Astrid Verspeek, Brigitte Helsloot en Jurgen Ensing als poulewinnaars naar laatste zestien tennistoernooi i Mevo '80 heren Rowido(l): 2-2 Schouwen-Duivelandse tennisjeugd weert zich goed ijffewn Bedrijfsvolleybal kompetitie UITSLAGEN HANDBAL UITSLAGEN ZAALKORFBAL Verdienstelijk gelijkspel voor damesploeg Mevo '80 9 r Drie Schouwen-Duivelandse deelnemers kwamen zonder nederlaag door de voorronden tijdens de tweede ivedstrijd- dag van het jeugdtennistoernooi in Krayestein in Burgh-Haamstede. Brigitte Helsloot van TV Duiveland, Jurgen En sing van LTC Zierikzee en Astrid Verspeek van TV Scelveringhe voegden zich daardoor bij Mirjam Quartet, Jacco Ge- leijnse en Andrê Goedegebure. BURGH-HAAMSTEDE - De Schouwen-Duivelandse tennisjeugd heeft zich uitstekend geweerd tijdens het sterk bezette jeugdtoernooi in Sport- en Rekreatiecen- trum Krayestein in Burgh-Haamstede. Na afwerking van de twaalf poules met elk vier spelers of speelsters kwalificeerden zich zes meisjes en vijf jongens bij de laatste zestien, die komende zondag het toernooi via knock-out-systeem gaan afronden. Na Mirjam Quartel, André Goedegebure en Jacco Geleijnse op de eerste voor- rondendag sloegen zondag Astrid Verspeek, Brigitte Helsloot en Jurgen Ensing zich met drie overwinningen ongeslagen door de poulwedstrijden. René Geleijnse gaat als tweede uit zijn poule verder, terwijl Angelina Geleijnse, Diana Coppoolse, Ingeborg Reydon en Niels Gebraad zich via goede gamesaldo's via een achterdeurt je als derden klasseerden. In de achtste finales stuiten Diana Coppoolse en Astrid Verspeek op elkaar, terwijl Ingeborg Reydon en Mirjam Quartel met elkaar in het strijdperk moeten. Bij de jongens kwamen geen Schou wen-Duivelandse paringen uit de bus. In haar poule was Astrid Verspeek van het Renesser Scelveringhe op nieuw ongenaakbaar. Met veel harde klappen, maar zeker ook met uitge kiend spel manoeuvreerde zij zich langs har drie opponentes. In de ope ningsronde gunde Astrid Verspeek Tika Peeman van Tennisvereniging Ooltgensplaat slechts drie games, on danks goed verzet van de Flakkeese. Ook de tweede Flakkeese tegen standster, Angelie Blankers van ten- nisklub Menheerse, had weinig in de tennispap te brokkelen. De klub- MUENSINGEN - De Zwitserse dressuurwereld heeft dit weekeinde een zware klap gekregen door het dramatische overlijden van Claire Koch. De 52-jarige Amazone uit Mu- ensingen overleed zondag in een zie kenhuis aan de zware inwendige ver wondingen, die ze een dag eerder in de training had opgelopen. Poule A: Big „S"-WIK 1-2; Zw.R.Kruis Z'huis-Casanova 1-2. Poule B: ZVVN-RSG 0-3; WIK 1II-BB Wansink 0-3. Poule C: PJZ II-Willibrordus 0-3; Renesse II-SAZ 1-2. Poule Dl: WIK DII-Zw.R. Kruis Z'huis III 0-3; Renesse III-MEVO'ÖO Dl 1-2; Zw. R. Kruis Z'huis IV- Cluzona 0-3. Poule Dl I: DFS III-Kwiek III 3-0. Poule E: Schouwenoord-DZS II 3-0; DFS-Brogum 3-0. Poule J: Brouvvershaven-Renesse 0-3; Kwiek-DFS 3-0; WIK-Kwiek II 3- 0. 