.W.- werknemers weer in de begroting te zullen opnemen. Wel wijst het kollege erop, dat van het geraamde bedrag op dezelfde ma nier gebruik zal worden gemaakt zo als in het verleden gebeurde. „In fei te betreft het een reservepost, die aan de hand van de in de praktijk ge bleken noodzaak (inschakeling W.S.W.-personeel bij specifieke pro- jekten of bij piekbelasting eigen per soneel) wordt benut", aldus b. en w. Het kollege stelde deze bezuiniging aanvankelijk voor in het kader van enkele noodzakelijk geachte maatre gelen om nog enige investerings ruimte voor het komend jaar te kree- ren. ANKARA - Turkije zal geen Ame rikaanse kruisraketten toelaten op zijn grondgebied» zo heeft minister van defensie Zeki Yayuzturk donder dag verklaard. De minister reageer de op buitenlandse persberichten, waarin sprake was van eventuele plaatsing van kruisraketten in Tur- kije. De Sunday Times had, zoals bekend, eerder gemeld, dat Turkije volgens een studie in de VS ten behoeve van het Amerikaanse ministerie van de fensie een van de beste plaatsen voor het stationeren van kruisraketten met een gewone in plaats van een kernkop is. Zulke niet van de raketten met kern koppen te onderscheiden kruisraket ten zouden de VS volgens het blad overwegen te land te stationeren ter bescherming van zeeroutes en om het voor de Sowjet-Unie moeilijk te maken te bepalen waar kernwapens van de Navo staan. Van tien onderzochte plaatsen zou de studie vooral die in Turkije, Japan (geen Navo-land), Denemarken, West- Duitsland, IJsland, Schotland en Noor wegen als de bruikbaarste hebben ge noemd. DEN HAAG - De bevoegdheden van de nationale ombudsman wor den wellicht uitgebreid, zodat hij ook kan optreden tegen lagere pu bliekrechtelijke lichamen zoals pro vincies, gemeenten en waterschap pen. Minister Rietkerk (binnenland se zaken) heeft tijdens een mondeling overleg met leden van de kamerkom- missie voor de ombudsman meege deeld op korte termijn te komen met een nota over de uitbreiding van de bevoegdheden van de ombudsman. Over do inhoud daaraan kon hij nog niets meedelen, omdat deze eerst in de ministerraad moet worden besproken. Vanuit de kommissie en door de minister werd de grote bete kenis van het instituut benadrukt. De minister liet blijken dat de aeh- testand in de behandeling van klach ten aanzienlijk is ingekort. DEN HAAG - In 1982 zijn er 869 gevallen geweest waarin is overge gaan tot het afluisteren van de tele foon. Dat is in alle gevallen gebeurd na toestemming van de rechter-com- missaris. Er is geen enkele aanlei ding om te veronderstellen dat er ook zonder een dergelijke lastgeving wordt afgeluisterd. Dit zei minister Korthals Altes (justitie) donderdag in de Tweede Kamer tijdens het we kelijks vragenuurtje. De 869 afluistergevallen in 1982 kunnen als volgt worden onderver deeld: handel in verdovende middelen (345 gevallen), handel in vuurwapens (61), valsemunterij en fraude(64), dief stal en heling (148), gewelds- en le- vensdelikten (87), brandstichting (43). In 121 gevallen is door de arrondisse mentsparketten niet opgegeven welk delikt het afluisteren noodzakelijk maakte. Voor dit jaar beschikte Kort hals Altes nog niet over gegevens, Staatssekretaris Scherpenhuizen (verkeer en waterstaat) verzekerde de Kamer dat er geen enkele reden is om aan te nemen dat in telefooncentrales afluistervoorzieningen worden aange bracht, zonder dal daar officieel toe stemming voor is gegevea Het feite lijke afluisteren vindt overigens niet in de centrales plaats maar op de politie bureaus, aldus de staatssekretaris. Zo werd ook een