Zierikzee, Brouwershaven en Ouwerkerk houden eilandelijke voetbaleer dit seizoen hoog streeknieuws NIEUWSBODE René Waardenburg en René Roon met zestien doelpunten topskorer Diverse formaties halverwege in degradatiezorgen 6 ZIERIKZEE - Nu er toch ernstig rekening mee gehouden moet worden, dat er het ko mende weekeinde geen of nauwelijks bedrijvigheid zal zijn op de voetbalvelden is het aardig om de eerste kompetitiehelft van de dertien Schouwen-Duivelandse voetbal teams eens op een rijtje te zetten. Vastgesteld moet in ieder geval worden, dat het een aantal teams erbarmelijk slecht af gaat in de kompetitie 1983/1984. Daartegenover staan evenwel een klein aantal positieve uitzonderingen, die er voor zorgen, dat het nu al niet lijkt alsof het Schouwen-Duivelandse voetbal bezig is aan een wel zeer ka- tastrofaal jaar. Voorop in de gunstige resultaten gaat natuurlijk zondag derde klasser Zierikzee. Na tien kompetitiewedstrijden heeft de formatie van trainer Jack Schipper een voorsprong van vier punten op de naaste belagers Steen en Divo. In het verlengde hiervan dienen de uitstekende prestaties van het in de reserve derde klas van de KNVB debuterende tweede team van de Zierikzeese zondagvereniging vanzelfspre kend niet over het hoofd gezien te worden. In tien wedstrijden verspeelde de ploeg van coach Cees Struyk nog maar een winstpunt en volgt de naaste konkurrent hier al op vijf punten. Een goede kompetitie spelen verder het naar de derde klas van het zater dagse afdelingsvoetbal gedegradeerde Brouwershaven en het naar de zondagse twee de klas gepromoveerde Ouwerkerk. Dan is de koek evenwel voor Schouwen-Duive- land op. Voor de hoogstspelende Schouwen- Duivelandse standaardploeg, zater dag tweede klassér Bruse Boys ver loopt de kompetitie tot nu toe de sastreus. In acht duels verzamelde de ploeg van trainer Jan Englebert wel geteld een kompetitiepunt. Dat punt werd in de vijfde kompetitie- wedstrijd veroverd op Oranje Wit via een 3-3 gelijkspel. Waar het bij Bruse Boys aan mankeert is moeilijk te zeggen, maar verondersteld mag zeker worden, dat het gemis van en portie roetine en mogelijk ook kwali teit de grootste drijfveren zijn achter het kollektieve falen. De drie tref fers, die Tonny van de Berge in het duel tegen Oranje Wit achter zijn naam liet schrijven, betekenen na acht duels meer dan de helft van de totale produktie van de Bruse forma tie. De beide resterende treffers, die Bruse Boys liet aantekenen, kwamen op naam van Jacob van de Berge te gen respektievelijk SSC'55 en Good Luck, ontmoetingen die overigens met 3-1 en 4-1 verloren gingen. In vijf wedstrijden hielden vijandelijke verdedigingen de Bruse ploeg van skoren af. Ruggegraat Als er een man is, die gelooft in een herstel van Bruse Boys, dan is het ze ker trainer Jan Englebert, die on danks de voortdurend negatieve re sultaten keihard blijft werken aan een opleving. „Ik ben ervan over tuigd, dat de ploeg voldoende kwali teit in huis heeft om redelijk buiten de degradatiezorgen te blijven", stelt Englebert bij voortduring. „Wanneer de ploeg eenmaal op el kaar is ingespeeld, dan komen ook de resultaten. We hebben in diverse wedstrijden veel pech gehad, vooral in het begin van de kompetitie. Pak ken we in die fase de punten waar we gezien de neergezette prestaties recht op hadden, dan verloopt het allemaal anders. Naargelang de resultaten uit blijven wordt een dergelijke jonge