Delta Sport-herenploeg lonkt meer en meer naar 2e divisie Basketballdames Mevo '80 na nieuwe zege op De Polder nog steeds in de race voor titel Vier overwinningen voor RV Renesse tijdens winterkampioenschappen NIEUmBODE Dijkman door het oog van de naald tegen Big S: 4-3 UITSLAGEN BASKETBALL 6 Zierikzeese ploeg wint in boeiend duel bij Dongen: 14-15 Z1EMKZEE - De herenploeg van het Zierikzeese Delta Sport lonkt meer en meer naar de landelijke tweede divisie van de handbalkompetitie. In de afgelopen drie weken zette de ploeg van coach Cor Mol achtereenvolgens drie sterke opponenten aan de kant en omdat met name Mountain Stars na de eerste verliespartjj bij Delta Sport steek op steek liet vallen bouwde Delta Sport inmiddels na acht kompetitiewedstrijden een voorsprong op van vier punten op de naaste belagers Mountain Stars, Fortuna Bergen op Zoom en Dongen. Afgelopen zondag wonnen Cor Mol en de zijnen het belangrijke duel bij Dongen met 14-15, nadat het drie minuten voor tyd nog 14-13 in Brabants voordeel had gestaan. Trainer/coach Cor Mol uit Goes lijkt met zijn herenformatie van Delta Sport op weg om door te stoten naar een ongekende hoogte. Het tweede divisieschap lijkt binnen bereik nu de naaste fconkurrenten op vier punten zijn pemanoeat- vreerd. In de eerste helft leek Delta Sport op een gemakkelijke overwinning af te stevenen. De Zierikzeese ploeg trof een tam Dongen tegenover zich en kon uitlopen naar 4-7. In de tweede helft evenwel een heel ander verhaal Don gen werd aldoor sterker en de verdedi ging van de Zierikzeese ploeg kwam enorm onder druk te staan. De Bra banders liepen beetje bij beetje in en luttele minuten voor tijd werd zelfs een 14-13 voorsprong bereikt Toen EDE - De hazenkamp uit Nijmegen is zaterdag in sporthal de Peppel in Ede Nederlands klubkompioen tur nen bij de dames geworden. Voor De Hazenkamp verzamelden Miriam Ei- genhuysen, Dany Verstegen en Tan ja van de Schoor een totaal van 102, 05 punten. DOO 1 uit Utrecht eindigde als tweede en Astt 1 uit Eindhoven bezette de derde prijs. 3e klasse (heren). Dynamo II- Smokkelhoek 93-36; BV Souburg IV- BV Hulst II 38-49; Jumping.Crabs III- Simple Dribble 59-38; Vossenberg III- MEVO 33-46. 4e klasse (heren): Marathon III- MEVO II 21-25; De Bucket-BC Sas 37- 57; Dynamo Ill-Volharding III 35-59. 3e klasse (dames): Dynamo III-BV Hulst 31-22; Marathon IV-Jumping Crabs II 13-39; De Polder-MEVO 28- 35. Junioren (jongens): BV Souburg- MEVO 102-28. Adspiranten (meisjes): BV Souburg-MEVO 28-16. echter werd de belangrijkheid van een aantal ervaren rotten pas goed duide lijk. Bert en Kees de Vos tilden de achterstand via een gelijkmaker naar een 14-15 voorsprong en toen Koos van Zwieten met nog dertig sekonden te gaan een strafworp stopte was het pleit definitief beslecht Winterstop Met nog een ronde te gaan in de eerste kompetitiehelft staat het inmid dels vast, dat Delta Sport zich als lei der naar de winterstop kan begevea Na de grote overwinning in de ope ningswedstrijd op de reserves van EMM liet de ploeg twee keer een puntje liggen tegen Rapid en Groene Ster, twee ploegen die inmiddels een ondergeschikte rol spelen in de derde divisie. Daarna ging het evenwel van week tot week beter met Delta Sport, een trend die een absoluut hoogte punt bereikte in de uitstekende wed strijd in sporthal Onderdak tegen Mountain Stars uit Raamsdonksveer. Door een 13-10 overwinning op de toen nog ongeslagen koploper kwam Delta Sport naast Mountain Stars op kop. De afgelopen twee ronden ont wikkelden de omstandigheden zich alleen nog maar ten gunste