NIEUWSBODE Burgemeester W. den Boer opent schitterend sportkomplex van SV ZSC '62 Scharendijke AZVV slaat Bruse hoop op eerste zege meedogenloos de bodem in en wint ruim: 4-1 WIK kort voor tijd naar 1-0 triomf op Cadzand „Op het nippertje financiering rond gekregen" Eerste thuiszege Axelaars in bar slecht duel Vier treffers Simon Hart basis voor 5-2 zege van DFS Zierikzee II blijft ook bij Sluiskil aan de winnende hand Ouwerkerk naar nipte 1-0 zege op Patrijzen II Uitslagen bedrijfsvolleybal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 19 december 1983 Nr. 23442 5 SCHARENDIJKE - Onder enorme belangstelling werd zatermiddag het nieuwe sportkomplex van de Scharen- dijkse sportvereniging ZSC '62 door burgemeerster W. den Boer geopend. „Op deze voor ZSC, maar ook voor de gemeente, feestelijke dag wil ik de ontwerpers als uit uitvoerders van dit sportkomplex komplimenteren met hetgeen zij gepresteerd hebben", stelde de Midden- schouwse burgemeester. „Sportvereniging ZSC wil ik van hare gelukwensen met deze prachtige nieuwe ak- kommodatie en ik spreek daarbij de verwachting uit, dat de vereniging dit sportkomplex als een „goed huis vader" zal beheren. Ik hoop, dat er op dit terrein menige sportieve strijd gestreden zal worden en dat ZSC in de resultaten laat zien, dat het deze akkommadatie waard is". Bij zijn openingshandeling werd burgemeester Den Boer geassisteerd door een aantal jeudige leden van de afdelingen badminton en voetbal van ZSC. Zij vormden een erehaag voor de toegangspoort van het komplex. Te vens droegen zij de sleutel aan, waarmee de eerste bur ger van de gemeente Middenschouwen de poort zou ont sluiten, een handeling, die door de samengestroomde ge nodigden met luid applaus werd begeleid. Jeugdleden van de Sportvereniging Scharendijke droegen de sleutel van het nieuwe sportkomplex van de SV ZSC aan, waarmee burgemeester W. den Boer de opening moest verrichten. Burgemeester Den Boer ging in zijn toespraak terug naar de oorsprong - van het nieuwe komplex. „Toen op 21 juni 1980 sportkomplex De Vospit in Kerkwerve in gebruik werd geno men, werd van de zijde van de ge meente gesteld, dat men voornemens was een identiek terrein in Scharen dijke aan te leggen", memorreerde Den Boer. „In 1976 werd aan hel ste debouwkundig bureau Rothuizen 't Hooft in Goes opdracht verstrekt om een bestemmingsplan voor te berei den. Met de situering in de eerste schetsplannen kon Sportvereniging 2SC zich blijkbaar niet verenigen, want in 1978 werd de voorgenomen situering aan de Kuijersdamseweg verlaten en kwamen er plannen op tafel met betrekking tot de huidige lokatie. Op 25 april 1979 stelde de Raad van Middenschouwen het bestemmingsplan „Sportterrein Scharendijke" vast en op 2 oktober 1979 werd dit plan door Gedeputeer de Staten van Zeeland goedgekeurd". Voorzieningen Ingenieursbureau Oranjewoud B.V. kreeg het ontwerp en de uitvoe ring van het projekt toegewezen en het bureau, dat inmiddels ook het nieuwe sportveld aan de Lange Blo- kweg in Zierikzee aanlegt, ging aan de slag in samenwerking met de Technische Dienst Bruinisse- Middenschouwen. De realisatie van de kleed- en klu- bakkommodatie kwam in handen van Aannemersbedrijf Louwerse in Scharendijke, dit in samenwerking met een aantal onderaannemers. „Aan de voorzieningen die Midden schouwen reeds rijk is, kan vandaag een fraai sportkomplex worden toe gevoegd en ik wind er geen doekjes om, dat we daar best een beetje trots op zijn", vervolgde burgemeester Den Boer. „In feite is het maar op het nippertje gelukt om de financiering van dit werk rond te krijgen. Daar voor moesten uit de oorspronkelijke plannen de tennisbanen en de ijsbaan geschrapt worden. Later bleek het mogelijk om met de Lawn Tennis- klub Scharendijke tot een zodanige konstruktie te komen, dat de tennis banen toch konden worden aange legd, zij het dan het nu financieel voor rekening kwam