ploeg steeds onzekerder, zo onzeker, dat zelfs het voetballen verdwijnt. Nu er een paar ervaren rotten op het punt staan de ploeg een ruggegraat te geven, ben ik ervan overtuigd, dat het weer beter zal gaan. Het is jam mer, dat we al drie weken op rij wedstrijden afgelast zagen. Anders had de ploeg kunnen bewijzen, dat het zo is, maar die tijd komt nog wel". Zierikzee doet het dit seizoen onder het bewind van trainer Jack Schip per voortreffelijk. In tien duels ver speelde de roodzwarte ploeg drie punten via drie gelijke spelen. Deze drie gelijke spelen kwamen op een opmerkelijk gelijke manier tot stand. Zowel bij Clinge als op sport park Bannink tegen Jong Ambon en SC Gastel verspeelde Zierikzee een 2- 0 voorsprong. Jack Schipper weet dit keer over keer aan te gretig aanval lende spelpatronen. Na het derde ge lijkspel tegen SC Gastel stelde hij: „De ploeg vergeet te gemakkelijk om een voorsprong te verdedigen. Wan neer men met 2-0 voor staat wil de ploeg meer. Als er inderdaad defen Rini Stoutjesdijk is met zes doelpun ten topskorer bij Zierikzee en mag zich met broer Kees verheugen in de belangstelling van eredivisionist Ro- da JC. siever zou worden gespeeld op het moment, dat er een veilige voor sprong veroverd is, dan zouden der gelijke verliespunten er niet komen, maar wanneer een ploeg gedurende de wedstrijd beslist om aanvallend te blijven akteren, dan doe je daar vanaf de kant niets meer aan". On danks de kleine misstapjes maakt Zierikzee een schitterende kompeti tie door, die afgelopen zondag nog eens werd onderstreept met een pui ke 3-0 overwinning op het zeer sterk geachte Roosendaal. Belangstelling- In tien wedstrijden toonde Zièrik- zee aan vooral 'offèhi&ef 'een prima ploeg te hebben. In totaal werden 29 treffers geproduceerd, die door ne gen spelers bij elkaar werden gescho ten. Naast de 33 treffers, die het tweede Zierikzeese team in tien wedstrijden in de reserve derde klas se produceerde, is het duidelijk, dat Schipper vooral in de frontlinie ma teriaal te over heeft. Topskorer in het eerste team is nog steeds Rini Stoutjesdijk met zes tref fers, maar de bij Roda JC in de be langstelling staande vleugelspits skoorde voor het laatst op 16 okto ber. Jan-Leen Boot is met vijf doel punten tweede, maar opmerkelijk is, dat ook hij niet meer skoorde sinds 23 oktober. In de weken hierna wa ren het Kees Verkaart en Kees Stout jesdijk die doelpunten aandroegen. Beiden staan nu op vier treffers en evenals Rini Stoutjesdijk mag ook broer Kees zich verheugen in de be langstelling van de Kerkraadse ere divisionist Roda JC, waar sinds dit seizoen Rini Verwest reeds aktief is en waar in eerdere jaren Adrie Koster furore maakte. Dat Zierikzee het niet alleen van zijn spitsen moet hebben waar het het maken van doel punten betreft wordt bewezen uit het feit, dat van de 29 gemaakte doelpun ten er zestien van de voet of van het hoofd van de specifieke spitsen Kees en Rini Stoutjesdijk, Theo Witten berg en Jan-Leen Boot kwamen, ter wijl de overige dertien doelpunten werden verzorgd door middenvel ders of zelfs pure verdedigers, zoals Han van de Sande, Wim van der Maas en Patrick de Broekert. Minder goed vergaat het de Zierik zeese zaterdag vierde klasser Mevo. De formatie van trainer Toon van Tiggelhoven laat van tijd tot tijd best aardig veldspel zien, madr het schort in de oranje equipe duidelijk aan de afwerking. Kansen kreëert de ploeg