Rusthuis Duinoord in laatste fase nieuwbouw „Op Drift" pakte breed uit met zilveren jubileumviering Tentoonstelling over landschap hEtGEschEJihEnhuis DE ZIERIKZEESCHE COURANT STAAT DER NEDERLANDEN LENING 1983 PER 1990/1994 V olkskerstzang in Gasthuiskerk „Miranda": romantisch blijspel In de Bewaerschole Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 12 DECEMBER 1983 140ste jaargang Nr. 23438 WAARIN OPGENOMEN „Schoorvoetend" voorstel B. en W. van Middenschouwen stellen .schoorvoetend" voor om deze gemeente te laten toetreden tot de Distrikts Gezond heids Dienst. (Pag. 3). Aktie peuterspeelzaal Ommekeer Tennisjeugd Het bestuur van de peuterspeelzaal Brou- ln de korfbalwedstrijd tussen All Ready en Drie Schouwen-Duivelandse jeugdtennis- wershaven is van start gegaan met een ak- Ventura Sport vond een opmerkelijke om- Sers kwamen zonder kleerscheuren uit de tie om de grote financiële problemen het mekeer plaats. Na een 4-8 achterstand won voorronden van het sterk bezette jeugdtoer- hoofd te bieden (Pag 4) A" Reac,y alsnog met 13-11. (Pag. 8). noo\ en dingen mee naar de eindzege. (Pag. 9). (1797 - 1889) Wie weten wil wat rust is, die leert eerst de ar beid kennen. Guarini Eerste steen onthuld BURGH-HAAMSTEDE - Eén van de-laatste fasen van de nieuwbouw van rusthuis Duinoord in Haamstede, kreeg vrijdagmiddag een feestelijk tintje door de aanwe zigheid van hoofingenieuw-direkteur van volkshuis vesting Zeeland, ing. R. J. van der Meulen, die „officieel" de eerste steen onthulde. Dit gebeurde in een gedeelte van het nu nog kille bouwwerk, waar straks de receptie en een ontvangstruimte zullen worden gereali seerd. In bijzijn van bestuursleden en medewerkers van de Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen, afgevaar digden van de gemeente, het architektenburo en de inge schakelde aannemingsbedrijven, sprak de heer Van der Meulen zijn erkentelijkheid uit om als vertegenwoordi ger van de minister deze handeling te mogen verrichten. Na deze onthulling werd de bijeen komst voortgezet in hotel „Haamste de" waar burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer (tevens voorzitter van de Stichting Rusthui zen) de aanwezigen, die inmiddels weer op temperatuur waren geko men, een hartelijk welkom toesprak. „In de eerste plaats is deze eerste steen-legging bedoeld om allen die betrokken zijn bij de nieuwbouw en renovatie en alles wat daarmee te maken heeft, in het zonnetje te zet ten", aldus mevrouw Niemantver- driet. In het kort herinnerde zij de aanwezigen de stand van zaken rond de nieuwbouw van het rusthuis. ,,In april 1980 werd besloten tot renova tie. In het najaar werd besloten ar chitektenburo Eykelenboom, Gerrit- se en Middelhoek uit Dordrecht op dracht te geven een schetsplan te ma ken. Voordat echter tot renovatie van Duinoord kon worden overge gaan, moesten eerst de zorgwoningen worden gerealiseerd, die nu dienen als tijdelijke huisvesting voor de be woners van het rusthuis". Nooit meer weg ,,In juli 1981 werd opdracht gege ven voor de vervangende nieuwbouw terwijl de zorgwoningen in maart het jaar daarna werden aanbesteed. Ik kan u wel vertellen dat sommigen die tijdelijk in die zorgwoningen zijn gehuisvest, er nooit meer wegwillen. En dat past precies in het straatje van volkshuisvesting, omdat dit mi nisterie het zelfstandig blijven van ouderen bevordert". „Dat heeft ook konsekwenties voor het verzorgingstehuis. Het aan tal bedden in Duinoord zal met 11 bedden worden verminderd, name lijk van 102 naar 91". Ze rekende erop dat de bouw eind mei kan worden opgeleverd zodat het nieuwe rusthuis na de bouwvak officieel kan worden geopend. Ten slotte dankte zij in het bijzonder de bewoners voor hun flexibiliteit. Felicitaties over en weer tijdens de onthulling van de eerste steen van rusthuis Duinoord in Haamstede. Links ing. R J. van der Meulen, H.l.D. van