Zeeuwse indoorrekords voor Chris Hoek en John Teuthof Carianne Berrevoets wint met Dick Ooykaas Kersttrofee '83 All Ready moet nederlaag bij Seolto (8-7) aan zichzelf toeschrijven NIEUWSBODE Scaldina klopt Kapelle met 8-2 en houdt Kerkwerve in derde klas Herenploeg BV Mevo '80 behaalt monsterzege en lijkt voorlopig veilig Tijdens internationale wedstrijden in Dortmund 6 DORTMUND - Tijdens internationale atletiekwedstrijden in Dortr mund, waaraan door leden van 120 verenigingen werd deelgenomen, hebben een aantal leden van de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport een hele serie persoonlijke rekords, klubrekords en zelfs Zeeuwse indoorrekords gevestigd. John Teuthof en Chris Hoek deden het meest van zich spreken door Zeeuwse rekords te vestigen op respektievelijk de 1000 meter en de 60 meter horden. John Teuthof liet de klokken na 1000 meter stilstaan op 2.47,1 min., hetgeen een verbetering is van het oude Zeeuws rekord bij de A-jongens, dat overigens al op naam stond van een lid van Delta Sport Jan Konijnenburg liep op 7 maart 1982 eveneens in Dortmund 2.49,2 min. afdrukken. Chris Hoek hielp een rekord van Marathon-atleet Martin Boucherie naar het verleden. Op 21 maart 1982 noteerde Boucherie tijdens wedstrijden in Dordrecht 8.86 sekonde. Hoek haalde er een flink stuk van af en kwam nu uit op 8.50 sekonde. konde over de 60 meter. Zij plaat sen zich daarmee op gelijke hoogte met Albert Englebrecht en Ad Fluyt, die al eerder tot deze goede tijd kwamea Het Zeeuwse rekord staat bij de heren op 7.12 sekonde (elektronisch gemeten) en bij de A- jongens staat het rekord op 6,9 se konde handgemeten. Paul Sturm is hier rekordhouder. 800 meter Robert Begemann ontfutselde in Dortmund een klubrekord aan Kees Verkerk. Begemann haalde het A- jongens- en herenrekord op de 200 meter omlaag van 24,4 sekonde naar 24,2 sekonde. Een voortreffelijke tyd zette Jan Konijnenburg neer op de 800 meter. Konijnenburg verbeterde zijn eigen klubrekord, dat op 2.07,0 min. stond naar 2.01,4 min. Hy nadert met deze tijd bijzonder dicht het acht jaar oude Zeeuwse rekord van 1.59,9 min. dat op naam staat van Zeeland Sports atleet Paul Sturm. Bij het hoog springen overbrugde Konijnen burg 1.68 meter. A-jongen Wicher Harmsen zette in Dortmund even eens een nieuw klubrekord neer. Met de 6,25 kilo kogel kwam hy tot een afstand van 11.17 meter, het geen bijna een meter verder was John Teuthof: Zeeuws rekord op 1000 meter. Bij de C-jongens zorgde Mark van de Riet voor een evenaring van een Delta Sport-klubrekord en een verbetering van een rekord. In bei de gevallen was Bart Van Haerin- gen houder van de rekords. Van de Riet voltooide de 60 meter in 7,6 sekonde, eenzelfde tijd, die Van Haeringen, die momenteel een jaar in Amerika verkeert, eerder liet aan tekenen. Bij het verspringen kwam Van de Riet uit op 5.64 meter, tien centimeter verder dan Bart van Haeringen eerder overbrugde. Bij de A-jongens noteerde zowel Chris Hoek als Robert Begemann 7,2 se- Chris hoek: Zeeuws rekord op 60 meter horden. dan het oude rekord, dat op naam stond van Cor de Jonge. Op de 60 meter liet hij 7,7 sekonde aanteke nen. Chris Hoek kwam bij het ver springen tot 6.28 meter. B-jongen Paul de Bruyn sprong 1.55 meter hoog en stootte met de kogel 10.07 meter ver. Goede prestaties waren er verder voor Sander van Haerin gen. Hij liet de klokken op de 60 meter stilstaan op 7,9 sekonde en overbrugde bij het hoogspringen 1.55 meter. Persoonlijke rekords zette Erik Janssen neer op de 60 meter en bij het