3e divisie H: Walcheren-Fortuna B 14-16; Rapid-Volt II 17-17; Boemerang-Groene Ster 18-14; Moun tain Stars-EMM II 12-14 Dongen- Delta Sport 14-15. Dames I: Delta Sporl-Walcheren II 9-7. Dames 11: Ouwerkerk-Operatie'71 11-15. Junioren (dames). Delta Sport- Utopid 4-9. Aspiranten (jongens). Delta Sport- Olympus 16*10. Pupillen (meisjes): Ouwerkerk- Olympus II 9-8. Pupillen (jongens): Utopia-Delta Sport 8-7. Welpen; Hontenisse-Delta Sport 0- 6. kampioene van de klub uit Middel- harnis lijkt duidelijk niet in haar beste doen en verloor met 9-2. Ook te gen Tika Peeman en Saskia van Schelven kon zij het niet redden, waardoor voor haar het toernooi voortijdig eindigde. Saskia van Schelven ven Tennisklub Goblin uit 's-Gravenpolder klopte eveneens de beide Flakkeese speelsters, waar door het duel tussen haar en Astrid Verspeek alleen van belang was voor de poule-overwinning. Iri een furieus gevecht toonde de Renesse speelster zich het sterkst (9-6), waardoor zij als beste de laaste zestien binnenstapte. Met Verspeek en Van Schelven sloop op de valreep ook Tika Peeman nog mee naar de achtste finales door via 9-2 winst op Angelie Blankers een derde plaats te pakken met een ak- septabel gamesaldo. Verrassend Min of meer verrassend was de overmacht waarmee Brigitte Helsloot van Tennisvereniging Dui veland zich door de poulwedstrijden sloeg. In de openingsronde won de Nieuwerkerkse met 9-6 van Annelies Traas van TC Menheerse. Deze laatste speelster zou later ook geen fouten meer maken en daardoor als tweede mee overgaan naar de laatste zestien. In de tweede partij klopte Brigitte Helsloot de pas twaalf jaar oude Ma- rit van de Vet van TV Scelveringhe met 9-4. De speelster uit Noordwelle mocht in Burgh-Haamstede niet het zoet van een overwinning proeven, maar zij draaide terdege mee in het veld van over het algemeen veel ou dere speelsters. In haar drie partijen kwam zij in totaal aan vijftien ge wonnen games, hetgeen zeer aksepta- bel genoemd mag worden. Brigitte Helsloot bleef ongeslagen dor in de slotronde met 7-9 te winnen van Chantel Pellegrino van Tennisklub Goblin, waardoor deze Bevelandse nipt buiten de laatste zestien bleef. Annelies Traas won met 9-5 van Ma- rit van de Vet en klopte Chantal Pel legrino met 9-3. In het duel om de der de plaats won Chantal Pellegrino met 9-6 van Marit van de Vet. In de derde meisjespoule dreigde Karin Steenstra en Ingeborg Reydon beiden onderuit te gaan tegen de ge- kombineerde Flakkeese Beveland se oppositie. Uiteindelijk lukte het Ingeborg Reydon nog net om via een kleine nederlaag tegen poulewinna res Elles Visser als een van de vier beste nummers drie een plaatsje te veroveren bij de laatste zestien. Ka rin Steenstra moest drie keer met een nederlaag genoegen nemen, al was het verlies steeds nipt. Tegen Elles Visser werd met 5-9 voor de speelster van Tennisvereniging Melissant. In geborg Reydon toonde zich met 6-9 komt te staan, de nummer twee tegen de nummer vijftien enzovoorts: meis jes: Astrid Verspeek (Scelveringhe)- Diana Coppoolse (Bru-Tèn); Sandra Reinhoud (Reimerswaal)-Tika Pee man (Ooltgensplaat); Denise van Bergen (Ooltgensplaat)-Angelina Ge leijnse (Westerschouwen); Mirjam Quartel (WIK)-Ingeborg Reydon (We- terschouwen): Brigitte Helsloot (Dui- veland)-Ellen de Jong (Reimerswaal); Elles Visser (Melis- sant)-Ingeborg d'Hondt (TSI); Carina Verwey (Westrak)-Annelies Traas (Menheerse); Saskia van Schelven (Goblin)-Liesbeth Kik (Menheerse). Jongens: Jurgen Ensing (Zierikzee)- Mike van Noordenne (Ouddorp); Kees Traas (Menheerse)-Niels Ge braad (Scelveringhe); Marlon Wisse (Kapelle)-Erik Langbroek (Menheer se); André Goedegebure (Duiveland)- Gerjo Pi'ins (Menheerse); Gerard Roelofs (Menheerse)-Wim Duclon (Melissant); Jacco