Gemeente Westerschouwen stelt begroting 1984 vast Openstelling Grevelingensluis in de toekomst wellicht bekort 't Kraanplein DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bii-r „Onbegrijpelijk", zo zegt de brief, „dat één van de drukste sluizen van Nederland wordt voorgedragen om die sluis nóg drukker te maken. De Gre- velingensluis, de enige toegang tot één van de grootste watersportgebieden Van Nederland en zeker de grootste van Zeeland, wordt door dit voorstel maar liefst met dertig procent vermin derd. Gebruikmaken van een goed tij op de Oosterschelde wordt hierdoor praktisch onmogelijk. In deze tijd van ekonomische recessie waardoor steeds meer mensen de vakantie in eigen land doorbrengen en derhalve gebruik ma ken van de aanwezige faciliteiten, staat uw voorstel diametraal. De werkgroep Delta-wateren van het KN.W.V. moet u derhalve meedelen, dat zij met be trekking tot het voorstel tot vermin dering van openstelling van de Gre- velingensluis, niet zal meewerken, en zich hiertegen met alle middelen zal verzetten", aldus het antwoord van het KN.W.V. De brief aan Rijkswaterstaat is ondertekend door voorzitter H. G. Freriks en sekretaris B. J. Valkman. Nauwelijks scheepvaart Ing. H. Verhey van genoemde dienst- kring van Rijkswaterstaat zegt in een „Wij hebben ons afgevraagd of het wel zinvol is om dan toch die sluis open te houden. De verkorting van de mogelijkheid tot schutten is voor de beroepsvaart helemaal niet van be lang; alléén een paar rekreatie-vaar- tuigen maken gebruik van deze mo gelijkheid". „Het argument van het KN.W.V. acht ik niet steekhoudend: als bekend zou worden dat de Grevelingensluis af 8.00 uur open is, gaan de schippers daarop varen. Verkorting van de ope ningstijden zou slechts een geringe extra overlast voor het verkeer bete kenen, dat ondervangen zou kunnen worden door met vollere kolken te schutten", aldus ing. Verhey. Indien de minister het voorstel van Rijkswater staat zal overnemen, gaat de inkrim ping van schutmogelijkheid nog in het nieuwe seizoen in, zo luidt de verwach ting Eventueel zou een uitzondering gemaakt kunnen worden tijdens fikse seizoendrukte op het water. AANPASSING ABONNEMENTSPRIJZEN Per 1 januari 1984 zijn de abonnementsprijzen als volgt vastgesteld: Jaarabonnement147.80 Kwartaalabonnement38,70 DE DIREKTIE Op maandag 26 decern- ber a.s. (2e kerstdag) zal de „Zierikzeesche Nieuwsbode niet ver schijnen. Het kantoor van de krant zal op deze dag gesloten zijn. Advertenties voor de editie van dinsdag 27 de cember a.s. dienen uiter lijk vrijdag 23 december vóór 11.30 in ons bezit te zijn. wijnhandel-slijterij Uw adviseur in goede en passende relatiegeschenken M.P. PANKOW KRAANPLEIN 2 ZIERIKZEE TEL. 01110-3053, B.G.G. 4669 N L, d ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 20 DECEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23443 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Geef, terwijl gij ontvangt, en leer in 't geven ontvangen. Lavater Na antwoord kollege nog diskussie van een uur Sociale uitkeringen De nieuwe bedragen van de sociale verze keringen per 1 januari 1984 zijn vastgesteld. De eerste kamer moet haar goedkeuring nog geven. (Pag. 2). Afscheid De heer J. van de Sande neemt per 31 de cember afscheid van zijn funktie als direk- teur van de ABN in Zierikzee. (Pag. 4). Muziekuitvoering De jaarlijkse uitvoering van de harmonie vereniging „Nut en Uitspanning" te Zonne- maire werd een overweldigend sukses. (Pag. 5). Indoorrekords 't Is bijna Kerstmis ZIERIKZEE - De uiterlijke verto- ningsvormen van de nadering van het kerstfeest nemen hand over hand toe. Een rit door (donker) Schouwen- Duiveland leert dat in menig