kogelstoten, waar op hij respektievelijk 7,6 sekonde en 9.85 meter liet aantekenen. An- nemieke Goedhart, het enige meis je dat de reis naar Dortmund voor Delta Sport meemaakte overbrug de bij het verspringen 4.61 meteren stootte met de kogel 9.76 meter ver, waarmee zij een zesde plaats bin nenhaalde. C-jongen John van Aart tenslotte sprong 4.99 meter ver en stopte de klokken op de 60 meter na 8,1 sekonde. SCHERPENZEEL - Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van gym nastiekvereniging DOTO organiseerde deze Scherpenzeelse vereniging in sa menwerking met haar klubsponsor Heuga een grootse turnwedstjdjd met een bijzondere opzet. Deze wedstrijd om de Heuga Kersttrofee '83 werd een kop pelwedstrijd, waarbij bij loting een turner en een turnster aan elkaar werden gekoppeld. In de Olympische klasse kwamen daardoor Carianne Berrevoets van Delta Sport uit Zierikzee en Dick Ooykaas van Pro Patria uit Zoetermeer met elkaar uit. Dit koppel werd na een prima wedstrijd uiteindelijk vrij afge tekend winnaar van de fraaie trofee met Carola Eenkhoorn van DOO Utrecht en Ron Lamboo van Pro Patria als tweede. De derde plaats was voor Thérèse Wilmink van RKDOS Kampen en Wilco van Luyk van het Eindhovense PSV. In de individuele klassering moest Carianne Berrevoets met minimaal verschil haar meerdere erkennen in nationaal kampioene Thérèse Wil mink. De Zierikzeese skoorde op vier onderdelen 34.85 punten, waarmee zij slechts zestiende punt verwijderd bleef van de Kampense. Voor haar vrije oefening noteerde Carianne Berrevoets 9.00 punten, terwijl Wil mink hier 9.45 punten kreeg toegewe zen. Op de sprong was er voor de Zie rikzeese 8.55 punten weggelegd, voor de brugoefening kreeg zij 9.00 pun ten, terwijl de balkoefening haar 8.70 punten opleverde. In de individuele eindstand bleef Carianne Berrevoets tweetiende punt voor op Carola Eenkhoorn, maar dit verschil werd door nationaal kampioen Dick Ooy kaas opgevoerd tot bijna anderhalve punt, waardoor de Kersttrofee '83 nog ruimschoots bij dit duo terecht k^yam}< In de eindk^a^gring. verzamelden Carianne Berrevoets en de onlangs afgestudeerde sport-akademikus Dick Ooykaas 88.50 punten. Ooykaas draaide in Scherpenzeel vrijwel alle maal nieuw samengestelde oefenin gen. Op zijn specialiteiten rek en brug skoorde hij respektievelijk 9.10 punten op en de vrije oefening was goed voor 9.00 punten. Op de sprong noteerde hij 8.90 punten en het vol tigeren was goed voor 8.30 punten. In de eindstand kwamen Carola Eenk hoorn en Ron Lamboo tot 87.10 pun ten, terwijl Wilmink en Van Luyk 84.95 punten bij elkaar turnden. Mi riam Eigenhuyzen en Richard Mays werden vierde met 81.50 punten vier de. In de pré-olympische klasse wer den Na Mee Bovenschen van Tazos Nijkerk en Robert Vriesman van de organiserende vereniging Doto Scherpenzeel winnaar van de Kerst trofee '83. VLISSINGEN - Na de 13-11 overwinning in eigen zaal tegen Ventura Sport uit Strijen staat het Zierikzeese All Ready weer met beide benen op de grond. Bij Seolto ver loor de equipe van trainer/coach Maurice van Goudoe ver met 8-7, terwijl Ventura Sport in eigen hal met 8-6 de meerdere bleef over Stormvogels. AU Ready moet zich nu weer tevreden stellen met een positie, waarbij de de gradatie wel degelijk in het geding is. „Het klinkt mis schien wat vervelend, maar All Ready moet de schuld voor de nederlaag voor een belangrijk deel bij zichzelf zoeken", meende Maurice van Goudoever na afloop. „Juis in de periode van de wedstrijd, waarin de ploeg mogelijkheden te over kreeg om van zijn