volop, maar het laatste beslissende tikje blijft voortdurend uit en dat gaat ogenschijnlijk van wedstrijd tot wedstrijd meer knagen aan het zelf vertrouwen binnen de ploeg. In tien wedstrijden werden twaalf doelpun ten geskoord, maar hieronder waren eigen doelpunten van de tegenstan der of benutte strafschoppen. Het aantal doelpunten uit vloeiende aan vallen bedroeg slechts zeven. Top- skorers van de ploeg zijn Martin Quist met vier en Mart Koopman met drie doelpunten. Peter van de Linde, Jan Heikamp. Rudy Verkruysse en Reimo Faber troffen ieder een keer doel. „Als er maar eens een keer lek ker geskoord zou worden, dan waren we dit probleem misschien eens en voorgoed te boven, maar er hangt een soort angst over de ploeg om ook maar een poging te wagen om te schieten of af te werken. Het voetbal op zich is niet zo slecht, maar de af werking is belabberd", meent Toon van Tiggelhoven. Come-back In de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal, waar Schouwen- Duiveland wordt vertegenwoordigd door DFS uit Burgh-Haamstede. het Nieuwerkerkse SKNWK en Duive- land uit Oosterland, doet met name de ploeg van trainer Kees Rijnberg het opmerkelijk goed. Dit mag op merkelijk worden genoemd, omdat Rijnberg pas sinds enkele weken over een ongeveer komplete ploeg kan beschikken. In de eerste zeven wedstrijden moest de coach putten uit spelers uit lagere teams, omdat vaste eerste elf talspelers door vakanties, militaire dienstverplichtingen of blessures niet voorhanden waren. Toch werden met de regelmaat goede resultaten geboekt en daardoor ook deelt de Burgh-Haamsteedse formatie met VCK en Heinkenszand de eerste plaats na elf wedstrijdronden. Top skorer van de ploeg is de dit seizoen met Peter Guédegebure van Zierik zee overgekomen Marcel van Gruns- ven met zeven treffers, waarmee hij ruim eenderde van de totale produk tie van twintig DFS-treffers voor zijn rekening neemt. Nog zonder doelpunten is de erkende DFS- topskorer Rinus Roon, maar hij kwam door een fikse blessure nog niet in aktie. Inmiddels is hij echter weer begonnen met trainen en staat een come-back in de tweede seizoen helft niets meer in de weg. Marcel van Grunsven: spelbepaler en topskorer bij DFS, dat goed mee draait in de eerste klas van het afde lingsvoetbal. Teleurstellend is het presteren van Duiveland, maar nog meer van het uit het KNVB-voetbal gedegradeerde SKNWK. De Nieuwerkerkse ploeg van trainer Kees van de Linde staat in verliespunten zelfs gelijk met hek- kcsluiter Apollo en kampt eigenlijk met hetzelfde probleem als de Zierik zeese Mevo-ploeg: de afwerking faalt voortdurend. In twaalf wedstrijden werden dertien treffers geprodu- ceérd. Jan Tierie is met vier treffers mo menteel de suksesvolste Nieuwer kerkse schutter. René van der Zande en Bram Roks volgen hem met twee doelpunten elk. Een geheel andere si tuatie is er bij Duiveland. De ploeg van trainer Piet Roks heeft met VCK de produktiefste aanvalslinie van de klas met 24 doelpunten, maar de Oosterlandse ploeg lijkt ook defen sief het meest kwetsbaar met 22 te gendoelpunten. Op de meest onge lukkige momenten laat de achterhoe de onbegrijpelijke steken vallen, die zelfs door een uitstekende doelman als Eddy ten Klooster niet meer rechtgezet kunnen worden. Sukses volste Oosterlandse doelpuntenma ker is tot nu toe Ico van de Berge met zeven treffers, gevolgd door good-old Cees Zwager met vier en Bert Goud zwaard met