van deze vere niging. Een voorbeeld van goed sa menspel tussen overheid en partiku- lier initiatief, dat in deze tijd zeer waardevol is". De Middenschouwe gemeenteraad kwam in goed overleg met het bestuur van de SV ZSC tot verdere zaken. Bij het bestuur van de sport vereniging waren er duidelijk wen sen ten aanzien van de klubakköm- modatie. „Wij hebben ons op het standpunt gesteld, dat een akkom- modatie van een bepaalde omvang voldoende zou zijn. Het was een af weging tussen wat wenselijk en wat noodzakelijk was en als ik deze ruim te zo eens overzie, dan denk ik dat ZSC dit tevreden mag zijn", meende Den Boer nog. Voor de realisering van het Scharendijkse sportkomplex werd door de gemeenteraad van Mid denschouwen een bedrag van 1.260.000,- uitgetrokken. Van dit bedrag is momenteel 1.130.000,- besteed. „Rest nog de aanleg van de toegangsweg en wat bijkomende za ken, die afgewerkt zullen worden als ander bouwaktiviteiten - en ik denk daarbij aan de jeugdsoos - voltooid zijn", konkludeerde de burge meester. Natuurlijk wilde burge meester Den Boer niet voorbij gaan aan de huidige ekonomisch situatie. De afweging tussen wat wenselijk en wat noodzakelijk is zal steeds na drukkelijker aan de orde komen nu de financiële positie van de gemeente duidelijk onder druk staat. De perio de, waarin her en der subsidies of bij dragen konden worden geplukt, be hoort tot het verleden, daarom is het zaak om op een zorgvuldige wijze te werk te gaan om de middelen, die nog beschikbaar zijn zo goed moge lijk te benutten". Gloeikopmoter Het hoofd van de Technische Dienst Bruinisse-Middenschouwen, de heer F. B. P. van Wijchen ging in op de bijzondere rol, die Piet van der Horst, voorzitter van de SV ZSC in de totstandkoming van het sport komplex had gespeeld. „Een tijdje terug was ik eens in hel Visserijmuseum in Bruinisse. Daar zag ik een gloeikopmotor staan. Toen ik dat ding zag werken moest ik me teen aan Piet van der Horst denken. Hij is ook net zo'n gloeikopmotor. Als hij eenmaal op temperatuur is, dan gaat hij ook door. Ze hebben me verteld, dat een gloeikopmotor ook zo werkt. Als zo'n ding eenmaal loopt, dan stopt hij nooit meer. Zo hebben we Piet van der Horst in de voorbije jaren ook leren kennen. Sportvereniging ZSC mag trots zijn op zo'n voorzitter. Het is een echte doordouwer". In de plaats van voor zitter jan Schaalje, die in Rotterdam moest zijn vanwege de interland tus sen Nederland en Malta, was Dick Mooij namens het afdelingsbestuur van de KNVB van de partij. „Een dorpje als Middenschouwen heeft dank zij het sportminnende gemeen tebestuur een serie sportakkommo- daties gerealiseerd, waarop menige gemeente echt jaloers mag zijn. Eerst De Vospit in Kerkwerve en nu dit schitterende komplex in Scharendij ke. Het is geweldig". Traditioneel overhandigde Mooij de KN-VB^- Zaanse klok voor het klubgebouw. „Ik heb gehoord, dat de bodem in Zeist komt wat betreft de klokken, Met een simpele $lag met de sleutel stelde de Middenschouwense eerste bur ger het komptex in gebruik, waarna de vele genodigden de fraaie aanwinst konden betreden. ZSC gaal exploiteren na een opknap beurt door de gemeente. Aan het slot van liet officiële rele- reerde voorzitter Piet van der Horst aan de ingebruikname van de vorige kantine van de SV ZSC. „Dat was in maart 1973 en ik was toen ook al voorzitter. Ik herinner me nog de woorden van de toenmalige burge meester S. Francke. Hij zei toen te hopen, dat we een goed gebruik zou den maken van het klubgebouw. Ik geloof, dat we dat ook gedaan hebben en toen we de vorige week dan ook de laatste spulletjes eruit haalden en ik mijn laatste pilsje er opdronk, toen ging het me wel een beetje aan het hart, dat eruit moesten, maar dat was al weer snel vergeten, toen .ik hier binnenstapte. We hebben een schitterende akkom- modatie gekregen en we moeten hier bij het gemeentebestuur, maar ook alle andere