tegenstander vandaan te lopen, liet men het aanvallend volledig lig gen. Als je dan in de laatste minuut alsnog voor schut gaat, dan moet je realistisch zijn en stellen: Daar is door de ploeg naar gevraagd". geoffreerd van het bepaald niet ge weldige Seolto. Hierna trok Jaco Stoutjesdijk de zaken evenwel weer recht door via een doorloop en een af standsschot te skoren. Halverwege het duel stonden beide partijen op gelijke hoogte (5-5) en kort na rust kwam AU Ready voor het eerste op voorsprong. ,,De laatste tien minuten voor rust en het eerste kwartier van de tweede helft had de roodzwarte brigade ruimschoots af stand moeten nemen. Ik win natuur lijk ook liever een wedstrijd, maar als je zo verliest, dan moet je toch eerlijkheidshalve erkennen, dat je het er naar gemaakt hebt. Als je het uit handen geeft op momenten, dat je de zaak moet pakken, dan verdien je niet te winnen. AU Ready speelt uit nog steeds een flink stuk minder dan thuis. Het lijkt wel of ze een soort mindcrwaardigheidskomplex heb ben in een vreemde zaal", vertelde Maurice van Goudoever. Met de eerste aanval onder de korf kreeg All Ready een 2-0 achterstand Hierna skoorden beide ploegen over en weer, Seolto steeds het eerst. Na de 3-2 was het Jan Voshart, die licht geblesseerd aan het duel was be gonnen en daar steeds meer last van ondervond naar gelang de wedstrijd vorderde, die uit een strafworp weer gelijkmaakte. Bij 4-3 skoorde Jaco Stoutjesdijk zijn derde treffer, dit keer weer van ver. Enkele minuten voor het rustsignaal egaliseerde Jaap van Gastel weer met een afmakertje van onder de korf, „maar", zo stelde Van Goudoever vast, „toen hadden we al ruimschoots op voorsprong moeten staan, maar er werd erg slor dig met de mogelijkheden om gesprongen". UU. een goed uitgespeelde aanval kort na rust veroorzaakte Seolto een strafworp, die door Jan Voshart weer feilloos werd omgezet, hetgeen voor het eerst een voorsprong voor All Ready betekende. Hierna miste Leo Fonteine tot drie keer toe goede kansen, die hij. normaal wel verzil vert. Uit een van de tegenaanvallen skoorde Seolto weer de gelijkmaker, maar een afstandsschot van Jaco Stoutjesdijk betekende opnieu^ een Zierikzeese voorsprong. Zeven minu ten voor het laatste fluitsignaal ach terhaalde Seolto de bezoekers weer, maar in de slotfase kreeg All Ready nog zoveel kansen, dat de winst pro bleemloos meegenomen had moeten worden naar Zierikzee. Wanhoopsschot Leo Fonteine, Jan Voshart en ook Korrie Stoutjesdijk faalden evenwel in de afwerking en zoals zo vaak in dergelijke gevallen valt de treffer dan aan de andere kant. „In de allerlaatste minuut komt er dan plotseling een schot van de zij kant, niet meer of minder dafl een wanhoopsschot, en verkocht ben je. Doodzonde, maar zoiets hoort bij de sport". Door de overige resultften in de derde klas van het distriktskorf- bal en de eigen 8-7 nederlaag is All Ready weer in de problemen ge raakt. „Wat andere ploegen doen moet in principe niet meer kunnen tellen. We moeten zelf de punten ha len en zoals het nu draait i* daar in uitwedstrijden weinig kans op. We zullen het dus in eigen zaal moeten doen", besluit Maurice van Goud oever. De stand in de 3e klasse a: Zuidwesters TOP ADO Seolto ONDO Ventura Sport All Ready Stormvogels 4 3 1 0 38-42 7 5 2 3 0 52-48 7 5 2 1 2 40-35 5 5 2 1 2 41-42 5 4 2 0 2 40-41 4 5 1 2 2 45-49 4 5 1 1 3 46-49 3 5 1 1 3 32-36 3 Martijn Bruel uitgeschakeld CULEMBORG - Martijn Bruel van TTV Scaldina is er niet in geslaagd door te dringen tot de kwartfinales van de nationale