huiska mer een schitterende boom in alle glorie staat te pronken. Zelfs menige tuin is voorzien van een boom vol met lichtjes. Minder zichtbaar, maar zeer zeker ook aanwezig, zijn de prachtig opge maakte kerststalletjes. Het Kindje in de kribbe en de Wijzen er om heen, geflankeerd door Jozef en Maria en niet te vergeten de levende" have. Fotograaf Johan D. C. Berrevoets legde daarvan de exponenten vast op de plaat, die niet of nauwelijks bin nenshuis zullen zijn te bewonderen: Eén van de enorme kerstbomen, die de dienst gemeentewerken op meer dere plaatsen in Zierikzee (buintens- huis) heeft opgetuigden een kerststalletje van brooddeeg, ver vaardigd door Trudy Doeleman uit Dreischor. Immens groot en bijzonder teer: een kerstfeest waardig. plaatsenplan, dat per 1 januari 1984 in werking moet treden. Duidelijk heid daarover bestaat echter nog steeds niet. Mevrouw Niemantsver driet zei dat b. en w. ver gevorderd zijn met het plan en dat zij na het in werking treden binnen een half jaar het plan kunnen presenteren. Wethouder A. J. Padmos stelde de heer J. van den Berge (RU) gerust over zijn verontrusting over het wel of niet uitbesteden van werken ten aanzien van de plantsoenen. Het wer- klozenprojekt de Kop van Schouwen is een afgerond geheel en staat hele maal los van het werk aan de plant soenen. De RU vroeg zich af of de reserve- politie ook wordt ingeschakeld in de zomermaanden. De burgemeester antwoordde positief. Tijdens internationale wedstrijden in Dort mund verbeterden de Delta Sport-atleten John Teuthof en Chris Hoek Zeeuwse in doorrekords op de 1000 meter en de 60 me ter horden. (Pag. 6). BURGH-HAAMSTEDE - De gemeentebegroting 1984 van Westerschouwen werd maandagavond tijdens de raadsvergadering na een diskussie van exact zestig mi nuten vastgesteld. De VVV-fraktie maakte een uitzonde ring op het „vraag- en antwoord-spel": zij had in tweede instantie geen enkele op- of aanmerking naar aanleiding van de antwoorden van het kollege. Het CDA stelde slechts één kwestie aan de orde en de RU en de PvdA gin gen og wat uitvoeriger in op de antwoorden. Het CDA zei teleurgesteld te zijn over het feit dat b. en w. in hun beantwoording geheel voorbij gingen aan de CDA- opmerking over de ruimtelijke ordening en het wijzigen van de bestaande bestemmingsplannen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. WA> Wh P£ Verwachting tot woensdagavond: Buien Wisselend bewolkt en buien; mini mumtemperatuur ongeveer drie gra den; middagtemperatuur omstreeks zeven graden; matige zuidenwind, kracht vier, aan de kust af en toe krachtige wind, zes. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 24 dec.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 6 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70 Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 6 terdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 3 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: zuidwest 6 Zo\\ EN MAANSTANDEN 21 dec. Zon op 8.45, onder 16.30 4aan op 17.50, onder 10.21 22 dec. on op 8.46, onder 16.31 IV, \an op 19.09, onder 11.10 Laatste vartier: 26 dec. (19.52) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 21 dec. V21 16.19 9.32 21.48 22 dec. 57 17.15 10.21 22.30 Springtij: 22 dvcember HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het veer in ons land en vrijwel geheel West-Europa wordt beheerst door dep 'essies die van de oceaan nar Engeland trekken. Woensdag is dit opnieuw het geval. Een aktieve depreisie trekt van de Golf van Biscaje naar zuid-Engeland. Om deze depressie heöo wordt zachte oceanische lucht aangevoerd waarin buien voorkomen. De tiiddagtempe- ratuur zal niet veel