Geleijnse (Wester- schouwen)-Eric Bernard (Menheerse); Steven Dikker (Kapel- le)-Rné Geleijnse (Westerschouwen); Joop Polderman (Kapelle)-Kees Kik (Menheerse). Den Haag - Oud-w iel renner Gen it Boeijen, die gedurende elf jaar als koppelgenoot van Gerrit Sehulte vooral in de zesdaagsen furore maak te, is vrijdagnacht op 66-jarige leef tijd ten gevolge van een hersenbloe ding overleden. D1STRIKT ZUID WEST 3e klasse A: ADO-ONDO 10-9; Zuidwesters-Seolto 9-7; AU Ready- Ventura Sport 13-11; TOP Stormvogels 7-5. AFDELING ZUID WEST 2e klasse A: AU Ready JI-BKC 3-6; Animo IV-Stormvogels II 5-7. VETERANEN AFDELING A Olympia-All Ready 1-5. ASPIRANTEN Klasse AI: Slormvogels-AIl Ready 3-4; Swift II-Atlas 3-2. Klasse All: Dreischor-TOP 3-7. PUPILLEN Klasse Pil: TOP-AU Ready 5-1; Zuidwesters-BKC 1-0; Stormvogels- Atlas 4-3 Klasse PIV: Swift Ill-AU Ready II 0-0; TOGO II-Animo III 3-1; TOP II- KVK 0-0. Advertentie sterker en Ingeborg d'Hondt van het Goese TSI won met minimaal ver schil (8-9). In het openingsduel had Ingeborg Reydon met 9-4 verloren van de Goese speelster, nadat zij in een mum van tijd een 7-0 achterstand had opgelopen. Toen de speelster van TC Westerschouwen haar ritme te rugvond was het al te laat om nog winnend uit de strijd te komen. Elles Visser werd poulewinnares door het duel tegen Ingeborg d'Hondt met 9-6 te winnen en in de slotronde met 9-8 te winnen van Ingeborg Reydon. De Goese speelsters klasseerden zich als tweede met twee overwin ningen en Ingeborg Reydon sloop als derde mee naar de achtste finales, waarin zij op WIK-speelster Mirjam Quartel stuit. Afgetekend Weinig kruit was er andermaal ge wassen tegen Jurgen Ensing. De LTC Zierikzee-speler won drie keer afge tekend en hoefde in die partijen slechts zes games in totaal af te staan, hetgeen hem als eerste over bracht naar de achtste finales. Hij moet het opnemen tegen Mike van Noordenne van TV Ouddorp, die als zestiende nog net overbleef. En sing klopte Richard van de Vrie van TV TSI en Kees Kik van TC Menheer se met 9-3 en gunde invaller Sander van de Vet van TV Scelveringhe niet een game. Dat deed ook Kees Kik niet en omdat de Flakkeese speler ook probleemloos van Richard van de Vrie won mocht hij als tweede mee naar de laatste zestien. In de slo tronde eiste Van de Vrie de derde plaats voor zich op door Sander van de Vet met 9-4 te verslaan, maar het was voor de Goesenaar niet voldoen de om zich alsnog als derde te kwali ficeren. In een andere poule had Hans Min naar duidelijk pech. Uiteindelijk eindigde hij op een derde plaats, maar hij skoorde een game te weinig om zich als een van de beste num mers drie naar de laatste zestien te spelen. In de openingsronde won de speler van TV WIK met 9-1 zeer over tuigend van Remi Tax van TV TSI, maar vervolgens was hij niet opge wassen tegen Kees Traas van TC Menheerse en Joop Polderman van TV Kapelle. Met name tegen Polder man bood Minnaar goed verzet, maar het spel van de Bevelander was ef- fektiever, hetgeen hem een 9-3 over winning opleverde. Traas won met 9- 4 van Minnaar. Kees Traas ging uit eindelijk als poulewinnaar over door een verrassende overwinning op Joop Polderman. De Kapellenaar, die geldt als een van de favorieten voor de toernooizege, kon niet vol doende in zijn spel komen en verloor derhalve met 6-9, maar het bleek geen obstakel om alsnog door