drie treffers. Beste spits In de tweede klas van het zaterdag afdelingsvoetbal leek ZSC een van de grootste kandidaten voor de titel. De Scharendijkse ploeg speelt tech nisch gezien voortreffelijk voetbal, maar het ontbreekt de ploeg op kar dinale momenten aan fysieke kracht, waardoor tegen pittig spelende ploe gen het onderspit gedolven moet worden. Tegen Rillandia, SSV en Waarde ging de formatie van trainer speler Bram Coomans vooral hier door de boot in. Rillandia klopte de Scharendijkse ploeg op eigen terrein zelfs met 0-3. ZSC heeft wel veruit de produk tiefste aanvalslinie van de tweede klas en skoorde in elf duels maar liefst 41 keer. In de eerste vijf ont moetingen nam Olivier Verwest elf doelpunten voor zijn rekening, maar door studie verdween de waarschijn lijk beste Schouwen-Duivelandse spitsspeler uit de Scharendijkse hoofdmacht en namen andere, jonge spelers de skorende rol over. René Flohil skoorde inmiddels tien keer en de broers Marco en Ronald van Oeveren respektievelijk acht en vijf keer. Het Kerkwerfse WIK, dat het afgelopen seizoen degradeerde kampt ook al met het probleem van de afwerking. In negen duels werden slechts negen doelpunten geskoord, maar de ploeg kreeg ook nog maar vijftien doelpunten tegen door de aanwezigheid van de uitstekende doelman Peter Noordijke. WIK won nog maar een keer, maar verloor ook nog maar twee keer, zelfs een keer minder dan ZSC. Han van de Sande is met twee doelpunten topskorer in de ploeg van Adrie Noordijke. Van de 38 doelpunten, die Ouwer kerk tot nu skoorde nam René Waar denburg er zestien voor zijn reke ning. Peter Bezemer en William Re- meeus kwamen beiden tot zeven doelpunten en Jakkie Bezemer prik te vijf ballen achter een vijandelijke doelman. Ouwerkerk beschikt bo vendien over een prima sluitpost in doelman Michel Begemann, die nog maar zeven keer werd gepasseerd in elf ontmoetingen. Minder goed ver gaat het Dreischor, maar vooral Re- nesse in deze klasse. Dreischor kan nog wel dankzij van tijd tot tijd goede wedstrijden weg blijven van de gevaarlijke degrada tieplaatsen, maar de tot nu verover de zeven punten geven allerminst ze kerheid dat dat ook zo blijft. De ploeg van trainer Kees van Dijk skoorde in elf wedstrijden, waarvan er twee werden gewonnen, vijftien doelpunten, maar kreeg er maar liefs 33 tegen. Veruit de produktiefste spe ler bij Dreischor is ook dit jaar weer Bas Terpstra met zeven doelpunten, bijna de helft van de totaalproduktie van de ploeg. Iman Westdorp bena dert hem het dichtst met drie tref fers. Renesse degradeerde het vorige seizoen naar de tweede klas en in middels staat vast, dat er wel een wonder mag gebeuren wil de West- hoekploeg deze stap terug niet laten volgen door een volgende. In tien wedstrijden veroverde de ploeg een kompetitiepunt met het alleszeggen de doelsaldo 8-34. Vincent Stens, Leen Rademaker en Marco de Feiter zijn met ieder twee treffers de Renes- ser topskorers. In de derde klas speelt Zonnemaire na de promotie re delijk mee zonder zich daarbij te be moeien met de bovenste plaatsen. De ploeg van trainer Jaap van Huizen won echter al vijf keer in negen duels en dat is zeker niet slecht. De ploeg heeft zelfs een positief doelsaldo: 20- 16. Wim Fonteine is met acht doel punten de suksesvolste schutter van de Zonnemairse ploeg. Peter de Mun- nik volgt hem met vier treffers. Programma volleybal Mevo '80 Advertentie René Ro«n uoert met