Penelope van de „Polyanthe" Jaaruitvoering ,,N U" Zonnemaire werd een overweldigend sukses streeknieuws „De Vier Jaargetijden" in uitbundige kerstsfeer MIDDEN MIDDENSTAND Kerstboom zonder Bruse samenzang- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 20 december 1983 Nr. 23443 INDE i, Iets na zeven uur werd, na een woord van welkom door voorzitter S. Duinhouwer, de spits afgebetten door de harmonievereniging onder leiding van dirigent E. A. de Looff met de mars Arnhem. Vervolgens een prima vertolking van de ouverture Zampa. De Florentiner mars van Joh. Fugik oogstte bij de aanwezigen veel bijval. Het hierop volgende stuk viel bij de aanwezigen zo mogelijk nog meer in de smaak. Het betrof het Intermezzo en het Menuet uit de „Ar- lesienne suite van G. Handel. De saxofoon solo werd gespeeld door C. de Munnik terwijl Jolanda Brouwer de fluitsolo voor haar rekening nam. Morricone En dan was daar natuurlijk nog oom Koert, een verstrooide dokter in rust. Wim Hanse maakte hier een schitterende kreatie van. Genieten Het publiek genoot met volle teu gen van dit werkelijk dolkomische toneelstuk. En terecht werden de Mevrouw de Wit sprak in haar dan kwoord de wens uit dat ,,N en U" nog vele jaren de bejaarden zal ontvan gen. ,,We hebben genoten van uw mu ziek en uw drumband maar vooral van het toneelspel, en van de lieve dokter". Hierop kontroleerde deze lieve dokter haar hartslag en viel on der applaus het doek voor de bejaar den. BlilJlNISSE - Op het Kerkplein voor de muziektent is weerde grote kerstboom geplant met z'n tientallen twinkelende kaarsjes. Het zijn even- zovele luchtpuntjes in deze donkere tijd voor kerstfeest voor de dorps- ganger. De boom geeft het centrum van Bru een sfeervol tintje. Het trio St. Fes. Bru, het VVV en de onderne mersvereniging ,,Bru" tekenden voor de planting. Eén van de vele tradities die in de ze moderne tijd overboord worden gezet omdat de belangstelling tanen de is, is de kerstsamenzang bij de kerstboom op het Kerkplein. Omdat de laatste jaren slechts een handvol mensen deze samenzang in de open lucht bijwoonden heeft de organisa tie besloten dat deze geen doorgang meer zal vinden. door EDGAR WALLACE Ook stond ze graag op het voor schip, om de wind in haar gezicht te voelen. In de andere passagiers stel de zij maar weinig belang. Haar voornaamste gezelschap was de deksteward, een man met bolrond gezicht, die haar al vanaf de eerste dag onder zijn hoede had genomen. Als hij te weinig te doen had, zoals vroegin de middag, wanneer de pas sagier» wat lagen te dutten en het dek nagenoeg verlaten was, kwam hij gewöonlijk bij haar stoel staan en vertelde haar interessante dingen over de zee, over schepen en vooral over meisen met wie hij had gereisd. Eens wai hij steward in de rooksalon geweest, op een grote oceaanstomer, vertelde hij haar trots. Het was een boot die tussen New York en Sou thampton voer en die tijd was een in teressant deel van zijn leven. Beddle, heette hij, had er veel slechte mannen leren kennen en hij kon uren lang praten over de bende leden die het hele jaar door heen en weer reisden en goed leefden van de opbrengst van hun schurkenstreken. ,,Ik heb ze allemaal gekend. Lew Marks, Willy Sanders. Jimmy the Hook, Lange Charlie. Denver John allemachtig, zo zou ik uren lang kunnen doorgaan en een lijst op noemen die zo lang is als uw arm, juf frouw." Allemaal valse spelers?" vroeg ze. Hij knikte. „Maar de gehaaidste van allemaal was El Slico, die naam kreeg hij van een Amerikaans meisje en hij paste uitstekend bij hem. Het was name lijk een buitengewoon handige knaap. Ik heb El Slico nooit twee maal in hetzelfde pak gezien. Zijn kleren moeten hem een vermogen hebben gekost en hij reisde altijd in de duurste hut. heel anders dan som mige andere gangsters die met hun vieren in één hut trekken. Het was nog een heel jonge knaap en zoals ik hier en daar hoorde, van heel goeie afkomst. Maar een bandiet dat het was! Hij zou je goudvulling uit je tanden breken, als er niet anders te halen viel. Hij was er eentje van een bende die