a W. Haeck 40 jaar bij Koninklijke Zeelandia Belangstelling voor opening expositie nihil DODELIJK ONGELUK BIJ ZEELANDBRUG ■isu c Ars Musica-Kerstkoncert in Lutherse kerk DE ZIERIKZEESCHE COURANT „Kijken naar landschap" in De Bewaerschole Jubileum Gereformeerd Kerkkoor Zierikzee Nieuwjaars receptie in Westerschouwen Vergadering kommissie welzijn ffir P£ 61 tr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Minimumloon omlaag Het minimum(jeugd)loon gaat met ingang van 1 januari 1984 omlaag; uitkeringen vol gens de Bijstandswet zullen netto gelijk blijven. (Pag. 2). Nieuwe predikant Sportkomplex De Nederlandse Hervormde Kerk van Sir- Burgemeester W. den Boer van Midden- Promoties Tijdens een groot konkoers in manege Grol jansland heeft weer een nieuwe predikant, schouwen opende zaterdagmiddag het ^^!!!e™^V7e^!r0f=,unueLrI!!t. Ds. C. den Boer werd bevestigd en deed zijn fraaie sportkomplex van de Scharendijkse intrede. (Pag. 3). Sportvereniging ZSC '62. (Pag. 5). Ramesses naar de Z-klasse, terwijl Anne- marie Padmos en Olivier M-klasser werden. (Pag. 6). MAANDAG 19 DECEMBER 1983 140ste jaargang Nr.'23442 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1869) Waar de belangstelling verdwijnt, verdwijnt ook de gedachtenis. Goethe Z1ERIKZEE - Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum in dienst van Ko ninklijke Zeelandia H. J. Doeleman B.V. werd de heer W. Haeck afgelopen vrijdag een receptie aangeboden in de foyer van Restaurant Mondragon. In groten getale was men bijeen om de heer en mevrouw Haeck geluk te wensen met zijn jubileum, zeer in het bijzonder met het feit, dat de burgemeester van Zierikzee hem op 13 december een Koninklijke Onderscheiding mocht opspel den. De fotografen laten op de expositie een paar fraaie platen zien van het element begroeiing. BURGH-HAAMSTEDE - De opening van de tentoonstelling „Kijken naar Land schap", vrijdag in het kultureel centrum De Bewaerschole te Burgh-Haamstede, is niet helemaal verlopen zoals gedacht. De voorzitter van de Stichting Westerschouwen Kultureel, de heer J. Deïst zou om half drie middels een toespraak de genodigden het een en ander vertellen over de expositie in De Bewaerschole. Geen van de vier expo santen (Sophia van den Heuvel, J. Marinissen, Wim Riemens (allen uit Middelburg) en Ben Seelt (uit Goes) was echter aanwezig. Daar kwam bij dat de belangstelling zó mi nimaal was, dat de heer Deïst besloot niet tot de officiële openingshandeling over te gaan. De tentoonstelling is echter sinds vrijdag wel normaal geopend voor het pu bliek. De heer H. J. Doeleman, direkteur van genoemde vennootschap, memo reerde in zijn toespraak de loopbaan van de heer W. Haeck in het bedrijf. ,,In een barre, zwarte oorlogstijd treedt de dan 17-jarige Wolfert Haeck in dienst. Begonnen als expe ditieknecht werd hij al vrij vlug bij de fabrikage betrokken en kreeg hij spoedig zijn „eigen" eerste machine, waar hij met alle liefde voor zorgde. Ik vind het een bijzonder genoegen", aldus de heer Doeleman, „U te mo gen feleciteren met uw jubileum. U bent een prima vakman, steeds even betrouwbaar, gewaardeerd door uw kollega's en door uw chefs. Blijf de zelfde onverstoorbare Bruënaar die u altijd was, waarbij ik hoop, dat Zee landia en u nog veel plezier aan el kaar beleven." Als eerste waarvoor de heer Doele man zijn waardering op tastbare wij ze kenbaar maakte was mevrouw Haeck. Als dank voor de wijze waarop zij haar man al sinds 1957 trouw ter zijde heeft gestaan kreeg zij een doos bonbons. De heer W. Haeck ontving uit handen van de heer H. J. Doeleman een paar gouden manchetknopen, ere-teken voor 40 jaar dienst, en een geschenk onder couvert. Accuraat Als voorzitter van Zeelandia Ont spanning sprak de heer J. H. Blom, die de jubilaris namens alle mede werkers en medewerksters zijn ge lukwensen aanbood. De heer Blom wees op de goede en accurate wijze waarop de heer Haeck altijd zijn werk verrichtte, daarbij gebruik ma kend van zijn horloge, dat bij iedere nieuwe handeling aan de machine wordt verzet. Voor de mensen om hem heen was de heer Haeck altijd een goede en fijne kollega. Zijn in- De sektie woonkultuur van de Zeeuwse Culturele Raad heeft het projekt „Kijken naar Landschap" georgani seerd. Het doel is de opvattingen