verlaging van de kosten van herbestrating voor gesteld. In antwoord op opmerkin gen in de algemene beschouwingen, laat het kollege weten deze verlaging zeker verantwoord te achten. Aan de hand van de ervaringen zal in het ka der van een lange termijnplanning, volgens het kollege, worden bezien of aanpassing dient plaats te vinden. Bijdrage ziekenhuis Dat de bijdrage voor het Zweedse Rode Kruisziekenhuis van de begro ting is afgevoerd, is volgens b. en w. gebaseerd op de reële verwachting dat deze bijdrage niet benodigd zal zijn. Gezien de krappe financiële po sitie van de gemeente Duiveland vin den b. en w. een post van 26.375,—, welke vermoedelijk niet nodig zal zijn, niet juist om te ramen. Ingaand op opmerkingen in de al gemene beschouwingen, waarin wordt voorgesteld de bijdrage van 5.000,— voor het zwembad „Onder dak" af te voeren, onder handhaving van de bijdrage voor de sporthal, zeg gen b. en w. dat van hun zijde een dergelijk voorstel niet is te verwach ten. Met betrekking tot het eigen zwem bad „Dol-Fijn" ligt het in de bedoe ling nog in 1984 met een rapport te komen waarin onder andere aan dacht besteed zal worden aan het funktioneren van het zwembad en onderzoek van mogelijkheden met betrekking tot terugdringing van het exploitatietekort. Ten aanzien van de nieuwe compta- biliteitsvoorschriften, deelt het kol lege mede, dat eerst de begroting van 1984 volgens die nieuwe voorschrif ten zal worden omgezet. Voor de zo mervakantie hoopt men de raad aan de hand van die omgebouwde begro ting nader te kunnen informeren. Als uitgangspunt voor het beleid on derstreept het kollege het voorne men de door het Administratief Dienstencentrum uitgevoerde werk zaamheden met betrekking tot de on- roerendgoedbelasting over te nemen. Dit zal nadere studie vergen betref fende de konsekwenties in de perso nele sfeer. B. en w. wijzen erop kon- traktueel niet gebonden te zijn aan het A.D.M.Z. Naar aanleiding van geluiden van uit de raad delen b. en w. mede het voornemen te hebben het presentie geld voor leden van de stemburo's te verhogen tot 100,- Politiesterkte Onder het hoofdstukje „openbare veiligheid" verwijzen b. en w. nog- eens naar de pogingen te komen tot strukturele aanpassing van de poli- tiesteikte. Resultaten van het bezoek van de minister van justitie in sep tember dit jaar en van de toen toege zegde studie, worden niet op korte termijn verwacht. De huidige situatie heeft, volgens het kollege, tot gevolg, dat de politie tijdens het toeristenseizoen prioritei ten moet stellen met betrekking tot de uit te voeren taken. Hiermede houdt volgens b. en w. ook verband het optreden tegen de naakt rek rea- tie. Er werd het afgelopen jaar wel aandacht aan besteed, wordt in ant woord op vragen van de S.G.P.- fraktie medegedeeld. Volgens b. en w. was de situatie in Ouwerkerk ech ter niet zodanig dat drastisch optre den noodzakelijk was, „Het plaatsen van borden heeft enkel zin als ook re gelmatig en konsekwent kan worden opgetreden, vindt het kollege. In antwoord op een opmerking in de algemene beschouwingen betref fende de stijging van de kosten van de brandweer, becijferen b. en w. dat de raming 1984 ten opzichte van 1983 is gestegen met 25.000,— Dit wordt onder andere veroor zaakt door aanpassing van de raming voor blusuren en keuring personeel, extra onderhoud brandweerkazerne, onderhoud kommunikatiemiddelen. van buiten komende oorzaken en uit breiding persluchtapparatuur. „In het algemeen zijn het niet beïnvloed bare kosten en noodzakelijk voor het funktioneren", vinden b. en w. Rangopbouw Er wordt