Uw Gasbedrijf adviseert, ffl Integrale dorpsplannen in Westerschouwen vastgesteld Stookkosten omlaag? T. M. Dalebout had mooiste duif van tentoonstelling Eurofleur: een nieuwe bloemen- en plantenzaak Burgemeesters schrijven bezorgde brief aan Commissaris der Koningin Kerstviering bejaardensoos Brouwershaven MIDDEN MIDDENSTAND Besluitenlijst voorlopig niet ter inzage Burgemeesters voor Almere en Zeewolde benoemd Geslaagde kerstviering TJVV-dames Gezamenlijke kerstnacht dienst in Haamstede Kerstviering NCVB-Bru ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kerst expositie in Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 20 december 1983 Nr. 23443 3 Ministerie verstrekt subsidie BURGH-HAAMSTEDE - De integrale dorpsplannen Serooskerke en Noordwelle zijn maandagavond door de raad van de gemeente Westerschouwen vastgesteld. Hiermee moet de verbetering van de leefbaarheid in al haar facetten worden beoogd. Ten behoeve van de voort gang van het projekt zal met ingang van 1 januari 1984 een koördinator worden aangesteld. De kosten, die hier voor moeten worden gemaakt, zijn voor 70% subsidiabel op grond van de rijksregeling „voorbereidingskosten van uitvoeringsplannen stads/dorps vernieuwing". Advertentie - I - Vervelend, die hoge stookkosten, zodra het kouder wordt. Maar wist u dat er tegenwoordig C.V.-ketels bestaan die minder gas verbruiken? Misschien iets voor u. Informeert u eens bij uw Gasbedrijf. Dit is een publicatie van de in VEGIN samenwerkende Gasbedrijven. 1V1 Aan de St. Domusstraat Z1ERIKZEE - Met behulp van de Kerstman is za terdag op „officiële" wijze de opening gevierd van de bloemenzaak „Eurofleur" aan de Sint Do musstraat 19 in Zierikzee. Nabij de zaak en in de Sint Domusstraat maakte de ingehuurde kerstman aan de passanten duidelijk waar de nieuwe zaak is gevestigd. De Kerstman zorgde zaterdag voor de nodige publiciteit rond de ope ning van de nieuwe bloemenzaak Eurofleur in de St. Domusstraat. Eigenaren van het nieuwe middenstandsbedrijf zijn de heren J. M. Bulte en R. C. de Bruin. Zij huurden het pand, waarin tot voor kort Ga lerie Borsboom was gehuisvest, en verbouwden het tot een zaak voor de verkoop van bloemen en planten. Het assortiment bestaat uit vaste planten en snijbloemen, vers van de veiling, potterie en aanverwante artikelen; ook het zogenaamde graf- en bruidswerk wordt desgevraagd verzorgd. De heer De Bruin vertelt dat met name zaterdag erg veel klanten de zaak al wisten te vinden. Omtrent de reden daarvan is hij erg duidelijk: „We zitten hier op erg lage kosten. Bovendien nemen we genoegen met een kleine winstmarge, waardoor het voor de klant erg aantrekkelijk is om hier te kopen." INDE Hoewel nu de verkoopruimte nog is beperkt tot de tyegane grond, met daarachter een werkruimte voor het samenstellen van bloemstukken en dergelijke, bestaan er al plannen om in de toekomst de bovenverdie ping in te ruimen voor een afdeling droogbloemen, gekombineerd met de verkoop van allerlei accessoires voor de doe-het-zelver. Jaarlijks evenement postduivenvereniging Duiveland NIEUWERKERK - De postduivenvereniging „Duiveland" hield de jaarlijk se tentoonstelling in het verenigingsgebouw „Ons Dorpshuis". Totaal werden ongeveer 200 duiven tentoongesteld, onderverdeeld in 6 klassen. De dieren ondergingen de keuring, die verricht werd door de heer Hagens uit Rotter dam. De mooiste duif van de tentoonstelling was