betrokkenen hartelijk dankzeggen voor wat hier is verre zen. De plaatselijke aannemers heb ben hier een klubgebouw neergezet van een kaliber alsof het hun eigen huis betrof. Met dezelfde instelling zullen we het als sportvereniging ook gaan gebruiken. Daar zal ik persoon lijk borg voor staan". Na afloop van het officiële gedeelte bestond voor al le genodigden en later op de dag volg de er nog een receptie voor de leden en de donateurs van de vereniging. maar dat is niet zo erg, want ik ge loof, dat nagenoeg alle verenigingen op Sehouwen-Duiveland er een heb ben. Als er nog maar een overblijft voor Zierikzee het komende jaar.". Een kompliment deelde Dick Mooij ook uit aan hel gemeentebestuur vanwege hel feil, dat konkreet gesteld werd wat de huur van de vel den en vóór de akkommodaties be draagt. „Middenschouwen is een voorbeeld voor heel Zeeland. Hier draait men er niet omheen wat een en ander moet kosten. Nee, zoveel moe ten jullie betalen, niet meer, maar ook niet minder. Zo hoort het". Komplimenten en een geschenk over handigde ook Dick Leerling als voor zitter van de Scheidsrechtersvereni- ging Sehouwen-Duiveland, terwijl Ben Louwerse namens Aannemers bedrijf Louwerse gelukwensen over bracht. Hij overhandigde een bedrag over couvert met de toezegging. „Bouw er iets leuks mee. Bijvoor beeld dug-outs, maar wel liefst ste nen, want houten gebouwtjes blijven hier niet lang staan, dat heb ik wel ondervonden via onze bouwkeet. Hei woord werd nog gevoerd dooi' Jan Herdrikse, voorzitter van de SV Re- nesse en Joop Kristelijn, voorzitter van de LTC Scharendijke, de vereni ging, waarmee de SV Scharendijke het komplex deelt en die tevens het oude houten klibgebouw van de SV AXEL - Jan Engleberts hoop, dat Bruse Boys na enkele weken kompetitie loos voetbal nu eindelijk eens de eerste seizoenzege zou pakken, is door AZVV in Axel op meedogenloze wijze de bodem ingeslagen. In het veld ontliepen de ploegen elkaar niets, maar de Axelaars wonnen uiteindelijk toch ruim met 4- 1, nadat het halverweg 1-0 in Zeeuwsvlaams voordeel had gestaan en Tonny van de Berge in de eerste minuut van de twee helft via een strafschop zijn ploeg naastzij had geholpen. In het laatste half uur kreeg de ruime zege alsnog gestalte. Bruse Boys heeft nu weer een paar weken de tijd om de wonden te likken, vooraleer Rozenburg de volgende opponent wordt in Bruinisse. Het lijkt evenwel steeds meer onzeker, dat de wonden inmiddels niet dusdanig diep zijn, dat ze nog geheeld kunnen worden. Een degradatie lijkt nagenoeg niet meer af te wenden, een feit, waarmee vrijwel iedereen zich inmiddels wel verzoend zal hebben. NIEUWERKERK - Nadat SKNWK III erin was geslaagd om WIK voor de beker uit te schakelen is hun dit kunststukje in het treffen met le klasser DFS niet gelukt Het team uit de Westhoek bleef met 5-2 aan de winnende hand waarmee het zich voor de volgende ronde plaatste. Aan de overwinning van de bezoekers viel weinig door de thuisklub af te dingen. DFS had gedurende praktisch de ge hele wedstrijd het beste van het spel en een duidelijk veldoverwicht Al na vijf minuten spelen wist DFS door Si mon Hart voorsprong te nemen (0-1). De bezoekers bleven hierna druk uit oefenen op de SKNWK veste zonder er echter gedurende de eerste 45 mi nuten nog in te slagen dit in doelpunten tit uitdrukking te kunnen brengen. Di- rekt na de hervatting kreeg DFS wat meer lucht toen Leo Bom de SKNWK doelman voor de tweede keer wist te verschalken (0-2). Voor de bezoekers was er geen vuiltje meer aan de lucht toen Simon Hart met twee treffers de voorsprong tot 4-0 wist op te voeren. De bezoekers lieten hierna de teugels wat vieren waarvan SKNWK een dank baar gebruik maakte door uit een tweetal counters de achterstand terug te brengen tot 2-4. Het laatste woord was toch voor DFS dat door Simon Hart met een net voor tijd geskoord doelpunt de wedstrijd met een 5-2 