jeugdmeerkampen in de klasse pupillen A. Tijdens de achtste finales kwam hij slechts een keer tot winst Van Hulst van TTV DDC kreeg klop met 22-20, 21-13. De overige partijen liepen uit op verlies. Matige vangst bij hengelwedstrijd HSV De Krabbe BURGH De HSV De Krabbe hield zondag de derde hengelwedstrijd, nu aan de zeedijk bij de Plompetoren. De vangst was mager: 33 deelnemers hengelden slechts 14 boven- en 1 on dermaatse vissen bij elkaar. Winnaar werd P. de Rijke die met 3 botten 740 gram haalde, gevolgd door Ch. de Graaf met 640 gram. Derde werd D. v. d. Bijl, 240 gram; 4. J. Kruithof, 230 gram; 5. M. v. d. Velde, 120 gram; 6. C. A. de Wit, 80 gram; 7. A. J. Deurloo, 60 gram; 7. J. A. Wandel, 60 gram; 7. W. Akkema, 60 gram en 8. F. Broekhuizen, 50 gram. Na drie wedstrijden kan de volgen de tussenstand opgemaakt worden: 1. Ch. de Graaf, 8 pnt.; 2. J. Kruithof, 13; 3. L. Steketee, 17; 4. G. Kruithof, 18; 5. C. Hart, 20; 6. J. A. Wandel, 24; 7. A. Bouwman, 26; 8. A. J. Deurloo, 29; 9. P. de Rijke, 31; 10. M. v. d. -Vel de, 31; 11. B. Nelisse, 32; 12. A. v. d. Bos, 35; 13. M. A. v. d. Wielen, 37; 14. J. Hart, 38; 15. A. J. Kenters, 40; 16. J. Plandsoen, 40; 17. A. P. Deurloo, 41; 18. J. Stoutjesdijk, 41; 19. J. P. van Leenen, 41; 20. L. de Braai, 41 en 21. J. de Blonde, 41 punten. Bij de junio ren de volgende tussenstand: 1. Mar tin de Graaf, 4 punten; 2. Marco de Braai, 5 punten en 3. Arjan v. d. Zan- de, 6 punten. De Krabbe is nu aan de winterstop toe. DEN HAAG - Niet alle grote woon wagencentra hoeven te verdwijnen. Een aantal zal kunnen worden gehand haafd, maar kleiner in samenstelling dan op het ogenblik het geval is. Staats- sekretaris Brokx van volkshuisvesting zei dit maandagavond tijdens een kom- missievergaderingover de huisvesting van woonwagenbewoners. Zaalvoetbal in Onderdak ZIERIKZEE - Morgenavond woensdag 21 december - worden in sporthal Onderdak zes wedstrijden gespeeld in de Schouwen-Duiveland- se zaalvoetbalkompetitie. In de eerste klas treden om 20.20 uur Bijmakelaardij en FC Kerkwer- ve in de eerste klas tegen elkaar aan'-, veertig minuten later gevolgd door de ontmoeting tussen Mevo en Coun try Club, eveneens uit de eerste klas. Om zeven uur wordt begonnen met twee wedstrijden uit de tweede klas. Eerst spelen Country Club II en Drei- schor tegen elkaar, gevolgd door De Steeg-Die Gouwe, een duel belang rijk voor de bovenste positie. De avond wordt afgesloten met wedstrijden uit de derde klas. Om 21.40 uur spelen Ouwerkerk II en Brogum II tegen elkaar en de avond wordt afgesloten met het duel PZEM- Zeelandia II. Spanje-Malta rechtstreeks op de buis HILVERSUM - De voetbal wedstrijd Spanje-Malta wordt mor gen - woensdag 21 december - om half negen rechtstreeks door de NOS op de buis gebracht. Theo Reitsma fun geert als kommentator. Spanje moet de wedstrijd met 11-0 winnen om een beslissingswedstrijd af te dwingen tegen Nederland. Bij een groter verschil kwalificeren de Spanjaarden zich voor de eindronden om het Europees kampioenschap in Frankrijk. Bij een kleinere marge kan Nederland zich gaan voorberei den. Ruime zege Bruse Boys III BRUINISSE - Zonder enige pro blemen heeft Bruse Boys in de thuis wedstrijd tegen de reserves van Brou wershaven in een duidelijke 5-0 over- winning weten om te zetten. De Brou- wenaren, gehandicapt door een aan tal invallers, kwamen er praktisch niet aan te pas in aanvallend opzicht. Zonder al te veel moeite kon de Bruse verdediging de nul op het skore- bord handhaven. Bert van de Berg wist voor de Boys de skore te openen (1-0) waarna Jan van de Velde voor een 2-0 ruststand zorgde. Ook na de thee ble ven de Boys domineren. Bert van de Velde voerde de voorsprong op tot 0-3 waarna Daaf van de Berg voor 4-0 zorgde. Uiteindelijk was het Jacob van Boven die de eindstand op 5-0 bepaal de. PROGRAMMA ZAALKORFBAL afdeling zuid west Donderdag 22 december Sporthal Onderdak 5e klasse B: SKNWK-Olympia IV 20.30. 