van Delta Sport Delta Sport ontdeed zich allereerst van het Bergen op Zoomse Fortuna door in Brabant met 15-18 te winnen, terwijl Mountain Stars voor de tweede keer in de fout ging bij Dongen (12-11). Alsof dit allemaal nog niet genoeg was kwamen er het afgelopen weekeinde weer een paar leuke resultaten voor Delta Sport overheen. In Raamsdonks veer werd Mountain Stars op de derde nederlaag in suksessie getrakteerd Dit keer troefde EMM II de ploeg van Jo Ebbing met 12-14 af, terwijl Delta HOOGERHEIDE - Tijdens de tweede wedstrijd om het winterkampioen schap van dc NPC Zeeland/VVest-Brabant, die in Hoogerheide werd afge werkt, hebben ieden van Ruitervereniging Renesse vier overwinningen be haald. Zowel Diana IVIonshouwer als Anouska Lutgenau. Erica Butler als Es ther van Tilborg kwamen met een oranje rozet thuis. In het L-springen kwamen drie kombinaties foutloos terug in de bar rage. Het werd daarbij een kompleet Schouwen-Duivelandse aangelegen heid. Anouska Lutgenau met Mr. Arens van RV Renesse legde ook de barrage-rit foutloos af en werd zo winnares. Moniek Willemse met Ja- nita van de Paarden en Ponyklub Schouwen-Duiveland en Catherine Butler met Taufan van RV Renesse werd derde door twee weigeringen en dus negen fouten. Het M-springen werd een zege voor Erica Butler van RV Renesse. Met Rocff boekte zij in dc barrage een weigering, hetgeen evenwel voldoen de was voor het oranje rozet. In de Z- dressuur werd deze kombinatic tweede met 123 punten. In de M* dressuur werd Gatherine Butler met Taufan zesde met 105 punten en in de L-dressuur ging Esther van Tilborg met Romeo met de eerste prijs naar huis. Zij kreeg 123 punten. Patricia de Broekert met Smokey van dc PPC Schouwen-Duiveland werd hier tweede met 122 punten. Haar klubgenote Sandra van Dijk met Lady Ashley werd vierde met 119 punten en Anouska Lutgenau met Mr Arens werd vijfde met 115 punten. In de B-zwaar leverden de 119 punten van de kombinatie Diane Monshouwer en Peggy van de RV Re nesse een eerste prijs op en bij het B- springen werd Esther van, Tilborg met Romeo derde met drie strafpun- ten. Sport in Dongen de algehele kloof van vier punten sloeg. Wanneer de Zierik zeese ploeg in de tweede kompetitie helft de huidige goede vorm kan vast houden lijkt de promotie naar de twee de divisie zeef- wel haalbaar. Ouwerkerk De damesploeg van Ouwerkerk lijkt na een voortreffelijke kompetitiestart het spoor redelijk bijster te zijn. Zon dagmiddag verloor de ploeg van coach Henk Snijders na een 4-8 ruststand met 11-15 van Operatie '71. Tot de achttiende minuut bleef Ouwerkerk goed in de race. Doelpun ten van Erna Bakker en Jeanette Renters beperkten de schade tot 2-3. Door een aantal zwakke akties in de verdediging van de Duivelandse ploeg werd het daarna in een paar minuten 2-7, hetgeen uiteindelijk de meest far tale fase bleek te zijn geweest Tot aan de rust skoorde Marja Otte nog twee keer en in het begin van de tweede helft sloop Ouwerkerk weer dichterbij door doelpunten van Erna Bakker, Jeanette Renters en twee keer Petra Bax. Juist op het moment dat Ouwerkerk de tegenstander leek te achterhalen sloeg Opratie '71 weer toe met vier doelpunten binnen twee minuten. Verder dan treffers van Marja Otte, Jeanette van de Hamer en Petra Bax kwamen de Ouwer- kerkse handbalsters niet meer (11- 15). Ondergeschikte rol voor jeugdschakers TOG en Zierikzee BRUINISSE - In AC Restaurant Grevelingen werd een voorronde af gewerkt van het grote landelijke AC Jeugdschaaktoernooi. In zowel de kategorie tot dertien jaar als die tot zestien jaar kwamen