Walcheren niet bij machte om matig Delta Sport eerste verlies voor te schotelen Verrassende winnaars in Kersttoernooi Bowling Zierikzeese koploper nu straat voor op konkurrentie UITSLAGEN ZAALKORFBAL UITSLAGEN BASKETBALL Zierikzee wint oefenduel bij Nw. Borgvliet Astrid Verspeek en Jurgen Ensing in halve finales jeugdtoernooi UITSLAGEN HANDBAL ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 19 december 1983 Nr. 23442 7 In de openingsfase van de wedstrijd tegen Walcheren skoorde Kees de Vos vier keer kort achter elkaar, waardoor Del ta Sport een 5-1 voorsprong kon nemen. Later zou hij met de rest van de ploeg wegzakken, maar Walcheren kon niet profiteren en verloor toch met 12-8. ZIERIKZEE - Het is een bekend gegeven, dat een ploeg, die eenmaal mee draait boven veelal ook sukses- sen boekt, wanneer het eens een dag wat minder gaat. Voor de Zierikzeese handbalploeg van Delta Sport kwam deze ongeschreven wet zondagmiddag ongetwij feld goed uit, sterker nog, Cor Mol en de zijnen hadden een gouden dag. Zelf wonnen de blauwwitten in veruit de slechtste wedstrijd uit de lopende kompetitie met 12-8 van een uiterst pover Walcheren, terwijl twee van de drie naaste konkurrenten, Mountain Stars en Fortuna Bergen op Zoom fikse nederlagen te inkasseren kregen. De ploeg uit Raamsdonkveer leed de vierde nederlaag in suksessie. In Zevenbergen werd met maar liefst 26-15 verloren van Groene Ster en Fortuna verloor in eigen hal met 18-24 van Rapid. Dongen, de derde formati'eTdie Del ta Sport volgde op vier punten, won nipt bij de reserves van EMM (15-17) en blijft daardoor de enige ploeg, die nog enigzins in de schaduw blijft van de trotse koploper, die nu toch wel een zeer ernstige inzinking moet gaan doormaken in de tweede kompetitiehelft wil het alsnog de promotie naar de tweede divisie gaan missen. „Als we straks de vier thuiswedstrijden maar al vast winnend kunnen afsluiten en dan rechts en links nog wat puntjes sprokkelen in de uitwedstrijden, dan moet het toch kun nen. Maar we moeten natuurlijk wel voortdurend waak zaam blijven", erkende Cor Mol. Delta Sport draaide in de eerste helft van het duel tegen de ploeg van trainer/coach Rita van de Velde nog van tijd tot tijd redelijk, maar in de tweede helft was het erg pover wat de ploeg liet zien. Voornamelijk doordat doelman Piet Bos in die fase diverse knappe reddingen verrichtte kon Walcheren het gaatje van drie a vier doelpunten niet dichttrekken, waardoor de thuisploeg toch nog ruim kon winnen. ,,Het kan je na tuurlijk best wel eens een keer over komen, dat je een zwakke wedstrijd speelt", meende Mol. ,,Maar dat mag na acht goede wedstrijden best wel eens een keer. Misschien heeft er een fikse portie onderschatting mee gespeeld, ondanks het feit, dat daar voor de wedstrijd uitvoerig voor ge waarschuwd was. Verder speelde de afwezigheid van Jaco Vleeshouwer DISTRIKT ZUID WEST 3e klasse A: Seolto-All Ready 8-7; Ventura Sport-Stormvogels 8-6; ADO- TOP 8-8. AFDELING ZUID WEST 2e klasse A: Olympia- All Ready II8- 6. 4e klasse B: All Ready III-Stormvo- gels IV 4-4. 5e klasse B: Dreischor-All Ready IV 6-5. 