6e klasse B: SKNWK II-Blauw Wit IV 19.30. Veteranen: AU Ready-Volharding 21.30 uur. ZIERIKZEE - Door een 2-8 overwinning op Kapelle heeft het eerste tafelten- nisteam naast buur Kerkwerve een leuke vriendendienst bewezen. Kerkwer ve eindigde met Kapelle op de voorlaatste plaats in de derde klas, maar de Kapellenaren degraderen door een minder gamesaldo, mede door de grote ne derlaag tegen Scaldina. In de laatste ontmoeting van de najaarskompetitie skoorden zowel Ton ten Hove als Hans Volkeri honderd procent, terwijl Mi chel Holm zijn meerdere moest erkennen in Lodérus. Verder verloor ook het Zierikzeese dubbel Holm/Volkeri de drie games: 21-18, 14-21, 23-25. Het bete kende de tweede kompetitienederlaag voor het links/rechts dubbel van de Zierikzeese vereniging. Het vierde team van Scaldina bleef ook in de laatste kompetitie wedstrijd ongeslagen, al kostte het de ploeg wel aardig wat moeite. Ca- miel Faber bleef als enige ongesla gen, terwijl Gerrie Schanssema twee overwinningen boekte. René Boot mist nog wedstrijdritme en bleef puntloos. Het zesde en beslissende punt werd veroverd door het dubbel Schanssema/Faber, waardoor de ontmoeting tegen Slagvast II met 6-4 werd gewonnen. Scaldina V leed voor de tweede keer een onnodige ne derlaag tegen Kapelle III. Bram Vroegop en Koos yan Neck wonnen elk twee keer, maar dat was uitein delijk onvoldoende, omdat Harry Koper zonder winst bleef en ook het dubbelspel moest worden ingele verd, zodat Kapelle III met 6-4 won. De beide jeugdteams van Scaldina besloten hun kompetities met over winningen, waarmee het reeds we ken geleden veroverde kampioen schap nog wat werd aangedikt. Het eerste jeugdteam klopte Wilno IV in eigen zaal met 3-7. Martin van de Houten verloor evenals in de eerste onderlinge wedstrijd van Jack van de Laan. Cor van der Wekken daar entegen bleef ongeslagen, terwijl Mark van de Burg winnend uit de strijd kwam tegen Rob de Rijke. Ook het dubbelspel was voor Scaldina. Het tweede jeugdteam had weinig problemen met Kerkwerve III. In de tien partijen hoefde slechts een enke le game te worden ingeleverd door Paul de Graaf. Alle overige partijen werden in twee games gewonnen door Ralph van Dijk, Hans Branden borg en Paul de Graaf, terwijl ook het dubbelspel in twee games voor Scaldina was: 10-0. Het drietal van Scaldina III, dat kampioen werd in de najaarskompetitie van de vierde klas in de tafeltenniskompetitie. Van links naar rechts Rob van Noord, Rob van Pinxteren en Hans Saman. ZIERIKZEE - Het herenteam van basketballvereniging Mevo'80 behaalde tegen Smokkelhoek uit Kapelle een monsteroverwinning (74-18) en lijkt daar door voorlopig gevrijwaard van degradatiezorgen in de derde klas. De tweede Zierikzeese herenploeg verloor in de Goese veilinghal voor Volharding met 31-37. Een kleine nederlaag was er ook voor het tweede damesteam. In Sas van Gent won BC Sas met 19-15. Nederlagen waren er verder voor de twee jeugdploegen. De jongens junioren kregen met 52-22 klop van Voorwaarts en de meisjes aspiranten moesten hun meerdere erkennen in Valkenisse: 24-31. Het eerste herenteam lijkt na de grote overwinning op