over het landschap van de bewoners en de gebruikers aan het licht te brengen en deze te vergelijken met de ideeën van de „deskundigen". De organisatie wil uitzoeken wat het publiek mooi en le lijk vindt aan het landschap. „Een mooie foto? Van een mooi landschap? Maar een foto is wat anders dan het landschap zelf. Kijk daarom niet alleen naar de plaatjes, maar ook naar wat erop staat," luidt de tekst op één van de expositieborden. Elementen De foto-expositie laat vooral zien uit welke afzonderlij ke elementen het landschap is-opgebouwd. Dat zijn onder meer: water, begroeiing, rekreatie, vliedberg/dijken, wegen/verkeer en bebouwing. Mensen, die mee willen doen aan het onderzoek kunnen twee of meer foto's instu ren over wat zij als aangenaam en als storend ervaren in het Zeeuwse landschap. Bij de foto's dient een korte moti vering te staan. De inzendingen moeten worden gestuurd naar de Zeeuwse Culturele Raad, Postbus 407 in Middel burg. De heer Deïst deelde nog wel mee dat de openingsdag van de expositie precies 52 weken na de opening van De Bewaerschole plaats vond en dat er in het afgelopen jaar 8500 bezoekers zijn geweest. De tentoonstelling loopt tot en met zaterdag 7 januari en is elke dag, behalve de zon dagen, eerste kerstdag en Nieuwjaarsdag, van 14.00-17.00 uur geopend. Vrijdag 23 december ZIERIKZEE - In het kader van de Ars Musica- concertserie wordt vrijdagavond 23 december een kerst concert gegeven in de Lutherse Kerk, die tijdens deze avond sfeervol met kaarsen zal worden verlicht. Exeku- tanten tijdens dit kerstconcert, dat om 20.00 uur begint, zijn enkele docenten en leerlingen van de Zeeuwse Mu ziekschool. Zo zal de Zierikzeesche Strijkers kapel onder leiding van Myra van Groenendael te beluisteren zijn. De strijkerskapel bestaat uit Karin Haak en Petra Klap (le viool), Mi reille van Veldhuizen, Marianne van der Wekken en Marcel de Looff (2e ZIERIKZEE - Het bestuur en de leden van het Gereformeerd Kerkkoor te Zierikzee willen in het voorjaar van 1984 het 35-jarig jubileum van het koor vieren. Omdat de exacte datum van oprichting niet bekend is, startte de sekretaris van het koor, de heer A. C. de Feijter een onder zoek naar gegevens omtrent het ontstaan van het koor. Zo ontdek te hij in het archief van de Zierik zeesche Nieuwsbode, dat in 1948 voor de eerste maal werd opgetre den. Maar vele gegevens ontbre ken nog. „Ik zou daarom een be roep willen doen op die mensen, die mij iets kunnen vertellen over het koor, om met mij kontakt op te nemen". De heer De Feijter ver telt dat alles van harte welkom is. En dat alles kan bestaan uit herin neringen aan optredens of uitvoe ringen, kranteartikeltjes, foto's en dergelijke. Het adres van de heer De Feijter is: Keetenstraat 25 te Zierikzee; het telefoonnummer is 01110-4261. Auto uit de bochtdrie inzittenden komen om BURGH-HAAMSTEDE - Het ge meentebestuur van Westerschouwen houdt maandag 2 januari in het ge meentehuis de nieuwjaarsreceptie voor de inwoners van do gemeente. Ook zij, die veel in Westerschouwen als gast verblijven, vertegenwoordi gers van verenigingen, instellingen en bedrijven en alle belangstellenden zijn ook welkom van 20.0C) - 21.30 uur. ZIERIKZEE - Vrijdag morgen omstreeks half tien zijn drie inzittenden van een personenauto om het leven gekomen, toen de auto waarin zij zaten op de provinciale weg nr. 7, door onbekende oorzaak uit de bocht vloog. Een vierde in zittende werd zwaar ge wond naar het Dijkzigtzie- kenhuis in Rotterdam overgebracht. Op slag gedood werden de bestuur der van de auto, de 63-jarige D. Prie- mus uit Scharendijke en zijn echtge note. de 63-jarige mevrouw A. B. L. Priemus-Leeuw. Op de plaats van het ongeluk overleed ook de 76-jarige neef van de bestuurder, de heer T. Priemus uit Scharendijke. De echtge note van de laatste, mevrouw G. C. Priemus-Geuze, raakte ernstig ge wond. Door onbekende oorzaak raakte de auto van de weg in de bocht van de provinciale weg, waar deze een hel ling vertoont vanaf het weggedeelte aan do Val in de richting van Zierik zee. De auto met de vier inzittenden ROTTERDAM - De oudse mannelij ke inwoner van Nederland is zater dag 108 jaar geworden. Het is D. J. van der Kooij uit Rotterdam. Burge meester Peper van de Maasstad ging zaterdagochtend op