zestien treffers de topskórerslijst aan halverwege de voetbalkèmpetitie 1983/1984. Veruit at meeste doelpunten pro duceerde tot nv toe derde klasser Brouwershaven met 53 treffers in tien duels,terwijl doelman Bert Sachs van dér Weijde de minst gepas seerde Schouwen-Duivelandse doel man is met sjechts zes tegendoelpun ten. Toch moest de Brouwse ploeg na negen opeenvolgende overwinningen in het tiende dVel een onverwachte 1- 2 nederlaag innemen tegen de reser ves van Colijnsplaatse Boys, maar dat zal weinig veranderen aan het feit, dat Brouwtrshaven vrijwel ze ker terug zal keren naar de tweede klas. Met Ouweikerker René Waar denburg voert Reré Roon momenteel de Schouwen-Duivelandse ranglijst van topskorers aan,met zestien doel punten, maar ook andere Brouwena- ren staan hoog in het klassement. Joop Krips, die na eén onderbreking van een jaar weer teiugkeerde in de Brouwse hoofdmacht, skoorde elf keer en Arjan Visser, terug van een eenjarig avontuur bij de A-junioren van Zierikzee, en Flip Bokelaar skoorden ieder zes keei. Sluitpost Prima vergaat het ook zondag tweede klasser Ouwerkeik. Na een fortuinlijk gelijkspel in deopenings- wedstrijd tegen Dreischor tn een ne derlaag bij Middelburg IV ir. de twee de wedstrijd is de ploeg van trainer Peter Goedegebure steeds beter gaan spelen, hetgeen inmiddels is uitge mond in een prima tweede pfaats op de ranglijst op een punt van leider SDO, dat overigens bij Ouwerkerk de enige nederlaag van het seizoen leed. René Waardenburg is met zestien doelpunten medetopskorer van Schouwen-Duiveland en een belang rijke pion in de goeddraaiende Ouwerkerk-ploeg. ZIERIKZEE - Drie van de zes teams van de volleybalvereniging Mevo '80 uit Zierikzee spelen zater dag 10 december een thuiswedstrijd in sporthal Onderdak. Het eerste herenteam treedt om kwart over vijf aan tegen Rowido, een ontmoeting die ontegenzeggelijk winst op moet leveren voor de ploeg van trainer Pe ter Daver en coach Hans Boot. Het eerste damesteam moet op be zoek bij Ibis in Hellevoetsluis. De ontmoeting begint al om kwart over twaalf. In Onderdak speelt het derde damesteam ook om kwart over vijf. Tegenstander is hier Vierpolders II. Om half zeven staat ook een wedstrijd gepland. Het derde heren- team speelt dan tegen Kangoeroes III uit Oostvoorne. Het tweede heren team gaat op bezoek bij VC Goeree II in Stellendam, waar om half vijf wordt begonnen. Het tweede da mesteam begint om half twee in Poortugaal tegen Yum II. Zaalkompetitie hockeyteams HSD van start ZIERIKZEE - Op zondag 11 decem ber gaat de zaalhockeykompetitie voor de twee aan deze kompetitie deelnemende teams van de Zierikzee se vereniging HSD in het Burgh- Haamsteedse Sport- en Rekreatie- centrum Krayestein van start. HSD treedt in de zaalhockeykom petitie alleen aan met een A-meisjes- en een A-jongensploeg. De ploegen worden respektievelijk gecoached door Stella van Zanten en Tim Ter- wogt. Beide teams komen zondag middag twee keer in aktie. De A- jongensploeg speelt om 12.30 uur eerst tegen Teteringen, om 14.00 uur gevolgd door de ontmoeting tegen Middelburg. De A-meisjesploeg treedt om 14.45 uur tegen Tempo aan, anderhalf uur later gevolgd door de ontmoeting tegen Warande. De wedstrijden duren veertig minuten. Schaakteam Zierikzee onderuit: 4-6 ZIERIKZEE - Het eerste schaak team van Zierikzee verloor het in- haalduel tegen het derde team van Het Witte Paard uit Sas van Gent met 4-6. Het