over winningen op Remi Tax en Hans Minnaar door te stoten. Onderling De derde en laatste poule bij de jongens leverde weer drie spelers okp voor de achtste finales. Alleen Army van Vuuren van TV TSI viel hier duidelijk uit de boot door met 9- 0 te verliezen van poulewinnaar Mar lon Wisse, nummer twee Steven Dik ker (beiden lid van TV Kapelle) en Erik Lanfbroek van TC Menheerse. In het onderlinge treffen won Mar lon Wisse met 9-8 van klubgcnoot Steven Dikker, hetgeen hem de pou lezege bezorgde. Dikker won op zijn beurt van Erik Langbroek met 9-4. hetgeen hem verzekerde van de twee de plaats. Aanstaande zondag wordt het toernooi afgerond vanaf negen uur 's morgens. Er wordt begonnen met de achtste finales, direkt ge volgd door de kwart-, halve- en hele finales, die omstreeks zeven uur op het programma staan. In de achtste finales kwamen de volgende partijen, waarbij de num mer een tegen de nummer zestien ZIERIKZEE - Zowel de heren- als de damesploeg- van volleybalereniging Mevo '80 uit Zierikzee behaalden za terdag een 2-2 gelijkspel in hun respektieve kompetitie wedstrijden tegen Rowido en Ibis. Voor de herenploeg van coach Hans Boot betekende het gelijke spel een on verwacht puntverlies, waardoor Apollo nu weer naast de Zierikzeese formatie is gekomen, terwijl ook andere ploegen weer een punt dichterbij schoven. Het gelijke spel van de Mevo '80-dames daarentegen betekende een fraaie opsteker tegen het aanzienlijk hoger geklasseerde Ibis in Hellevoetsluis. De damesploeg van trainer/coach Roel Kok heeft zich in de laatste weken weer terdege hersteld van een zwakke periode in de lopende kompeti tie 1983/1984 en is inmiddels weer een goed middenmo ter geworden in de tweede klas. Met enig geluk kwam Mevo '80 via een getoecheerde smash van Koos Vrolijk weer naastzij, waarna Eddy de Loof met een knappe smash en een aansluitende opslag, waarmee het Rowido-achter-veld geen raad wist de set alsnog naar Zierikzeese zijde haalde. In de vierde en laatse set be gon Mevo '80 weer goed, hetgeen een 5-0 voorsprong opleverde. Een defini tieve genadeslag leek te zijn toege bracht aan de bezoekers, maar niets bleek minder waar. De Zierikzeese formatie ging prompt weer onzekerder spelen en Rowido kreeg moeiteloos gelegenhe den te over om de achterstand om te buigen in een 5-10 voorsprong. Mevo '80 speelde tegen Rowido een erg chaotische wedstrijd, daarbij voor een niet onbelangrijk deel geïnspireerd door het spel van de op ponent, die de koplopér van de twee de klas aanvallend systeemloos tege moet trad, maar wel degelijk een voortreffelijke verdediging in huis had. Rowido dolde de thuisploeg met name in de tweede en vierde set dus danig, dat de formatie van coach Boot niet of nauwelijks in zijn spel kon komen. In de derde set, bij een setstand van 1-1 ontsnapte Mevo '80 zelfs aan een volledige ontluistering, doordat Rowido bij een 13-14 stand via een paar oneffenheidjes in de tot dat moment voortreffelijk lopende verdediging alsnog naar een 16-14 ne derlaag werd gespeeld. Ritme kwijt Mevo '80 begon in de eerste set overi gens goed en kwam via 5-2, 5-5 en 9-9 met 12-9 aan de leiding. Bij deze stand nam Rowido de tweede time-out, maar vooralsnog hielp het de ploeg niet, want door twee goede momenten van Gerrit van Splunder na gave set-upjes van spelverdeler Herbert Schwartz werd het 14-9 in