verjnardagsvisi- tie bij de heer Van der Kooij in het verzorgingstehuis „Borgsate". Van der Kooij is niet de oudste inwoner van ons land. Dat is mevrouw F. van Asselt uit Driebergen. Zij is 109 jaar. belandde in de sloot langs de rijbaan in de richting van de Zeelandbrue.. De verkeersslachtoffers werden uit het autowrak gehaald door de brand weer van Zierikzee. De rijkspolitie redde ter nauwernood de zwaarge wonde mevrouw Priemus-Geuze uit de sloot. breng als zanger hebben vele evene menten een feestelijk tintje gegeven. Namens alle kollega's dankte de heer Blom de jubilaris voor zijn vriendschap in de afgelopen periode: „waarvan wij hopen in de toekomst nog vele jaren te mogen genieten." Deze gelukwensen werden on derstreept met een cadeau in de vorm van gereedschap voor de „doe-het- zelver". Door Emulsion Holland B.V. werd dit gereedschap nog wat aangevuld. Dankwoord In zijn dankwoord haalde de heer Haeck herinneringen op uit verschil lende perioden waarin hij o.a. bij de Koninklijke Marine het vaderland diende. De manier waarop de heer Haeck de aanwezigen deelgenoot maakte van verschillende belevenis sen waren voor iedereen verfrissend en maakte de receptie tot een zeer prettige bijeenkomst. Mede namens zijn vrouw bedankte de heer Haeck tenslotte allen voor hun aanwezig heid en niet in de laatste plaats voor de aangeboden geschenken. ZIERIKZEE - De vaste kommissie van advies en bijstand voor welzijn vergadert op donderdag 22 december in de raadzaal van het stadhuis. Agendapunten zijn: ontwerp-huur overeenkomst voor exploitatie van de Concertzaal; ontwerp subsidie verordening gekoördineerd bejaar- denwerk;. subsidiëring „Kunst en Eer en meningsvorming over de wen selijkheid en noodzaak van een emancipatienota. De vergadering be gint om 20.00 uur. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. viool), Inez Flameling en Ben Fry (vi oloncello). Jolanda van 't Veer (altblokfluit) en Rien Balkenende (orgel) treden sa men op na een sonate van G. F. Han del. Rien Balkenende zal verder te beluisteren zijn mei twee werken van J. S. Bach. Verder begeleidt deze organist Peter Wondergem (bariton) en twee liederen van P. Cornelius, te weten: „Christkind" en „Die Könige" en in „See amidst the win- tersnow" van J. Marks. Ten slotte zal ook Dik de Koning (gitaar) twee maal optreden tijdens dit kerstconcert. Hij speelt twee wer ken van Bach: „Sarabande en Gigue in a klein" en „Gavotte in E". Kaarten voor dit concert in de Lu therse kerk zijn uitsluitend telefo nisch te reserveren bij de Zeeuwse Muziekschool, 's morgens tussen 9.30 - 10.30 uur tel. (01110)-2169. Dc Zierikzeese brandweer bij het wrak van dc personenauto, die vrijdagochtend door onbekende oorzaak van de weg raakte en in de sloot terechtkwam. Verwachting tot dinsdagavond: Enkele buien Half- tot zwaar bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur onge veer twee graden, middagtempera- tuur rond 7 graden; matige, aan de kust af en toe krachtige zuidelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 23 dec. Woensdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 2 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: zuid 4 Donderdag: Hakf tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60%. Minimumtemp.: 2 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: west 6 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%. Minimumtemp.: 2 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 20 dec. Zon op 8.44, onder 16.29 Maan op 16.45, onder 9.16 Volle Maan: 20 dec. (03.00) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 20 dec. 2.49 15.26 8.50 21.09 Springtij: 22 december HET WEEROVERZICHT DE BILT - In ons land is geleidelijk een zuidelijke stroming tot stand ge komen waarmee zachte oceanische lucht van de Golf van Biscaje wordt aangevoerd. Hierin kunnen de tem peraturen in de middag tot ongeveer 7 graden oplopen. In deze lucht ko men echter ook buien tot ontwikke ling. Het blijft daardoor half tot zwaar bewolkt. Dit weertype hangt samen met een diepe depressie vlakbij de Ierse Zee. Deze depressie zal de komende dagen geleidelijk in noordoostelijke rich ting verder trekken, waardoor de vorst in ons land voorlopig voorbij

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1