op gewezen, dat de aan schaf van materiaal reeds jaren plan matig geschiedt en dat de rangop bouw van de brandweer sterk afhan kelijk is van de leeftijdsopbouw van het korps en de beschikbaarheid. „De opleiding tot brandwacht moet als minimum worden beschouwd." In antwoord op vragen in de alge mene beschouwingen delen b. en w. mede, dat in 1983 geen assistentie werd verleend aan of verkregen van de regionale brandweer. Wel voerde de regionale brandweer een taak uit met betrekking tot alarmering, opleiding, begeleiding en preventie. Advertentie DUIVELAND - „Om te voorkomen, dat de indruk ont staat, dat de woningbouw stil ligt, menen wij op het ge bied van de bouwaktiviteiten het volgende te moeten op merken: Dit jaar zijn zeventien woningen gereed geko men, waarvan dertien in de woningsektor en vier in de vrije sektor. Tevens is inmiddels gestart met de bouw van zeven vrije sektor-woningen en vier woningwetwo ningen. Bovendien is een bouwaanvraag ingediend voor twaalf premiewoningen in Nieuwerkerk". B. en w. van Duiveland schrijven dit in hun antwoord op de algemene beschouwingen van de raadsfrakties. Het kollege erkent, dat het aantal te bouwen woningen per jaar, de soort woningen en de verdeling per kern uiteraard afhankelijk is van de jaar lijkse kontingentering. Men stelt een gemeentelijk volkshuisvestingsplan in het vooruitzicht, waarin een plan matige opzet zal worden gemaakt van de te bouwen woningen in de ge meente, rekening houdend met de in de bestemmingsplannen beschikbare grond en de woningbehoefte. Naar aanleiding van een opmer king van de V.V.D.-fraktie betreffen de wenselijk geachte inbraakpreven tie bij nieuwbouw, antwoorden b. en w„ dat de woningbouw in de sociale sektor voor een beperkte prijs plaatsvindt. Aan de hand van de fi nanciële mogelijkheden besteedt de Woningbouwvereniging hieraan de nodige aandacht. Gemeentegaranties De fundering van het „Motel" bij Nieuwerkerk worden omschreven als „een zorgelijke zaak". Meer zegt het kollege daarover niet te willen mededelen. In antwoord op een ver zoek van de V.V.D.-fraktie delen b. en w. mede, dat te zijner tijd de raad in kennis gesteld zal worden van de ontwikkeling van de garanties van rente en aflossing bij de andere ge meenten op Schouwen-Duiveland. Ten aanzien van de realisatie van riolering in het buitengebied ver wijst het kollege naar de plannen, die thans worden uitgewerkt. Men hoopt op korte termijn daarover overleg te plegen met de betrokken bewoners. t In antwoord op een vraag van de S.G.P.-fraktie ten aanzien van de overdracht van het onderhoud van wegen naar de gemeenten, zegt het kollege daarover nog geen zinnig woord te kunnen mededelen. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. U1114 -1368 01119- 1634 ln relatie met het dorpsplan „Sir- jansland" kondigen b. en w. in de loop van 1984 opnieuw besprekingen aan met de P.T.T.-frunktionarissen over het kreëren van een post voor ziening in deze kern. „De strijd is nog niet opgegeven", aldus het kollege. Volkstuintjes Betreffende de verkoop van in- dustriegrond op het bedrijfsterrein te Oosterland, heeft het kollege niet de verwachting, dat het voeren van een aktief beleid zal leiden tot een grote toeloop van gegadigden. Men acht het ondernemen van acquisitie evenwel een stap in de goece rich ting. In verband hiermee, wordt an dermaal gesteld, dat de volkstuintjes op het bedrijfsterrein zijn uitgegeven als zuiver tijdelijke voorziening. De positie van de volkstuinders heeft echter wel de aandacht van het kolle ge. Zo mogelijk zal haar een andere lokatie worden