Zierikzees voordeel, maar reeds toen werd duidelijk, dat Mevo '80 plotseling het ritme kwijtraakte. Met veel pijn en moeite werd de set nog wel via 15-10 binnengehaald, maar de naderende terugslag teken de zich toen al aan. ,,Het is opmerkelijk hoe we als ploeg plotseling helemaal vastzitten", zei aanvoerder Wim van der Zande na afloop. ,,Na het dertien de punt in de eerste set viel de ploeg helemaal dood en wilde het niet meer lopen. Gelukkig dat we dank zij hulp van Rowido de derde set nog konden binnenhalen anders was de afloop nog desastreuzer geweest. We mogen best vreselijk blij zijn met dit gelijke spel. Voor hetzelfde geld gaan we er met 1-3 aan". In de tweede set kwam Mevo '80 via de opslag van Gerrit van Splunder met 6-0 voor, maar daar lagen zonder twijfel ook aan een aantal onbegrijpelijke missers van Rowido aan ten grondslag. Bij 8-8 was een ander evenwel weer rechtge trokken. Over een weer Rowido drukte door tot 9-13, waar na het via twee goede opslagen van Koos Vrolijk nog wel 11-13 werd, maar twee knullige fouten beteken den uiteindelijk toch 12-15 in het voordeel van de bezoekers. Ook in de derde set kwam Mevo '80 weer met 3-0 aan de leiding, maar an dermaal was de vreugde van korte duur. Rowido nam het initiatief over en kwam via 4-6 met 6-9 aan de lei ding. Toen evenwel benutte Eddy de Loof zijn opslagbeurt om de thuisploeg weer naastzij te brengen en na een Rowido-time-out werd het door Koos Vrolijk zelfs 11-9 voor Me vo '80. Hierna skoorden de ploegen over en weer, tot Rowido met 13-14 op het punt stond de set naar zich toe te trekken. Inzinking: Even leek Mevo '80 de inzinking te boven, maar verder dan een enkel punt bracht de ploeg het niet, waarna Rowido de partij leek te gaan uitma ken. Bij 6-13 stokte het ritme evenwel enkele momenten en kon Mevo '80 tot 11-13 terugkomen door een goede opslagbeurt van Tonny Merle en en kele akties van Gerrit van Splunder. Dat was echter het laatste positieve wapenfeit voor de Zierikzeese ploeg. Rowido maakte de set uit naar 11-15 en nam verdiend een winstpunt mee naar huis. De damesploeg speelde een prima wedstrijd in Hellevoetsluis tegen het hoger geplaaste Ibis. In de eerste set kon Ibis de bezoeksters nog even bij houden tot 3-3, maar toen sprintte Mevo '80 in een keer naar 4-11. Ibis skoorde nog vier punten, maar ver volgens maakte Mevo '80 de set gede cideerd uit; 8-15. In de tweede set leek Mevo '80 me teen definitief afstand te gaan ne men, maar bij een 7-8 voorsprong kwam Ibis plotseling terug in de wedstrijd en stevende de thuisploeg iinea rekta naar een 15-9 set winst. In de derde set waren de rollen omge keerd, omdat nu Ibis een aftekende voorsprong nam. Nu was het even wel Mevo '80, dat fanatiek terugk- nokte en via 5-0 en 10-9 werd het uit eindelijk een 13-15 setoverwinning voor de Zierikzeese ploeg. Toen was de kracht evenwel uit de Mevo '80 pioeg en ken Ibis simpel via 15-4 de laatste set en de halve winst binnen- halven. Bij Mevo '80 speelden Krian ne van Doorn en Coby de Looff een opmerkelijke wedstrijd. Tonny Merle springt hoog op om een aanval af te ronden, maar hij smnsht is het eenmansblok van Rowido. Aanvoer der Wim van der Zande (links) en Koos Vrolijk (rechts) kijken toe hoe een en ander afloopt. Mevo '80zou via een 2-2 een punt afstaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 9