medico stukken LEON Alle kandidaten geslaagd voor het zwemexamen beria lakenman &ochtman DIPLOMA CAFÉBEDRIJF ERIC DE NOORMAN Nieuwe rassenlijsten vtfor uitzaai suikerbieten Brutale prins Fietsen in Zeeland KERSTKAARTEN N l EU WJAARSKAARTEN maakt vakwerk van drukwerk Nieuwbouw - verbouw reparatie en onderhoud In „Onderdak" ZIERIKZEE - Alle kandidaten, die zaterdag in zwembad „Onderdak" opkwamen voor hun zwemexamen, legden dat met goed gevolg af. De di ploma's werden uitgereikt door de heer C. Legemaate, vice-voorzitter van het Sportcentrum Schouwen- Duiveland. De heer Legemaate feliciteerde de geslaagden en maakte verder van de gelegenheid gebruik te wijzen op de speciale zvvemmogelijkheden gedu rende de kerstvakantie. De examen kommissie bestond zaterdag uit de heren M. den Engelsman en W. ten Haaf. De geslaagden Diploma A meisjes: Lianda van Ba len, Bianca Beckbije, Nicole Beckbi- je, Michelle Brondgeest, Marit Buis, Natascha Deurloo, Susette van Dey- zen, Mariska Doezelaar, Janneke van Dijke, Sandra Fierens, Karin Ganze- man, Jolanda van Groningen, Kim van der Hoek, Gabi'iëlle Hulsker, Karin de Jonge. Marike de Jonge, Mariska Jonker, Willemijn Jumelet, Rianne Renters, Carli'en Kok, Ella v. d. Linde, Anja Louwe, Jorine de Muynck, Tirza Molegraaf, Anne Priester, Benadette Ravia, Cindy v. d. Sande, Kim Schiffers, Esmeralda Schot, Mirella Slager, Ilse Slager, Pe tra Slaager, Loes Slaager, Corine Spaans, Jeantine Sprengelmeijer, Saskia Tanis, Krista Verkaart, Sas- kia Verton, Petra van der Weele, An gela van der Wekken. Diploma A jongens: Arjan Alblas, Nico de Bruyne, Christiaan Bil, Jero me Bohg, Leon bij de Vaate, Hans Doeleman, Hans Goemans, Ronald Hoek, Jeroen Kruit, Mark Coomans, Dennis Kamp, Carlo Kristelijn, Frans Koopman, Gerben Kuijten, Anco v. d. Linde, Marco Moll, Johnny de Mey, Vincent van Marion, Camille Minneboo, Hugo Natte, Long Ngo, Frans van Oudheusden, René Ou- desluis, Jan van der Pol, Frans van Poppel, Benito Ravia, Harold Schip per, Driss Suring, Gijs Stenger, Louis Stouten, Vincent Schut, Ferry Salomons, Robbie de Vlieger, Ricard Tennet, Gert-Jan Vlaspoel, Jan-Peter van der Veer, Carjo v. d. Sande. Diploma B meisjes: Joes van Ar- kei, Myra Bijl, Mascha Boekholt, Na- Zonnemaire verliest oefenduel: 3-2 GROÉDE - Zonnemaire speelde zondagmiddag in het Zeeuwsvlaam- se land een oefenwedstrijd tegen Groede welke nipt met 3-2 werd ver loren. Ondanks het feit dat Zonne maire het in deze ontmoeting moest stëllèn zonder Wim Fonteine; Peter de Munnik, Wim Brouwer, Ruud de Bruin en doelman Peter van de berg gaf het de thuisklub uitstekend party. Het begin was allerminst erg hoop vol voor de bezoekers daar zij reeds na een kwartier spelen tegen een 2-0 ach terstand aankeken. Zonnemaire liet zich hierdoor echter niet van de wijs brengen en slaagde er uitstekend in terug te komea Door Jan van Almkerk werd de achterstand terug gebracht tot 2-1 met welke stand de eerste speel- helft werd afgeslotea Na de hervatting wist Groede uit te lopen naar 3-1 maar met en doelpunt van uitstekend ge halte wist Jan van Almkerk de span ning weer terug te brengen (3-2). Hoe wel Zonnemaire er hierna nog alles aan deed om de stand nogin evenwicht te breengea Bij Zonnemaire werd het doel op voortreffelijke wijze door re serve doelman Rinus de Vlieger ver dedigd. Windsurfshow De Vierbannen OUWERKERK - Zoals de laatste jaren gebruikelijk organiseert Wind surfing De Vierbannen