de volkshuisvesting in Zeeland en rechts mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. voorzitter van de Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen. Links op de foto de eerste steen". Lawaai „Zij maakten de bouw van zeer dichtbij mee, met alle vervelende bij komende zaken als lawaai en een verhuizing. Mede jlankzij de inzet van alle medewèrkers en mede werksters, kunnen de bewoners goed worden opgevangen". Als dank voor de onthulling, bood mevrouw Nie- Advertentie inschrijving op 13 december 1983 van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs ZIERIKZEE - In de Gasthuiskerk wordt 24 december een volkskerst- zangdienst gehouden met als voor- ganger ds. B. de Graaf. De dienst waaraan medewerking wordt ver leend door de Kon. Harmonie Kunst en Eer en de cantorij van de Geref. Kerk, begint om 19.30 uur. Deze dienst wordt tevens via de kerktele- foonnetten van de Ned. Hervormde, de Gereformeerde en Chr. Geref. Kerk uitgezonden. RENESSE - Met een uitstekend verzorgde opvoering van het romantische blijspel „Miranda" van Peter Black- more vierde toneelvereniging „Op Drift" in het dorpshuis te Renesse zaterdagavond haar zilveren jubileum. Of ficieel vond dat vijf-en-twintig jarig bestaan reeds plaats op 17 september dit jaar, maar dat bleek een moeilijke datum voor een uitvoering, want „Op Drift" telt vele leden, die werkzaam zijn in de horeca en die dus niet instaat zijn in de zomermaanden te repeteren. Zaterdag middag en -avond kreeg dit zilveren jubileum echter alle aandacht. 's Middags met een geanimeerde en druk bezochte receptie en 's avonds, zoals gezegd, met een pittig blijspel. In de foyer van het dorpshuis was een uitstekend verzorgde tentoonstelling ingericht met foto's, knipsels, pro gramma's recencies en dergelijke van en over „Op Drift". Verder wer- den doorlopend dia's en videobanden van repetities en optredens in de af gelopen jaren vertoond. De belangstelling voor het blijspel „Miranda" bleek bijzonder groot Be stuurslid Corrie Hoogerhuis kon een geheel gevulde dorpshuiszaal welkom heten. Ook het voltallige kollege van b. en w. van Westerschouwen gaf acte de présence. De tonelisten, die voor de opvoering van het toneelstuk teken den kwamen, na een wat aarzelende start, steeds beter op dreef. Veel aan dacht bleek besteed aan dekor, rekwi sieten en kleding en dat is voor het publiek toch altijd een streling voor het oog. Dat voor de pauze het geluid wat te wensen overliet, kon niet de cast worden verweten, blijkbaar had het iets te maken met het afstellen van de mikrofoons, want na de pauze was dit euvel grotendeels verholpen. Verhaal Het verhaal speelde zich af in de chique flat van het echtpaar Martea Advertentie De heer des huizes, een chirurg, brengt na zijn visvakantie een patiënte mee naar huis voor een persoonlijke ver zorging. Zijn vrouw heeft aanvankelijk de indruk, dat het gaat om een zielig oud vrouwtje, dafhiet kan lopen. Di- rekt na de entrée van Miranda blijkt die indruk onjuist te zijn. Miranda kan dan wel niet lopen, maar is verre van zielig en helemaal niet oud, integen deel. Toch heeft ze heel wat eigen aardige dingen, want waarom voelt ze zo koud aan en waarom slaapt ze in eeir koud bad en waarom eet ze achter elkaar zomaar vijf porties mosselen op? Naast haar eigenaardigheden, blijkt de charmante patiënte boven dien zeer veel aantrekkingskracht te hebben op de mannen in haar omge ving èn dat blyft uiteraard niet zon der gevolgen. Vervolg pag. 4 BURGH-HAAMSTEDE - In de Bewaerschole te Burgh-Haamstede wordt vanaf vrijdag 17 december de tentoonstelling „Kijken naar landschap" ge houden. Het betreft een expositie van de sektie woonkultuur van de Zeeuwse Culturele Raad. De tentoonstelling en de bijbehorende dia-serie laten elemen ten van het Zeeuwse landschap zien door het oog van vier beroepsfotografen. De