Mc, Welzijnskommissie verdeeld over emancipatienota Proeven van rijkswaterstaat bij Haventje Schelphoek ear jé -a qitf DE ZIERIKZEESCHE COURANT UW TAXATEUR Rini en Kees Stoutjesdijk per 1 januari naar SK Beveren Alle medewerkers van de Zierikzeesche Nieuwsbode wensen u prettige feestdagen WA> U6f PÊ ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Begroting Duiveland B. en w. van Duiveland komen terug op de beslissing om te bezuinigen op de sociale werkvoorziening. Dat blijkt uit het antwoord op de Algemene Beschouwingen. (Pag. 2). Aldek-deken Do watertemperatuur van het zwembad Vijfentwintig jaar Waterschap Mevo'80 toernooi Dol-Fijn" in Nieuwerkerk wordt sinds kort Het Waterschap Schouwen-Duiveland Op tweede kerstdag organiseert de Zierik- beheerst door een zogenaamde afdek- deken. Forse energiebesparing is het ge volg. (Pag. 3). bestaat op 1 januari 1984 vijfentwintig jaar. zeese volleybalvereniging Mevo '80 het Wat het schap betekent en wat het doet jaarlijkse Kersttoernooi, dat dit keer sterker leest u op pagina 4. is bezet dan ooit. (Pag. 6). VRIJDAG 23 DECEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23445 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een kind, is een zichtbaar geworden liefde. Novalis CDA en RU: Geen behoefte VVD: Langs andere wegen ZIERIKZEE - De Zierikzeese beeldende kunstenaar Ad Braat maakte bovenstaand bronsriëf. dat is (/eest op het eigene van het kerstfeest: de geboorte van het Kind. Maar niet alleen de geboorte van het kind uit de moe der wordt uitgebeeld: op kunstzinnige wijze is tegelijk het bijbelse scheppingsverhaalerin verwerkt. Een kunstwerkdat het waard is om even bij stil te staan. ZIERIKZEE - De gemeentelijke kommissie welzijn kon donderdagavond niet komen tot een eensluidend advies betreffende de wenselijkheid en noodzaak van een nota, waarin duidelijk wordt aangegeven hoe de positie van de vrouw in de regio Schouwen-Duiveland is en wat voor de vrouw de gevolgen zijn van de ekonomische krisis. Tijdens de algemene beschouwingen is er vanuit de gemeenteraad gevraagd om de regionaal emancipatie werkster te verzoeken een dergelijke nota te produceren. keling pas zijn te konstateren, nadat er beslissingen zijn genomen. Emancipa tie betekent oorspronkelijk het vrij kopen van slaven om die vervolgens tot een eigen ontplooiing te laten ko men". De ontwikkeling van het regio naal emacipatiebeleid, zoals die zich nu manifesteert, zal volgens de heer De Jonge leiden tot ontwrichting van de samenleving en tot het onnodig gebruik van gemeenschapsgelden. „Ais een dergelijke nota er al moet komen, dan beslist niet langs deze weg. Dit gaat ten koste van gemeenschapsgel den. Het opsporen van problemen is op zich een goede zaak, maar het mag nooit de bedoeling zijn om veronder stelde problemen op te kloppen. Daar- aan bestaat geen enkele behoefte". Mevrouw M. Geluk meende dat een dergelijke nota een goede mogelijk heid zou bieden om een indruk te krij gen waaraan de ter beschikkinggestel- de gelden het best besteed kunnen worden. „Daarom ben ik voorstander van een dergelijke analyse. Dat is een goede zaak, als zij gesteund wórdt door alle zes gemeenten op Schouwen- Duiveland. Maar dan moeten wel alle voorkomende facetten van het emanci patiewerk daarin wordt meegeno men". Met name de vertegenwoordigers van de frakties van de RU en het CDA, de heren K. T. de Jonge en C. Bij de Vaate, waren van mening dat een dergelijke nota niet behoefde te worden samengesteld. De heer J. J. Geleijnse (WD) onthield zich van een uitspraak: „Ik zeg geen ja en geen nee. Mijn mening is dat een initiatief daartoe niet behoeft te wor den genomen vanuit deze kommissie, maar dat de Steungroep Emacipatie