overwinning kon afsluitea Defensief verkeerde de Bruse ploeg nog in een verlate Sinter- klaasstemmig, hetgeen volgens Jan Englebert de voornaamste reden was voor de nederlaag. „AZVV kreeg nauwelijks uitgespeelde kansen en na de gelijkmaker hadden we mini maal een punt vast moeten houden. Over het geheel genomen speeldn we bepaald geen slechte wedstrijd en juist daardoor is het een fikse decep tie, dat we op zo'n knullige manier onderuit gaan. Kwa instelling en werklust wilde de ploeg wel, maar de echte overtuiging in verdedigend op zicht ontbrak. Er wordt niet fanatiek genoeg ingegrepen en dat kun je te gen gretige aanvallers als een Theo Hanny niet maken. Dan solliciteer je naar een nederlaag, maar het is niet best voor het moraal als er verder leuk gevoetbald wordt". Afstandschoten In de openingsfase kreeg AZVV de beste kansen, maar met name Gerard Maas sprong er erg nonchalant mee om. Steef van de Velde verkeerde an dermaal in een goede doen en zorgde er voortdurend voor, dat de aan- valslinie van de Axelaars niet tot doeltreffende afrondingen kon ko men. AZVV werd evenwel steeds sterker en zette de verdediging van de Bruse ploeg meer en meer onder druk en het leek onoverkomelijk, dat er een of meer doelpunten zouden moeten vallen. Omdat het zestienmeterge bied evenwel goed werd afgeschermd zoch AZVV het na verloop van tijd in afstandschoten, waarvan een poeier van Nico Bouwman na ruim een half uur sukses had. Steef van de Velde had dit keer geen verweer: 1-0. Met deze stand werd de eerste helft ook afgerond en vast stond, dat Bruse Boys nog alle mogelijkheden had om met een positief resultaat af te ron den. Deze stelling werd nog verstevigd, toen arbiter Hettema in de eerste mi nuut van de tweede helft de bal op de stip deponeerde. Jacob van de Berge werd door Jan van Drongelen in de gevarenzone onderuit gehaald. Even later prikte Tonny van de Berge het leer achter Frans Riekwel: 1-1. Hier na had Bruse Boys de wedstrijd naar zijn hand kunnen zette, maar na een kwartier resulteerde een kollektieve misser van de Bruse defensie in de nieuwe voorsprong voor AZVV. Theo Hanny wandelde ongestoord door de mistastende linies. Luttele minuten later was het pleit definitief beslist, toen Gerard Maas een terugspringen de bal van het lichaam van Steef van de Velde inschoot. Doordat Bruse Boys hierna alles op de aanval gooie- de, kreeg AZVV via counters moge lijkheden om de skore nog verder uit te bouwen, hetgeen evenwel slechts beperkt bleef tot een vierde doel punt. Gerard Maas bediende Theo Hanny en deze maakte andermaal geen fout: 4-1. SLUISKIL - Met een kleine maar nuttige 1-0 overwinning op Sluiskil II hebben de reserves van Zierikzee met de winterstop in het vooruitzicht de leiding in de reserve 3e klasse van de KNVB stevig in handen. De over winning kwam zeker terecht by het team dat hierop de meeste aan spraak mocht maken. Gedurende de gehele eerste helft wist Zierikzee druk op de verdediging van de thuis klub uitte oefenen zonder er echter in te slagen dit in doelpunten tot uit drukking te kunnen brengen. Tot twee keer toe kwam Aart van der Linde geheel vrij voor de doelman zonder tot skoren te kunnen komen. Pech had André Flohil met een vrije- trap die via de binnenkant van de paal weer terug het veld in sprong Gedu rende het eerste kwartier kwam de verdediging van Zierikzee onder druk te staan zonder dat de aanvallers van Sluiskil erin slaagden zich doelrijpe kansen te scheppen. Toen het offensief van de thuisklub weer was geluwd kon Zierikzee het initiatief weer over ne men. Twaalf minuten voor tijd viel de beslissing Een door André Flohil ge nomen hoekschop werd achterwaarts door Robert van de ZanÖe langs de doelman van de thuisklub gekopt (0-1). In de allerlaatste minuut kroop Zierik zee nog door het oog van de naald toen de voor Jos Wesdorp gewisselde Bart de Jong te zacht terugspeelde waar door een