nagenoeg volledige team van Zierikzee kon het niet bolwer ken en boekte niet een winstpartij. Slechts de afgebroken partij van H. C. Jukkenekke kan mogelijk winst opleveren. Een spannende partij werd aan het hoogste bord gespeeld. Jeugdspeler Tonnie Donker leek aanvankelijk een slechtere stelling te hebben, maar schepte dusdanige komplika- ties, dat remise voor beide spelers een opluchting moest zijn. Er werden veel partijen in een re mise afgesloten. Kenmerkend thema in vier partijen was een eindspel met lopers van ongelijke kleur, wat ver lammend op de stellingen werkte. Alle uitslagen van de ontmoeting Zierikzee-WHP III: T. Donker-A. Galle W-W; H. Uil-M. de Waal 0-1; R. van der Veken-C. Pro voost 0-1; H. C. Jukkenekke-N. Mar- quinie afg.; R. Moerman-M. Andries- sen W-W; M. Krijger-M. Cardon W-W; A. J. Scheele-A. van Kampen W-W; A. M. van de Westen-H. Oosterhout W-W; A. Riemens-H. Kleiweg W-W; J. Verkerk-I. Luteijn 0-1. Technische dag junioren ZIERIKZEE - Op zaterdag 17 de cember zal op het sportkomplcx „De Mol" te Dreischor door de jeugd T.C. van de KNVB afdeling Zeeland een technische dag worden gehouden voor de selekties van de C- en B- junioren. Te 10.30 uur vindt de ontvangst plaats waarna te 11.00 uur onder lei ding van Jo de Waal een aanvang zal worden gemaakt met het ochtend programma, dat nog ter plaatse be kend zal worden gemaakt. Na de lunch te 12.30 uur zal er te 13.45 uur een wedstrijd worden gespeeld tussen de C-groep Noord en de C-groep Zuid. Hierna zal er te 14.45 uur een wedstrijd worden gespeeld tussen de B-groep Noord en de B-groep Zuid. waama te 16.45 uur de dag zal worden afgesloten. Sch^1 ivna,,e0 Pupillenkompetitie Krayestein BURGH-HAAMSTEDE - In Sport en Rekreatiecentrum Krayestein in Burgh-Haamstede is het morgen - za terdag 10 december - voor het eerst de beurt aan de D-pupillen om aan te treden in de zaalvoetbalkompetitie voor pupillen. Het programma ziet er als volgt uit: 9.00 uur: DFS II-Renesse; 9.22 uur: WIK-Zonnemaire; 9.44 uur: Zie rikzee II-Renesse; 10.16 uur: WIK- DFS II; 10.28 uur: Zonnemaire- Zierikzee II; 10.50 uur: DFS I-Bruse Boys; 11.12 uur: SKNWK-ZSC; 11.34 uur: Zierikzee I-Bruse Boys; 11.56 uur: SKNWK-DFS I; 12.18 uur: ZSC- Zierikzee I; 12.40 uur: Bruse Boys- SKNWK. NIEUWERKERK Kerstmiddag bejaarden Op Woensdag 21 december wordt van 14.00 tot 17.00 uur een kerstmid dag gehouden in het Verenigingsge bouw „Ons Dorpshuis" voor alle be jaarden van Nieuwerkerk. In ver band met de organisatie van deze middag worden de deelnemers ver zocht zich vóór 15 december, telefo nisch of schriftelijk, op te geven bij: mevr. M. J. van Bommel-den Hartog, Wethouder van Klinkenstraat 12, tel. 2844 of bij de heer A. de Winter, Lijsterbesstraat 21, tel. 1302. OOSTERLAND Staatkundig Gereformeerde Studievereniging „Schouwen-Duiveland" Op vrijdag 16 december houdt de Staatkundig Gereformeerde Studie vereniging een ledenvergadering in de consistorie van de Gereformeerde Gemeente aan de Sint Joostdijk te Oosterland (ingang achter de kerk). Aanvang 19.45 uur. Het onderwerp van deze avond is „De S.G.P. be stuurder in de branding" door de heer R. van Ommeren uit Zierikzee, waarbij de heer Van Ommeren aan sluiting wil zoeken bij de vorige in leiding van de heer Van Oosterbrug- ge over „De S.G.P. en de eed". Na de pauze is er diskussie over dit onder werp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1983 | | pagina 6