daar zelf initiatieven toe moet ont plooien, als zij van mening is dat een dergelijke nota er moet komen". Mevrouw M. R. de Jong-van Loo (PvdA) bepleitte de noodzaak tot het verkrijgen van inzichten in de positie van de vrouw op Schouwen-Duiveland. „Als straks de rijksbijdrage-regeling Emacipatiezaken wegvalt als gevolg van de bezuinigingen, dan kan bijvoor beeld de subsidie aan het Vrouwen ontmoetingscentrum wel eens tussen de wal en het schip terechtkomen. Wanneer door een dergelijke nota komt vast te staan dat een dergelijke instel ling als noodzakelijk wordt beschouwd, dan kan de wenselijkheid van het ge ven van subsidie beter worden beargu menteerd". Aldus mevrouw De Jong. CDA-vertegenwoordiger, de heer Bij de Vaate vroeg zich daarentegen af of op deze manier niet teveel de nadruk werd gelegd op de positie van de vrouw in het licht van de emanci patie. Hij zag duidelijk het gevaar van een positieve diskriminatie. „Met andere woorden: krijgt de positie van de vrouw dan niet teveel voorrang? Ga je van het principe uit dat de kost winner in dezen voorrang moet krij gen, dan is een dergelijk onderzoek niet nodig". Vrijkopen van slaven De heer De Jonge liet geen ondui delijkheid bestaan over zijn standpunt in deze zaak. „Nu blijkt duidelijk dat de gevolgen van een bepaalde ontwik- van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MEEUS/OE KOEPEL, Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 ZIERIKZEE - Zondag derde klas- ser Zierikzee moet in het nieuwe jaar verder in de kompetitie zonder de twee talentrijke vleugelspitsen Rini en Kees Stoutjesdijk. De twee broers tekenden dezer dagen beiden een kontrakt voor anderhalf jaar bij de Belgische herfstkampioen SK Beve- Rini en Kees Stoutjesdijk maken de overstap naar SK Beveren per 1 januari 1984. De broers stonden sinds het begin van de kompetitie ruim in de belangstelling bij Feijnoord, Roda JC en de koploper in de Belgische kompetitie. De keus viel uiteindelijk op SK Beveren. Nadat Rini Stoutjes dijk al eerder oen principe overeenkomst had. kwam Kees Stoutjesdijk deze week overeen. Een uitvoerig gesprek met cle beide broers op pagina zeven van onze edi tie van vandaag. Advertentie Volop ZOMERGIDSEN voor uw vakantie per auto vliegtuig touringcar boot trein Zoek met de feestdagen uw vakantie uit.... CCW) reisBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE-TEL. 01110-5036 vo/m oeveiremi neizeni ENKHUiZEN - Twintig woningen en een edukatief centrum in Enkhui zen blijken te zijn gebouwd op er nstig verontreinigde grond. SCHIEDAM - Door het afwijzen van de verkoop van twee duikboten aan Taiwan door het kabinet dreigen 5400 banen bij de werf Wilton Fije- noord en bij toeleverende bedrijven te verdwijnen. De werkloosheid in Schiedam dreigt de komende twee tot drie jaar op te lopen van 4500 tot 6000 mensen, of wel tot een werkloos heidspercentage van 24 procent. SCHELPHOEK - Bij het haventje „Schelphoek" is Rijkswaterstaat be zig een aantal proeven te nemen, van daar dat het er daar wat rommelig uitziet. Ook onder water speelt zich een en ander af. Zo is daar een mengsel van cement, zand en grind in een „zak" afgezonken, dat gemengd met Oosterscheldewater resulteert in een groot stuk beton met een diameter van een meter of drie en een dikte van één meter. Dit stuk beton wordt op vijf januari door middel van ex plosieven gespleten, als bet ware van elkaar „gescheurd". Op deze manier kan worden bekeken of het resultaat kan worden gebruikt om de pijlers van de stormvloedkeringen te be schermen tegen de steenbestortingen die straks rond de voeten plaatsvin den. Voordeliger In eerste instantie was het de be doeling om voor dat doel een groot formaat „zakken" gevuld