van de heer T. M. Dalebout. Door het ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu is voor een periode van twee jaar een subsidie van f 12.460,- per kern toegezegd. Voorzitter J. L. Niemantsverdriet- Leenheer zei dat in januari 1984 met Kollege Westerschou wen BURGH-HAAMSTEDE - De PvdA- fraktie vroeg tijdens de raadsverga dering van de gemeente Westerschou wen, maandagavond, waarom het kollege niet wil dat de besluitenlijst van b. en w. ter inzage ligt voor de raadsleden, zodat ook de frakties, die geen wethouder in het kollege hebben ook kunnen zien „welk potje het kollege aan het koken is". De burgemeester, mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer zei dat b. en w. hadden geaarzeld om het ver zoek af te wijzen. Vorig jaar heeft de raad besloten een aantal kommissies openbaar te maken en onlangs werd bij deze kommissievergaderingen het spreekrecht ingevoerd. „Laten we eerst eens kijken hoe dat loopt. Over een jaar gaan we denken aan het ter inzage liggen van de beslui tenlijst. Maar als u wat wilt weten, dan kan dat ten allen tijde", zei de burgemeester. Fraktie-voorzitter S. Roos vond dat dit in de praktijk niet zo makkelijk zal gaan. Roos: „Zon der wethouder in het kollege sta je wel eens in de kou." Wethouder A. J. Padmos daarop: „Ik ben een wethou der van de gemeente Westerschou wen en niet van het CDA." ZIERIKZEE - In atelier Tussen de Havens te Zierikzee wordt maandag 26 december, tweede kerstdag, de kerst-expositie geopend. Vier leden van de Amateur Beel dende Kunstenaars Zeeland, me vrouw M. Visser uit Middelburg, de heer A. Cornelissen uit Middelburg; de heer C. Overbeeke uit 's Graven polder en de heer L. Vlieger uit Grijpskerke, exposeren met schilde rijen, aquarellen en pastels. De ten toonstelling loopt tot eh met zater dag 31 december. De openingstijden zijn: maandag 26 december van 14.00- 17.00 uur, dinsdag 27 van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur, woensdag 28 van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur, donderdag 29 van 10.00-12.00 uur, en van 14.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur, vrijdag 30 van 10.00- 12.00 en van 14.00-17.00 uur en zater dag 31 van 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur. de koördinator een voorlichtingsavond zal worden gehouden om te bekijken hoe het nu verder moet „Daar zijn we heel blij mee, want dat betekent een voortzetting van de plannen tot nu toe", aldus de burgemeester. Ook zal binnenkort worden begonnen met de uitvoering van de zaken, die bij de in ventarisatie van beide kernen naar voren zijn gekomen, zoals het vullen van gaten tussen de woningen en wo ningbouw. Het kollege zal trachten een extra kontingent te krijgen. Dr. H. J. van Zuijlen (WD) vond het merkwaardig dat veel mensen aan de ene kant alle mogelijke moeite doen om de school in Noordwelle in stand te houden en dat er aan de andere kant 1 en 2-persoonswoningen moeten ko men. „Dat is tegenstrijdig". Dat was de burgemeester met hem eens. Zij lichtte toe dat bij de gehouden hoorzit ting bleek dat de mensen (kleine) be taalbare woningen willen hebben en dat 1 en 2-persoonshuishoudens niet expliciet aan de orde was gesteld Ook L. Tieleman(CDA) was van mening dat de leefbaarheid alleen wordt behou den door de vestiging van jonge gezin nen. Zolang de norm van het aantal leerlingen wordt gehaald kan de school blijven bestaan, hoewel