6e klasse B: SKNWK II-Volharding Dl 7-7. JUNIOREN 4e klasse B: AU Ready-Tjoba II 3-6; TOGO II-Blauw Wit II 3-1. ADSPIRANTEN Klasse A L All Ready-Atlas 4-3. Klasse A It Tjoba II-Dreischor 16-1. PUPILLEN Klasse P II: All Ready-Zuidwesters 1-0. Klasse P IV: KVK-A11 Ready II 0-0. Klasse Q III: All Ready-ONDO 0-1. natuurlijk ook een rol mee. Hierdoor was toch een flinke stuk van het ve nijn en de snelheid uit de ploeg. Vooral de snelheid met de bal was niet of nauwelijks aanwezig, al moet ik zeggen, dat de omzettingen met Bert de Vos op de plaats van Jaco Vleeshouwer en Frank Thiery op de plaats van Bert de Vos niet echt slecht uitpakten". Verdienste Delta Sport had evenwel het geluk, dat Walcheren ook in het geheel geen vuist kon maken. .Walcheren had deze wedstrijd kunnen winnen, maar ik denk, dat het ondanks onze matige prestatie toch ook een stukje ver dienste van ons is geweest, dat de winst alsnog werd binnengehaald", vond Cor Mol. Walcheren bleef met de moed der wanhoop tegenstribbelen, omdat de voorsprong van de thuisploeg niet verder werd uitgebouwd dan een drie- of viertal treffers. ,,Als we een andere tegenstander hadden gehad bij een dergelijke wedstrijd van onze kant, dan waren we er dik ingegaan, maar ik denk, dat dat het geluk is wat een koploper op een bepaald mo ment kan afdwingen. Al met al staan we na de resultaten van vandaag flo rissant op kop en kunnen we niet een gerust hart de feestdagen tegemoet gaan om dan het volgend jaar weer met frisse inoed aan de tweede kom petitiehelft te beginnen". In de eerste helft liet Delta Sport nog van tijd tot tijd aardig spel zien, dat deed herinneren aan de prima wedstrijd tegen Mountain Stars, de vorige thuiswedstrijd van de blauw witten. Binnen een kwartier leidde de thuisploeg met 5-1. een marge, die voortdurend werd vastgehouden. Vier van de vijf treffers kwamen op naam van Kees de Vos. Via 5-2 liep de ploeg daarna uit naar 8-4 bij rust door treffers van Frank Thiery. An- dré Hartoog en Bert de Vos. Hartoog had eerder ook al het tweede doel punt voor zijn rekening genomen en bij begint zich steeds meer op te trek ken aan de beteren uit de ploeg. Na zijn terugkeer uit het wielcrpeloton. waar hij duidelijk niet kon aarden is hij een zeer bruikbare kracht gewor den in de blauwwitte handbalforma tie van coach Cor Mol. Door het op de bank blijven vanwege een blessure kwamen ook Wim van de Welle en Ri- nus Nuyens meer in het veld dan nor maliter. Ook zij deden het gezien hun beperkte kwaliteiten zeer ver dienstelijk. Dat gold zeker voor doel man Piet Bos. Met uitzondering van de eerste twintig minuten, toen Koos van Zwieten het doel verdedigde en waarin hij een strafworp keerde, vat te Bos post tussen de palen, en taak die hij prima vervulde. Rommelig- De tweede helft verliep voor de thuisploeg aanmerkelijk minder. Er werd zeer rommelig gespeeld en er kwam nog nauwelijks een vlotlopen- de aanval uit. In de eerste minuut kwam Walcheren door Bruggeman op 5-8, maar in een periode, waarin de bezoekers met een man minder speelden prikte Bert de Vos nummer negen achter doelman Dekker, die een paar minuten later met een schouderblessure moest uitvallen en zich moest laten vervangen door Johnny Bish, die ook al geblesseerd aan het duel begon. In feite had Bish helemaal niet wil len spelen en toen hij dan ook onver wacht moest invallen moest hij zich eerst nog verkleden, waardoor Wal cheren enkele minuten met een veldspeler tussen de palen moest ak- teren. Nadelige gevolgen had een en ander evenwel niet voor Rita van de Velde en haar ploeg. Wel werd er drie keer kort achter elkaar op het hout werk gemikt, doelpunten bleven vooralsnog uit. Pas na de intrede van Bish profiteerde