zes teams aan de start, waaronder telkens een team van de eilandelijke schaakvereni gingen TOG uit Bruinisse en Zierik zee. In de kategorie tot dertien jaar werd Terneuzen winnaar met even veel punten als het team van de open bare lagere school Voorhoute uit Kruiningen. Beftde teams behaalden acht punten, het onderlinge duel gaf uiteindelijk de doorslag voor de klas sering. Het Terneuzense team bestond uit Marco Dieleman, René en Peter den Engelsman, Marco Hel mendag en Martin Oostdijk. Achter Souburg bezette Zierikzee de vierde plaats met vier punten en TOG ein digde, als zesde en laatste met geen enkel-punt. In de kategprie tot zestien jaar werd Middelburg geflatteerd win naar met vijf punten, anderhalf punt meer dan Terneuzen dat tweede werd. Het winnende team bestond uit Michiel Vos, Willem Geldof, Wal ter van Hattum, Frodo Hylkema en Dennis Brouwer. Zierikzee werd in deze kategorie vijfde met een punt en ook hier bleef TOG als zesde punt loos. ROTTERDAM - Ab Harren heeft zondag in het sportpaleis Ahoy een indrukwekkende overwinning be haald in het indoor-kampioenschap klassementswedstrijd over 28 kilo meter. Met Ralph Greupink verover de Harren een ronde voorsprong op het veld, bovendien verzamelde hij de meeste punten in de klasse mentsprints. Ron Groen eindigde als derde. DORST - Fons van Katwijk heeft zondag in het Noordbrabantse plaatsje Dorst een veldrit over 24 ki lometer gewonnen. De beroepsren ner uit Oplo verwees voor 3500 toe schouwers in de laatste ronde Henk Lubberding naar de tweede plaats. Van Katwijk won in 1 uur 08 minu ten en 10 sekonden. Kim Reynierse winnaar van 20 km van Delta Sport OUWERKERK - In de omgeving van Ouwerkerk organiseerde de Zie rikzeese atletiekvereniging Delta Sport de open klubkampioenschap- pen over 20 kilometer. Dynamo '70- atleet Kim Reynierse toonde zich hierop met overmacht de sterkste. Na 1.04.50 uur overschreed de hoofd stedeling de finish met ruim twee mi nuten voorsprong op zijn klubgenoot Johan Antheunisse (1.06.43 uur). Si mon Blom werd de sterkste Delta Sporter op de derde plaats, maar hij verspeelde ruim zes minuten op de winnaar: 1.10.55 uur. Herman Padmos hoefde als vijfde niet veel toe te geven op klubgenoot Blom. Hij liet 1.12.13 uur afdrukken. Adrie Gerards werd zevende in 1.17.14 uur en Hans van Elzelingen pakte de negende plaas in 1.19.35 uur, terwijl Martien Moermond als tiende de finish overschreed in 1.20.40 uur. Trijnie Smeenge nam als enige dame deel en liet 1.19.00 uur no teren, terwijl Delta Sporter Ad Bou- wens de beste veteraan werd in 1.21.24 uur. Jos Geluk kwam uit op 1.22.35 uur. Krijn de Oude op 1.23.38 uur een Jaap van Laere noteerde 1.26.01 uur. BUENOS AIRES - De nieuwe rege ring van Argentinië heeft de strijd te gen de inflatie aangebonden met een prysstop van twintig dagen voor vrij wel alle goederen en diensten. Na die tijd zijn prijsverhogingen alleen mo gelijk met toestemming van de rege ring. GORSEL - De tafeltennishegemo- nie bij de heren is in Nederland in handen van de broers Van Spanje. Henk, de jongste van de drie Veenen- daalse internationals toonde zich in de tweedaagse tienkampstrijd supe rieur aan zijn negen konkurrenten. Bij de dames nam Miriam Kloppen burg de Limburg Coupe over van Ste- fine van Gennip, die het tafeltennis inmiddels vaarwel heeft gezegd. JOHANNESBURG - De Belgische autocourer Jackie Ickx heeft op net Kyalami-circuit bij Johannesburg zijn wereldtitel endurance geprolon geerd. De Belg eindigde in de zeven de in laatste wedstrijd voor het lange afstandskampioenschap in een por- sche 