uitsluitend op hoog niveau werkte. Maar hij was gezegend'met een prima stel hersens. Die El Slico was er eentje die niet afhankelijk was van een toevallige kennisma king aan boord. Zo was er een man uit Colorado, een miljonair, die hij rustig honderdvijftigduizend dollar afhandig wist te maken. Slico wist dat hij van plan was naar Europa te gaan en ging een dag of veertien voordat de boot vertrok naar Colora do om kennis met hem te maken. En dat lukte hem. In de klub wist hij het voor elkaar te krijgen dat hij werd uitgenodigd om bij de man thuis te komen dineren. En hij maar doen als of hij een rijke jonge Engelsman was. die alleen maar op de wereld was om met geld te smijten. Toen ze elkaar aan boord van het schip weer ont moetten waren ze natuurlijk de dikste vrienden. Dat gevalletje kost te de heer Gifford maar eventjes hon- derdvijfligduizend dollar en nog steeds weet hij niet dat El Slico hel hoofd was van een bende die hem dat had geflikt." Dag aan dag hoorde Penelope zulke streken van de geduchte El Slico, die wel een gunsteling van Beddle scheen te zijn. Soms betrof het een passagier van een wat al te vertrou wend karakter, die zich tot een select partijtje bridge had laten overhalen, dan weer een soort vendetta, door de bende van Slico in het leven geroe pen tegen een andere bende, die lastig was geworden. Uit het oogpunt van reizigers die er veel van hadden verwacht, was de overtocht volstrekt niet interessant. Het schip stoomde voorbij drie ijs bergen en kreeg een onnoemelijk aantal schepen inzicht. Er werd ge danst, er werd een bai-masqué ge houden, nu en dan een concert in de salon en verder do zondagdienst. Ze waren nog een dag van Liverpool verwijderd, toen Penelope een ka raktertrek van mevrouw Dorban leerde kennen, een karaktertrek waarvan zij het bestaan niet had ver moed. (wordt vervolgd) ZONNEMAIRE - Dromen van een witte Kerst. Een wens die waar schijnlijk ook dit jaar niet in vervulling zal gaan. En als de weergoden ons dan toch niet terwille zijn, dan zullen we zelf een sprookjessfeer moeten kreëren. Tenminste, zo dachten Truus en Han Berman, eigena ren van restaurant „De vier jaargetijden" in Zonnemaire erover. In hun restaurant aan de dijk van Bommenede heerst een uniek kerstsfeertje, alleen al vanwege het feit dat absoluut niet gekeken werd op een kerst balletje meer of minder. Üf Han de zaak volgend jaar nog uitbundiger zal gaan versieren, kan hij nog niet vertellen. Voorlopig zullen de gasten het met bijna tweedui zend kerstballen moeten doen. Dan is het toch terecht dat onze foto graaf het restaurant bij binnenkomst een „ballentent" noemde. Harmonievereniging Nut en Uitspanning in het dorpshuis van Zonnemaire. ZONNEMAIRE - De jaarlijkse uitvoering van harmo nievereniging „Nut en Uitspanning" in Zonnemaire werd weer een overweldigend sukses. De harmonie, maar vooral de drumband speelden verrassende num mers, met als klap op de vuurpijl het komische to neelstuk „Lach om alles en vergeet het". spelers na afloop onder daverend ap plaus in de bloemetjes gezet. Na de sluiting door de voorzitter, werd de avond tot in de kleine uurtjes voor tgezet met een gezellig bal na onder leiding van het Schelde Trio. Donderdagavond had een volle zaal met bejaarden reeds op uitnodi ging van de harmonievereniging van hetzelfde programma mogen genie ten. Mooi was verder ook het stuk Mo-- ments for Morricone, filmuziek uitt „The Good, the Bad and the Ugly" eni „Once upon a time in the West". Het optreden van de drumband was voor de aanwezigen een grote verrassing. Met enthousiasme wer den alleereerst de Schotse mars en mars 3 van A. van Veluwen gespeeld. Voor Arjen van Leersum, Marco Dog ger en Jacco Stoel was deze uitvoe ring het eerste officiële optreden. Hierna werden drie nummers gespeeld die ritmisch zeer goed in el kaar zaten. Instukteur M. C. M. Rie- vers liet hiermee zien dat hij in de af gelopen zes jaar al heel wat heeft be reikt. Vooral de spektakulaire num mers American Drums en Rumba Marabella waren een sukses. Wim Hanse zorgde tussen de mu