velschillen met die van vandaag en gemiddeld 7 gra den bedragen. Aan de kust moet tijde.ijk op een krachtige zuidenwind getekend wor den. af en toe zelfs hard. Virst in de nacht zal de komende dagen vrijwel niet voorkomen. driet-Leenheer maakte bekend dat in de tweede helft van januari 1984 met de indieners van de plannen een avond zal worden belegd. De hele problematiek komt in de vergade ring van de kommissie ruimtelijke ordening van 9 januari aan de orde. ,,Wij zullen er met voortvarendheid aan werken, maar elke wijziging van de bestemmingsplannen duurt enke le maanden", aldus de burgemeester. Stichting Jeugd Naar aanleiding van een vraag van de PvdA zei mevrouw Niemants ver driet dat de overname van de Hoge- zoom door het Waterschap Schou- wen-Duiveland in de eerste kommissie-vergadering openbare werken in 1984 aan de orde wordt gesteld. De PvdA schrok van het feit dat de gemeente in totaal 65 km weg erbij krijgt indien de wegensanering doorgaat. De PvdA wees erop dat de gemeente moet oppassen dat de Stichting Jeugd Schouwen-Duive- land niet in een werksituatie terecht komt, waarin het apparaat op zich nog funktioneert, maar geen echte aktiviteiten meer kan ontplooien. „Ook in andere regio-gemeenten is er daarom al voor gepleit de korting van 5,6% uit de algemene middelen op te vangen," aldus fraktie- voorzitter S. Roos. De burgemeester zei dat er binnenkort een overleg plaatsvindt tussen de wethouders met de portefeuille welzijn van Schouwen-Duiveland en jeugdwer kleider Gabri de Groot over het voor tbestaan van de Stichting Jeugd. Over het aanbieden van een leertijd bij de gemeente aan de jeugdige schoolverlaters of langdurig werklo ze jongeren zei de burgemeester nog geen uitspraken te kunnen doen. ,,Wij zijn wel altijd bereid om bij de dienst gemeentewerken stagiaires te laten meelopen," aldus de voorzitter. Kampeerplaatsen De Ru had gehoopt dat het kollege inmiddels de raad meer informatie kon verschaffen over het kampeer- Ing. H. Verhey van de Dienstkring Zierikzee van Rijkswaterstaat:Verkorting van de openingstijden van de Greve lingensluis zou slechts een geringe extra overlast voor het verkeer betekenen, dat ondervangen zou kunnen worden door met vollere kolken te schutten." Het K.N. W. V. reageert verontwaardigd: Dat betrof de ondernemers, die on der andere in de Westerenbanweg en omgeving willen gaan bouwen: het permanent wonnen in de buitenge bieden om te willen zetten in rekrea- tief wonen, moet de volle aandacht krijgen. „De plannen hiervoor zijn reeds ingediend en het is zelfs zo dat deze gebieden al zijn voorzien van wegen, water, electra en riolering. Er is een gerede kans dat de bouw van deze plannen door regionale bedrij ven kan worden uitgevoerd, dat de werkgelegenheid enorm zou stimule ren," aldus de CDA-fraktie, die zulke onderdelen uit het totaalplan (de struktuurschets) wil lichten. Burgemeester J. L. Niemantsver- BRUINISSE - Het Koninklijke Nederlandse Water sport Verbond en met name de werkgroep Deita-wateren, heeft per brief verontwaardigd en met stijgende verba zing gereageerd op het voornemen van Rijkswaterstaat Dienstkring Zierikzee, om de schuttijden van de Greve lingensluis in te korten. De tijden zijn nu van 5.00 tot 22.00 uur en worden teruggebracht van 8.00 tot 22.00 uur. reaktie op dit antwoord, dat het hier nog slechts om een voorstel gaat Be langhebbenden werd gevraagd om een reaktie op dat voorstel, dat overigens door de verantwoordelijke minister eventueel wordt bekrachtigd „Cijfers bewijzen, dat op de tijden tussen 5.00 en 8.00 uur er nauwelijks van scheep vaart sprake is", volgens de heer Ver hey. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1