volgens de burgemeester erin Zeeland aangepaste DEN HAAG - Op de exploitatie van bejaardentehuizen wordt geen 217,5 miljoen bezuinigd, maar vrijwel het dubbele. Deze aderlating zal praktisch onuitvoerbaar blijken. Gaat de Twee de Kamer deze week akkoord met het beleid, dat mijpster Brinkman van WVC voorstelt, dan besluit het parle ment het verzorgingsniveau aan te tasten Tot deze konklusie is de Lan delijke Samenwerking Bejaardente- huizenorganisaties (LSB) gekomen. normen komen, vanwege de klein schaligheid in deze provincie. Baanlozenprojekt De raad ging akkoord met het voor stel de looptijd van de samenwerkings overeenkomst baanlozenprojekt Schouwen-Duiveland en Sint Philips- land te verlengen tot 1 januari 1985. Gezien de huidige ervaringen en werk zaamheden van de projektleider M. Hohmann, heeft de regionale Stuur groep Werkloosheid de wens te ken nen gegeven de looptijd te willen ver lengen. De raad voteerde ten behoeve van de projektleider voor 1984 een krediet van f 3.640,-. Sociaal-kultureel werk Het overzicht 1984 betreffende in stellingen sociaal-kultureel werk werd vastgesteld De verzoeken van de Stichting Peuterspeelzaal Haamstede en de CJV de Schakel te Renesse werden afgewezen, omdat de advies kommissie welzijnsbeleid hierop ne gatief heeft geadviseerd en het kollege (en de raad ook) de werkgroep subsi dies niet voor de voeten wil lopen. Het overzicht verschilt nauwelijks met dat van 1983, een duidelijke pas op de plaats volgens het kollege. De rijks bijdrage op het sociaal-kultureel werk zal in 1984 met 20% worden gekort De raad besloot tot het intrekken van de procedure- en inspraakregels welzijnsplan dd. 21 januari 1980, tot het vaststellen van de procedure- en inspraakregels welzijnsplanning, tot het vaststellen van de wijzigingen op de verordening betreffende de advies kommissie welzijnsbeleid en tot het vaststellen van de wijzigingen op de verordening betreffende de subsidie verordening sociaal-kulturele aktivi- teiten. VALKENBURG - In Zuid-Limburg zijn de laatste tijd op meerdere plaat sen dode vossen, die aan hondsdolheid leden, aangetroffen. Dit heeft een woordvoerder van de rijkspolitie maan dag meegedeeld. DEN HAAG - Met ingang van 1 ja nuari is J. C. J. Lammers benoemd tot burgemeester van Almere, dat dan de status van gemeente krijgt. Lammers (52), die lid van de Partij van de Arbeid, is thans landdrost van het openbaar lichaam Zuidelijk IJsselmeerpolders. Hij zal deze funk- tie blijven uitoefenen voor het reste rende gebied van het openbaar li chaam. Dit heeft het ministerie van binnenlandse zaken maandag meege deeld. Ook Zeewolde krijgt 1 januari de status van gemeente. Met ingang van die datum is mr. H. J. E. Bruins Slot benoemd tot burgemeester van die gemeente. Aan hem is gelijktijdig eervol ontslag verleend als burge meester van de gemeente Winsum. Bruins Slot (35) is lid van het CDA en Nederlands Hervormd. ROTTERDAM - Museum Booy- mans van Beuningen in Rotterdam gaat dinsdag weer gewoon voor het publiek open. ZIERIKZEE - In het UVV-ontmoe- tingseentruin te Zierikzee werd vrij dag voor de bezoekers en mede werksters van de sociëteit de kerst viering gehouden. Na een welkomstwoord van me vrouw B. v. d. Linde-Florusse wer den enkele kerstliederen gezongen. De dames Jumelet en Beije droegen een kerstgedicht voor, waarna de voorzitster het kerstevangelie voor las. Het UVV-koor, onder leiding van