uit Ouwer- kerk eind december een windsurfs how. De show wordt gehouden bij ga rage Akkerdaas in Noordgouwe. Tijdens deze dagen - zaterdag 24 en dinsdag 27 tol en met zaterdag 31 de cember - biedt De Vierbannen de ge legenheid de nieuwe surfkolleklie voor 1984 te bezichtigen. Naast de meer traditionele vormen van wind surfen zullen ook de jongste ontwik kelingen c/p surfgebied onder de aan dacht worden gebracht. Dc windsurfshow is op zaterdag 24 december geopend van tier, tot zes uur, op dinsdag 27 tot en met vrijdag 30 december van tien tot negen uur en op zaterdag 31 december van tien tot vijf uur. BRUINISSE - Op de nieuwe rassen- lijst voor de uitzaai van suikerbieten hebben de telers keus uit negen soor ten. Het ras Bingo van de firma D. J. van der Have te Kapelle is nieuw op genomen, evenals de rassen Bella en Julia van Klein Wanzleberu Van het nieuwe ras Bingo heeft men goede verwachtingen, onder de zes oude rassen komt ook Arigomona nog voor. Een ziekte in de suikerbieten (Rhizomnaia) bekend uit warme mid den en zuid Europese landen (mis schien ook wel een gevolg van de war me zomer) kwam voor het eerst in 1983 in Nederland voor. Bleke blad- wortelvorming en baardvorming zijn uiterlijke kenmerkea Schimmelvor ming in de grond schijnt het virus over te brengen, de aangetaste biet heeft een bijzonder laag suikergehalte. talia Brull, Debbie Bakker, Temke Clerx, Liane van Dorp, Marloes van Dijk, Colinda Fonteine, Anja Goud zwaard, Silvie van der Graaf, Geert je Hilgen, Janthe Hoekstra, Chantal Kooman, Rianne Krijger, Nina Kok, Caroline Klompe, Benadette Livain, Linde de Ligt, Lianne Oosse, Wilma van Popering, Karen Seip, Carolien Stoutjesdijk, Petra Stouten,Silvy Sondagh, Diana Verloo, Paula de Vos, Eveline Waleboer, Pascale v. d. Wekken, Maroesjka Winkels, Mar- lien v. d. Wal, Sandra van de Sande. Diploma B jongens: Serge Berre- voets, Jereny van Dijk, Norman Dijst, Koen Degen, Collin de Graag, Pieter de Groene, Paul de Graaf, Mark Gaanderse, Remco Gouds waard, Jörgen Henning, Wilbert Hui- gens, Michel Hendrikse, Leon Kamp, Kees-Jan v. d. Klooster, Remco Koo man, Bart Karstens, Marco van der Lee, Theo van der Meer, Uan Phan Cong, Niels Parlevliet, Allal'd v. d. Rijk, Henk-Jan Slager, Jouray Stoutjesdijk, Hidde van der Steen, Leon Schults, René van Vaardegem, Jeroen Verboom, Kees Westdorp, Steven Westerweel, Reitse van der Wekken, Peter v. d. Wal. Zwemvaardigheid I diploma: L. Boot, G. Bloem, R. Martens, L. Lei- polt, J. van den Hoek, Gr. v. Marle, W. v. Marle. CARLISLE - Prins Philip van Engeland, de echtgenoot van de Britse koningin die van zijn hart geen moordkuil maakt, heeft weer eens een van zijn ondiploma tieke opmerkingen geplaatst. Na een bezoek aan de kathedraal van Carlisle in het noorden van Enge land, zag hij op weg naar een be- jaardenthuis een directoire die in een boom te drogen hing. „Is ie van u?" vroeg hij daarop aan zijn begeleidster, de 52-jarige burgemeester van de stad, Trudy Walley. Toen zij hem moest te leurstellen, dook prins Philip in een groep vrouwen en herhaalde zijn vraag daar. De reaktie van burgemeester Walley was: „Je merkt dat ie bij de marine is geweest - hondsbru taal, maar verder wel aardig". DEN BOSCH - Bij alcoholkontro- los in de nacht van vrijdag op zater dag en in de nacht van zaterdag op zondag in een groot deel van Noord- Brabant zijn bijna honderd automo bilisten tegen de lamp gelopen. HILVERSUM - FNV-voorzitter Kok is bereid om te praten over het heffen van sociale premies over de ziektewetuitkeringen. Dat zou kun nen leiden tot besparingen die aan- gwend kunnen worden voor het op peil houden van de lang lopende soci ale uitkeringen, zoals WAO, WW en WWV. Z1ERIKZEE - In de serie „Ontdek Nederland op de fiets!" verscheen zo juist het boekje „Fietsen in Zeeland". Hierin zijn elf verschillen de fietsrondritten opgenomen door en langs o.a. Middelburg, Vlissingen, Veere, Westkapelle, Domburg, Zie- rikzee, Goes, Axel, Hulst, Breskens, Cadzand, Biervliet, Yerseke, Haamstede, Heinkenszand, Tholen en Vrouwenpolder. Voor iedere route is een uitvoerige routebeschrijving opgenomen met een gedetailleerd routekaartje en toeristische informatie. De routes hebben een gemiddelde lengte van 30 tot 40 kilometer en leiden langs fietspaden en andere voor fietsers ge schikte wegen. Een goede handlei ding om op de fiets de Zeeuwse eilan den te verkennen. Fietsen in Zeeland kan door over making van 8,80 op postgiroreke ning nr. 234567 onder vermelding van bestelcode „Zee" worden aange vraagd bij stichting: fiets! in Amster dam. In de serie „Ontdek Nederland op de fiets!" zijn nu eenentwintig deelt jes voor verschillende delen van Ne derland leverbaar. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DELFZIJL - Bij de werf Niestern Sander B.V. in Delfzijl is zaterdag:-\: een van de grootste ze^stepe^ter we reld te water gelaten. Hefis de Smit Singapore, de grootste zeesleper ooit in Nederland gebouwd. Het schip is bestemd voor Smit internationale in Singapore. HILVERSUM - Verlaging van het brutoloon is voor de PvdA desnoods bespreekbaar. Daar moet dan wel te genover staan dat meer mensen aan het werk geholpen worden, zodat een dergelijk offer ook zin heeft. Dat heeft oppositieleider Den Uyl (PvdA) zondag gezegd voor de Avro-radio. Nederlandse Hervormde Kerk Bedankt voor Zoetermeer: drs. A. de Reuver te Capelle a/d IJssel; voor Nieuw Lekkerland: L. H. Oosten te Wouteswoude. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepbaarstelling: drs. H. Pa thuis, Dijkstraat 12, 8261 VX Kam pen. tel. 05202-23287. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Hoogvliet: J. Mijnders te Veenendaal; te Rotterdam- IJsselmonde: D. Hakkenberg te Lis- se. Bedankt voor Rotterdam-West: R. Boogaard te Leiden; voor Arnhem: D. Rietdijk te Middelburg-Zuid. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Weesp: L. Lingen te Klooster Ter Apel (b.w.). Aangenomen naar Oosterend en Oudeschild (Texel): C. de Jong, kand. te Groningen. Bedankt voor Tricht: J. L. Leesle- maker te Wissenkerke; voor Ben schop: A. van de Beek te Genemui- den. Gereformeerde Kerken Bedankt voor Berkum: drs. P. Ver schoor te Aalsmeer. Beroepbaarstelling: A. G. Bosma, Galjoensiraat 129, 1784 RD Den Hel der. lel. 02230-37700. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Sassenheim: J. M. Anrnoudxe, kand. te Apeldoorn, die bedankte voor Kornhorn. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Mcliskerke: J. V\Ver- vveij te Ridderkerk; te Soestdijk: L. Blok te Nunspeet; te Rotlcrdam- Zuidwijk-Pendrecht-Lombavdijen. D. Rietdijk te Middelburg-Zuid. Bedankt voor Trieht-Geldermal- sen: J. Mijnders te Veenendaal. KK Kerk Zierikzee Dinsdag 21 december, H. Willibror- duskerk: 19.00 uur Boeteviering. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn bulten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Het streekeigene... en de rekreatiebazen Geachte redaktie, Met grote verontwaardiging las ik qw bericht met foto: „De Nieuwsbode in^e.t.^P?" in de krant van 15 decern- berjL, p:2.' De door u gesrgaleerde bronverval- sing is inderdaad verbijsterend. Ik heb AD Sportwereld van woensdag 7 de cember 1983 erop nageslagen en noch op pag. 13, noch op pag. 15 komt daarin onder de lijn met het door u gewraakte vignet het verslag „Kunststof langlauf baan" enz. voor, dat u oorspronkelijk in de „Nieuwsbode" van dinsdag 6 december jl publiceerde. Het AD treft dus in dezen geen enkele blaam, maar een ernstige klacht moet uitgesproken worden tegen de direktde van het zwembad „Aquadelta", die deze bron vervalsing met zijn gezag gedekt heeft Helaas staat het gebeurde te Bru, dat u heel voorzichtig als „flauwe, kin derachtige reklamevoering" aanduidt, niet op zichzelf. Het is de afgelopen jaren meermalen gebleken dat de re kreatiebazen voor het karakter van onze streek, o.a tot uiting komend in haar geschiedenis en taal, niet de minste belangstelling tonen en die ook niet opwekken bij hun gasten Een be wijs daarvan is bijv. de soms onzinnige, met het streekeigene volkomen strij dige naamgeving van zaken in de toe ristische sektor. In dit kader past vol komen de door u bij „Aquadelta" ge signaleerde verduistering van de naam van een streekblad, dat bijna 140 jaar het nieuws van stad en streek, land en wereld op een verantwoord peil heeft verzorgd Wij zullen dergelijke mis kenningen van het streekeigene vaker moeten slikken, naarmate wij eenzij diger en kritieklozer kiezen voor het gouden kalf van het toerisme. Dr. A, de Vin Schouwenbank 93 4301 ZV Zierikzee JJ JS Dorpsplein 6 4327 AG Serooskerke (Sch.-D.) Telefoon 01117-1570 Wij zijn beide kerstdagen geopend vanaf 16.00 uur. Ons kerstmenu a f 55,- en kindermenu a f 22,50 kan op verzoek thuisgestuurd worden. Het is ook mogelijk een keuze te maken uit onze uitgebreide a la carte-kaart waaraan wildspecialiteiten zijn toegevoegd. Alle andere dagen vanaf 12.00 uur geopend en de keuken van 12.00 tot 14.00 uur en van 17.00 tot 22.00 uur. In de wintermaanden maandag en dinsdag gesloten. Beleefd aanbevelend, CORRIE en HANS De winnaars van de dagprijzen van M f 25,— (waardebon) in de kL r J Zierikzeese Van Harte" Alctie zijn: Vrijdag 16 december 1983 L. A. Benningshof, Schouwenbank 57, Zierikzee N. Krikke, De Roos 20, Brouwershaven J. C. van Groningen, de Brauwstraat 30, Zierikzee G. v. d. Houten-Flikweert, Meelstraat 56, Zierikzee J. de Warn-Kristalijn, Pleviertraat 41, Zierikzee K. C. van Rijn, Kokmeeuwstraat 25, Zierikzee J. Tanis, Lombardstraat 8, Zierikzee J. Schouls, Keetenstraat 29, Zierikzee A. J. Merle, Oesterstraat 58, Zierikzee A. C. Kouwen, Meelstraat 50, Zierikzee Zaterdag 17 december 1983 H. A. Koster, Sandströmstraat 12, Oosterland D. Parlevliet, Krabstraat 34, Zierikzee J. Berrevoets, Watermolen 1, Zierikzee J. v. d. Berg, Havenkade 8, Bruinisse J. Hoogerwerf, Florisstraat 2, Nieuwe Tonge A. W. Hanse, De Vagerstraat 3, Zierikzee J. Smits, Scheepstimmerdijk 8, Zierikzee Tel. 010-144038 J. Quant, De Vagerstraat 70, Zierikzee Tel. 01112-2133 Koop in Zierikzee, want waar heeft u tot de Kerst kans op duizenden guldens aan prijzen? ,e1$eöl8£ De nieuwe koilektie Kerst- Nieuwjaarskaarten nü bij Drukkerij Lakenman Ochtman. Een ruime keuze in Romantische kaarten, Moderne kaarten en de niet meer weg te denken Anton Pieck kaarten. Kies