Bert de Vos van de wetenschap, dat de kleine doelman met een handblessure af te rekenen had om 10-5 te laten aantekenen. In de laatste tien minuten bloedde de wedstrijd meer en meer dood en werd het kwa kijkspel een uiterst po vere vertoning. Om en om werd er nog geskoord, waarbij de Delta Sport-treffers voor rekening kwa men van Rinus Nuyens en Bert de Vos. „De punten zijn binnen en dat was vandaag het belangrijkste nu de ploeg voor een keer niet lekker draaide", besloot Mol zijn betoog. De stand is halverwege de kompe titie als volgt: Delta Sport 9 7 2 0 138-104 16 Dongen 9 6 0 3 148-139 12 Mountain St. 9 5 0 4 145-129 10 Fortuna B. 9 5 0 4 156-156 10 Groene St. 9 4 1 4 148-135 9 Rapid 9 3 3 3 150-148 9 EMM II 9 4 1 4 135-144 9 Volt II 9 3 1 5 154-167 7 Boemerang 9 2 0 7 168-187 4 Walcheren 9 2 0 7 117-150 4 DORTMUND - Erik de Bruin (Sparta) heeft zondag bij internatio nale indoor-atletiekwedstrijden in Dortmund het Nederlandse indoorre- cord kogelstoten met ruim twee me ter verbeterd en gebracht op 19,49 meter. Het oude record stond sedert 19 februari (Zuidlaren) van dit jaar met 17,39 meter reeds op naam van de bruin. 3e klasse (heren): Mevo-Smokkel- hoek 74-18. 4e klasse (heren): Volharding III- Mevo II 37-31. 4e klasse (dames): BC Sas-Mevo n 19-15. Junioren (jongens): Mevo-Voor waarts 22-52. Adspiranten (meisjes): Mevo-Valke- nisse 24-31. BERGEN OP ZOOM - Zierikzee speelde zondagmiddag een nuttige oefenwedstrijd tegen Nw. Borgvliet, middenmoter in de Brabantse 4e klasse. Ondanks het feit dat het maar een oefenwedstrijd was werd erdoor beide teams met veel inzet gespeeld. Gedurende de eerste speelhelft wis ten de Brabanders Zierikzee nog aardig by te benen maar na de her vatting kwam het klasse verschil toch wel tot uitdrukking. Mede doordat de thuisklub zich fel verweerde liepen de kombinaties bij Zierikzee in de eerste helft nog niet geheel naar wens. Door een doelpunt van Rini Stoutjesdijk kon Zierikzee de eerste helft met een 1-0 voorsprong afsluitea Na de rust viel de thuisklub al spoedig terug. Al zeer snel wist Rini Stoutjesdijk de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Goed kombinerend bleef Zierikzee hierna het spel in handen houden. Door Kees Verkaart werd de stand op 0-3 gebracht waarna Theo Wittenberg voor de 0-4 eindstand zorgde. Patrick de Broekert, wegens ziekte afwezig, werd vervangen door de A-junior Marco Saman, terwijl na de rust Marco Lievense de plaats van Ronald Lievense onder de lat innam. Verder opereerde na de rust René Dekker, ook een A-junior, op het mid denveld Donderdagavond speelt Zie rikzee een lichtwedstrijd bij Kapelle. RENESSE - In het bowlingcentrum te Renesse werd zondagmiddag het bow ling kersttoernooi gehouden dat zich zowel bij de dames als bij de heren in een ruime belangstelling mocht verheugen. Zowel bij de dames als bij de heren le verde het toernooi een verrassende winnaar op. Bij de dames was dit Emmy Warringa en bij de heren Lieven Hoogerhuis. Bij de dames ging Yvonne Vas- seur in de eerste game van start met 177 pins, gevolgd door Janny Bal en Em my Warringa met ieder 149 pins. Irene Meuldijk, die uiteindelijk nog beslag zou weten te leggen op de tweede plaats, liet het met 124 pint wat liggen in de ze game. In de tweede game wist Emmy Warringa de leiding in handen te ne men met een skore van 192 pins, ter wijl Irene Meuldijk met 181 pins zich keurig wist te