gezocht. Bovendien is een gebied voor volkstuinen opge nomen in het ontwerp-bestemmings- plan „Kom Oosterland". Onder het hoofdstuk „Onderwijs" gaat het kollege nader in op het voor nemen de school te Ouwerkerk als „artikel 55 quater school aan te mer ken". In dit verband wordt verwezen naar de forse daling van het leer lingenaantal. In 1979 bedroeg dit aantal nog gemiddeld 68, per laatste teldatum bedroeg dit aantal slechts 48 leerlingen. Het kollege is van mening, dat ge zien de grootte van de bijzondere scholen gesproken kan worden van bijzondere omstandigheden voor de school in Ouwerkerk. Overigens is het laatste woord hierover aan de mi nister. Om een dergelijk verzoek te kunnen richten zal de raad begin vol gend jaar een voorstel worden ge daan. Wat betreft de vraag van de S.G.P.- fraktie over de raming van de bijdra ge aan de Stichting Begeleidingscen trum Gereformeerd Schoolonderwijs zal de raad ook een afzonderlijk voorstel worden gedaan. De vraag van de P.v.d.A.-fraktie inzake het schoonhouden van school gebouwen heeft het kollege aanlei ding gegeven voor nader onderzoek. School Nieuwerkerk B. on u\ erkennen, dat bouwkun dig gezien alleen het openbaar basis onderwijs te Nieuwerkerk nog een probleem vormt. Zolang echter ook voor het toekomstig bijzonder basis onderwijs nog gebruik gemaakt zal moeten worden van dc gebouwen aan de Ribesstraat lijkt het b. en w. voor shands funktioneler het stenen ge bouw nog te blijven gebruiken. Wel zal de ontwikkeling van het aantal leerlingen bij de beleidsvoornemens bepalend zijn. „Wanneer dc openbare lagere school inderdaad vier-per- soonsschool wordt, zal zeker één groep van de huidige kleutergroepen bij de inwerking treding van de wet op het basisonderwijs in de openbare lagere school ondergebracht worden", aldus het kollege. B. en w. laten weten niet te voelen voor liet voorstel van dc S.G.P.- fraktie wederom subsidie te verle nen aan de militaire tehuizen. He-t kollege zegt geen dringende redenen te zien om af te wijken van een eeiv iflei- advies van de w el/ijnskomiv)is> Ten aanzien van de voorzieningen aan „Oosterhof" wordt opgemerkt, dat deze niet geprogrammeerd zijn in een bepaald jaar, maar onderdeel vormen van het meerjaren-investe ringsprogramma, dat nog nader uit gewerkt zal worden. Het voorstel van de V. V.ü.-lraklie tot realisering van zogenaamde „overloopterreinen", vindt geen steun bij het kollege. Men vindt het een kostbare zaak en men aelit de be hoefte niet als zodanig gebleken. Betreffende de in de aanbiedings brief aangekondigde nadruk op pri vatisering van de sport, delen b. en w. mede, dat dit op langere termijn bezien dient te worden. Binnen dit kader vallen ook de bijstelling van de tarieven en de daaraan inhaerent zijnde subsidies. De reeds doorge voerde privatisering zal daarbij niet uit het oog worden verloren. Het systeem voor het Werkloos- heidsprojekt, omschrijft liet kollege als „nogal omslachtig". Dit in ver band met het aantal belangengroe pen, dat in de toetsingskommissie is vertegenwoordigd. Geen vrijstelling Op de vraag of liet mogelijk is de belasting op honden voor bedrijven en woningen buiten de bebouwde- kom te laten vervallen, omdat deze honden vaak als waakhond worden gebruikt, dient volgens b. en w. ont kennend te worden geantwoord. Het opnemen van een dergelijke vrijstel- lingsbepaling in de verordening zou volgens het kollege instrijd zijn met de wet. De vaststelling van de gemeentebe groting 1984 voor Duiveland dient plaats te vinden tijdens de gemeente raadsvergadering op donderdag avond 29 december in