expositie wordt om 14.30 uur door de heer J. Deïst geopend. De groenvoor ziening van de gemeente Westerschouwen heeft voor een sfeervolle aankle ding gezorgd. ..Op Drift "-tonelisten voorafgaand aan de opvoering van het blijspel Miran da". NOOBOSTBAAT 13 IS - »3Jfl AK HAAMSTEDE - TtL Olt'S 'M' In Nederland beslissen deskundi gen en bestuurders meestal over wat er met het landschap gebeurt. Waar een weg wordt aangelegd, of een ruil verkaveling doorgaat, waar rekrea- tie is toegestaan en waar niet. Ook deskundigen en bestuurders hebben ideeën over wat mooi en lelijk is en die tellen bij die beslissingen mee. Foto's De Zeeuwse Culturele raad is er be nieuwd naar, wat de bewoners en an dere gebruikers van het landschap mooi of lelijk vinden en of dat klopt met de ideeën van deskundigen. De raad heeft daarom reaktiés nodig. Liefst in de vorm van een foto van iets wat mensen erg mooi vinden in de eigen omgeving èn van iets waaraan mensen zich ergeren. Het hoeven geen mooie foto's te zijn; een kiekje is voldoende. mantsverdriet de heer Van der Meu len een. fraaie karaf aan. Vervolgens sprak de heer Van der Meulen, die er inmiddels van over tuigd was dat „op de kop van Schou wen een goed stuk werk wordt ver richt voor de huisvesting van oude ren". Hij vertelde dat hij samen met zijn echtgenote voordat de bijeenkomst begon, een wandeling had gemaakt langs de zorgwoningen en tevens een bezoekje had gébracht aan enkele be- Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ffih P£ 9H.T Onder degenen die reageren wor den enkele foto's uit de tentoonstel ling verloot. Het is de bedoeling wat met de reakties te doen. Misschien kan er een publikatie worden ge maakt; misschien kunnen ze worden vergeleken met de ideeën van des kundigen. Degenen, die hebben ge reageerd krijgen daar bericht over. De raad hoopt in ieder geval dat door de tentoonstelling en een even tueel vervolg erop, bij nieuwe plan nen meer rekening wordt gehouden met wat de bewoners van het land schap vinden. Foto's kunnen worden toegestuurd aan de Zeeuwse Culturele Raad, sek tie woonkultuur. antwoordnummer 72. 4330 VB Middelburg. De tentoonstelling loopt tot en met zaterdag 7 januari en is elke dag, be halve op zondag, van 14.00-17.00 uur geopend. Op eerste kerstdag en nieuwjaarsdag is de Bewaerschole ook gesloten. Verwachting tot dinsdagavond: Minder koud Half- tot zwaar bewolkt en nog een enkele bui; minimumtemperatuur om het vriespunt; middagtempera- tuur rond 6 graden; matige zuid westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 16 dec. Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 607r. Minimumtemp.: 1 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: zuidwest 6 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 707r. Minimumtemp.: 1 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: zuidwest 6 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 707r. Minimumtemp.: 1 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 13 dec. Zon op 8.39, onder 16.28 Maan op 13.49, onder 0.31 Volle Maan: 20 dec. (03.00) HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 13 dec. 9.06 21.57 2.54 15.28 Doodtij: 14 december HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er stroomt morgen met een matige zuidwestenwind minder koude lucht naar ons land. In de mid dag kan de temperatuur tot circa 6 graden oplopen. Er kan mogelijk nog een enkele bui vallen. Ook op iets langere termijn zal zachte lucht van de oceaan naar onze omgeving stro men. Ten zuiden van Groenland bevond zich maandag een zeer diepe depres sie. Deze verplaatst zich naar IJsland zodat boven de Britse eilanden een sterke zuidwestelijke stroming tot ontwikkeling komt. Deze breidt zich naar onze omgeving uit. Daarbij wordt veel bewolking verwacht met nu en dan regen of motregen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 1