herstellen. In de derde laatste en beslissende game kwam Irene Meuldijk met 197 pins zelfs het best voor de dag, een skore waarmee zij opklom naar de tweede plaats. Met 173 pins eindigde Emmy Warrin ga in deze game op de tweede plaats waarmee zij haar overwinning in het totaal klassement veilig stelde. Bij de heren kwam Joost van der Zande met 178 pins het best voor de dag in de eerste game gevolgd door Gerard Keuzekamp met 173 pins en junior bowler Jerry Rijstenbil met 163 pins op de derde plaats. In de tweede ga me sloeg Lieven Hoogerhuis met 205 pins zijn slag gevolgd door Jerry Rijstenbil met 182 pins. De derde ga me ging naar Jan Stoel met 182 pins met Lieven Hoogerhuis met 171 pins op de tweede plaats waarmee hij zich verzekerde van de eerste plaats. De eindstand, dames: 1. Emmy Warringa 666 (13); 2. Irene Meuldijk 652(13); 3. Yvonne Vasseur 629 (11); 4. Jannie Bal 577 (8); 5. Barry Rijstenbil 504 (6); 6. Miep Voskuilen 503 (7); 7. Willy Hoogerhuis 490 (7); 8. Jannie Keuzekamp 488 (2); 9. Helma Korten- se 482 (7); 10. Jenny Gast 480 (7); 11Jo Lefèvre 471 (4); 12. Paula Vasseur 469 (1); 13. Effri Warringa 458 (6); 14. Leni Stoel 413 (1); 15. Ger Bom 396 (2). Heren: Lieven Hoogerhuis 696 (15); 2. Joost van der Zande 654 (11); 3. Jer ry Rijstenbil 647 (9); 4. Marco Man- ders 645 (8); 5. Jacob Stoel 630 (11); 6. Jan Stoel 633 (10); 7. Rini Hendrikse 621 (13); 8. Klaas de Feiter 620 (9); 9. Gerard Keuzekamp 604 (9); 10. Leen Duinhouwer 592 (10); 11. Robert Jan Korstense 587 (11); 12. Jan Gast 577 (10); 13. Toon Stoel 576 (3); 14. John Brusselaar 560 (6); 15. Joop Duinhou wer 519(11). Met een totaal van 15 skoorde Lie ven Hoogerhuis bij de heren de meeste strikes, terwijl bij de dames Emmy Warringa en Irene Meuldijk ieder tot 13 strikes kwamen. Lieven Hoogerhuis en Emmy Warringa werden winnaar van het kersttoer nooi in Bowling Renesse. BURGH-HAAMSTEDE - In de tennishal van Sport- en Rekreatiecengrum Krayestein in Burgh-Haamstede werden zondag de achtste en kwartfinales afgewerkt van het sterk bezette jeugd tennistoernooi, waarvoor de halve fina les en de eindstrijden word'en verspeeld op zondag 15 januari. De acht spelers en speelsters, die na een lange dag met veel boeiende wedstrijden overbleven zijn aardig verdeeld over de drie deelnemende regio's. Zowel Goeree- Overflakkee als de Bevelanden komen op 15 januari terug met ieder drie ver tegenwoordigers, terwijl Schouwen-Duiveland aantreedt met twee deelne mers, maar zowel Astrid Verspeek bij de meisjes als Jurgen Ensing bij de jon gens zijn wel genoteerd als favorieten. Om in de eindstrijd te komen zal Astrid Verspeek evenwel nog een bijzonder lastige klip moeten omzeilen in de krap dertien jaar oude Ellen de Jong uit Hansweert. Jurgen Ensing komt in de halve eindstrijd uit tegen Gerjo Prins van T<0 Menheerse, een speler die de aandacht op zich vestigde door achtereenvolgens André Goedegebure van de TV Duiveland en zijn hoger ingeschatte klubgenoot Gerard Roelofs uit te schakelen. In de andere halve eindstrijden komen bij de meisjes twee speelsters van de TV Ooltgensplaat tegen elkaar. Tika Peeman schakelde Ca rina Verwey uit, terwijl Denise van Bergen afrekende met Elles Visser. Bij de jongens ontmoeten Steven Dikker en Marlon Wisse, beiden van TV Kapelle el kaar. 3e divisie (heren): Delta Sport-Wal- cheren 12-8; EMM U-Dongen 15-17; Groene Ster^Mountain Stars 26-15; Volt II-Boemeramg 