het gemeente huis te Nieuwerkerk, aanvang 20.00 uur. OOSTERLAND - Vanochtend vroeg, rond twee uur, is door onbe kende oorzaak de wagen van R. K. K. uit Zierikzee langs de Rijksweg N59 aan de linkerkant van de weg tegen een boom terecht gekomen. De bestuurder en zijn vrouw moesten met zware verwondingen in het Rode Kruis ziekenhuis worden opgeno men. Het echtpaar kwam van Zierikzee en reed richting Haamstede. De wa gen was zwaar beladen met oud pa pier. Hoe de wagen aan de linker kant van de weg terecht is gekomen, is nog een raadsel. De brandweer Duiveland werd opgeroepen, om de heer en mevrouw K„ die bekneld za ten in de auto, te bevrijden. Dokter Dorrestein uit Bruinisse verleende eerste hulp. De wagen werd door ga ragebedrijf Ista weggesleept. weekend servlcedfenst tel. (01110) 6255 RENESSE Opbrengst aktie Hulpbrug De opbrengst van de aktie Hulp brug van de C.J.V. De Schakel uit Re- nesse had in november een opbrengst van 108,—. Deze werd gehaald door het ophalen van 1200 kg glas aange vuld met 60,50 aan statiegeldfles- sen en enkele giften. Over de bestem ming van het bedrag zal pas in janua ri een beslissing worden genomen. Zaterdagmorgen 24 december van half negen tot 12.00 uur zal opnieuw een glasophaalronde worden gehou den. KERKWERVE Auto in de sloot Automobilist J. C. S. uit Kerkwer- ve belandde donderdagochtend met zijn wagen in de sloot langs de pro vinciale weg ter hoogte van Kerk- werve, nadat hij voor een tegenligger moest uitwijken. Een onbekend ge bleven automobilist in een rode per sonenauto haalde een auto in, terwijl J. C. S. naderde. S. moest uitwijken, kwam in de berm terecht, slipte en belandde ten slotte in de sloot. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De wagen werd licht beschadigd. Ta- kelbedrijf De Jonge heeft de auto weggesleept. Degene die getuige was van het ongeluk, wordt verzocht kon- takt op te nemen met de rijkspolitie Zierikzee. De bestuurder van de rode auto is namelijk doorgereden. OUWERKERK Kerstviering Vrouwenvereniging De vrouwenvereniging heef afgelo pen dinsdag, het jaarlijks kerstfeest gevierd. Mevrouw Den Bleyker heet te allen hartelijk welkom, bovendien ook de vrouwen van buiten de ver eniging. Na het gebed werden afwisselend liederen gezongen en uit de Bijbel ge lezen. Vervolgens drie verhalen en gedichten. Het orgel werd bespeeld door Saartje Boogerd. Geëindigd werd met het zingen van „Ere zij God" en dankgebed door mevrouw Den Bleyker. Met dankwoorden voor de aanwezigheid wenste zij allen vro lijke kerstdagen en een voorspoedig 1984. NIEUWERKERK Gezamenlijke Kerstnachtdienst De Gereformeerde en Hervormde kerken organiseren zaterdagavond 24 december om half elf een gezamen lijke Kerstnachtdienst in het kerkge bouw aan de Ooststraat. Voorganger is ds. A. v. d. Ban, organist is de heer P. van Donk en de trompet wordt bespeeld door de heer M. de Looze. Aan de dienst wordt medewerking verleend door de Chr. Gem. Zangve reniging „Eén Naam is onze Hoop". De Oecumenische Jongerengroep voert een kort kerstspel op. Gezamenlijke kerstnachtdienst De Gereformeerde en Hervormde kerken houden zaterdagavond een gezamenlijke kerstnachtdienst in het kerkgebouw aan de Ooststraat. Aan vang 22,30 uur. Voorganger in deze dienst is ds. A. v. d. Ban. Organist is de heer P. van Donk en de trompet wordt bespeeld door de heer M. de Looze. Medewer king aan de kerstnachtdienst wordt voorts verleend door de Chr. Gem. Zangvereniging „Eén naam is onze Hope". De Oecumenische Jongeren groep voert een kort kerstspel op. BRUINISSE Kerstviering lagere scholen Alle kinderen