956 met zijn ploeggenoot Jochen Mass (WDL) als derde. Die derde plaats in een wedstrijd over 1000 ki lometer was voldoende voor prolon gatie van de titel. Onderlinge kompetitie DC Zierikzee ZIERIKZEE - Voor de onderlinge kompetitie van Damklub Zierikzee werden zes partijen afgewerkt In de partij tegen Cees van de Velde mocht Cor Boot niet klagen over zijn nipte remise, terwijl Rinus van de Wielen een goede positionele zege boekte op Rinus de Wild. De kampioen van de vorige zes sie- zoenen, Anton Saman, heeft dit sei zoen van deelname afgezien, zodat er hoe dan ook een andere naam op de kampioensbeker komt Rinus van de Wielen speelt de laatste tijd sterk en voert momenteel de ranglijst aan. Overigens is het krachtsverschil vrij gering, gezien het feit dat er erg veel remises voorkomen. De uitslagen waren als volgt C. L. Boot-J. M. Honig 1-1; M. de Wild-M. van de Wielen 0-2; J. de Wild-C. L. Boot 1-1; M. de Wüd-C. M. van de Velde 2-0; C. M. van de Velde-C. L. Boot 1-1; M. van de Wielen-A. J. Flikweert 1-1. De stand is als volgt Zaalvoetbalkompetitie Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - In de achtste ronde van de zaalvoetbalkompetitie in Burgh-Haamstede hebben de drie koplopers het stuk voor stuk min of meer lastig gehad om tot winst te komen. Vooral het op de tweede plaats staande Dijkman moest erg lang wachten tegen Big S vooraleer de twee punten defini tief op zak waren. Pas in de allerlaatste minuut werd de soosploeg naar 4-3 verlies gespeeld. Koploper Orilla had een helft de handen vol aan L O, maar toen moest de Zierikzeese formatie toch buigen. Via 4-2 halverwege werd het alsnog 8-2 voor de Renesser formatie. M. van de Wielen 6 3 3 0 9 C. L. Boot 6 1 5 0 7 C. van de Wielen 4 2 2 0 6 J. L Smalheer 5 1 4 0 6 M. de Wild 6 2 2 2 6 J. M. Honig 4 2 1 1 5 J. de Wild 5 2 1 2 5 A J. Flikweert 6 0 2 4 2 C. M. van de Velde 6 0 2 4 2 Damkampioenschap van Zeeland 's-GRAVENPOLDER - Inmiddels zijn twee van de elf te spelen ronden afgewerkt van het persoonlijk dam kampioenschap van Zeeland. Dam klub Zierikzee is hierbij in de eerste klas met drie spelers vertegenwoor digd. In de eerste ronde speelden Rinus van de Wielen en Sjaak Douw tegen elkaar remise. Jos de Wild ging tegen St Laurens-speler Paul Willemse ern stig in de fout en verloor. In de tweede ronde herstelde hij zich door klubge noot Sjaak Douw geen kans te geven en in het eindspel te winnen. Rinus van de Wielen kwam tegen Middelburger Lieven Meulmeester in het midden spel een schijf voor en voerde dat voordeel uiteindelijk tot winst Voor een grote verrassing leek ook Van Donge te gaan zorgen. Tegen Krayestein stond de Van Donge- formatie, die in de zevende ronde de eerste punten behaalden door een 5-2 overwinning op de Veteranen van Brouwershaven, nog met 2-0 aan de leiding toen er van speelhelft werd ATHENE - Johan Cruyff is uitge nodigd mee te spelen in een benefiet wedstrijd van Europese sterren te gen Panathinaikos. De opbrengst van het duel, dat op 22 december in Athene zal worden gespeeld, komt ten goede van UNICEF. Naast Cruyff werden ook invitaties gezonden aan Beckenbauer, Platini, Schuster, Ros si, Blochin en de in Itali spelende Brazilianen Zico en Falcao. Geselekteerde B- en C-junioren Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - Op de zaterdag te houden technische dag te Dreischor van de KNVB afdeling Zeeland op het sportkomplex ,,De Mol" voor de B- en C-junioren zijn hiervoor ook enige spelers uit onze regio uitgeno digd. Bij de B-junioren zijn dit een twee tal spelers van Dreischor, L. Heyboer en