mevrouw M. Beije, bracht enkele kerstliederen ten gehore. Mevrouw Wandel las een kerstverhaal met een aktuele strekking voor, waarna het koor weer enkele liederen zong. Ook na het voordragen van twee kerstge dichten door mevrouw Glerum wer den enkele liederen gezongen. Na een gezamenlijke broodmaaltijd werd de bijeenkomst besloten met het zingen van Ere zij God. BURGH-HAAMSTEDE - In de Hervormde kerk te Haamstede wordt zaterdag 24 december een ge zamenlijke kerstnachtdienst gehou den. Het verwarmde kerkgebouw zal sfeervol metkaarsen worden ver licht. Deze dienst is voorbereid door de Chr. Ger. Kerk, de Ger. Kerk en de Hervormde gemeente. Voorgan ger in deze dienst is ds. O. C. Kers- sen. De Koninklijke Muziekvereni ging Witte van Haemstede, onder lei ding van de heer Knuist en het Inter kerkelijk Kerkkoor, onder leiding van mej. M. Bliek verlenen medewer king. De organist is Rob Costerus. Om warmteverlies te voorkomen zal uitsluitend de ingang aan de achter zijde van .het kerkgebouw worden opengesfel'd. De tiienst begint om, 22.00 uur. BROUWERSHAVEN - Alle inwo ners van Brouwershaven van boven de 65 jaar, zijn donderdag 22 decem ber welkom op de kerstviering van de bejaardensoos in het verenigings gebouw. Het belooft een afwisselend programma te worden. Eén van de hoogtepunten zal het bezoek van de kleuters van Het Schuitje aan de bejaarden.zijn.; Bij dit, langzamerhand traditie gewor den bezoek, brengen zijn zelf ge maakte kerstversieringen mee voor de bejaarden. Er zullen op deze middag verder een kerstverhaal en een kerstgedicht te beluisteren zijn en de bejaarden worden toegesproken door ds. D. Schneider, predikant van de Her vormde gemeente en ds. R. Stutvoet, predikant van de Gereformeerde kerk. Na een gezellig samenzijin wordt de kerstviering afgesloten met een broodmaaltijd, die om ongeveer 17.45 uur zal plaatsvinden. De vie ring begint om.14.30 uur. Buiten de normale loterij was een stand ingericht met acht duiven, waarvan de totale leeftijd moest worden geraden. Drie personen schatten het juiste aantal jaren goed in. BRUINISSE - In een sfeervolle zaal, verlicht met kaarsen en kerst boom, vierden leden en belangstel lenden van de N.C.V.B., afdeling Bruinisse, het Kerstfeest 1983. De samenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 98 1 en 2. Na ge bed wenste een hartelijk welkom en een prettige avond toe. De kerstlitur gie was getiteld „Belofte - Verwach ting Vervuld", werd gelezen door mevrouw Bal-Brekelmans en me vrouw Labeur-de Waal. De presiden te veizorgde de meditatie naar aan leiding van Lukas 2 6 en 7, afgewis seld met samenzang. Kerstverhaal Na de gezellige pauze met chocola demelk las mevrouw Ottens-Boer een vrij kerstverhaal voor. Door de dames Kleiberg-de Korte en v. d. Berg-Muller werden enkele mooie ge dichten voorgedragen. Dankwoorden werden uitgespro ken tot diegenen die hun medewer king aan deze avond hadden ver leend, waarna staande het „Ere zij God" werd gezongen. Namens het bestuur wenste de vice-presidente mevrouw Verton allen gezegende kerstdagen en een goed 1984. Ze besloot de fijne avond met het „Onze Vader". De trekking van de grote verloting werd 's avonds verricht door wethou der A. L. Bakker. Dez.g. Amerikaan se verloting kende als hoofdprijs een stereo-meubel. De normale verloting was „geprijsd" met onder meer twee konijnen, diverse worsten en bollen kaas van 4,5 kg. De tentoonstelling van de P. V. Duiveland kon zich in een goede belangstelling verheugen en mag als zeer geslaagd worden be schouwd. Prijswinnaars De prijswinnaars met de duiyen in de zes klassen waren: Klasse I oude doffers: I. I. M. Dale bout; 2. A. J. ïjzelenberg; 3. L. 