25-21; Fortuna B- Rapid 18-24. Adspiranten (jongens): Walcheren- Delta Sport 18-13. Heren It Delta Sport U-GSC IU 14- 18; Delta Sport IU-GSC UI 12-16. Dames; Delta Sport-Hontenisse 17- 17. KLARENBEEK De Europese kampioen bandstoten Ludo Dielis kan eind januari in Franeker een se rieuze aanval verwachten op zijn bil- jarttroon. Christ van der Smissen toonde zich weekeinde tijdens de Ne derlandse titelstrijd in Klarenbeek aan, dat zijn voorbije seizoen zonder nationale en internationale kampi oenschappen een incident is geweest. De 29-jarige Brabander demonstreer de het gehele toernooi dc taaiheid en de technische vanrdighci, die de kampioen kenmerkt. De grootste verrassing van de dag was bij de meisjes ongetwijfeld de piepjonge Ellen de Jong van TV Rei- merswal. In twee lange partijen klopte zij achtereenvolgens Brigitte Helsloot van TV Duiveland en Inge borg Reydon van TV Westerschou- wen. Over de twee partijen verspeel de zij maar liefst 64 games om zich uiteindelijk bij de laatste vier te plaatsen, waarbij zij het moet gaan opnemen tegen de ongenaakbare Astrid Verspeek, die geen enkele moeite had om zich achtereenvolgens Diana Coppoolse van LTC Bru-Tèn en Saskia van Schelven van TC Go blin van het lijf te houden. De Bruse speelster verloor met 6-0, 6-3, terwijl de speelster uit 's-Gravenpolder ook al niet meer dan drie games gegund werd. In dit geval werden de setstan den 6-3, 6-0. Bijzonder veel tijd hadden Brigitte Helsloot en Ellen de Jong nodig om tot een afwikkeling te komen. De Nieuwerkerkse speelster won de eerste set met 6-3, maar na ongeveer tweeëneenhalf uur afwachtend spel van beide kanten trok de Bevelandse alsnog aan het langste eind: 4-6, 3-6. Langste adem Nog meer games hadden Ingeborg Reydon en Ellen de Jong nodig om tot een beslissing te komen. In de eerste set won Ellen de Jong na een tiebreak, nadat Ingeborg Reydon op een kruciaal moment een dubbele fout sloeg, waarna Ellen de Jong de set binnenhaalde. In de tweede set waren de rollen omgekeerd. Nu beschikte de Westerschouwen-speelstcr over dc langste adem: 10-8 in de ticbreak en een gelijkmakende 7-6 winst. In de derde en beslissende set leek Inge borg Reydon alsnog de basis te leg gen voor dc overwinning, maar dc uiterst vast Hanswcertsc deed juist op tijd hel tij keren, waarna een 6-4 zege alsnog het gevolg was. In dc achtste finale won Ingeborg Reydon in twee sets van de grieperige Mir jam Quartel: 6-4, 6-2. Verrassend is zeker ook de halve finaleplaats van Tika Peeman. De Ooltgensplaatse speelster plaatste zich ternauwer nood bij de laatste zestien, maar daarin bleek zij plotseling de juiste vorm te pakken te hebben. De sterke Sandra Reinhoud van TC Reimerswaal moest haar meerdere erkennen in de fanatiek aanvallende opponente. In de eerste set moest de tiebreak de beslissing brengen en ook in de tweede set was een verlen ging noodzakelijk, maar Tika Pee man beschikte over de langste adem: 6-7, 5-7. In de kwart eindstrijd leek Carina Verwey favoriet, maar na de gewonnen eerste set (3-6) zakt de speelster van het Oude-Tongse Westrak onverwacht weg en kon Ti ka Peeman de basis leggen voor een verrassende overwinning: 6-2, 6-3. Denise van Bergen haalde de halve eindstraijd door eerst te winnen van Angela Geleijnse (6-4, 6-7, 6-3) en ver volgens Elles Visser en TV Melissant uit te schakelen. De winnares van hel eerste jeugdtennistoernooi in Kray estein had af