H. Kafoe, een aantal dat in het verleden wel eens groter is geweest. Bij de C-junioren komt Schouwen- Duiveland wat beter voor de dag met vijf geselekteerde spelers van in de totaal vijftien voor de groep Noord gekozen spelers. Dit zijn P. C. van Mourik (Brouwershaven), A. C. Dek ker (DFS), R. de Bruine (SKNWK) en <J. van der Horst en F. Kramer (bei den van ZSC). ZEIST - De KNVB zal zich bij de Europese Voetbalunie kandidaat stellen voor de organisatie van de eindrond van het Europees voetbal kampioenschap 1988. ,,Onze kansen op toewijzing", zei bondvoorzitter Jo van Marle, „zullen stijgen als het Ne derlands elftal zich volgende week voor Frankrijk zal kunnen plaatsen". gewisseld. In de tweede twintig mi nuten leek de ploeg alsnog door te gaan en met nog luttele minuten te spelen was er nog steeds een positie ve skore van 3-2. Toen echter ging de ploeg konditioneel enigszins door de knieën en moest alsnog een 6-4 neder laag worden toegestaan. Grote overwinningen waren er nog voor de ploegen van Scaldis en Bak ker. De Zierikzeese ploeg klopte de Brouwse veteranen met 7-1, terwijl Bakker geen pardon kende met de Dosbouw-formatie en met 9-1 aan het langste eind trok. In de negende ron de, die op maandag 19 december wordt verspeeld komen L O en Dijkman in de eerste wedstrijd om zeven uur tegen elkaar, drie kwartier later gevolgd door de ontmoeting tussen Bakker en Big S. Om half ne gen treden Dosbouw en Scaldis tegen elkaar in het strijdperk en om kwart over negen is het de beurt aan de Ve teranen van Brouwershaven en Krayestein. De avond wordt beslo ten met de wedstrijd tussen Van Don- ge en koploper Orilla. De stand ziet er momenteel als volgt uit: Orilla Dijkman Krayestein Bakker L&O BigS Scaldis Van Donge Vet. Brouwersh. Dosbouw FRANKFORT - De Westduitse po litie heeft maandag opnieuw blokka des van twee Amerikaanse legerbases door vredesbetogers gebroken. Dit waren de bases Mutlangen beoosten Stuttgart en Hausen in een voorstad van Frankfort GUATEMALA-STAD - Politici van de Guatemalaanse oppositie hebben maandag het ontwerp voor een nieuwe kieswet voor een grondwetgevende vergadering van de hand gewezen en discriminerend en fascistisch genoemd. De wet moet het einde markeren van het militaire regime in het Centraal- Amerikaanse land. 8 8 0 0 78-14 16 8 7 0 1 47-19 14 7 5 0 2 50-23 10 8 4 1 3 32-27 9 7 3 1 3 27-35 7 7 3 1 3 29-39 7 7 2 1 4 22-29 5 7 1 0 6 17-28 2 8 1 0 7 13-50 2 5 0 0 5 6-57 0 Coach Bob Noomen: „Uitkijken voor te veel optimisme" ZIERIKZEE - De standaardteams van basketballver eniging Mevo '80 uit Zierikzee boekten het afgelopen weekeinde beide een overwinning. Voor de herenploeg betekent de 46-33 overwinning bij Vossenberg in Ouden bosch, dat het degradatiegevaar voorlopig weer enigszins is afgewend, terwijl de 28-35 zege, die het eerste dames team boekte bij De Polder inhoudt, dat dit door Bob Noomen gecoachte team weer een stapje dichter is ge komen by het eventuele behalen van het kampioenschap in de derde klasse. Naast de overwinningen van de twee standaardteams behaalden ook de reserveheren een overwinning. Marathon III werd in Vlissingen met 21-25 aan de zegekar gebonden. Zowel de jongens junioren als de meisjes aspiranten verloren van een team van Sou burg: de jongens met niet mis te verstane cijfers (103-28) en de meisjes met 28-18. Tegen het team van De Polder liet de damesploeg van Mevo '80 zien, dat men over de kracht en de eenheid beschikt om een overwinning in de wacht te slepea Kwa veldspel deden de ploeg weinig voor elkaar onder, maar juist de genoemde