ziekstukken voor de nodige uitleg.' Toneel De toneelgroep bracht onder regie van C. de Munnik en M. v. Leersum dit jaar het dwaze stuk „Lach om al les en vergeet het". Het ging over een overspannen mi lieuambtenaar, gespeeld door Jaap van Sas, die iedereen boetes oplegde voor de gekste dingen. Zijn vrouw Marion, gespeeld door Jo Duinhouwer-Hillebrand en zijn dochter Lennie, een rol van Hannie v. Nieuwenhuyze werden er wanho pig van. Ook het zeer bijgelovige dienstmeisje gespeeld door Janny v. Almkerk-de Later moest het ontgel den. Mooie rollen waren er voorts nog weggelegd voor de feministe gespeeld door Janny de Munnik-v. Doerelaars en de kollega Harry Draaisma prima vertolkt door W. Fonteine. GOES - Zeer waarschijnlijk rijdt het stoomtrammerie van Goes naar Kwadendamme dit iaar voor het laatst De rijdagen zijn maandag 26 december tot en met 30 december. De stoomtram vertrekt tweemaal per dag uit Goes, namelijk om 11.30 en 14.30 uur. De Kerstman zal aanwezig zijn. BROUWERSHAVEN Lastige lantaarnpaal Dat de bezoekers van het postkan toor te Brouwershaven lang niet al tijd de lantaarnpaal opmerken die daar, precies voor het pleintje met parkeergelegenheid is geplaatst, is .deze lichtmast aan te zien. Ettelijke kleuren autolak zijn er al op achter gebleven. Vorige week donderdag was het wer zover. Mevrouw C. v. V. uit Brouwershaven liep tijdens het parkeren schade aan haar auto op door een onverwachte aanrijding met de lichtmast die op deze, voor het manouvreren met auto's, lastige plaats staat. BRUINISSE Klnderzorg Onder leiding van mevrouw P. Jumelet-de Koning werd in het 3e kwartaal weer gekollekteerd voor de Kinderzorg door Ellen Roth, Ineke de Koning, Rianne Jumelet, Heieen Kik, Rita v. d. Vlede, Maayke Fluit, Pia Jumelet en Linde Bruynes. De opbrengst was 360,70. Gevers en kollektanten bedankt. Kerstnachtdienst De interkerkelijke Kerstnacht dienst vindt plaats zaterdagavond om tien uur in de Ned. Herv. Kerk. Voorganger is ds. A. ten Hove, Geref. predikant in Bruinisse. Het Herv. kerkkoor zal medewerking verlenen aan deze dienst. Kerstwensen De leden van de Catechisatiegroep van de Hervormde kerk hebben een aktie op touw gezet voor hun geloofs genoten die juist vanwege hun geloof in gevangenissen zitten achter het ij zeren gordijn. Het zijn door hen ver zorgde wenskaarten die in de landstaal naar de mensen kunnen worden verstuurd door de gemeente leden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG -StöatS§ëkretaris Van der Reijden (volksgezondheid) vindt het „volstrekt aanvaardbaar" als volgend jaar de eerste twee verpleeg- dagen in het ziekenhuis uit het zie kenfondspakket worden gehaald. Binnen het kabinet bestaat echter nog geen overeenstemming over de vraag hoe met name de laagstbetaal den voor een inkomensachteruitgang als gevolg van deze maatregel moe ten worden gekompenseerd. UTRECHT - WAO-ers die als on betaalde bestuurders aktief zijn in de vakbeweging, mogen de kosten hier van van de belasting aftrekken. Dit heeft de Hoge Raad der Nederlanden volgens de FNV bepaald in een zaak die was aangespannen door de rechts kundige dienst van de FNV. Volgens de vakcentrale was een dergelijke af trek tot nu toe een diskutabele zaak voor de belastingen: de ene inspekteur stond het wel toe, de andere niet AMSTERDAM - De 36-jarige Israëliër J. L. die er van wordt verdacht vrij dagavond het sex- en gokcentrum Casa Rosso in Amsterdam in brand te hebben gestoken, heeft geen brand schoon verleden. Hij is in 1970 in de Verenigde Staten veroordeeld tot vier' jaar gevangenisstraf wegens doodslag.. In Israël heeft hij fraude met nepjuwe- len gepleegd. HILVERSUM - Tijdsein, de tv-ak- tualiteitenrubriek van de EO, praat dinsdag (Ned. 2,20.58 uur) met minis ter Brinkman van WVC over het onbe taalbaar worden van de bejaardenzorg na het jaar 2000. Ook besteedt Tijdsein aandacht aan de bestrijding van pira terij voor de kust van Thailand Het wordt de vijfde kerst voor Han en Truus in hun restaurant aan de Dijk en ieder jaar wordt de versiering uitbundiger en mooier. Er hangt voor