te rekenen met een ge blesseerde enkel en klaagde boven dien over het gemis van de juiste vorm, hetgeen haar prompt op een ruime nederlaag tegen haar Flakkec- se rivale kwam te staan: 6-2, 6-4. De twee halve finales tussen Astrid Ver speek en Ellen de Jong enerzijds en de twee Ooltgensplaat-speelsteres anderzijds beloven bijzonder span nend te worden. Kandidatuur Bij de jongens stelde LTC Zierikzee-speler Jurgen Ensing dui delijk zijn kandidatuur voor een her haling van zijn eerdere toernooizege door door achtereenvolgens te win nen van Mike van Noordennc (6-3, 6- 0) en de verrassende Kees Kik. Kik. die nog maar een jaar aktief tennist, hield de Zierikzeeënaar ruim ander half uur bezig, maar moest uiteinde lijk toch in twee set buigen: 6-2, 6-4. Gerjo Prins wordt de tegenstander voor Ensing in de halve eindstrijd. In een goede partij klopte Prins eerst André Goedegebure om vervolgens af te rekenèn met Gerard Roelofs. In beide gevallen ontdekte Prins, die per I januari C-speler wordt de zwak ke punten van de tegenstander en bo vendien bofte hij, dat André Goede gebure niet in zijn normale spel kon komen, al was dit voor een belang rijk deel de verdienste van de Men- heersespeler. Kees Kik had in de achtste ronde verrassend gewonnen van Joop Polderman van TV Kapel le. De jarige Kapellenaar won de eerste set nog ruim met 6-1, maar ver zonk daarna in een afwachtend spel- patroon, hetgeen Kik gretig aangecp om alsnog winnend af te ronden: 6-3, 6-4. In de onderste helft van het sche ma hielden de beide andere Kapelle- spelers Steven Dikker en Marlon Wisse danig huis, waarvan een drie tal Schouwen-Duivelandse spelers de dupe werden. In de achtste finale overrompelde Dikkere Westerschouwenspeler René Geleijnse volledig. Twee keer kwam Geleijnse wel met 1-0 voor, maar bei de keren ook was het het laatste wa penfeit: 6-1, 6-1. Later klopte Dikker Niels Gebraad, de kampioen van Scelveringhe. In de eerste set hield Gebraad nog goed stand. 6-7, maar in de tweede kon hij het niet meer bol werken: 6-2. In de achtste finale won Gebraad in drie sets van Kees Traas, die als tweede naar de achtste finales was gegaan: 6-2, 3-6, 3-6. Marlon Wis se had in de achtste finales weinig moeite met Erik Langbroek (6-3, 6-1 maar moest in de kwartfinale alle zeilen bijzetten om zich Jacco Ge leijnse van het lijf te houden. Na 6-2 in de eerste set toonde Wisse zich in de tweede set net iets slagvaardiger: 7-5. HEERENVEEN - Tomas Gustafson heeft de legendarische Amerikaan Eric Heiden een wereldrecord ontfut seld. Tijdens de schaatsinlerland in Heerenveen legde Gustafson zater dag de 3000 meter af in 4 minuten en 9,77 seconden, hetgeen een wereldre cord voor laaglandbanen betekent. Het oude record stond op naam van Heiden, die op 29 december 1978 op de baan in West-AUis tot 4.10,37 was gekomen. 1NZELL - Tijdens dc eerste wedstrijd waarin de rijdsters van bondcoach Tjaart Kloosterboer echt snel over de ijsóvaal mochten gaan, heeft Ria Visser voor twee Neder landse rocords gezorgd. Visser grifte in ht ijs van Inzeil een scherp record op de 1500 meter: 2.07,06. Op de wc- reldlanglijst van dit seizoen neemt de Nederlandse kampioene achter Wereldrecordhoudstcr Karin Enke uit Oost-Duitsland (2.03,40) de twee de plaats in. Ook haar score op de kleine vierkamp (173.459 punten) be tekende een nieuwe nationale top per.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 7