nü alvast uw persoonlijke Kerst- Nieuwjaarsgroet voor familie, vrienden en relaties. Gedrukt bij de vakman, dat staat toch nét even beter! DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN BV JANNEWEKKEN 11 4301 HH ZIERIKZEE TEL. 01110-6551 en Handelskennis Horecabedrijf |n uw omgeving te ZIERIKZEE in het Huis van Nassau. Lange Nobel- straat 2, Tevens te Middelburg. Aanvang Handelskennis laatste week jan 1984. Aanvang Cafébedrijf, laatste week februari 1984. Haal het eerstkomend examen het erkende diploma cafébedrijf en/of handelskennis horecabedrijf en wordt zelfstandig caféhouder, disco-eigenaar of kantinebeheerder. Volg de cursus bij EURODIDAKT vanwege de grote voordelen: Uitsluitend ervaren èn bevoegde leerkrachten. Glasheldere en volledig up-to-date lesstof. Keuze uit mondelinge of schriftelijke opleiding. De Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen houdt toezicht op de cursus. EURODIDAKT biedt haar mondelinge cursussen aan tegen het laagst mogelijke cursusgeld. (Het cursusgeld van de cursus cafébedrijf bedraagt f 298,- inclusief lesstof). Voor aanvraag van studiegidsen ook 's avonds en in het weekend bereikbaar: Bel 01717-8544* of stuur de bon even op. U krijgt dan geheel vnjblijvend de studiegids cafébedrijf en handelskennis in huis. Postcode/Plaats: Sir Winston Churchillweg 2 2251CX VOORSCHOTEN Bel 01717-8544* m. Korte Sint Janstraat 15 Zierikzee Telefoon 01110-6525 Ski-shirts Ski-sweats Ski-Pulli's Ski-onder pantalon 100% korting Vanaf f 33,— Billijke prijzen zonder voorrijkosten TEL. 01112-1267 De ring van Honoria 38. Terwijl Eric met zijn troepje op weg is naar het kamp van Aëtius, dat zich op enkele dagmarsen naar het zuiden bevindt, heeft hij gelegenheid genoeg, om wat meer van de man, die hij straks ontmoeten gaat, te weten te ko men. En wat de oude Frank, die zelf aan het hof te Ravenna vertoefd heeft, vertelt, over treft Erics stoutste verwachtingen. Het blijkt, dat Aëtius jarenlang onder de Hunnen geleefd heeft, weliswaar als gijzelaar, maar dan toch een heel bijzonder soort gijze laar immers, nadien heeft hij steeds grote groepen Hunnen in zijn leger gehad en eens. nadat hij de opperste veldheer van het Ro meinse leger vermoord had - omdat hij deze hoge funktie zélf graag bezat - vluchtte hij voor de woede van zijn tegenstanders naar Attilla die hem snel aan een groot Hunnen- leger hielp, waarmee hij zonder moeite zijn te genstanders versloeg. En van dat moment af werd Aëtius de onbetwiste heerser in het westen. Eric heeft grimmig toegeluisterd. „Het schijnt, dat heer Aëtius winig onderdoet voor zijn bondgenoot Attilla", mompelt hij en de oude Frank knikt. „Wij Franken, - en de Bourgondiërs en West- goten al evenzeer - wij beschouwen Aëtius als een even erge vijand als de Hunnen! Ge hebt nu ondervonden, hoe hij bovendien te werk gaat, heer. Kan hij zijn doel niet met geweld gebruiken, dan probeert hij het met sluip moordenaars. Niet voor niets is Keizer Valcn tianus zo op zijn hoede voor zijn eigen gene raai „In ieder geval weet ik nu. dat ik met zo'n man weinig geduld zal hebben", zegt de Noor man dreigend. Na enkele dagen zien ze vanaf een heuveltop het veldleger van de Romein voor zich liggen erom heen een uitgestrekt tenten- dorp „Hunnen", wijst de Frank veclbetekend „Wc zijn bereid u te volgen heer maar be sef goed,' ge begeeft u in het hol van de beer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 8