van de Chr. lagere school „Op Dreef" vieren gezamen lijk kerstfeest. Dit gebeurt in de Ger. Kerk onder de Noorddijk, vrijdag middag om half twee. Kotter-renovatie Nadat de renovatie van de Bruse mosselkotter de laatste tijd op een laag pitje stond staan op het eind van het jaar nu twee kotters onder behan deling bij een werf. Beide kotters worden omgebouwd om het lossen voortaan mogelijk te maken met wa terdruk. De Bru 50 van De Waal- Hoogerheide ligt bij Kooiman Zwijn- drecht waar het schip wordt ver breed. De Bru 2 van de fa. De Koning ligt in Sluiskil bij scheepswerf dc Schroef. Naast de nieuw te bouwen waterdru kinsla Mat ie wordt ook de kop van de kottor vernieuwd Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45 - 16.45 uur. Vrijdag 23 december Burgh-Haamstede Evangelisch Ontmoetingscentrum De Burght. Kerstzangavond m.m.v. Interkerkelijk Koor uit Burgh. 20.00 uur. Het Grote Zwijn. Klaverjas toernooi. 20.30 uur. Haamstede Hotel Haamstede. Prijsklaverjassen. 20.00 uur. Nieuwerkerk Kantine sportpark „Het Springer". Kerstklaverjasavond sportvereni ging SKNWK. 20.00 uur. Zaterdag 24 december Zierikzee Gasthuiskerk. Volkskerstzang m.m.v. Kunst en Eer en Cantorij Ge- ref. Kerk; voorganger is ds. B. de Graaf. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Het Grote Zwijn. Bingo met mossel maaltijd. 20.20 uur. Haamstede Hervormde kerk. Kerstnachtdienst. 22,00 uur. Brouwershaven Grote of St.-Nicolaaskerk. Kerstzang voor iedereen. 19.00 uur. Nieuwerkerk Kerkgebouw Ooststraat. Kerst nachtdienst. 22.30 uur. Zondag 25 december Brouwershaven Verenigingsgebouw. Kerstviering van de zondagsschool van de Her vormde gemeente. 14.30 uur. Maandag 26 december Zierikzee Chr. Geref. Kerk. Kerstzangdienst. 10.00 uur. Atelier Tussen de Havens. Kerst-ex positie. 14.00 - 17.00 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Start puzzelrit m.a.c. „Sparta". Vanaf 13.30 uur. Dinsdag 27 december Zierikzee Atelier Tussen de Havens. Kerst-ex- positie. 10.00 - 12.00 en 14.00 - 17.00 uur. Foyer „Mondragon". Kerstconcert pianist Peter Meurs. 20.00 uur. Zonnemaire Ophalen spullen voor rommelmarkt voor muziekvereniging. Woensdag 28 december Zierikzee Atelier Tussen de Havens. Kerst-ex positie. 10.00 - 12.00 en 14.00 - 17.00 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Tafeltennistoer nooi voor de lagere schooljeugd van Brouwershaven. 10.00 uur. Verenigingsgebouw. Dia-serie over de Zeeuwse drachten en het Zeeuvpse landschap door mevrouw M. Jansen- Glas. 15.00 uur. Bruinisse Leeszaal van de bibliotheek. Schrijf- avond A.I. Vanaf 19.00 uur. Donderdag 29 december Zierikzee Atelier Tussen de Havens. Kerst-ex positie. 10.00-12.00 en 14.00- 17.00 en 19.00 - 21.00 uur. Visstraat 5. Voorstelling poppen theater Al te Klein. 14.30 uur. Vrijdag 30 december Zierikzee Atelier Tussen de Havens. Kerst-ex positie. 10.00 - 12.00 en 14.00 - 17.00 uur. Zaterdag 31 december Zierikzee Atelier Tussen de Havens. Kerst-ex positie. 10.00 - 12.00 en 14.00 - 16.00 uur. Zondag 1 januari Zierikzee Kantine sportpark Bannink. Nieuw jaarsreceptie V.V. Zierikzee. 16.00 - 18.00 uur. Maandag 2 januari Westerschouwen Gemeentehuis Haamstede. Nieuw jaarsreceptie gemeentebestuur. 20.00 - 21.30 uur. Dinsdag 3 januari Haamstede Hotel Bom. Nieuwjaarsreceptie Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen afdeling Westerschouwen. 14.00 uur. Donderdag 5 januari Haamstede Beatrixschool. Weststraat. Algemene ledenvergadering afdeling Schou wen (Westhoek) van het Nederlandse Rode Kruis. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 2