'J. de Bruine; 4. P. Otte; 5. H. P. van Noor den; 6. A. J. ïjzelenberg; 7. K. L. v.d. Werf; 8. L. J. de Bruine. Klasse II oude duivinnen: 1. H. P. van Noorden; 2. J. Folmer; 3. C. J. Krijger; 4. A. Heijboer; 5. T. M. Dalebout; 6. A. Hagesteyn; 7. L. Smalheer. Klasse III Jarige doffers: 1. T. M. Dalebout; 2. H. P. van Noor den; 3. H. P. van Noorden; 4. R. Dou- wes; 5. H. v.d. Maas; 6. W. Daleboul; 7. A. Hagesteyn; 8. A. J. ïjzelenberg. Klasse IV jarige duivinnen: 1. R. Douwes; 2. A. Hagesteyn; 3. M. A. Matthijsse; 4. R. Douwes; 5. R. Douwes; 6. T. M. Dalebout. Klasse V jarige doffers. 1. A. Hagesteyn; 2. A. Hagesteyn; 3. C. Bal; 4. L. Smalheer; 5. A. J ïjze lenberg; 6. W. M. luiting; 7. R. Dou- DEN HAAG - Na aanvankelijk voor de radio nogal positief te hebben ge reageerd op het plan van de gemeente Amsterdam tot gereguleerde verstrek king van heroine aan ongeveer 300 drugsverslaafden, blijkt de WD-frak- tie dit toch af te wijzen. wes; 8. A. de Jonge; 9. L. Smalheer; 10. A. Heijboer; Klasse VI jarige duivinnen: 1. A. Hagesteyn; 2. A. Hagesteyn; 3.. R. Douwes; 4. A. Hagesteyn; 5. A. Heijboer; 6. C. Bal; 7. L. Smalheer; 8. M. Klink; 9. R. Douwes; 10. A. de Jon ge- Uitgeven B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoon Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Redaktie (na 17.30 uur): 01110- 6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110- 3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbeta- ling) f 37,00; per jaar f 141,00; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn in clusief 4% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 48 cent per mm: „succesjes" (t/m 4 regels) 1 5.92. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclu sief 4% B.T.W Over korpssterkte rijkspolitie SCHOUWEN-DUIVELAND - De burgemeesters van de zes gemeenten op Schouwen-Duiveland hebben in een brief aan de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, dr. C. Boertien, hun verontrustheid uitgeproken over de bijstand voor de groep rijkspolitie Schouwen- Duiveland gedurende de zomermaanden van 1984. De burgemeesters maken gewag van het feit dat, ondanks de sterke toe name van het bevolkingsaantal op Schouwen-Duiveland in de zomerpe riode, opnieuw onvoldoende bijstand zal worden verleend. In een terugblik op het afgelopen zomerseizoen schet sen de burgemeesters in grote lijnen de heersende problematiek ten aan zien van de onvoldoende bezetting van het korps rijkspolitie op Schouwen- Duiveland. Tot slot doen de burgemeesters een beroep op de heer Boertien om al het mogelijke te doen om te komen tot een korpssterkte, welke het enorme werk aanbod enigszins zal kunnen verwer ken. Advertentie Wat dacht u van een originele Kerstsurprise Bijvoorbeeld 0HÜEEB3JBH een un'«k boekje met cursiefjes uit de Zierikzeesche Nieuwsbode. Een selektie uit duizenden cursiefjes geschreven door M. J. Bij de Vaate. Gebonden 17,50 Tevens verkrijgbaar bij alle Boekhandels op Schouwen-Duiveland lakenman ochtman voor een originele Kerstsurprise DRUKKERIJ LAKENMAN 4 OCHTMAN BV JANNEWEKKEN II 4301 HH ZIERIKZEE TEL. 011106551

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 3