aanvaller van Sluiskil het leder kon onderscheppen. Doelman Carlos de Medonza wist in laatste in stantie het gevaar nog te bezweren door de bal van de schoen van de Sluiskil-aanvaller af te plukken. OUWERKERK De beker- wedstrijd tussen Ouwerkerk en de reserves van Patrijzen uit 's Heeren- hoek is een bikkelhard duel gewor den met geen al te best voetbal. Met een nipte 1-0 overwinning slaagden de Ouwerkerkers erin zich voor de volgende ronde te plaatsen. Naast de ze winst moeten zij echter ok nog een veer laten daar René Waardenburg in de tweede helft wegens natrappen naar de kleedkamer werd verwezen. Waardenburg, die eerste zelf door een tegenstander werd geraakt, wil de revanche nemen wat onder alle omstandigheden altijd een foute zaak is. Daar de arbiter van weerszijde veel te veel toeliet was het een rom melige wedstrijd met veel te veel overtredingen welke al dan niet wer den betrapt. Daar Waardenburg ex tra bewaking had gekregen, waar door hij als spelverdeler weg viel, kon Ouwerkerk maar moeilijk in haar spel komen en daar bij de thuis klub aan een mannetje ontbrak die deze taak kon overnemen. Aanval lend kon de thuisklub ook weinig po ten breken. De eerste helft werd met blanke stand afgesloten. Na de rust zag het er nog geruime tijd naar uil dat de ontmoeting in een doelpunt loos gelijkspel zou gaan eindigen daar er van beide aanvallinies prak tisch geen gevaar uitging. Halverwe ge de tweede helft viel de beslissing toe de mee naar voren opgerukte Eu- géne Totté en pass of maat gaf op Pe ter Bezemer die goed reagerend een verdediger wist te passeren en ver volgens met een boogschot over de uitlopende doelman skoorde 1-0). Ouwerkerk hield hierna de verdedi ging gesloten waarmee hel, zij het moeizaam de winst binnen haalde. Poule A: DZS-Van Oeveren 2-1; PJZ-Zeelandia 0-3. Poule B: Fiscus-WIK II1-2; Onder dak- Kwiek 0-3. Poule C: Mevo IV-CPJ 3-0; Fiscus U- Nog altijd is men er niet voor door drongen, dat niet geschoten altijd mis is. Al in de eerste speelhelft kreeg WIK goede mogelijkheden om afstand van de Zeeuwsvlamingen te nemen, welke onbenut bleven. Cadzand, wel hard werkend, maakte allerminst een ster ke indruk. Over het geheel genomen demonstreerde de ploeg een onsamen hangend spelletje waarbij men zich alleen kon afvragen hoe zij erin waren geslaagd om dit seizoen al zeventien doelpunten te skoren. Zeer lang heeft het er naar uitgzien dat de ontmoeting zou gaan eindigen zo als zij was begon nen daar WIK zelf kans zag om de Opel Team 2-1; DTS-Zw.R'Kr. Z'huis Ül-2. Poule D I: WIK DI-DFS 0-3; WIK DII-DFS n 1-2. Poule D II: Kwiek U-Brouwersha ven 0-3; DZS-Mevo DU 0-3. Poule J: Mevo J-Kwiek J IU 3-0; Kwiek J I-CSG 0-3. Poule E: ZWN U-Brandweer Zierik zee 2-1; Rabobank-VCS 1-2. fraaiste kansen om zeep te helpen. Zes minuten voor tijd kwam toch nog de verlossende treffer toen Ad de Boer na een solo-aktie oog in oog kwam met de doelman van Cadzand. In eerste in stantie schoot hij tegen de doelman op waarna het leder werd ingeschoten door Joost Rotte, waarna een verde diger de bal van de doellijn werkte. Weer kwam de bal nu in het bezit van Ad de Boer die nu met een harde knal het net liet bollen (0-1). Daar het bij Cadzand aan kracht ontbrak om nog wat terug te doen was WIK weer twee puntjes rijker. Joost Manni aan de bal in het door WIK met 1-0 gewonnen duel tegen Cad zand. KERKWERVE - Zij het niet zonder moeite is WIK er zaterdagmiddag op het sportpark „De Vospit" tegen Cadzand in geslaagd haar tweede overwinning in dit seizoen te boeken (1-0). Het wordt eentonig het steeds weer te blijven herhalen, maar ook nu weer bleef de aanvalslinie van de thuisklub weer ver onder de maat De angst om te falen is hierby wel een van de belangry kste oor zaken. De angst om een schot te lossen welke geen doel zou treffen speelt hen hierbij wel ernstig parten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 5