een kapitaal aan zilver. Degene die het aantal kerstballen wil tel len, krijgt gegarandeerd een rondje van de zaak omdat Han zelf inmid dels de tel is kwijt geraakt. Zelf schat hij het aantal op bijna tweedui zend, een aanzienlijke hoeveelheid in ieder geval. Fantasie „Het versieren van het restaurant is voor mij jaarlijks een gelegen heid om m'n fantasie eens op een andere manier te laten gaan. Dit jaar heb ik een frame gemaakt van pvc-buizen. Het zijn vijf cirkels met een totale lengte van 16 meter, die de vijf werelddelen vertegenwordigen. Deze buizen heb ik omwikkeld met zilverkleurige slingers. In totaal had ik 1300 meter nodig" vertelt Han, die overigens best tevreden is met het resultaat. Dat mag ook wel want hij heeft er tussen de bedrij ven door meer dan vijftig uren aan gewerkt tijdens de afgelopen twee weken. Het restaurant wordt verlicht door vijfhonderd kleine lampjes, waardoor het geheel er echt zeer sfeervol uitziet. Een naam „We hebben inmiddels gasten die in ieder gaval tijdens een van de kerstdagen bij ons komen eten vanwege de versiering. Zo langzamer hand bouwen we ook op dit gebied een naam op" vertelt Truus. „We la ten de versiering trouwens tot 10 januari in het restaurant hangen, want het zou echt jammer zijn als we er maar zo kort van kunnen genie ten". Het feestelijk versierde restaurant „De Vier Jaargetijden" aan de Dijk van Bommenede in Zonnemaire. Woensdag 12 december Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 10.30 uur Schooltelevisie 15.30 uur Kerstmis voor de monsters 16.00 uur Zoo is de dierentuin 16.35 uur De blufkwis 17.30 uur Sport 18.55 uur Het verhaal 19.00 uur Mannen onder elkaar 19.25 uur Kenmerk 20.00 uur Journaal 20.28 uur Socutera 20.30 uur De Mythe. Rechtstreekse uitzending van de one man show van Freek de Jonge vanuit het Circusthea ter te Scheveningen. 23.00 uur Teleac 23.35 uur Journaal Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voordoven 18.25 uur Staatsloterij 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Politieke partijen 19.20 uur Van gewest tot gewest De kijker wordt meegenomen naar een vuilnisstortplaats in Ruigoord. 20.10 uur Koos Postema in gesprek. Dit keer de Belgische professor Ju- lien van den Broeck, die een lans breekt voor arbeidstijdverkorting van drie maanden per jaar per werknemer. 21.00 uur Gastvrijheid. Hongaarse film over een familie die nu bepaald niet kan pochen over gerieflijke woonom standigheden Daar komt plotseling verandering in als zij van overheids wege een buitenlandse gast krijgen toegewezen. 21.50 uur Kwintet 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Studio Sport 23.25 uur Nieuws voor doven Donderdag 22 december Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 11.00 uur Schooltelevisie 16.00 uur Poldark 16.50 uur Scooby Doo 18.25 uur Teleac 18.55 uur De briljantine show 19.20 uur Blokletters. Spelprogram- ma 20.00 uur Journaal 20.28 uur How the west was won. Leon Chung Hua besluit te emigreren naar China Zijn dochter is het daar allesbehalve mee eens omdat zij haar vriend moet achterlatea Als zij tijdens de bootreis wordt verkracht lijkt de ellende kompleet 21.55 uur Televizier magazine 22.35 uur Shogun. Mariko tracht Toro- naga te bewegen het leven van Black- thorne ongemoeid te latea Ze is bereid daarvoor inlichtingen te leveren over de samenzwering. 23.25 uur Journaal 23.30 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Op volle toeren. Neder- landstalig muziekprogramma. 20.00 uur Derrick. Een overvaller tracht met een buit van negentigdui zend Mark te ontkomen in een taxi Een jongeman die probeert dit te ver ijdelen wordt zonder pardon neerge schoten. 21.00 uur Wordt u al geholpen. En gelse komische serie over een afdeling in een warenhuis. 21.30 uur Lijn 6. Dokumentaire over de middenstand in een Haagse sane- ringswijk. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag Woensdag 21 december, 20.30 uurNederland 1: De mythe. Voor de liefhebbers een hele avond met Freek de Jonge.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5