met asfalt en zand te gebruiken. Maar wanneer deze proef een goed resultaat ople vert, zal dat een voordeliger methode betekenen. Inplaats van „asfalt-zak" wordt er dan over „beton-zak" gesproken. Het enorme blok beton moet eerst nog op het droge worden gehaald. Na het „plijten" is het mogelijk inzicht te verkrijgen over de graad van „ver harding" van het mengsel, waarvan zal afhangen of het inderdaad het duurdere asfalt zal kunnen vervan gen. De onderzoekswerkzaamheden worden overigens niet verricht op het rekreatiestgandje, waarvan in woners uit Serooskerke graag ge bruik maken. Kommissielid J. de Kreuk plaatste de nodige vraagtekens bij de haal baarheid van het onderzoek, wan neer dat gedaan moet worden door een emancipatiewerkster in parttime dienstverband. „Wanneer je bedenkt dat er z'n 15.000 vrouwen en meisjes op Schouwen-Duiveland wonen en als dan alle voorkomende proble men meegenomen moeten worden in die analyse, dan zie ik dat niet zo maar even door die emancipatie werkster gebeuren". Knelpunten aandragen De emancipatiewerkster, mevrouw L Storm, gaf vanaf de publieke tribune te kennen dat zij van de Steungroep een duidelijke taakomschrijving heeft meegekregen. „Het maken van en der gelijke analyse is beslist geen makke lijke zaak. Ik kan wel helpen om be paalde knelpunten aan te dragen". Op de vraag van kommissie-voorzitter J. Groen, of dat betekende dat er dan een andere deskundige diende te worden aangetrokken, die de eigenlijke ana lyse moet gaan maken, bleef het ant woord achterwege. Zoals gezegd wordt het kollege van b. en w. opgezadeld met een uiter mate verdeeld advies, waaruit dui delijk blijkt dat niet iedereen over tuigd is van de noodzaak tot het op stellen van genoemde nota. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. Verwachting tot zaterdagavond: Zacht Veel bewolking en perioden met re gen; minimumtemperatuur om streeks 6, middagtemperatuur onge veer 10 graden; vrij krachtige, aan zee nu en dan harde zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 27 dec.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Opklaringen Kans op neerslag: 407r. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: west 5 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 9 gr. Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 24 dec. Zon op 8.47, onder 16.32 Maan op 22.01, onder 12.15 25 dec. Zon op 8.47, onder 16.32 Maan op 23.26, onder 12.36 26 dec. Zon op 8.48, onder 16.33 Maan op onder 12.54 27 dec. Zon op 8.48, onder 16.34 Maan op 0.48, onder 13.11 Laatste Kwartier: 26 dec. (19.52) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 24 dec. 5.32 18.47 25 dec. 6.27 19.31 26 dec. 7.24 20.24 27 dec. 8.29 21.27 - 12.00 0.14 12.49 1.14 13.49 2.18 15.00 Het haventje Schelphoek met op de achtergrond het verdichtingsschip Mytilus. Doodtij: 29 december HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een brede zuidwestelij ke luchtstroming boven het oostelijk gedeelte van de oceaan voert zachte en vochtige lucht met veel bewol king, waaruit nu en dan regen valt, naar ons toe. De temperatuur blijft hoog voor de tijd van het jaar, onge veer 10 graden. Het is niet uitgeslo ten dat in het zuiden een graad of 13 wordt bereikt. De wind is zuidweste lijk en matig tot vrij krachtig aan zee is hij wat sterker, krachtig tot hard. De vorstgrens ligt momenteel over midden-Scandinavië. In de rest van Europa is het zacht weer. Voor het Middellandse Zeegebied wordt voor het weekeinde een temperatuur van 15 tot 20 graden verwacht. Het zachte weer is er de oorzaak van dat in de wintersportgebieden pas boven 1200 meter goede sneeuw wordt aangetroffen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1