Smokkelhoek uit Kapelle uit de zorgen. Halverwe ge de kompetitie staat de ploeg rede lijk veilig en kan er met een gerust hart een paar weken op adem geko men worden. De Mevo'80-ploeg had er in sporthal Onderdak duidelijk zin in. In de eerste minuten al nam de Zierikzeese ploeg afstand van zijn te genstander door doelpunten van Leen Lekkerkerk en Peter Lobbezoo. Smokkelhoek, dat het vorig jaar de gradeerde uit de tweede klas, kon geen juist antwoord vinden op het snelle spel van de thuisploeg. Door het prima verdedigingswerk van Ge rald den Boer en Leo Kouijzer kon den de lange Kapelse spelers niet in een ideale positie gemanoeuvreerd Geslaagde technische dag jeugdplan KNVB DREISCHOR - Zaterdag werd op het sportkomplex „De Mol" te Drei- schor een technische dag gehouden door de KNVB afdeling Zeeland voor de jeugdplan selektie van de B- en C- junioren. Onder leiding van de afde lingstrainer Jo de Waal werden s' morgens een aantal trainingen uitge voerd. Na de lunch werden er twee onderlinge wedstrijden gespeeld waarbij de noordelijke selekties het moesten opnemen tegen zuid (Zeeuws-Vlaanderen). Zowel de ontmoeting van de B-se- lekties als van de C-selektie gaven een aardige strijd te zien waarbij het krachtsverschil tussen de teams bij zonder gering was. De ontmoeting bij de C-teams eindigde in een 3-2 over winningvoor de zuidelijken, terwijl na een doelpuntrijke wedstrijd de B-teams met 4-4 gelijkspeelden. Al met al was het een geslaagde dag waarbij de lei ders vol lof waren over de wijze waan op het rand gebeuren door de voet balvereniging Dreischor was georgani seerd. worden, waardoor Mevo'80 rustig skorend steeds verder kon weglopen, hetgeen resulteerde in een 41-14 ruststand. In de tweede helft was het voor de thuisploeg daardoor alleen maar konsolideren geblazen, maar het skoren werd daarbij niet verge ten, getuige de grote 74-18 skore. Persoonlijke fouten Het tweede herenteam speelde een uitwedstrijd tegen koploper Volhar ding III. Mevo'80 had de thuis wedstrijd tegen de Goesenaren ver rassend gewonnen en de ploeg trof dan ook een op revanche beluste te genstander tegenover zich. Door treffers van Ronald Scher penzeel en Gerard Wielaard kwam Mevo'80 wel aan de leiding, maar Volharding kon op gelijke hoogte ko men. De teams waren goed aan el kaar gewaagd, maar de Goese forma tie had halverwege een kleine voor sprong. In de tweede helft keerde het tij aanvankelijk weer ten gunste van Mevo'80 door doelpunten van Bob Noomen. Na verloop van tijd on taardde de wedstrijd in een partijtje vrij worstelen, hetgeen de nodige vri je worpen opleverde door een te gro te last aan persoonlijke fouten. In de laatste minuten kwam Volharding daardoor weer op voorsprong, die uiteindelijk niet meer werd weggege ven: 37-31. Het tweede damesteam speelde in Sas van Gent tegen BC Sas. In de laatste minuten werd de winst uit handen gegeven door een aantal on nodige verdedigingsfouten. Het Me- vo'80-team was binnen de lijnen dui delijk sterker dan de thuisploeg en de ploeg kon dan ook met een kleine voorsprong gaan rusten dankzij tref fers van Ellen Dreijer en Irene Bom (9-11). In de tweede helft mislukten veel aanvalsopzetten van de Zierik zeese ploeg en halverwege deze perio de kwam BC Sas naastzij. Greet Schipper kon toen nog een keer sko ren voor haar ploeg, maar toen was de koek op. De thuisploeg won uit eindelijk met vier punten verschil in een uiterst matige wedstrijd en hield zodoende onverdiend de winst in ei gen huis.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6