facetten de den de weegschaal doorslaan naar de Zierikzeese kant In de eerste helft skoorde Annemarie Molenaar veel dankzij de goed opgezette kombina ties van Marjan Mol en Petra van Eugea Na verloop van tijd kreeg de thuisploeg evenwel de strategie van de Mevo'80-ploeg door en werden de aan vallen van de bezoeksters herhaaldelijk onderbrokea waarna de Mevo '80-de- fensie onder druk werd gezet Instrukties Hierdoor werd Bob Noomen ge dwongen om voor zijn team een time out aan te vragen en zijn ploeg daar door nieuwe instrukties te gevea Deze ingreep bleek suksesvol, want Mevo '80 ging met een 18-22 voor sprong de rust la De tweede periode werd door de Zierikzeese formatie fanatiek gestart, hetgeen via treffers van Hetty Mol en José Velder in een nog ruimere voorsprong resulteerde. Door de fikse achterstand werd De Polder gedwongen om met meet ri- siko te gaan spelen, hetgeen evenwel verkeerd uitpakte, omdat men in de defensie van Mevo '80 veel balverlies leed, waardoor met name Marjan Mol uit de break-out veelvuldig kon skore n. Na de 28-35 zege op De Polder gaat Mevo '80 met het Bergen op Zoomse Jumping Stars samen aan de leiding in de derde klas van de kompetitie in de regio-zuid. Mevo '80 verloor dit sei zoen nog maar een wedstrijd en wel tegen Jumping Crabs, maar houdt voor alsnog de kampioenskansen in eigen hand. „We moeten uitkijken voor te veel optimisme en zeker niet vroeg tijdig gaan juichen", meent coach Bob Noomen. „Er kan nog van alles gebeu- rea Weliswaar is de ploeg geroeti- neerd en sterk, maar of een kampioen schap met de bijbehorende promotie er ook inderdaad inzit, dat zal aller eerst bewezen moeten worden". Het eerste herenteam van Mevo '80 heeft eindelijk weer eens een overwin ning behaald In Oudenbosch moest de ploeg het opnemen tegen het aanzien lijk hoger geklasseerde Vossenberg. In de eerste helft waren de ploegen goed aan elkaar gewaagd, hetgeen re sulteerde in een 16-16 ruststand In de tweede helft was Mevo '80 wat feller en werd ook het tempo wat opgevoerd, waarmee Vossenberg her haaldelijk in de problemen werd ge bracht In de tiende minuut van deze periode kreeg de ploeg af te rekenen met een inzinking, hetgeen Mevo '80 in de gelegenheid stelde om uit te lo pen. Vijf treffers op rij van Peter Lobbenzoo betekenden de definitie ve nekslag voor de thuisploeg. De zege (33-46) kwam niet meer in ge vaar en Mevo '80 kan weer even op gelucht adem halen, maar vast staat dat er nog meer gewonnen zal moe ten worden wil men het vege lijf red den. Het tweede herenteam zorgde voor een verrassing deoor bij Marathon III te winnen. Door deze zege neemt de reserveploeg nu de derde plaats in in de vierde klas. In Vlissingen keek de Zierikzeese ploeg nagenoeg de hele wedstrijd tegen een achterstand aan, maar in de slotminuten werd de nega tieve stand alsnog omgebogen in een overwinning (21-25). Met name Ferdi nand Kotter en Bob Noomen skoorden regelmatig. In het komende weekeinde komen vijf Mevo '80-teams in aktie, twee op vreemde bodem en drie in sporthal Onderdak. Het eerste herenteam speelt zaterdagavond om zeven uur tegen Smokkelhoek in Zierikzee, ge volgd door de ontmoeting van de jon gens junioren tegen Voorwaarts. Om zes uur wordt de Zierikzeese trilogie geopend door de meisjes aspiranten tegen Valkenisse. Vrijdagavond reeds spelen de dames- en heren-reserves een uitwedstrijd. De heren gaan op bezoek bij koploper Voorwaarts in Goes en de dames spelen in Sas van Gent tegen BC Sas. Beide uitwed strijden beginnen om negen uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6